Matovič sa chytil do vlastnej pasce: Plošné testy dokázali, že COVID-19 je ako chrípka


Print Friendly, PDF & Email

Matovič sa chytil do vlastnej pasce: Plošné testy dokázali, že COVID-19 je ako chrípka

Od piatka 23.10.2020 do nedele 25.10.2020 prebehlo na Slovensku pilotné testovanie antigénovými testami. Cieľom bolo identifikovať osoby nakazené novým koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Doterajšie dáta o počte infikovaných, ktoré zistili PCR testy, bolo ťažké použiť na prognózy smrtnosti, pretože nešlo o reprezentanívne testovanie. Situácia sa však teraz radikálne zmenila.

Čo je reprezentatívny prieskum

Reprezentatívny prieskum je taký, pri ktorom sa vyberie náhodná vzorka populácie bez ohľadu na prítomnosť príznakov daného ochorenia a táto vzorka ľudí sa otestuje.

Počty infikovaných z PCR testov na tento účel neboli celkom vhodné. To preto, lebo z veľkej miery sa robia na ľuďoch, ktorí už majú nejaké príznaky ochorenia.

Samozrejme, PCR testy sa robia aj na bezpríznakových ľuďoch, ako napríklad, keď dá firma preventívne otestovať svojich zamestnancov. Hlavnú časť testovaných však tvoria ľudia buď s príznakmi, alebo dohľadané kontakty, preto v tomto prípade nejde o reprezentatívnu vzorku.

Pilotným testovaním celej populácie troch okresov na Orave a Bardejova sa však situácia dramaticky zmenila, pretože túto vzorku už môžeme považovať za reprezentatívnu.

A čo sa stalo? Nastal tu jeden obrovský zvrat, ktorý si zrejme ani sám Matovič neuvedomil, keď nariadil toto testovanie. Odhalila sa totiž skutočná smrtnosť ochorenia COVID-19.

Výpočet odhadu reálnej smrtnosti COVID-19

Poďme si teraz urobiť výpočet na základe čísel, ktoré prinieslo toto plošné testovanie.

Včera na svojom facebookovom profile zdieľal premiér Matovič status ministra obrany Naďa o tom, že plošné testovanie ukázalo medzi otestovanými ľuďmi približne 3,65% mieru pozitívnych.

Samozrejme, testy nie sú dokonalé, časť pozitívnych prehliadli a časť negatívnych zasa označili za pozitívnych. Ale vezmime údaj 3,65% ako smerodajný.

Pokračujme vo výpočte…

Na Slovensku máme zhruba 5,46 milióna obyvateľov. Ak by sme mieru infikovanosti 3,65% extrapolovali (rozšírili) na celé Slovensko, tak to by bolo 199 290 infikovaných.

Tu treba pripomenúť, že v prípade Oravy a Bardejova išlo o najviac postihnuté okresy. Počítajme s tým, že výskyt infekcie je na zvyšku Slovenska len polovičný, a teda, že tu máme aktuálne infekčných približne 100 000 ľudí.

Ďalej potrebujeme zistiť, koľko ľudí už ochorenie prekonalo, pretože aj týchto musíme zaradiť do výpočtu smrtnosti ochorenia COVID-19.

Liečba osteoporózy

Z PCR testov vieme, že ku dňu 24.10.2020 máme celkové množstvo pozitívne testovaných 40 801 a aktívnych prípadov je 30 722 (zdroj).

Ak vydelíme tieto dve čísla dostaneme koeficient 1,328, ktorý nám hovorí, že momentálne je počet celkových prípadov 1,328-krát vyšší ako počet aktívnych prípadov nakazených.

Napokon, celkový odhadovaný počet infikovaných z plošného testovania 100 000 vynásobíme koeficientom 1,328. Dostaneme tak odhadovaný počet všetkých doteraz infikovaných ľudí novým koronavírusom na Slovensku, čo je 132 800 ľudí.

Reálna smrtnosť COVID-19

Takže si to zhrnieme.

Doteraz na Slovensku ku dňu 24.10.2020 na ochorenie COVID-19 zomrelo 159 ľudí a odhad počtu všetkých infikovaných je 132 800 ľudí.

Teraz si tieto dve čísla vydeľme, čiže 159 ÷ 132 800.

A výsledok je:

Odhad reálnej smrtnosti COVID-19 = 0,12%

Záver

Ako vidíte, milí čitateľa, podľa čísel získaných z doterajšieho plošného testovania obyvateľov Slovenska vyplýva, že reálna smrtnosť ochorenia COVID-19 je odhadom iba 0,12%!

Pre porovnanie, aká je smrtnosť bežnej sezónnej chrípky? Je to zhruba 0,10%.

Plošné testovanie nám poskytlo doteraz najlepšie údaje pre stanovenie skutočnej hrozby, ktorú predstavuje ochorenie COVID-19. No a tá je takmer identická s bežnou sezónou chrípkou!

Plošným otestovaním Slovenska si chcel megalomaniak Matovič pohladiť vlastné ego, že bude prvý na svete, čo niečo také zrealizoval.

Avšak zrejme neplánovane nám zároveň dal do rúk silný argument pre ukončenie masovej hystérie okolo pandémie COVID-19.

Nastal čas zastaviť celé toto šialenstvo a vrátiť sa k normálnemu životu!

Vyzývame preto vládu, aby neodkladne zrušila núdzový stav i zákaz vychádzania a odvolala aj všetky ostatné, v tomto novom svetle už neopodstatnené pandemické obmedzenia.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroje: Matovičov status, worldometers.info, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bravooó!
  Ďakujeme za prepočty a vysvetlenie.

  • Stačí pozerať údaje ako sú stav chorých, stav na JIS, pod kyslíkom alebo na umelej pľúcnej ventilácii. Vhodné je sledovať denný nárast počtu takto chorých. Nezabudnúť aj na počet mŕtvych. A čakať do začiatku marca, kedy bude možné objektívne vyhodnotiť celkové počty chorých a mŕtvych za ucelené ročné obdobie. Potom bude možné vyhodnotiť porovnaním údajov, či sa jednalo o „chrípočku“ alebo sme zaznamenali v histórii ľudstva niečo oveľa závažnejšie.
   Bližšie info na oficiálnej stránke Ministerstva zdravotníctva: https://covid-19.nczisk.sk/sk

   • Za roky 2016 až 2018 bolo štatisticky na konci septembra zhruba 3x viac ľudí s akútnymi respiračnými ochoreniami ako na konci augusta. Ešte raz – za 1 mesiac trojnásobný nárast. Takže je nutné brať do úvahy aj iné faktory, ako napríklad sezónnosť ochorení.

    • Nepochybne, ale v úvahu je nutné vziať závažnosť ochorení, a tým aj záťaž pre zdravotníkov. Pri porovnaní počtu ochorení covid-19 a chrípky (alebo iných respiračných ochorení) v počte chorých na JIS, pod kyslíkom, na umelej pľúcnej ventilácii a zomrelých za technický rok, bude možné zistiť, ako závažné je ochorenie s covid-19 v porovnaní s chrípkou (respiračným ochorením) a aký vplyv na zdravotníctvo covid-19 mal.

    • Zuzana Migrova

     Ano na Vase prepocty sa da pozerat aj inak keby nezachitili tych 5800 nakazenych za vikend o kolko viac by bolo chorych kazdy nakazeny nakzi minimalne dalsich troch! Takz netreba nic robit ako v Cesku ?! Napisat ze je to len chripocka je uplne aut z Vasej strany. Neviem kto Vas plati ale sirite bludy! Podla Vas netreba nic robit ci ako by ste postupoval ved nech sa nakazi co najviac ludi ved umieraju len stari a chori? Ano nastastie a vdaka tejto vlade je to u nas zatial menej ako v inych statoch sveta! Len vdaka tejto vlade sa od nas ucili po celom svete co maju robit! Nevideli ste co sa dialo v Taliansku Anglicku , Spanielskuv Amerike a inde. Tam nic nerobia a tak to vyzera ! Co sa tyka ludskych zivotov ktorych zachranili testovanim staci aj par ludskych zivotov a staci ze nemame chorych po uliciach v polnych nemocniciach. Ziadna obycajna chripka takyto priebeh nesposobila len tieepidemie španielskej chripky . Takze budme radi ze komisia odbornikov rozhodla a ze nepocuvali takych pseudo odbornikov ktorym nezalezi na ludoch ale na preferenciach. Ludsky zivot je potrebne zachranovat a nie sa starat o to kolko sa mohlo keby!!! Prestante sa starat o seba ale ochranujte svojich starych rodicov!.

     • Vám je momentálne zbytočné niečo vysvetľovať, pretože ste úplne zmanipulovaná mediálnou propagandou. Odporúčame prečítať si naše ďalšie články o korone a keď budete mať potom stále nejaké otázky, kľudne sa opýtajte.

      Tu nájdete všetky naše články o koronavíruse: https://www.badatel.net/tag/koronavirus/

     • V Bělorusku neudělali nic a jsou na tom lépe než. Není to zajímavé?

     • Slovensko má podle Eurostatu jednu z nejvyšších úmrtností do 65 let na nádorové onemocnění a onemocnění oběhového systému (rok 2015 – 6. místo z 31). Úmrtí na respirační choroby jsou velmi nízká. Ročně zemřou na rakovinu desetitisíce Slováků do 65 let a to je asi v pohodě, na covid umře par lidi a jsou hned manévry na “záchranu života”. Hmm, zajímavé …

     • To znamená, že mám prestať chodiť do roboty a starať sa o obživu? Čo tým zachránim? Prestaňte fňukať a začnite konečne poriadne makať!

     • podľa mňa (ale nie moc nahlas) Česi idú spôsobom premorenia krajiny

      Bielorusko? … záleží aké testy máte a aké výsledky dávate „do sveta“ .)

     • Podla mna je to skor nadcha nez chripka. Moj nazor.

     • Náhodou jsem tu narazila na komenty, můj muž s astmatem covid zrovna prodělává, zatim fajne, celkem jako lehká chřipka s únavou. Nebagatelizuji to, jsou i horší případy. Ale v podstatě o nic nejde, ročně u vás i u nás v ČR zemře tisíce lidí na jiné choroby, na které je omezená či žádná léčba, na autonehody a jiná zranění. Nedělá se z toho takový humbuk. Také mám rodiče v penzi a bábinku, ale za mě ruku na srdce, ačkoliv je miluji, věčně tu nebudou a odvykli jsme si umírat. Dle mé rodiny a průměrného věku dožití členů už by byla má máma 5 let po smrti. Já teď bojuji za svůj život, ale hlavně za život svých dětí … ty ho mají celý před sebou. Mám co dělat, když jsem letos svou živnost mohla provozovat nařízením státu asi 3 měsíce. Do háje s pandemií, není!!! Je to jen nástroj k ovládání lidí a likvidací svobodné vůle a obživy. Likvidace celosvětové ekonomiky. Kdo se chce chránit,ať se chrání a kdo ne, svobodná volba.

   • Ucelené ročné obdobie- prečo nie dvoj alebo troj ročné , alebo… Dokedy ?

 2. vďaka za prepočty 🙂
  dnes sa moderátorka pýtala premiera, že kedy majú ísť na ďalší kontrolný test tí, ktorí boli odhalení ako pozitívni na Orave?
  on na to, že NEMUSIA, že stačí ak budú 10 dní v karanténe, lebo že ak boli pozitívni, majú už v sebe protilátky a nie sú ďalej prenášačmi …???

  ak som to správne pochopila, tak ak pozriem do „minulosti“, tak ten, čo mal príznaky, nemusel ísť ani k lekárovi mal sa sledovať a doma to len vyležať a hurá do práce :))
  trošku neskôr to bolo tak, že už musí mať dva negat.testy a len tak je považovaný za zdravého…
  teraz úpravou vyhlášky platí, že stačí test plus 10 dní karanténa a môže do práce lebo je zdravý (aj keď nemusí byť)

  takže načo je toto testovanie dobré?? … veď stačí byť 10 dní doma či s príznakmi alebo bez a sme všetci zdraví a nikoho viac nenakazíme.
  (kľudne ma opravte ak sa mýlim)

  • Áno tak to fungovalo vždy a pri kazdej viroze ak má človek v poriadku imunitu aj funguje.. Ale aj tak spochybnujem a neverím ze ten ich Covid-19 tu ešte je

 3. František

  Sice počítat umí hezky, ale není to tak jednoduché a primocare jak si autor mysli.. Doporučuji číst spíše vědecké studie než tyhle clanky, člověku se z toho chce až breče, když vidí že tohle lidí berou jako ty správné a jediné pravdivé infomace. :DD
  Nerikam, že máme všichni panikařit a po*rat se kvůli covid, ale rozhodně to nemůžeme takhle zlehčovat a dělat že o nic vlastne nejde, jak se autoři tady na tomhle serveru snaží..

  • My sme dali veľa argumentov a každé číslo vysvetlili, ako sme k nemu prišli. Vy ste dali aké argumenty? Žiadne.

   • Vladimír Ondrík

    veru tak

   • Tak napríklad ste nevysvetlili či ste do výpočtu smrtnosti započítali aj oneskorenie. Teda ak je teraz infikovaných 132 800 a do teraz umrelo na Slovensku 159 ludí. Či počítate aj s tým že o mesiac s tých aktuálnych 132 800 nakazených ludí umrie ďalšia časť.

    Teda reálna smrtnosť je iná než uvádzate. Myslím že Vaše „argumenty“ by ste si mali strčiť Vy viete kam.

    • Oneskorenie má podstatný zmysel na začiatku pandémie. Teda, ak vypukla v marci, tak ešte koncom marca či v apríli by to na čísla malo značný vplyv.

     Avšak s každým mesiacom pandémie tento vplyv klesá a klesá. Momentálne sme v 8. mesiaci pandémie, takže vplyv oneskorenia už bude pomerne malý. Nevylučujeme, že nejaký je, ale už zďaleka nie taký ako v počiatkoch.

     O 2 týždne, po skončení plošného testovania, môžeme urobiť tento prepočet znova a uvidíme, čo nám vyjde. Teda, ak sa vláda teraz nezľakne a neutají alebo nezmanipuluje výsledky testovania 🙂

     • Takto… Chystám sa exnúť… Rok tak zhruba 7557 – mám rád sedmičky a päťky – som ohnivý kohút!

     • Pandémia je iba zasterka

     • nie nie Maroš… vtedy nebude rok ohnivého kohúta, teda neumrieš … bude rok ohnivej opice 😛 .. lebo ja mám rada 4 a 1

     • Toto nie je pravda. Úmrtia pribúdajú do 2 týždňov od infekcie, takže najväčší počet úmrtí za posledných nakazených ešte len pribudne. To môže počet mŕtvych zásobiť. Ďalší problém tohto porovnania je ten, že chrípka má v skutočnosti menšiu úmrtnosť, ak by sme do úvahy brali všetkých nakazených. Do úvahy sa vďaka berie len identifikované prípady. Keby sa robilo plošné testovanie a vyhľadávanie kontaktov ako v prípade korony, počet nakazených by bol výrazne vyšší a úmrtnosť teda zase výrazne nižšia, niekde na úrovni 0,1 promile, nie 1 promile. Čím by korona bola reálne cca 10 krát horšia.

    • ametyst – dúfam že nie si chlap – ani ohnivá opica – he – nikto nie je dokonalý – kód 771 771 771 Plejáďania ďakujeme!

     Ďakujem, že si mi odpustila! Ho opono pono! Boh Ťa ochraňuj!

     • chlap? ..leda tak v posledných dvoch životoch 😀 … no a v tomto umriem už len ako Kohút …Óm tat sat!

     • ametyst – neblázni – to ťa mám brať ako sliepku? Akože druhovo? Máš u mňa veľkú pusu. To kohúti obvykle nerobia. „Vyzobem ťa do uška.“ V japonskom horoskope som breza – a mám veľmi rád brezy – kto nemá rád sám seba – že… Základný pilier života – miluj svoj život!

     • Maroš – veľmi som smutná, že len jednu pusu si zaslúžim.
      ..zobali vrabce zobali igelitové obaly… 😛

    • Toto oneskorenie je hoax. Mesiac co mesiac ho vyvraciam koronamilovnikom. Ved si pockajme 3 tyzdne a spocitaj si to. Pidla reci idiotov z vlady sme mali uz vsetci pomriet.

  • Dnes nevieme, koľko z teraz aktívnych prípadov bude potrebovať hospitalizáciu a koľko zomrie. A keďže je obrovský nárast teraz /neberiem plošné testovanie, len dáta z PCR/ bude aj najväčší nárast ľudí v nemocnici, jis a mŕtvych z nich. Čiže vôbec sa pokúšať o takúto štatistiku, kým existujú aktívne prípady je blbosť. Hlavne porovnať chrípku a covid sa relevantne bude dať tak za 70-80 rokov, keď dnešné deti s už vybudovanou imunitou budú mať 80-90 rokov. Potom sa dá povedať, ktorý vírus je „silnejší“

 4. Ľubomír

  Video z PL parlamentu. Prejdite na vystupenie Grzegorza Brauna

  https://www.youtube.com/watch?v=OZg0yDrN1ng

  Povedal tam jednu zasadnu vetu, ktora dufam, ze bude platit pre vsetky narody vratane SK:

  „To jest kryminal. Mam nadzieje ze historia nie zapomni. Panstwo polskie to przetrwa. Narod polski to przezyje. Zobaczymy was przed przed sadami i trybunalami. Skonczmy z falszywa pandemia.“

  Preklad:

  Toto je trestný čin. Dúfam, že história nezabudne. Poľský štát to prežije. Poľský národ to prežije. Uvidíme sa pred súdmi. Skončime s falošnou pandémiou.

  • Žiaľ na Slovensku a určite ani nikde inde nebude nijaký tribunál. Časy demokracie (ak niekedy nejaká skutočná naozaj bola) už skončili. Stačí sa pozrieť na to čo urobil ústavný súd na návrh vlády so slovenskou ústavou, čo sa týka vyhlásenia núdzového stavu a jeho dôsledkov. Teraz má každá vláda v SR k dispozícii zákon, podľa ktorého si môže pomaly definovať núdzový stav ako sa jej zachce aj s príslušnými dôsledkami pre slobodu obyvateľstva.

   • Absolútna pravda.
    Demokraciu som tu tiež akosi príliš nepostrehla, zato prvky anarchie sa už mihli…

    • He – sebaAnarchia! Lockdown je v podstate skúška sadomasochistickej sebakontroly. Otroctvo začalo tzv. uvedomelým otroctvom. Keď sám seba – a svoje deti presvedčíš, že je pre teba výhodné byť otrok! Nedávno to začalo tlačovým zákonom – zákonom o autocenzúre. Preto tu máme toľko mediálnych presstitútov. A tí z nás vyrábajú otrokov! SebaOtrokov! Otázka – na koho to vlastne otročíme?! Na seba – alebo na banky! Lebo to, čoho sa bojíme – je dlh! Účelom lockdown je nás čo najviac zadĺžiť!

 5. Šmahom ruky znížiť počet 199 tisic infikovanych na polovicu a z toho robiť výpočet smrtnosti je čistá manipulácia.
  Je mi z toho zle…

  • Tomu sa hovorí konzvervatívny prístup. Ak by sme to neurobili, smrtnosť by v takom prípade bola ešte nižšia, a to len 0,06%. Tak si vyberte či sa vám viac páči 0,12% alebo 0,06%.

   Urobiliť sme to pre serióznosť museli, lebo ak by sme to neurobili, odporcovia by sa na nás hneď vrhli, že nemôžeme extrapolovať najviac infikované okresy na celé Slovensko, lebo by to umelo znižovalo smrtnosť. Takže naše tvrdenie o 0,12% je nanajvýš seriózne.

   • Redakcia! Vaša extrapolácia má časovú hodnotu 15 minút PO – odbere! Odberové miesta sa uzatvorili o 20 nula nula! A potom sa počet pozitívnych /nazvaných tým debilom Ojan Naďom infekčných/ ZDVOJNÁSOBIL?! Čiže večer pred 20 nula nula prišli všetci „nakazení“ – hej?! Extrapolačne. To je podstata toho podvodu!

 6. Ľubomír

  Zbytocne by sme sa hadali o desatinach vo vypoctoch. Nema to zmysel. Mnoho lekarov a epidemiologov, co nestratili zdravy rozum tvrdi, ze pandemia podla cisel ani nebola. To tvrdili uz pri falosnej „1 vlne“. Na zaciatku sme mali vsetci strach vratane odbornikov, ale cisla zial nepustia. Ludom sa otvaraju oci. Bude zaujimave sledovat, ake argumenty bude premier a clenovia vlady mat? Som tiez zvedavy zaroven do kedy planuju tuto „hru“ na pandemiu sirit zapredane media.

  Prestante sa konecne bat covidu a prestante verit mediam, ktore iba siria strach.

  Co sa tyka testovania ludia uz konecne pochopte, ze to nema zmysel. To by sme sa museli testovat asi nonstop. Som pozitivny? Nie som pozitivny? Som infekcny? Uz nie som infekcny? To chcete chodit na testy ako cvicene opice, ked si to blazni z parlamentu zmyslia?

  Potom este si mozte klast otazky som ovca, nie som ovca? Som svojpravny ci nie som? Zijem v demokracii alebo kde vlastne?

  Tento celosvetovy podvod na ludoch je cas ukoncit.

  • Tu sa ale zrejme podľa všetkých indícií z celého sveta v skrytosti jedná o nanútené očkovanie pre všetkých na celom svete, to bude „business nad všetky businessy“.

   • Ľubomír

    Jasne ved farmabiznisu ide iba o biznis, nikdy to nebolo inak. Tazko nas presvedcia, ze im ide o zdravie ludi na planete. Uz teraz je to riadny biznis.

    Tato pandemia verim, ze otvori oci ludom aj v tom, aby sa nad tym zamyslali a aby sa zacali zaujimate viac o zdravie. Mozno prave toto sposobi prelom do buducna a o niekolko rokov by sa mohol znizit vplyv farmabiznisu. Kde niet pacientov, tam niet lekarov. Aj lekarne su na kazdom rohu ako hub po dazdi.

    • Presne.
     A čo sa týka lekární, tých tu aj v minulom režime bolo viac ako krčiem. V súčasnosti takisto, ibaže za socíku bývalo v pohostinstvách kvantum ľudí…no a dnes máme hostince vďaka mimoriadnym opatreniam zatvorené.
     V skutočnosti ani jedno z dvoch menovaných zariadení pre naše zdravie nepotrebujeme. Avšak ten krčmový sortiment pri troche striedmosti našej imunite ublíži určte oveľa, oveľa menej…

  • Nonstop testovať a ešte s neistým výsledkom. Ale „niekomu“ by aj to dávalo zmysel.

 7. toto nie je covid,toto je psychiatria,šírenie strachu,oblbovanie ľudí,šírenie hystérie,obmedzovanie osobnej slobody. Zrazu vymizla chrípka,angína,prechladnutie,zápaľ priedušiek. Chorá doba!!!!

  • Oľga – „doba“ nemá rozhodovaciu subjektivitu. V antike bol otrok objektom práva /vecou/ – nie subjektom práva – teda tým, ktorý by mohol prejaviť svoju vôľu konaním, alebo nekonaním.

   Takže chorí ľudia! A tí vyrábajú chorú dobu. Svetu vládnu psychopati!

 8. Ľubomír

  Tato pandemia tu bude zrejme dovtedy, kym sa budu chodit ludia testovat. Cim viac ludi pojde na testy, tym viac budu media sirit strach z poctu nakazenych. Kazdy, kto nema dovod (nie je pendler a necestuje mimo SK) a chodi na testy alebo pojde na celoplosny iba prilieva „vodu na mlyn“ tejto hysterii. Chapem tych, co sa boja o zamestnanie. K tomu mozte pozriet video pravnika:

  https://www.youtube.com/watch?v=5T1WpC65jhE

  Ak by mne zamestnavatel hrozil, ze ma vyhodi z prace kvoli tomu, ze nemam test, tak urcite posuniem pripad pravnicke.

  • očakávala by som od právnika, že bude citovať paragrafy ….takto si môžeme prekážky v práci vyložiť tak, ako to komu pasuje ak sa nepôjdeme dať testovať

   • ametyst – keďže som bývalý technik BOZP – tak len stručne – zamestnanec nie je otrok a má právo odmietnuť výkon práce v prostredí, v ktorom môže byť ohrozené jeho zdravie. Čiže je to stále – STÁLE – prekážka na strane zamestnávateľa – ktorý sa síce snaží vyvyniť povinnými testami – ale fakticky nedokáže zabrániť nákaze ako takej! Ak by bola skutočná! A my sa tu hráme, že je skutočná! A to je ten mechanizmus, ktorým sa ruinuje ekonomika! Momentálne sa vyrába HLADOVÁ GENERÁCIA! Sociálny hladomor – vy debili – než vám to dôjde!

    Už pochopte, že architektov tejto sociálnej deštrukcie treba zabiť – inak oni zabijú nás! A ONI nás zabiť chcú! Sú to SOCIOPATI!

    • Opýtam sa ináč, nie z pohľadu „otroka“, ale zamestnávateľa … môže zamestnávateľ odmietnuť príchod zamestnanca na pracovisko ak má PODOZRENIE, že je infekčný? …napr.. preto, že sa nebol dať otestovať?
     (nie je teraz reč o pozit. či negat.)

     • ametyst – je to vec stratégie. Ty ako zamestnávateľka potrebuješ zamestnancov na to, aby ti vytvárali zisk. Oni potrebujú prácu. Čiže sadnem si s nimi a dohodnem sa. Tu v dedine spravili chlapi v priebehu 2 dní neskutočné množstvo práce – susedka má novú strechu. A ďalší tiež. Rúška – a čo ti drbe? Žijeme z nariadení vlády – alebo žijeme z práce doboha! A tu si vlastne človek uvedomí, čo tento psychopat „robí“!

  • Ľubomír, ak mi prídeš v pondelok do práce , nebudeš mať test, ale si pozitívny na Covid a nakazíš mi 30 zamestnancov v dielni, tak vieš, kde Ťa kopnem aj s právnikom.Bože chráň Slovensko pred infektológmi typu BB ( Bádateľ, Bukovský).
   Jozef

   • Jozef
    1/ Ty nemáš žiadnych zamestnancov – ty si zamestnanec vlády – a provokatér!

    2/ Pokiaľ by som mal ja 30 zamestnancov, tak by ma zaujímalo, či sú práceschopní, a nie to, či majú syfilis!

   • Pocas chripky si to riesil ako ?

 9. Dobry den,
  To je vyborny prepocet. Prosim Vas akym sposobom vyzvete vladu? Spisete nejaku peticu??

  • Sme si istí, že vláda, Ministerstvo zdravotníctva, polícia i tajné služby nás pozorne čítavajú každý deň. Nebojte, oni už o našej výzve vedia… 🙂

   • Redakcia – „defenders“ = ochrancovia – je vecou DNA! Naštudujte si tzv. ORGANICKÚ štruktúru každej organizácie.

    Váš problém – psychický – je, že sa domnievate, že ste v tom sami! Vy ani netušíte, koľko ľudí tu pracuje na tom, ako sa dostať z týchto sračiek. Jediný problém vidím v židovskom ovládači ODPÚŠŤANIE ZLOČINCOM. Nie!

 10. citajte aj dnesne tadesco.org hlavne uplne cely pokec aj clanok ktory hovori o nanocipoch v testoch. Vsetko je mazane.

  • Bohužiaľ tento koronacirkus je len začiatok väčšieho cirkusu, preto by bolo dobré to celé stopnúť v začiatkoch. Zdá sa to celosvetovo nemožné ale z drobných kvapiek dúfam vznikne mohutná vlna. Ďakujem Badateľovi za jeho činnosť.

 11. Ono sa lahko hovori a analyzuje ludom, ktori ani covid-19 nemali alebo ked mali tak s lahkym pribehom. Opytajte sa ludi co to prekonali a mali tazsi priebeh. Ja som mal 13 dni teploty do 38.8. Vek mam tesne pod 50 a nakazil som sa pri sporte hokeji.

  • A co ste prosim na to bral? V akych davkach a ako casto?

   • To by som aj ja rada vedela.

    • Bral som imunity stars, vit c, b, d, zinok. Na znizovanie teploty som bral pnadalo ale ten velmi nezaberal potom som bral ibuprofen 400mg a ten mi na teplotu zaberal. Po ibuprofene som sa zacal potit a pomaly sa mi znizovala teplota. Ibuprofen som bral 3 dni, cca kazdych 8 hod.

     • Otazkou je kolko vitaminu c ste brali ak len niekde na urovni dennej odporucanej davky tak to je pocas choroby velmi malo. Ja ked som chory vypijem za den 12-20g vitaminu c v praskovej forme a vdaka tomu niesom pri chorobe ako zombie ale dokazem viac menej normalne fungovat
      co sa tyka teplot do 39 urcite netreba zrazat nijak teploty su vyvolavane telom preto aby likvidovali virusy ktore na vyssie teploty niesu zvyknute. A ibuprofen urcite neodporucam nikomu uzivat mam kamarata ktoremu paradne rozozral creva a znicil imunitu. Viac sa o nom urcite docitate aj priamo na tejto stranke, Okrem vit c este pouzivam klasicke prirodne lieciva ako cesnak, citron, zazvor, med, cibulu

  • neviem teraz či chvalabohu, alebo škoda, že ja takých ľudí s ťažkým priebehom nepoznám a ani nikto z môjho okolia…takže tiež by som bola rada, ak by ste uviedol ako vás liečili a či v nemocnici?

   • Psychosomaticky sa dá nachytať každá choroba. Keď som sa chcel uliať v skole – nemusel som ani zožrať kriedu – chcel som mať horúčku – tak som mal horúčku!

    Ro
    “ Ja som mal 13 dni teploty do 38.8. Vek mam tesne pod 50″

    Mentálne máš tak – 11?!
    A myslíš si, že my máme 10?

   • tak isto, 30 ludi okolo , dalsich 50 v robote , nikto ani naznak
    „kompetentní“ tu hovoria o tom ake budu plne nemocnice no tažko chorích nie je ani 100 ludi

 12. Barón Prášil

  „Matovič sa chytil do vlastnej pasce“- kto to JE /Matovič/?
  Reinkarnovaný „major TERASKÝ“?, Ktorý /Teraský/ sám o sebe povedal:“ Čítať písať neviem, ale vojnu vám urobím! TERASKÝ som majorom!“ Obávam sa, že IGIno je aj najväčší /žijúci/ odborník na Wágnera!

 13. Peter Labanc

  Tu je jednoznačný argument konania a jednania psychopata a jeho vládnej luzi . Jedoznačne brať na osobnu zodpovednosť, jeho a jeho riťolizov, ktorý o tom rozhodovali s dôrazom na bravčový lalok MIKAS!!!!!!!!!!!

  • trošku slušnosti zase, ak už konkrétne menuješ, či?? …nie sme v MŠ …
   nevieš, či nemá nejaké ochorenie (napr.endokrinné)

   • He – neslušné by to bolo, keby Peťo chcel zožrať ten Mikasov nasolený a opaprikovaný lalok. Fuj!

    Akože šéf zdravotníctva, ktorý vyzerá ako chorý človek! Veď už to je „marketingovo“ choré! Takéto vyžraté prasa malo byť už dávno vyautované zo zdravotníctva!

    Leda že by – to bol tajný vyznávač ketodiéty. To potom beriem späť – to je náš človek!

 14. Ján Brezina

  „Autor nemá ani páru o čom, hovorí.“ Za to vy asi zrejme áno. Vaša odpoveď je preto plná relevantných faktov. A čo sa týka článku – autor používa štandardné metódy práce s faktami. Neskresľuje ich a, že výsledok nie je celkom v súlade s myslením koronanadšencov, nie je jeho chyba. V každom prípade je jeho analýza asi tisíckrát lepšia a presnejšia, než prepočty našich odborníkov, ktorí nás strašili, že tu bude najprv dva milióny nakazených, potom len milión. A za tieto múdrosti sme vyplatili utešené peniaze. Alebo iný odborník – ľudia nezomierajú na koronu preto, lebo baktérie sú múdre a nezabijú svojho hostiteľa, lebo by potom zomreli aj on. Autor, Jeho excelencia, pán doktor Krčméry. No a komentovať sebareflexie o tom, že demokracia nie je pre ovce, nemám chuť ani čas. Mám pokračovať? ďakujem za článok.

 15. Draha Iveta. Redakcia tu predostrela cisla a vypocty Kt si kazdy z nas moze overit a pripadne spochybnit ich vysledky. Ak mate teda paru a ste schopna narocnejsich matematickych operacii budeme vam my citatelia vdacny za vas prinos do tejto diskusie. Inak je vas komentar len dalsia voda v kosi.

  • Pardón – nie som zorientovaný v radení komentáru. Podstatné – úmrtia na respiračné choroby oproti roku 2019 – aj keď štatistika nie je ukončená – sú nižšie zhruba o 10 tisíc!!!

   Takže redakcia – dostávate sa do problémov s trollmi len preto , že nepracujete so správnymi zdrojmi! Máte to rovno pod Mikasovým prasacím podbradkom doboha! Prepáčte – mal som semester ŠTATISTIKY na brnenskej hnojarine.

 16. Naplast na strach

  Zakaznik v lekarni.
  Zakaznik: “mate ockovanie proti chripke ?”
  Lekarnik: “ Nie nemame. Su vypredane a nevieme kedy pridu nove, viete je to teraz nedostatkovy tovar.”
  Zakaznik: “A mate vobec nejake vakciny?”
  Lekarnik: “Mame este proti zlatemu stafylokokovi”
  Zakaznik: “Dajte, tu si vezmem”

  Len na okraj. Toto je skutocny pripad z lekarne na Slovensku. Chodte sa sami presvedcit. Vystraseny ludia nakupuju akekolvek vakciny uplne bezhlavo len aby ziskali pocit bezpecia. Takze uz teraz sa farmafirmam dari pekne zarobit.

  • Odpovedám na „Náplasť na strach“
   Bohužiaľ je to tak, ja dôchodkyňa obkolesená dôchodcami vidím ako sa dôchodcovia chcú dať zaočkovať. Ale ja som už stratila síl im to vysvetľovať, po zažitej agresivite, že len konšpirujem, že som len konšpirátorka.

   • Jean – kto tu šíri strach – to si ty! Ale pohodička – nie?!

   • Jean – nezažila si situ – byť vo voľnej prírode /Čuňovo/ obkolesená cca 20 útočiacimi psami – jeden „rakúsky“ psíčkarký idiot ich tam venčil. Plné auto psov – modrý pickup. Ide o to, že keď ti pes roztrhne tepnu pod kolenom – tak si za 10 minút mŕtva. Tak tu nejač! „Byť obkolesená dôchodcami“ – a čo sú to zombíci?! Všetky tvoje komentáre sú tu zasraté tvojimi strašpytlami! Ty si paranoik na sociálnej sieti! jój – keby tak vypustili moju matku z blázninca! To by ste si užili dramatizácie!

  • tak im poraďte homeopatikum Engystol na chrípku a iné vírusové ochorenia …dá sa použiť aj v akútnych stavoch

 17. To nemyslíte vážne, že v iných štátoch nič nerobia. Práve v Amerike sa doktori vo veľkom ozývajú, pretože používajú rozum a vidia čo sa deje. Upozorňujú na to , že pľúcna ventilácia ľuďom tie pľúca ešte viac poškodzuje, že vyborne zaberá hydroxichlorochyn so zinkom. A tu? Tu sa kašle na nové zistenia a ozajstnú pomoc. A ten váš argument, že testy zachránili ľuďom život. To myslíte vážne? Keď vás otestujú máte ísť domov a byť doma. To je akože záchrana života? Imunitný systém zachráni takého človeka a nie testy.

 18. Presne toto čo ste napísali sa dá povedať aj na potraty. Nie len na Slovensku ale celosvetovo. Ako o čom sa tu bavíme buď zachraňujme všetkých bez rozdielu alebo si vyberajme len to čo sa nám hodí. Opatrenia tejto vlády zabijú viac ľudí ako samotné ochorenie. Samovraždy zníženie životnej úrovne, neschopnosť splácať pôžičky atď. Váš argument je hodný Gréty Thurnberg. Apeluje na vlády na ľudí aby žili zelenčie ale ak by sa to všetko čo chce zrealizovalo nejazdili by žiadne kamióny lietadlá, ľudia by sa mohli rozlúčiť s dovolenkami každý rok niekde v zahraničí, dovoz potravín by sa zabrzdil na toľko, že každý jeden človek by musel mať za domom záhradu aby sa uživil. Menšie pracovné príležitosti. Toto čo som tu napísal nechce 90% ľudí lebo si zvyklo na svoje pohodlné životy, na tento systém kde dostanú všetko a hneď. A 90% ľudí a to mi verte sa pozerá na vlastné vrecko v prvom rade ako na to či jeho starý rodič alebo rodič potenciálne zomrie na nejaké ochorenie. Tento vírus nebol vytvorený pre nič iné ako na zníženie počtu dôchodcov vo svete lebo vládam po celej EÚ a v USA a ďalších vyspelých krajinách sveta kde je vysoká životná úroveň sa zvyšuje podiel dôchodcov v porovnaní so strednou pracujúcou triedou. Potrebujú sa zbaviť príťaže.

  • Presne tak pán Jakub. Včera na svojich amerických web. stránkach naturálnej medicíny som čítala, že v Amerike teraz v domovoch dôchodcov, dôchodca nesmie opustiť izbu, nesmie tam prísť návšteva, potravu im dávajú v tom umelom – nevie teraz ako sa to volá – nezdravý chemický obal…Prebieha totálna depopulácia dôchodcov. Okrem toho dôchodca v DD dostane trojitú dávku vakcíny proti chrípke.
   Takže dôchodca nemá slnko (D3 vit.), nemá pohyb, stravu samá chémia, samé gmo, žiadne vitamíny, žiaden sociálny kontakt…
   To vieme, že sa plánuje depopulácia na 500 000 a má sa začať od dôchodcov, a to ešte slovami: záleží nám na Vás. No comment (bez komentára)
   A ešte, keď človek povie pravdu tak je napomenutý, že nie je pozitívny.
   Včera na webe Dr. Mercolu bol článok s videami ako nedostať úzkosť z tejto doby – chcem to tiež viac praktizovať.

  • Jakub – máš židovské „biblické“ meno. Ty si si ho nevybral. Takže po slovensky Kubo.

   Obávam sa, že tá demoralizácia sa už dostala do takej fázy – že deti sa budú tešiť na smrť svojich rodičov!
   Príklad – niekto ti polenom zabije rodičov! Síce im zoberie „len“ 20 eur – ale ty konečne zdedíš dom! Ktorý predáš a peniaze šupneš bankstrom! Toto je jednoznačná kríza hodnôt! Demoralizázia!

 19. Počula som aj takéto niečo:
  Aký je rozdiel medzi konšpiráciou a realitou? 2 roky
  Bolo to v relácii Sám sebe lekárom čo vedie Ing. Fillo odborník na biznis v očkovaní.
  https://www.youtube.com/watch?v=vVGhHneWswc
  Táto relácia má názov:
  Novodobá medicínska diktatúra.

 20. Vladimír Baranec

  „Doteraz na Slovensku ku dňu 24.10.2020 na ochorenie COVID-19 zomrelo 159 ľudí a odhad počtu všetkých infikovaných je 132 800 ľudí.“
  Zavádzajúca informácia. Tých 159 ľudí zomrelo a boli nakazení. Ale príčina smrti nebola z dôvodu nakazenia. Ktorý šikovný patológ zisťoval príčinu smrti? A za taký krátky čas? By som rád vedel koľkí z nich sa zabili na motorke.
  Takže keď toto číslo upravíme na realitu tak smrtnosť klesne určite pod smrtnosť chrípky.
  Čo robil pán hlavný hygienik v čase chrípok po minulé obdobia?
  Vyberal peniaze z bankomatu za sedenie na riti.

 21. MUDr. Igor Bukovský:
  https://www.youtube.com/watch?v=vVGhHneWswc
  Má to názov:
  Nútená izolácia pre PODOZRENIE z infekcie? Politické strany už asi potrebujú oddychový čas!

 22. Zaujímavé, ako nám v poslednom čase zo dňa na deň stúpa počet úmrtí na Covid19, sú to desiatky, hoci ešte pred mesiacom to boli jednotlivci. Dr. Visolajský sa vtedy divil, že sme mali oproti susedom (ČR, Maďarsko) tak malý počet úmrtí. Niekto bude argumentovať tým, že sa zvýšil počet záchytov, hospitalizovaných – JIS, pľúc. ven. Vysvetlil to ale veľmi logicky uznávaný patológ Dr. Palkovič. Presná príčina, či niekto umrie na Covid alebo s Covidom, spoľahlivo určí až pitva. Kým prídu výsledky z pitvy, to trvá niekoľko dní. Preto sa aj v lete uvádzali úmrtia s niekoľko týždňovým oneskorením. Dnes pri tých vysokých počtoch každý deň a rýchlom zverejňovaní, nie som si istý, či sa ešte vôbec zisťuje skutočná príčina, alebo už ide o zámernú mienkotvornú manipuláciu. Keď som sa pýtal, ako sa to robí v Čechách, dostal som odpoveď, že u nich sa pitvy kvôli Covid-u nerobia, vraj je to drahé. Pochybujem tiež, či sa robia v Maďarsku. O ostatných krajinách ani nehovorím. Mám podozrenie, že čím ďalej, tým viac sa ohýbajú štatistiky (pozitívni, negatívni, vyliečení, úmrtia …), podľa toho ako to niekomu vyhovuje. Dôkazom je posledný experiment s plošným testovaním vo vybraných lokalitách. Snaha o úspech za každú cenu, robenie si PR, byť oslavovaní, rast preferencií posilňovanie vlastného ega. Z vystúpení vládnych činiteľov, z ich rétoriky a reakcií mi vyplýva len jedno, ľudia sú pre nich žiaľ až na druhom mieste.

 23. Konecne niečo ako tak pozitívne po tých x mesiacoch len strasenia a paniky a opäť veľa mudrlantov co to tu vyvracaju … žite si v tej svojej negativnej bublinke

  • Heňa – toto nie je zoznamka – načo sem lezieš? He – mám ťa chytiť za tú tvoju pozitívnu „bublinku“? Pozitivita je relatívny pojem! Gonorea, syfilis, chlamídie, herpes genitalis, papilloma virus, HIV a čo ja viem čo ešte.

   „Život je choroba roznášaná pohlavným stykom!“ –
   autora aforizmu si už nepamätám, ale viem, že to bol, slušný novinár.

 24. treba vakcínu, ktorá nesie meno PREDČASNÉ VOĽBY, alebo IGOR, Z HRUŠKY DOLU…

 25. Hmmm… Skôr týmto článkom sa chytil autor do pasce. Treba uznať že vzorec je relatívne fajn, ale dal to na Kažimíra a dosadil do neho čísla, ktoré tam nepatria. Budem sa tváriť, že to bola chybička autora a že to nespravil schválne. Ak chceme porovnávať chrípku s kovidom musí byť definované čo sú to za čísla. Autor dal do rovnice čísla chrípky a čísla kovidu ktoré ale sa nedaju porovnávať pretože:
  Na chrípku sa nerobia testy, to znamená že vieme len o ľuďoch ktorí sú infekčný a majú príznaky. Bezpriznakový v štatistikách teda nie sú.
  To znamená že ak chceme porovnávať chrípku a kovid tak treba počítať percentá z komplet nakazenymi pri chripke vs komplet nakazenými pri kovide. Čísla ohľadom chrípky asi nemáme, alebo autor ani neuviedol odkial vzniklo to percento úmrtnosti na chripku. Tak je na mieste porovnať počet ľudí ktorý sa liečia na kovid a počet ľudí ktorý sa liečia na chripku. Ved tento web rád vyhlasuje že pozitívny neznamená chorý. Dajme tomu že bezpriznakovych na kovid je napríklad 2/3 z celkového počtu. Podľa udajov od autora článku mi to vychádza že 40tis malo príznaky. Takže 159/40000*100= cca 0.3975%. To znamená že kovid je minimalne 4x viac smrteľný ako chrípka. Plus treba brať do úvahy, že tu sú neake opatrenia aby sa chránili rizikové skupiny ľudí, ďalší faktor že kovid tu je krátko aby sme mali presné čísla a dáta a hlavne 1/3 príznakoch je len hrubý odhad, v skutočnosti ich bude omnoho menej. To znamená že aj percento smrtnosti porastie. Prajem krásny den

  • A odkiaľ máte, že pri chrípke sa neberú bezpríznakoví? Chrípka je tu s nami desaťročia a máme k nej pomerne dobré dáta. Problém u kovidu je, že je to nové ochorenie, ku ktorému chýbali dáta. Teraz ich vďaka plošnému testovaniu máme o čosi viac.

   Ak by ste aj mali pravdu s tým, že 0,10% smrtnosť chrípky sa vzťahuje len na príznakových, tak stále potrebujeme vedieť, koľko je bezpríznakových. U kovidu vravíte, že je to 2/3. Viete koľko je to u chrípky? Lebo bez tohto pomeru nemôžte robiť žiadne výpočty.

   • Tak isto ani vy neviete presne na základe čoho je vyrátané tých 0.10% úmrtnosti na chrípku. Vašim člankom sa prezentujete, že ste objavili ameriku pritom tam máte len nejasnosti. Písal som že 1/3 je hrubý odhad. Vôbec netuším aký je tam podiel. Tak isto ani vy neviete podložiť dáta o chrípke a aj tak ste dali do rovnice. Zmiešali ste hrušky s jablkami. Ja som mojim komentárom len chcel priniest viac svetla do toho. Ďalšia vec, áno pravda je, že máme dáta o chrípke a dáta o kovide. Pravdou je že tie dáta o chrípke sú myslím a najväčšou pravdepodobnosťou bráne globálne. Či ? Čo je to za číslo ? Odkial je ? Je to celosvetovo za celý čas čo ľudstvo o chrípke vie ? Je to celkovo na Slovensku alebo na Slovensku za obdobie čo poznáme kovid ? To ste neuviedli. Čisla ktoré ste uviedli sú štatistiky kovidu zo Slovenska za necelý rok.
    Som otvorený vecnej debate, ale od redakcie by som čakal že dokáže vysvetliť, na základe čoho berie všetky informácie a nie len tie ktoré sa hodia.

  • Pozrite sa okolo seba!
   Ako to vyzera ked byva obdobie chripok a viroz.
   V praci aj v okloli viditelne stretavam viac kaslajucich soplavych…A kde je chripka? dostala meno s Covid?
   Preco stale citit presviedcanie o nebezpecnosti?
   Pravdu nemusite az tak tlacit sama sa ukazuje.

   Zda sa vam ze cisla umrti na covid su spravne?
   Ja vidim z medii iba snahu o co najvysie a najszrasnejsie cisla. Spocitavali pomaly aj cisla topanok za cely polrok.

   • Odpovedzte prosim na Milanov posledny prispevok,dakujem

    • Ja vám všetkým – v dobrom! – prajem, aby ste dostali NOROVÍRUS! Dá sa prežiť – ak ste v bežnej kondícii /= výživový stav/. Zimná – zimnicová chrípka. Desí ma to 14 rokov – odkedy bývam na dedine. Nazýva sa to aj alergia na zímu. A príde to na vás z okamihu! Podľa mňa to spustí jesenná depresia a pokles teploty v dome. Vyblváte si črevá, zaľahnete, Posteľ prepotíte. Žiadne jedlo v sebe neudržíte. Budete si smrdieť – a v tej zimnici sa neokúpete. To, čo vás postaví na nohy je vlastná mobilizácia = chcieť prežiť! No a potom – čo ťa nezabije – to ťa posilní! Je to ako každý rok sa stretnúť s Drakom! Pivo je liek. Len ti ho musí niekto priniesť.

  • Prepáčte – toto už nieje o exaktnosti vedy! My sa tu dohadujeme, či veríme v Covid 19 /kvázi značka výrobku/ – ja verím Bohu! Aká značka „výrobku“?!

 26. Tam si prosím pozrite to PDF Ojana Naďa – tlačová správa vydaná k PIATKU! „K dnešnému dňu“ – aj k sobote! Akože mi jebe?! Načo tam uvádza polovičný údaj! Keď otestujem 121 tisíc – tak neuvádzam údaj k 59 tisíc! He – a testy sa likvidujú! Tak to takto môžu zlikvidovať aj volebné lístky – ako nakazené! Toto je experiment – úroveň debilizácie národa.

  • Otázka – koľko má Orava plus Bardejov obyvateľov – teda ma zaujímajú percentá – koľkí prišli na test – aby sa Matovič udržal pri moci – lebo o nič ako moc tu nejde! A Oravci asi nie sú opice, ktoré miľujú trnavského psychopata! Či?

   Čiže keď odrátame deti pod 10 rokov – tak na testovanie prišlo 100% obyvateľstva hej?

   „Orava má 125 000 obyvateľov, hustota zaľudnenia je 75,6 obyvateľov/km2. Žije tu viac mužov ako žien. Na Orave žije 35% ľudí v mestách. Najväčšie mesto je Dolný Kubín (19 662 obyvateľov), potom nasledujú mestá Tvrdošín (9 340), Námestovo (8 058) a Trstená (7 539). Najväčšia vidiecka obec je Zakamenné- má 4534 obyvateľov. Najmenšia obec je Osadka- 155 obyvateľov. Najdlhšia dedina je Oravská Polhora- 12 km.
   https://orava.webnode.sk/geografia/

   Ty kokso – bývať v 12 kilometrovej dedine a ísť si nechať zobrať z nosa sople kvôli Matovičovi – tak tomu neverím!

 27. Bomba! Keď sa opice v strachu objímajú a to objímanie im robí dobre. Preto vymyslel Holýúd horor!
  PSY OP.

  „Ľuďom je v sebaklame lepšie, ak sú členovia skupiny, ktorá tiež klame samu seba, čo je súčasť skupinového sebaklamu pomenovaného skupinové myslenie, i keď ide skôr o skupinovú hlúposť.“ (Citované podľa MUDr. František Koukolík, DrSc., O lidech a živote, ISBN: 978-80-7492-368-5, s. 286)“
  https://www.infovojna.sk/article/kognitivna-dizonancia-a-jej-vplyv-na-dnesnu-spolocnost

 28. unavený občan z bludov

  Vôbec autora netrápi, že písaním bludov ohrozuje životy nevinných ľudí?

  Jednoduchá logika. Ak teda koronavírus je naozaj neškodný. Ako ublíži ľuďom ak dodržia odstupy, umyjú si ruky a dajú si rúško? Nijak. A prosím nechoďte na mňa s tými somarinami typu ako dlhodobé nosenie rúška škodí. Lekári a zubári ich nosia denno denne a nič im nie je a aj v iných povolaniach.

  Ale ak je nebezpečný tak to spomalí jeho šírenie nepreplnia sa nemocnice a budú sa môcť venovať čo najviac ľuďom. Alebo to je autor taký humusák, že si ruky neumýva a ubližuje jeho krehkej duši si ich umývať ak má mať rúško a byť 2 metre od cudzích ľudí? Alebo keď nebol koronavírus tak mal bežne nutkanie sa tlačiť k niekomu na tesnú blízkosť???

  Ešte pre doplnenie ľudia ako Vy sú dôvod prečo je zbytočne dlho zatvorená ekonomika. Keby ľudia dodržovali odstupy umývali si ruky a všetci nosili rúška už dávno herci mohli hrať v divadlách, športovci na štadiónoch, majitelia reštík mohli mať otvorené alebo barov a lekári si mohli vydýchnuť a nezamestnanosť by klesala. Lenže Vy ešte aj všetkých vymenovaných blbnete bludmi. Pretože ak by títo ľudia normálne pochopilo, že je to len o odstupe, umytí rúk a rúšku tak by sa obmedzilo šírenie. Ale keďže šírite bludy tak ešte dopomáhate stavu aby tieto zariadenia boli dlhšie uzatvorené a blbnete ľudí. A oni trpia aj ekonomicky aj zdravotne. Len preto aby ste Vy zarobili pár drobných. Na senzačných článkoch.

  Som strašne zvedavý či Vy alternatívci zverejníte tento môj komentár.

  • Videli ste niekde, aby sme spochybňovali umývanie si rúk alebo odstupy? Vystupujeme len proti rúškam a aj to nie absolútne, ale len u detí v škole počas vyučovania. Prípadne pri dlhodobom (celodennom) nosení aj u dospelých. Dôvody vám tu teraz nebudem vysvetľovať, sú podrobne vymenované vo viacerých našich článkoch.

  • „Som strašne zvedavý či Vy alternatívci zverejníte tento môj komentár“ – prepáč – ja ho uverejním!
   Chlapi – ktorí nemali rúška na hube – tu na dvoch domoch vymenili – za 2 dni prebudovali celé strechy. Takže choď do svojho rúškového boha!

  • Už celé mesiace nosíme rúška, udržiavame odstupy, zatvárame sa v bytoch… a čo nám to pomohlo? Iba ak uzavrieť sa do seba – však nakazených stále pribúda, či nie? Teda aspoň tak nás médiá o tom denno-denne neúnavne informujú, a to na základe absolútne nepresných testov, ktoré na testovanie covidu kvôli ich nespoľahlivosti a celkovej nevhodnosti neodporúčajú ani ich vlastní vynálezcovia – jeden z nich už záhadne ani nie je medzi živými…
   Mám pocit, celý tento covidcirkus bol vymyslený len a len na zruinovanie celosvetovej ekonomiky a na rozpoltenie ľudstva. Prečo túto smrtonosnú hrôzu nedostanú zvieratá??

Pridajte komentár

*