Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Prečo deti potrebujú starých rodičov viac, ako sme si mysleli


Print Friendly, PDF & Email

Prečo deti potrebujú starých rodičov viac, ako sme si mysleli

Hoci si nie vždy môžeme vybrať našu rodinnú situáciu, deťom je nepochybne lepšie, keď majú vo svojich životoch starých rodičov. Vlastne to dokazuje aj veda.

Množstvo rôznych štúdií ukazuje, že deti, ktoré majú aktívnych starých rodičov, sú nielen šťastnejšie, ale vlastne aj zdravšie. Navyše, starí rodičia sú aj úžasní opatrovatelia.

Každý novopečený rodič vie, aká ťažká vie byť výchova detí a starí rodičia sú skvelí, keď treba pomôcť znášať záťaž, ktorá sa s tým spája. Tiež majú veľa skúseností.

Napokon, vychovali aj vás a dopadlo to zle? My aspoň dúfame, že nie.

Dôvodov, prečo deti potrebujú starých rodičov, je síce nespočetné množstvo, no zostavili sme zoznam 15 tých najdôležitejších, o ktoré sa s vami chceme podeliť.

Starí rodičia si zaslúžia vďačnosť a je dôležité im za ich úžasnosť tu a tam prejaviť uznanie.

1. Učia nás životným lekciám

Starí rodičia majú jedinečné postavenie v tom, že sú schopní tvarovať nasledujúce generácie odovzdávaním početných čriepkov múdrosti, ktorú za tie roky nazbierali.

Vek znamená skúsenosti a poznanie. Ako sa hovorí, nie je to ich prvé rodeo.

Starí rodičia vedia pomôcť zabezpečiť, aby z detí vyrástli výkonní a silní dospelí, keď im rozprávajú o chybách, ktorých sa v živote dopustili oni a čomu sa z nich naučili.

2. Starí rodičia robia deti šťastnejšími

Potvrdzuje to aspoň štúdia výskumníkov Sary Moormanovej a Jeffreyho Stokesa, uverejnená v časopise The Gerontologist.

Skúmali vplyv solidarity medzi starými rodičmi a dospelými vnúčatami a ich zistenia boli dosť významné. Väčšia vzťahová spriaznenosť medzi týmito dvoma skupinami zmierňovala u oboch príznaky depresie.

3. U starých rodičov nachádzajú deti súcit so svojou ťažkou situáciou

Keď dieťa pociťuje hnev na svojich rodičov, môžu starí rodičia poslúžiť ako ďalšia možnosť jeho odventilovania. Deti si dokážu skvele nachádzať dôvod na plač či ponosy, všetko však môže zmeniť súcitné ucho starého rodiča.

Rady svojich rodičov deti obvykle nepočúvajú, no starí rodičia môžu byť schopní poskytnúť podporu a návrhy, ktoré si mladí ľudia naozaj vypočujú.

4. Spájajú nás s našou rodinnou históriou

Naša minulosť a rodinná história sú často dôležitou časťou našej osobnej identity a starí rodičia sú pre mnohých ľudí dôležitým článkom.

Učením o našich predkoch a rozprávaním príbehov svojich životov nás učia lepšie chápať seba samých. Umožňujú nám pociťovať väčšiu spätosť s našimi predkami.

5. Ide o vzájomne prospešný vzťah

Ukazuje sa, že deti si fakt, že majú starých rodičov, užívajú rovnako, ako si starí rodičia užívajú to, že majú vnúčatá. Ide o vzájomne sa dopĺňajúci vzťah, z ktorého majú prospech obe strany.

Štúdie ukazujú, že deťom, ktorých starí rodičia sa zapájajú do ich výchovy, sa celkovo darí lepšie, než deťom, ktoré taký vzťah nemajú.

Navyše, starí rodičia, ktorí opatrujú svoje vnúčatá, žijú v skutočnosti dlhšie, než ostatní členovia tejto skupiny, ktorí zodpovednosť za starostlivosť o deti nemajú.

6. Učíme sa nebrať sa príliš vážne

S vekom prichádzajú nevyhnutne aj nástrahy. Veci ako zaspať na gauči, zabúdať mená miest či ľudí a dokonca strácať zuby.

Starí rodičia nás však učia, že je dôležité brať to s humorom. Vedia sa na týchto veciach zasmiať, robiť si z nich žarty a sú v tom skvelí.

Všetci jedného dňa zostarneme a poľutovaniahodné veci sa dejú. To ale neznamená, že kvôli tomu musíme byť zatrpknutí.

7. Vedia byť vynikajúcimi priateľmi

Hoci je trochu zvláštne označovať za najlepších priateľov deti a ich rodičov, starí rodičia majú v tomto ohľade trochu viac voľnosti. Nemusia byť takí prísni ako rodičia.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Rodičia si musia robiť starosti so školou, známkami, stravovaním, atď. Starí rodičia však vedia byť pre deti skvelou spoločnosťou, pričom na ne nemusia vyvíjať priveľký tlak.

8. Sú mentormi a vzormi

Hovorí sa, že je dôležité viesť príkladom a v tomto starí rodičia často vynikajú.

Mnohí starší ľudia sú baštami tradičných hodnôt a veľmi ochotne sa s vami podelia o to, aké dôležité je mať dobré morálne princípy a hodnoty.

Hoci ich rada môže byť občas trochu zastaralá, starí rodičia môžu poslúžiť ako skvelí mentori. A nemusíte sa ani obávať, že si budú sami protirečiť. Takmer vždy žijú tak, ako kážu.

9. Učia nás štýlu

Je vždy také úžasné vidieť našich starých rodičov, ako sa pri slávnostných príležitostiach vyparádia do svojich čudáckych odevov.

Dnes sa mladí ľudia obliekajú nesmierne ležérne. Predošlé generácie sa na večer v meste vedeli poriadne nahodiť. A čo sa týka mužov, tí by si dali svoj najlepší oblek a motýlika, aj keby šli len do fajčiarskeho salónu na ich ulici.

10. Ponúkajú pocit stability

Svet okolo nás sa rýchlo mení. Starí rodičia sú však ako pevná skala.

Keď rodičia dieťaťa prechádzajú rozvodom alebo inou dramatickou udalosťou, deti sa môžu vždy spoľahnúť, že im starí rodičia prejavia lásku a že tam pre ne budú.

Nech sa udeje čokoľvek, starí rodičia vždy zostanú vašimi starými rodičmi. Keď ich potrebujete, stačí im len zavolať.

11. Starajú sa o vaše potreby

Môžete si byť istí, že v dome starej mamy a starého otca nebudete nikdy hladní.

Vedia sa postarať o všetky vaše potreby – dať vám na tanier jedlo s láskou v srdci. Dali by vám aj posledný kus odevu, keby ste ho potrebovali.

12. Starí rodičia sa vedia angažovať

Podľa prieskumu vykonaného organizáciou AGA si 72% starých rodičov myslí, že „byť starým rodičom je jednoducho tá najdôležitejšia a najuspokojujúcejšia vec v ich živote.“ To sú takmer 3 zo 4 starých rodičov!

Radi sa angažujú vo všetkom, čo robia ich vnúčatá, počnúc návštevou ich športových zápasov až po spoločné pečenie koláčikov.

13. Žijú v prítomnosti

To, že čas je vzácny, je niečo, čo chápu všetci starí rodičia. Počas tohto života na Zemi sa vám ho dostane tak málo.

V minulosti sa prizerali tomu, ako rýchlo im odrástli deti, preto vedia, aké dôležité je vážiť si míľniky svojich vnúčat, keď nastanú.

Jeden deň sú to prvé narodeniny vášho vnúčaťa a ani si neuvedomíte, prešlo osemnásť rokov a už je dospelé. Starí rodičia nás učia ceniť si každú krásnu chvíľu.

14. My učíme ich

Hoci zvyčajne je to naopak, občas sa stane, že nové veci ich učíme my. Ponúka to ďalší úžasný spôsob pre posilnenie vzťahu medzi starým rodičom a vnúčaťom.

Môžeme im pomôcť naučiť sa niečo o počítačoch, smartfónoch, o nových kultúrnych trendoch, ba vlastne o čomkoľvek.

Je niekedy až zahanbujúce, ako sú starí rodičia ochotní nechať sa viesť deťmi, ktorých vek je len zlomkom toho ich. A nikdy sa neboja priznať, keď niečomu nerozumejú.

15. Nekonečná, bezvýhradná láska

Lásku potrebuje každý a starí rodičia ju ponúkajú plnými priehrštiami. Najúžasnejšie je, že ich láska si ani nekladie žiadne podmienky. Jednoducho je.

Tak ako normálni rodičia, aj starí rodičia milujú svoje vnúčatá úplne bezvýhradne. Nanešťastie však si mnohé deti dôležitosť svojho vzťahu so starými rodičmi uvedomia až vtedy, keď je neskoro.

Záver

Vráťme sa ale k pôvodnej otázke. Prečo deti potrebujú starých rodičov? Hoci je týchto 15 dôvodov určite dôležitých, tým hlavným je jednoducho to, že starí rodičia sú rodina. A to niekedy stačí.

Nájdime si preto všetci chvíľu poďakovať svojim starým rodičom za všetku lásku, ktorú nám za tie roky preukazujú.

Liečba osteoporózy

Zdroj: realfarmacy.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tato poondena doba nuti rodicov odkladat deti. Tym padom deti nemaju starych rodicov pretoze stihnu umriet. 35 rokov plus 35 tokov znamena ze decko sa narodi babke dedovi vo veku nad 70r. Kym je uvedomele maju nad 75. Tato po3.1415ci doba je na konske lajno.. Sam som prezil maximalne famozne chvile so starymi rodicmi. Mal som 10 a oni mali okolo 50. Je supeeer prezit desiatky rokov s rodicmi rodicov. Zial moderna akoze moderna doba je na blivajz a lutujem tutogeneraciu deti co nezaziju toco ja . angry birds to nenahradi. Ani google. To nie je zivot. Sakra prace.

 2. Takyto „budicek“ clanok treba zdielat co mozno najviac. Ziadne peniaze ani dovolenka nenahradi posedenie so starymi rodicmi. Je to nevysvetlitelne a drzim palce nech sa vnucata rozhoduju spravne. Ono viem viem.. Kariera ucty.. Ale pisem vam zo 4 roky stareho 70 euroveho mobilu z druhej ruky. Dalsia spotreba ide zminimalizovat. Nepotrebujem premiove auto. A mamviac casu ktory nemusim minut v praci aby somminal na veci ktore nepotrebujem. Skocim za rodinou (100km daleko) a cas s nimi prebehne velmi rychlo.. S fotkami sa budem rozpravat neskor ked tu uz nebudu no dovtedy si ich chcem uzit do sytosti.. Co je nemozne aj tak.. Seriozne nevymenim toto za ziadny peniaz. Ani za miliony.. Toto pochopi len tenco precitol. A ak niekto precitne tak vitajte v raji na zemi medzi svojou rodinou.
  Vyborny clanok dakujem

 3. Ďakujeme za pekný článok. Veru v tomto svete potrebuje aj naša duša pokrm.

 4. A ak „stari rodičia“ dozenu vlastné deti ku psychológom, klamú, ohovárajú, podvádzajú?
  Ostával som na slovensku kvôli starým rodičom a vzajomnej pomoci. Teraz vyzerá že nas čaká súdny spor.

 5. Jaroslav D M

  Vyrobce pristroju Nano stribra +++ Krtiny u Brna, asi jeden nejlepsi produkt ve svete, daleko lepsi nez nas Made in USA!

  Tyto pristroje a zasoby nano a kolloidnich roztoku by mela mit kazda rodina, lekari,kliniky , nemocn ice a ani nepotrebujem Antibiotika! A bylo by po silenstvi a zdravi pro vsechny zajistene. Mejte stale pozitivni 24/7 rodinu a vse, tedy be s jedem a otravou kterou nam serviruji, ve strachu …, mejte stale zasaditou hladinu v tele a mejte staly vztah s Bohem pres odpusteni zkrze Krve na Kalvarii Jezise Krista, zadejte o Moudrost Bozi – Osviceni, Ochranu svych Andelu a nenechte se vykolejit a ROUSKY PSI NAHUBKY JSOU NA DRAKA, JEN ABY KCHAZARUI Z ANS UDELALI HAAF- HAAF -HAAAAAF ponizili odebrali Lidskou dustojnost, jako poslusne pejsky, vy, Gojimy, Gojove, neb Krestansti prasivi psy.
  Oni chteji jiz Celou Planetu jen pro sebe, s ponechanim na 500 milionu krizenych pololidi, otroku jim pry bude stacit. Je to Satanova Synagoga, Kabala 7, Reptilians, Annunaki.
  Vyzivaji a maji perverzni poteseni pry z nestesti a utrpeni bliznich, s nima dojednavani nikdy neexistuje.
  Jak prohlasil v tomto tydnu Prezident Trump, Zide/Kchazari vzdy mysli jen pro sebe delaji Business jen mezi sebou, to je bohuzel skutecnost po tisicileti.

  Pro nej kdyz oni jsou nasaleni, tak je to zlodejina a kdyz oni udelaji totaz tak je to DOBRY OBCHOD. Vim to, neb zijiv techto komunitach vetsinu sveho zivota a umim obstojne jejich Jazyky, zvyky a zpusom mysleni! V Izraeli jsem byl 8x max 1.5 mesice mezi tamn=im lidem v Kibutzech a s Palestinci, take kolem…
  Proto byvaly po tisicileti „pronasledovani, deportovani, nyni opet chteji odstranit zakerne Prezidenta D J Trump, neb nas chce ochranit a nevyvolat WW3!?“
  Byl to Strasny Holokaust ale po valce 2. svetove jich nakonec bylo jeste pry vice? A tech jinych narodu ztratilo mnohem vice zivotu a je to temer bez propagandy.
  NYNI NA NAS VSECH PREDEM OZNACENYCH VYVOLENYCH DLE likvidacnich FAZICH PRIPRAVUJI ULTIMATNI-KONECNE RESENI, NEB TOTALNI VYKYNOZENI- LIKVIDACE veskereho pry NE-HEBREW/ KCHAZERS RAS!!! A tak vse to tak vnimejte a berte, velevazeni. Poslechnete si proslov Prezidenta Milose Zemana o Terroristech a Muslimech a to je jen cast s cimz musime pocitat, take jimi zmanipulovano pres OSN/UN za nase dane.
  Nedovolit zadne pridely, hord emigrace, ISIS parazitu …
  Prostudujte si prilozene materialy. Dnes opet na delsi dobu do hor, cistoty, pryc od besneni, zbblbnutych jiz poslusnych Gojimu, Goju?!

  Images for Znazorneni pristroje na vyrobu nano stribra roztoku cz
  Image result for pristroj na vyrobu nanbo stribra roztoku cz
  View all
  Report images
  View all

  Generátor pro výrobu a jeho ovládání – Silver MEDICwww.silvermedic.cz › vyroba-koloid…
  Translate this page
  Možnost aktualizace a rozšíření programu přístroje z našeho webu zdarma. kvalitni-generator-koloidni-stribro-nanostribro-platina-silvermedic. SOUČÁSTÍ SADY “ …

  Nejčastější dotazy,přístroj, výroba,nanostříbro,koloidy, elektrodywww.silvermedic.cz › koloidy-caste-…
  Translate this page
  Přístroj tak může vyrábět i elektricky aktivní stříbro. 18) MÁM KOLOID PŘEFILTROVAT I KDYŽ JE ČISTÝ? Žádný produkt (technologie COLLOID, NANO, SPECIAL) …

  Výroba koloidů – Zdravíwww.regenclub.cz › vyroba-koloid-
  Translate this page
  Při laserové kontrole jiného koloidu než stříbra, je množství nano částic větší, … Občasnou změnou polarity se elektrody čistí, hotový roztok je dvakrát přefiltrován. … Takový přístroj je pro výrobu jiných koloidů nevhodný, protože výroba je …

  nanočástice stříbra a jejich použití – Corecore.ac.uk › download › pdf
  PDFTranslate this page
  Nano stříbro, výroba a využití … … Touto cestou lze získat koloidní roztok nanočástic stříbra. Velikost částic v … potenciálu přístrojem Zetasizer. Nejlepším … 3 http://nanotechnologie.vsb.cz/Historie/nano_historie.pdf, citace z 5.5.2012, citace.

  Výroba koloidního stříbra – craftgen.czcraftgen.cz › ks-vyroba
  Translate this page
  Výroba koloidního stříbra v domácích podmínkách … Lidé, kteří používají napěťové zdroje uvádějí, že při změně polarity dochází k většímu uvolňování černé hmoty do roztoku, … Takže filtrace vyrobeného KS byla u těchto přístrojů již nutností.
  Missing: nanbo ‎| Must include: nanbo

  částice s protimikrobním stříbrem – Univerzita Karlovais.cuni.cz › webapps › zzp › download
  PDFTranslate this page
  stříbra probíhá výměnou kationtů z roztoku dusičnanu stříbrného; tvorba nanočástic se … Přístroj nejprve určí koeficient difúze částic (rychlost pohybu částic). … obsahujícího stříbro (zejména u lidí pracujících v prostředí výroby NPs), … Malvern Zetasizer Nano series, Nano-ZS (MALVERN INSTRUMENTS Ltd., Velká Británie).
  by D Svobodová – ‎2016 – ‎Related articles

  Koloidní zlato: tradiční rekvizita alchymistů v minulosti …tydenvedy.fjfi.cvut.cz › sbpdf › zlato
  PDFTranslate this page
  May 20, 2014 – Množství přidané vody a stříbra ovlivňuje výsledné rozměry tyčinek (poměry jejich stran). Tabulka 4: Složení jednotlivých roztoků. Číslo roztoku.

  Diskuse – Přístroj na výrobu koloidního stříbra – Borelioza.CZwww.borelioza.cz › prispevky_diskuse
  Translate this page
  Můj přístroj dokáže vyrobit 800 ml roztoku o koncentraci 20 ppm najednou. Také bych si nekupoval přístroj, který nabízí výrobu koloidu příliš …
  Sep 11, 2014 – 2 posts – ‎2 authors
  Missing: nanbo ‎| Must include: nanbo

  vysoké učení technické v brně příprava nanočástic … – VUTwww.vutbr.cz › www_base › zav_pr…
  PDFTranslate this page
  byla provedena literární rešerše, která mapuje tradiční i nové způsoby výroby kovových … green syntéza, nanočástice, zlato, stříbro, spektroskopie, koloidní roztoky, čaj … daný materiál na menší a menší částice, až nakonec dosáhnou nano … studia přírodních věd a inženýrství – více viz http://physics.fme.vutbr.cz/impi/.

  Rodiny ktere ziji oddeleny v zahranici vime dobre o co jsou okradeny nase deti kdyz vidi jen na kradsi dobu sve prarodice, prizen, nekdy stale velice v cinnosti mlade a svezi… Vzdy vidime jak okreji a nabiji se energii kdy jsou s detma… vnoucaty. Dalsi je kdyz si hraji se svymi z prizne jak jen zari a jsou v pohode…
  Byli jsem prekvapeni jak rychle se spratelili se Slovenskymi detma a rozumneli kompletne Slovensky pri vyukovych taborech v Pruske, SK. Vyborne programy, podobne neexistuji v USA !!!
  Dekujeme za tyto moznosti jeste pred nesmyslnym COVID-19 Silenstvim.
  A uvedomte si, kazdy kdo je na strane politiky COVID-19 je TERORISTA a „rozsirovatel, propagator ZBRANI HROMADNEHO NICENI, tedy neco jako Valecny kriminalnik a na nej se vztahuji asi Norimberske Zakony 1946, asi take TRESTY SMRTI, tak jakepak povidacky a rozpravky o NAHUBKACH. Prosim nesnazte se kladivkem nebo palici udelat diru do vodu, tak se nekteri na techto strankach vyjadrujete a stavite se k temto velice dobre naplanovanym PODVODUM K ZNICENI 95% vasi nesmyslnou toleranci a zmanipulovani obyvatel planety, zbytek pak programovaneho nasilneho skrizen na Barevnou MULTIRASU Opicek a po skonceni „produktivniho otroctvi, -stari tak do specialnich Ustavu k Zdrogovani a recyklovani tel. Prosim pochopet, dostal jsem se jiz do techto silenych programu a testu , nevim proc ja a v pokrocilem veku a amlymoi detma… v USA udelali z nas obeti nasilnymi PSYCHO bezne zakazanymi „leky“ silnyma davkama ZOMBIE a odnali nase kompletne citeni- byti – osobnost s Depersonalni pocit a k tomu se snazili „soudne Kchazary opet rozbit teke nase rodiny“, nepustit nikoho z prizne do USA. Toto je skutecnost a zneuziji vse a vse je postavene na podvodech, lzich, manipulacich, a vseho svinstva Kchazarskeho zneuzivajici take Pricmouhle svobodne trpke matky na vykonavani techto del Parazitu az Luciferskymi Efekty Smrti, odlouceni rozbiti rodin a Zkazy – niceni vseho dobra. A tem zbylym mozna take jiz pripravene Koncentracni tabory, jen v USA-Kanada preds 720 na stovky tisic Obeti noveho masoveho HOLOKAUSTU Kchzaru>>> Horsi nez v Koncentracich a Pracovni tabory za Japonskych, Fasistickych, CCCP Holokaustu.
  Byli jsem buzeni kazdou hodinu, coz je nejhorsi teror jakakoliv zdravotni pece krome nasilneho zdogovani PSYCHO nam vsem byla odeprena. Kdyz jsem odmitl si vzit „PSYCHO leciva“ takl mne 2 chytli zkroutili ruce, zvratili hlavu nacpali „leky do ust a zalevali vodou az jsem byl nucen je spolknout tedy Waterboarding MUCENI ? A to v USA „nemocnicich? Ja ovsem jsem dokazal vse okamzite jako Jogin vyzvracen a oni nemohli verit, ze 3x silne davky a satle mi to mysli… ? Nekteri od 2016 „mych spolu-nasilnych zdrogovanych pacientu“ jiz jasne neziji neb zmizeli?!!!, V densni USA?
  Jak Julian Huxley popisuje ve svych knizkach, filozof OSN /UN !!! A ti jsou take yti z WHO klanu Gangsteru Neo-Imperializmu rizeni Chobotnici ze Smrdutych Mocalu zkazy a smrti! Zadne Kompromisy, prosim oni nebudou nmit nad nama zadne smilovani.
  Posledni Bitva Vsplala, dejme se ponizene masy otroku na POHOD.
  Kupredu Leva, Kupredu Leva, Zpatky ni krok.
  Uvedomte si je jich 1 : 5000 na nas a oni musi pred nasim hnevem se zacit trepat strachy a zalesti do svych prepychovych der se zasobama na 100 roku… jak je take psano v Pismu Svatem – Bibli, Zjeveni Sv. Jana, a dalsich.

  A pro ty zradce a pohunky nasi zkazy at pamatujte si jak vykonate sve spinave dilo na svych spoluobcanech vcetne zaprodanych politiku, soudcu, policajtu, cinitalu tak budete likvidovani v dalsich fazich „projektu DEPOPULACE“ a snazi se o to co nejkrutejsi nejbolestivejsi metody nepredstavitelne ja necim jiz prosel a jsem zatim velice zkriplovan ve stalych bolestech a rekonstruktivnich operacich, jen vloni 4x Celkove naklady na zdravotnictvi jen v USA jsou u mne jiz pres $1.7 milonu a stale manipulace?
  Ukrajinsky Hladomor 1924 byla jimi podplacene PREDEHRY, Kchazary / Gruzinci? ne nikdy ne Rusy a jinymi Slovany.
  Mame 3. den ve Staroslovanskem Roku 7529! Vzhuru Psanci teto Zeme jiz vzhuru vsichni jez hlad zhned. My novy rad chcem na teto Bozi Zemi… a my musime prezit a NENALETET, semkne me v siky bojovniku Bozich se v rady ODBOJE bez kompromisu, oni nemaji Dusi Bozi, jen Satanistu, nemaji cit, jsou pod radem vse Svinstva Ohavneho.
  Na zdravi a moudrost Bozi a jeho Ochrany, darzi a jily v Kristu!

 6. No, nie je starý rodič ako starý rodič…
  Moja hyperaktívna (a nerozumná) svokra môjmu malému synovi opakovane spôsobovala alergie. „Preventívne“ mu neraz podala rôzne kvapky, aj tabletky, no a potom ho poslala na slnko – z víkendového pobytu sa mi raz vrátil syn vysypaný od hlavy po päty. Alergiu mu „liečila“ pozáručnými kvapkami, pričom 20 kvapiek podelených do troch dávok v jej ponímaní znamenalo po 20 kvapiek trikrát denne – mala to telefonicky „zaručene zistené od lekárky“, keďže pri kvapkách príbalový leták už ktoviekoľko rokov absentoval… (ešte šťastie, že synovi som v tom čase denne zabezpečovala surové kozie mlieko, a tak to svinstvo vyvrátil). Rovnako preventívne dala svojmu jedinému vnukovi po známosti vybrať nosnú mandľu, aby mu ju „nemuseli vybrať potom“.
  Keď už chodil do školy a v školských jedálňach sa začalo podávať nekvalitné mäso dovezené skade-tade, vyhlásila som syna z odberu obedov a zabezpečovala som mu ich ja. Svokra nelenila, a prihlásila ho na školské obedy znova.
  Aby všetkého neopodstatneného a krátkozrakého nebolo málo, vybavila synovi očné vyšetrenie a vzápätí kontaktné šošovky. (Prestal ich používať potom, keď zistil, že mu vysušujú ten najdôležitejší zmyslový orgán…)

  Svokrinou bežnou praxou bolo, že kúpila celé prasa, 2-3 kilogramové kusy mäsa odeté do syntetickej fólie pochybnej kvality napchala do mrazničky, potom celý kus mäsa rozmrazila, časť z neho tepelne pripravila, no a celý zvyšný kusisko rozmrazeného mäsa držala aj týždeň v chladničke, až kým sa celé postupne neskonzumovalo.
  Zomrela na rakovinu.

  Nič však proti láskavým a múdrym starým rodičom, akých je našťastie určite oveľa viac, ako tých samoľúbych a pritom nemožných. Rozumní starkí sú pre deti ozajstným, nenahraditeľným prínosom.

  • Anna Hastova

   Áno, poznám prípad, ked svokra dala vnukovi (3) upraženú husaciu pečeň, spôsobila mu tým zápal pankreasu, podlomila zdravie na celý život.

 7. Jednoduchá

  …hm,veru, všelijakí sú tí starí rodičia, a potom sú aj všelijakí vnúčikovia a vnučky.
  Ja na si na svoj.star.rodičov z otc.strany nepamätám, otec mojho tatu zomrel ,keď mal tata len 9 rokov.A jeho mama zomrela, ked som bola ja 8 ročná. Maminých rodičov som si pamätala lepšie, star.mama veľmi rada šila na takej star.mašine z Nemecka, obaja star.rodičia chovali statky, boli takí bežní gazdovskí ľudkovia, ale viem, že na t´ú dobu – denné chodenie do rolí a polí, s kravkami a vozom, veľmi radi čítali.No a starý otec prežil st.mamu o 8 rokov, býval dlhé roky sám v malom domčeku s tými kravkami, tie choval až do smrti.Vedel sa aj nahnevať, no viem, že si pri robote aj vedel zaspievať./ nie , vypité nemal a ani nikdy nepil, a to býval možno 5m od krčmy / Ako slob.dievča som chodievala k nemu mu trošku upratať, no a najradšej som mala, keď on dal statku, ja som už upratala a sme sa vedeli dlho- dlho rozprávať- o jeho mladosti, o vojne, o jeho rob.v Nemecku cez vojnu….keď zomrel, veľmi mi chýbali tie sobotné večery…….no a moje deti myslím si, že mali celkom dobr.star.rodičov, no nechodievali ani k jedným na prázdniny, z oboch strán bolo po 5 detí, tak ich ,,bavili“ viac – menej, keď som išla k lekárovi, alebo niečo s niekt.deťmi vybavovať ….no a k tým svokrám len toľko p.Emily, máloktorá je spokojná so svoj.nevestou, jej ,,výchov.metódami“, no samozrejme to môže byť aj naopak…Vy ste mala ozaj ,,podarenú“ svokru:-(……Vy ako nevesta môžte robiť všetko, čo najlepšie ako sa len dá, ,,vždy je bližšia košeľa, ako kabát“, to je jedna vec a tá 2.vždy ste o čosi mladšia, ako svokra, tak nikdy ste nemohla byť ,,dostatočne rozumná“ ako je ona 🙁 / myslím to tak všeobecne/………….
  Želám pek.večer všetkým slobodne bádajúcim :-)……………

 8. Rozvrat v rodinách začína rozvratom v gebuliach. Nechcem tu komentovať nič osobné – ten rozvrat v gebuliach sa týka aj našej rodiny. A vždy nastupuje inštitút vzorového správania – takže ak deti, ktoré už majú deti nemajú vzťah k rodičom, napr., že sa títo „včas“ rozviedli a je medzi nimi vojna – deti ako zbraň, syndróm zavrhnutého rodiča, veľké vzdialenosti – reálne odlúčenie – aj ekonomické – ani ich deti /teraz vnuci/ nebudú mať na starobu vzťah k ním. Všetko ich to dobehne. Tradície nie sú len tradície – rituálne správanie – napr. spoločný obed v nedeľu / He – manažéri kvôli prachom organizujú spoločné obedy, ale „emancipovaný“ mladý človek nepotrebuje nič menežovať vo vnútri rodinného klanu?/ – a zásadne bez „o 5 minút 12 rakovina žalúdka“ v televízii.

  Čiže – čím viac sa debilizuje generácia po generácii – tým väčší debili budú ako starí rodičia dnešné deti – ak vôbec – ak v mene egoizmu nebudú mať ich deti deti preto, aby „zachránili planétu“, svoje hračky, pohodlie a dostatok – strach z chudoby /čo je relatívny pojem/ je veľká sviňa.

 9. Jednoduchá

  Pre p.Maroša – napísal ste to aj na svoju rodinku troška kriticky, a to sa sa mi ráta :- ), nie každý dokáže na seba taktop povedať :-(……Ak deti, kt.už majú vlastné deti a nemajú vzťah k svoj.rodičom / napr.že títo sa včas rozviedli a je medzi nimi vojna / ani ich deti, teraz / vnuci / nebudú mať na starobu vzťah k nim . – presne k tejto vete si myslím p.Maroš len jedno jediné – a to véééľmo záleží na vzťahu tých rozved.rodičov…hm, keď je medzi nimi vojna, ako píšete, je to dosť náročné, pretože deti, pokiaľ ich niekt.z rodičov psychic., či fyzic.netýrali, neohrozovali na zdraví a živote – tak oni sa radi stretávajú s oboma rodičmi.Jednoducho chú mať aj mamu aj otca. No ak sú títo rodičia vo ,,vojn.stave“, je úplne samozrejmé, ako veľmi zle to na tie deti vplýva ! 🙁 a je veľmi smutné, že mnohí takíto rodičia si to ani NEUVEDOMUJÚ ! :-(…..ak sa navzájom pred deťmi ,,očierńujú“ a spomínajú na ,,staré hriechy“ zostávajú ,,uviazaní k minulosti“ a ,,stoja na mieste“!….jednoducho povedané UPADAJÚ! …škodí to nielen tým deťom, resp.ich deťom- vnúčatám ale v 1.rade aj im samím rozved.rodičom!!! …treba sa snažiť dohodnúť, a hlavne si vedieť ODPUSTIŤ …….je to ťažké, uznávam, no určite nie nemožné !……niekedy pre dobro veci by možno trebalo v niečom ustúpiť, aspoň v rámci možností……..neviem v ktor.kategórii zo spomen.generácie ste Vy p.Maroš, mrzí ma, že to takto máte, no nech ten z tých rozv.rodič., kt.je k Vám ,,bližšie“ nerobí na toho 2.žiadne ,,podrazy“- ani menej rozum.komentáre, ani ,,podpichov.reči“ ani nádavky…..deti, hlav.už tie dospelé si časom urobia svoj názor a sami sa rozhodnú, s kým, kde, ako často a kedy sa chcú stretávať…..iné je , ak deti ešte nie sú dosp., bývajú s 1 rodičom a ten je trošku ,,menej uvedomelý“……tak toto je asi tá najhoršia kombinácia, priznávam!…no v rámci možností nech sa ten 2.správa uvedomelo a ja verím, že časom mu tento jeho ,,postoj“ prinesie svoje ovocie :-)………….a tradície? tak aké si ich kto urobí, také ich aj má! …..nebudem predsa niečo nasilu organizovať, keď vidím, že napr.deti, hlavne už tie dospelé majú svoj program, ja si urobím ten svoj a je to poriešené ! :-)…áno, je dobré, keď sa rodinka stretne, ale nemusí to byť vždy a za každ.okolností / aj keď sú tu malé výnimky, napr.vzájom.stretnutie sa pri vianoč.sviatkoch, okrúhl.výročí, strtnutie pri narod.dieťaťa a podob. – ale to je minim.počet /……..áno strach z chudoby robí svoje, no dôležité je, ako ,,vysoko“ má mlad.generácia ,,nastavenú latku „…..no a teraz sa vrátim späť k tej rodine…..všetko je o uznávaní urč.hodnôt, deti to zvyknú preberať od svoj.rodičov…..aj keď občas sa stáva, priznávam, že nie vždy sa ,,zvyknú opakovať“, možno sú náročnejší?, či chcú byť ,,modernejší“ ?…ani neviem, ako by som to nazvala…no a samozrejme, už takích ,,dospel.Jankov a dosp.Marienky“ nemožno ,,ohýbať“, urobili by sme ako rodičia veľkú chybu !!!…naše deti nie sú NAŠÍM MAJETKOM“ ! sú slobod.bytosti, majú právo na SVOJU ŽIVOTNÚ CESTU !…my im ako rodičia môžme niečo ,,nadhodiť“ a viac nič!…oni sa musia a majú rozhodovať SAMI ZA SEBA !….,,o 5 min 12 je rakovina žalúdka“ máte môj plný súhlas ! ale iba vtedy, ak si to človek príliš berie k srdiečku :-(….. držím Vám p.Maroš palce, nech sa Vám to čím prv porieši, čo najlepšie k spokojnosti Vašej aj Vašich členov rodinky ! : -)…..
  Pre p.Jaroslava – k tým oddel.rodinám žijúcim v zahraničí len toľko – všetko je o UVEDOMELOSTI rozved.manželov, kt. toto manželstvo napriek tomu , že nevyšlo, ,,detičky zostali“ a tej zodpovednosti by sa rodičia nemali vyhýbať, pokiaľ deti nie sú zárobkovo činné, resp.kvôli štúdiu si ešte nemôžu pravidelne zarábať ……to je aspoň môj názor a čo sa týka toho stretáv.sa s rodinami, platí to isté, čo som napísala p.Marošovi ……….
  Želám pekný pohod.deň všetkým slobodne bádajúcim :-)…………….

  • Jednoduchá – „deti, hlav.už tie dospelé si časom urobia svoj názor “ – je to rovnaké, ako s názorom „väčšiny“ pod vplyvom médií! Ich názor nie je ich názor – „Pravda je, keď prídeš ku mne so svojím názorom – aby si odišiel s tým mojím názorom“ = rovnaká indoktrinácia prebieha aj v rodinách – mám zažité na vlastnej koži – plus som bol vzákulisí pri nakrúcaní relácie STV o syndróme zavrhnutého rodiča- chyba lávky bola, že to boli rodičia ešte nedospelých detí, takže mali „nádej že“ – „deti, hlav.už tie dospelé si časom urobia svoj názor “ – hovno!
   Ak 100 krát vyslovená lož sa stáva pravdou – platí to na 100% aj tu! Ten problém sa volá „mamahotel“ – ak je decko – aj 40-ročné – odkázané – kvôli vlastnej neschopnosti, či pohodlnosti, či zištnosti /chce ušetriť/ žiť u niektorého z rodičov – väčšinou ide o matky, tak pri priemernej koľko? – 50% rozvodovosti, keď štát väčšinou necháva výchovu matkám, a tým aj byty – vzniká tu pravidelný efekt – preto sa tomu hovorí mamahotel, nie papahotel – takéto deti MUSIA PREVZIAŤ PRAVIDLÁ TOHO, U KOHO BÝVAJÚ – a teda aj jeho názory! Ak teda takéto decko počuje 100-1.000 krát pohanu na svojho druhého rodiča – aby sa s touto situ „rukojemníka“ vyrovnalo – stotožňuje sa s doktrínou „dominy“, prechádza na jej stranu – a čo je najhoršie – aby sa vyrovnalo so svojou zbabelosťou a neschopnosťou vzoprieť sa, zastať sa druhého rodiča – čo sa rovná vyhadzovu z bytu – takéto decko si fabuluje vlastné konštrukcie – prečo má toho druhého rodiča nenávidieť – minimálne preto – ŽE MU TEN DRUHÝ – OTEC – NEZABEZPEČIL VLASTNÝ BYT ČI DOM, ABY HO OSLOBODIL OD MATKY – takže „pravdu“ má matka-domina, keďže 100-1.000 krát povedala „Tvoj otec je ko.kot!“ – TAK TO PRAVDA JE!

   Podľa môjho názoru – syndróm zavrhnutého rodiča má rovnakú genézu ako Štokholmský syndróm, keď unesení sa začínajú stotožňovať s únoscami, aby psychicky strávili situáciu a vyrovnali sa so svojím osudom aa deštruktívnym existenčným strachom a bezmocnosťou. A – myslím si toto aj o tzv. rúškoFILOCH – tých, ktorí nie sú ani v mysli schopní čeliť nátlaku a teroru štátu sa s týmto nátlakom postupne stotožňujú, preberajú ho a dokonca sa stávajú jeho aktivistami! Skrátim.

   Keďže som bol v dectve vychovávaný inými autoritami v rodine ako matkou, a po rozvode som sa ešte ako decko začal veľmi rýchlo starať o seba – aj o byt – a to hovorím cca od 10-11 rokov – nadobudol som navyše aj svoju sebadôveru v svoje schopnosti – variť si, prať si, ušiť si, upratovať byt bola moja psia povinnosť, nakupvať potraviny, plánovať /ak mi matka dala peniaze/, resp. som si zarobil pár korún – za čo som dostal od nej bitku – bez výstrahy bim! – „že si ostatní môžu myslieť, že nemáme čo jesť“, čoho výsledkom bolo, že som jej neskôr odmietol dávať peniaze z brigád /strovil som ich na nutné veci/ – čoho dôsledkom bolo ďalšie mlátenie – a o úplne tom najhoršom sa tu nezmienim – kam je schopná zájsť nenávistná matka len preto, že „Si ako tvoj otec!“ – čím nemyslím neustále lámanie na mne toho, čím ma mohla udierať, až nakoniec vymyslela /nemyslite si – neboli to nunčaky Bruce Leeho/ „nezlomitelnú“ ko.otskú šnúru od žehličky – ešte s tou ťažkou keramickou samicou, ktorou ma ovalila tak, že mi skoro vybila oko – ktorú som jej vydrbol cez zavreté okno a poslal som ju už do pi.e. No a potom vymyslela ponižujúcu pomstu s cudzím chlapom, na čo som sa musel pozerať – a skončil som u otca na základe rozhovoru s mojou triednou na gympli /mal som 15/, že domov sa inak nevrátim a radšej pôjdem do domova. Dodnes sa divím, že súd ju nezabásol – ale kult matky = kult krvi, satanizmus, a komunisti-materialisti sú okultisti, takže toto bola skrytá agenda rozvratu rodín za socíku – kult matky – nech je akákoľvek. Dnes máme výsledky tohoto rozvratu – „štát sa o vás submisívnych postará“. Nepostará – tento sion-boľševický štát rozvráti vaše gójimske rodiny – taký je plán!

   Záver – moja matka ma nikdy nemohla zlomiť proti môjmu otcovi, a tak som pre ňu v jej sprostej gebuli jej doživotný nepriateľ. Výsledkom je rozvrat – aj majetku, lebo dedičstvo nech radšej zhorí. Moja ex deti proti svojmu otcovi zlomila – stali sa jej vazalmi. V ich gebuliach – ich nepriateľ som znovu ja. Lebo podvedomé vzorové správanie – chlapci si podvedome berú za ženy také, aké sú ich matky. Dievčatá to isté v opačnom garde. Teda – oženil som sa presne s takou istou ku.dou ako moja matka – hoci jedna je blondýna a druhá „pre istotu“ tmavovláska. Tak mi treba!

   Teraz inak – vo vojenstve sa zbabelosť trestá smrťou – ja „svojimi“ deťmi už len pohŕdam /a oni so mnou – „samozrejme“/. Ale – nikdy neklesám na duchu, pretože – „Zostal si sám? He! Tak to si sa dostal do tej najlepšej spoločnosti!“

   Ide o to uvedomiť si – a to nie je sebectvo – že náš vlastný život je jedinečná príležitosť a jedinečný nástroj na naplnenie našich cieľov a predstáv. Teda – isto – treba sa aj vedieť obetovať pre druhých – ak je to v súlade s našimi predstavami a cieľmi – a ak tie sú zároveň v súlade s Jednotou Stvoriteľa. Ale – netreba v žiadnom prípade preberať ciele druhých, ak sú v nesúlade, a už vôbec sa obetovať pre takéto ciele – a ich nositeľov – a to aj v prípade, že tieto negatívne ciele preberajú naše vlastné deti. „Miľujúca matka miľuje svojho syna aj napriek tomu, že je sériovým vrahom!! – CHORÉ!

   Ono to nie je len o programe – ono je to aj o voľbe, Takže ak deti majú svoju voľbu – ja ju mám tiež. Každý, kto používa deti ako zbraň – či už voči partnerovi, či už voči starým rodičom – je psychopat, deťom ubližuje, okráda ich o vzťahy a „dary“ a vychováva z nich na svoj obraz len ďalšieho psychopata. Je to rovnako – indoktrinácia – ako štát indoktrinuje ním vychovávané deti – s ním cielene rozvrátených rodín. Ak je „rodina základom štátu“ – len idiot nechápe, že je to len tá rodina, ktorá si tento štát privlastnila – nie vaša-naša rodina! Základom štátu je vždy a bude – POSPOLITOSŤ ĽUDÍ – a nič iné! Stát v rukách zločincov naše rodiny rozvracia preto, pretože „Rodina je jediná pospolitosť, ktorá dokáže odolať zvôli mocných!“ Tak – a dumajte…

   Takže otázka môže byť položená aj takto – nie prečo deti potrebujú svojích starých rodičov, ale prečo štát potrebuje deti indoktrinovať a prečo rôznymi agendami ako feminizmus, equality, sociálne inžinierstvo, konzum, materializmus a chudoba – tak materiálna, ako aj duchovná – rozkladá rodiny! Divide et impera! FUCK!

   „Milované děti, nejste majetkem státu a už vůbec nejste majetkem jednoho rodiče. Není v pořádku, že nemůžete trávit svátky s každým z rodičů, prázdniny a narozeniny, volat si s ním tak, jako voláte všem svým blízkým i kamarádům. Že musíte lhát, klamat a přetvařovat se. Naty a Api, není v pořádku, že jste byly vy, děti, zataženy mámou do obviňování z bití, zneužití, týrání všech lidí v okolí táty….včetně mě. A vše jen proto, aby druhý rodič mohl Vás použít jako nástroj své pomsty a abyste udělaly radost mamce a splnily její navádění nebo přímé pokyny. Přála bych vám, co nemáte a co nejvíc potřebujete… svobodu, skutečnou lásku bez podmínek, rodičovskou obětavost, ochranu před zlovůlí lidí i úřadů. To vám přejeme i s mojí Elinkou, obě vás máme moc rády. Vaše utrpení je od roku 2013, snad bude rok 2020 rok změny a strávíme ho častěji všichni pohromadě.“
   https://stridavka.cz/vzkaz-nasim-detem/

   „Pětiletý křivě obvinil otce ze zneužívání, podle soudu ho navedla matka“
   https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/krive-obvineni-byvaly-manzel-zneuzivani-dite-biologicky-otec-soud-exmanzel.A191106_512601_plzen-zpravy_vb

   Na záver – neprajem si tu idiotské slniečkárske komentovanie v zmysle „nádeje“, že „pravda a láska“ zvíťazia a všetci sa uzmierime! Choďte s tým doboha židovského – ja som so Satanom NEZMIERITEĽNÝ!
   Aj životné prehry treba prijať, nezožierať sa tým, neobviňovať sa, brať to ako skúšku – inak skončíte na chemoterapii. Pozrite – niekomu sa celá rodina zabila v aute na orechu. Niekomu sa rodina „zabila“ iným spôsobom. Ja som ja a idem si svojou cestou. Takže – nezavadzajte radcovia – nie ste v mojich botách! Toto je môj príbeh – neserte sa doňho – vyrozprávajte ten svoj – alebo držte huby!

 10. Jednoduchá

  Pre p.Maroša – práve som si prečítala 1 veľmi smutný príbeh, a priznám sa, viac x…….no potešilo ma, že ten príbeh má, neviem ako to správne nazvať – dobrý koniec ? či skôr víziu?….no rozhodne má svoje pokračovanie a zdá sa, že hlav.aktér – teda Vy ste sa ,,otriasol“ z ozaj nepríjemn.zážitkov, možno poučil? a idete si ďalej ,,svoj.cestou“,A tak je to správne! máte svoj život, už to je veľký dar !, tak si ho žite čo najlepšie podľa svojich predstáv, s tým, že budete s ním naozaj stotožnený a spokojný ! Držím Vám v tom všetky palce ! :-)…………..
  A teraz k vášmu príbehu- písal ste o bývaní 40- ročných detí u rodičov.
  Sú rôzne prípady, prečo to tak je, no dôležité je, či tým dotyčným, kt.takto bývajú to vyhovuje alebo nie.Niekedy ,,dieťa“ 40- ročné je choré, napr.mentál.postih.- rodičia ho nedajú do ústavu, majú ho pri sebe. ,,Klobúk dolu pred takými rodičmi“ !.Ďalší prípad je, že to 40 roč.,,dieťa“ je už samostat., chodí do práce, má napr.aj svoju rodinku a tí rodičia, resp.1 rodič má väčší domček. Tak prečo by tam mal byť sám? ,,Mladí“ sa tak môžu aj v neskor.veku rodičov či rodiča postarať o dom, môžu si dohodnúť podmienky bývania, majú napr.urč.pravidlá, a samozrejme financujú si každý za seba! No a v starš.veku rodiča sú mu práve tieto deti – s ním spolubývajúce najviac nápomocné! aspoň by to tak malo byť. No ale čo sa týka 40-roč.,,detí“ , kt.si sú stále s rodičmi a užívajú si takzv.MAMAhotel, tak to nemyslíte vážne! :-(((….toto je úplne choré a je to na úplnú ,,skazu“ tejto generácie, ak to takto využíva!!! No nielen tie ,,deti “ ale aj tie mamy mi neprídu v poriadku!….nepoviem, napr.robia si prerábku v byte, všetko majú hore nohami, na pár dní, ak sa dá áno, dá sa pomôcť, ALE STÁLE???….podľa mňa to nemajú v hlave poriadku, ani jedni ani tí druhí!!! p.Maroš, Vy osobne ste mal veľmi negatív.skúsenosť so svoj.rozv.matkou, paradoxne Vás to posilnilo a ,,nazapreli ste svojho otca“ ! Bravúrne ste sa zachoval!…zrejme máte viac pevnej vôle, ako majú Vaše deti. áno, je také pravidlo, či porekadlo? …,,Čí chlieb ješ, tú pieseň spievaj“! Avšak oni nebudú stále pri nej, časom sa ,,osamostatnia“ teda ak budú chcieť a zariadia si život po svojom. Snáď budú mať dostat.pevnej vôle a budú chcieť s vami prerušovaný či úplne prerušený vzťah naďalej obnoviť! Verím tomu !!! :-)…..čo sa týka dedičstva po rodičoch, panuje ,,mylný názor“, že rodičia majú odkázať svoj majetok svojim deťom. Môžu, ale nemusia ! a deti by sa toho tiež nemali držať, pokiľ sú svojprávne, zdravé, majú nohy, ruky, vidia,počujú, URČITE si vedia zarobiť aj SAMY a nemali by sa spoliehať na majetok po svoj.rodičoch! to je úplne CHORÉ MYSLENIE!!!…..samozrejme na 2.strane, ak mám ja ako rodič dobrý vzťah so svoj.deťmi, sú mi nápomocné, komu inému ten majetok potom nechám? …však si ho nezoberiem ,,na 2.svet “ so sebou! AVŠAK ak ho poručím napr.charite, a mám ozaj deti, ako som spomínala, potom sa môže ale stať, že už tak nebudú ku mne radi chodiť a pomáhať my, to je logické, lebo ja by som bola urobila ,,nelogický ťah“.To je samozrejmé, ako že je dnes nedeľa ! :-(((…….
  Čo sa týka môjho osob.príbehu, moje deti ostali s ex, všetky 3, lebo mali tam väčš.priestor a kamarátov, najml.mal vtedy 15,5 roka.Dcéra je už odsťah., je vydatá, bývajú s manž.v byte a chcú si stavať domček. Dvaja synovia ešte študujú a tí bývajú s ex.No sú tam dosť málo, pretože chodia na internát.No sami povedali, že budú radi, keď doštudujú a budú sa môcť presťahovať, samozrejme nie ku mne,:-(…:-)….. no dakde do podnájmu, alebo možno kvôli práci zostanú ešte v Čechách.V posl.dobe im môj býv.nie ex, ale svokor kadečo vyčíta, že majú viac otcovi na dome pomáhať…podľa toho, čo mi povedali, si myslím, že pomáhajú, no on nie vždy má chuť. Presne ako počas nášho manželstva. Väčšinou som to bola ja, kt.povedala, že nám treba ploty opraviť, alebo ,,kurín postaviť“, on vedel urobiť kolo domu, no keď mal chuť. A taký sneh tiež odhŕňal dľa nálady:-(…..Tak väčšinou sme to robili ja s deťmi dohromady. Ex svok.neviem, či doteraz nie nie zmier.s našim rozvodom, no má dosť ,,divné“ komentáre k moj.synom. Tak ako majú oni ten dom opravovať, však ho treba financovať a HLAVNE mať chuť do rob.A tú býv.zrejme na svoj dom nemá, radšej pomáha iným, možno za peniaze, neviem. A to že synovia potrebujú financovať viac menej svoje štúdium, to zrejme býv.svokra netrápi! tieti ,,veci“ hovorí mojím synom a pritom sú to slová, kt.patria viac – menej jemu vlast.synovi, môjmu ex. No neva. Svoj.synom som povedala nech ho neriešia, ani svokra, ani otca. Nech si riešia svoj vlast.život.Však keď môžu, nech mu pomôžu, a oni aj radi pomôžu, no napr.sa stane, že majú akurát skúš.obdobie, ich vlast.syn- môj ex sedi pred TV a svokra príde za 1 deň aj 4 razy a povie im , že majú si konečne pokosiť dvor!Tak toto už nechápem! a nemôžem to ovplyvňiť a ani už nechcem! Som veľmi rada, že už bývam vo svojom a nie tam! no a synovia ešte verím tomu, že vydržia, kým doštudujú a potom sa zariadia podľa seba!……
  …hm, áno, p.Maroš, toto sa hovorí pri výbere partnera či partnerky!…a viete, že ja som si vybrala opak svojho tatu?….. anakoniec som to s ním nevydržala ! môj tata bol prísnejší, no vedel, odkiaľ -pokiaľ sú hranice a ex bol úplný opak !……
  Takže toto je môj príbeh, možno pre niekoho na poučenie, možno niekomu na pobavenie :-)….jednoducho takto sa to udialo!…..a je mi veľmi ľúto detí, kt.dostali do vienka ,,matky“, kt.ich zneužili, zmanipulovali, dokonca robili niečo ,,neprípustnéô vzhľadom k ich veku!….neviem, či si tito ženy vôbec zaslúžia také pomenovanie – matky, no to, ako aj ich konanie nech raz posúdi STVORITEĽ…..,,,,Čo človek zaseješ, to budeš žať“ samozrejme platí aj v tomto prípade a aj tu platí, ako SA my SAMI ROZHODNEME, AKÉ budú NAŠE MYŠLIENKY, SLOVÁ a SKUTKY, aká bude naša vôľa a naše zmýšľanie, taký bude celý náš život!…………

  Želám peknú nedeľu Vám p.Maroš aj všetkým ostatným skutočne bádajúcim ! :-)………………….. .

Pridajte komentár

*