Ešte nikdy žiaden vírus nezmizol vďaka lockdownu. Preto stretávajte, objímajte a družte sa! Alebo chcete žiť väčne v strachu zavretí doma?

5 jednoduchých cvikov na stiahnutie uvoľnených a ovísajúcich paží

Print Friendly, PDF & Email

cviky-na-ovisnutu-kozu

Koža a svaly na pažiach sa postupom veku alebo pri zníženej fyzickej uvoľňujú a ovísajú. Stiahnuť ich môžete tak, že budete aspoň občas vykonávať cviky zamerané na poslinenie tricepsových svalov rúk.

Hneď potom, ako si vyformujete tricepsové svaly, uvoľnená pokožka sa stiahne a priľahne ku svalom, čím sa zredukuje jej nepekný ovísajúci vzhľad.

Na tento účel vám poslúžia nasledujúce jednoduché cviky.

1. Kliky

1-kliky

Začnite zo základnej polohy v ľahu na špičkách nôh a vystretých rukách s dlaňami pod ramenami.

Potom začnite ohýbať ruky v lakťoch a za nádychu približovať hrudník k podlahe. Keď dosiahnete v lakťoch 90 stupňový uhol, začnite sa opäť odťahovať od podlahy a pri tom vydychovať.

Po celý čas držte telo vzpriamené a pri odtláčaní pokračujte až kým nebudú vaše ruky úplne vyrovnané.

2. Tricepsové vztlaky

2-vztlaky

Vezmite si nejakú nízku lavičku alebo detskú drevenú stoličku (takú aby udržala aj vašu váhu) a sadnite si na ňu.

Potom sa rukami držte jej okraja a zadok s nohami predsuňte dopredu. Ruky by mali byť úplne vyrovnané a vzdialené od seba na šírku ramien.

Telo majte vystreté. Potom sa začnite približovať k podlahe tým, že budete ohýbať  ruky v lakťoch a tiež v páse.

Keď sa vaše telo dotkne podlahy, opäť narovnajte ruky a vystrite sa v páse, aby ste sa dostali do východiskovej polohy.

Počas celého cviku majte plecia dole, nesmiete ich posúvať smerom hore. Ak je pre vás toto cvičenie na začiatok príliš ťažké, môžete si pomôcť pokrčením nôh.

3. Priťahovanie činky k hrudníku

3-pritahovanie-cinky

Zdvihnite dlhú činku oboma rukami a postavte sa do vzpriamenej polohy. Jemne pokrčte kolená, dlane nech smerujú dole a mierne sa predkloňte. Činka by mala visieť pred vami.

Stop Candida

Potom sa snažte udržiavať rovnováhu tela, vydýchnite, pritiahnite činku k sebe. Stiahnite svaly na chrbte a držte túto polohu niekoľko sekúnd.

Následne sa nadýchnite a činku pomaly spúšťajte dole do východiskovej polohy.

4. Spúšťanie činky za hlavu

4-cinka-za-hlavu

Vzpriamene sa postavte, nohy majte od seba na šírku ramien. Oboma rukami uchopte malú činku a zodvihnite ju nad hlavu tak, aby boli obe ruky vzpriamené.

Potom začnite pomaly spúšťať činku dole, až kým sa predlaktiami nedotknete bicepsov. Horná časť vašich paží by mala ostať tesne pri hlave a po celé cvičenie nehybné. Hýbu sa iba predlaktia.

Počas spúšťania činky sa nadýchnite a pri zdvíhaní hore do východiskovej polohy vydychujte.

5. Zdvíhanie činiek za chrbát

5-cinky-za-chrbat

Vezmite si do každej ruky malú činku. Nohy pokrčte v kolenách, zadok posuňte dozadu a telo a hlavu predkloňte dopredu. Hruď, krk a hlava by mali byť v jednej priamke, takmer rovnobežnej s podlahou.

Ruky pokrčte v lakťoch tak, aby zvierali 90 stupňový uhol a činky smerovali k zemi. Toto je základná východisková poloha.

Hornú časť paží držte nehybné a teraz začnite pomaly ohýbať predlaktia a zdvíhať činky smerom za chrbát až kým nebudú ruky úplne vyrovnané. Sústreďte sa na predlaktia a vydýchnite.

Chvíľu podržte činky za chrbtom, potom sa znova nadýchnite a vráťte do východiskovej polohy.

Záver

Všetky cviky vykonávajte denne. Zo začiatku každý z nich zopakujte 6 až 8 krát v jednej sérii.

Postupne každý týždeň pridajte o jednu sériu navyše až sa dostanete po mesiaci na 4 série cvikov. Cvičte až dovtedy, kým nebudete spokojní s výsledkom.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Legová Dagmar

    ráda bych si odebrala některé knihy ale jsem v Čechách -Praha a nevím jak za koruny“““

    • Naše elektronické knihy sa dajú kúpiť aj za české koruny, dá sa zaplatiť v Kč na náš český účet.

Pridajte komentár

*