Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ako si zruinovať život bez toho, aby ste si to vôbec všimli


Print Friendly, PDF & Email

ako-si-zruinovat-zivot

Vedzte, že život nie je rovná čiara. Nie je to ani daná časová os s dosiahnutými míľnikmi.

Je v poriadku, ak nedokončíte školu, neoženíte sa (nevydáte), nenájdete si prácu, ktorá vás živí, nezaložíte si rodinu, nezarábate peniaze a nežijete šťastne do toho či onoho veku.

Je v poriadku, ak to všetko urobíte, pokiaľ zároveň chápete, že svet sa nezrúti, ani vás nik neodsúdi, ak nemáte svadbu do 25-ky alebo nie ste manažérom vo firme do 30-ky.

Máte dovolené ísť opačným smerom. Máte dovolené hľadať to, čo vás inšpiruje. Máte dovelené dopriať si dostatok času. Na toto často zabúdame.

Život a program, ktorý si volíme

Hneď po strednej škole si zvolíme program, pretože správna vec je ísť hneď do zamestnania alebo na vysokú školu.

Dokonca aj vtedy, keď sa nám daný program vôbec nepáči a to len preto, lebo sme doň už investovali čas.

Každé ráno ideme do práce, pretože cítime silnú potrebu byť zabezpečení. Urobíme ďalší krok a ďalší a ďalší mysliac si, že si odfajkávame náš zoznam životných úloh.

Potom sa jedného dňa zobudíme v depresii. Cítime sa pod tlakom a nevieme prečo.

Toto je totiž spôsob, ktorým si zruinujete život. Život si zruinujete aj tým, keď si zvolíte zlú osobu.

Život a láska

Prečo máme tú silnú potrebu pre rýchle vzťahy? Prečo sme okúzlení myšlienkou, že najprv sa musíme stať „niekoho“ radšej než „niekým“?

Verte mi, ak poviem, že láska splodená z pohodlia, láska vyplývajúca z potreby spať vedľa niekoho či láska slúžiaca viac našej potrebe po pozornosti než vášni je láskou, ktorá vás nebude inšpirovať o 6:00 hodine ráno, keď sa v posteli pretočíte a otvoríte oči.

Snažte sa objaviť fundamentálnu lásku. Ten vzťah, ktorý vás motivuje byť lepším mužom alebo ženou. Ten druh intimity, ktorá je skôr vzácnou než všednou.

„Ja však nechcem byť sám (samou)“, často hovorievame.

Buďte sami. Jedávajte sami. Choďte na rande sami so sebou. Spite sami. Počas tej doby sa o sebe veľa naučíte.

Narastiete, zistite čo vás inšpiruje, ujasníte si svoje sny a postoje. Vyjasníte si, čo v živote chcete.

Potom, keď stretnete niekoho, kto vaše bunky roztancuje, budete si ním (ňou) istí, pretože ste si istí sami sebou.

Čakajte na to. Ja vás urgujem, prosím čakajte na to, bojujte za to. A ak ste to už našli, snažte sa o to zo všetkých síl, pretože je to tá najkrajšia vec, ktorú vaše srdce zažije.

Život a vaša minulosť

Život si zruinujete, ak necháte nad ním vládnuť vašu minulosť.

Je bežné, že počas života sa vám prihodia rôzne veci. Sklamali ste sa v láske, cítite sa zmätení, máte dni, kedy sa cítite, že nie ste nijako výnimoční a užitoční.

Sú momenty, ktoré s vami ostanú, slová, ktoré sa na vás nalepia.

Nesmiete dovoliť, aby vás tieto udalosti definovali. Boli to proste momenty, boli to proste slová.

Ak dovolíte, aby každá negatívna udalosť vo vašom živote určovala to, ako sami na seba nazeráte, potom svet okolo vás začnete vnímať negatívne.

Stop Candida

Premeškáte príležitosti len preto, lebo sa vám nedostalo povýšenie pred piatimi rokmi a vy ste sami seba presvedčili o tom, že ste asi hlúpi.

Premeškáte náklonnosť, pretože ste sami seba presvedčili, že minulá láska vás opustila, lebo ste neboli dosť dobrí. Dnes už preto nedôverujete žene či mužovi, ktorí sa vás snaží presvedčiť, že ste.

Ide o zacyklené, samo sa naplňujúce proroctvo.

Ak si nedovolíte prekročiť prah vlastnej minulosti, to, čo bolo povedané alebo pocítené, budete na budúcnosť hľadieť cez šošovky a nič potom nedokáže zmeniť váš úsudok.

Uviaznete v ospravedlňovaní, prežívaní a živení predstáv, ktoré by vlastne ani nemali existovať.

„Ak dovolíte, aby každá negatívna životná skúsenosť vo vašom živote určovala to, ako vidíte sami seba, potom svet okolo vás začnete vnímať negatívne“.

Život a porovnávanie sa s inými

Život si zruinujete, ak sa porovnávate s inými.

Počet priateľov na Facebooku neznižuje, ani nezvyšuje vašu hodnotu. Množstvo peňazí na vašom bankovom účte nezmení vaše zanietenie, inteligenciu alebo šťastie.

Človek, ktorý vlastní dvakrát toľko ako vy, nie je dvakrát šťastnejší alebo dvakrát hodnotnejší. Často uviazneme v tom, čo lajkujú naši priatelia, koho nasledujú tí, ktorých obdivujeme.

Na konci to nezruinuje len naše životy, ale aj nás samotných. Vytvára to v nás potrebu cítiť sa dôležití a neraz dokonca zhadzujeme ostatných, aby sme toho dosiahli.

Život a pocity

Život si zruinujete tým, že sa znecitlivujete. Obávame sa vysloviť veľa vecí, hlboko preciťovať, povedať ľudom čo pre nás znamenajú.

Starostlivosť nie je synonymom pre uletenosť.

Ak niekomu povieme, akí sú pre nás špeciálni, robí to z nás zraniteľných. O tom niet pochýb. Avšak nie je to nič zahanbujúce.

Je niečo krásne a kúzelné na tých momentoch, keď sa odhalíte a ste úprimní k ľudom, na ktorých vám záleží.

Dajte tomu dievčaťu vedieť, že vás inšpiruje. Povedzte svojej matke pred priateľmi, že ju ľúbite.

Vyjadrite sa, vyjadrite sa, vyjadrite sa. Otvorte sa, nenavliekajte si hrošiu kožu pred svetom a buďte priamy v tom, koho a ako ľúbite. Na to treba odvahu.

Život a tolerancia

Život si zruinujete tým, že ho tolerujete. To, že žijete, by vás malo nadchýňať.

Keď sa uspokojíte aj s menej ako s tým, po čom túžite, zničíte tým možnosti, ktoré vo vás driemu. Ochudobníte tým seba aj svet o váš potenciál.

Ďalší Michelangelo možno sedí práve teraz za obrazovkou počítača a vypisuje faktúry za papierové sponky, pretože to platí účty, pretože je to pohodlné alebo preto, že to toleruje.

Nedovoľte, aby sa to stalo vám. Nezruinujte si život týmto spôsobom.

Život a práca či život a láska sa navzájom nevylučujú. Snažme sa robiť výnimočné veci, snažme sa nájsť výnimočnú lásku.

Len vtedy načrieme do výnimočného a blaženého života.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: selfactual.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Skvele napisane! ? Bravooo!
  Asi patrim do tej kategorie, co nemoze ist rovno po ciare, ale hlada si svoju vlastnu cestu podla svojich pocitov. Tiez mavam obcas pochybnosti, ci proste len nie som looser, ale ked vnimam svoje srdce, citim, ze na oznackovani, ci mojom verejnim obraze nezalezi.
  ? Este aj Michelangela ste spomenuli. Moj oblubeny!
  Naozaj pekny nadhlad na zivot.

  • hildegarda

   Hanka, lepšiu pochvalu, ako Ty už asi nenapíšem, lebo by som sa opakovala :), vrátane toho Michelangela…

 2. Super článok, naozaj na zamyslenie pre mnohých. Ďakujem. Komentáre vyššie vystihujú aj moje pocity.

 3. Áno , pravdivý a múdry pohľad na život .

  Dík

  Joe

Pridajte komentár

*