Hypnoterapeutka vysvetľuje, ako sa spojiť so svojím podvedomím


Print Friendly, PDF & Email

Hypnoterapeutka: ako sa spojiť so svojím podvedomím

Poznáte svoje skutočné ja, ktoré je vo vás? Možno ste o tej vnútornej dualite čítali, alebo ju cítili – o chvíľach, kedy máte pocit, že ste vo vašom vnútri dvaja.

Možno si vybavíte pocit, keď vaša jedna časť chce urobiť niečo, čo nechce tá druhá. Sú to kvality, ktoré nazývam vašou vedomou a podvedomou mysľou.

Čo je podvedomá myseľ a na čo slúži

Podvedomá myseľ spočíva hneď pod povrchom vašej vedomej mysle. Je naším spodným prúdom a je sídlom vecí, ako sú naše emócie, spomienky, inštinktívne impulzy a prvotné pokyny pre prežitie.

Ja podvedomie prirovnávam k nášmu osem rokov starému ja. Tej našej časti, ktorá je nebojácna a verná našej povahe: múdrejšia než prislúcha jej veku.

Psyché je tá naša časť, ktorá má nekonečnú múdrosť, no nechápe, ako funguje svet – alebo sa o to nestará. Radšej žije v dennom snívaní, v nádeji, budúcich možnostiach a zároveň udržiava spojenie s tým, čo je teraz.

Čo to teda znamená z pohľadu každodenného praktického využitia? Nuž, uvažujme o nej ako o sprievodcovi, o ktorom možno ani neviete, že ho máte.

Zamyslite sa nad tým, čo sa deje, keď v dome niečo niekam založíte – hoci to neviete hneď nájsť, vaše podvedomie zaznamenalo, kde ste to nechali.

Vie vás tiež priviesť k veciam, ktoré chcete. Keď, napríklad, neviete pri preplnenom obchodnom centre nájsť miesto na parkovanie, skúste sa podvoliť širšiemu poznaniu podvedomej mysle a možno uvidíte, ako sa jedno uvoľňuje.

Môže vám tiež pomôcť ukázať, ktoré vzťahy by pre vás boli lepšie. Keď niekoho vidíte prvýkrát, spoľahnite sa na svoju mentálnu energiu, že vám vyšle pozitívne alebo negatívne signály.

Často prichádzajú vo forme vnútorného pocitu, vnútorného poznania, ktorému celkom nerozumiete. Keď sa ocitnete v obdobiach prechodu alebo výziev, zamyslite sa nad tým, čo vám hovorí vaše podvedomie. Často je to ten hlas, ktorý ste prepočuli.

Svoje podvedomie si tiež môžete predstaviť ako svoj biologický hardisk, nahratú databázu pre všetky veci „ja“. Vedome možno vieme, že by sme sa mali vzdať nejakého nezdravého zlozvyku, že by sme mali zvládať stres, alebo chodiť častejšie do telocvične, no zatiaľ nás dokážu viesť len obmedzenia našej vedomej mysle.

Práve vtedy je užitočné venovať sa postupom, ktoré vám pomôžu spojiť sa s vašou podvedomou mysľou, aby vás mohlo viesť vaše pravé ja.

Ako sa spojiť so svojím podvedomím

To prvé, čo budete potrebovať, je súhlas priznať si, že ten šepot, ten záblesk myšlienky, to jemné poklepanie na vaše plece, sa vždy snaží získať vašu pozornosť.

Poznáte ten pocit, keď ste spravili nejaké rozhodnutie, pri ktorom ste sa neriadili svojím vnútrom a hovoríte: „Ja som to vedel“?

Bola to vaša intuícia, vaše vnútorné GPS, ktoré sa snažilo poradiť. Keď si v kritickej situácii začnete všímať tento náznak poradenstva, možno sa dokážete lepšie dostať k svojim prvotným signálom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Vo svojej hypnoterapeutickej praxi vediem klientov k ich hlbším, úprimnejším „ja“ niečím, čo nazývam hypnotické rady. Ide o rady do života, ktoré zlepšujú pohodu tým, že poskytujú priamy prístup k podvedomiu.

Pamätajte: Pri nahliadnutí pod povrch svojej vedomej mysle nájdete skutočný poklad – svoju podvedomú silu.

Podobne ako hlboký nádych pred skokom do bazéna, alebo prečítanie receptu pred uvarením jedla, hypnotické rady vás pripravujú na to, čo chcete naozaj robiť a kam chcete skutočne ísť.

1. Nechajte svoju myseľ blúdiť

Prvá vec, ktorú robím s klientmi, je hypnotický tranz. Veľmi podobne ako meditácia navodzuje stav uvoľnenia.

Rozdiel je v tom, že namiesto skoncentrovania a zamerania sa na svoj dych vás jednoducho požiadam o uvoľnenie koncentrácie.

Keď budete skúšať nasledovnú hypnotickú radu, nechajte svoju myseľ blúdiť.

2. Vyskúšajte radu na zameranie pozornosti

Zatvorte oči a uvoľnite sa, na mieste, kde ste. Predstavte si pred sebou krásnu truhlicu s pokladom. Všimnite si, že je plná všetkých dobrých vecí vo vašom živote.

Pozorne sa prizrite hojnosti, ktorú už máte a vyjadrite vďačnosť. Opýtajte sa svojej podvedomej mysle, aké bohatstvá ležia pod touto truhlicou.

Keď vám začne prichádzať informácia, prezrite si ju (možno ide o postup v zamestnaní, lepšiu fyzickú kondíciu, lepšie vzťahy, viac voľného času).

Opýtajte sa svojej podvedomej mysle, čo na dosiahnutie týchto vecí potrebujete. V duchu si tieto pokyny poznačte a poďakujte svojej psyché za to, že vám ich prezradila. Otvorte oči a konajte.

Záver

Na podvedomí sa mi najviac páči to, že je 100% organické, prírodné a udržateľné.

Nielenže funguje so svojou jedinečnou silou, ale jeho vplyv používaním aj rastie. Je úplne užívateľsky priateľské, nevyžaduje žiadny priestor ani úložisko a kľúč k nemu držíte vy.

Po spojení sa s tým, čo je vnútri, udávajú ľudia nižšiu mieru úzkosti a vyššiu mieru pokoja, a naopak, v konflikte nachádzajú pokoj a väčšiu jasnosť.

Naše vnútorné osemročné dieťa, naše podvedomie chce pre vás len to najlepšie. Je teda načase spoznať „druhé ja“ vnútri vášho ja.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: mindbodygreen.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. je to len snaha o výklad podvedomia

Pridajte komentár

*