Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

25 vecí, ktoré reštaurácie rýchleho občerstvenia nechcú, aby ste vedeli


Print Friendly, PDF & Email

fast food reštaurácie

Všetci vieme, že jedlo z reštaurácii rýchleho občerstvenia je neskutočne nezdravé.

Čo ale nepoznáme, je zopár tajomstiev z vnútra ich prevádzok, ktoré tieto reštaurácie nechcú, aby sa verejnosť o nich dozvedela.

Od zaujímavých, cez nechutné až po potenciálne smrteľné, tu je 25 vecí, o ktorých veľké korporácie prevádzkujúce siete rýchleho občerstvenia radšej zaryto mlčia.

25 – Tie pásiky od grilu na vašom hamburgeri nie sú skutočné. Dávajú ich tam už v továrni ešte pred upečením.

24 – Ak sa chcete uistiť, že vaše hranolčeky sú čerstvé, objednajte si ich bez soli. Prinúti ich to vypražiť novú dávku. Potom si ich môžete sami dosoliť.

23 – Čili v týchto reštauráciách je zvyčajne vyrobené z mäsa zo starých hamburgerov.

22 – Šaláty, ktoré si tam objednávate, majú takmer rovnaké množstvo kalórii ako Bic Mac. Objednajte si ich radšej bez dresingu.

21 – Jedným zo spôsobov, ako odmerať mieru čistoty danej reštaurácie rýchleho občerstvenia, je pozrieť sa do dávkovačov ľadu. Boli by ste prekvapení, ako často tam nájdete pleseň.

20 – Približne 50% fontánok na vodu v týchto zariadeniach majú na sebe fekálne baktérie.

19 – Tie obrázky jedla na reklamných plagátikoch sú aranžované pomocou vzduchových kefiek a sklenej vaty. Trvá až 2 hodiny upraviť jediný hamburger.

18 – V kuchyni sa riadi pravidlom „desiatich sekúnd“ viac ľudí, ako by ste si mysleli (ide o pravidlo, že keď niečo spadne na zem a stihne sa zodvihnúť do 10 sekúnd, tak sa to nestihlo zašpiniť).

17 – Tieto reštaurácie vyhadzujú každý deň ohromné množstvá jedla.

16 – Na niektorých miestach podávajú jedlo z predchádzajúceho dňa. Hádajte, čo vám servírujú na raňajky?

15 – Dokonca aj prevádzky patriace k tej istej sieti, môžu mať diametrálne odlišné štandardy a kvalitu. Zvyčajne to závisí na vedení tej ktorej reštaurácie.

Stop Candida

14 – Pracovníci by mali počas prípravy jedla nosiť rukavice. Väčšinu času toto pravidlo nikto nedodržiava.

13 – Keď sa poobzeráte okolo parkoviska, vnútra reštaurácie, miest na odkladanie tácok po konzumácii či toaliet a vidíte veľa odpadkov, čo myslíte, ako vyzerajú menej viditeľné miesta (ako napríklad kuchyňa)?

12 – V roku 1970 sa celosvetovo minulo na rýchle občerstvenie 6 miliárd dolárov. Dnes je to takmer 200 miliárd.

11 – Nealko nápoje majú ziskovú maržu takmer 1200%. Sirup na vašu Coca Colu stojí reštauráciu len zopár centov.

10 – Milkšejky v týchto reštauráciách môžu kľudne obsahovať až 50 rôznych druhov chemikálií.

9 – Jedlo je plné vysoko fruktózového sirupu namiesto cukru, pretože sa jedná o lacné sladidlo. Ten vaše telo navyše aj oklame, aby ste ho chceli ešte viac.

8 – Na väčšine miest tesne pred záverečnou je všetka káva bez kofeínu bez ohľadu na to, akú ste si objednali. Je to preto, lebo nikomu sa nechce čistiť 2 kanistre kávy, keď už chcú ísť rýchlo domov.

7 – Buďte opatrní s citrónmi vo vašom nápoji. Každý ich chytá, no nikto ich neumýva. Jediné, čo s nimi robia je, že ich pokrájajú a poukladajú.

6 – Pracovníci za pokladňou nemajú dovolené vám povedať, koľko kalórií sa ukrýva vo vašom jedle. A to ani vtedy, keď to vedia. Majú vám povedať, že „všetky informácie sú dostupné na internete“.

5 – Praženica alebo vajce pražené na panvici, ktoré podávajú na raňajky, je vyrobené z prášku.

4 – Šaláty v týchto reštauráciách sú často pripravené niekoľko dní vopred a potom už len sedia na poličke v chladničke, až kým ich niekto nekúpi.

3 – Jeden hamburger môže kľudne obsahovať mäso až zo 100 kráv.

2 – Reštaurácie rýchleho občerstvenia sú jedným z najväčších využívateľov lacnej pracovnej sily. Často sa zapájajú do aktivít namierených proti odborom.

1 – Reštaurácie rýchleho občerstvenia dávajú do detských jedál extra cukor, aby ich urobili pre deti atraktívnejšie. Dokonca ani pečivo alebo cesto pizze nie sú od toho ušetrené.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: 25 Things Fast Food Restaurants Don’t Want You To Know

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Preto najlepšie je pripraviť si všetko doma. Nevstúpiť do kaviarne, bufetu, reštaurácie… Treba pripravovať všetko doma zo základných surovín. Je to aj lacnejšie. Naučiť sa nič nevyhadzovať. Ale aj to viem, že je to náročné na čas. Asi zapojiť celú rodinu…MUDr. Mercola na svojom webe http://www.mercola.com ma v tomto veľmi ovplyvnil.

  2. vzduchové kefky?? to je asi doslovný preklad z anglického air brush, čo znamená striekaná retuš.

  3. Už chápete prečo je dobré že svinský McDonald je preč z Ruska? Kto potrebuje choré a obézne deti??? Le požidovčená sionistická Ama-ruca….Všetky yie “ fastfoody“ sú prasačiarne!!!

Pridajte komentár

*