U nás aj vo svete prudko klesá pôrodnosť. Žiadame najprísnejšie tresty pre všetkých, ktorí sa podieľali na tejto vakcinačnej genocíde! Viac info tu

10 zdravých dôvodov, prečo si pochutnať na pravom masle

Print Friendly, PDF & Email

10 zdravých dôvodov, prečo si pochutnať na pravom masle

Maslo bolo veľa rokov zaznávané. Začalo sa to v minulom storočí s nástupom margarínu, ktorý teraz považujeme za smrtiaci.

Ešte nedávno sme sa masla stránili a dávali sme prednosť olivovému a repkovému oleju. Prinášame však dôvody, pre ktoré by sme mali vyhradiť miesto pri stole starému dobrému maslu.

Jedna štúdia z Lundovej univerzity vo Švédsku ukazuje, že skonzumované maslo vedie k pozoruhodne menšiemu nárastu tukov v krvi v porovnaní s olivovým,  ľanovým či novým typom repkového oleja.

Vysoký krvný tuk zvyčajne dvíha v krvi hladiny cholesterolu, čo podľa spochybňovanej „lipidovej hypotézy“ zvyšuje riziko aterosklerózy a infarktu.

Prečo maslo nezvyšuje v krvi hladiny lipidov?

Vedci  poukázali na to, že 20 percent tuku v masle pozostáva z mastných kyselín s krátkym a stredne dlhým reťazcom.

Tie sa využívajú priamo ako energia a nezostávajú v krvi dosť dlho na to, aby závažne ovplyvnili hladiny krvného tuku.

Výskumníci vyhlásili, že hoci maslo krvný cholesterol v dlhodobom meradle zvyšuje, jeho krátkodobé účinky môžu byť v skutočnosti výhodné.

Nie všetci súhlasia s tým, že výhoda masla pred olivovým, repkovým či rastlinnými olejmi je len krátkodobý jav.

Sally Fallonová z Nadácie Westona A. Pricea je horlivou a výrečnou zástankyňou prospešnosti masla a nesúhlasí s tým, že by maslo alebo cholesterol mali nejakú súvislosť s nárastom kardiovaskulárnych ochorení.

Rozsiahle beztukové sprisahanie

Od dvadsiatych rokov minulého storočia je maslo odsúvané do úzadia na úkor margarínu a ostatných módnych tukov a znevažované ako smrtiaci nasýtený tuk, spôsobujúci ochorenie srdca.

Lenže už tisíce rokov predtým bolo maslo hlavnou zložkou potravy u mnohých kultúr, ktoré nezaznamenali žiadne nepriaznivé zdravotné účinky.

V období rokov 1920 až 1960 poklesla spotreba masla u Američanov z 8 kilogramov na osobu ročne na necelé dva kilogramy, no ochorenie srdca sa z pomerne neznámeho stavu zmenilo na zabijaka číslo jeden. Nakoľko pravdepodobné teda je, že nás zabíja maslo?

Podľa Fallonovej je maslo obeťou rozsiahleho beztukového sprisahania, vytváraného tými, ktorí profitovali z nahradenia zdravého masla choroby spôsobujúcimi, masovo vyrábanými rastlinnými olejmi a trans-mastnými tukmi.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Pravdou je, že maslo je pre vás dobré. Uvádzame 10 výhod konzumácie pravého, čerstvého mliečneho masla:

1. Maslo je najľahšie vstrebateľný zdroj vitamínu A, ktorý podporuje činnosť štítnej žľazy a nadľadviniek a tým aj kardiovaskulárneho systému.

2. Maslo nevedie k nadmernému telesnému tuku, lebo jeho mastné kyseliny s krátkym a stredne dlhým reťazcom sa spaľujú na rýchlu energiu a neukladajú sa a tiež dodáva pocit sýtosti, ktorý môže znižovať chuť na maškrtenie a prejedanie.

3. Je bohaté na antioxidanty, vrátane vitamínov A a E, a tiež na selén, chrániaci pred ochorením srdca a rakovinou.

4. Maslo je dobrým zdrojom denného množstva cholesterolu, ktorý funguje ako antioxidant, napravujúc poškodenia voľnými radikálmi, spôsobené stuchnutými tukmi, rastlinnými olejmi a trans-mastnými kyselinami. Cholesterol je dôležitý aj pre vývoj mozgu a nervového systému u detí.

5. Nasýtený tuk v masle pozostáva z mastných kyselín s krátkym a stredne dlhým reťazcom, ktoré majú protinádorové vlastnosti a tiež posilňujú imunitný systém.

6. Maslo obsahuje konjugovanú kyselinu linolovú (CLA), chrániacu pred rakovinou.

7. Maslo vo svojom surovom a nepasterizovanom stave má vlastnosť pôsobiacu proti tuhnutiu kĺbov, zvanú Wulzenov faktor, chrániaci pred artritídou, zákalmi a kôrnatením ciev.

8. Maslo je dobrým zdrojom jódu vo vysoko absorbovateľnej forme a nevyhnutného pre správne fungovanie štítnej žľazy.

9. Prospieva gastro-inestinálnemu zdraviu a u detí znižuje výskyt hnačiek.

10. Maslo je dobrým zdrojom vitamínu K2, ktorý chráni pred zubným kazom a vytvára silné zuby a kosti.

Majte na pamäti, že najväčšie prínosy má surové maslo vyrobené z mlieka vonku pasených kráv.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Green Med Info, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Súhlasím. Tiež som sa dal kedysi uniesť flórou, karičkou a olivovým olejom (ten však neodsudzujem a konzumujem ho dodnes). Na varenie a vyprážanie rôzne oleje. Nakoniec som sa prepracoval k cholesterolu okolo 8. Potom som náhodou čítal článok amerického vedca, ktorý napísal, že katastrofálne následky hydrogenizovaných tukov sú už očividné. A tak som sa vrátil k tomu, čo som konzumoval odjakživa: maslo a domáca škvarená bravčová masť. Dnes mám cholesterol 4,8. Dodávam, že moja mama používala „nezdravé“ tuky celý život, nadmerne solila a dožila sa vyše 94 rokov.

  2. Špekulant

    Mala som takych pribuznych niekolko a je mi luto, ze uz dnes nemozeme jest tu prirodnu stravu, co mali oni. Nedavno tu uz bol clanok o masle v suvislosti s infarktom. Tam som mala prispevok, ze moja mama a babicka, co sa velmi zivili maslom, prekonali nejake infarkty. Maslo uznavam, ale netreba to prehanat. Tuhe rastlinne tuky nejem vobec.

Pridajte komentár

*