Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

4 menej známe bylinky s výraznými protirakovinovými účinkami


Print Friendly, PDF & Email

4 menej známe bylinky s výraznými protirakovinovými účinkami

(Olivia Cook, Natural News) Rakovina sa často lieči použitím silných liekov (zvyčajne chemoterapeutické), ktoré však môžu spôsobiť pacientovi viac škody ako choroba, proti ktorej majú bojovať.

Našťastie, existujú mnohé prirodzené riešenia na boj proti rakovine. Dnes si povieme o štyroch rastlinách, s ktorými sa nestretávame príliš často, no ich účinky sú pomerne výrazné.

1. Nové korenie

Nové korenie (allspice, Pimentovník pravý, Pimenta dioica) sa vyrába z nezrelých bobúľ stromu Pimenta dioica, ktoré sa sušia a melú.

Má viacero rôznych pomenovaní, vrátane jamajského korenia, kurundu, myrtového korenia, pimenty a nového korenia. Strom P. dioica sa pestuje v mnohých teplých oblastiach po celom svete a jeho éterický olej je tiež komerčne dostupný.

Podľa výskumu má nové korenie antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti vďaka množstvu bioaktívnych látok, ktoré prispievajú k podpore zdravia. Rieši aj zápaly, bolesti a horúčky.

Je tiež známe, že nové korenie má vlastnosti v boji proti rakovine a nádorom najmä vďaka trom zlúčeninám. Za jeho protirakovinové účinky sú zodpovedné eugenol, ericifolín a kvercetín.

2. Čierny orech

Orech čierny (Juglans nigra) obsahuje rastlinné zlúčeniny kvercetín 3-beta-D-glukozid a penta-O-galloyl-beta-D-glukózu. Tieto dve látky, ktoré sú súčasťou 16 zlúčenín prítomných v jadre čierneho orecha, boli stredobodom článku publikovaného v októbri 2020 v odbornom časopise Molecules.

Autori štúdie poukázali na to, že tieto dve zlúčeniny bránia množeniu dvoch druhov rakovinových buniek. Predpokladajú však, že antioxidačná aktivita je pravdepodobne poháňaná nielen týmito dvoma fenolovými zlúčeninami, ale aj kombináciou ich ďalších zlúčenín.

Uvedené zlúčeniny vykazovali antioxidačné aktivity, ktoré boli výrazne vyššie v porovnaní s analógom vitamínu E, ktorý bol použitý v štúdii ako kontrolná vzorka.

3. Krkavček kanadský

Napriek svojej povesti jedovatej rastliny má krvavček kanadský (bloodroot, Sanguinaria canadensis) výrazné protirakovinové účinky.

Jedna štúdia publikovaná v októbri 2020 v International Journal of Dermatology sa zamerala na schopnosť sanguinarínu bojovať proti rakovine, čo je rastlinná zlúčenina nachádzajúca sa v koreňoch krkavčeka kanadského.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Štúdia z októbra 2020 zistila, že sanguinarín je v závislosti od dávky účinný pri niektorých druhoch rakoviny kože. Táto zlúčenina blokuje proliferáciu rakovinových buniek a spúšťa apoptózu (bunkovú smrť) mnohých rôznych typov transformovaných a malígnych buniek.

Medzitým organizácia The Truth About Cancer (Pravda o rakovine) odhalila, že sanguinarín môže spustiť apoptózu prostredníctvom troch mechanizmov, citujúc štúdiu publikovanú v máji 2016 v časopise Free Radical Biology and Medicine.

Podľa štúdie sanguinarín aktivuje kaspázu (enzým, ktorý pomáha štiepiť bielkoviny a iné molekuly), podnecuje fragmentáciu DNA a znižuje hladinu antiapoptotických proteínov v laboratórnych leukemických bunkách.

4. Petržlen

Petržlen (Petroselinum crispum) je v kuchyni často zavrhovaný ako obyčajná ozdoba. Avšak táto „obyčajná ozdoba“ obsahuje silné protirakovinové zlúčeniny, ako je apigenín, ktorý zabraňuje tvorbe krvných ciev prenášajúcich živiny do rakovinových nádorov.

Obsahuje tiež 8-metoxypsoralen, rastlinnú zlúčeninu, u ktorej sa preukázalo, že brzdí rozvoj rakoviny pľúc vyvolanej karcinogénmi u laboratórnych myší.

Veľká talianska populačná štúdia zahŕňajúca viac ako 2 500 žien s rakovinou prsníka zistila, že riziko rakoviny prsníka sa znížilo zvýšením ich príjmu petržlenu. Dôvodom tohto zníženého rizika rakoviny prsníka boli práve rastlinné zlúčeniny prítomné v petržlene.

(Súvisiace: Nenáročná petržlenová vňať má mnoho liečivých vlastností, vrátane schopnosti bojovať proti rakovine.)

Záver

Ak sa chcete dozvedieť viac o prírodných terapiách na rakovinu a ďalších súvisiacich príbehoch, navštívte stránku CancerSolutions.news alebo pozrite si našu kategóriu článkov o rakovine.

Tiež si pozrite nasledujúce video (v angličtine) o amišskom farmárovi odsúdenom na šesť rokov väzenia za výrobu prírodného lieku na rakovinu:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A tuto instituciu, kt sa do vas navaza a kt vytvorili na potlacenie alternativy uz poznate?
  https://cedmohub.eu/sk/

  • Podobných sorošovských mimovládok je dnes strašne veľa, človek to niekedy už ani nestíha sledovať 🙂

 2. Obyčajný pohyb vonku má tiež výrazné protirakovinové účinky, teda ožarovanie celým spektrom slnečného žiarenia… … konečne jar a teplo, no ešte môže aj nasnežiť…

  • Pohyb vonku…- Vždy ma „pobavia“ jojkárske varovania o rakovine spôsobenej tým, že sa človek nachádza v lete na ostrom slnku, napríklad na obed..
   Nikdy som sa nijako neobmedzoval aj keď pieklo dennodenne, do kraťas vyzlečený na obed vonku. Neviem kto to vymyslel takú blbosť.. maximálne sa mi spálil nos či chrbát ale po pár dňoch aj to prešlo a už to bolo ok aj keď som bol potom na slnku dennodenne.

   • Na jednej strane bežné rady korporátneho lekára hovoria, že vitamín D3 je veľmi dôležitý, no na druhej strane zároveň sa chráňte rakovinotvorným krémom pred slnkom… veď jedno sčasti vylučuje účinok druhého, teda krémy na opaľovanie sú nezmysel, slnko tu bolo skôr! Kto sa nechce spáliť, nech ide do tieňa, alebo nech sa oblečie…

   • Nedoporučujú aby sme boli vonku v tomto čase a prave našej telo získa vitamín D len od jedenástej do druhej poobede

   • Objektívne

    Možno to zatial necítiš, pretože sa aplikuje globálne zatemňovanie.

    • Jediné čo mi vadilo mi keď som roky robil na slnku bez možnosťi sa ukryť vonku bolo, že som sa po dvoch mesiacoch cítil stále akoby prehriaty až do špiku kostí. Všetko mi vadilo čo bolo teplé – aj vlažná sprcha, čokoľvek z čoho išlo teplo.- bolo to ako keď sa popališ a potom je tá popálená časť tela háklivá na dotyk teplého.
     Ja som však bol prežiarený až do do vnútra tela. Keď som sa sprchoval a voda bola čo i len trocha teplá tak sa mi vnútornosti a svaly v tele „ozývali ‚ – akoby sa zrazu rozohrievali a bolo to nepríjemné. To bolo jediné negatívum, ktoré už nepociťujem nakoľko už cca 10 rokov tú prácu vonku nerobím.
     Pracoval som vonku na jednom mieste, nedalo sa nikam ukryť a naviac som bol v polohe kedy som sa každú chvíľu nemohol hýbať nakoľko som montoval veľmi jemné súčiastky na veľké konštrukcie a bolo to aj fyzicky náročné sa na to sústrediť …od jara do jesene na slnku, v daždi som robil inú prácu tá vonkajšia sa nedala.
     Za socíku či po ňom celá naša família (samozrejme chlapi:)) pobehovala po vinohradoch, poliach, doma na záhrade skoro vždy od pol pása hore bez a aj keď sme boli spálení a ošúpaní tak sme aj tak pobehovali ďalej bez trička. Prvé jarné či letné spálenie od slnka a potom ošúpanie s ťažkými 2 nocami na boku a potom sme už boli inertní. Jediné čo hrozilo od slnka bol úpal.

     • Objektívne

      Porovnaj si opaľovacie krémy za socíku a teraz. Vtedy stačil faktor 8, v súčasnosti je potrebný faktor 50+, inak povedané je zrejmé, že Slnko viac žiari v UV oblasti, ale nie je to len slnkom.

     • Kedysi boli cementové vrecia po 50 kg a na vykládku na brigádu ťa nezobrali. pokiať si na plecia nevedel naložiť dva – teda 100 kg. Ja teraz fakt neviem, či sme boli otroci, športovci, sokoli – alebo len ko.oti. Dnes sa idem posrať z 25 kg vreca niečoho. No a teraz tí latéčkoví mladíci na elektrických kolobežkách, a v legínach a plecia nikde – a nešúchať pi.u ale mobil! Vymrieme!

     • Objektíve: Jedy zosilňujú škodlivý účinok nadmerného UV. Napríklad zlúčeniny fluoru.

     • Pamatuji si jak pár let po sametové mi začali bolet oči když jsem byla na sluníčku.Časem se to samo upravilo.Starší lidé říkali,že to sluníčko tak divně svítí .

     • Zaujímavé. Trebalo by to premerať.

     • Nepožívam žiadne opaľovacie krémy 30 rokov, iba normálny rozum a Indulonu na ruky, kcicht aj na topánky, rukavice, na všetko.

      A keď som sa na Sinaji kúpal prvé tri dni v tričku, tak sa cmarový na mňa kukali jak na blázna…potom týždeň nemohli vyliezť na slnko a pochopili…stačí rozmýšľať.

     • Seneca:
      Mne pripadá indulóna taká umelohmotná. Radšej šiltovku a tričko, prípadne sa zvlečiem z kože 🙂

 3. Najúčinnejšia alternatívna liečba rakoviny je hladovka na čistej vode. Prax hovorí za všetko.

  • Na jednej strane bežné rady korporátneho lekára hovoria, že vitamín D3 je veľmi dôležitý, no na druhej strane zároveň sa chráňte rakovinotvorným krémom pred slnkom… veď jedno sčasti vylučuje účinok druhého, teda krémy na opaľovanie sú nezmysel, slnko tu bolo skôr! Kto sa nechce spáliť, nech ide do tieňa, alebo nech sa oblečie…

   • Pardon, mi to hodilo vedľa. Hladovka, alebo extrémna fyzická záťaž bez hladovania, ktorá môže byť ešte lepšia ako hladovka, nakoľko vybuduje telo…

  • Vladimír: Zomrieš od hladu, nie na rakovinu. Je v tom logika.

   • Je to komplikované a nie každému to vyhovuje. Ja osobne mám najlepšie výsledky liečby rakoviny hladovkou kombinovanou s dietami.

    • Už si niekoho vyliečil?

     • Áno. A sám som rakovinu nikdy nemal.

     • A koľko rokov už žije vyliečený? Lebo aj chemolekárom žijú ľudia po liečení pár rokov.

     • Vyliečení žijú už vyše 25 rokov bez rakoviny. Skôr som sa o to nepokúšal.

     • Vladimír: Tak prezraď ako si ich vyliečil.

     • Rakovina je nespracovaný konflikt! Pochopiť to môže len ten, kto to pochopí! Cca pred 5 rokmi som dal susedke DVD – k týmto veciam – už jej mama bola akože na palio „liečbe“ – a dodnes nie a nie skapať! Lebo už raz rakovinu mala, raz ju prekonala Tak prečo nie znovu! To je ako rozsobáš! Treba to poslať do pi.e a zhasnúť za tým!

  • Marek Košice

   Vladimír : Hladovku rozhodne netreba PRECEŇOVAŤ……… Videl by som to takto (A TO NIE SOM PRÍVŽENCOM KLASICKEJ MEDICÍNY) : Hladovka na 50% vylieči rakovinu…. Ale to aj ožarovanie a chemoterapia ju vyliečia možno na 50%….. Pričom po hladovke by sa už rakovina vrátiť NEMALA, no po chemoterapii sa za niekoľko rokov vrátiť môže. ALE NEMUSÍ, ak človek zmení svoj život, psychiku, negatívne zvyky, atď…
   Čo som tým chcel povedať? Že je to stále len 50%… A 3 až 6 týždňová hladovka rozhodne nie je pre každého… Totálne inak ju bude znášať človek s nadváhou v porovnaní s človekom, ktorý je štíhly…….Ten s nadváhou to bude mať OMNOHO jednoduchšie…

   • Čiastočne máš pravdu Marek, praktické skúsenosti s liečbou ukazujú že práve tí štíhli dokážu hladovať dlhšie. človek s nadváhou má v tele mnoho toxínov, ten musí hladovať veľmi opatrne. Po liečbe treba dodržiavať dietu, aby sa choroba nevrátila. Chemoterapia zabíja aj zdravé bunky, preto ju nedoporučujem.

    • Marek Košice

     Vladimír, nejak si však zabudol na to, že obézny človek síce má viac toxínov v tele (keďže sa viažu na tuk), ale odplaví ich močom (musí veľa piť počas hladovky)…….. No vďaka tým tukom z neho nebude po hladovke KOSTRA ako zo štíhleho človeka, a teda bude mať viac sily……..

     • Marek Košice:
      Toxíny rozpustné v tukoch sa vyplavuju črevom a tam sa reabsorbujú. Tuky musia mať náboj aby rozpúšťali, „omega“ tuky.

   • Pokud byli příčinou rakoviny paraziti,tak ta chemoška zabere.Ale za jakou cenu!
    Ale tělo je oslabené a červíčci znovu zaútočí .Tělo pak další léčbu už třeba nedá.
    .

    • Marek Košice

     Môjho dedka od rakoviny liečili pred 6 rokmi, klasickou medícinou a teda klasickým postupom. Teraz má 82 a je plne samostatný……Bola to rakovina hrubého čreva. Chcem tým napísať len to, že keď mu pomohli v pokročilom veku a žije aj 6 rokov po, a dokáže si okopávať na záhradke dokonca aj teraz, tak……moja rodina (nepíšem, že aj ja…) v súvislosti s liečbou rakoviny plne dôveruje „klasickej medicíne“….

     • Když se z ní vyléčil chemoškou,tak měl jen předrakovinný stav-pseudorakovinu.Byl na tom zdravotně tak dobře,že tu léčbu zvládl .

  • Nesúhlasím, pretože ty sa potrebuješ zbaviť toxínov rozpustných v tuku na toxíny viazané v bielkovinách – aby boli rozpustné vo vode a vylúčitelné obličkami! No – a teraz ti pripomeniem 4 faktorý – ber to ako kombinatoriku – ktoré spôsobujú choroby! Strach, stres, toxíny v prostredí – a podvýživa!

   Pokiaľ toto nechápeš – tak sám seba a druhých ojebávaš! Ešte raz! Po 48 hodinách hladu sa zlikviduje všetok gykogén a pečeň začne rozpúšťať tuky a v tukoch rozpustené toxíny! Začne teror! Chemický teror! A jediný spôsob ako zvládnuť tento teror – je kvalitná výživa rýchlo strávitelnými bielkovinami! Nie ďalším terorom podvýživou – hladom! Ty idiot! Hladomor je ozdravný proces ľudstva?! Ty debil! Ty chceš vyliečiť ľudstvo hladom! Ko.ot!

   • Ďakujem za názor. Tie nadávky a urážky ti poškodzujú zdravie priateľu. Každý sa rozhoduje sám za seba a ja nikoho neklamem. Ty si hladovku nikdy nedržal a ani si sa zdravo nikdy nestravoval. Si neempatický psychopat a pozeráš sa na svet iba z „okna“. Každému s iným názorom ako máš ty iba nadávaš.

    • Ja som sa takto vyliečil z cukrovky 2. Tá bola spôsobená psychosomaticky – proste matka mi zmizla niekam! Prvá fáza liečenia – hľadaj bilinky! Druhá fáza liečenia – hľadaj príčinu! Ešte raz ku.va! Ak je jednou z príčin chorôb podvýživa – tak sa nesnaž ľudí liečiť hladom! O tom točím! Však sa pozri, čo žeriete v supermarketoch! Codex Alimentarius! Cielene degradované potraviny! Vieš už ku.va oddeliť hlad a podvýživu?!

     • Áno, aj tučný človek má podvýživu. Počas diety musí doplniť vitamíny a nerastné látky, ktorých má nedostatok, ale nie sračkami zo supermarketov a ani rôznymi potravinovými doplnkami a vitamínmi z lekárne. Na rozdiel od teba som predišiel mojim postupom rôznym chorobám, ktoré ľudia v mojom veku okolo mňa majú. Čistá voda, čistý vzduch, čisté potraviny, čistá myseľ a človek je zdravý. Postupuj rozvážne a uč sa nielen na svojich chybách, dostavia sa pozitívne výsledky.

   • Znám lidi,co šli hned do 42 denní hladovky a přežili .Ale vše chce taky určitou přípravu .Začít s pár dny a postupně přidávat .Jsme většinou tak zahlcení toxinama,že to tělo nemusí ustát.

    • Motivácia – ale aj znalosť – je to najdôležitejšie! Inak ťa to zabije! Preto ani alopatickí lekári za toto nechcú prevziať zodpovednosť – vyžaduje to intímnu konzultáciu. Ja som sa to musel naučiť sám. Na moju zodpovednosť. Ani GNM sa nedá aplikovať bez porozumenia a vnútorného rozhodnutia.

     • V tom máš pravdu.Delší hladovka je především psychická záležitost.A aby byl léčebný efekt co největší musí být splněno mnoho faktorů.Ale o tom jsou celé knihy, každý si snadno může informace dohledat.

    • Marek Košice

     Ja som držal 2x 84 hodinovú SUCHÚ hladovku (s asi pol ročným odstupom). Tam sa neje ani nepije. Schudol som 6kg…. Vyzeral som potom veľmi zle….a na plnú váhu som naspäť nabral až za mesiac…. 😀 😀 😀 ….. 1x 9 dňovú klasickú, X krát klasické 3 dňové, mnoho 36 hodinových…. No je to už niekoľko rokov čo držím „len“ 17 hodinovú dennú „lačňovku“….a teda prerušovaný pôst IF 17/7 ….

     • Ešte taká malá vec – ľudia nestárnú len stárnutím – ľuďom sa zapisuje do tvárí – šialenstvo!

   • Pohoda máte pravdu. Najprv treba ľudí posúdiť na čo majú. Skúsiť najprv 7 dňovú, čo to urobí. Zásada je dieta má byť pred hladovkou aj po hladovke 2 krát dlhšia ako samotná hladovka. Čiže 90 dní dieta, 42 dní hladovka, 90 dní dieta. Telo počas takej dlhej hladovky dokáže vyliečiť takmer všetky choroby a značne omladí organizmus.

   • Maroš o liečbe hladovkou nevieš nič?

    • Hladovka je hovadina – pozri prednášky Barbary O’Neil. Principiálne nič dobrovoľne nehladuje. Chuť do jedla – chuť do života. Treba vedieť preladiť.

  • Vy musíte pochopiť hlad ako odmietnutie – niečoho. Ale podľa GNM – musíte spracovať vnútorný konflikt! Nie odmietnuť ho – ale spracovať ho! A to sú dva úplne iné procesy! Kapišto – ten rozdiel?! Spracuj to ty debil! Odmietnutie neznamená spracovanie! Musíš prijať tú ranu a spracovať ju! A čomu nerozumieš?!

   • Maroško, ty máš konflikt sám so sebou. Nemáš záhradu ani inú nemovitosť a stále sa tu na niekoho hráš. Nevoláš sa ani Maroš, tvoje pravé meno poznám. Píšeš tu príbehy, ktoré si čítal v časopisoch alebo si ich len niekde počul. Sedíš a len čumíš z okna. Píšeš lebo sa nudíš. Tam kde si, tam sa mnoho ľudí nudí. Ty hulvát, mám pokračovať?

 4. VŽDY SA DRŽTE PAVIDLA PRAVEJ RUKY! Nikdy nezablúdite!

  • Marek Košice

   Prečo pre mňa? 🙂

   • Aby si nebral ženy ako náboženstvo.

    • Ženy sú INCIDENCIA! Neustály potenciálny konflikt! To je iná rasa! To nie je iná samička toho istého druhu! Ľudskú rasu tvoria dva druhy – muž a žena! Výsledok závisí na tom – ako sa dohodnú.

     • Maroš: Aha, myslel som si že mám smolu na ženy. 🙂

     • Rumcajz – len si sa nechal zlákať inou predátorkou! Lepšie ako sa raz zle oženiť je dobré sa kvalitne obesiť. O tom je celibát. Ale to nemôžeš rozprávať 20-ročnému chlapcovi, ktorý má plné gule. Ale aspoň nám tie ku.vy židule porodili cudzie decká, aby sme ako národ nevymreli.

     • Maroš: Ako sa pozná že sú cudzie?

     • Rumcajz – židule používajú deti ako zbraň.
      Takže epizóda.
      1/ Židovka ti porodí 2 deti s cudzími chlapmi.
      2/ Potom ťa opustí.
      3/ Potom sa vráti a bude ťa vydierať – o byt!
      4/ Potom ťa vyštve!
      5/ Potom poštve deti proti tebe!

      Nič nič nič – žiadna česť – len rozvrat ty chuj!

    • Marek Košice

     Kto berie ženy ako náboženstvo? …Ja určite nie. Veď ich často „hejtím“ (kvôli ich sk*rvenej hypergamii)….

 5. Robil niekto výskum čo je to rakovina?

 6. Čím ďalej tým viac pribúda informácii o tom, že covidové hry budú čoskoro pokračovať pod značkou chorobyX, mňamky sa už vo veľkom vyrábajú, viď napr. Japonsko a nacistické krajiny sa pripravujú na „lepšie“ zvládnutie vlastného teroru ! Pamätajme, čo im dovolíme, to aj urobia ! Pripravte sa a rátajte so všetkým… digitálna mena s tým uzko súvisí !
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/australie-pripravuje-svou-vlastni-narodni-gardu-ktera-bude-behem-pristi-pandemie-prosazovat-lockdowny/

 7. Taká zaujímavosť. Má to súvis aj s danou témou o bylinkách.

  Včera som bol pozrieť kamarátov, čo robia semináre a mali akurát „Bylinky 2“. Jeden je vyštudovaný lekár a druhý študoval v Číne ich spôsob liečby a ich medicínu. A prvú bylinku mali „Zádušnik Brečtanovitý“. A hodinu bolo čo rozprávať o jednej bylinke. No a zaujímavá informácia bola, že práve táto bylinka bola na akože Kovid jedna z najlepších. Zlepšuje, respektíve odblokováva naväzovanie sa kyslíku na hemoglobín v krvi a tým lepšia saturácia pľúc a celého tela. A rok pred šarádou bola „akože odstránená z databáz a akože zakázaná“. Tak ako bolo smernicou EU zakázané dávať info o liečebných účinkoch bylín do kníh a vlastne všade.

  A boli tam vlastne bylinkári a záujemcovia o info z celého Slovenska a jedna pani hovorí, že v posledné roky bolo práve tejto byliny na mraky všade. Od marca do novembra.

  Náhoda ?

  Stačí mať „Poznanie“ a VEDIEŤ. Čo, kde, kedy, ako a s kým – čím a do určitej miery vie človek korigovať veci naokolo.

  Inak Kardamón je údajne celkom fajn pôsobiaci anti-cancerózne a podľa Edgara Cayceho sú mandle tiež veľmi dobré.

  Ale najlepšia prevencia pred chorobami je „dobrý“ a poctivý život. Ale zadefinovať, čo je dobrý život, to je tak na mesiac debaty v kuse každý deň.

  • Náhoda určite nie. Keď prestanú ľudia brúsiť trávniky na pár milimetrov, bude im tam rásť kopa byliniek.

   • Objektívne

    To ano, ale pekne postriekaných toxikáliami od chemtrailsu.

    • Až také strašné to nie je. Bylinky majú zásobarne látok, z ktorých si telo bezpečne vyberie to čo potrebuje, a kam z tela odíde to čo nepotrebuje. Podobne je to s chemtrailsami.

     • Objektívne

      Tým vlastne hovoríte, že to čo spadne na zem z postrekovania oblohy nie je až tak veľmi nebezpečné pre život a nemusíme sa znepokojovať, že to robia.

   • Rumcajz

    100%.

    Ale neni ľahšie ísť do lekárne a kúpiť si nejakú chemickú náhradu ? Ako sa učiť, poznávať, vedieť…život, výučba…evolúcia.

   • mariankosnac

    Áno ale ľudia sa tiež boja kopy kliešťov vo vysokej tráve.

    • Stačí kosiť na 5 cm a ani polievať netreba.

    • Kliešte sa najviac vyskytujú v tujach a cypruštekoch, údajne tam aj prezimúvajú.

     • Rumcajz máš pravdu, tujky, cyprušteky, monokultúrne trávniky a glyfosát, to je dielo skazy. Narobia sa na tom ako kone, každý týždeň kosia, postrekujú, hnoja alebo polievajú a osoh žiaden, iba otrávená záhrada. Pestrosť kvetov na obyčajnom trávniku, liečivé byliny, zeleninu a ovocie tou námahou nezískajú.

     • Vladimír: Nepísal som to iba ja. 5 cm bylinkovník treba častejšie kosiť, pretože udržuje vlhkosť a rastie rýchlejšie. Je príjemný a pekný s kvietkami. Dobré je mať z juhu listnaté stromy. V tieni je v lete príjemne, všetko tam rýchlejšie rastie. V lete nie je limitujúci faktor rastu rastlín slnko, ale voda. V miernom tieni paradoxne všetko rastie rýchlejšie. Prácu s kosením uľahčí výkonná benzínová kosačka s pojazdom. Nevadí že rozmixuje nejaké čmeliaky a včely. Majú tam čo jesť (kvietky) a namnožia sa, je to len hmyz. Z koseného trávniku alebo zo stromov kliešte vraj nehrozia.

     • Ako vraví starký Hričovský: treba vytvárať okrasno-úžitkové záhrady pri domoch a na nádvoriach, nie len okrasné… Nové trávniky treba siať lúčnou zmesou, alebo aspoň zmesou s ďatelinou, trávnik je potom oveľa odolnejší a zelenší aj bez hnojenia ( mikróby na koreňoch ďateliny viažu dusík z atmosféry ). Kosiť treba na najvyššom, alebo druhom najvyššom nastavení na kosačke ( počas vlhkých dní sa môže raz za čas aj nižšie, oživí to trávnik ).
      Takmer všetky úžitkové kry a stromy pri správnej údržbe sú aj okrasné. Záhradníka poznáš podľa toho, že na dvore nemá žiadnu tuju. Tuja je obrazom úpadku „záhradkárov“….

     • Daniel:
      Bylinky sa vysejú samé. Nízkym kosením sa zabijú, prežije len tráva. Spoločenstvo bylín závisí aj od pôdy. Na chudobnej pôde bude rásť ďatelina, na prehnojenej žihľava. V bylinkovníku rastú aj huby.

    • Kliešte sú v tráve pokolená. V párcentimetrovej alebo keď máš dlhé nohavice ti nič nehrozí. Kliešte prenášajú spirochény. Problém je blízky chov huňatých zvierat.

   • Monokultúrne trávniky udržujú pomocou herbicídov s glyfosátom a ten je najvýkonnejší tvorca rakoviny, preto je u ľudí, pestovateľov trávnikov rakovina značne rozšírená.

    • Takých kktov je dosť čo im nevadí otráviť matičku Zem. Ale ani tráva neznesie jedy. Vyzerá tak úboho, otrávene. Zaujímalo by ma čo na tej tráve také vidia. Bylinky sú tiež zelené a mäkké. Akurát sa na nich vypasú čmeliaci a včielky, a trávnik nevyzerá ticho a mŕtvo.

     • mariankosnac

      Moderní ľudia odtrhnutí od prírody (často aj alergici) sa boja včiel, preto práve chcú tie sterilné trávniky.

     • Žiaľ tých magorov pribúda a rakovinu spôsobujú nielen sebe, ale aj susedom okolo a skús im vysvetliť, že glyfosát… povedia ti že nie je zakázaný. Ak som dobre informovaný, tak už iba EÚ nezakázala používanie glyfosátu v herbicídoch, všade vo svete už bol zakázaný.

     • Nechcel by som bývať pri včelíne. Písal som o čiernych včielkach samotárkach. Bývajú v dreve na kúrenie. Sú pokojné.

     • Vladimír: Aby nemuseli kosiť trávu okolo plota. Pretože pár stebiel trávy by pri pletive ich zabilo.

     • A ja si idem robiť včelí domček, aby som tam mohol sedieť, spávať, vnímať ten nádherný zvuk a ich vibráciu a cítiť tú božskú vôňu plátov, medu. A keď mi bude dopriane, tak nech ma tam aj raz nájdu „vybzučaného“…

     • mariankosnac , alergie vznikajú častými vakcináciami. Keď sa neočkovalo neboli ani alergie.

     • Seneca – pozor na choroby včiel – tie rôzne roztoče a pod. Odporúčam zamerať sa na tzv. samotárske včely – ako napr. drevár fialový – pokiaľ ťa nedesí, alebo rôzne druhy drobných čmeliakov, ktoré žijú v stavbách. Rozvŕtať kus pňa alebo Ytongu. Včelie spoločenstvo – ako zdroj potravy vôbec – atakujú rôzni predátori – aj sýkorky, ktoré inak potrebujeme – dokážu cez zimu zlikvidovať celý úľ. Treba o tom vedieť viac a neidealizovať si to.

  • Dobrý a poctivý život = stačí dodržovať Božích desatoro….( seneca)

   • Desatoro božích a ešte trocha viac. 🙂

   • Marek Košice

    K desatoru patrí aj „NESMILNI“………..To ale znamená NEORGAZMUJ….. A to možno nedodržuejš ani ty, nie len všetci ostatní (okrem mňa), čo čítajú tento môj príspevok…. 😀

    • ander z ke

     a ked tvoje telo zistilo, ze nepotrebujes, kvoli pozastaveniu orgazmovania, produkovat tolko hormonov, tak tvoje telo endogenne znizilo produkciu hormonov. Este v tom pokracuj a scvrknu sa ti semenniky. Hlupak

     • Ja viem tak, že tým starým ko.otom sa nafúkli gule a zmenšil penis!

      Takto – výhoda impotencie! Nechám si tú škváru pre seba! Nebudem to živiť!

     • Marek Košice

      Hlupák si ty, Ander. Som bez orgazmu 20,5 mesiaca (koncom apríla to bude 21 mesiacov)….NIČ sa mi nezmenšilo. A nabral som trochu svalovej hmoty aj po 17 rokoch cvičenia…..Takže ASI SOTVA sa mi teda znížil testosterón, ťuťmák…. 😉

  • mariankosnac

   ,,a jedna pani hovorí, že v posledné roky bolo práve tejto byliny na mraky všade“

   Tiež som si v posledných rokoch všimol podobnej buriny ale myslím že sa jednalo skorej o Pľúcnik lekársky.

  • Zo slovenských bylín najlepšie liečil údajný kovid cesnak medvedí. Každý, kto ho konzumoval tak „kovid“ nemal.

   • lebo sa mu vyhýbali ľudia

    • Ak používali aj ďalšie byliny ako ligurček lekársky tak ten cesnak nebolo cítiť. Odskúšaj a uvidíš.

     • Cesnak mám občas v jedle. Všetko s mierou.

     • Rumcajz, staré recepty píšu o tom, že na návrat potencie u mužov, ktorý o ňu prišli treba skonzumovať 9 strúčikov cesnaku denne a k tomu jeden menší zeler po dobu niekoľko dní. Samozrejme v surovom stave. Cesnak kuchynský a cesnak medvedí sú všelieky a liečia choroby, ktoré spôsobujú kliešte. Kamarát sa tak rýchlo zbavil po niekoľko rokov trvajúcej lymskej boreliózy, ktorú mu lekári nevedeli vyliečiť.

     • Ďakujem za informáciu. Počul som že aj alkoholizmus lieči boreliu.
      Staré recepty neexistujú. Papier sa za 100 rokov rozpadne.

     • Rumcajz! Pi na zdravie . ako naši predkovia – a máš v pi.i alkoholizmus! Všetko je o programovaní! „Nepřátel se nebojte a na množství nehledte!“

      Aj keď každý vôl by si mal uvedomiť, koľko si môže na rohy naložiť.

     • Vladimír: Kde sa dá zohnať cesnak medvedí? Alebo koľkokrát viac treba obyčajného?

      Maroš: Žiška 🙂

     • Rumcajz!
      Medvedí cesnak teraz začína kvitnúť a je ho všade plná prde! Ja ho mám na záhrade – vyslovene v tieni – plnú prdel! Udaj mi svoju polohu – a ja ti poviem, kde ho máš hľadať. Lebo je aj v nížinách aj v horách. Dosť hlboko korení – hlbšie ako snežienky. Ale má silný potenciál, takže môžeš si vykopať celý trs rastlín – a prežijú. Ideálne, keď začnú odkvitať – a nasadzovať pacibuľky – vtedy sú cibuľky už dostatočne zásobené živinami. Skús byť agilný skôr, než ťa vytlačia konvalinky.

     • Rumcajz, cesnak mdvedí rastie divo hlavne v bukových lesoch po celom slovensku všade tam, kde je dostatok vápnika v pôde. Slováci ho na juhu zberajú už od februára pri Dunaji aj na pahorkoch. Koniec zberu je v horských oblastiach severného Slovenska počas mája. Zajtra idem na turistiku zameranú na zber cesnaku medvedieho do nadmorskej výšky cca 800 m.n.m. Dajú sa zohnať v semenárstvach pre záhradkárov aj semienka. Tiež ho na záhrade pestujem. Známym rozdávam semienka, aby nepustošili pôvodné stanoviská kde rastie divo. Môže sa zberať aj v chránených lokalitách, ale iba 3 metre od značeného turistického chodníka. Zožeň si cesnak od pestovateľa, lebo lacný v obchodoch je čínsky a ten nemá účinok na choroby.

     • Rumcajz, zberám len listy, cibuľky sa zberať nesmú, v prírode je to zakázané. Listy sa zberajú iba vtedy ak ešte nekvitne, počas kvitnutia neodporúčam zber. Ročne mu z jednej cibuľky narastú len 2 listy. Tento rok je príroda zobudená omnoho skôr ako po iné roky. Odhadujem, že jeho zber by sa mal ukončiť začiatkom mája. Niekde rastie pri vodných tokoch a inde na hrebeňoch hôr. Nazberaný a uložený v chladničke vydrží čerstvý maximálne až jeden mesiac.

     • Takto! Medvedí cesnak doslova pochopíte, až sa ho doslova nažeriete! ??? Ja som sa ho doslova nažral, lebo poznám históriu, a zároveň som bol v situ – že som nemal čo jesť! Bol som nezamestnaný!
      1/ Keď sovieti oslobodzovali Bratislavu – tak logicky vyžrali všetko!
      2/ V Bratislave – v Petržalke – bol tábor zhruba pre 500 väzňov – neboli to len židia.
      3/ Aby ich miestni preživili, tak im varili „šlichtu“ z medvedieho cesnaku! Odbočím – nikdy somj nejedol nič lepšie!

      Aby ste urobili dobrý špenát – musíte doňho navaliť veľa cesnaku! Ale „špenát“ z medvedieho cesnaku nepotrebuje žiaden cesnak!

      No – čo to vyžaduje! Priestornú igelitku, do ktorej nadrbete niekoľko kg listov medvedieho cesnaku! Potom sa pripravte na to, že každý jeden lístoček musíte poctivo umyť – lebo slimáky. Potom už len klasický cibuľkový základ – akože na špenát /cukor, zápražka/. To je tak dobré žrádlo, že ku tomu treba pristupovať ako k rituálu – samotná návšteva lesa je rituál, samotná príprava jedla – úmorná – je rituál. Všetko je to rituál! To nie je o tom, že si medvedí cesnak urobím ako pomazánku! Ja hovorím o tom – poriadne sa ho nažrať! Aj butóny – ešte než zakvitnú a su v kvetnom obale – sa dajú naložiť ako uhorky!

      Takto. Ja mám medvedí cesnak akože pre svoju potrebu – a celý rok naňho nesiahnem – lebo si ho šanujem. Na tie lukulské hody fakt potrebujete ísť do Petržalky – na tie obrovské plochy. V minulosti som naň naučil jednu dievčinu – psíčkarku, ktorá mi potom povedala, že to zásadným spôsobom zmenilo život v ich rodine. V zmysle prístup ku zdrojom v prírode. Boli sme asi iba dvaja ľudia v celej 130-tisícovej Petržalke. Medvedí cesnak je pre mňa kultová rastlina!

     • Vladimír, Maroš: Ďakujem za informácie. Trochu si to nechám prejsť hlavou. Záhradu mám veľkú. Čo ešte z prírody sa oplatí zberať alebo pestovať?

     • Maroš: Asi som si ťa s niekým pomýlil. Takže odvolávam čo som odvolal…

     • Rumcajz – jahody – lebo listy ako čajovina.

  • Objektívne

   Až tie obrazy na oblohe potvrdia obyčajní ľudia, ktorí to nafotia/nafilmujú svojimi mobilmi a bude toho desiatky/stovky, tak až potom sa tomu bude dať veriť. Dovtedy je to len obázok upravený Photoshopom.

 8. A ešte pre Rumcajza.

  Som minule nestíhal. Tak ohľadom tých kandidátov. Ja osobne nepotrebujem parazitov tohto tipu k môjmu životu. To, že sa ešte nachádzame v spoločnosti a v hre, ktorá potrebuje takéto parametre, aby ľudia dostali „poznanie“, s tým akurát treba žiť a dožiť, ako najlepšie budeme vedieť. Máme len to, čo si zaslúžime.

  Ako bol niekto naznačil, muselo by možno 99% obyvateľstva zeme „zmiznuť“, aby mohol nastať „zlatý vek“. Čo ale v podstate nieje až taký problém pre „Zemičku“ nás upratať ekologicky skôr, ako to tu spravíme my nejekou nukleárnou zimou.

  Už to urobila niekoľko krát a … a uvidíme.

  Zdrojov a info je kopec. Ako s tým naloží človek a ľudstvo je už len na každom z nás.

  https://www.youtube.com/watch?v=-UkHwjz4i1k

  A kľudne môžu byť aj prezidenti, ktorí nebudú mať problém ísť pomôcť strihať stromy, oberať ovocie, piecť chleba, zahrať si ping pong alebo fotbal a dohodnúť sa s inými národmi a krajinami, ako si môžeme navzájom pomôcť, ale na to by muselo byť patričné obyvateľstvo. Možno tak 1% momentálne a aj to som ešte asi poriadne prestrelil.

  Ešte stále funguje staré rímske „Chlieb a hry“

  Lebo také drísty, že MS v hokeji spojí národ funguje pre tích, ktorí to ešte potrebujú, ale nie pre mňa. Bude lacnejší chleba, alebo všetci zrazu prestanú kradnúť, keď je niekto MS. Keď sa prestanú platiť parazity, ktoré na tom zarábajú, potom bude chleba lacnejší…ale na to treba „vedomé obyvateľstvo“

  Sem tam sa nájde aj čosi také, ako bol José Mujica

  https://www.youtube.com/watch?v=4GX6a2WEA1Q

  Poznanie dejov a vecí oslobodzuje…

  • Poznanie dejov a vecí – zaväzuje!
   Ľudia nechápu kognitivitu! Egyptskí žreci izolovaním žiodov a kŕmením ich manou počas 2 generácií vyradili – odstránili fungovanie ich pravej mozgovej hemisféry a kognitivitu, aby sa židia mohli stať parazitmi a perifériou globálnej moci!

   „Postav dom, zasaď strom, sploď syna!“ To je kognitivita!

   Otázka – právo brániť vlasť /progresívci, liberáli/ – alebo – povinnosť brániť vlasť /konzervatívci – „kognitívci“/!

   Otázka – v čom sú nebezpeční liberáli a progresivisti?!
   ŽE KU.VA ODSTRAŇUJÚ KOGNITIVITU z tradície, z kultúry a z povinností! Z každého debila a psychopata robia „vyvoleného“ – privilegovaného – že niečo NEMUSÍ!

   Už v 90.-tych rokoch začali židomédiá pretláčať „celebritálny“ výraz – „Toto nemusím!“ – ako prejav slobody! Idioti! – Sloboda je prejav, keď niečo priamo nechcem! Toto nechcem! To je moja sloboda povedať nie!

   No – a teraz – deti si nebudú musieť robiť domáce úlohy!
   Deti nebudú musieť vyniesť smeti! Lebo medveď!

   Vy zjavne nechápete – ako podsúvaním „slobôd“ zmrdi odstraňujú naše kognitívne funkcie, ktoré rozhodujú o našom prežití vôbec!

   Ešte poznámka k Ukrajincom, ktorí nebránia svoju vlasť – proti židorusom! Lebo niekomu to vadí! Že sa nenechajú nachytať do židopasce „Do posledného Ukrajinca!“
   Existuje zlaté pravidlo hraničnej situácie – zem – alebo národ! Vždy NÁROD! Národ môže kočovať, môže migrovať! Zem je všade! Národ je kultúrna integrita! A o tú ide! Ja v žiadnom prípade nepohŕdam Ukrajincami, ktorí odmietajú bojovať proti slovanským bratom za záujmy sionistického žida! Aj tá banderovčina je odtiaľ potiaľ! Aj ten ruský židosovietizmus je odtiaľ potiaľ!

   Bojujme za svoje každodenné kognitívne povinnosti! Udržiavajme rituály! Sväťme to, prečo sme vôbec Slávi!
   Povinnosť je vyšší morálny imperatív ako právo! Zákernosť progresivizmu a liberalizmu tkvie v tom, že vás rozkladá na kognitívnej úrovni!

 9. My máme kognitívne povinnosti ku svojím spoluobčanom! My máme kognitívne povinnosti k pôde!
  My máme kognitívne povinnosti k vode! My máme milión kognitívnych povinností! A tie rozhodujú o našom prežití – nie nejaké slobodomurárske práva! Ku.va – už sa preberte!

 10. Podľa Tradičnej Čínskej Medicíny je “ RAkovINA “ popísaná ako “ KALNÁ VLHKOSŤ V TELE “.
  Telo je prevažne z vody.
  Za vytváranie prílišnej vlhkosti v tele je “ zodpovedná “ hlavne SLEZINA. Najviac vlhkosti vytvorí slezina v tele z cukru ale hlavne z MLIEKA A VŠETKŸCH VÝROBKOV Z NEHO. “ Ideálna kombinácia “ mliečne výrobky s cukrom.
  Ďalej všetky chemické výrobky ktoré si ľudia dávajú na pokožku, tak tie idú rovno a priamo do lymfy a do krvi.
  Prílišné znečistenie tela=KALNÁ VLHKOSŤ V TELE.
  Tak isto aj dlhodobo slabé trávenie môže byť príčinou vzniku kalnej vlhkosti v tele. Slezina je párový orgán žalúdka.

 11. Nó – ústredie CIA je 6 km pod Ženevským jazerom!
  29 PRAVDA nebo HOAX, aneb JE HISTORIE POHÁDKOU?
  https://odysee.com/@PosloveBudoucnosti-ZlatyVek:c/29Hoax:1

 12. Dnešný (13.4.2024) slnečný víkendový deň som prežila „U nás – na vidieku“, kde som kosila trávu akurát do takej výšky, aby som i na budúce uvidela svoje sedmokrásky, z ktorých 7 hlavičiek si ihneď hodím do „huby“ a prežujem ich, lebo – eliminácia tráviacich chorôb..

  Ešte pred kosením, som si pozberala mladú žihľavu (ďaleko od cesty), z ktorej som uvarila čaj do termosky s citrónom a medom. Všetko je teraz v tej Prírode tak absolútne „živé“ a „zdravím kričiace“, že nabudúce sa chcem zamerať na BREZU a vodu z nej, vr. mladých lístkov, pričom tú „moju“ brezu nik nesadil, jednoducho – ona sama sa od koreňa „zasadila“ , dospela a vyrástla už do výšky cca 5 m a som šťastná, že si to takto sama Príroda – zariadila (bez človečenského zásahu).

  A ďalej – mladé ihličie – myslím tým – tie čerstvé bledo-zelenkavé výhonky z ihličňanov – absolútne super čaj – pre dýchací systém.
  Toto obdobie je absolútne vzácne! A – skúsme ho nepremrhať!!

  Nechcem v t.č. prejudikovať, že pite toto, lebo je to SUPER na elimináciu Ca (carcinóm), to určite nie. Ale – prosím – aspoň sa snažme pochopiť to, že tá Príroda je Múdra a Ona tu Existovala oveľa skôr, ako človek.

  P.S: Dnes som mala tú „česť“, že som mohla na blízkom rybníku sledovať súboj dvoch káčerov o jednu kačku-samičku, ktorej životnou úlohou je – postarať sa o ďalšiu generáciu.

  Tá Príroda fakt nie je hlúpa! Káčerí zobák proti zobáku súpera, ich veľké kačacie „tanečky, ataky a kriky“, samička sledujúca to všetko v opodiaľ a – skutočne – o chvíľu – „po boji“ – jeden z tých krásne – prírodou – vyfarbených samčekov – musel opustiť teritórium a – odletel. Vyhral ten lepší a silnejší sameček, ktorý sa sa ihneď priplavil do pár-cm blízkosti k samičke.

  Mysleli by sme si, že aká fajn Prírodná „story“, že vyhral ten, ktorý mal lepšie gény pre zachovanie ďalšieho potomstva.

  Možno! Keby k tomu rybníčku nemal prístup od suseda pes, ktorý považuje veškerých operencov, vr. kačíc – ako svoju korisť..

  A takto nejako funguje i náš reálny Život. Nehovorím o Matrixovom živote, ale o úplne normálnom – každo-dennom Bytí – Žití, bez rôznych tých hologramov. Tak, ako som to navnímala vlastnými očami – ja, tak, ako to skončilo v reálnom Živote..

  Bez ohľadu, či som tam vyronila „kýbel“ sĺz, alebo som bola voči tomu – imúnna, že veď – „Takto to dnes v tomto „pojeb*nom“ Živote chodí!“ Mhmm..

  P.S. 2: – Pôvodne som chcela dnes hovoriť o inej forme predchádzania rakoviny – (vzhľadom na editovaný redakčný článok), ale – nejak mi to dnes – vydalo – INAK. Sorry!

  Otázka pre zamyslenie redakcie – že k téme liečby chorôb (rakoviny) je v t.č. 111 komentov, pričom pri niektorých iných témach – „máme“ napr. iba 30 komentov/deň.
  To len – ako krátke zamyslenie, že čo viac – medzi nami – reálne – „hýbe“ Svetom.. Vďaka každému za pochopenie!

Pridajte komentár

*