Tento olej zabíja rakovinové bunky a posilňuje imunitný systém


Print Friendly, PDF & Email

Tento olej zabíja rakovinové bunky a posilňuje imunitný systém

Existuje olej, ktorý má liečivé účinky a viacero štúdií preukázalo, že dokáže nielen posilniť imunitný systém, ale aj zabiť rakovinové bunky.

Jedna z najvýznamnejších štúdií poslednej doby je z roku 2013 a viedli ju vedci z Leicesterskej univerzity v Anglicku.

Zistila, že prirodzená zložka kadidla acetyl-11-keto-beta-boswellianová kyselina (AKBA) zaútočila na rakovinové bunky vaječníkov a zničila ich.

Výsledky sú veľmi významné, pretože preukázali, že AKBA má tento účinok aj u pacientov s rakovinou vaječníkov v neskorom štádiu, nielen v laboratórnych výskumoch, ktoré sa vykonávajú na izolovaných bunkách.

„Kadidlový olej užíva mnoho ľudí bez známych vedľajších účinkov,“ povedala vedúca výskumu Kamla Al-Salmani.

„Tento objav si zaslúži samostatné klinické skúšanie, ktoré by mohlo z kadidla spraviť doplnkovú liečbu pre rakovinu vaječníkov.“

Zabíja rakovinu a znižuje vedľajšie účinky ožarovania

Zistenia leicesterskej štúdie vychádzajú z rozsiahleho a stále rastúceho množstva dôkazov, že kadidlo a jeho zložky majú silný podporný účinok na imunitu a dokážu ničiť rakovinové bunky.

Štúdia publikovaná v BMC Complementary and Alternative Medicine v roku 2009 napríklad zistila, že rastlinná forma kadidla dokáže usmrtiť rakovinové bunky v močovom mechúre aktiváciou niekoľkých rozličných bunkových signálnych dráh.

Štúdia vedcov z Nihonskej univerzity v Tokiu zverejnená v Biological and Pharmaceutical Bulletin preukázala, že niekoľko chemických látok v kadidle dokáže zničiť 3 rozličné bunkové línie ľudských neuroblastómov.

Štúdia tiež zistila, že kadidlo dokáže inhibovať rast vírusu Epstein-Barrovej.

Neuroblastóm je typ rakoviny, ktorá sa tvorí v nervových bunkách a postihuje najmä malé deti. Ďalšie štúdie zistili, že kadidlo a jeho zložky úspešne ničia bunky rakoviny mozgu, prsníka, hrubého čreva, pankreasu, prostaty a žalúdka.

Kadidlo dokáže zmierniť oslabujúce vedľajšie účinky liečby rakoviny. Štúdia publikovaná v časopise Cancer v roku 2011 skúmala pacientov s rakovinou mozgu, u ktorých došlo následkom rádioterapie k výskytu mozgového edému (opuchu).

Vedci zistili, že u 60% účastníkov štúdie, ktorí dostali kadidlový olej, došlo k 75% zmierneniu opuchu mozgu.

To je dostatočne silný výsledok na to, aby mohli autori odporúčať kadidlo ako potenciálnu alternatívu k súčasnej liečbe steroidmi.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vedľajšími účinkami liečby steroidmi sú bolesti hlavy, rozmazané videnie a migrény.

„Posilňovač imunity“

Zdá sa, že sila kadidla v boji s rakovinou sčasti vychádza z jeho silných účinkov na podporu imunitného systému.

Štúdia vedcov z Baylor University Medical Center zistila, že pôsobí aj na expresiu génov, ktoré pomáhajú regulovať imunitný systém. Výsledkom je smrť rakovinových buniek.

Štúdia publikovaná v Phytotherapy Research zistila, že u myší, ktorým sa podávalo kadidlo, došlo k výraznému zvýšeniu niekoľkých kľúčových ukazovateľov imunitných funkcií.

Prejavilo sa to  predovšetkým v hladine bielych krviniek (lymfocytov) a protizápalovej aktivite.

Početné množstvo štúdií potvrdilo silné protizápalové účinky kadidla. Spolu s ostatnými účinkami na posilnenie imunitného systému to môže vysvetľovať jeho účelnosť v boji s infekciou a pri liečbe autoimunitných ochorení ako astma, reumatoidná artritída a zápalové črevné ochorenie.

Kadidlo sa využíva aj pri liečbe kožných problémov ako akné a jazvy a dokáže zmierniť aj stavy úzkosti.

Ak chcete do svojho života začleniť kadidlo ako prírodný prostriedok na „posilnenie zdravia“, môžete ho aplikovať na kožu ako neriedený silicový olej alebo si môžete dať pár kvapiek pod jazyk.

Pri respiračných ochoreniach sa odporúča rozptýliť ho do vzduchu a vdychovať. Kadidlo sa dá zohnať aj vo forme práškových kapsúl.

Existuje mnoho druhov kadidla, vrátane Boswellia carteriB. serrata a B. sacra. Vo vedeckých výskumoch preukázali všetky spomenuté druhy silné protirakovinové účinky.

B. carteri, pôvodom z východnej Afriky, bolo preskúmané najpodrobnejšie zo všetkých druhov kadidla.

B. sacra, známe aj ako „posvätné kadidlo“, sa donedávna mohlo používať len v domácnostiach saudských kráľovských rodín a dalo sa zakúpiť len v Ománe.

Len nedávno  v Ománe otvorili fabriku, ktorá vyrába esenciálny olej z B. sacra pre verejnosť.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zaujimave! Ako ale vysvetlit, ze p.kardinal Vlk, R. I. P., zomrel na rakovinu hltanu? Ved bol s kadidlem vo styku najmenej raz v den…

 2. Rakovinu nedokáže nič poraziť, ale kto potrebuje len podporiť imunitu, tak to dokáže viacero účinných látok, možno aj kadidlo.

 3. Pro Leopolda: Kadidlo rozptýlené a kadidlo zapálené, to je takové jako spolknout acylpirín nebo ho dát na rozžhavenou plotnu. V prvém případě vás přestane bolet hlava, v druhém pak jen po pár vteřinách začne a to všetně vykašlaných, rozleptaných plúc. (odzkoušeno osobně)

 4. Môžete mi poradiť kde ho zohnať.

 5. Tají sa, že najlepší protirakovinový olej je konopný olej neodfiltrovaný o jeho „drogovú“ zložku. Ale „humanisti“ vás radšej nechajú zomrieť, ako vás týmto olejom vyliečiť. Konope je ľudstvu známe už tisícročia, ale kvôli feťákom a ohrozeným ziskom farmaceutického priemyslu je situácia taká aká je.

  • Nejlepší i když drastický „lék“ na rakovinu je hladovka trvající 40 dní s popíjením zeleninových šťáv (červená řepa,brambor,zelí,celer,mrkev).Mám to vyzkoušeno na sobě a od roku 1993 jsem absolutně bez potíží i s potvrzením každoročních preventivních lékařských kontrol.
   Kadidlový olej jsem nezkoušel,ale nevylučuji jeho prospěšný účinek na lidské zdraví

  • Emília Bezáková

   Obdiv ľuďom, ktorí majú takýto triezvy pohľad na vec, aj na našu úbohú spoločnosť. Vďaka za postreh.

 6. Dobrý deň. Minule som tu do komentáru napísal prosbu aby mi niekto poradil kde sa dá tento olej zohnať, skúsil by som ho či by mi pomohol. Ja úprimne neviem kde ho zohnať. Moja požiadavka bola vymazaná. Je to nevhodné čo som napísal? Ak áno tak to asi nie je dôvod na zrušenie mojej pripomienky, aspoň si to myslím. Ďakujem za pochopenie Igor

Pridajte komentár

*