Srdcovo-cievne ochorenia: cholesterol, statíny, trombóza a hustá krv


Print Friendly, PDF & Email

Srdcovo-cievne ochorenia: cholesterol, statíny, trombóza a hustá krv

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, angínou pektoris, trombózou alebo rizikom trombózy, ste po infarkte alebo mozgovej mŕtvici, užívate lieky na cholesterol a podobne, toto je článok pre vás.

Informácie, ktoré máme o srdcovo-cievných ochoreniach, nemajú konca kraja (a aj tak o nich málokto vie!). Pre nedostatok času budeme toto zhrnutie v dostupnom čase aktualizovať a rozšírime ho.

Občas sa teda mrknite, či tu nepribudli nejaké nové informácie, alebo podobný článok v tejto sekcii.

Srdcovo-cievné ochorenia sú civilizačné ochorenia, ktorými trpí čoraz väčšia časť populácie. Sú to ochorenia, ktoré prinášajú nebeské zisky korporáciám, ktoré s radosťou produkujú lieky, ktoré, ako si pacienti myslia, majú chorobu napraviť, alebo aspoň zmierniť.

Čoraz viac sa už používa len to druhé slovo – „zmierniť“, lebo ortodoxná medicína dávno dospela k bodu, kde si uvedomila, že aj po investíciách mnohých miliárd dolárov na výskum kardiovaskulárnych ochorení a liekov, žiadny liek vlastne nemá a že kardiovaskulárne choroby sú nezvratné a neliečiteľné chémiou.

Je preto celkom pochopiteľné, ak lekár pacientovi s vysokým krvným tlakom či hustou krvou a rizikom trombózy povie, že tabletky na tlak bude musieť brať už celý život. Ak je pacient 30 ročný (a je ich neúrekom!), nie je to veľmi potešujúca perspektíva.

Aká je však pravda?

Pravda je taká, že väčšina takýchto ochorení je dobre liečiteľná radikálnou zmenou životosprávy, hlavne stravy, keďže sa jedná z veľkej časti o metabolické ochorenia (len malé percento je spôsobené vývojovými poruchami alebo infekciami).

Pravda je taká, že o vplyve stravy medicína informuje nedostatočne a hrubo to zanedbáva.

Pravda je taká, že moja stará mama (aj keď nerád uvádzam prípady zo súkromia) po mnohých rokoch užívania nespočetného množstva chemikálií v tabletách, ktoré jej postupom času spôsobovali novšie a novšie choroby, mnohé z nich napokon vysadila a niektoré výrazne obmedzila.

Po niekoľkých týždňoch poriadnej hydratácie, prísunu ovocia, zeleniny, B vitamínov, vitamínu C a pod., sa jej po rokoch vrátila do tváre farba, mala viac energie, zlepšila sa jej pamäť a na počudovanie bol jej krvný tlak v normále.

Kolegyňa jedného dňa prišla s prosbou o radu ako znížiť jej cholesterol, na ktorý jej lekári okamžite predpísali statíny. Kolegyňa ako sčítaná žena statíny odmietla, keďže v tom čase boli média plné správ o nebezpečí statínov (lieky na zníženie cholesterolu) a o ich minimálnom alebo žiadnom účinku.

Podľa môjho návrhu urobila len pár zmien. Pila okrem zeleného čaju 2 a pol litra čistej nesýtenej vody denne. Zo živočíšnych výrobkov jedla len biele kuracie mäso a čerstvé ryby, úplne skončila so syrmi, ktoré zbožňovala, mlieko nedávala ani do čaju (a tu sa do čaju mlieko pridáva stále) a 3 x týždenne pol hodiny aktívne športovala.

Zníženie cholesterolu jej trvalo necelé 2 mesiace. Pri kontrole sa pani doktorka nestačila čudovať, ako to, že hodnota hladiny cholesterolu bola na spodnej hranici a to napriek tomu, že kolegyňa lieky odmietla.

Nie, nijako obzvlášť sa nezaujímala o to, ako si kolegyňa cholesterol znížila. Len s úsmevom povedala: „Neviem, čo ste robili, ale robte to ďalej, lebo hladina je v norme“.

Máloktorému pacientovi je povedané, že je ľahké zbaviť sa srdcovo-cievných ochorení aj bez jedovatých riedičov krvi, akým je napríklad Varfarín (neviem meno na Slovensku, viem ale, že sa kedysi používal ako jed na myši), bez betablokátorov, statínov a iných toxických tabliet. Ako?

Terapia celostnej (metabolickej) medicíny

1. Začnite piť 2 až 2 a pol litra čistej nesýtenej vody denne. Krv je z vody. Ak niet vo vašom tele dostatok vody, nečakajte optimálne riedku krv.

Ak pijete len pohár-dva vody denne (mnohí ani toľko) a na to pijete dehydrujúcu kávu, Coca-Colu, pivo, malinovky, čierny čaj a iné „občerstvenia“, nemyslite si, že vaše telo je adekvátne hydratované.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Práve naopak. Trpíte chronickým dehydrovaním, a teda hustou krvou, plnou toxínov, ktorá navyše trpí akútnym nedostatkom kyslíka.

2. SCHUDNITE na váhu hodnú vašej výšky (a na váhu hodnú človeka – obrazu Božieho). Zbavte sa nadmerných tukov v tele. Nejedzte bravčové a hovädzie mäso.

Jedzte ostatné druhy mäsa s mierou a len nepražené a neúdené (v slovenčine: nezadymené kyanidom). Nepite a nejedzte, alebo aspoň výrazne obmedzte kravské mlieko, smotanu a tavené syry.

Vajcia jedzte s mierou a LEN nesmažené. Ak sa nemôžete alebo nechcete vzdať masla, používajte ho s mierou. Nikdy nenahradzujte kravské maslo rastlinnými umelohmotnými „maslami“. Sú horšie ako kravské maslá. Nezbavia vás srdcovej choroby a privodia vám iné choroby navyše.

3. Hýbte sa! Hýbte sa! Hýbte sa! A dýchajte (okysličujte krv).

4. Doprajte si dostatok oddychu a nepretržitého aspoň 7 hodinového spánku.

5. Jedzte veľa riedičov krvi, ako cesnak, zázvor, kurkuma, čili. Čili je spolu s cesnakom na prvom mieste v boji proti srdcovo-cievným ochoreniam. Zabraňuje hlavne infarktom a mřtvici a taktiež uvoľňuje akútne infarktové stavy a poinfarktové a poporážkové stavy. Čili je silný riedič krvi, posilňuje cirkuláciu a zabraňuje krvácaniu.

Často sa používa priamo pri akútnych srdcovocievnych príhodách a to s fantastickými výsledkami (v podobe 1-2 č. lyžičiek čili prášku alebo 2 ml čili tinktúry pod jazyk). Jedzte veľa zeleniny a ovocia a iných plodov. Pite zelené a bylinkové čaje.

6. Nefajčite! No comment.

7. Jedzte minimálne 5000 -10000 mg vitamínu C denne (1000 – 2000 mg 5 x denne). Nedostatok vitamínu C je po nedostatku vody v tele druhou hlavnou príčinou kardiovaskulárnych ochorení. Pri vážnych ochoreniach sa nebojte zvýšiť prijem vitamínu C na 10 až 20 gramov denne podľa závažnosti ochorenia.

8. Doprajte si dostatok čerstvého vzduchu (kyslík) a slnka (vitamín D).

9. Na samotné zníženie vysokého krvného tlaku sú veľmi účinné vitamín B6, horčík, aminokyselina L-Arginín a byliny Chanca Piedra a Lapacho.

Týchto 9 bodov zvyčajne stačí na to, aby sa pacient s bežným srdcovocievnym ochorením mohol bezpečne zbaviť množstva (alebo všetkých) chemických liekov, predísť zhoršeniu choroby a operáciám a začal sa tešiť lepšiemu zdraviu.

Dobre známy je prípad muža, ktorý do svojich 32 rokov prekonal 3 infarkty, keď mu bolo povedané, že sa kvôli poškodenému srdcu nedožije 35 rokov. Kompletne zmenil svoj život. Zomrel na zástavu srdca vo veku 103 rokov. Nie je to vymyslený prípad. Ak máte pochybnosti, vaša vec.

Malé percento ľudí, hlavne tých, u ktorých má choroba priebeh už niekoľkých rokov, potrebuje komplexnejšiu metabolickú liečbu s nasadením niektorých výživových doplnkov vyššej potencie, ako napríklad enzýmov, vitamínov skupiny B, aminokyselín, antioxidantov a podobne. O tom sa budeme snažiť napísať viac niekedy inokedy.

Veľmi prínosným, vysoko účinným, klinicky testovaným je  aj tento prípravok na liečbu kardiovaskulárnych chorôb.

Kedy je potrebné použiť liek na zníženie vysokého krvného tlaku?

Pri tlaku vyššom ako 160/115. Akonáhle sa dosiahne tlak nižší ako tento, chemický liek je treba postupne vysadzovať a pokračovať disciplinovane s hore uvedenými bodmi.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Použitá literatúra, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Eva Linselová

  Čítala som, že s anopyrinom sa nemá používať cestnak, neviem, prečo, keď obidve veci riedia krv. Ani vraj s Warfarínom. Ak mi na to vie dať niekto odpoveď, prosím na horeuvedený e-mail. A Čo taký Tebokan k tomu?.
  Ďakujem.

  • Ak by sa krv zriedila az prilis, hrozil by vznik vnutorneho krvacania, pripadne pri vonkajsom poraneni by to mohlo nepriaznivo ovplyvnit zrazanlivost krvi. Vsetkeho vela skodi…

 2. „cesnak“, nie „cestnak“
  „Je preto celkom pochopiteľné, ak lekár pacientovi Z vysokým krvným tlakom…“
  pravopis vas ucili opice?

  • Ďakujeme za upozornenie, hoci trocha nekultúrne. Chyby boli opravené (aj keď ten „cestnak“ sme tam akosi nenašli).

  • co ty si? bud vdacny za taky clanok abo sa uc gramatiku v hrobe

  • Elioas Blascak

   Ak mam trombozu a uzivam varfarin mozem ho prestat uzivat? Inak zase nesmiem zeleninu a mozno aj cestnak.Nedojde k embolii? Mam strojcek . Mam aj vysoky tlak. 150 na 75. Neviem preco spodny je nizky horny vysoky. Mozem uzivat zeleninu a ciastocne vynechavat tieto lieky.? Pre pana Slovencinara poznamka som czudzinec a slovenstinu som sa naucil ciastocne len ako samouk.

 3. Do pozornosti pre viac informácii : http://www.kardioklub.biznisweb.sk

 4. Anna Matejková

  Milujem vaše články, jasné, zrozumiteľné…

 5. asi jste se zbláznili ?? 10 000mg vítaminu c denně??? kde ho mám vzit,,,, ?? v lékárně mají jen ty standartní,které překyselí tělo,,, a liposomalní vítaminy tady nejsou,, i tak je to dávka pro býka,,, doporučuju , hořčík,2x200mg, 3x 500mg vit.c,, čistou vodu cca 3l,s himalajskou mořskou solí,, na 1l,2špetky soli,,a dva banány denně,,,

  • z lekarne netreba nic kupovat, 90% produktov je len na oblbovanie ludi, pozrite napr. ESTER-C powder na iherbe, aj s lipozomalnym je to najlepsia forma
   nieco o vit. C:
   – Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
   – napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
   – Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
   – V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
   – Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
   – Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
   – Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

   • pri vysokej davky vitaminu C boli uvedene priznaky ako zlyhanie obliciek,
    to co tu doporucujete je nebezpecne a to ze hodime vela vitaminu C do systemu ho moze zatazit a zdevastovat.
    Precitajte is clanky o vzniku oxalatov ako byproduct vo velkom mnozstve. Doporucujem Sally K Norton a jej web stranku ak citate anglicky,www. sallyknorton.com

 6. Nasla som vitamin C – ester C ktory je koncentrovany a lahsie vstrebavatelny telom. Ja pouzivam doplnky ktore su bio a vhodne pre veganov, kedze moj nazor je ze su cistejsie. Ked som bola na Slovensku, v beznych lekarnach je viacmenej nemozne to kupit, vsetko je zalozene na chemickej baze a ked ste vegan – co ja nie som – nemate sancu. Nanestastie su tiez ovela drahsie. Osobne som objavila Medical Medium od Anthony William- je to aj v Martinuse v ceskom preklade, a jeho nazor a pohlad na zdravie a choroby je zaujimavy. Vysoko odporucam, tiez zdiela nazor ze viacmenej vsetko sa da liecit zdravou stravou a doplnkami, kedze vela virusov sa zmutovalo vdaka chemickym liekom.

 7. Moja skúsenosť. Mne sa cholesterol vrátil k normálu po tom, čo často jem na raňajky dva krajce chleba opečené nasucho v opekači, potreté z oboch strán cesnakom a každý poliaty 3 kávovými lyžičkami olivového oleja. Nahorklá chuť olivového oleja takto nevadí. Zapíjam to obvykle paradajkovým džusom.

 8. Všetko možné len nie kuracinu

 9. tlak 165/115,je hodně vysoko,,norma 140/90,, nad tuhle normu je to už vysoký tlak
  nechápu kam na to chodíte,,

 10. Eva Linselová

  Omlúvam sa, že som ten cesnak napísala nesprávne -„cestnak“. Ale aspoň ste sa na tom trochu pobavili. Mne to nevadí, patrí to k životu, dobre som sa na vlastnej chybe zasmiala. Nedostala som však odpoveď na celú moju otázku zo 16.9.2012, či Tebokan tiež riedi krv a preto by sa nemal použiť pri Anopyrine. (to som iba počula).

 11. Definitiva

  Prestaňte sa liečiť a začnite sa zdravo stravovať, plus dzravo žiť /denný pohyb, duševná pohoda a zdravé životné prostredie-nie chemtrials/.
  Makrobiotická strava lieči civilizačné ochorenia a funguje ako prevencia na civilizačné ochorenia, cukrovka, srdce cievy, rakovina, obezita, autoimúnne ochorenia…
  Vid kniha: Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví, overené, funguje to na 100%.
  Vedecké dôkazy o zdravej výžive a diktarúre potravinových a farmaceutických korporácií sa dočítate v knihe: Campbell, Čínska štúdia, číta sa to ako detektívka.

Pridajte komentár

*