Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

6 znakov, že sa hádate so psychopatom a ako to zvládnuť


Print Friendly, PDF & Email

6 znakov, že sa hádate so psychopatom a ako to zvládnuť

Napriek rozšírenej viere, že väčšina psychopatov sú zabijaci, v skutočnosti tomu tak nie je.

Sú to jednoducho manipulatívni ľudia, ktorí úmyselne spôsobujú druhým utrpenie bez toho, aby oni sami pociťovali nejaké výčitky svedomia či zodpovednosť za svoje konanie.

Kto sú psychopati a o čo im ide

Psychopati sú sociálni chameleóni, ktorí sa vedia každej situácii perfektne prispôsobiť.

Sú expertmi na menenie svojich identít, aby vždy získali presne to, čo chcú – či už sú to peniaze alebo sex, no najčastejšie idú po vašej pozornosti.

Pretože majú schopnosť idealizovať druhých, zvyčajne ich nič netušiaci ľudia vnímajú ako šarmantných, nevinných či zábavných.

Ak sa však cítia ohrození alebo znudení, začnú sa hneď vyfarbovať a odhalia, kým v skutočností sú.

Znaky psychopatov

Tuto nasledujú znaky, že máte dočinenia so psychopatom a čo je v takej situácii najlepšie urobiť:

1. Klamú a vyhovárajú sa

Každý urobí niekedy chybu, avšak psychopati si ju nikdy nepriznajú. Namiesto toho hľadajú výhovorky alebo dávajú rôzne sľuby.

Ich činy nikdy nezodpovedajú ich slovám a svojimi klamstvami vám spôsobujú sklamanie tak často, že vám doslova odľahne, ak niečo urobia čo i len polovičato dobre.

Zmanipulovali vás, aby ste im boli vďační aj za ich priemerne normálne správanie.

2. Ich tón je blahosklonný a poúčajúci

Psychopati sa často snažia, aby ste sa cítili zmätení. Robia to preto, aby nad vami získali moc.

Všimnite si, že počas argumentácie sa snažia zostať pokojní a to až tak, že to vyzerá, akoby sa s vami zahrávali. Chcú totiž zistiť, kam až vás môžu pritlačiť.

Ak konečne zareagujete emocionálne, to je ten moment, keď zodvihnú obočie, uškrnú sa a napomenú vás, aby ste sa upokojili.

3. Používajú dych vyrážajúce pokrytectvo

Psychopati nemajú problém počas horúcej hádky obviniť vás z ich najhorších vlastností. Neraz to ide mimo predstavivosť väčšiny ľudí.

Psychopati vedia, že vás obviňujú zo svojich vlastných chýb. Ide im totiž o vašu reakciu.

Ich cieľom je vyprovokovať vás, aby ste práve vy vyzerali pred nezúčastnenými pozorovateľmi ako tí nepríčetní.

4. Zdá sa, že majú viaceré osobnosti

Pri argumentácii so psychopatom si pravdepodobne všimnete, že sa prejavuje viacerými rôznymi osobnosťami.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Je to akoby boli dobrým policajtom, zlým policajtom, dementným policajtom, dobiedzavým policajtom, obávaným policajtom či detským policajtom.

Keď ich prekuknete a začnete sa vyvliekať z ich manipulácii a lží, prejdú k ospravedlňovaniu sa a komplimentom. Ak to nezafunguje, začnú zrazu urážať vaše dobré stránky, ktoré len pred pár minútami ospevovali.

Ak nedokážu znova získať nad konverzáciou kontrolu, budú sa čudovať s kým iným ste hovorili a kto vás takto ovplyvnil.

5. Hrajú sa na večnú obeť

Nejakým spôsobom, ich zlé správanie bude vždy viesť k diskusiám o ich búrlivej minulosti, šialenej ex-priateľke (ex-priateľovi) či diabolskom šéfovi.

Budete ich ľutovať aj keď urobili niečo strašne zlé. Potom, po úspešnom odvrátení vašej pozornosti, bude znova všetko v starých koľajach.

Psychopati radi kričia o krivdách páchaných na nich, no jediný, kto je tu zneužívaný, ste vy.

6. Máte pocit, že im musíte vysvetľovať aj bežné ľudské emócie

Často sa prichytíte pri tom, že sa im snažíte vysvetliť bežné emócie ako sú empatia či láskavosť.

Máte totiž pocit, že ak pochopia, prečo ste zranení, tak vám prestanú ubližovať.

Nie ste prvým človekom, ktorý sa v nich snažil nájsť dobro a nebudete ani posledným. Oni sa však správajú takto práve preto, lebo vedia, že vás to zraňuje.

Ako vyhrať hádku so psychopatom

Existuje len jedna cesta z toho von. Musíte sa od psychopata odpútať!

Hádky so psychopatmi vás vyšťavia. Môžete s nimi stráviť hodiny či celé dni posadnutí vašimi argumentami.

Ak si myslíte, že máte perfektnú odpoveď aj na ich posledný najnezmyselnejší argument, tak vedzte, že ho použili zámerne. Snažia sa vás provokovať, zatiahnuť hlbšie do hádky.

V prípade, že sa argumentácia odohráva v nejakom formálnom prostredí, napríklad v práci, tak sa snažia, aby ste pred spolupracovníkmi vybuchli a tým vás znemožnili.

Ak ide o romantickú situáciu, chcú vyvolať to, aby ste ich bičovali a potom to použijú ako dôkaz vašej hysterickosti pred inými potenciálnymi partnermi či u ich ex-parterov. Dokým tomuto neporozumieme, dovtedy budeme padať do ich pasce.

Preto nabudúce, keď budete v hádke s niekým, kto používa uvedené taktiky, skúste inú stratégiu: jednoducho sa usmievajte, prikyvujte a potom sa poberte žiť si vlastný život.

Psychopati si nezaslúžia ďalšiu sekundu vášho času.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: mindbodygreen.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. to je clanok o igorovi ? https://youtu.be/znXgY-QYI8g

 2. To je clanok o narcistovi. Este dost mierny clanok, narcisti vedia druhym uplne znicit zivot!

 3. Velmi aktualny clanok

 4. Modlím sa za redakciu Bádateľa. Pred chvíľou som vypočula reláciu na Rádio Slovensko o konšpirátoroch. Ak som dobre zachytila hovoril pán Peter Jančárik z Konspiratori.sk Aj túto stránku nazval konšpiračnou. Je mi veľmi smutno, že nám nevysvetlil, nám „zaostalým ovciam“ kedy vzniklo slovo konšpirácia, kto to vytvoril a po akom skutku. Napr. veľmi útočil proti ľuďom čo sú proti očkovaniu. Sama som obeť očkovania, moja známa dostala Guillanov-Barrého syndrom po očkovaní proti prasačej chrípke (obvodná lekárka starú paniu schmatka a násilne zaočkovala). Táto pani zomrela za strašného utrpenia (ochrnú vonkajšie aj vnútorné orgány)…

  • To je presne ten druh manipulátora , spoza mikrofónu silný, keby bol zoči-voči, tak by nastal z jeho strany útok . Manipulácia a podsúvanie viny potrebuje pre pocit vlastnej dôležitosti . Pri takýchto ľuďoch v osobnom kontakte je treba prestať hovoriť , načas aj argumnentivať a len sa pozerať. To ho strašne zneistí , verte mi.

 5. cely igor

 6. Pokiaľ ide o ozajstných psychopatov v politike, ten váš Igor je úplné neviniatko v porovnaní s Vladimírom Mečiarom, Róbertom Ficom a im podobným. Dostatok dôkazov majú odborníci – psychológovia a psychiatri – obráťte sa na nich a budete sa čudovať, čo sú títo dvaja menovaní zač. Informácie mám od dvoch z nich, navyše potvrdené vyjadreniami viacerých klinických psychológov, ktoré boli už dávnejšie zverejnené v tlači. Okrem toho, skúste si na Googli zadať slovo „psychopat“ a dozviete sa, že mnoho „veľkých šéfov“ pôsobiacich v rôznych manažérskych pozíciách sú psychopati…

 7. „Psychopati si nezaslúžia ďalšiu sekundu vášho času.“
  Za túto vetu Vám ďakujem a treba ju tesať do kameňa !!!

  Prajem celej redakcii Bádateľa a aj všetkým čitateľom stránky veľa zdravia a pozitívnu myseľ.

 8. Nemusím ani odkazovat na příkladné figury psychopatů z politiky, jako že tam je psychopat téměř každý (normální, slušný člověk by tam nevydržel…), jen chci podotknout, že krok za krokem, bod po bodu, tak jak v článku uvedeno, čelím těmto psychopatickým projevům celé dlouhé roky ze strany rodinného příslušníka, vlastní dcery (v pozadí u ní drogy aj. závislosti). A jak je to přetěžké, pro matku, když už není doslova zbytí, jiné řešení, trhat pouta s vlastním dítětem…

Pridajte komentár

*