Ako som vyliečila dve deti s akútnymi zápalmi. Bez antibiotík!


Print Friendly, PDF & Email

liecba deti bez antibiotik

Milí priatelia,

Deti sú v súčasnosti veľmi choré. Denne nám prichádzajú emaily od mnohých rodičov s prosbami o pomoc pre ich opakovane choré deti, ktorých je neuveriteľne a smutne veľa.

Niektorí rodičia však nemajú odvahu nasledovať naše odporúčania a odmietnuť lekármi predpísanú chemickú liečbu. Prinášame vám autentickú osobnú skúsenosť mladej mamičky Márie s liečbou jej dvoch neustále chorých malých detí.

Liečby bez pomoci antibiotík a to aj napriek tomu, že obe deti trpeli akútnymi zápalmi a lekári nástojili na použití antibiotík.

Nie je jednoduché vyliečiť deti, ktoré sú navyknuté na antibiotiká. Čím dlhšie sú deti liečené antibiotikami, tým viac sa buduje rezistencia baktérii na ne a tým viac sa podlamuje prirodzená imunita.

Imunita sa u detí vyvíja až do 4. roku

Zásahy do tohto delikátneho vývoja v podobe antibiotík a vakcín, ale aj nehodnotnej potravy (najmä pasterizované mlieko, detské práškové mlieka, krupice, výrobky z bielej múky, cukor, malinovky a iné) majú veľmi nepriaznivé následky a programujú zdravie dieťaťa na ďalšie roky a do dospelosti.

Tento žalostný stav je možné zmeniť. Vyžaduje si to však dostatok odhodlanosti a disciplíny, ktorá žiaľ často chýba. Niektorí rodičia očakávajú zázrak v podobe jedného doplnku bez toho, aby sa aktívne zaujímali o zdravie dieťaťa a o jeho celkový životný štýl.

Nasledujúca skúsenosť je jednou z mála, kde matke nechýbala ani zanietenosť, ani disciplína, vďaka čomu sa teraz môže tešiť zlepšujúcemu sa zdraviu svojich detí.

Mária nám napísala koncom októbra 2013. 5 novembra bolo viditeľné prvé zlepšenie stavu – pokles teplôt. 20 novembra bol relaps choroby u mladšej z dievčat, s teplotami do 38.5 stupňa.

22. november bol už bez teploty. Pretrvával len reziduálny kašeľ, ktorý nakoniec prešiel a obe deti boli stabilizované.

24. decembra, po vysadení/znížení vitamínu C a po zaradení do škôlky nastal relaps u oboch detí, ktorý bol však zvládnuteľný a zápal mal veľmi ľahký a rýchly priebeh.

9. februára nám Maria napísala, že deti sa držia veľmi dobre, avšak o pár dní na to, 19. februára, prišiel email o návrate zápalov horných dýchacích ciest, kedy bola v karanténe celá škôlka.

Vtedy teplota u oboch detí vystúpila až na 39 stupňov, konkrétne u mladšej 39.3 stupňov. Bolo jasné, že imunita sa snažila prirodzene teplotami zbaviť bakteriálnej infekcie. Len mladšej dcérke bola v tom období podaná malá dávka antipyretík Panadol.

Teploty kolísali medzi 37 – 39 a 24. februára bol hlásený stav bez teplôt. Znovu pretrvával reziduálny pozápalový kašeľ. Začiatkom marca prišla krátka doba s teplotami a vyskytol sa zápal v očiach.

4. marca mamička hlásila stav bez teplôt a bez zápalu očí. Pretrval len pomaly ustupujúci kašeľ. Posledný email prišiel 9. marca o tom, že deti sú v poriadku.

Tento stav trvá dodnes. Radi by sme ešte raz podotkli, že od novembra do začiatku marca bol len asi dva-krát podaný liek proti teplote u jednej z dcér, čo je vzhľadom na anamnézu oboch detí veľký úspech.

Kvôli autentickosti a preto, aby si rodičia uvedomili, s akými ťažkosťami možno počítať pri snahe očistiť organizmus od silnej závislosti na antibiotikách a pri náprave a podpore imunity prirodzenejšou cestou, vám prinášame list od pani Márie.

Za listom potom nasleduje detailná emailová komunikáciu, so zverejnením ktorej pani Mária vďačne súhlasila.

Ak sa rozhodnete urobiť prvý krok v snahe o zlepšenie zdravia svojich detí, neváhajte nám napísať.

Kampaň za pravdu v medicíne


List od pani Márie


24/04/2014

Milí čitatelia Bádateľa, milí rodičia,

Chcela by som sa touto formou s vami podeliť o svoju skúsenosť pri liečení zápalov u mojich dvoch malých detí.

Na stránku www.badatel.net som narazila po tom, ako som začala zháňať prírodnú liečbu pre moje dve dcérky. V čase, keď som to začala riešiť, mala Terezka 3 roky a 3 mesiace a Hanka 1 rok a 5 mesiacov.

Spamätala som sa vlastne preto, lebo mi detská lekárka po nekonečne opakujúcich sa chorobách odporučila výber mandlí u Hanky, čiže u 1,6 ročného dieťaťa.

Povedala som si, že stačilo.

Hanka brala skoro každý druhý mesiac antibiotiká. Stále mala soplík, následne kašeľ a pani doktorka len predpisovala a predpisovala. Dospeli sme až do stavu, že mala aj febrilné kŕče, v dôsledku čoho bola hospitalizovaná. To bolo v septembri 2013. Následne som už zmenila doktorku.

Začala som viac hľadať na internete, až som objavila spomínanú stránku. Bez váhania som napísala pánovi Damiánovi s prosbou o radu. Popísala som problém, čiže soplíky, následne kašle a hroziaci výber mandlí.

Začala som sa riadiť odporúčaniami, ktoré podrobne rozpisovať nebudem. V krátkosti, vysadila som sladké, vyhodila som plne igelitky čokolád, cukríkov a lízatiek a nakúpila oriešky, celozrnné keksy, krekery a podobne.

Deti si nato celkom rýchlo zvykli. Väčší problém bol s okolím. Nevravím, že nemajú sladké vôbec, keď prídeme na návštevu alebo im niekto ponúkne čokoládu či cukrík, tak zo zdvorilosti neodmietneme.

Chcem ale povedať, že to nemajú na dennom poriadku. Zaradila som do denného jedálnička ovocie a zeleninu. Mlieko deti nepili, nemajú ho rady, takže s jeho vysadením problém nebol. Jedia len biely jogurt zmiešaný s čistým kakaom a medom.

Zaradila som do jedálnička aj kokosový olej. Používam ho do hocičoho, natriem na chlieb, pri príprave praženice, do koláčov.

Následne by som chcela ešte popísať moje skúsenosti s vitamínom C.

Od októbra, ako som pre deti objednala vitamín C, D, multivitamíny a probiotiká som vlastne nebola v lekárni a ani u doktora. Nevravím, že to bolo ľahké a že deti neboli choré, ale vždy po konzultácii s pánom Damiánom sa deti vyliečili s pomocou vitamínu C a iných veci.

Úplne prvý raz to bolo dosť ťažké. Obe mali teplotu a škaredý kašeľ a čuduj sa svete, zabralo to.

Deťom som podávala vitamín C pokým nezačali hnačkovať a neskôr som im podávala vysoké dávky pokým neustúpil kašeľ. Zároveň som podávala cesnak, kokosový olej a staršia žuvala aj klinčeky.

Naposledy dokonca pila aj kurkumu so zázvorom. Ten kašeľ bol naozaj škaredý, trvalo to asi 2 týždne, ale potom to prešlo. Bola to skúška mojej trpezlivosti. Mam dokonca skúsenosť aj s infekciou, na ktorú brali antibiotika ešte v septembri minulého roka (2013).

Boli to zahnisané oči a soplík. Mali to skoro všetky deti v škôlke, takže to mali aj moje baby a mali samozrejme aj antibiotiká. Teraz vo februári sa im to vrátilo znovu, to už som antibiotika nepodávala, ale zasa som nasadila vitamín C, koloidne striebro a vytierala som očká sódou bikarbónou.

Prešlo to a prešlo to bez antibiotík, napriek tomu, že ma mnohí, vrátane lekárky strašili, že to skončí zle a že bez antibiotík sa nikdy nevyliečia.

Osobnú skúsenosť mám aj ja. Mala som strašné bolesti ucha, spojené s bolestivou mandľou. Schytala som to od detí a podiel na tom mal asi aj stres. Trvalo to asi 2 týždne. Nezaberali kvapky do uší, ani lieky na hrdlo.

Nakoniec som vyskúšala urinoterapiu. Večer som si nakvapkala do ucha a mala som strašné bolesti, až také, že som nevedela zaspať, ale vydržala som asi 2 hodiny. Potom som si ucho vysušila a dala vatu. Do rána bol pokoj! Bolo po bolesti. Bolo to na neuverenie.

Teraz, všade kde stretnem nejakú mamičku alebo známu, každej odporúčam túto stránku a hlavne sama na vlastnej skúsenosti a na skúsenosti s mojimi deťmi viem, že je možné bojovať proti chorobám aj bez antibiotík a zbytočných chemických liekov.

Dnešná doba je veľmi zlá, prechemizovaná a pretechnizovaná. Telo je oslabené a nevie bojovať.

Neschopná pomôcť vlastným deťom a s materskou láskou sa nemohúco prizerajúc ich každomesačnému utrpeniu, som sa nakoniec podujala na tuto cestu.

Nebolo to pohodlné, ako je pohodlné šupnúť do deti tabletky a antibiotiká. Ale prinieslo to želaný výsledok. Snažím sa, aby boli deti odolnejšie a viedli zdravý životný štýl, lebo teraz sú ešte vo veku, kedy ich na tuto cestu naučím ľahšie. Keby už boli staršie už by to bolo asi ťažšie.

Momentálne sme na tom tak, že ak Terezka začne troška kýchať a sopliť, nasadím zvýšenú dávku vitamínu C a na druhý – tretí deň je fit, žiadne lieky, nič.

Pri Hanke to trvá troska dlhšie, vzhľadom na to, koľko mala v minulosti antibiotík, ale tiež už sme našťastie bez nich. Čomu sa ale tešíme najviac je, že nemáme vybraté mandle.

Dúfam, že vám moje skúsenosti troška pomohli pri rozhodovaní sa, ako zaobchádzať so zdravím vašich detí. Rada by som všetkých rodičov, nielen mamičky 🙂 povzbudila k tomu, aby tiež vyskúšali túto prirodzenejšiu cestu liečenia detí a prevencie voči častým chorobám. Verte mi, oplatí sa to a raz sa vám za to vaše ratolesti poďakujú.

Pekný deň prajem všetkým!

Mária


Emailová komunikácia Damiana s pani Máriou


Poznámka:

hrubé písmo – pani Mária

riadne písmo – Damián


30/10/2013

Prave som si precitala vasu stranku a chcela by som sa s vami poradit, ak by ste boli ochotny. Mam dve dcerky, starsia ma 3 roky a 3 mesiace, mladsia ma rok a pol. Problemy so zdravim nam zacali od piateho mesiaca veku – tej mladsej dcery. Choroby si medzi sebou hadzali, ta starsia je uz na tom lepsie, da sa povedat ze je zdrava, ale ta mladsia mam pocit ze este zdrava nebola, uz som zmenila aj pediatricku, lebo tych antibiotik co do nej nadzgala som uz nezvladala. davala jej ich urcite aj zbytocne, lebo jej nerobila ani crp, ani vytery. no toto je uz ale za mnou, moja strasna chyba mala som zakrocit skor. toto bol prvy krok ktory som urobila a okrem toho som zacala po internte zistovat viac. Od minuleho tyzdna zacinam zavadzat aj praktiky zdravej stravy, niezeby doteraz deti boli uplne nezdrave dzgane, ale idem nato striktnejsie. Vysadila som cukor a nakupila som im „zdrave sladkosti“ vyhodila som vsetky lizatka cokolady a cukriky. papame tmavy chlieb a celozrne pecivo, piju cistu vodu, maso mame domace-hovadzie, tak isto vajicka, zeleninu aj ovocie.

Chcela som sa s vami este poradit ohladne toho vitaminu C, aku znacku by ste mi vedeli odporucit? mame momentalne doma cebion. a vedeli by ste mi napisat aj davkovanie? tie mg a g ma akosi mylia, momentalne im davam 10 kvapiek rano a 10 vecer. A este mame jeden problem, Hanka cize ta mladsia je teda permanentne v kuse chora, soplik alebo kasel, bola kojena 15 mesiacov, mlieko nepije vobec, len cistu vodu, no a teraz mame dokonca aj papier na vysetrenie nosnej mandle, viete mi nejako poradit aby som sa musela tomuto vyhnut? aj ked nato vysetrenie pojdeme, urcite jej ju nedam vybrat, ak bude treba zmenim aj tuto pediatricku. Chcela som sa poradit aj ohladne mlieka, kedze deti vobec mlieko nepiju, tak som im davala jogurty, syry, tvaroh a maslo-nie natierkove. mozem im davat aspon toto, alebo mam vysadit mliecne vyrobky uplne? a este posledna otazocka, mala este nestihla posledne ockovanie MMR, co som si prave precitala na vasej stranke, tak ho ani nedame, viete mi poradit ako mam pokracovat? staci len u dr. povedat ze jej to nedam? Starsia uz ma bohuzial vsetky ockovania za sebou, ziadne navyse som jej ani nedavala. Este som vlastne tej starsej zaradila aj podavanie zeleneho jacmena, mala mi to zatial nechce, tak jej to nedavam.

Aby som to teda zhrnula, vedeli by ste mi poradit v tychto bodoch :

– mozu mliecne vyrobky?

-aky a kolko vitaminu c denne

-co s nosnou mandlou

-ockovanie MMR

Ja vam vopred dakujem za odpoved. Dufam ze sa mi podari imunitu mojich deti troska zlepsit.

pekny den prajem

Maria


Mila pani Maria, dakujem za email!

Odporucam len vyrobky z nepasterizovaneho mlieka, idealne z kozieho a idealne fermentovane (kysle).

Vit C ako Cebion neodporucam!

Vit C – starsia 3 gramy denne (neplna cajova lyzicka) vo vode alebo domacich dzusoch, mladsia 1 a pol gramu, tak stvrtina cajovej lyzicky). Vitamin C odporucam askorbat vapenaty.

Ohladom mandle – nesmie sa vyberat. Nizsie napisem co treba robit na posilnenie munity.

Ohladom odmietnutia ockovania – http://ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-ockovania.html

Ak odmietnete ockovanie, NIC lekarke nepodpisujte! Nutene ockovanie je proti rozhodnutiu ESLP a v sucastnosti o tom ma rozhodnut aj Ustavny sud.

Z toho, co pisete, je zrejme, ze deti maju nevyvinutu imunitu. Imunita sa u dietata vyvija az do 4 roku a na tento zivotne dolezity vyvoj nepriaznivo vplyvaju: porod cisarskym rezom, kratka kojenecka doba, nedostatok probiotickych bakterii v materskom mlieku, pouzivanie antibiotik a vo velkej miere vakciny. To vsetko ma negativny vplyv na creva a na crevnu mikrofloru, kde sidli imunita. Preto je dolezite zamerat sa na creva a travenie. zo skusenosti viem, ze tieto problemy, ktore opisujete, sa po uprave stravy a po nasadeni zakladnych komponentov upravia. Nizsie napisem protokol ktory odporucam. Ak mate akekolvek otazky, nevahajte mi napisat. Damian

pripojeny individualny protokol pre obe deti

Pozn.: Ak citatelia potrebuju prekonzultovat stav dietata, mozu napisat cez kontakty na www.badatel.net alebo priamo na damiansk(zavinac)hotmail.co.uk


Dobry den Damian,
Dakujem, Este mam jednu malu otazocku, Terezka od pondelka zacina chodit do skolky, keby sa nahodou vyskytlo zhorsenie sopliky, alebo kasel, mam zacat zatial len zvysenym prisunom c-vitaminu? hanka je teraz na tom tak, ze kasle, doktorka jej robila vytery a v pondelok mam zavolat ohladom vysledkov. zatial nebudem davat nic a budem cakat kym mi pridu preparaty od vas. este raz krasne dakujem, inak uz som preposlala aj kamaratkam, maju obdobne problemy tak dufam ze sa nam polepsi.
pekny zvysok dna prajem. Maria


zdravim. ano, ak by zacala Terezka soplit, zvysujte cecko az pokial nebude mat hnacky. Pokial neprijde Infantis, davajte jej probiotika ake mate a davajte jej vela, lebo na SK su spravidla slabucke probiotika. Na tieto detske ochorenia je treba mat trpezlivost a nervy, lebo deti maju v sucasnosti celoplosne znicenu imunitu. Pokojny vikend! damian


03/11/2013

dobry vecer Damian, Mohla by som vas poprosit o radu. male mi zacali teplotovat 39 a viac, ako prve som zacala davat vacsiu davku vitaminu c /teda ten co mam doma cebion/, zatial len teplotuju, soplik maju len troska, kasel tiez a trocha zacali kychat. mam zaradit este neco viac? hanka – ta mladsia z toho c uz zacala aj hnackovat, mam troska znizit davky? neviete mi povedat kedy pride ta zasielka od vas? Dakujem. pekny zvysok vikendu prajem. Maria


zdravim Maria, U dcerky, ano, vit C znizte na taku davku, pri ktorej sa stolica upravi.

Neviem, co mate doma, teda neviem, co by ste malej nateraz pridali. Ked ste davali dost vitaminu C a pil vodu, predpokladam, ze teploty klesli. Ak nie, napiste. a napiste, kolko ma rokov, lebo nepamatam, mam velmi vela emailov denne.

Zasielka z UK pride do 5-7 dni odkedy Ste dostali email o vybaveni objednavky. Zo SK (vitamin C) pride asi do 4 dni, pracovnych. Prajem dobru noc! Damian


05/11/2013

dobry den, no detom uz teplota klesla, ale maju soplik-farebny a kychaju, vek starsia 3roky a 4mesiace a mladsia 1 a pol roka-ta ma aj hnisave ocko. doma od vas zatial nemam nic. podavam zatial len ten vitamin c /cebion/ este stale ho podavam kazdu hodinu, mam uz znizit davky? okrem toho davam probiotika. kedze nevedia kloktat tak im striekam do krku rozriedenu sodu bikarbonu a do nosa kvapkam koloidne striebro a davam este sinupret-ten by mal byt na prirodnej baze. dakujem za rady. maria


Zdravim Maria. Robte ako robite, nic nezizujte. Ocko mozete vymyvat destilovanou vodou, alebo obycajnymi kvapkami do oci (v lekarni maju byline kvapky do oci), alebo mozete utierat aj vodou so sodou bikarbonou, niekolkokrat dene, pokial hnis uplne neprejde. Tesi ma, ze teploty klesli. Blahozelam! damian


dobry den Damian, ocko uz je lepsie, vymyvala som ho harmancekovym cajom+kvapky do oci. ohladne toho ze uz ho davam od soboty nevadi? mam podavat pokym sa nezlepsi stav? asi sme chytili nejaku chripku u deti to zacalo horuckami ja som mala hned bolesti klbov hlavy usi a v krku, tiez si davam vitamin c + sinupret, kloktam aj slanou vodou. no dufam ze im to tymto sposobom prejde. dakujem este raz za odpoved. pekny zvysok dna prajem. Maria


06/11/2013

dobre ranko Damian, este by som mala jednu podstatnu otazku, mladsia dcera /ma rok a pol/ stale kasle, ale nie je to nejaky zahlieneny kasel, alebo suchy, skor je to taky ako ked vam len zabehne slina, len ho proste ma, zobudi sa nato aj cez poobedny spanok aj v noci, s tymto by ste mi nevedeli nejako pomoct, alebo nejaky recept poradit? ale nieco co by vedela prijat, lebo je este dost mala. dakujem za pomoc. prijemny den prajem. Maria


07/11/2013

dobry den pan Damian, no ako som predpokladala, deti maju to co ja, len tym ze mali teplotu im to nastupilo neskor, takze maju uchpate dutiny a hnisavy soplik, uz aj trocha kaslu, zvysene C berieme od soboty, do toho som pridala sinupret, nos som zacala vytierat propolisovou mastou, a na krk im davam vypit teply med s citronom, vedeli by ste mi prosim poradit ako dalej? aby som neurobila nejaku chybu alebo nepodala nieco navyse alebo naopak menej. dakujem za odpoved a rady. prijemny den prajem. Maria


Zdravim Maria. Pisem kratko lebo som v praci. Nebojte sa podavania navyse. Nic sa om nestane, ani keby z toho mali hnacky. Az pokym sa nevyliecia, nech piju co najviac vody a jedia co najmenej jedla. Caj odporucam nejaky prieduskovy alebo napr z nechtika a s medom od vcelara (NIE Z OBCHODU!). Pokojny den, Damian


08/11/2013

dobry den pan damian, prave mi prisiel vas C-vitamin, tak som sa chcela spytat na davkovanie, kedze su dcery troska chore, podavala som kazdu hodinu C-vitamin ktory som mala doma. mam im davat tak, ako ste mi popisali nizsie? – starsia 3 gramy denne (neplna cajova lyzicka) vo vode alebo domacich dzusoch, mladsia 1 a pol gramu, tak stvrtina cajovej lyzicky). len nie denne ale kazdu hodinu? dakujem za pomoc a prijemny zvysok dna prajem. maria


Zdravim Maria

Ano, podavajte ako som pisal. Tie davky su denne, ale lepsie je rano pripravit a nech to piju pocas celeho dna. Davky mozete kludne zvysovat, az pokial nebude stolica jemne hnackovita – potom dennu davku trosicku znizte. pokojny vikend! damian


15/11/2013

dobry den pan Damian. este by som sa chcela spytat k tomu Biocidin liquidu, kedze ho mam podavat pokym nenastupia traviace tazkosti, potom ako casto mam uzivat ten liguid? raz za den? alebo je to stale kazdu hodinu a pocas tyzdna rano a po navrate zo skolky? este som sa chcela spytat ci mozem skusit u deti aj urinoterapiu, bolo by to asi len do nosa a usi, kedze kloktat este nevedia. Dakujem. maria


podavajte Biocidin liquid co najviac ked su doma (s odsupom 1 hodiny). Proste to nejako vymyslite. Urinoterapiu samozrejme odporucam aspon do nosa a usi. dobru noc. damian


20/11/2013

dobry den pan Damian, tak zasa potrebujem vasu radu, mladsia dcerka /1,5 roka/ zacala v pondelok silnou nadchou, davala som vitamin C kazdu pol hodinu, do nosa som davala sodu bikarbonu a propolis + som pridala sinupret, ale aj tak jej dost zatieklo a teraz ma strasny kasel, bola som aj u doktorky, ci nema chytene priedusky, tie ma nastastie ciste ale predpisala mi ditiaden, do ktoreho sa mi teda vobec nechce, vedeli by ste mi pre nu poradit nieco prirodne? ale kloktat zatial nevie, cize nieco na vypitie, alebo maximalne striekanie, alebo oklad. ten kasel ma fakt dost zly, z tych zatecenych hlienov, zatial pokracujem v tom podavani vit.c a plus davam na krk zohriaty med s citronom po malych lyzickach. Dakujem. maria


zdravim Maria, Napada ma sprej Alicin, ale to nemam a neviem, ci na SK to existuje.

Odporucam kasel preckat a podavat este vyssie davky cecka az pokial nebudu hnacky. Zvyste aj probiotika a aj Liquid biocidin. Odporucam inhalovat harmancek a/alebo sol z Mrtveho mora. Odporucam kasel preckat – su to stekajuce, skvapalnovane hlieny – moze ist o detoxikacny efekt. Nemyslim ze je dovod obavat sa, ked pije vitamin C a ine. Merajte teplotu a ak by sa zvysila na 38, dajte mi vediet. Verim, ze za par dni kasel po uvolneni hlienov ustupi. Zvycajne to tak byva. Mozete pokracovat aj s propolisom a medom. napiste mi zajtra ako sa dcerka ma. damian


dobre ranko, no v noci uz sme mali teplotu, mam este nieco ine pridat? ten alicin som nasla, ale je tam pisane ze je to az pre 3 rocne deti, tak neviem ci je to vhodne aj pre hanku-ma len rok a pol. Maria


Zdravim. Kolko mali teplotu. Sprej sa moze davat malym detom. ak zozeniete, davajte. Aka je teplota teraz. Damian


dobry den, tak pred chvilou sa len zobudila a ma len 37,5 v noci mala 38,5 ale my musime teplotu strazit lebo mala u davnejsie febrilne krce. ale uz mame hnacky, davala som c kazdu pol hodinu a Biocidin kazdu hodinu, mam teraz znizit davky? maria


Zdravim. 37,5 je velmi dobre a pomoze to zbavit sa kaslov. Ak neboli brusko, davky neznizuj a podavaj take ako doposial az pokial neprejde kasel.damian


ok dakujem. dufam ze sa toho zbavime, to bude fakt prvy krat co sa nam to podari bez antibiotik.


zvycajne to prvykrat trva dlhsie, lebo telo je zvyknute na chemiu. Preto treba trpezlivost. Neskor, ked sa imunita kalibruje, sa taketo zapalove choroby opakuju coraz zriedkavejsie, su menej intenzivne a trvaju kratsie. Verim, ze to zvladnete. Damian


22/11/2013

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

zdravim, takze teplotu uz vobec nemame, zatial len kasel, ale uz dlhsie maju fest hnisavy soplik. kombinujem stale propolisovu masticku a sodu bikarbonu, na spustenie dutin zasa davam sinupret, mam im davat este nieco. ten alicin som u nas nasla len v tabletkovej forme, da sa objednat aj sprej, ale ten je vraj tiez len od troch rokov. mam teda vziat tablety a davat jej nejake mensie mnozstvo? len by som ju nechcela nejako strasne prekombinovat predsa ma len rok a pol. dakujem este raz za pomoc a rady. Maria


ponahlam sa a preto len kratko. Myslim z by stacila len propolisova mast, ale mozete kupit alicin tabletky. Treba cas pokial sa dutiny ocistia – hlavne ze nemaju teploty. Budte trpezliva a podporujte dalej imunitu ceckom a osatnym. Imunita si uz poradi. Pekny vecer, damian


no zohnala som uz aj ten cisty alicin, len som sa chcela spytat ci by ste mi este neporadili s davkovanim, pre dospeleho je pisana 1 tbl-denne, pri chripkovych stavoch aj desat, kedze su to deti mam davat 1/2 denne, alebo to mam rozdelit na viac davok po pol tabletke? dakujem za radu. pekny vikend prajem. maria


Kludne davajte po 1 tablete (nie su to kapsule? lebo ja poznam len alicinove kapsule. Dajte mi na to web link nech si to pozriem) a zvysujte pomaly a sledujte ci nebude boliet brusko a hnacky. Damian


Zdravim Damian, ano su to kapsule, alimax sa to vola, zacala som davat starsej po jendej kapsule 3x za den, a malej pol kapsule 2x, zatial nemau ziadne tazkosti. maria


24/11/2013

vyborne, pokracujte zatial takto. Kapsule mozete samozrejme otvorit a vysypat do vody, alebo do nejakeho zdraveho doma pripraveneho dzusu. damian


22/12/2013

dobry den, prosim vas vedeli by ste mi poradit ako na zapal priedusiek, posledna liecba dopadla vyborne, na kasel sme nakoniec nedavali ziadne lieky, len to C, kasel nakoniec presiel. teraz chytili nejaky virus zo skolky. starsia ma len soplik, ale ta mladsia 1,6 roka ma strasny kasel. zatial davam C, probiotika a olejove zabaly, allimax. viete mi este nieco doporucit? Dakujem a krasne prezitie Vianocnych sviatkov prajem. Maria


Maria. Myslim, ze by malo stacit ak budete zvysovat vit C, probiotika a alimax. Ked sa Vam podari zvladnut par zapalov s tymto a bez chemie, imunita by sa mala pomali posilnovat/kalibrovat. Tak len trpezlivo dalej. Pit vela vody, blinne caje, ziadna muka, sladke, mlieko… obliekat sa teplo. Jedzte cesnak a davajte im kokosovy olej. pokojne Vianoce a stastny a zdravy Novy rok prajem!
Damian


23/12/2013

dobre ranko Damian, dakujem za odpoved. budeme teda pokracovat, este sa nam podarila zohnat jazvecia mast. mate s tym skusenost? to co ste pisali vsetko davame, tak dufam ze zaberie, teplotu zatial nemame, do nosa este davam navyse sodu bikarbonu a propolisovu mast. krasne prezitie sviatkov prajem aj vam. Maria


Zdravim. Nie, s jazvecou mastou nemam ziadne skusenosti. Neviem na akej podstate pracuje. Pokojny den! Damian


09/02/2014

dobry vecer damian, chcela by som sa spytat, uz sa mi pomaly mina C-vitamin, tak by som si chcela doobjednat dalsie balenie, len sa chcem spytat, ci mam priobjednat este nieco, D-vitamin aj multivitamin mam, neviem ci mi este nadalej odporucate aj liguid biocidin, aby som vedela co mam dat do objednavky.

Inak stale klopem a klopem, ale moje deti sa naozaj dokazali zatial vyliecit len pomocou C-vitaminu, a dokonca uz to ma aj rychlejsi priebeh, som strasne rada ze som objavila vasu stranku a odporucam vsetkym mamickam co poznam, v nasom pripade to velmi pomohlo, predtym sme boli naozaj stale chore, a teraz je terezka uz mesiac v kuse v skolke a vsetko zatial ok, mala len troska ucpaty nos, ale do dvoch dni bola fit, hanka sa este troska pasuje, ale ta mala tu imunitu predsa len horsiu, takze ta ma ten kasel ale vzdy sme ho zvladli s tym C-vitaminom, od oktobra co som si od vas objednala vitaminy som nebola v lekarni, coz je u nas uspech nevidany a dokonca sme neboli ani ani u doktorky. takze este raz velka vdaka.

prijemny vecer este prajem. Maria


Dobry vecer Maria, Dakujem za email a velmi sa tesim, ze sa deti maju lepsie. Ak mozete, napiste o tom vacsi ci mensi clanok na badatel.sk a poslite mi ho. Moze to byt pod vlastnym menom alebo anonymne. Moze to pomoct inym rodicom.

Ohladom vitaminov, ak su uz deti relativne OK, mozete bud podavat dlhodobo Biocidin (alebo nappr Alicin antibiotik, alebo oba) par kvapiek denne, alebo nepodavat ho, ale mat ho po ruke ak by mali nadchu a pod. Vit C, D odporucam stale, niekedy aj probiotika (aspon 1 tyzden raz za stvrtrok uzivat probiotika preventivne). Odporucam pravidelne papat kokosovy olej – celej rodine. Tak zatial a prajem pokojny vecer a vela zdravia. damian


19/02/2014

dobre ranko Damian, tak asi som to s tym zdravim zakrikla, ale v karantene je cela skolka, takze aj na terezku sa nalepil nejaky virus. len sa chcem spytat ako mam teraz postupovat, nemame totiz len ucpany nos, ale ma strasne skaredy kasel. to doteraz nemala ona nikdy a navyse mame teplotu. viete mi poradit co mam podavat? zatial davam kazdu pol hodinu cecko, nos preplachujem morskou vodou a zriedenou sodou bikarbonou, a na teplotu mam davat lieky alebo mam tiez davkovat len c-vitamin? dakujem za odpoved a pomoc. prijemny den prajem. maria


Zdravim. kolko ma teploty? Lieky podavat len ak sa blizia k 39.5 stupna. Nebojte sa, tak ako predtym, pit veeeela vody, vitaminu C, probiotika, oregano, alicin, cesnak, harmancekovy caj, potit sa, vetrat vzduch v izbe kazdu hodinu. verim, ze to ustupi bez liekov a ATB. Napiste mi o takej 10-11 vasho casu ako sa dcerka ma. damian


dobry den Damian, takze u starsej teplota uz klesla, nedavala som ziadne lieky len C-vitamin. ma ale strasne skaredy kasel, nato staci tiez len c? davam aj olejovy obklad. No mensia uz ma teploty tiez – 21mesacna, u nej je ale ten problem ze mala febrilne krce a tam odporucaju podavat lieky uz pri teplote 38 stupnov. mozem aj pri nej cakat az na 39,5 a podavat len c-vitamin, alebo mam zacat podavat lieky na teplotu skor? Dakujem prijemny zvysok dna prajem. Maria


Ano skaredy kasel neznie pekne, ale treba vydrzat s podavanim vitaminu C a ako som pisal, probiotika, oregano, alicin (alebo velka cesnaku) a ine. Ked klesla teplota, je to dobry znak, ze sa stav zlepsuje. Uvidime, ako dlho silny kasel bude.
Ohladom mensej – vitamin C ma znizit riziko vyvolania krcov takze by som sa nebal, ak by sa teploty blizili ka asi o pol stupna menej, ako boli teploty pri ktorych mala febrilne krce.
Teda mi napiste aka teplota vyvolala febrilne krce a aku mava teplotu dnes
damian


dobry vecer, tak pred spanim ma starsia teplotu 38,9 a mladsia ma 38,5. mam im preventivne uz nieco dat, alebo ich mozem s takouto teplotou ulozit spat a pocas noci radsej kontrolovat? dakujem


Zdravim, no nebol som doma. mozete pouzit obklady a dat pit vela vody. Stav v noci kontrolovat asi kazdu hodinu u mladsej a ak by isla teplota u mladsej k 39, tak pouzit 250 mg paralenu (polka 500 mg tablety). alebo, keedze ma 21 mesiacov, podajte jej polovicnu davku z odporucanej ak mate doma sirup, alebo neviem co mate doma pre deti.
damian


21/02/14

dobre ranko, takze sme teplotovali celu noc, dokonca som tej mladsej davala vlaznu sprchu-miesto zabalov, teraz rano maju tiez zvysenu u tej starsej je to uz 4-ty den, nevadi to? kasel uz ma krajsi, len tej teploty sa troska obavam. inak podavam stale len c-vitamin, alicin, do nosa sodu bikarbonu a propolisovu mast a olejove obklady na prska. dufam ze bude lepsie. zatial pekny den prajem. Maria


Maria preco mi nepisete aka presne je teplota. Tiez ste mi stale nenapisali, aka teplota v minulosti vyvolala febrilne krce u 21 mesacnej dcerky. Napiste. Dik.damian


febrilne krce mala pri 40 ale to jej vlastne strsne rychlo stupla ta teplota. momentalne maju teplotu terezka 3roky 7mesiacov 38,1 ale ma ju uz 4-ty den a hanka 1rok a 9mesiacov – ta co mala febrilne krce ma 38,5


Zdravim. OK, takze teplota u oboch je stabilizovana a kasel a ine symptomy u oboch pomaly ustupuju ano? Ak ano, to je dobry znak. Teplota je stale zvysena, lebo telo/imunita sa stale zbavuje bakterii a robi tak zrychlenim metabolizmu = metabolizmus sa zrychluje pomocou zvysenia teploty – teda teplotu treba do istej miery chapat ako dobry znak, Ak by sa teplota zvysovala vyse 39, znamenalo by to ze bakterie sa mnozia a imunita straca kontrolu. Teraz to vsak je pod kontrolou a treba vydrzat.

Napiste mi k veceru ako sa maju obe dcerky. Aby som mal v tom jasno, napiste mi v kazdom odseku stav pre obe dcerky. Meno, vek, stav (kasel a ine), aktualna teplota, kolko vitaminu C mali cez den.

Verim, ze to zvladnu bez liekov, cim sa imunita zacne dobre kalibrovat a buduce infekcie budu lahsie zvladnutelne. Pekny vecer. damian


dobry vecer Damian, takze mame nasledovny stav. terezka-3roky a 7mesiacov ma momentalne teplotu 39, cely den som jej nedavala ziadne lieky na teplotu a podavala som jej rano d-vitamin, liquid biocidin len 1x, uz totiz viac nemam,multivitamin,probiotika a kazdu pol hodinu som podavala c-vitamin,4x som podala alimax-cesnak, nos som vyplachovala sodou bikarbonou a vytierala propolisom, na pluca som dala na obed olejovy zabal. nos ma este troska ucpany ale je to lepsie, kasel je teda este dost strasny, najviac ma znepokojuje ta teplota, ale beriem to tak ze som jej nedavala ziadne lieky na teplotu tak to trva asi dlhsie.

hanka-1rok a 9mesiacov ma momentalne teplotu 39,3. jej som dala rano d-vitamin,liquid biocidin,probiotika, 4x-alimax,kazdu pol hodinu c-vitamin, do nosa to iste co terezke a tiez som jej dala zabal na plucka. hanke som dala cez obed 1xliek na teplotu inak cely den nie. ona nema az taky strasny kasel, ale stazuje sa na bolesti bruska a usiek.

C-vitaminu som davala asi tak stvrtku az polovicu malej lyzicky.

No ja tiez dufam ze to zvladneme bez liekov a atb, len nech ustupi ta teplota, bojim sa pri tej starsej totiz nejakeho zapalu, ona totiz kasel nemava nikdy a teraz ho ma naozaj zly uz od utorka aj s teplotami. pekny vecer. Maria


Zdravim Maria. Ok skuste zvysit vit C u oboch az pokial nebudu mat hnacky, dobre?

Starsej skuste dat zut klinceky. Hadam ich bude chciet zut. Ak si myslite ze mozete znizit teplotu obkladmi/sprchou tak skuste, ak nie, podajte malicku davku detskych antipiretik. Napiste este neskor ako je. Pokojny vecer. Damian


dakujem za odpoved, ohladne toho cecka, mam davat castejsie alebo zvysit davku a nadalej davat kazdu pol hodinku? Dakujem, maria


asi zvyste, aby to nebolo prilis casto, najma v noci, nech deti spia.
damian


22/02/2014

dobre ranko,

takze momentalne mame stavy nasledovne, starsia – teplota 37,7 kasel zatial rovnako, mladsia-teplota 38,3 a kasel troska horsie. zvysim teda tie davky dakujem a pekny den prajem. maria


Dobre ranko maria. Ok polracujte ako doposial a zvyste cecko. Hodil by sa kvalitny priduskovvy caj.ak nie tak aspon harmancekovy 2-3 x denne. Napiste okolo 14, 18 a pred spanim. Aby bol kasel/baktetie viac pod kontrolou, odporucal som ba zaciatku silne probiotika. Davate dievcatam nejake? Maju uz hnackovite stolicez vitaminu C alebo stale nie. Pekny den.


Zdravim, hnacky zatial nemaju a probiotika davam, uz sa mi minuli ale tie od vas tak davam probiotikum 7 forte. inak chcela by som si zasa objednat u vas vitaminy, lebo z C-vitaminu uz mam len poslednu dozu, tak dufam ze vydrzi. zatial dakujem. Maria


Ked nemaju hnacky z vit C znamena to ze telo vsetko spotrebuvava. Nebojte sa zvysovat pokial nebudu hnacky.


22/02/14 popoludni

zdravim, Vit C stale zvysujem asi im dam teraz cez den aj kazdych 15minut. inak teplotu maju stale zvysenu, ale starsia ma uz ten kasel menej casty, skaredy sice stale rovnako, ale uz ju to nedrazdi tak casto.


Kolko gramov vlastne podavate denne obom a stale ked pisete ze maju teplotu napiste prosim aku, lebo inak mi to nic nehovori, dakujem.


Zdravim, takze terezka-starsia mala na obed teplotu 38, momentalne ma 39,2
hanka-mladsia mala na obed 39 /tej som dala liek na teplotu/ a momentalne ma 38,2
no na odvazenie c-vitaminu som si zobrala odmerku na podavanie sirupovych liekov kde je odmerka 2,5ml nasypala som ju plnu a odsypala som ju do lyzicky ktoru podavam malym a vyslo mi ze podavam kazdu pol hodinu 0,8g. Maria


OK Maria a aky je kasel a celkovy stav?


22/02/2014 vecer

No starsia uz ma aj hnacku, kasel sa mi zda rovnaky, ale ho uz ma menej casto, tu teplotu ma38,4 dali sme jej jemnu sprchu.
hanka, zatial nehnackuje ma kasel horsi ako vcera, ale jej nastupila choroba neskor, teplotu ma tiez 38,4.
Este som sa chcela spytat aky typ probiotik mam presne objednat? dakujem


OK, myslim, ze bude OK. K veceru sa teplota zvycajne zvysuje a aj choroba ma horsie priznaky. Verim ze zajtra bude lepsie. Probiotika nie su na stranke (minuli sa) ale mame este zopar pre surne pripady, tak ja ich tam potom pridam. damian


23/02/2014 rano

dobry den, tak terezka-starsia co uz zacala hnackovat je bez teploty, kasel este skaredy, ale nie tak casty. Mladsia-teplotu mala zatial najvyssiu 37,9, ale ta este nehnackuje, kasel skaredy. Chcem sa spytat ked uz zacala hnackovat mam znizit C? alebo podavat kym jej neustupi ten kasel. dakujem. Maria


zdravim Maria, VYBORNE! dari sa to pomaly! Ano, znizujte starsej terezke vitamin C pomaly na taku davku, pri ktorej bude mat ptimalnu stolicu – moze byt trochu redsia. Pri akej dennej davcke vlastne zacala hnackovat. Napiste mi to a zapiste si to aj do svojich poznamok a ak budete o tom pisat, urcite to tam spomente.
Kasel u oboch moze trvat dlhsie, lebo sliznice su podrazdene bakteriami a kaslom a sa zotavuju zo zapalov dlhsie. Urychlit by to mali probiotika a ak by mohla aspon terezka zut klinceky, bolo by to idealne. damian


24/02/2014

dobry den prajem, detusky su bez teploty, uz sa len zbavit toho kasla, terezka zuje aj tie klinceky, podavam stale cecko,vytieram nos a davam zabaly na prska.ked uz budu uplne fit, urcite napisem aj ten prispevok. strasne sa tesim ze sa im to lepsi, ale hlavne ze to dufajme zvladneme bez chemie. inak stranku odporucam kde len mozem, ale neviem niektore mamicky, bud sa im do toho nechce, alebo tomu neveria, ale ja mam len na mojich dvoch odskusane ze to funguje. takze urcite to vsetko popisem.

prajem krasny den a este raz dakujeeeeeeeeeeeeem.

maria


Zdravim Maria, ani neviete, ako sa tesim. Kiez by viac rodicov malo tolko odvahy a rozumu, ako vy!

S inymi rodicmi hovorte len do istej miery. Ak sa Vam zda, ze maju prilis odmietavy pristup, netrapte sa zbytocne. Zrno treba siat na URODNU podu – teda zvycajne takym rodicom, ktori uz maju ake-take informacie o prirodnej medicine, nie takym, ktori o tom nemaju sajnu. To je ako ucit ludi – nemozete ludi od veku 1 do 80 ucit rovnake veci, ale primerane veku. Tak je to aj s ludmi na roznych stupnoch otvorenosti, vedomostnej urovni a vzdelania… Inak rovnake problemy mam aj ja – tiez sa snazim casto hovorit o veciam ludom, ktory vobec nepocuju.

Takze zatial to je vsetko. Napiste mi aspon kazdy den, ako sa deti maju, az pokial kasel takmer celkom neustupi – to moze potrvat.

Pamatajte, ich imunita sa kalibruje a iste pridu podobne problemy, ale coraz viac by mali byt lahsie zvladnutelne. Imunita sa buduje pomaly a komplexne – nie je to proces niekolkych tyzdnov, ale mesiacov az rokov. Predsa aj imunita sa od narodenia vyvija az do 4 roku – a tento proces sa velmi casto nici vecami ako kravske mlieko, praskove mlieka, cisarske rezy, kratkodfobe kojenie, VCAKCINY A ANTIBIOTIKA… Takze konvencny ortodoxny system toho na detoch pacha viac nez dost. Preto napravit tento stav nie je lahke a je to otazkou trpezlivosti, casu a inych faktorov.

prajem krasny vecer

damian


26/02/14

dobry den damian, mohla by som este poprosit o radu? terezka ma ten kasel stale rovnaky uz vlastne tyzden, je to taky trubicovy skaredy, este dokonca nevykasliava. U doktorky som nebola, ak by to bol nahodou cierny kasel, alebo tazky zapal staci jej zatial len c-vitamin? davam jej zut aj tie klinceky a okrem toho potieram prska, to je vsetko, tepltotu uz nema ani jedna, len ten kasel je naozaj skaredy a prave sa nam pridruzila aj bolest ucha, terezke som zatial dala kvapky do usi, teplotu nema, dufam ze jej to prejde.

Co sa tyka nasej imunity, ja sa tesim ze sme zatial odkedy mam vase vitaminy naozaj neuzili nic druhe. ja ked mozem odporucim a kazdy nech si robi podla vlastneho uvazenia, mne to urcite pomohlo, viem ze je to tazka cesta aj na presvedcenie aj na vydrz ale zdravie mojich deti stoji za vsetko. ostatne nakoniec ani nie je treba.

pekny den prajem. maria


zdravim Maria, takze narychlo – ohladom kasla – co najviac klincekov a stale vitamin C tolko aby mala z nehho takmer hnacky. + pride biocidin tak budete podavat.
+pit prieduskovy caj 2-3 x denne. Jest cesnak a cibulu. Kvapkajte jej do oboch usiek jej vlastny moc ak je to mozne, aj 3 x denne po 1-2 kvapkach. Tiez mozete kvapkat sodu bikarbonu s destilovanou alebo prevarenou vodou – stipka soli v cca 20 ml vody). letim do roboty. Napiste neskor, ako je pekny den. damian


28/02/2014

dobry den damian, tak zda sa mi ze sa to nejako moc nehorsi, dnes rano mala dokonca jemne zvysenu teplotu 37,6 tak som jej hned zacala podavat C-vitamin kazdych 15 minut, momentalne je bez teploty, ale sopel ma skaredy-farebny a kasel sa jej trocha zintenzivnil. podavam prieduskovy caj, c-vitamin, zuje klinceky, a cesnak davam 4xdenne. Dakujem a prijemny vikend prajem.


01/03/2014

zdravim, no tak terezka ma uz znova teplotu 38,6 takze ako som pisala stav sa jej opat zhorsil, mladsia zatial odolava. mam uz riesit doktora, alebo zatial mam pokracovat takto v liecbe?

dakujem


Zdravim Maria. Podavajte zase maximum vit C az po hnacky a neptestante az pokial nepretane uplme kaslat. Hadam uz coskoro pride balik od nas s osttatnymi vecami. Ocka tiez utierat viackrat denne s roztokom sody bikarbony. Nejest ziadny cukor, nic z mlieka a muky. Dajte mi vediet o 14tej ako je. Damian.


Zdravim Maria. Podavajte zase maximum vit C az po hnacky a neptestante az pokial nepretane uplme kaslat. Hadam uz coskoro pride balik od nas s osttatnymi vecami.

Ocka tiez utierat viackrat denne s roztokom sody bikarbony. Nejest ziadny cukor, nic z mlieka a muky. Dajte mi vediet o 14tej ako je. Damian.


no ak mam pravdu povedat, uz som bola na vazkach, ale zasa prevazilo to ze to skusim touto liecbou. asi to je preto ze som ju uz chcela dat do skolky a jej sa naopak stav zhorsil, je to skor o mojej psychike vydrzat to s dvoma chorymi detmi a so sebou samou chorou. ale uz som si to zasa v hlave upratala, ze pojde do skolky neskor, svet sa nezruti. c podavam kazdych 15minut. cukor aj mlieko som vysadila hned na zaciatku choroby a z muky davam iba tmavy chlieb, inak nemaju nic, len polievky a dusene maso so zemiakmi alebo ryzou.inak c-vitamin uz prisiel a presne v hodine H-lebo uz som mala asi poslednu lyzicku. dakujem za odpoved. prajem pekny den. maria


Zdravim. Ja sa pamatam na mna a moju priatelku, ake tazke bolo pred par rokmi na zaciatku vydrzat bez ATB a liekov proti teplote a kaslu a pod. Zaciatky su tazke. Mali by pocas choroby skor len zeleninu a malo ovocia. Chlieb neodporucam ani tmavy. Mali by skor pohankovy. Podavate vit D? Kolko?


Zdravim, damian. podavam aj d-vitamin, podla povodneho odporucania terezka-3roky 7mesiacov 1kvapka kazdy den, hanka-1rok9mesiaco 1kvapka kazdy druhy den. terezka hnackovala okolo jednej, teraz som jej merala teplotu ma 38,3 cize nizsiu. zatial podavam c-vitamin este stale kazdych 15minut. maria


01/03/2014 vecer

takze mame teplotu 39, dali sme vlaznu sprchu, teraz zaspala. ja viem ze sa pytam ako neveriaci tomas, ale chcem sa spytat, ak by to predsa bol ten cierny kasel, alebo zapal pluc, volakedy sa na tieto choroby zomieralo, dufam ze sa takeho nic nemoze stat? staci ak mi poviete ze mam len nadalej pokracovat v liecbe a ze nic vaznejsie ako teploty a kasel jej nehrozi a budem v pohode a cakat kym jej choroba ustupi. lieky zatial neprisli, cize asi az buduci tyzden, vikend budeme musiet preckat. pekny vecer prajem


zdravim Maria,
Nemozem rozhodnut za Vas, ale osobne by som pokracoval dalej, lebo pochybujem, ze pri vitamine C by Terezke hrozilo nieco vazne. Ak po zacati probiotik a oregana co alicinu, co Ste objednali, by sa to nezlepsovalo do tyzdna, bude treba asi nasadit ATB.

Ja si myslim ze stav sa zhorsil po znizenii vitaminu C a bakterie to vyuzili.

Kontrolujte teplotu v noci kazdu hodinu a ak by bola viac ako 39, zase sprchu a ak by sa to aj tak nedalo kontrolovat, tak sirup od teploty – nie vela.

Ja rozumiem ze mate obavy, ale verte, ze keby sa nieco stalo, velmi by ma to mrzelo a mal by som velke vycitky najma ak ide o dieta. A aj s tym vedomim Vam radim.

Tak zatial a prajem pokojnu noc. Napiste kedykolvek, rano si precitam, a lebo este aj dnes do cca 11-12 Vasho casu, ak budem hore.
drzim palce. damian


02/03/2014

dobre rano, tak v noci sme nakoniec jeden raz pouzili liek na teplotu-panadol nie nurofen lebo terezka dost plakala ze ju vsetko boli, tak som ju nechala nech sa vyspi. teraz som ju merala mama 37,1. Chcela som sa spytat ako casto mam podavat c-vitamin, vcera mala uz taku hnacku ze cikala ritkou davala som kazdych 15minut. a este sa chcem spytat ako casto mam vytierat tie ocka sodou bikarbonou? ma ich uplne zapalene. no mne stacilo napisat ze by to malo byt v poriadku, nerada by som bola aby mala nejake trvale nasledky alebo nebodaj este nieco horsie, ale zatial sa to da zvladat. ked mi dorazia vitaminy dam vediet. Dakujem. pekny den prajem. maria


Zdravim. Maria. Ako je kasel? Nemate doma MMS alebo koloidne striebro? Ocka mozete vytierat 3-4 x denne. Mohla by tu sodu aj pit ale nie je toprijemne. Oci odpirucam vytierat aj vlastnym mocom ALE MUSI BYT CIRY, nie zakaleny a musi voniat ako moc a nie smrdiet ako zapaleny. Vitamin C znizte na kazdu hodinu a sledujte ci hnacka prestane. Ako sa ma teraz.napiste na poludnie. Drzim palce. Damian

 


Zdravim. koloidne striebro mam 200ml a je tam pisane 20ppm-neviem ci je to dolezite

teplotu momentalne nemame 36,7. kasel je menej casty, soplik vyteka, oci ma uplne krvave. znizim teda ten C-vitamin, a uvidim aj aky bude mat moc, do usiek som jej vtedy kvapkala, takze mozeme aj do ociek.


Ok asi to je lepsie okrem tych oci. Dajte jej dnes dohromady asi 50 ml striebra. Potoz znovu kazdy den. Nesmie sa to davat na kovovu lyzicku. Mozete kvapkat aj do oci 1kv 3 k denne aj ked do oci by mala ist 10ppm. Ako sa citi celkovo. ma stale bolesti?


zdravim, pisem az teraz lebo sme mali rodicov na navsteve. Takze tep ma 105 uderov za minutu. teplotu mame 37,2. kasel aj oci skarede, ale zatial sa to da. chcem sa spytat na to striebro, to jej mam dat vypit nezriedene alebo iba ciste striebro z umelej lyzicky. tych 50ml mam rozdavkovat do vecera kym pojde spat? cize kazdu stvrt hodinu po 5ml?


Nezriedene a idelna je podrzat v puse aspon 3 minuty a potom prehltnut.
Ano, 50 ml pokial pojde spat. Mozete kludne aj 10 ml naraz.
Zisiel by sa bio za studena lisovany kokosovy olej – ten je tiez antibakterialny a antivirovy.
Inak velmi vela deti ma teraz podobne problemy. Telo je zvyknute na ATB a lieky proti teplote, tak sa z toho nedostava lahko.
Ak sa do zajtra/pozajtra trochu nezlepsi bude treba ist k lekarovi. Ale hadam bude lepsie.
napiste o 8 a potom o 10-11 ak budete hore, alebo predtym ako pojdete spat.
tak zatial. damian


Ok Damian, takze prvu davku striebra sme uz uzili aj do ociek som kvapla. ten kokosovy olej mam, davam im ho kazde rano na chlebik, mam jej ho dat teraz samostatne na lyzicke, alebo mozem pridat do nejakej stravy.

a ano vela deti ma problemy, ved v nasej rodine je 5 malych deti z 3 rodin a vsetky maju tieto iste problemy. skaredy kasel, horucky, opatovne vratenie sa teploty. takze je toho okolo nas dost, ved v terezkinej skolke je zo 60 deti len 30, cize polovice ma tieto iste problemy.

Ja pevne verim ze sa polepsi a ze nakoniec k doktorovi nebudeme musiet ist a ze pomozu vitaminy. ta mladsia sa z toho dostala, len terezka to asi troska prehnala s pohybom je to take akcne dieta ani doma neobsedi a preto sa jej asi stav zhorsil, no takze uvidime ako to cele dopadne. este sa vam do vecera ozvem.


ahoj, rozumiem, ano, kokosovy olej bud do papania alebo aj osobitne ak ho tak spapa – 1 CL 5 x denne – poror, ak ho bude vela moze zvracat, lebo nici bakterie a prilis velky ukyn moze sposobit detox efekt.
Takze ine deti maju problemy napriek tomu, ze su na ATB, alebo prititeplotovych/kaslovych liekoch – tak sa netreba bat.
Inak ja to viem z emailov od inych mmamiciek – 1-2 x antibiotika na tyzden, potom 1 den OK a potom silny navrat. Takze treba vydrzat, verim ze bude OK.
Po tom ak bude lepsie a priznaky budu slabe, treba este aspon tyzden v pokojni, bez behania, bez skolky apod. Max nenamahave prechadzky pol hodinu denne. No, ale ktore 3 r dieta sa dokaze len tak prechadzat, ze? 🙂
damian


02/03/2014 vecer

Ahoj, takze male uz spia. terezke som vytrela ocka este mocom, teplotu mala pred spanim jemne zvysenu 37,8 tak uvidime ako v noci. dakujem za rady. pekny vecer prajem. maria


03/03/2014 rano

Ahoj, takze terezka je bez teploty, oci su krajsie, kaslala skoro celu noc, ma taky drazdivy kasel, no a ocka ma zapalene uz aj hanka, takze jej dam tu istu liecbu, teraz rano som im vytierala sodou bikarbonou a kvapla striebro, pocas dna ako budu pit a budu mat cisty moc tak este vytriem mocom. zatial dakujem. pekny den prajem


Je to na dobrej ceste. Davaj im obom kokosovy olej. Pekny den vsetkym

D.


04/03/2014

ahoj, takze teploty nie su vobec, oci sa lepsia, kasel skaredy stale, ale v noci uz kaslala ovela menej, ale rano kaslala vela, asi vykasliavala z noci. Uz mi ale prisli vitaminy, takze mozeme doplnit liecbu. momentalne podavam c-vitamin kazdu hodinu, 4xdenne cesnak,4xdenne kokosovy olej,vytieram oci sodou bikarbonou a 3xdenne kvapkam striebro+terezka pije tych 50ml za den. Maria. pekny den prajem


06/03/2014 rano

ahoj, no zacala som podavat uz aj probiotika aj liquid-ja viem ze nemozem cakat zazraky po jednom dni, ale zda sa mi ze sa im to stale nelepsi, terezka mala v noci uz len jeden zachvat kasla, ale rano teda vykasliava strasne, pocas dna uz ocka nemaju zapalene ale rano ich este maju zahnisane. pocas dna sa to cele zlapsuje ale rano je to stale rovnake. prosim ta a ako mam terezke zvysovat ten liquid castejsie alebo vacsie mnozstvo? Dakujem. maria


ahoj, je uplne prirodzene, ze po chorobe sa rano telo ocistuje a preto aj dochadza k vykasliavaniu po zobudeni. To bude trvat trochu dlhsie. Terezke davaj prvu den 1 kv kazdu hodinu, potom zvys napr na 1 kv kazdu hodinu ale 2 kv kazdu druhu hodinu atd – sama zvaz ako postupne zvysovat. Myslim ze to by aj malo stacit, 1 hodinu 1 kvapku a druhu hodinu 2 kvapky, alebo max 2 kvapky kazdu hodinu. Pripadne mozes skusit aj 3 kv kazdu hodinu. tak zatial a prajem krasny den. damian


06/03/2014 vecer

dievcata sa zdaju lepsie, terezka zakasle cez den iba vtedy ked sa namaha,cize troska beha alebo sa blazni, ale doteraz to bolo aj v klude. zatial im podavam stale c-vitamin,cesnak,liquid biocidin,kokosovy olej,vytieram oci a kvapkam koloidne striebro.

dakujem za pomoc a pekny vecer prajem. maria


08/03/2014

ahoj, boli sme uz na slniecku, liecba pokracuje podla mna dobre. kasel sa mierni, takze uz to len musi celkom ustupit, chce to len cas, ale na to ako sme boli na tom na zaciatku a ako sme na tom teraz a to bez chemie je to super, vobec mi nevadi ze to tak dlho trva, ved neskor to bude len lepsie. Dakujem krasne. maria


09/03/2014

ahoj, takze terezka uz cez den skoro vobec nekasle ani v noci, takze jej sa to uz upravilo, ale ako si pisal necham ju este tyzden doma, do skolky ju este nedam. chcem sa len spytat ako postupovat dalej s podavanim liekov? momentalne mame nasledovne:

c-vitamin+liquid kazdu hodinu

cesnak+kokosovy olej-4xdenne

multivitamin-terezka 1xdenne

probiotika-terezka 1kapsula/1xdenne, hanka 1/2 kapsule-1xdenne

d-vitamin-terezka 1kvapka/den, hanka 1kvapka/kazdy druhy den

dakujem krasne za pomoc.

Prírodná liečba osteoartritídy


ahoj Maria. vynikajuco! zatial podavaj vsetko ako doteraz, akurat ze mozes o stvrtinu znizit davkovanie vitaminu C a Biocidin. Potom podavat vsetko az to jedneho tyzdna od nastupu do skolky a potom znizit Cecko na 1 CL denne a Biocidin na Rano a vecer. Damian


Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň
  chcem sa spýtať, ako Mária podávala cesnak, lebo deti ho nechcú.
  Zlisovaný a zmiešaný s kokosovým olejom?Či na plátky, príp.na chlieb?
  A kedy ho podávať? Lebo je také príslovie, že ráno je cesnak ako liek a večer ako jed.
  A ako chutí kokosový olej? (Ako slnečnicový?) Kde sa dá kúpiť? V lekárni?(ešte som neskúšala).
  Ďakujem

 2. Ak dieťatko dokáže prehltnúť kapsule, tak rozotretý cesnak (nie iba pokrájaný na plátky) naplniť do kapsule a podávať v priebehu dňa. Kapsle dostať na internete v rôznych veľkostiach. Ja som dávala rozotretý cesnak do medu keď boli moji chlapci malí (vtedy kapsle neboli) a celkom im to chutilo, čo je však individuálne (mali radi aj špenát:-o)). Kokosový olej je delikatesa. Chutí aj voní ako kokos, keď je kvalitný. Dá sa kúpiť v biokvalite napr. aj drogériách DM a potom v predajničkách zdravej výživy alebo cez internet. Základ je nešetriť, treba kúpiť iba kvalitný. Dá sa na ňom aj variť, ale je treba rátať, že bude v jedle trošku voňať, čo je v mnohých prípadoch dokonca dobré. Kto ho ešte neskúsil, treba upozorniť, že kokosák má v chlade do takých 24 stupňov tuhú konzistenciu (biela hmota) a v teple nad túto teplotu sa roztápa a je tekutý – číry.

  • Dostať aj Bio kokosový olej lisovaný za studena kde je odstránená kokosová vôňa. Myslím si, že na ňom je najlepšie variť.

 3. Zaujímalo by ma ako neliečiť antibiotikami zápal močových ciest, alebo aspoň ako zabrániť návratu u detí do dvoch rokov. Brusnicový sirup, aj džús im dávam. Bola by som vďačná za každú radu.

 4. Dobrý večer ja by som sa chcela poradiť ohľadom mojej dcérky. má rok aj osem mesiacov a teraz už ale štyri mesiace je stále usoplená kašle no proste má imunitu rozstrúsenú. Dala som jej zobrať aj krv kde sa teda potvrdilo že imunita je skoro nulová… antibiotiká nemala žiadne lebo aj ked mala teploty do 39C ležala somnou spinkala, a dávala som jesť stále ovocie a citron na päty av ždy to tak po dvoch troch dnoch ustúpilo a potom iba kašlala a soplila.dávala som jej cibulový siruup od kašlu.teraz som išla zase k doktorke as nou lebo už som z toho normálne na nervy že teda týžden je dobre a dva týždne sme doma.poslala nás k imunologičke a ta jej hned predpísala lieky, kedže som sa rozhodla jej ich nedávať, lebo si myslím že takéto silné chemické lieky by jej mohli uškoddiť v živote ešte viac. Preto sa na vás obraciam s prosbou čo mám začat dávať malej ked začne trošku kýchať a sopliť. ako som čítala rozhovor s pani máriou, ktorej ste pomáhal mala mať nejaký vitamín C, probiotiká….. ja by som chcela aby ste mi nasadili neakú mediccínku takúto….. malej nedávam nič sladké proste na to som hned všetkých upozornila ked bola ešte bábatko a chvalabohu to teda stále toleruju, taktiež je veľa zeleniny ovocia to ani nehovorím den čo den, no z múky to teda je ale nekupujem chlebík pečiem doma.mäso max 2krát do týždna, ryžu nelúpanú BIO, zemiaky domáce, no a doterz som dávala SUNAR mlieko ale ako som si prečítala že nieje vôbec dobré podávať tak som začala dávať kravské ale pokúšamsa zohnať to kozie , strašne lúbi Syr Eidam to jej teda natriem chlebík s Florou a na to ten Syr tavené žiadne nedávam….proste ja neviem myslím že ju aj zdravo stravujem dávam na to taký pozor a teda imunita roztrusená ….. pomožte mi prosím

 5. Dobry den , chcem Vas poprosit o radu, nakolko uz som zufala… cca ped dvomi rokmi som bola nekonecne chora stale dookola,brala som kadejake antibiotika, streptokok potvrdeny raz taky, raz onaky stale sa nejak zmutoval a nic nezaberalo tak ma doktorka poslala vybrat mandle…chvilku bol pokoj , no ako som pred rokom otehotnela zacalo to znova… cez tehotenstvo som mala dva krat penicilin,kadejake mozne doplnky anic… po porode este horsie, lava strana ma boli viac,hrdlo-krk… z nosa stale smrkam hnis, mala som aj pamycon… bez uspechu… boli ma stale hlava,celo a vacsinou tiez len lava strana hlavy.,.. krcny mi povedal ze to mam „chronicke jak slak“ no tiez mi nepomohol kedze kojim nemma moc na vyber 🙁 teraz som douzivala penicilin, dorithricin a nic tak mi odporucali teraz preventan quatro, no neviem ci zaberie… najhorsie je ze to potom odomna chytaju deti 🙁 aj najmensia je momentalne chora… viete mi nejak pomoct? moc by som bola vdacna

 6. Dobry vecer,
  velmi pekne by som vas chcela poprosit o radu. Mame skoro 2 rocnu dcerku ( 23 mesiacov ) uz piaty den teplotuje, najprv mala 38,6 a postupne to slo dole , na treti den rano uz mala len okolo 37.3 alebo vobec, na stvrty den teplota znovu zacala stupat. Zacalo to vsetko soplikmi , neustale ma upchaty nostek a zle sa jej dycha, odsavame striekame Libenar, materske mliecko do nosteka sem tam, koloidne striebro sem tam. K lekarke sme nesli lebo sme si mysleli ze sa to lepsi….no dnes na piaty den znovu teplota stupla na 38. Dnes zacala pokaslievat trosku.Ziadne lieky sme nepodali, no uz zacinam mat trosku obavy a pravdu povediac neviem ako jej pomoct . Citala som vyssie ze odporucate askorbat vapenaty…v lekarni nic take nemaju tak nam predali aspon Cebion 🙁 Dnes sme jej prvy krat dali 10 kvapiek. Dcerka je kojena, zatial nebrala ziadne antibiotika, len jediny raz, davnejsie ,sme jej podali panadol sirup , ked mala velmi vysoku teplotu.Snazime sa liecit co najviac prirodne a lekara velmi nenavstevovat 🙂 Ak mozte prosim poradte nam, ako by ste postupoval v takomtoo pripade, co by sme si mali zaobstarat, podat dcerke a podobne. Za kazdu vasu radu a vase slovo vam budem velmi vdacna.

 7. erika ábelová

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom syncčeka.Mal v septembri 3 roky.Do troch rokov jediné ochorenie, ktoré sa mu stále vracalo bola angína.Mal ju asi 6x.Nikdy nemal ani nádchu ani kašeľ.Čo ma trápi sú vysoké teploty.Vždy má teploty okolo 39,6.Trvá to aj tri dni, kým zaúčinkujú antibiotiká.Chcela by som vyskúšať aj homeopatiká, len si neviem predstaviť, že mu budem dva dni dávať homeopatiká a ak nezaberú budem musieť čakať 2-3 dni aby zabrali antibiotiká.Veľmi by som bola rada, keby ste m poradili čo robiť , aby sme sa vyhli antibiotikám.ďakujem

 8. Dobrý deň, chcem sa spýtať, kde sa dá zohnať askorbát vápenatý? Ďakujem

 9. Dobry den, velmi Vas prosim o Vas cas a dobu radu!Som mlada mamicka.Moje dieta ma 16 mesiacov.Pred skoro 3 mesiacmi jej bolo v krvi zisteny virus cytomegalovirus.Na to zacala brat isoprinosine.Cely cas sa zdravotne drzala,nemala ziadne zavaznejsie zdravot.problemy doteraz. Ale pred viac ako tyzdnom dostala sopliky a produktivny kasel-ma zahlienene priedusky.V noci nemoze spavat,lebo ju kasel velmi drazdi.Podla vysledkov CRP ma o dost zvysenu hodnotu. boli jej nasadene antibiotika.Prve 3dni od zaciatku choroby dostala aj zvysene teploty,v noci aj horucku, potom 1-2 dni ok a opat dostala teplotu nad 38. Prosim o zodpovedanie otazok,nejasnosti a ine: Ako sa liecit?Co odporucate pri kasli,soplikoch a horucke/zvysenej teplote?Co odporucate na posilnenie obranyschopnosti ? Moze i nadalej brat isoprinosine?Daju sa prosim u vas objednat nejake lieky -vitamin C, probiotika,nieco od kaslu a ine? Dakujem za skoru odpoved:-) .

 10. Ved to je uplne chore, aby male deti mali taketo horucky pol roka!! A vsetko len vit. C.. Radsej raz atb a potom podporovat imunitu. Co ak je v tele naozaj nejaky zapal, ktorym deti polroka trpia, cudujem sa, ze ich organuzmus este vladze…

 11. Dobry den, prosim vas mam 25 rokov a prisernu bolest/zapal hrdla. Lekar mi samozrejme nasadil antibiotika 8 dni kttore som vybrala a ktore mi nepomohli. Mozno boli slabe ale nejdem uz spat k nemu nakolko mi da dalsie a silnejsie. Myslim ze to bude skor virusove ochorenie nie bakterialne takze to hvilku potrva. Pracujem v kancelarii s klimou takze urcite aj to ma na tom svoj podiel viny. Mohli by ste mi poradit cim by som to mohla vyliecit? Sol, sodu bikarbodu alebo propolis som uz vyskusala…nic. dakujem za radu, ak by ste mi prosim vas mohli napisat na moj email. Velmi pekne vam dakujem

Pridajte komentár

*