Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

9 hrôzostrašných faktov, po ktorých už nikdy nebudete jesť v McDonalde


Print Friendly, PDF & Email

9 faktov o mcdonalde

Máte hlad?

Tak si určite najprv prečítajte tento článok ešte predtým, než sa vyberiete do vašej obľúbenej reštaurácie rýchleho občerstvenia.

Vyhnete sa tak širokej palete priemyselných chemikálií a liekov na predpis.

Vedeli ste, že spolu s hamburgerom jete aj rozdrvených chrobákov alebo kačacie perie?

Tuto nasleduje zopár z najnechutnejších prídavných látok, ktoré sa do vás dostanú, keď sa vyberiete do niektorej z uvedených reštaurácií.

1. Síran amónny

Nič nepomáha masovej produkcii pečiva lepšie ako síran amónny. Bohužiaľ, nič iné tiež lepšie nehnojí pôdu alebo nezabíja hmyz.

Viac o tejto, ale aj iných chemikáliách používaných pri výrobe pečiva, sa dozviete v článku: 5 nebezpečných prísad ukrytých v balenom chlebe (v angličtine).

2. Silikónový olej

Kuracie nugaty sú plné dimetylpolysiloxánu, teda silikónového oleja, ktorý sa často používa pri výrobe kontaktných šošoviek a ďalších medicínskych pomôcok.

Obsahujú ho tiež šampóny, kondicionéry, leštidlá, ohňovzdorné dlaždice, atď. Zoznam je pekne dlhý.

Viac o vašich obľúbených McNuggets sa dozviete tu: Kura, ktoré by malo byť zakázané (v angličtine).

3. L-Cysteín

Reštaurácie rýchleho občerstvenia používajú aminokyselinu L-Cysteín, ktorá je synteticky vyrobená z ľudských vlasov alebo kačacieho peria.

Pridáva sa do mäsa na jeho ochutenie, ale aj do chleba a pečiva.

4.TBHQ

Táto prídavná látka sa nachádza v 18 položkách McDonald‘s menu.

Je čiastočne smrteľná, ale nebojte sa. Americká agentúra pre potraviny a liečivá (FDA) ju vo všeobecnosti považuje za bezpečnú.

Viac sa o nej dočítate tu: Vedľajší produkt spracovania ropy, ktorý pravdepodobne konzumujete (v angličtine).

Prírodná liečba osteoartritídy

5. Propylén glykol

Propylén glykol je chemická látka nachádzajúca sa prevažne v nemrznúcich zmeskách a e-cigaretách.

No a ešte niekde – samozrejme v potravinách rýchleho občerstvenia.

6. Lieky na predpis

Pri testovaní charakteristík peria hydiny z veľkochovoch zistili výskumníci z Univerzity Johna Hopkins pár veľmi zaujímavých vecí.

Antidepresíva a mnoho ďalších liekov na predpis sa pridávajú do krmiva hydiny určenej pre siete rýchleho občerstvenia.

Áno, presne tak, McChicken sendviče a McNuggets pochádzajú z kuriat odchovaných na pravidelnej diéte pozostávajúcej z liekov na predpis, ale aj voľno predajných a dokonca i tých zakázaných.

Čítajte o tom viac v článku: 3 špinavé fakty o kurčatách odhalené.

7. Kyselina karmínová

Syntetizuje sa z druhu chrobákov. Kyselina karmínová sa používa na prifarbovanie potravín, zvlášť mäsa do červena.

O chrobákoch vo vašom jedle sa dočítate v tomto článku (v angličtine).

8. Celulóza

Túto organickú látku vyrábanú z buničiny nájdete v takmer každej položke jedálneho lístka v reštauráciách rýchleho občerstvenia.

Podrobnejšie sa o nej dozviete v článku Tajomné prísady vo fastfoode (v angličtine).

9. Oxid kremičitý

Tento priemyselný piesok sa používa napríklad v produktoch čili vo Wendy’s, aby sa prášok nezliepal.

Viac sa o ňom dozviete v článku, na ktorý odkazujeme v predošlom bode.

Záver

Uvariť si vlastné zdravé jedlo neznelo nikdy predtým príťažlivejšie. Ak si myslíte, že to nedokážete, prečítajte si v tomto článku (v angličtine), ako si vypestovať vlastné biopotraviny.

Vravíte, že nemáte k dispozícii záhradu, ale len byt? Tak potom si pozrite tieto tipy pre pestovanie v činžiaku (tiež v angličtine).

Stop Candida

Zdroj: You’ll Never Eat McDonald’s Again After Reading These 10 Horrifying Facts

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ehh, no ja neviem, ale formulácia „Je čiastočne smrteľná“ pri TBHQ mi významom zaváňa niečim ako „Trochu tehotná“. V origináli je spojenie „It’s potentially lethal“, čo aj google preloží ako „To je potenciálne smrteľná“. A aj keď bez ďalších informácií tá veta nemá ani v angličtine význam (otráviť sa dá prakticky všetkým – alkoholom, ale aj vodou).

  2. Ja som tam bola asi 2 x všeho všudy. Neviem, akí zákazníci tam chodia dnes, ale vtedy, bolo to krátko po jeho otvorení v našom meste a návšteva tejto reštaurácie bola vecou akejsi prestíže. Mi smiešne prišlo, keď som videla tých snobov, ako jedia ten odpad z papierových kelímkov, plastovými príbormi a tvárili sa, ako keby stolovali na čínskom porceláne a jedli striebornými príbormi. No, úsmevné to bolo.
    Ešte za čias mojej mladosti by žiadny Slovák nejedol fašírku chutiacu ako piliny v sladkej žemli. No, časy sa menia a vymývanie mozgov spravilo svoje….:)

  3. ladislav Szécsényi

    Taká je pravda

  4. Nechcem ochraňovat McDonalds, ale nemôžete písať článok, z ktorého je jasné, že len McDonalds je zlý, Burger King, KFC a podobne sú potom asi zdravé. Podobne internet je plný článkov, aká je Coca Cola nezdravá, ale že čo obsahuje Pepsi, Kofola, alebo iné nápoje, to je každému jedno. Zostaňte objektívny a nie každý deň 2-3 články narýchlo z internetu. Spoznal som túto stránku ako zdroj dôveryhodných informácií, ale ako vidím začína sa meniť na „bulvár“ zdravej výživy.

  5. Akoze co je zle na celuloze ? 😀 je mi jasne ze stryko donald nie je zdravy o tom potom ale ved celuloza sa nachadza bezne aj v kapuste a? Mechanicky precistuje creva.

Pridajte komentár

*