
(Jacob Thomas, Natural News) Jonathan Otto, moderátor relácie „Beyond The Diagnosis“ (Za hranicami diagnózy), ktorá sa vysielala 16. mája 2026, hovoril o príbehu mladého otca, u ktorého diagnostikovali na mozgu terminálny astrocytóm a ktorému dávali šesť mesiacov života.
O viac ako rok neskôr sa mu výborne darí bez známok rakoviny vďaka nekonvenčnému protokolu energetickej koherencie, ktorý bežná medicína odmieta uznať.
Astrocytóm je rakovina mozgu, ktorá sa vyvíja z hviezdicových astrocytových buniek a bežne postihuje deti aj dospelých s nádormi nachádzajúcimi sa v mozgu alebo mozgovom kmeni. Príznaky sa líšia v závislosti od umiestnenia nádoru a rastu v centrálnom nervovom systéme.
Dr. Antonio Jimenez, zakladateľ kliniky Hope4Cancer v Tijuane, sa podelil o pozoruhodný prípad pacienta, ktorý prekonal všetky lekárske očakávania.
Mužovi, mladému manželovi a otcovi, povedali, že má smrteľný astrocytóm n mozgu v poslednom štádiu, a predpokladali, že mu zostáva približne šesť mesiacov života.
„Ale teraz je to už viac ako rok a darí sa mu, nemá žiadne známky rakoviny,“ povedal Dr. Jimenez.
Aké bolo tajomstvo tohto muža? Podľa Dr. Jimeneza to začalo radikálnou rannou rutinou, ktorá kombinovala dve zdanlivo jednoduché terapie:
- kávové klystíry
- terapiu červeným svetlom
Dr. Jimenez poznamenal, že chronický stres, nedostatočný spánok, vystavenie elektromagnetickým poliam, hromadenie toxínov a odpojenie od prírody narúšajú telo na bunkovej úrovni a deje sa to dávno predtým, ako sa objavia nádory.
„Sme stvorení tak, aby sme žili v kontexte koherentného energetického poľa, ktoré nás obklopuje,“ vysvetlil. „Ale prirodzené energetické polia na celom svete sú narúšané technologickým pokrokom.“
Protokol zahŕňa obnovenie koherencie prostredníctvom viacerých modalít. Terapia červeným svetlom, vysvetlil Dr. Jimenez, funguje na bunkovej úrovni:
„Bunky absorbujú vonkajšie svetlo prostredníctvom niektorých buniek nazývaných chromofóry a to zahŕňa mitochondrie, vrátane očí, každej bunky v tele a DNA.“
Poukázal na hlbokú biologickú pravdu:
„Keď je vajíčko oplodnené spermiou, v okamihu počatia vzniká iskra svetla; nazývam to svetlom Boha, svetlom nášho Stvoriteľa. My sme svetelné bytosti a chýba nám svetlo.“
Kľúčovú úlohu zohráva aj terapia pulzujúcim elektromagnetickým poľom (PEMF).
„Bunka je základnou jednotkou života. Pre zdravie buniek, ich funkcie a integritu je veľmi dôležité udržiavať elektrický membránový náboj, ktorý by sa v zdravej bunke mal pohybovať medzi -90 až -70 milivoltmi,“ vysvetlil Dr. Jimenez.
„Ako starneme a zaťažujeme svoje telo, alebo ako sa u niekoho vyvinie rakovina, či iné chronické ochorenie, napäťový potenciál bunkovej membrány klesá. U pacienta s rakovinou môže byť len -40 až -30 milivoltov.“
Veda, ktorá stojí za protokolom
Dr. Daniel Nuzum, naturopatický lekár a profesor s 30-ročnými skúsenosťami, poskytol vedecký rámec pre to, prečo je terapia červeným svetlom taká účinná. Kľúč spočíva v mitochondriách, energetických továrňach v našich bunkách.
„Nezdravá mitochondria produkuje iba 2 jednotky energie, 2 jednotky ATP na cyklus, ktorým prejde,“ vysvetlil Dr. Nuzum.
„Zdravá mitochondria produkuje 38 jednotiek ATP na cyklus. A tu je ten háčik: na to, aby mitochondria prešla svojím cyklom, je potrebná 1 jednotka bunkovej energie ATP.
Takže, ak máte nezdravú mitochondriu, nakoniec vám zostane iba 1 jednotka energie. Zdravá mitochondria produkuje 38 jednotiek ATP alebo bunkovej energie zakaždým, keď prejde svojím cyklom produkcie energie.
Čiže zakaždým, keď prejde svojím cyklom, získate prebytok 37 jednotiek energie, čo je o 3700% lepšie ako nezdravá mitochondria.“
Dr. Nuzum zdôraznil, že rôzne vlnové dĺžky svetla pôsobia na rôzne tkanivá:
- od 600 do 630 nanometrov (oranžovo-červené svetlo) pre pokožku a imunitné funkcie
- 810 nanometrov (blízke infračervené svetlo) pre neurologickú a mitochondriálnu podporu (ide o legendárnu frekvencia v neurovede)
- 880 až 940 nanometrov (blízke infračervené svetlo) pre hlboké prenikanie do orgánov.
Dr. Jimenez dôrazne poukazuje na jednu vec: „Musíme žiť život plný detoxikácie. Počuli ste to? Detox, detox, detox.“
Načrtol komplexný prístup zahŕňajúci detoxikáciu hrubého čreva, pečene a žlčníka pomocou kávových klystírov, detoxikáciu obličiek, detoxikáciu pokožky potením, odšťavovaním, správnou hydratáciou a odstraňovaním toxínov z domáceho prostredia vrátane plesní, čistiacich prostriedkov a kontaminovanej vody.
Záver
Posolstvo je jasné: starnutie a choroby nie sú len o čase, sú o energii. Keď obnovíme súdržnosť na bunkovej úrovni kombináciou detoxikácie, uzemnenia a cielených svetelných frekvencií, odolnosť sa opäť stane možnou.
Ako Dr. Jimenez uzavrel: „Dobrou správou je, že to môžeme zmeniť; je to reverzibilné.“
Autor: Jacob Thomas, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Podľa novej štúdie ivermektín zmenšuje nádory na mozgu až o 70%
- Nová štúdia potvrdila, že každodenné vystavenie žiareniu z mobilov poháňa riziko mozgových nádorov u detí
- 7 najčastejších príznakov nádoru na mozgu
- Rakovina v 4. štádiu u muža bola vyliečená pomocou „hybridného ortomolekulárneho protokolu“
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
































Nádorčok na mozočku majú viacerí, bez toho aby si to uvedomovali. Sú to len zlovestné a neprajné myšlienky ktoré našli svoju materiálnu podobu. (viď tuto pacient korheľ). Dajú sa odčiniť len svojim opakom : prajnosťou, dobrom v srdiečku a láskou. No ale kto nedosťával lásku, a namiesto toho len fotrov fták do huby, ten ťažko na tomto poli niečo urobí. Tu pomôže len dlhodobé utrpenie a uvedomenie si že nemôžem spôsobovať bolesť druhím aby som uľavil svojim krivdám….
Dobre si to tam nahodil zvrhlý deduško aj tvol nick si tam dobre trafil páčiš sa mi ako dokonale si sa pomenoval pravdivo ohodnotil otvorene vystihol bez prifarbovania svojej osoby , úprimnost sa cení vždy ,totuo vlastnostou málokto disponuje &&&
Myslím, že nedostatočný spánok (nekvalitný) ak je u človeka častý alebo dokonca dlhodobý je silným faktorom úbytku energie, životnej energie v zmysle nenačerpania Životnej energie v spánku. Regenerácia v spánku je o načerpaní duchovných síl skrze ducha. Nejde o nejaký odpočinok mozgu. Mozog sám o sebe nedokáže človeka poháňať vpred, človek vždy k tomu potrebuje životnú Silu a tú získa buď cez seba alebo od iných (paraziti : patologickí/toxickí ľudia).
Hlavný podiel na regeneráciu/obnovu človek čerpá v spánku pretože duch človeka vtedy na čas odchádza do vyšších úrovní … alebo aj do nižších ; záleží kto ako žije, cíti a myslí.
Ten koho duchovné jadro – teda on sám odchádza v spánku do vyšších Svetlých úrovní si do ďalšieho dňa prináša občerstvené vedomie, iný pohľad na veci, vždy jasnejší nadhľad.
Tiež to súvisí s vznikom chorôb, dlhodobý nekvalitný spánok sa VŽDY nejako prejaví na psychike a na tele.
„Jedna baba povedala“……… Ale tí čo tomu chcú veriť, tí nepotrebujú dôkazy. Pretože srabáci si chcú pilne študovať dôkazy (a dúfať že budú postavené na slamených základoch) len v súvislosti s takými odporúčaniami či tvrdeniami, ktoré s nimi nerezonujú.
Čo ten doktor odporúča? Kávové klystíry? Ja som si pred rokmi jeden kávový klystír spravil a volal som sanitku. Z hrubého čreva sa mi dostal kofeín do krvy vo zvýšenom množstve a celý som stŕpol.
Odporúča odsťavňovať… A ČO????? Zeleninu, ktorá pred 400 rokmi neexistovala??? Ovocie ktoré bolo pred 400 rokmi oveľa menej chutné než dnes, a obsahovalo oveľa viac odpadu (hrubšie šupy, atď…)? Ovocie plné pečeň zaťažujúcej fruktúzy? 😀 😀 😀
Jem totálne minimum ovocia. Denne 1 menší zemiak (draslík) a to je všetko…… Trochu ryže natural, kopu masla, vajec, mäsa, bryndze…… Vyzerám mladšie, zdravo….. A činím tak už 17-18 rokov. Kazy mi už dlhé roky nepribúdajú…….
A k tej mitochondrii a ATP cyklu……….. Prečo ten idiot nespomína správne dýchanie? Lebo je to bludár, „riadená alternatíva“? Čo čakáte v tomto MATRIXE ak nie klamstvo a zavádzanie na každom kroku, a to aj na „alternatíve“?
UČTE SA, CITUJEM Rosťu Václavka:
„Bohr efekt popisuje, jak přítomnost CO₂ ovlivňuje uvolňování kyslíku do buněk. Tedy oxid uhličitý není jen pouhým odpadním plynem vznikajícím při dýchání. Oxid uhličitý CO2 je právě jako transportér, který pomáhá převézt kyslík O2 z krve do buněk tkání, svalů a orgánů.
Pokud hyperventilujeme, nedostane se do buněk dostatečné množství kyslíku a buněčné dýchání neprojde všemi 4 fázemi, a to má zásadní vliv na tvorbu energie.
Tím pádem se místo možných 38 molekul ATP (zdroj buněčné energie), vytvoří pouze 2 molekuly ATP. Což je 19krát méně než při funkčním dýchání. Tedy rozdíl v produkci energie na buněčné úrovni je naprosto zásadní. Co z toho opět vyplývá? Námaha, únava, vyčerpanost.
Teď si představte, že máte dvě osoby se stejným VO₂max, ale jedna z nich má lepší toleranci CO₂ a efektivnější Bohr efekt. To znamená, že její svaly dokážou lépe uvolňovat kyslík z hemoglobinu, když ho potřebují. Tedy tato osoba poběží s menší námahou, tedy rychleji a déle v běhu vydrží.
Když běžíte dlouhý závod, ale přitom hyperventilujete, vydechujete příliš mnoho CO₂. To narušuje Bohr efekt a kyslík zůstává pevněji vázán na hemoglobin místo toho, aby se uvolnil do svalů – i když ho máte v krvi dost. Proto můžete mít pocit, že „nemáte kyslík“, i když vaše plicní testy říkají, že ho máte dostatek.
Fruktóza zaťažuje pečeň preto, že prvý stupeň metabolizacie fruktózy je velmi rýchly a spotrebuje extremne vela ATP. Vznikajúci adenisinmonofosfát(AMP) sa nestíha dobíjať späť na ATP a pečeň, aby udržala energetickú rovnováhu, začne nenávratne meniť AMP na kys. močovú (čo je problém pre chorých s pakostnicou-(DNA). ATP tak navždy mizne a pečeň si ju musí vytvoriť od základu – čo môže trvať aj viac ako 24h. Nedostatok ATP môže spomaliť detoxikačné procesy a „unavuje“ pečeň. V ovocí je fruktóza uzavretá vo vakuolách, uvolňuje sa postupne a nedochádza k strate energetických nosičov – AMP sa stíha regenerovať. Preto sladký džus a vody pite po troche počas dlhšieho času. Ďalej škodí fruktóza preto, že sa metabolizuje prevažne na kys. palmitovú a stearovú, čo sú nasýtené MK, ktoré pri spalovaní vo svaloch vytvárajú bunkové ceramidy, ktoré interferujú s inzulínovým receptorom. Znižuje sa tým inzulínová citlivosť tak ako pri príjme nasýtených tukov.
Bradoo, nejaké veci z toho čo píšeš nedávajú zmysel… Pretože:
Ak budem piť napr. jablkový džús v priebehu 10 hodín (povedzme pol litra, pol deci každú hodinu), tak AJ TAK bude pečeň potrebovať (podľa toho čo si písal) aj viac než 24 hodín na obnovu ATP, v tomto prípade povedzme o 5 hodín menej času (5-ka sa nachádza medzi 0 a 10), čo je dosť nevýznamný rozdiel…. Z hľadiska ATP teda bude takmer jedno či to vypijem za hodinu alebo za 10 hodín. V každom prípade je jablková šťava nezdravá (aj keď môže byť chutná), a bludáriny vitariánov či vegánov (nepíšem že k nim patríš) na tom nič nezmenia.
Čo sa nasýtených tukov živočíšneho pôvodu týka, sú problémom jedine vtedy, keď človek prijíma veľa nasýtených tukov Z-Á-R-O-V-E-Ň s veľa sacharidmi, a teda v podobnom množstve spája dve rozdielne „palivá“ pre organizmus. A problémy v takom prípade spôsobujú SACHARIDY, lebo telo uprednostňuje tuky, a prebytok sacharidov bude potom zle spaľovaných. Riešenie: Silno obmedziť sacharidy (NIE úplne, do ketózy sa dostať nechceme) a dopriať si nasýtených tukov koľko len chceme. Prečo? Pretože sú najlepšou výživou pre mozog, hormonálne zdravie, zdravie buniek (každá bunka obsahuje cholesterol), atď… Nasýtený tuk z kokosového oleja je fajn ako malý doplnok, ale neobsahuje cholesterol, takže je to PODRADNÝ tuk v porovnaní s tukmi v živočíšnych potravinách (nemám na mysli nejakú lacnú bravčovú masť od prasiat ktoré boli kŕmené sójou, ktorá ani poriadne nestuhne v chladničke lebo obsahuje málo nasýtených tukov).
Bolo spravených mnoho štúdií, ktoré dokazujú, že dlhšie sa dožívajúci ľudia majú v krvi viac cholesterolu než tí ľudia, ktorí sa dožívajú (zo zdravotných dôvodov) nižšieho veku.
Marek, ty nerozlišuješ medzi dobitím adenosinfosfatu (minúty) a výrobou adenosinfosfátu (hodiny). Naraz vela fruktózy(nad 35g)= telo prichádza o časť adenosinfosfátu. S tými tukmi je to tvoj názor s ktorým nesúhlasím. Keď telo potrebuje viac cholesterolu, tak si ho vyrobí. S výrobou cholesterolu nemajú problém ani chorí a starí ľudia.
Bradoo, kde si prišie na to číslo (nad 35g)? … Takže rovnaké číslo sa týka 5 ročného dieťaťa aj 30 ročného 100kg svalnatého chlapa? Ehmmm…. to myslíš akože vážne?
S tými tukmi to nie je môj názor, to sú vedecké štúdie, ktoré sú PROTIMATRIXOVÉ, a teda nie platené výrobcami statínov. Či s tým súhlasíš alebo nie, tým pravdu nezmeníš.
Veľa najmä nasýtených tukov = nižšia citlivosť na inzulín. Zníženie množstva sacharidov = menej glukózy v krvi = menej príznakov zvýšeného cukru a tiež poloprázdne glykogénové zásoby čím sa zvyšuje citlivosť na inzulin. Ale aj: nahradenie energie sacharidov živočíšnou potravou = viac nasýtených tukov, menej minerálov podporujúcich citlivosť na inzulín(K,Mg,Cr) =horšia inzulínová citlivosť. Z tohoto bludného kruhu znižovania percenta rastlinnej stravy pomôže von iba intenzívne fyzické cvičenie ktoré výrazne zlepšuje citlivosť na inzulín. Tým že sa alergik nedostane do styku s alergénom spôsobí, že nemá príznaky alergie. To ale neznamená, že je vyliečený. To isté sacharidy – tým že ich dlhodobo vynecháš, cukor klesne, ale cukrovka 2 typu sa nevylieči, ale zhorší aj keď príznaky môžu zmiznúť. Dlhodobí keto maniaci majú výrazne nižšiu schopnosť ukladať glykogen v svaloch a vyšší cukor ráno nalačno.
Písal som o tom že som v ketóze, alebo že v nej niekomu odporúčam byť?… Nie. Denne mám cca 105-110g sacharidov na 90kg telesnej hmotosti (telesného tuku asi 12%).
A mimochodom, nie sú „keto maniaci“ ako „keto maniaci“, mohol by si sa dovtípiť…. Pretože aj osoba „A“ aj osoba „B“ môžu byť v ketóze, ale osoba „A“ prijíma hlavne nenasýtené tuky, olivový olej, atď, a osoba „B“ hlavne nasýtené tuky. Budú u nich prebiehať rozdielne procesy v organizme aj keby mali inak úplne rovnaký životný štýl? Samozorejme že ÁNO.
Mimochodom, cvičím každé doobedie nalačno (a aj pred večerou, jem 2x denne), resp. po štyroch dňoch cvičenia mám deň voľno a pokračuje to.
B radoo z tejto odpovede usudzujem, že to máš máš dobre naštudovaný úsek a možno vychádzaš z praktickej skusenosti odbornou spoluprácou odborníkov kapacíít ktorí v tom majú jasno , každopádne si v tom pričuchol k niečomu praktickému °°
Nuž, bolo by načim aj vysvetliť, čo je zač kávový klystír, ako sa pripravuje, ako funguje, ako a prečo sa práve takto aplikuje – to základné v článku chýba.
Káva (vysokej kvality – nie „instantná“) sa špecificky pripravuje, používa sa len malé množstvo (0,3 – 0,5 litra) a len do zostupného trakčníka (v ľahu na pravom boku), len 12-13 minút – kto chce viac, nájde viac – bez znalostí si viac ublížite, ako pomôžete. Kávový klystír správne pripravený a správne aplikovaný čistí pečeň a všetko s tým súvisiace.
Aj mna ten kávovvý klystír pošteklil pod lopatkami 🙁
Nemohu si pomoci, ale Ivermektinu a Fenbendazolu případně Membendazolu věřím více.
Na druhé straně se tyto věci dají kombinovat. Určitě mně nějaké červené světlo nemůže uškodit. Maximálně může pomoci při užívání Ivermektinu a Fenbendazolu.
Tajemná síla slova, torzné polia.
“Pro dnešní vědomí je myšlení a mluvení dalece oddělené od sebe navzájem…Myšlení dnešního člověka se osamostatňuje a samo v sobě usiluje najít červenou nit vedoucí k myšlenkové realitě- řeči zůstává jen úloha poukazovat na myšlenkové obsahy; není již dále nositelem života myšlenek…V současné době by mělo být nalezeno myšlení, které by se oprostilo vazby na řeč. Tím by mělo být dosaženo přechodu od slovního myšlení k myšlení o skutečnosti. Řeč by pak poukazovala na samotnou skutečnost. Myšlenky se stanou obrazy skutečnosti a hlásky jazyka působícími silami….
…Podaří-li se přenést všechny vlastnosti řečového člověka na člověka pozemského, pak toto semeno (semeno Loga, řečové ústrojí) dojde svého určení a člověk se ve svém svobodném usilování stane artikulačním orgánem světového Slova.
Dnešní člověk si málo kdy uvědomuje sílu duchovního působení slov a tím se stává náchylným k manipulaci, je jakousi loutkou v rukách zkušeného řečníka. Nechává sebou proudit obrazy a emoce skryté za slovy a bez kontroly je nesen těmito energetickými proudy životem.
Uvedu zde varování před těmito nástrahami z knihy Valerije Sinelnikova o síle slov:
„Síla slova je v obrazech, které za nimi stojí. Slova se rodí z lidských citů. Nicméně ty neexistují bez obrazů. Ale pokud by neexistovala slova, nebylo by možné se dorozumívat a tvořit. Protože právě slova vyvolávají obrazy a city z podvědomí. Tyto obrazy však musí mít jednu vlastnost. Musí se shodovat se životem, podporovat život. V opačném případě mohou člověka přivézt ke zkáze.“ [2]
Uvědomění si těchto zákonitostí dává člověku svobodu vymanit se z nechtěného vlivu slov, ale také přináší zodpovědnost, neboť již víme, že každý hovořící se podílí na osudu poslouchajícího. Tím, že slova plynou z úst řečníka se navždy mění život a osud poslouchajícího. Poslouchající přijal city a obrazy jiného člověka a tím se stal novým člověkem. Proto bychom měli používat náš jazyk s plným vědomím, ne jen automaticky.“
https://www.google.com/url?q=https://www.petraadams.cz/tajemna-sila-slova/&sa=U&ved=2ahUKEwjE34HSstaUAxV1nf0HHUElESUQFnoECAsQAg&usg=AOvVaw3Zeb9WISgE0hAvygHP91ab