Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

7 znakov toho, že únava nadobličiek vám spôsobuje úzkosť, poruchy spánku a bolesti kĺbov


Print Friendly, PDF & Email

7 znakov toho, že únava nadobličiek vám spôsobuje úzkosť, poruchy spánku a bolesti kĺbov

Únava nadobličiek je stav, pri ktorom sa nadobličky snažia zvládať stres a veľmi nabitý denný program. Výsledkom potom býva únava, stagnácia a syndróm vyhorenia.

Lekár nedokáže toto ochorenie priamo nediagnostikovať, vie však odhaliť jeho príznaky. V takom prípade by ste mali zmeniť niektoré vaše zvyky, aby ste sa vyliečili.

Ak človek dosiahne 4. štádium únavy nadobličiek, ochorenie hrozí prerásť do nedostatočnosti nadobličiek. Tá sa už dá aj exaktne lekársky diagnostikovať.

Z uvedeného dôvodu sa uistite, že sa venujete príznakom ochorenia včas a vyhnete sa ich zhoršeniu. Stres totiž vedie k zvýšenej hladine kortizolu a k oslabeniu telesných funkcií. Nadobličky sa často s takouto záťažou nedokážu vyrovnať.

Príznaky únavy nadobličiek

Nasledujúcich 7 znakov naznačuje, že trpíte únavou nadobličiek:

1. Zlé trávenie

Stres neumožňuje telu správne tráviť potravu a bráni vstrebávaniu výživných látok.

V tomto prípade sú metabolizmus a trávenie narušené a vy môžete zažívať nafúknutie, poruchy trávenia, zápchu, hnačku či priberanie na váhe.

Mali by ste jesť zdravú stravu, piť dostatočné množstvo vody, užívať pravidelne probiotiká a doplnky s minerálmi (hlavne horčíkom). Jedlo nejedzte rýchlo, ale nájdite si čas na jeho vychutnanie.

2. Nespavosť

Každú noc by ste mali spať minimálne 8 hodín bez prerušenia, aby sa vaše telo zregenerovalo, dobilo energiou a uzdravilo. Takto sa prebudíte vždy svieži a plný energie.

Nikdy sa nevzdajte spánku kvôli práci, pretože vás to vyvedie z rovnováhy a bude sa vám potom ťažko v noci zaspávať.

Snažte sa byť v posteli najneskôr o 10:30 hod a to aj vtedy, keď nemôžete zaspať. Ak ostanete ležať v tme, uvoľní sa vám spánkový hormón melatonín.

Rovnako sa odporúčajú teplý kúpeľ, relaxačné techniky a joga, ktoré upokoja vaše telo a myseľ a pomôžu vám zaspať.

3. Úzkosť a depresia

Tlak z uzávierok a nabitý program môžu viesť k rôznym komplikáciám, zmenám nálady a zlej kognitívnej funkcii  mozgu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Úzkosť a depresie sú priamo spojené so stresom, takže sa uistite, že nájdete nejaký spôsob ako ich kontrolovať a zmierniť.

4. Stuhnutosť a bolesť

Keď telo nemá energiu kvôli stresu, môžete trpieť stuhnutosťou a bolesťami chrbtice, čeľuste a krku.

Pokúste sa zmeniť spánkové návyky a vykonávajte strečingové cvičenia a jogu.

Teplé kúpele majú silné protizápalové účinky – prírodný horčík zmierňuje svaly a kúpele vo vode s epsomskou soľou detoxikujú a zharmonizujú telo.

5. Pocity zahltenia životom

Niekedy sa stáva, že je život trochu ťažký, ale nemali by ste na seba nechať vyvíjať príliš veľký tlak. Nájdite si chvíľku času pre vlastné potrebu a nepracujte neustále len na dosiahnutí svojich cieľov.

Do svojej každodennej rutiny preto pridajte trochu relaxu a dbajte o to, aby ste si dali šancu zotaviť sa a fungovať oddýchnutí.

6. Vyčerpanie po cvičení

Cvičenie by malo telu poskytnúť energiu. Fyzický stres ju však odčerpáva, vedie k únave nadobličiek a má negatívne účinky na telo. Niekedy je potrebné vyskúšať ľahké cvičenia, chôdzu a jogu.

Ak sa snažíte schudnúť, vedzte tiež, že až 80% úspechu spočíva v správnej výžive. Preto sa zamerajte aj na ňu, nielen na cvičenie.

7. Hormonálna nerovnováha

Štítna žľaza môže byť poškodená už v druhom štádiu únavy nadobličiek. Vtedy sa u vás prejavia príznaky hypotyreózy (zlý krvný obeh, únava, priberanie na váhe, suché vlasy a pokožka).

V prípade nerovnováhy nadobličiek a vysokej hladine stresu vo vašom živote sa tvorba hormónov presmeruje na výrobu kortizolu.

Dlhodobé obdobie nervového vypätia môže tiež zosilniť príznaky predmenštruačného syndrómu PMS alebo viesť k nepravidelnej strate menštruácie.

Z tohto dôvodu dbajte o to, aby ste sa stravovali zdravo, pili dostatok vody, mali dostatok spánku, aby ste sa vyhli kofeínu a užívaniu adaptogénnych byliniek.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthyfoodhouse.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Alzbeta Potova

    Dobry den mne na Ct nasli Adenom nadoblicky..
    A moze to tak boliet ..???ani nemozem lezat rovno ani na boku pravom..

Pridajte komentár

*