Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Pred 24 rokmi ako chlapec ušiel pred chemoterapiou, rakovinu porazil a stále žije


Print Friendly, PDF & Email

Pred 24 rokmi ako chlapec ušiel pred chemoterapiou, rakovinu porazil a stále žije

Pred 20 rokmi sa Billy dostal na titulky novín ako tínedžer, ktorý utiekol z domu, aby sa vyhol chemoterapii.

Dnes vyrozprával svoj životný príbeh vo svojich memoároch, ktoré na internete v podobe knihy aj sám publikoval.

Jeho elektronickú knihu v angličtine je možné nájsť na internetovom portáli Amazon pod názvom „The Billy Best Story: Beating Cancer with Alternative Medicine“ alebo v slovenskom preklade „Príbeh Billyho Besta: Porazenie rakoviny s alternatívnou medicínou“.

Bill, ktorý má dnes 40 rokov, mal začať v roku 1994 s chemoterapiou na svoj Hodgkinov lymfóm. Pred liečbou však utiekol.

Na ceste do Kalifornie, strávil nejaký čas v Hustone so svojimi priateľmi. Po niekoľkých týždňov sa dozvedel, že jeho útek sa medzičasom stal mediálnou senzáciou.

Vrátil sa teda domov a následne objavil jednu kanadskú alternatívnu terapiu, pomocou ktorej sa napokon aj vyliečil.

Stihol v tom čase ešte dokončiť strednú školu v Silver Lake. Zvyčajne sa pozornosti vyhýbal. Bolo tak však len do času, keď sa rozhodol podporiť jedného chlapca z Minnesoty. Ten rovnako, ako kedysi on, trpel na Hodkinov lymfóm.

Dnes pracuje Billy v obchode so zdravou výživou a s partnerkou a malým synom žije v americkom Newtone.

24 rokov po tom, ako utiekol pred liečbou, je Billy stále bez rakoviny!

V jeden teplý, slnečný deň kráčal Billy so svojim synom dole ulicou. Vybrali sa navštíviť susedov. Keď niesol syna na svojich pleciach, vyzeralo to ako vystrihnutý obrázok šťastného a zdravého života.

Avšak späť v roku 1994 jeho život nebol počas niekoľkých týždňov ani šťastný, ani zdravý.

Vo svojich 16. rokoch sa dostal pod reflektory médií po tom, čo zutekal od svojich adoptívnych rodičov, aby sa vyhol chemoterapii na Hodgkinov lymfóm.

Plánoval ísť pôvodne autobusom celú cestu až do Kalifornie, kde bývala jeho rodina. Namiesto Kalifornie však napokon skončil v Houstone, spolu so zopár jeho skateboardovými kamarátmi.

Neuvedomoval si, akú senzáciu jeho útek vyvolá, až dokým otec jedného z jeho priateľov neuvidel v televízii správu o jeho úteku.

V čase, keď sa vrátil domov, bol už tínedžer z Norwellu symbolom boja mladých ľudí za svoje práva ohľadne výberu vlastnej terapie. Jeho rodina dostávala každý deň vyše 100 telefonátov z relácie „Dobré ráno, Amerika“, ale aj z veľkého množstva ďalších celoštátnych médií.

Dnes, vo veku 40 rokov, Billy pevne verí v alternatívne terapie podobné tej, ktorú si zvolil on sám, keď sa vrátil z úteku domov.

Išlo o kanadskú injekciu na podporu imunitného systému pod názvom 714-X. Tá nie je do dnešných dní schválená v USA a zrejme ani v Európe.

Billy je presvedčený o tom, že táto injekcia dokončila liečbu jeho Hodgkinovho lymfómu. Do dnes si ju aplikuje raz za niekoľko rokov. Ako vraví: „To preto, aby som ešte dlho žil a mohol tak vidieť svojho syna vyrastať.“

Narodenie vlastného syna zmenilo Billyho nazeranie na svet

Zmeny v jeho živote, ktoré prinieslo narodenie syna, mu zmenilo pohľad na jeho vlastné správanie, keď bol ešte sám mladý.

Bol som veľmi sebecký,“ vraví, „nemyslel som na to, koho svojim útekom môžem raniť.“

Jeho adoptívny rodičia, Bill a Susan, žijú v Bridgewater a často Billyho vídavajú spolu aj s jeho synom a chlapčekovou matkou.

Čas zmenil aj jeho pohľad na chemoterapiu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Akceptuje, že mnohí lekári zostávajú k alternatívnym terapiám skeptickí.

Pripúšťa tiež, že niektoré chemoterapie majú v liečbe miesto. Týka sa to hlavne tých najagresívnejších typov rakovín, akými sú napríklad rakovina prsníka či rakovina pankreasu.

Stále si však myslí, že pacienti by mali mať toľko osobnej slobody pri výbere liečby, ako to je len možné. Lekári by tiež mali vedieť so svojimi pacientmi lepšie diskutovať ohľadne rôznych alternatív, minimálne na úrovni doplnkových terapií.

Toto je aj hlavný obsah jeho knihy „Príbeh Billyho Besta“, ktorú sám publikoval na Amazone posledné leto.

Chcem túto knihu sprístupniť čo najväčšiemu počtu ľudí, zdieľať s nimi všetko, čím som musel prejsť. Nechcem však odrádzať ľudí od používania konvenčnej medicíny,“ hovorí Billy.

Vo svojom prvom rozhovore pre média za posledné roky pripomína, že svoju knihu dokončuje v čase, keď zároveň pracuje ako nákupca pre Bostonský obchod so zdravou výživou.

Kedysi býval Billy pravidelným prednášajúcim na výstavách a podujatiach alternatívnej medicíny. Dnes ešte stále neformálne dáva konzultácie ľudom, ktorí ho kvôli tomu vyhľadajú.

Jednou z nich je aj matka onoho času 14 ročného chlapca, ktorá odmieta chemoterapiu alebo mladá žena, ktorej nevlastná matka sa nachádza v hospici.

Posledný február diskutoval o tejto téme aj so študentmi Harvardskej medicínskej školy.

Billy sa nikdy nesnažil stať symbolom alebo advokátom nejakého hnutia. Po týždňoch mediálnej popularity sa stiahol späť do ústrania.

V roku 1996 dokončil strednú školu v Silver Lake. Nasledujúce desaťročie strávil prácou barmana, na stavbe či v reštaurácii. Ako hovorí: „Nič veľké, ani špeciálne, ale bolo to v pohode a dokázal som platiť účty.

Po dlhom období pokoja zavolali o pomoc rodičia Daniela Haustera

Na jar v roku 2009 sa podobne, ako kedysi Billy, dostal na titulky novín 13 ročný chlapec odmietajúci chemoterapiu na svoj Hodgkinov lymfóm, čiastočne z náboženských dôvodov.

Billy navštívil chlapcovu rodinu a ponúkol im aj podporu počas súdneho konania.

V čase, keď Minessotský sudca nariadil u Daniela pokračovať v chemoterapii, Billy bol už späť v Bostone. Keď rodičia s chlapcom utiekli do Kanady, agenti FBI dokonca hľadali aj Billyho, lebo si mysleli, že on ich ukrýva.

Billy vtedy zavolal svojej kamarátke Chaprut z reštaurácie, kde kedysi pracoval a poprosil ju, či by nemohol na nejaký čas ostať u nej, lebo po ňom ide FBI.

Neskôr sa Danielova rodina vrátila domov. Billy napokon vypočúvaný nebol a on s Charput sa stali párom.

Jeho život sa odvtedy zmenil dvakrát…

Prvýkrát, keď sa v decembri 2010 narodil Max a druhýkrát, keď sa Billymu nedávno podarilo vystopovať vlastného biologického otca, pôvodného indiánskeho Američana.

Billy tak teraz začal objavovať svoj vlastný pôvod.

Ako sa teší z dokončenia knihy, hovorí si, že už zrejme naveky bude známy ako „dieťa, ktoré utieklo pred chemoterapiou“. Vždy bude pripravený podeliť sa o svoj príbeh.

Neprejde deň, aby sa to niekde neobjavilo. Mňa však neunavuje o tom vždy znova rozprávať,“ hovorí.

Nie, ak dokážem pomôcť ďalšiemu človeku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. bohuzial .mne umrela dcera na rakovinu 28 rokov.. nechcela chemoterapiu. donutili ju…ze ak odmietne chemo . nedostane nemocensku davku.3 x po sebe jej davli chemo.asi 2 mesiace po sebe,bola bez vlasov vychudnuta ,asi ako obrazky z koncentracneho tabora..nakonec z toho zomrela . nie. z rakoviny ale z chemoterapie nasilu prikazanu pod vyhrazkami.ze bud umre od hladu alebo od chemoerapie. fakt demoktracia. o tomto sk**vene J+T+ Penta noviny ,SME a Pravda nenapisu.k**vy.

 2. memorie 14
 3. Biznis S Rakovinou je obrovsky ci uz chemoterapia radioterapia rozne praktiky nadacie boja proti rakovine. To je vsetko najvecsi blud v historii mediciny..jedniduche vysvetlenie na rakovinu rakovina je proste zapalove ochorenie ako srdcove ochorenia su zapaly cievneho systemu zapal priedusiek pluc artritida osterporoza atd..len s tym rozdielom ze rakovina je uz posledna zachrana tela pred zlyhanim organizmu. Rakovina aj zapal jedniducho ochranuju telo pred toxinmi chemikaliami kyselinami atd..ked uz imunitny system nevladze je to ako rezervny zdroj..rakovina je proste ako druha pecen ktora absorbuje vsetky skodliviny toxuny atd..keby nebolo rakoviny tak polovica svetovej populacie by uz bolo davno pod zemou zakopanych..lebo by mali v tele doslova vypalene diery z chemikalii toxinov kyselin atd..liekov z chemo..rakovina vznika vtedy ked je v tele presiahnuty limit tychto jedovatych latok. Rakovina aj zapal pomaha imunit.systemu ked uz nevladze.ked je pretazeny..A ked onkolog povie ze pacient zomrel na rakovinu takv skutocnosti na 99percent zomrel na agresivnu liecbu.chemo atd..rakovina v skutocnosti nezabija ale konvencna liecba. Pochopte to rakovina to je uz ako posledna zachrana tela ako ho udrzat nazive a zachranit..pred smrtou..a ked sa telo vycisti rakovina sa jedniducho rozpadne. Tak ako ked mame chripku ked ju liecime spravne bez antibiotik..tak telo je silne nato aby ju zvladlo samo..Proste boj proti rakovine je totalny nezmysel to ako keby sme bojovali proti zlomenine nohy alebo bolesti hlavy..a to ked onkologovia tzv lebo neviem ako ich nazvat..vam povedia ze nemate inu moznost liecby a ze vam zostava tolko a tolko zivota to je proste ich taktika vyvolat vo vas strach a beznadej aby ste pidstupili na ich praktiky lebo oni to uz maju naucene…ale prosim neverte tomu lebo je to blud a odmietnite chemo atd..Pri rakovine je dolezity imunitny system..a ked sa ten znici je koniec..zapametajte si vsetky tzv..ochorenia co v tele vzniknu su zapalove ochor. od zapalu dutin az po rakovinu nic viac a nic menej. A vznikaju z nad.mnozstva chemikalii toxinov kyselin virusov atd..a ked da telo vycisti a nenastane v tele zapal tak nebude ziadnej choroby.. a niekomu ani za cely zivot .zoberte si preco je tolko ochoreni atd..lebo je velmi vela chemikalii a znecistenia..a telo sa potrebuje nejako branit. Tak vyuziva to co ma k dispozicii.asi tolko. Ciste telo zdrave telo zanesene telo chore telo.

  • Nebude to také jednoduché, odmietnuť telo, nakopnúť imunitu a vyliečiť sa. My sme to takto skúsili pri maminke. Mala rakovinu hrubého čreva (ochorenie zistené vo veku 57 rokov) s metastázami do pečene. Nádor bol veľký, upchával hrubé črevo, hrozilo bezprostredné nebezpečenstvo, takže musela byť OP. Následne onkológ tlačil do chemoterapie, tú sme odmietli, mali sme dokonale vymyslený plán liečby. Upraviť životosprávu, výživu, odpustiť a vyčistiť psychiku, perfektne nakopnúť imunitu, zregenerovať pečeň, prečistiť organizmus od toxínov, doplniť chýbajúce vitamíny a minerály, plus ešte kopa protizápalových a protirakovinových doplnkov. Žiadne úbohosti z lekárne, všetko dovoz Amerika, v potentných množstvách. Mali sme snáď všetko dostupné. Aj vitamín C IV. Žiaľ, nepomohlo. Maminka zomrela presne 6 mesiacov po operácii, a presne 9 mesiacov, ako jej bola diagnóza stanovená. NIČ NEPOMOHLO. Bojovali sme na všetkých dostupných poliach, bez jedov a bez chémie. Takže také jednoduché to nebude. ŽIAĽ.

   • Odmietnuť chemo som myslela v prvej vete.

   • Pri rakovine netreba pouzivat ziadne pripravky ani z lekarne. Iba surovu stravu ani ovocie atd.. Rakovina ustupi v hocijakom stadiu. Lebo je to zapalove ochorenie. Viem ze ked uz tlaci na ine organy. Je to bezprostredne nebezpecenstvo. Ale prvej musia byt vycistene creva…lebo tam je imunita..a operacia nemala byt..niekde musela nastat chyba. A ide aj o to ako clovek tu diagnozu zoberie psychicky… Ked tomu veri ze sa vylieci tak sa vylueci a neverim ze ked su po ruke take prostiedky ake ste mali ze to nezafungovalo niekde musela nastat chyba. Ci uz fyzicky alebo psychicky. A ci to nesposobila aj operacia a strach aj zla psychika. Ale nechcem sudit lebo nepiznam.a neviem. Ale tvrdim a stojim si za tym ze rakovina je vyliecitelna v kazdom stadiu. Ale o tom potom. A ked tam boli aj metastazy v peceni tak tam muselo byt velmi vela toxinov z niecoho ci uz z liekov nejakych alebo zo zlej stravy a aj po operacii..atd.. asi tolko.

 4. Pri rakovine netreba pouzivat ziadne pripravky ani z lekarne. Iba surovu stravu ani ovocie atd.. Rakovina ustupi v hocijakom stadiu. Lebo je to zapalove ochorenie. Viem ze ked uz tlaci na ine organy. Je to bezprostredne nebezpecenstvo. Ale prvej musia byt vycistene creva…lebo tam je imunita..a operacia nemala byt..niekde musela nastat chyba. A ide aj o to ako clovek tu diagnozu zoberie psychicky… Ked tomu veri ze sa vylieci tak sa vylueci a neverim ze ked su po ruke take prostiedky ake ste mali ze to nezafungovalo niekde musela nastat chyba. Ci uz fyzicky alebo psychicky. A ci to nesposobila aj operacia a strach aj zla psychika. Ale nechcem sudit lebo nepiznam.a neviem. Ale tvrdim a stojim si za tym ze rakovina je vyliecitelna v kazdom stadiu. Ale o tom potom. A ked tam boli aj metastazy v peceni tak tam muselo byt velmi vela toxinov z niecoho ci uz z liekov nejakych alebo zo zlej stravy a aj po operacii..atd.. asi tolko. A este brala na zaciatku chemo ci nebrala chcem sa opytat?

  • Po operácii nezobrala ani jeden jediný krát chemo.
   Keď tlačil onkológ na chemoterapiu, tak som sa ho opýtala, že kde v tej chemoterapii vidí Boha? Onkológ je totiž veriaci.

   Čistili sme organizmus silnými pankreatickými enzýmami, entericky pokrytými, veľkými dávkami. Plus podporovali sme imunitu aj formou beta-glukánov. Skutočne sme mali vymakaný program očisty. Mamina verila, že sa z toho dostane, ale keďže takmer zomrela po tom, ako sa jej z ničoho nič upchalo črevo (tam zistili ten nádor) a operácia bola nutná, tak verím, že práve tá operácia oslabila črevo. Lebo mamina čokoľvek, čo následne po tej OP až do smrti zjedla, ihneď to z nej vyšlo. Obávam sa, že sa jej nevstrebávali výživné látky zo stravy. Umelý vývod nemala, ale zobrali jej značnú časť hrubého čreva, ktoré tým skrátením veľmi trpelo. Od operácie nebola ani raz chorá, imunitu mala aj vďaka kvalitným doplnkom veľmi dobrú. Napriek tomu zožltla, metastázy v pečeni rástli ďalej, a po OP kozmickou rýchlosťou. Mali sme na liečbu aj veci, ktoré tu spomínať nemôžem, v megadávkach, a tiež nezabrali. Takže zo mňa sa v tejto oblasti stal skeptik.
   A čo sa psychiky týka, stáli sme pri nej celá rodina, cítila obrovskú podporu, a do poslednej chvíle verila, že to dá. Takže myslím postoj bol správny, a aj ochota sa vyliečiť a nepodliehať depresii. Odpustila všetkým všetko zlé, čo jej spravili, veď odpustenie je základ.
   Možno niekde niečo zlyhalo, už to budú v júni štyri roky, ale dodnes som neprišla na to, kde a čo 🙁
   Čo sa týka stravy, tak sme vylúčili cukor, múku, mlieko, varenú stravu, aj väčšie množstvo tukov, mamina jedla hlavne zeleninu a raw stravu. Žiadne somariny ani sladkosti. Ukážková strava. Nápoje iba čistá voda, prefiltrovaná kanvicou Britta alebo s troškou citrónovej šťavy.

   • tak ono je to strasne problematicke kedze je oslabene crevo a cely traviaci system následne alebo spätne… tak proste tam je vysoka pravdepodobnost ze vsetky ustne podavane doplnky doslova prepadavaju von bez je pravdepodobne aj ziadneho vstrebania resp absorbovania… neviem do akej miery ste davali vacsinu doplnkov ci orálne, intravenózne alebo sublingvalne..transdermalne atd atd.. osobne si myslím ze raw strava nie je vobec ziadna cesta nakolko z raw stravy vedia absorbovat resp vytazit a pred tym este roztravit ziviny len ti najsilnejsi jedinci ktore maju megasilne travenie vzaludku a nasledne aj crevne… a pri ochoreni hociakom gastrointestinalnom je vzdy alfa omega ist tepelne upravenu varenu dusenu stravu .. je mozne aj ze tam sa stala ta chyba nad ktorou uvazujete (ale nedavajte si to za vinu alebo nieco podobné to nie je ciel mojho príspevku a ani by ste tak dufam nezmýslali… proste informacii v dnesnej dobe su neskutocne haldy tony a kto ma dnes cas to vsetko overit a preskusat a pretestovat… ja ten cas mam tak testujem na sebe mno a to uz su roky skoro dekáda a to som zdravý jedinec ale mna to skratka baví ja sa snazim dosiahnut zdravu dlhovekost a tieto chodnicky teda su moje hobby…… o traveni viem tolko asi ako nikto koho som zatial stretol alebo pisal s nim a meral som s nim informacie a preto viem ze raw nie je cesta, to sa moze implementovat do jedalnicka ked je silne travenie a zdravé travenie a vzdy to musi byt pomerovo vyvážené napr moj ideál na ktorom sa da fungovat dlhodobo je cca 70% tepelne upravenej (ideal dusene varene) a max tych 30%surovej….ale to musi byt OK zdrave travenie inak je to skor negatívum ta raw strava…. ja osobne mam skor taky nazor ze rakovina sa da vyliecit, áno ALE clovek musi mat v dobrom stave zaludok a travenie , ak nema tento predpoklad je to absolutne stazena liecba mozno aj o 80% … preto podla mna alfa omega kazdeho jedinca si denno denne strazit svoj crevny trakt, aspon 40g vlaknin kazdy den mozno viac a tym zabezpecit cistenie criev aby tam nijake toxiny nezostavali dlho a nemohla sa rozvinut rakovina prave tam , cize obratkovost natraveniny max mat 22hodín atd atd atd…. je mozne az ze sa mýlim lebo nemam komplet zanalyzovaný stav daného cloveka a teda tie faktory mohli byt este aj iné o ktorých nemam ako vediet…. ale velky respekt ze ste isli doplnkovou cestou atd a odmietli ste chemo, muselo to byt tazke , ale myslim ze ste maminke aspon predlzili cas stravený s Vami a vyhli ste sa chemoterapijným velmi zlým stavom…

 5. Proste to je tak je to velmi obtiazne povedat kde sa stala chyba a dopadlo to ako dopadlo ale raw strava a zase vela surovej zeleniny tiez nieje dobre hlavne ta ktora tazsie travy..kapusta kel brokolica spenat..Viem ze ten nador uz blokoval crevo a bolo obtiazne vstrebat ziviny atd.a vodu cistu ano ale vlaznu alebo teplu vodu – tepla voda perfektne cisti cele telo po krv crevo pecen creva atd..a este ked sa do nej pridaju nejake bylinky kurkuma cierne korenie zazvor oregano skorica atd cili korenie tak to je top. Najlepsie 3 protizapalove latky aj na rakovinu respektive suroviny su cesnak zazvor a cili papricky alebo cili korenie a k tomu tepla alebo horuca voda. To je top mozem to potvrdit. Chladna alebo aj voda pri izbovej teplote stazuje travenie alebo vsetko chladne jedlo vzduch atd..teplo ma neskutocne liecive ucinky na cele telo a vyplavovanie skodlivin a toxinov z tela. A z vlakninou sa to tiez nema prehanat lebo pri vyssich davkach zatazuje travenie. Spominate ze ste mali aj veci ktore nechcete spominat. Verim ze ste chceli pomoct. Ale aj vela takych pripravkov naraz zatazuje organizmus. Ale to o tom potom. Jasne to je pravda clovek nikdy nevie co ho postihne kazdemu sa hicico moze stat netreba nikoho sudit. ale aspon ste to vyskusali a stravili ste posledne chvile s maminkou. A urcite bola velmi stastna.Monika? jasne ze mozno prave pod to sa podpisala aj operacia ktora bola nevyhnutna to uz je tazko povedat. Ale ako sa vravy vsetko je tak ako ma byt a panbozko vie preco. A prajem vam vela sil do zivota. Aj moja babka mala rakovinu v mozgu taku ako spendlikove hlavicky. Respektive metastazy ale zomrela hned ako sa to dozvedela lebo jej praskla cieva v hlave od toho psych tlaku lebo to neuniesla. A nebrala chemo nic. Bude tomu uz 14 rokov. Ako 60 rocna. Clovek nikdy nevie co sa stane.a aj ked sa snazi niekedy tak aj tak sa stane co sa ma stat. To je proste zivot a vie to iba ten hore. Ked budete mat nejake zdrav problemy mozte mi napisat na fb Tomas Vnucak moj nick Monika. Ale urcite ked budete mat alebo aj niekto iny zdravotne problemy vyskusajte tu teplu vodu a do nej nejake bylinky cesnak zazvor cili oregano kurkuma cierne korenie skorica spolu to zamiesat a vypit lebo teplo vyrazne podporuje liecive ucinky tychto byliniek a latok a to malo kto vie.! olivovy olej to je top a nic viac netreba. Ani zeleninu ziadnu ani smothie raw nic. Lebo zelenina aj surova niekedy zatazuje travenie .iba toto perfektne to precisti cele telo organy krv vsetko proste.mozem pitvrdit sam na sebe. A este mozte pivovarske kvasnice s pupalkou a probiotikami lactobacillus a bifidobakterie obsahuju komplet vsetky latky ktore telo pitrebuje. Tak hlavne aj tepla strava je dobra aj tepla voda lebo ulahcuju travenie a pomahaju crevam a tepla voda posoby ako enzym lebo rozklada jedlo v zaludku a crevach. A prispieva k pravidelnej stolici. Asi tolko. A aj suhlasim s kolegom s tou teplou stravou lebo nie je az tak zla ako sa vravy niektore potraviny sa jednoducho musia uvarit udusit atd. A tepla voda.! Viem tiez o traveni vela…asi tolko. A pozdravujem tahin dobry prispevok aj teba Monika tak zatial. A neprijmat pitraviny alebo obmedzit aspon co zakysluju telo meso z obchodov mlieko mliecne vyrobky cukor sol sladidla lieky prirodne pripravky v tabletach vajcia sladke ovocie a niektoru zeleninu co zatazuje travenie alkohol cigarety chemikalie cistiacie pristiedky ale to urcite viete meso ano ale kvalitne ale nie stale ryby atd a vsetko si dobre pozut a dobre nakombinovat aby sa nezatazovalo travenie. Zatial zdravim.

 6. Proste to je tak je to velmi obtiazne povedat kde sa stala chyba a dopadlo to ako dopadlo ale raw strava a zase vela surovej zeleniny tiez nieje dobre hlavne ta ktora tazsie travy..kapusta kel brokolica spenat..Viem ze ten nador uz blokoval crevo a bolo obtiazne vstrebat ziviny atd.a vodu cistu ano ale vlaznu alebo teplu vodu – tepla voda perfektne cisti cele telo po krv crevo pecen creva atd..a este ked sa do nej pridaju nejake bylinky kurkuma cierne korenie zazvor oregano skorica atd cili korenie tak to je top. Najlepsie 3 protizapalove latky aj na rakovinu respektive suroviny su cesnak zazvor a cili papricky alebo cili korenie a k tomu tepla alebo horuca voda. To je top mozem to potvrdit. Chladna alebo aj voda pri izbovej teplote stazuje travenie alebo vsetko chladne jedlo vzduch atd..teplo ma neskutocne liecive ucinky na cele telo a vyplavovanie skodlivin a toxinov z tela. A z vlakninou sa to tiez nema prehanat lebo pri vyssich davkach zatazuje travenie. Spominate ze ste mali aj veci ktore nechcete spominat. Verim ze ste chceli pomoct. Ale aj vela takych pripravkov naraz zatazuje organizmus. Ale to o tom potom. Jasne to je pravda clovek nikdy nevie co ho postihne kazdemu sa hicico moze stat netreba nikoho sudit. ale aspon ste to vyskusali a stravili ste posledne chvile s maminkou. A urcite bola velmi stastna.Monika? jasne ze mozno prave pod to sa podpisala aj operacia ktora bola nevyhnutna to uz je tazko povedat. Ale ako sa vravy vsetko je tak ako ma byt a panbozko vie preco. A prajem vam vela sil do zivota. Aj moja babka mala rakovinu v mozgu taku ako spendlikove hlavicky. Respektive metastazy ale zomrela hned ako sa to dozvedela lebo jej praskla cieva v hlave od toho psych tlaku lebo to neuniesla. A nebrala chemo nic. Bude tomu uz 14 rokov. Ako 60 rocna. Clovek nikdy nevie co sa stane.a aj ked sa snazi niekedy tak aj tak sa stane co sa ma stat. To je proste zivot a vie to iba ten hore. Ked budete mat nejake zdrav problemy mozte mi napisat na fb Tomas Vnucak moj nick Monika. Ale urcite ked budete mat alebo aj niekto iny zdravotne problemy vyskusajte tu teplu vodu a do nej nejake bylinky cesnak zazvor cili oregano kurkuma cierne korenie skorica spolu to zamiesat a vypit lebo teplo vyrazne podporuje liecive ucinky tychto byliniek a latok a to malo kto vie.! olivovy olej to je top a nic viac netreba. Ani zeleninu ziadnu ani smothie raw nic. Lebo zelenina aj surova niekedy zatazuje travenie a este k tej zelenine jest taku surovu ktora je lahko stravitelna alebo udusit !!! .iba toto perfektne to precisti cele telo organy krv vsetko proste.mozem pitvrdit sam na sebe. A este mozte pivovarske kvasnice s pupalkou a probiotikami lactobacillus a bifidobakterie obsahuju komplet vsetky latky ktore telo pitrebuje. Tak hlavne aj tepla strava je dobra aj tepla voda lebo ulahcuju travenie a pomahaju crevam a tepla voda posoby ako enzym lebo rozklada jedlo v zaludku a crevach. A prispieva k pravidelnej stolici. Asi tolko. A aj suhlasim s kolegom s tou teplou stravou lebo nie je az tak zla ako sa vravy niektore potraviny sa jednoducho musia uvarit udusit atd. A tepla voda.! Viem tiez o traveni vela…asi tolko. A pozdravujem tahin dobry prispevok aj teba Monika tak zatial. A neprijmat pitraviny alebo obmedzit aspon co zakysluju telo meso z obchodov mlieko mliecne vyrobky cukor sol sladidla lieky prirodne pripravky v tabletach vajcia sladke ovocie a niektoru zeleninu co zatazuje travenie alkohol cigarety chemikalie cistiacie pristiedky ale to urcite viete meso ano ale kvalitne ale nie stale ryby atd a vsetko si dobre pozut a dobre nakombinovat aby sa nezatazovalo travenie. Zatial zdravim.

  • A čo hovoriš na mleté ľanové semienka s jogurtom príp kefir resp probiotika vraj sa majú prijímať podporujú trávenie a hlavne pri rakovine čriev a celkovo prip čo vraviš napr na dr.Budwigovej metódu pomocou ľanového oleja a tvarohu vraj veľa ľudí sa pomocou tejto metódy z rakoviny vyliečilo

Pridajte komentár

*