Ukrajinci sa pripravujú na najhoršiu zimu vo svojom živote, hrozia celodenné výpadky prúdu


Print Friendly, PDF & Email

Ukrajinci sa pripravujú na najhoršiu zimu vo svojom živote, hrozia celodenné výpadky prúdu

(Arsenio Toledo, Natural News) Ukrajinci sa pripravujú na to, čo bude najhoršia zima, akú mnohí kedy zažili.

Hlavný prevádzkovateľ energetickej siete v krajine varuje pred niekoľkodňovými prerušeniami dodávky elektriny a medzinárodné agentúry varujú pred život ohrozujúcim počasím.

Štátny prevádzkovateľ elektrickej siete Ukrenergo oznámil, že najmenej 40% krajiny má problémy s elektrinou a situácia sa bude s blížiacou zimou iba zhoršovať, pretože neprimerané počasie v kombinácii s cielenými ruskými údermi proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre ešte viac obmedzí množstvo elektriny pre domácností.

Najmenej 15 hlavných uzlov pre distribúciu elektriny po Ukrajine bolo v posledných týždňoch poškodených, čo prinútilo Ukrenergo varovať, že prichádzajúce výpadky elektriny môžu trvať niekoľko hodín až niekoľko dní.

Distribútor elektriny ďalej dodal, že „odolnosť a odvaha sú to, čo túto zimu potrebujeme“.

Po nedávnom kole odvetných útokov proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre prezident Volodymyr Zelenskyj poznamenal, že viac ako 10 miliónov Ukrajincov – alebo približne tretina populácie – zostalo bez elektriny.

Hoci odvtedy niektoré oblasti krajiny zaznamenali zlepšenie, stav celkovej elektrickej siete je stále v zúfalej situácii.

„Ruské údery uvrhnú Ukrajinu do doby kamennej,“ povedala Anastázia Pyročenková (25), obyvateľka 26-poschodovej výškovej budovy v Kyjeve. Za posledných 24 hodín mala jej budova elektrinu iba pol hodiny. Tieto „vojenské životné podmienky“ vyhnali ju a jej manžela z ich bytu.

„Naša budova je najvyššia v tejto oblasti a je skvelým cieľom pre ruské rakety, takže sme odišli z bytu k rodičom a pripravujeme sa na najhoršiu zimu nášho života.“

S manželom teraz žijú s rodičmi v malom byte v Kyjeve. Rodina tiež pripravuje dom, ktorý má v dedine neďaleko Kyjeva. Zásobuje ho drevom na kúrenie pre prípad nútenej evakuácie.

„Chápeme, že zima môže byť dlhá, studená a tmavá, ale sme pripravení vydržať,“ povedala Pyročenková.

Očakáva sa, že nadchádzajúca zima bude krutá a ohrozí životy miliónov Ukrajincov

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala, že zníženie dodávok elektriny v kombinácii s očakávanou krutou zimou vytvorí „smrteľný koktail“, ktorý môže viesť k tisíckam úmrtí.

Zbohom vysoký krvný tlak

„Táto zima bude život ohrozujúca pre milióny ľudí na Ukrajine,“ povedal Dr. Henri Kluge, regionálny riaditeľ WHO pre Európu.

Priemerné zimné teploty na Ukrajine dosahujú -3 stupne Celzia a očakáva sa, že v niektorých častiach krajiny klesnú na -20 stupňov Celzia.

„Zjednodušene povedané, táto zima bude o prežití,“ povedal Kluge.

„Pôrodnice potrebujú inkubátory. Krvné banky potrebujú chladničky. Lôžka intenzívnej starostlivosti potrebujú ventilátory. To všetko si vyžaduje elektrinu.“

A čo je ešte horšie, očakáva sa, že nadchádzajúca zimná energetická kríza sa prenesie aj do zvyšku Európy.

Utečenecká kríza spôsobená začiatkom ruskej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine mala za následok, že približne 7,6 milióna ukrajinských utečencov sa rozpŕchlo po celej Európe. Ďalších asi 6,9 milióna Ukrajincov je vnútorne vysídlených – to znamená ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, ale zostali v krajine.

WHO poznamenala, že sa očakáva, že nadchádzajúca zima prispeje k už aj tak masívnemu vysídľovaniu ľudí v rámci Ukrajiny a presunu utečencov do iných krajín.

Odhadom najmenej dva až tri milióny ľudí opustia svoje domovy a budú hľadať teplo a bezpečie. Buď sa stanú vnútorne vysídlenými, alebo utečú do iných, bohatších európskych krajín.

Záver

Viac o tom, ako nadchádzajúca zima ovplyvní rôzne krajiny sa dozviete na stránke PowerGrid.news.

Tiež si pozrite si tento klip z relácie Newsmax, v ktorom sa diskutuje o tom, ako ukrajinskí sabotéri ničia ciele hlboko v Rusku, čo dáva krajine dôvod na odvetu:

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ukrajinci boli Zelenskeho a usáckou propadandou tak vymytí, ako Nemci Hitlerovou a Goebelsovou… a ak sa čo najskôr neprebudia, nevzoprú a nezvrhnú zdrogovaného nacistického debila s jeho psami, zaplatia ešte oveľa vyššiu daň na životoch, než akú zaplatili doteraz ! A rovnou vymytou tuposťou trpí väčšina obyvateľov V4 !!!

  • Ja by som to z tej V4 rozšíril na celú planétu. Až na pár výnimiek v kmeňoch izolovaných a nepokazených civilizáciou.

 2. Takže som sa dozvedel, že v bohatých západných krajinách bude teplo! Inak – nemeckí meteorológovia predpovedajú nadpriemerne teplú zimu – plus 2 stupne C, „čo by mohlo zmierniť dopad energetickej krízy“ /slovenský manstream/“, takže poprosím operátorov HAARP – trošku aj nám zakúriť tu na Slovensku – nielen v lete! Pôda sa dá vysušiť aj v zime!

  Ukrajinskí milionári budú prežívať s finančnou podporou EU migrantom a budú využívať svoje práva migrantov na platenú dovolenku /podľa Mikulca/ v severoafrických rezortoch. Alebo ešte niekde na lepšom. Takže dá sa – Ukrajinci – na juh!

  Tí, ktorí prežili gulagy, vedia kúriť správne – cez okno sa pretiahne dlhý kmeň priamo do ohniska – malo by to vydržať cez celú noc. A cez deň potom makať-zohrievať sa na svojej demokracii!

 3. No, keď začne na Ukrajine už – „prihárať“, to znamená – meteorologicky – mrznúť a Ukrošom začne byť vážne zima, tak sa obávam toho, že Zelenský spraví pre EÚ televízny imperatívny šot z vyhriateho bunkru s tým, aby sme im (okrem sľúbených 18 mld €, ďalších zbrojárskych systémov..) láskavo poskytli (zadarmo – veď bojujú za našu demokraciu) elektrinu z EÚ, ergo i – zo SR (ako od – loajálneho partnera).
  Veď už po bombardovaní elektro-centrál zo strany Rusov, táto „vláda“ SR – skúšobne 2 x posielala túto komoditu na UA. Nemám info, ako to dopadlo (či to je – technologicky + technicky priechodné..) a či na – „tajnáša“ – t.j. bez MSM – tam od nás – elektrina – už plynule i – netečie. Veď – Slovák to zaplatí!

  Proste – pre zapredanú vládu SR – UKRAJINA + IMIGRANTI – FIRST!!

  P.S. Od r. 2023 nám Zelenský ide zvyšovať cenu za tranzit ropy o 18%. A naši vládni blbečkovia – zase tomu – tlieskajú..

  https://www.startitup.sk/slovensko-dodalo-ukrajine-svoju-elektrinu-ide-o-skusku/

  https://www.trend.sk/spravy/ukrajina-chysta-zvysit-cenu-tranzit-ropy-aj-pre-slovakov-pociti-mol-aj-slovnaft

  • Ak by Rusi bombardovali elektrárne, potom by malo zmysel im dovážať elektrinu z EÚ. Lenže Rusi im bombardujú rozvodne. To znamená, že elektriny majú dosť, tam problém nie je, no nemajú tú elektrinu ako dopravovať k odberateľom. Preto im dovoz z EÚ nepomôže.

   Rusi to robia prefíkane. Rozvodne sa síce dajú opraviť rýchlejšie ako elektrárne, čo je momentálne nevýhoda pre Rusov, no na druhej strane zabránia Ukrajincom obísť to dovozom z EÚ podobne, ako keď im Rusi zničili pôvodné zbrane a oni doviezli zbrane z USA a EÚ. Teraz toto isté s elektrinou spraviť nebudú môcť.

   Elektrárne sú pritom viac-menej neporušené, takže Rusi po ovládnutí Ukrajiny obnovia za pár mesiacov rozvodne a je to. Obnoviť elektrárne by trvalo roky a dovtedy by bola Ukrajina buď v dobe kamennej, alebo závislá na dovoze elektriny.

   • Elektriny zo Slovenska a ČR cez Lipskú burzu s 80% zľavou.

   • V New York Statu mame tvrdou zimu az – 25C
    Nekde vypadky elektriny s
    castymi vyhorelymi ,,,papirovymi domky temer bez tepelnych izolaci jak byvalo zvykem v USA kdyz byl benzin
    $0,15 3,30kcz za liter….
    Nyni az $1.40 liter 30Kcz liter…
    BIDENOVY INFLACE, CHLEB
    2,6x drazzi vacation
    Za vajicko $0,40 neb vybili slepice kurata kvuli nove ,,,chripce, ,,
    Mame ale super lyzovani s vyhledy z okien chatky… super zaizolovane 3jite thermal skla R15 s reflectivity R25 ..
    .
    Expanzivni foam R45…
    A hlavne jime stride kvalitne

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,energie sú drahé-predražené západnými bastardami v sakách a zmutovaných už na vysokých kolách,,,,ukrajinci si zvolili osudovú zelenú farbu,lebo tak ako už všade inde neni koho voliť,lebo dobrí oponenti už neexistujú,kde západ má svoj vplyv a západ má svoj vplyv všade tam,kde sú banky a sa niečo vyrába produkuje a exportuje,,,,trhová ekonomika ná svoje značné tienisté stránky,,,,zelenský mrznúť nebude hoci mozoček má zamrznutý a jeho národ je predsa tuhý korienok-zvyknutý trpieť za kohokoľvek vlády a za slávu zelenského a západom nasľubovaný blahobyt urobí dobrovolnenasilu aj nemožné,,,,treba si uvedomiť,že toto celé nieje vojna ruska proti ukrajine,ale vojna ukrajiny proti rusku s podporou rovnako násilnickeho subjektu zo západu,,,,západ mier neudržiava-západ mier ničí,,,,treba sa ešte pripraviť na vrchol idiotizmu politikov eu ako aj slovenska,pretože ešte ani zďaleka sa to neprejavilo naplno,kam až títo dokážu,chcú a aj musia zájsť,,,,

 5. mariankosmac

  Tí vychcanejší Ukrajinci pobehujú po našich dedinách a mestách. Na Ukrajine ostali už len tí chudobnejší a starší. Aspoň zatiaľ to nevyzerá na mrazivú zimu, viac sa obávam leta než zimy. Keď je už teraz tak teplo koľko bude v lete, 40?

  • zatial nikto

   prebieha ovplyvnovanie pocasie geoinzinierstvom,ako inac,-aby bol narativ o globalnom oteplovani prijaty a ovce tymto podvodom vycicane uplne do poslednej kvapky krvi

  • žiaľ, mariankosmac, bude to asi tak…
   Tí predvídavejší Ukrajinci sa prezieravo nasťahovali do slovenských miest ešte včas, cca rok pred zavedením covid-opatrení, kúpili si tu byty, zrekonštruovali ich a hneď po (iba dočasnom?) čiastočnom uvoľnení drakonických nariadení si sem presťahovali aj manželky s deťmi. Dve rodiny z nich poznám, rozprávala som sa s nimi – najskôr po rusky, potom som zistila, že to vôbec nie je potrebné… táto skupinka z nich je našťastie inteligentná, dokonca ústretová, všetci z nich sú zamestnaní a rozumejú (aj dobre už hovoria) po slovensky. Len, žiaľ, bude to asi tá menšia skupinka tohto národa… tá, ktorá myslí dostatočne vopred.

 6. zapredana SR

  Povedať o hrozbe celodenných výpadkoch v dobe keď už týždeň nefunguje je smiesne. Nie je a nebude, a keby ju aj opravili(rozvodne) , tak jedna raketa a zase tma.

  • Celodenné výpadky boli hneď po útoku. Už to sčasti obnovili a teraz sú výpadky 4-6 hodín denne. Teda ako-kde. No hrozí, že so zimou sa spotreba zvýši, sieť preťaží a výpadky budú celodenné aj bez ďalších rakiet.

 7. mariankosmac

  Čo je vlastne toto? Nad Ukrajinou lietajú neidentifikovateľné objekty, sú všade!
  https://m.topky.sk/cl/13/2398957/Nova-sprava-expertov-sokuje–Nad-Ukrajinou-lietaju-neidentifikovatelne-objekty–su-vsade-

  Dnes ufo aj nad Bratislavou, len nejaké svetlá pomaly sa pohybujúce v hmle, možno len svetelná šou z nejakej zábavy
  https://bratislava.zoznam.sk/video-ufo-nad-slovenskom-zahadne-svetla-ludi-sokovali-o-co-vlastne-islo/

  • Pre mňa je UFO samozrejmá vec, ale toto môžu byť laserové lúče na chemtrailsovej oblohe. Obyčajné May Day zrkadielko má dosah 16 km, takže laser určite viac. Obvykle práškujú nad zónou búrkových mrakov, a to je 9-12 km výška.

 8. Susedin švagor pracuje v BA na nejakých novostavbách bytov, voda, elektrika, plyn, kúrenie a tak. Tak im „umelci“ z ukrajiny pokradli pracovné náradie, zjavne sa opili a len tak v novostavbách, nakoľko tam ešte neni temer nič, povykladali „svoju minulosť“ (po slovesky vysrali) na ktorú nikto neni fakt zvedavý, močili kade tade. Prosto niektorí z nich sú kultivovaný asi ako naša nepracujúca zákonom chránená menšina. Všetko je to o ľuďoch, sú takí aj takí.

  Tá zábava bude mať mnoho odtieňov, keby sa „akože“ opozičné politické s.r.o., ktoré tiež na svoj chod dostávajú peniaze zo štátneho rozpočtu, keď sú akože v opozícii. (zaujímave, že ?) Založíte si politickú stranu a keď dosť dobre uvaríte guláš a pivo od sponzora, tak sa odkrojí zo spoločne vyzbieraných peňazí na chod aj takýchto zbytočností.

  Ale k šaráde. Mohli by nejaký ten autobus vypraviť do Pezinka a k bydliskám našich mierotvorcov , nech si vychutnajú plody svojich činov. Princezne zo smetiska, predajcovi vodky, odborníkovi na atómofky, nejaké tie kontajnerové mestečká že by im tam postavili na dvorčeku, distribútor má isto nejaké zásoby vodky doma, to mu budú chlapci od susedoviec Zeleného herca povďačný prevelice.

  Až dokedy sa to ľudí nebude dotýkať osobne, dovtedy si budú robiť čo chcú a až potom pochopia (čo už).

  Dokedy budú mať chlapci s mottom pomáhať a chrániť na výplaty a v obchodoch čo nakúpiť, budú robiť čo im pániček ( úplne jedno kto ) nakáže a aj všetci ostatní. A dokedy budú ľudia pekne chodiť do práce a platiť výpalne oficiálne pre chlapcov ťažko odencov, sa nič meniť nebude. Škola života donesie presne to, čo treba. To čo sme si vychovali (doma, v školách, družinách), to sa nám po rokoch pekne vráti (geniálne vymyslené tento matrix)

  Ale šmakuláda sa už prejavuje stále viac a viac. Takže veci budú naberať na obrátkach. Ešte to bude veľmi zaujímavé a zažijeme asi fakt všeličo.

  Človeka to neteší, no ale môžete aj zlatými písmenami napísať a NIČ. Osobná skúsenosť je neprenosná.

  Kto chce kam, pomôže si tam. Nech sa nám podarí čo najskôr pochopiť…a akú cestu na pochopenie daného levelu potrebujeme, takú aj dostaneme.

 9. Tak se všichni probuďte a postavte těm celosvětovým grázlům, kteří vás chtějí zlikvidovat. To chtějí všichni žít jako otroci? Toto už mně fakt se.re, ta tupá odevzdanost toho stáda. Více k tomu nemám, ámen.

  • zatial nikto

   Musia sa prebudit aj silove zlozky-armada a policia-bez toho to nejde-aj ked v situacii ked je ludu proti vlade vela,tak silove zlozky bud prevratia kabat,alebo sa prebudia-ciastocne ci uplne.
   Problem je ze potom zas niekto novu vladu infiltruje a ide sa odznova-po zlom.Preto je vlady nevyhnutne preventivne odstranit a fungovat len v komunitach.A chaosu sa nebojte ked vlady nebude-nie je dokazane ze by vznikol-je to programovanie-aby to ludia neskusili bez vlad.
   Jediny chaos ktory poznam pochadza vzdy od vlady a nic ine.Ti ktori strasia chaosom-prebudte sa!

   • zatial nikto

    Vodcom musia byt vsetci v komunite,nie len jedna ci par osob-male vedenie je zranitelne,nachylne na infiltraciu a odstranenie.ak su vodcom vsetci,utok je stazeny.
    Tot moj skromny nazor

    • zatial nikto

     Este dodatok-udajne o komunitnom sposobe zivota hovoria aj globalisti-pretoze vzdy infiltruju dobre napady ludi tuziacich po slobode-len s tym rozdielom ze pravidla „komunity by diktovali oni“ a tiez oni vlastnili majetky a nie ludia-skutocne komunity.Tak aby vas potom neoklamali.

   • Franta Záruba

    Proč silové složky?Mezi občany je již 1 mio.zbrojních průkazů.😁😁

    • zatial nikto

     Tak neviem,mozno by bol 1 milion aj dost.Aj ked asi je rozdiel medzi lahkymi a maximalne semi-automatickymi zbranami a tym i co maju oni.A tazsimi zbranami.

     • zatial nikto

      Lenze silove narodne zlozky(alebo )vlada si mozu zavolat posily z usa a eu-takze sirsie prebudenie je vzdy lepsia moznost s menej obetami.Asi sa rata s tym ze keby vypukli v Cr alebo SR ozbrojene povstania tak by si ich zavolali ak by sa narodnym silovym zlozkam do toho nechcelo.Netreba zabudat ze v pozadi to kontroluju globalisti

 10. kvakcína je sloboda

  ako dopadol ten štrajk v rakúsku? železnice už fungujú?

Pridajte komentár

*