7 vecí, ktoré ničia vašu štítnu žľazu + Recept na liečivý nápoj


Print Friendly, PDF & Email

nápoj na štítnu žľazu

Štítna žľaza je hlavný kontrolný orgán, ktorý kontroluje to, ako telo využíva energiu, syntetizuje bielkoviny a tiež určuje to, ako citlivo reaguje váš organizmus na ostatné hormóny.

Existuje veľa vecí ovplyvňujúcich činnosť štítnej žľazy. Dnes si povieme o tých látkach, ktoré na ňu pôsobia toxicky a tiež uvedieme recept na nápoj, ktorý ju opäť privedie do normálu.

Nasledovných 7 vecí sa bežne nachádza v domácnostiach a nepriaznivo vplýva na vašu štítnu žľazu či dokonca ju môžu aj zničiť.

1) Pesticídy

Štúdie ukazujú, že vydaté ženy majú oveľa vyššie riziko rozvoja ochorení štítnej žľazy ako iné ženy. Príčina bude zrejme vo zvýšenom používaní niektorých látok uvedených nižšie.

Iné štúdie zasa zistili, že 60% z dnes používaných pesticídov ovplyvňujú produkciu hormónov štítnej žľazy.

Mnohé domáce čistiace prostriedky, hlavne tie s antimikrobiálnymi vlastnosťami či záhradné postreky na burinu, znižujú funkciu štítnej žľazy a zvyšujú inzulínovú rezistenciu.

2) Sója a sójové výrobky

Fytoestrogény nachádzajúce sa v sóji znižujú aktivitu enzýmu štítnej žľazy peroxidázy, ktorý je zodpovedný za tvorbu ďalších hormónov.

Sója dokáže narušiť normálnu činnosť štítnej žľazy aj tým, že znižuje telesnú využiteľnosť jódu.

Robí to tak, že blokuje proces, pri ktorom sa jód zabudovává do hormónov štítnej žľazy.

3) Fluór

Podľa niektorých zdrojov 2 až 5 mg fluóru denne počas niekoľkých mesiacov dokázalo výrazne znížiť funkciu štítnej žľazy.

Tento problém sa týka hlavne ľudí, ktorí žijú v oblastiach, kde sa fluór pridáva do pitnej vody (údajne kvôli znižovaniu tvorby zubného kazu).

Odporúča sa vyhýbať sa takejto vode a tiež nepoužívať zubné pasty či dentálne vody s obsahom fluóru.

4) Bróm a bromidy

Bróm je pre štítnu žľazu silne toxický.

Bohužiaľ, dnes sa nachádza vo veľkom množstve domácich produktov – od čistiacich prostriedkov, cez cestoviny až po domáce elektrické spotrebiče, koberce a nátery na nábytok, kde sa využíva ako látka proti horeniu.

Dokonca, často aj naoko zdraví pacienti majú v krvi vysokú hladinu týchto brómových spomaľovačov horenia.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

5) Chloristany

Chloristany sú vedľajším produktom vznikajúcim pri horení leteckého benzínu, palív pre rakety, ale aj bežnej pyrotechniky. Používajú sa tiež v automobilových airbagoch.

Chloristany sa často vyskytujú vo vode, ktorá sa využíva na zavlažovanie poľnohospodárskych plodín, cez ktoré potom sa dostávajú do ľudského tela.

Štúdia vykonaná americkým Úradom pre kontrolu chorôb (CDC) uvádza, že existuje priama súvislosť medzi úrovňou chloristanov v krvi a produkciou hormónov štítnej žľazy.

6) Halogény

Nadmerné vystavenie sa halogénom môže narúšať transport jódu v tele.

Halogény sú 17. skupinou prvkov periodickej sústavy, do ktorej okrem už spomínaného fluóru a brómu patria aj chlór, jód a astát.

Ide o chemicky podobné prvky, ktoré sa v organizme zúčastňujú tých istých reakcií a môžu tak nahrádzať a vytláčať jód, pretože sa viažu na tie isté receptory ako on.

Halogény sa do tela dostávajú prostredníctvom jedla, vody aj vzduchu.

7) Plasty

Plasty sú škodlivé nielen pre životné prostredie, ale aj vaše telo. Z plastov sa často uvoľňuje chemický prvok stíbium.

Ten je však len jedna starosť.

Štúdia vykonaná Univerzitou v Kodani zistila, že hladina stíbia v ovocných džúsoch, ktoré boli skladované v plastových fľašiach, bola 2,5 krát vyššia ako je bezpečná úroveň pre pitnú vodu.

Nápoj na podporu a regeneráciu štítnej žľazy

Pre výrobu nápoja na posilnenie funkcie štítnej žľazy a jej regeneráciu budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:

 • 1 pohár (2 dcl) nesladenej brusnicovej šťavy
 • 7 pohárov (1,4 litra) čistej vody
 • 1 čajovú lyžičku škorice
 • 1/2 čajovej lyžičky zázvoru v prášku
 • 1/2 čajovej lyžičky muškátového orecha
 • 3/4 pohára čerstvej pomarančovej šťavy (z približne 3 pomarančov)
 • 1/4 pohára čerstvej citrónovej šťavy (z približne 1-2 citrónov)

Príprava a užívanie

Priveďte vodu do varu. Znížte plyn a pridajte do nej brusnicovú šťavu, škoricu, zázvor a muškátový orech.

Dobre to premiešajte a nechajte povariť na miernom ohni 20 minút. Následne vypnite plyn a nechajte to vychladnúť na izbovú teplotu.

Potom do nápoja primiešajte pomarančovú a citrónovú šťavu.

Tak a to je všetko, prajeme dobrú chuť! Užívajte podľa potreby, najlepšie aspoň pár pohárov denne.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: 7 Toxins That Are Damaging Your Thyroid! Homemade Drink That Reverses Thyroid function

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Počúvajte, ale čo máte stále proti tomu flúoru?

  Veď ten čo je v pastách, to NIE JE flúor! To je fluroid SODNÝ.

  Fluór je naopak prirodzená látka.

 2. Najhorsie je, ze cela planeta je vyrazne znecistena vseliakymi chemickymi svinstvami, a bude to len a len horsie. Pochybujem, ze tak primitivny tvor, akym je clovek sa zmeni cosi k lepsiemu. Takze ludia budu viac a viac chori tymto stylom fungovania, lebo nejde iba o produkciu potravin z pohladu pouzitia chemie. Kazdy hovori, ze na Slovensku je este dobra voda, ale stale uz to nie je ono oproti tomu, aka bola len pred 20 rokmi. Ktovie do kedy to bude vobec unosne, mam obavy, ze dospeje ludstvo k komu, ze cista voda na tejto planete ani nebude. Nechcem byt pesimista, snad sa to cele zmyslanie ludstva „obrati“ jedneho dna a ochrana prirody bude mat najvyzsiu prioritu.

  • Neobrati. Ked vacsina z nas vyhynie, ten zvysok nebude tak znecistovat prostredie, lebo ich bude malo. To je dynamicka rovnovaha v prirode.

 3. Zaujima ma, preco sa ma brusnicova stava varit? Tak sa nicia vitaminy, nie? A kupovana, aj bio, je ajtak pasterizovana.

  • Dúfam, že neveríte tým drístom. Ak máte vážne problémy so štítnou žľazou, prečítajte si môj komentár a nenamýšľajte si, že existuje nejaký „super“ recept!

 4. Len pekne používajte tie pasty čo vám pan doktor v televízii odporúča… mňam mňam

 5. …ked my uz sme na tie jedy tak zvyknuty ze neviem ci prestat ich brat by neurobilo vecsiu galibu 😉 …napoj je fasa len v polke z tych prisad co ho tvoria budu opet jedy ..ciste ekobioveci uz ani v pralese nenajdes ..no hlavne si to ani cenovo dovolit nemozes ked chodis do prace za minimalku ..kdeze tri pomarance denne to byt luxus co moze zabijat rychlejsie ako sflorizovany pesticid 😉 ..napad to je ale dobry ze pokusit sa zit zdravo ..drzim vsetkym co to chcu skusat silno palec 😉

 6. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že štítna žľaza odchádza vtedy, keď potláčate svoje pocity. Potláčanie seba samého spôsobuje, akoby ste bojovali proti vlastnému organizmu, čo vytvára v tele toxíny a ak je to dlhodobé, tak to vaša žľaza vzdá, a poslúchne vás. Takže: Naučte sa hovoriť NIE, a uvidíte, aké výsledky budete mať. Držím palce zbabelci!

 7. hlavne ten cinsky zazvor toxicky…..este keby si ho clovek vypestoval doma

  • zázvor sa pestuje jednoducho. kúpi sa koreň zázvoru v obchode, nechá sa naklíčiť, zasadí aj do zeme a polievame a čakáme….

Pridajte komentár

*