Ako znie „zázračný tón“ 432 Hz (počúvajte): Liečivá frekvencia na zvýšenie vašej vibrácie


Print Friendly, PDF & Email

Tak, ako sa liečenie zvukom stáva stále populárnejším, pribúda jednotlivcov, ktorí s tým začínajú experimentovať. Sú ľudia, ktorí sa učia pospevovať rytmické frázy, iní počúvajú špecifické frekvencie či využívajú spievajúce misy.

Nie sú to však len tí z nás, ktorí sa zaujímajú o spiritualitu a koncepty New Age a nahliadajú do tohto starobylého východného poznania.

Okrem toho sú to takisto aj vedci, ktorí skúmajú zvuky a tiež to, ako tieto zvuky ovplyvňujú naše telo.

Napriek tomu, že liečenie je nateraz ešte len v počiatkoch svojho vstupu do hlavného prúdu, po mnohé stáročia bolo v rôznych náboženstvách používané ako tradičná liečebná metóda.

Dokonca aj vedci ako Nikola Tesla či Albert Einstein hovorili o význame nazerania na všetko z hľadiska vibrácií, energií a frekvencií.

„Ak chcete nájsť tajomstvá vesmíru, rozmýšľajte z pohľadu energie, frekvencie a vibrácie.“ Nikola Tesla

Veda dokázala, že všetko je vytvorené z energie a udržujúc si svoje vibrácie a frekvencie, ktoré sa môžu zvyšovať alebo znižovať.

Vibrácia jednej osoby, ktorú táto osoba vysiela, môže ovplyvniť energiu inej osoby. Veda dokázala vzájomnú súvislosť z pohľadu kvantovej mechaniky medzi našimi elektromagnetickými poliami a našou aurou.

V súlade s touto logikou, keďže zvuky majú svoju vlastnú frekvenciu, nedávalo by zmysel, keby frekvencia špecifického zvuku nemala vplyv na nás samotných.

Veda v pozadí liečenia zvukom

Dr. Herbert Benson, profesor, autor, kardiológ a zakladateľ Harvardského lekárskeho inštitútu mysle a tela, študoval, ako môže liečenie zvukom, osobitne, ak ide o mantrické spievanie, pomôcť vyvolať relaxačnú odpoveď.

Relaxačná odpoveď je definovaná ako schopnosť jednotlivca vnuknúť svojmu telu podnet, aby uvoľnilo chemické látky a mozgové signály, ktoré spôsobujú svalové uvoľnenie, spomalenie dýchania a pokles krvného tlaku.

Relaxačná odpoveď môže obmedziť príznaky syndrómu dráždivého čreva (IBS) a pôsobiť proti fyziologickým zmenám spôsobeným stresom a zápasením, vrátane svalového napätia, bolestí hlavy, žalúdočnou nervozitou, zrýchleným tepom a plytkým dýchaním.

Dr. Ranjie Singh, neurovedec, spisovateľ, podnikateľ a globálny pedagóg zistil, že spievanie špecifických mantier uvoľňuje hormón melatonín a ten následne ponúka mnoho prínosov, vrátane zrážania nádorov či zlepšeného spánku.

Bolo zistené, že pospevovanie okysličuje mozog, spomaľuje činnosť mozgu. Môže dokonca spôsobiť synchronizáciu ľavej a pravej hemisféry mozgu.

Jonathan Goldman, americký spisovateľ, hudobník a učiteľ v oblasti harmónie a liečenia zvukom, hovorí:

„Dr. Alfred Tomatis využil zvuky gregoriánskych mníchov na stimulovanie uší, mozgu a nervového systému klientov. Jeho práca je veľmi dôležitá z hľadiska vedeckého a medicínskeho využitia zvukov a spevu.

Dr. A. Tomatis zistil, že určité zvuky, ktoré sú obzvlášť vysoké vo vokálnych harmóniách, budú stimulovať a nabíjať mozgovú kôru a nervový systém.

Pred niekoľkými rokmi bolo veľmi populárne nahrávanie gregoriánskeho spevu.

Viem, že mnoho iných typov spevu, pochádzajúcich z rôznych tradícií, má veľmi podobný účinok.

Toto je len zopár konkrétnych fyzických účinkov mantrického spevu, ktoré boli pozorované. Určite však sú aj iné.“     

Čo zistila ďalšia štúdia

Ďalšia štúdia uskutočnená v roku 2006 sa zamerala na účinky transcendentálnej meditácie (TM) – teda tej formy meditácie, pri ktorej praktizujúci nepretržite opakuje mantru alebo spev.

Dospela k záveru, že transcendentálna meditácia môže zlepšiť krvný tlak a rovnováhu autonómneho, vegetatívneho nervového systému a znížiť riziko koronárnej choroby srdca.

Séria pokusov, ktoré uskutočnila inžinierka neuroelektrickej terapie, Dr. Margaret Patterson spolu s Dr. Iforom Capelom ukázala, ako alfa mozgové vlny podporili tvorbu serotonínu.

Dr. Capel to vysvetlil nalsedovne:

„Pokiaľ sa to dá takto povedať, centrum každého mozgu generuje impulzy s určitou frekvenciou založenou na prevládajúcom neurotransmiteri (hormón so špecifickým vzťahom k nervovému systému, ktorý sa netransportuje krvou, ale informáciu prenáša len na malú vzdialenosť), ktorý vylučuje.

Stop Candida

Inými slovami, vnútorný komunikačný systém mozgu – jeho jazyk, ak chcete – je založený na frekvencii…

Podľa všetkého, keď vysielame vlny elektrickej energie, povedzme 10 Hz, určité bunky v dolnom mozgovom kmeni budú reagovať, pretože tieto za normálnych okolností v rámci tohoto frekvenčného rozsahu sú aktívne.“      

Dodatočný výskum potvrdzuje v tomto smere presvedčenia medicíny mysle-tela, tvrdiace, že mozgové vlny v stave alfa, čiže v rozsahu 8 až 14 Hz, aktivujú vibráciu umožňujúcu tvorbu väčšieho množstva sérotonínu.

Prečo by ste mali zvážiť počúvanie hudby na frekvencii A=432

Na celom svete bola väčšina hudby naladená na A=440 Hz, pretože to v roku 1953 stanovila Medzinárodná organizácia pre normalizáciu.

Avšak, keď sa pozrieme na vibračný charakter vesmíru, je možné, že táto výška nie je v skutočnosti v súlade, neharmonizuje s prirodzenou rezonanciou prírody a môže generovať negatívny vplyv na ľudské správanie a vedomie.

Hovorí sa, že hudba na frekvencii A=440 Hz je v skutočnosti v rozpore či v konflikte s niektorými našimi čakrami, ktoré sa nachádzajú v oblasti medzi základom chrbtice, pri kostrči, až po srdce.

Verí sa, že táto hudba stimuluje ego a fungovanie ľavej polovice mozgu, ktorá potláča intuíciu.

Existuje nespočetné množstvo konšpiračných teórií súvisiacich s touto frekvenciou a mnohé z nich sa zdajú byť hodnovernými, keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že priemysel okolo hudby hlavného prúdu zahŕňa propagandu a riadenie mysle.

Ďalej sa hovorí, že frekvencia 432 Hz je aj matematicky v súlade so vzorcami vesmíru.

Frekvencia 432 Hz totiž vibruje s Phi, zlatým stredom vesmíru a zjednocuje vlastnosti svetla, času, priestoru, hmoty, tiaže a magnetizmu s biológiou, DNA kódom a vedomím.

Keď naše atómy a DNA začnú rezonovať v súlade so špirálovým vzorcom prírody, náš pocit spojenia s prírodou, sa považuje za zosilnený.

Číslo 432 sa odráža ako v pomeroch Slnka, Zeme a Mesiaca, tak aj v striedaní ročných období a rovnodenností, vo Veľkej pyramíde v Egypte či v oblasti Stonehenge a Sri Yantra, keď spomeniem len niektoré z najposvätnejších miest.

„Vychádzajúc z mojich vlastných pozorovaní sa zdá, že niektoré komponenty harmonických podtónov o frekvencii A=432Hz 12T5 korelujú s prírodnými vzorcami a takisto aj s rezonanciou solitónov.

Solitóny potrebujú určitý rozsah, aby sa sformovali do sféry hustoty a expandovali, rozšírili sa z mikrokozmu do makrokozmu. Solitóny neboli nájdené len vo vodnej mechanike, ale aj v iónovo-akustickom priestore medzi elektrónmi a protónmi.“ – Brian T. Collins

Ak by ste si to chceli overiť, vyskúšajte si túto nádhernú hudbu v A=432 Hz.

Záverečné myšlienky

Ladiť hudobné nástroje na A=432 Hz je starodávnou praxou a mnohí hudobníci, ktorí to stále takto robia, tvrdia, že si volia túto frekvenciu preto, lebo pre uši to znie krajšie a harmonickejšie.

Mnohí ľudia si volia počas svojej práce alebo k meditácii túto hudbu, pretože môže mať upokojujúci alebo utešujúci účinok.

Je jasné, že liečenie zvukmi je účinné v mnohých prípadoch, i keď špecifická frekvencia A=432 Hz nebola rozsiahlym spôsobom zatiaľ vedou hlavného prúdu skúmaná.

Ak to však vyskúšate, ničomu tým neuškodíte! To samozrejme neznamená, že máte hneď prestať počúvať všetku svoju obľúbenú hudbu.

Dôležité je to, aby ste mali na pamäti, akým frekvenciám sa vystavujete a aký účinok tieto frekvencie majú na vašu vibráciu. Sám mám rád mnohú hudbu hlavného prúdu, ale skutočne si užívam práve alternatívnu a meditačnú hudbu.

Myslím, že je dôležité mať určitú rovnováhu z hľadiska hudobného vkusu. V tom tkvie krása hudby. Je to tak veľmi osobné!

Nie je to však len hudba, čo emituje frekvenciu, ide o všetky zvuky: televízne relácie, filmy či dokonca aj podkasty (internetové vysielanie).

Osobne skutočne s radosťou počúvam pásky/podkasty Kevina Trudeau, o ktorých si myslím, že zvyšujú vedomie a zbavujú myseľ programov, a tým zvyšujú vibráciu tela.

Mnohí ľudia počúvajú napríklad barokovú klasickú hudbu kvôli jej vysoko vibrujúcemu a relaxačnému účinku.

Aj keď ste skeptickí vo vzťahu k liečeniu zvukom, nespôsobí vám žiadnu škodu, ak to vyskúšate!

V konečnom dôsledku, naším najväčším zdrojom informácií sme si my sami. Skúšaním nových vecí viete sami zistiť, či vám môžu alebo nemôžu pomôcť alebo či vás nejakým spôsobom uvoľnia a zrelaxujú.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  Tá hudba je neskutočne krásna, veľmi príjemne sa počúva…..
  Je veľmi nezvyčajná, taká upokojujúca, tóny klavíra ju veľmi obohacujú……
  …pri jej počúvaní som si seba predstavila ako som vo vesmíre
  a všetko, celý svet pozorujem z diaľky…..a celý svet sa ,,hýbe“,
  pomaličky, ale predsa v súlade s prírod. teda Božimi zákonmi….ÚŽASNÉ!!!………….

 2. Tlamka Jozef

  Systémovo viem o čom je reč……počas klinickej smrti som po strate zmyslov prechádzal tunelom—špirálovým pohybom formou DNA…….na jeho konci bolo svetlo, do ktorého som vstúpil po širokospektrálnej kritickej analýze života do večného svetla…novú dimenziu som vnímal najmä špecifickou hudobnou frekvenciou a
  „vizuelným “ kontaktom a pokynom od „nebeskej bytosti ženy ako anjela“ vrátiť sa na zem do pozemského tela…..pocit návratu prebudenia do reality bol špecifický a forma hybridného vesmírno-
  pozemského podvedomia s jeho možnou aktivizáciou cez
  pyramidálnu energiu mi zostala dodnes do môjho 80 r. veku so špecifickými formami vízií a hypotéz najmä v oblasti podstaty života, zdravia a smrti človeka…
  túto skúsenosť som obhajil aj počas postgr.štúdia na Masar. univ. BRNO s obhajením tézy, že život človeka smrťou nekončí …je to nadlhšiu reč a som pripravený na mailovú diskusiu resp. následne osobné stretnutie
  na Liptove…Jozef

 3. Na uvedenom youtube kanály je mnoho krásnych a liečebných frekvencií. Ďakujeme zaň.

 4. Jednoduchá

  Dobrý deň p.Tlamka,

  prepáčte, no na svoj vek máte mimoriadne zaujímavé a tak troška ,,pokrokové“
  myslenie.To sa mi vo vašich príspevkoch veľmi páči, nakoľko som aj ja sama bola
  dosť dlho presvedčená práve o tom, že život človeka smrťou končí.
  Tiež ma zaujalo, že napriek tomu, že ste študoval na Masar.univerzite v Brne,
  tento názor u Vás stále pretrváva, pretože ako čítam v článkoch,,Portál bádateľ“,
  takéto názory sa ,,nestotožňujú“ s tými, kt.,,prevládajú“ na týchto školách.
  Ak budete mať záujem, rada sa s Vami porozprávam o týchto záležitostiach formou mailu.
  Ak teda chcete, zadajte svoj mail.
  Želám pekný deň.

  • Tlamka Jozef

   Vďaka za Váš záujem o môj vnútorný svet a názory za hranicou všedných dní…..
   Môj mail je „[email protected]….
   Niečo z môjho života si môžete prečítať na google..
   „jozef tlamka a klinická smrť“…
   Na MU Brno som sa zúčastňoval na teoretickom výskume ľudského potenciálu pod vedením dekana Doc.Ing.L.Blažeka CSc……“.moje predstavy boli smelé
   i trošku utopické“, ale dnešné poznatky zo sveta kvantových teorií a podstaty života človeka, mi dávajú za pravdu…….ak budete mať záujem niečo aktuálne Vám pošlem, v súčasnej dobe spolupracujem s najlepším slovenským vedcom doc.Ing.J.Šimúthom
   CSc. v oblasti molekulárnej apidologie a kvantovej
   apiterapie so zaujímavými východiskami pre život a zdravie človeka….je to na dlhšiu reč…s pozdravom Jozef

   • Mam za sebou nekolik klinickych udalosti, vetsinou urazy mozku a vyrony, napadeni … Nejak se mi jiz nechtelo zpet …
    P.S. Tlakovy O2 prodluzuje telomery podobne jako NAD+, beru Senolytic Activator a jine jako Ascorutin … „Prezivam jiz nekolikrate svoji smrt! Poznal jsem take krasku Diusraeli asi jen pro ty vyvolene jak je prekarsny asi odchod na vecnost!
    Vse co je pristupne: Lympho – drenazni therapie, a jine.
    20. 7. 2015 jsem v Ladiocei TR v 9:00 byli svedkove jak byla otevrena asi 7. Pecet Revelation. Mame fantasticke snimky s chlapci, cerny Archandel a pak nastali migrace na Samos, Xios z Turecka… Dalsim rokem nepodareny prevrat, pritomni v Edirne…

 5. Jednoduchá

  Ďakujem p.Tlamka,
  hneď ako budem môcť, Vám napíšem.
  Želám pekný deň.

Pridajte komentár

*