Covid bol podvod. Vírus nikto neizoloval. PCR testy ukazovali nádchu a chrípku. Nemocnice falšovali počty pacientov. Úmrtia boli na zápal pľúc a chrípku. Dokonca ľudí aj zabíjali ventilátormi a remdesivirom.

4 skryté príznaky srdcového infarktu, o ktorých musíte vedieť!

Print Friendly, PDF & Email

4 hlavné príznaky srdcového infarktu, o ktorých musíte vedieť!

Problém srdcových infarktov je, že na rozdiel od iných ochorení sa nehlásia postupne gradujúcimi bolesťami či inými jasnými príznakmi.

Asi 25% srdcových infarktov sa odohráva v tichosti, bez rozpoznateľných alebo jasných príznakov.

Zvyčajne k nim dochádza náhle a na záchranu života človeka vtedy už ostáva len málo času. Často sa to vôbec nepodarí a pacient zomiera.

Príznaky prichádzajúceho príznaku síce nie sú výrazné, ale predsa len nejaké sú.

Preto je nanajvýš dôležité ich vedieť včas rozpoznať. Včasná reakcia potom môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. A to doslova.

Kardiológ Dr. C. Crandall strávil mnohé roky prácou na minimalizácii, prevencii a vyliečení srdcových ochorení.

Časom rozpoznal, ako nás srdce varuje pred možným infarktom, a to niekoľko minút, dní alebo týždňov pred tým, ako k nemu dôjde.

4 varovné signály srdcového infarktu

Teraz sa už ale poďme bližšie pozrieť, ako rozpoznať blížiaci sa srdcový infarkt. Ide o tieto 4 často sa vyskytujúce, no skryté príznaky:

1. Opuchy

Opuchy členkov alebo chodidiel súvisia s tým, že sedíme alebo stojíme príliš dlho.

Dochádza k nim aj vtedy, ak máme problémy s obličkami, ktoré nedokážu efektívne odvádzať z tela nahromadené tekutiny.

Nahromadená tekutina v tele však dokáže spôsobiť opuch aj v oblasti brucha, členkov a nôh. Takýto opuch obmedzuje činnosť srdca a preťažuje ho.

Niektorí ľudia majú v tele také množstvo tekutín, že zrazu sa to javí akoby pribrali na váhe. Uvedené prípady sú často sprevádzané stratou chuti do jedla.

Liečba osteoporózy

2. Úzkosť

Mnohí ľudia, ktorí zažili srdcový infarkt, uviedli, že tesne pred ním trpeli úzkosťou.

Niektorí pacienti s úzkostnou poruchou si preto ani len nepomyslia, že by mohli mať srdcový infarkt. Preto je vhodné v takýchto situáciách pre istotu vyhľadať pomoc lekára.

Je lepšie sa mýliť ako potom doplatiť na zanedbanie alebo podcenenie situácie.

3. Bolesť v iných častiach tela

Pre mnohé z obetí srdcového infarktu sa bolesti začínajú v hrudníku a neskôr rozširujú do čeľustí, chrbta, ramien, rúk alebo brucha.

Niekedy bolesť na hrudníku nemusí byť vôbec prítomná. Zvlášť bežná je prenesená bolesť do jednej z rúk alebo bolesť medzi lopatkami.

Pamätajte na to, že každá bolesť môže prísť a potom odísť. Nenechajte sa tým zmiasť a pre istotu vždy vyhľadajte pomoc odborníkov.

4. Kašeľ

U niektorých pacientoch dochádza k vykašliavaniu krvavých hlienov, k rozvoju dýchavičnosti alebo hnisavému kašľu, ktorý je niekedy príznakom srdcového infarktu.

Dôvodom je nahromadenie tekutín v pľúcach. Je preto veľmi dôležité venovať pozornosť tomuto nezvyčajnému príznaku.

Záver

Toto boli časté, no skryté príznaky srdcového infarktu. Pre dôslednosť sa ešte žiada uviesť niektoré z bežnejších príznakov1, o ktorých by mal vedieť každý:

 • točenie hlavy
 • nevoľnosti, zvracanie
 • studený pot
 • dýchavičnosť
 • bolesť na hrudníku
 • bolesti v bruchu
 • citlivosť na svetlo

Neignorujte tieto príznaky dúfajúc, že zmiznú samé. Ak trvajú dlhšie ako 5 až 10 minút, zavolajte záchranku na čísle 112 (155) alebo niekomu, kto vás odvezie do nemocnice.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Článok pozorne prečítaný, a tak trocha mi zdvihol“ tlak.
  Pri nedávnej pravidelnej kontrole Kardiológa, ma pán Dr. takmer vysmial, že bolesť na ľavej strane ramena, – bolesť v sánke- vzadu na lopatke a ramene- nevysvetliteľne znížený tlak – problém s dýchaním – nespavosť – búšenie srdca, memožnosť ležať, nie sú signálom, že by mohol nastať infarkt či mozgová príhoda. Urobil mi Ekg aj Echo, a poslal ma preč. Problém ale pretrváva,aj keď nie až tak ako počas dovolenky, ale predsa. Bojím sa, či pán Dr. dobre posúdil o čo sa jedná, totiž bolesť v dolnej čeľusti je častá, a zubári vylúčili problém zubov. Bludný kruh, mám pocit a neviem čo mám robiť, na koho sa obrátiť.

  • Tiez som mal takeho mudrlanta….
   Treba najst ineho lekara!!!
   Hlavne ak sa budu prejavovat taketo problemy ,treba z hlboka dychach . Vdychovat ustami az na 10 sekund a tiez ratat do 10 secund a vydychovat nosom !!
   Mam problemy zo srdcom dobrych 55 rokov.
   Vzdy ak ma to pochyti ,tak toto praktikujem …

 2. Zmente stravu. Možno to máte psychosamotického pôvodu. Ak chcete vedieť o svojom zdraví a spojitosti so stravou vedieť viac prečitájte si Čínsku štúdiu, za ktorou je Dr. Walker.

 3. František Unterfranc, Robotnícka 34 97152 Handlová

  Sused: Dr. pri priatelskej debate asi 50 rokov mojho veku, mi povedal: Keď pocítite počas noci problémy: pálenia v hrudníku, bolesti v spodnej čelusti, staňte, požite aspon 1dcl liehoviny. Skúäsenosť :Pri problémoch, idem na prvé poschodie, dám si 1dcl, slivovice a pokial zídem na prízemie, som v pioridku. Lahnem a spím. Funguje

  to, mám už 80 – rokov a som pracovne aktyvný.

Pridajte komentár

*