Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Magická detoxikačná kapustová polievka


Print Friendly, PDF & Email

Detoxikačná kapustová polievka

Nebojte sa, nejdem vás presviedčať, aby ste sa celý nasledujúci týždeň kŕmili kapustovou polievkou a ničím iným. Chcem vám len predstaviť recept na polievku, ktorú si vaša pečeň zamiluje!

Myslím si, že kapusta je veľmi nedocenená zelenina. Väčšina ľudí ani len netuší, aká je to skvelá potravina. Aby som podporila svoju liečbu, celú zimu má v mojom jedálničku pevné miesto.

Trpím chronickým ochorením pečene a momentálne sa ju  snažím dostať znovu „do formy“, aby mi pomáhala očistiť moje telo od škodlivín, ktoré nás v tejto dobe doslova pohlcujú.

Táto polievka je plná chutných potravín, ktoré sú pre správne fungovanie pečene veľmi prospešné.

Nie som práve z tých, ktoré by prevádzali nejakú hĺbkovú očistu. Pre mňa je dôležité denne podporovať prirodzenú detoxikáciu tela. Vnímam to ako podpornú terapiu pre samoliečiacu schopnosť pečene, obličiek a tráviaceho traktu.

Telo dokáže samo intuitívne zistiť, ako sa má vyliečiť. Ale keďže je naše životné prostredie príšerne znečistené, musíme ho správne „nakopnúť“.

Prečo je táto detoxikačná polievka taká úžasná?

Odpoveď je jednoduchá. Obsahuje mnohé výživné látky.

1. Kapusta

Kapusta je zelenina bohatá na síru, zvyšuje produkciu antioxidačných a detoxikačných enzýmov a stimuluje tiež produkciu glutatiónu, ktorý je potrebný pri čistení pečene.

Glutatión pomáha pečeni rozkladať toxíny a tie sa potom dajú z tela ľahšie vylúčiť. Má diuretické vlastnosti, čo tiež pomáha vášmu telu zbaviť sa prebytočných tekutín spolu s toxínmi.

2. Zeler

Výskum preukázal, že zlepšuje funkciu pečene, čo môže dlhodobo rozšíriť detoxikačné možnosti vášho tela. Tiež pomáha obnoviť HCL (kyselinu chlorovodíkovú) v žalúdku, ktorá je nevyhnutná pre tráviaci proces a vstrebávanie živín.

Má mierne diuretické vlastnosti, čo pomáha obličkám vylúčiť toxíny. Zmierňuje zápal v tele a pôsobí upokojujúco na nervový systém.

3. Cesnak

Podobne ako kapusta, tiež je bohatý na síru a tak podporuje proces detoxikácie pečene. Má povzbudivé účinky na imunitný systém a antibakteriálne vlastnosti.

4. Zázvor

Stimuluje tráviace kyseliny a sekréciu, čo napomáha tráviacemu traktu správne fungovať. Zlepšuje vstrebávanie a asimiláciu základných živín v tele.

Správne trávenie a jeho pravidelnosť sú pre proces detoxikácie nevyhnutné.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

5. Koriander

Obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú ochraňovať telo pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Produkciou tráviacich enzýmov, ktoré pomáhajú pri rozklade potravy, podporuje aj správne trávenie. Preukázalo sa, že sa viaže na ťažké kovy, uvoľňuje ich z tkaniva a uľahčuje ich odstránenie z tela.

Jednoduchý recept na kapustovú polievku

Táto polievka si naozaj nevyžaduje dlhú prípravu. Skladá sa len z niekoľkých prísad: kapusta, zeler, kuracie mäso, vývar, cesnak, zázvor a soľ. Ja do nej na ozdobu pridávam aj trošku čerstvého koriandru.

Polievku máte hotovú za 20 minút (vyjde na 2 – 3 porcie).

Už som ju robila aj s mletým hovädzím mäsom či moriakom. Môžete dať jednoducho čokoľvek, aj vajíčko uvarené natvrdo, bude to aj tak vynikajúce.

Môžete ju spraviť aj bez mäsa. Ja uprednostňujem nutrične bohatú stravu, najmä odvtedy, čo sa liečim.

Avšak na to, aby ste si užili všetky plusy, ktoré vám ponúka táto polievka, nepotrebujete byť chronicky chorí.

Nezáleží na tom, kto ste – vaša pečeň a telo potrebujú trošku pomôcť s detoxikáciou, aby mohli správne fungovať! Jedlo používam ako liek vždy, keď je to možné.

Na túto detoxikačnú kapustovú polievku budete potrebovať tieto ingrediencie:

Ingrediencie

 • 1 lyžica kokosového oleja alebo ghee masla (alebo akéhokoľvek iného zdravého tuku)
 • 1/2 malej kapustnej hlavy, nakrájanej na tenko (asi 4 plné šálky)
 • 3 nasekané stonky zeleru
 • 1/2 lyžičky soli
 • 2 prelisované strúčky cesnaku
 • 1/2 až 1 lyžička čerstvého nastrúhaného zázvoru
 • 2 a 1/2 šálky kvalitného vývaru (z kostí alebo zeleniny)
 • 1 šálka nadrobno nakrájaného kuracieho mäsa (alebo akéhokoľvek mäsa podľa vašej chuti)
 • čerstvý koriander na ozdobu

Postup

1. Tuk roztopte v hrnci na stredne vysokej teplote. Pridajte kapustu, zeler a soľ. Za častého miešania opekajte 3 – 4 minúty, kým zelenina nezačne mäknúť. Pridajte cesnak a zázvor a varte ešte minútu.

2. Pridajte do hrnca vývar a kuracie mäso a varte na miernom ohni, kým zelenina nebude mäkká podľa vašich predstáv.

3. Ozdobte čerstvým koriandrom a hneď podávajte. Uchovávajte v uzavretej sklenenej nádobe maximálne 2 dni.

Želáme vám dobrú chuť!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Polievku máte hotovú za 20 minút…???
  a čo čas na prípravu vývaru ? (2 a 1/2 šálky kvalitného vývaru (z kostí alebo zeleniny))

 2. Ten zeler mate na mysli pravdepodobne stonkovy nie bulvu.

 3. Anna Kirschenbaum

  Velmi ma to prekvapilo, ze s kapustou liecite Vasu pecen. V minulosti som mala velmi nemocneho manzela na pecen a snazila som sa prestudovat niekolko knih o diete na choru pecen a tam som sa docitala, ze kapusta je na pecen skodliva, snazila som sa dodrziavat presnu dietu mojmu manzelovi a veru som ho vyliecila.

 4. kapusta je fermentovana a preto je bohata na antioxidanty, tak isto uhorky, kampucha…med regeneruje pecen a tak moze dorast zdrava cast a nahradi cast ktora nepracuje….pisem z Australie preto nemam interpunkciu

Pridajte komentár

*