Ak nechceme zažiť peklo na Zemi, máme posledné 2 týždne na zvrhnutie tej fašistickej bandy slúžiacej samotnému Satanovi. To nie je žart. To je 100% fakt!

9 hrôzostrašných faktov, po ktorých už nikdy nebudete jesť v McDonalde

Print Friendly, PDF & Email

9 faktov o mcdonalde

Máte hlad?

Tak si určite najprv prečítajte tento článok ešte predtým, než sa vyberiete do vašej obľúbenej reštaurácie rýchleho občerstvenia.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Vyhnete sa tak širokej palete priemyselných chemikálií a liekov na predpis.

Vedeli ste, že spolu s hamburgerom jete aj rozdrvených chrobákov alebo kačacie perie?

Tuto nasleduje zopár z najnechutnejších prídavných látok, ktoré sa do vás dostanú, keď sa vyberiete do niektorej z uvedených reštaurácií.

1. Síran amónny

Nič nepomáha masovej produkcii pečiva lepšie ako síran amónny. Bohužiaľ, nič iné tiež lepšie nehnojí pôdu alebo nezabíja hmyz.

Viac o tejto, ale aj iných chemikáliách používaných pri výrobe pečiva, sa dozviete v článku: 5 nebezpečných prísad ukrytých v balenom chlebe (v angličtine).

2. Silikónový olej

Kuracie nugaty sú plné dimetylpolysiloxánu, teda silikónového oleja, ktorý sa často používa pri výrobe kontaktných šošoviek a ďalších medicínskych pomôcok.

Obsahujú ho tiež šampóny, kondicionéry, leštidlá, ohňovzdorné dlaždice, atď. Zoznam je pekne dlhý.

Viac o vašich obľúbených McNuggets sa dozviete tu: Kura, ktoré by malo byť zakázané (v angličtine).

3. L-Cysteín

Reštaurácie rýchleho občerstvenia používajú aminokyselinu L-Cysteín, ktorá je synteticky vyrobená z ľudských vlasov alebo kačacieho peria.

Pridáva sa do mäsa na jeho ochutenie, ale aj do chleba a pečiva.

4.TBHQ

Táto prídavná látka sa nachádza v 18 položkách McDonald‘s menu.

Je čiastočne smrteľná, ale nebojte sa. Americká agentúra pre potraviny a liečivá (FDA) ju vo všeobecnosti považuje za bezpečnú.

Viac sa o nej dočítate tu: Vedľajší produkt spracovania ropy, ktorý pravdepodobne konzumujete (v angličtine).

5. Propylén glykol

Propylén glykol je chemická látka nachádzajúca sa prevažne v nemrznúcich zmeskách a e-cigaretách.

No a ešte niekde – samozrejme v potravinách rýchleho občerstvenia.

6. Lieky na predpis

Pri testovaní charakteristík peria hydiny z veľkochovoch zistili výskumníci z Univerzity Johna Hopkins pár veľmi zaujímavých vecí.

Prírodná liečba cukrovky

Antidepresíva a mnoho ďalších liekov na predpis sa pridávajú do krmiva hydiny určenej pre siete rýchleho občerstvenia.

Áno, presne tak, McChicken sendviče a McNuggets pochádzajú z kuriat odchovaných na pravidelnej diéte pozostávajúcej z liekov na predpis, ale aj voľno predajných a dokonca i tých zakázaných.

Čítajte o tom viac v článku: 3 špinavé fakty o kurčatách odhalené.

7. Kyselina karmínová

Syntetizuje sa z druhu chrobákov. Kyselina karmínová sa používa na prifarbovanie potravín, zvlášť mäsa do červena.

O chrobákoch vo vašom jedle sa dočítate v tomto článku (v angličtine).

8. Celulóza

Túto organickú látku vyrábanú z buničiny nájdete v takmer každej položke jedálneho lístka v reštauráciách rýchleho občerstvenia.

Podrobnejšie sa o nej dozviete v článku Tajomné prísady vo fastfoode (v angličtine).

9. Oxid kremičitý

Tento priemyselný piesok sa používa napríklad v produktoch čili vo Wendy’s, aby sa prášok nezliepal.

Viac sa o ňom dozviete v článku, na ktorý odkazujeme v predošlom bode.

Záver

Uvariť si vlastné zdravé jedlo neznelo nikdy predtým príťažlivejšie. Ak si myslíte, že to nedokážete, prečítajte si v tomto článku (v angličtine), ako si vypestovať vlastné biopotraviny.

Vravíte, že nemáte k dispozícii záhradu, ale len byt? Tak potom si pozrite tieto tipy pre pestovanie v činžiaku (tiež v angličtine).

Stop Candida

Zdroj: You’ll Never Eat McDonald’s Again After Reading These 10 Horrifying Facts

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ehh, no ja neviem, ale formulácia „Je čiastočne smrteľná“ pri TBHQ mi významom zaváňa niečim ako „Trochu tehotná“. V origináli je spojenie „It’s potentially lethal“, čo aj google preloží ako „To je potenciálne smrteľná“. A aj keď bez ďalších informácií tá veta nemá ani v angličtine význam (otráviť sa dá prakticky všetkým – alkoholom, ale aj vodou).

  2. Ja som tam bola asi 2 x všeho všudy. Neviem, akí zákazníci tam chodia dnes, ale vtedy, bolo to krátko po jeho otvorení v našom meste a návšteva tejto reštaurácie bola vecou akejsi prestíže. Mi smiešne prišlo, keď som videla tých snobov, ako jedia ten odpad z papierových kelímkov, plastovými príbormi a tvárili sa, ako keby stolovali na čínskom porceláne a jedli striebornými príbormi. No, úsmevné to bolo.
    Ešte za čias mojej mladosti by žiadny Slovák nejedol fašírku chutiacu ako piliny v sladkej žemli. No, časy sa menia a vymývanie mozgov spravilo svoje….:)

  3. ladislav Szécsényi

    Taká je pravda

  4. Nechcem ochraňovat McDonalds, ale nemôžete písať článok, z ktorého je jasné, že len McDonalds je zlý, Burger King, KFC a podobne sú potom asi zdravé. Podobne internet je plný článkov, aká je Coca Cola nezdravá, ale že čo obsahuje Pepsi, Kofola, alebo iné nápoje, to je každému jedno. Zostaňte objektívny a nie každý deň 2-3 články narýchlo z internetu. Spoznal som túto stránku ako zdroj dôveryhodných informácií, ale ako vidím začína sa meniť na „bulvár“ zdravej výživy.

  5. Akoze co je zle na celuloze ? 😀 je mi jasne ze stryko donald nie je zdravy o tom potom ale ved celuloza sa nachadza bezne aj v kapuste a? Mechanicky precistuje creva.

Pridajte komentár

*