5 prírodných spôsobov odstránenia mykózy


Print Friendly, PDF & Email

Ako rýchlo vyliečiť hubové ochorenie nechtov na nohách

Z času na čas sa vám môže na nohách objaviť hubové ochorenie nechtov a spôsobovať nepríjemnosti, nehovoriac o strachu, keď začne postihnutý necht žltnúť a rozpadať sa, čo rozhodne nie je pekný pohľad.

Je veľa faktorov, ktoré môžu vyvolať rast hubového ochorenia pod nechtovým lôžkom, napríklad oslabený imunitný systém, zlý krvný obeh, vystavovanie sa vlhkosti či nosenie ponožiek vyrobených zo syntetických materiálov.

Väčšina ľudí s hubovým ochorením nechtov na nohách sa často spolieha na moderné lieky, ako sú lokálne masti, či dokonca lieky s antimykotickými účinkami, ktoré sa môžu užívať orálne.

U ťažších prípadov sa najlepším postupom zdá byť operačné odstránenie nechtov. Tieto spôsoby liečby však môžu vyvolať isté vedľajšie účinky, ako sú vyrážky, závrat, hnačka alebo, v niektorých prípadoch, ešte väčšiu bolesť.

Našťastie, dostupné sú aj iné alternatívne lieky, predstavujúce len malú či vôbec žiadnu hrozbu pre vaše zdravie a tými sú:

1. Čajovníkový olej

Na liečbu hubových ochorení nechtov na nohách ho možno používať vďaka jeho fungicídnym a antiseptickým vlastnostiam.

Oblasť je potrebné najprv vyčistiť alkoholom, a potom pridať pár kvapiek neriedeného čajovníkového oleja, aby mohol olej vsiaknuť do nechtu.

Olej nechajte pôsobiť 10 minút, potom ho jemne vyšúchajte zubnou kefkou. Ak budete čajovníkový olej aplikovať priamo na kožu, mali by ste ho pre dosiahnutie lepších výsledkov zmiešať s rovnakým množstvom nosného oleja.

2. Ústna voda Listerin

Zrejme vás prekvapí, že na hubové ochorenie nechtov odporúčame vašu ústnu vodu. Zdá sa, že antiseptické vlastnosti tejto ústnej vody môžu skutočne pomôcť pri liečbe hubového ochorenia vašich nechtov.

Pri užívaní tohto domáceho lieku naplňte lavór rovnakým množstvom octu a ústnej vody Listerin. V ňom máčajte chodidlo s poškodenými nechtami po dobu 30 minút, a potom nechty jemne ošúchajte.

Nato ich opláchnite a dôkladne osušte. Túto liečbu by ste pre urýchlenie hojivého procesu mali opakovať aspoň dvakrát denne.

3. Levanduľový olej

V prípade mierneho hubového ochorenia nechtov na nohách môžete pre urýchlenie hojivého procesu použiť levanduľový olej.

Liečba osteoporózy

Treba si len pred spaním kvapnúť na postihnutý necht niekoľko kvapiek levanduľového oleja a nechať doň olej vsiaknuť.

Aby sa nezotrel, natiahnite si vlnené ponožky. Táto liečba by sa mala vykonávať celý týždeň alebo dovtedy, kým sa postihnutý necht nevylieči.

4. Oreganový olej

Ďalším domácim liekom, ktorý môže odstrániť hubové ochorenie nechtov, je oreganový olej.

Dobrú voľbu pre riešenie tohto problému s nechtami z neho robia jeho antiseptické, antiparazitické, analgetické, antibakteriálne, antivirálne a antimykotické vlastnosti.

Pri tejto liečbe stačí zmiešať dve kvapky oreganového oleja s jednou čajovou lyžičkou olivového oleja. Roztok naneste na postihnutý necht a ponechajte tam 30 minút.

Potom opláchnite a dokonale osušte. Túto liečbu opakujte aspoň trikrát denne.

5. Kokosový olej

Prítomnosť kyseliny kaprylovej v kokosovom oleji je jeden z hlavných dôvodov, prečo ide o dobré riešenie na liečbu hubového ochorenia nechtov na nohách.

Táto mastná kyselina so stredným reťazcom dokáže preniknúť hlboko do steny bunky huby alebo kvasinky, a potom ju nechá rozpustiť.

Na poškodený necht stačí naniesť  malé množstvo kokosového oleja a nechať ho vsakovať po dobu 15 minút.

Hoci na používaní súčasných liekov na riešenie hubového ochorenia nechtov na nohách nie je nič zlé, vedľajšie účinky, ktoré sa u vás môžu prejaviť, nie sú niečím, na čo by ste sa tešili.

Ak hľadáte bezpečnejšiu alternatívu a chcete obmedziť výskyt žltnúcich nechtov, vyskúšajte vyššie uvedené domáce recepty.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Niekde som čítala, že treba nasypať sódu bikarbónu do lavóra s vodou a máčať si v tom nohy, že aj to pomáha.

  2. vyskúšam

Pridajte komentár

*