Varte vedome tak, aby každé jedlo bolo pre vás hojivým liekom


Print Friendly, PDF & Email

Varte vedome tak, aby každé jedlo bolo pre vás hojivým liekom

Jedlo, ktoré jeme, neovplyvňuje len naše telo, ale aj našu myseľ. Vlastne, stav vašej mysle pri príprave jedla priamo ovplyvňuje vibračnú energiu a kvalitu jedla.

Vedomým varením vo svojej kuchyni viete každé svoje jedlo zmeniť na hojivý liek. Ako? Čítajte ďalej o tejto dávnej múdrosti a jej vedeckých zdôvodneniach.

Energia

Všetko vo vesmíre má nejakú vibráciu (kmitočet), vrátane nášho fyzického tela. Každý kvet, rastlina, strom, voda, nerast, kameň, kryštál či drahokam má svoju konkrétnu vibráciu.

Svoju vibráciu má každá myšlienka a emócia. Má ju zvuk a dokonca aj farba. Všetci sme tvorení vibrujúcou energiou a sme tou energiou spirituálne spojení, či už tomu veríme alebo nie.

Všetci potrebujeme pre svoje prežitie a dobré zdravie prijímať energiu vo forme jedla, vzduchu a vody.

Staroveká múdrosť

Je veľa kultúr, v ktorých sa pri varení kladie dôraz na zámer a dobré úmysly. Starí Gréci vedeli, že ak nimi pripravované jedlo bolo varené s „agapé“ (bezvýhradnou láskou) a mali dobrú energiu, bude ich jedlo chutné a zároveň liečivé.

Posvätná hinduistická kniha Bhagavadgíta učí, že zámer osoby pripravujúcej jedlo sa doň v skutočnosti prenáša.

Výskum

Japonský spisovateľ a bádateľ Masaru Emoto vykonal výskum vplyvu rozličných druhov energií a myšlienok na vodu. Zistil, že ľudská energia a vedomie ovplyvňujú molekulárnu stavbu vody.

Jeho experiment dokázal, že pozitívne myšlienky, slová, úmysly a modlitby vytvárajú vo vode harmonické kryštalické útvary a dokonca i čistia znečistenú vodu.

Negatívne myšlienky, slová a pocitu vytvárajú rozlámané, disharmonické kryštálové formácie. Nasledujúce obrázky kryštálov vody jasne ukazujú vplyv myslenia a emócií na vodu:

Varte vedome tak, aby každé jedlo bolo pre vás hojivým liekom

Svätená voda

Po celé generácie sa vo väčšine kultúr na celom svete stretávame s pojmom svätenej vody. Kresťania majú svätenú vodu, ktorú svätí kňaz a v hinduistickej kultúre sú príkladom prasad (jedlo, ponúknuté Bohu a potom konzumované veriacimi) a tirtha (svätená voda).

Tieto všetky majú v sebe vibrácie pozitívnych myšlienok, modlitieb a požehnaní. Jedlo zo svätého miesta v sebe nemá žiadne magické ingrediencie, keď však z akéhokoľvek svätého miesta jeme alebo pijeme, cítime sa šťastní a požehnaní.

Je to preto, lebo toto jedlo má v sebe zvláštnu moc.

Predstavte si, že by sme všetci začali pripravovať svoje jedlo vedome a zahŕňali ho myšlienkami lásky a radosti. Ako to ovplyvní výsledok?

Keď budeme počítať svoje dary, pociťovať vďačnosť za dobré jedlo, ktoré varíme a variť ho s veľkou láskou pre ľudí, ktorí ho budú jesť, môžeme mať vo svojom dome svätenú voduprasad každý deň.

Keď budeme pri varení šťastní a uvoľnení, aj jedlo bude chutiť lepšie a ľuďom, ktorí ho jedia, sa dostane optimálnej stravy. V kráľovstve vašej kuchyne bude vládnuť mier.

Šťastný a láskavý kuchár

Aj to najprostejšie jedlo môže byť najzdravším jedlom na svete, keď je pripravené s láskou a dobrou vôľou. Šťastný, láskavý kuchár sa chápe ako posilnenie výživnej a liečivej sily každého jedla.

Zbohom vysoký krvný tlak

To je možno dôvod, prečo v Indii v období kráľov a dynastií volali hlavných kuchárov Maharaj ako uznanie ich dôležitosti pre samotného kráľa. Táto tradícia pretrváva v Indii dodnes.

Láska

Iba sa nad tým na chvíľu zamyslite. Všetci máme pekné spomienky na lahodné detské jedlo, ktoré nám pripravovali naše matky. Ten recept môžete skúšať vy alebo niekto iný koľkokrát chcete, no jedlo nebude nikdy chutiť tak, ako chutilo to jej.

Prečo tak dobre chutí a napĺňa nás šťastím jedlo, pripravené našou matkou či starou mamou? Tou zvláštnou a tajnou prísadou, ktorú pri varení do jedla pridávajú, je Láska.

Toto cvičenie vám môže pomôcť:

Keď varíte večeru a potom začnete premýšľať o práci, účtoch, ktoré treba zaplatiť či inej veci, ktorá vás trápi, iba odstúpte a chvíľu nič nerobte. Pripomeňte si, že „trápenie problémy zajtrajška nezaháňa, no zaháňa dnešný pokoj.“

Sústreďte sa na to, čo robíte, a pokúste sa nájsť si niečo upokojujúce a radostné, na čo budete myslieť. Zamerajte sa na vôňu, štruktúru, farby jedla a podobne.

Na stenu svojej kuchyne či na chladničku, kde na ňu môžete dobre vidieť a často si ju čítať, umiestnite nasledovnú krásnu modlitbu:

Kuchynská modlitba

Nech je táto kuchyňa naplnená takým pokojom,

Že všetci, čo jedia tu pripravené jedlo, získajú pokoj.

Nech je táto kuchyňa naplnená takým šťastím,

Že všetci, čo jedia tu pripravené jedlo, získajú šťastie.

Nech je táto kuchyňa naplnená takou dobrou vôľou,

Že pracovať tu je radosťou.

Nech je požehnaná táto kuchyňa.

Nech sú požehnaní všetci, čo tu pracujú.

Nech je požehnané jedlo, ktoré sa tu pripravuje.

Nech je táto kuchyňa a práca, ktorá sa tu koná, požehnaním pre všetkých živých. – John Robbins, Nech sú všetci sýti

Varíte pre zdravie a pohodu seba a svojej rodiny. Venujte týmto receptom a prísadám svoju drahocennú pozornosť a dobrú energiu. Nech je vaše jedlo silným vyjadrením pohody a šťastia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*