Takto sa zbavíme celulitídy a vyčistime si lymfatický systém


Print Friendly, PDF & Email

Zbavme sa celulitídy a detoxikujme si lymfatický systém kefovaním pokožky nasucho – ako na to?

V širšom povedomí zatiaľ stále prevláda buď úplná neznalosť alebo aspoň značná skepsa ohľadom preventívnych účinkov suchého kefovania pokožky.

Mnohí majú pochybnosti o tom, ako by mohla tak jednoduchá metóda akou je kefovanie pokožky nasucho, zmierniť či dokonca úplne odstrániť mnohé škody, ktoré na našom zdraví zanecháva moderný spôsob života.

Zdá sa vám, že to znie až príliš dobre na to, aby to mohla byť pravda? Nedajme sa pomýliť predsudkami.

Záujem o suché kefovanie pokožky ako jednoduchú a dostupnú preventívnu metódu v poslednom období narastá.

Súvisí to najmä s tým, že viac a viac ľudí sa začína zaujímať o zdravý životný štýl a celostnú medicínu, ktorých základné princípy postupne uplatňujú vo svojom každodennom živote.

Ako sme už spomenuli, kefovanie pokožky na sucho je veľmi jednoduchá a najmä pre každého dostupná metóda, ktorá nám výborne poslúži na detoxikáciu nášho organizmu, ako aj na účinnú podporu imunitného systému.

Kefovanie pokožky nasucho je teda prírodná preventívna metóda, ktorá sa pomaly ale isto stáva trendom. Už menej známy je však fakt, že táto metóda je v ajurvédskej medicíne známa už tisícky rokov.

Kefovanie pokožky už pomohlo miliónom ľudí po celom svete zbaviť sa viacerých zdravotných problémov, čo pochopiteľne viedlo k zlepšeniu kvality ich života. A to bez rizík, ktoré v sebe skrýva užívanie liekov či umelej výživy.

Na prvý pohľad sa suché kefovanie pokožky možno nezdá byť ničím výnimočným, všakže?

Asi si to zatiaľ predstavujeme ako tvrdohlavé šúchanie nejakého miesta na koži, od ktorého očakávame nejaké zázračné výsledky. Nuž, takáto predstava je veľmi povrchná.

Pravda je taká, že ak vykonávame suché kefovanie pokožky správne, nielenže podporujeme viaceré orgány a systémy v našom tele v ich optimálnej činnosti, ale im aj pomáhame v uzdravení.

4 prospešné účinky kefovania pokožky nasucho

1. Zlepšuje činnosť lymfatického systému

Na rozdiel od našej obehovej sústavy a celého kardiovaskulárneho systému, náš lymfatický systém nemá srdce.

To znamená, že nemá žiadnu prirodzenú pumpu, ktorá by jeho tekutiny neustále udržiavala v pohybe čím by sa z neho vyplavovali nahromadené toxické látky.

Avšak správnou technikou kefovania pokožky pomáhame nášmu lymfatickému systému a plazme v transporte bielych krviniek.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Suché kefovanie pokožky takto tiež prispieva k vyplavovaniu všetkých toxických látok, ktoré by sa inak mohli usádzať v lymfatických uzlinách.

A vedľajší účinok, ktorému sa určite potešíme je, že takto podporíme aj náš imunitný systém.

2. Zlepšuje trávenie a pomáha obličkám v ich činnosti

Hoci sa môže zdať, že pokožka nijako nesúvisí s trávením či s obličkami, opak je pravdou. Naša pokožka má nezanedbateľný vplyv na zdravie a činnosť obličiek ako aj tráviaceho traktu.

Masírovaním tých správnych lymfatických uzlín aktívne vplývame na vyplavovanie toxínov a prebytočnej vody, ktoré by mohli spôsobovať nadúvanie.

Ešte dôležitejšie ale je, že suché kefovanie pokožky má tým pádom preventívne účinky, ktoré značne uľahčujú činnosť našich obličiek.

3. Odbúrava stres

Okrem toho, že nám bude zaň naša pokožka veľmi vďačná, starostlivé kefovanie pokožky na sucho je tiež sprevádzané veľmi príjemnými pocitmi.

To znamená, že je veľmi ľahké si naň zvyknúť či si z neho dokonca vytvoriť miernu no neškodnú závislosť. Nie je teda nič lepšie ako si z neho vytvoriť každodenný rituál – získame tak výborný spôsob, ktorým možno účinne odbúrať stres.

Kefovanie pokožky nasucho má v podstate veľmi blízko k celotelovej masáži, dokonca je v porovnaní s ňou o čosi hygienickejšie. Po ňom budú naše svaly uvoľnené a naša myseľ pokojnejšia.

4. Je najlepším priateľom našej pokožky

Kefovanie pokožky nasucho je prirodzenou procedúrou na odstraňovanie odumretých buniek z povrchu pokožky. Je však tiež účinnou prevenciou proti vzniku celulitídy. Kefovaním pokožky je dokonca možné zbaviť sa už existujúcej celulitídy.

Typickým znakom celulitídy je nahromadenie sa tukových toxických látok pod pokožkou. Avšak pomocou pravidelného kefovania pokožky nasucho je možné sa zbaviť aj tohto tuku pod kožou. Naše telo ho už potom samo vylúči prirodzeným spôsobom.

Stručný návod na kefovanie pokožky nasucho

Zaobstarajme si neohybnú kefu s hustými štetinami. Podľa možnosti by mala byť vyrobená z prírodných, nesyntetických materiálov. A úplne ideálne by mala mať odnímateľnú rukoväť, aby sme ňou dotiahli na každú časť tela.

Pokožku by sme mali kefovať každý deň, najlepšie ráno pred tým ako sa osprchujeme.

Pokožku kefujeme dlhými, dôkladnými pohybmi. Pohyby by v žiadnom prípade nemali byť drsné; chceme pokožku len stimulovať, nie ju podráždiť.

Začnime od chodidiel, pokračujeme členkami, lýtkami atď. až nahor k hrudníku. Pri kefovaní brucha sa odporúčajú jemné krúživé pohyby.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Máte zrejme na mysli kožu, ktorá je na povrchu chránená tenučkou vrstvou buniek, nazývanou odborne pokožka.Napr. taký nezmysel: kefovanim pokožky sa odstraňujú odumreté bunky z pokožky ( = rozumej z kože).
  Človek, ktorý tieto články prekladá, by si mohol dať trocha práce a získať aspoň základne vedomosti z biológie a SLOVENSKÉHO jazyka. Takisto písať o viroch a pritom to májú byť vírusy, rameno a pritom sa jedná o plece (v slovenčine rameno = horná končatina)…..
  Zatajovať originalny názov a pôvod článku je úbohosť.

 2. Kefovať si pokožku je vynikajúca vec môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti !!!

 3. Kartáčování pokožky na sucho je opravdu účinné, osvědčilo se nám to např. pri otocích nohou (lymfatický systém). Po týdnu otoky zmizely. Je to jemná masáž životních drah (meridiánů). A samozřejmě se zbavujeme i mrtvých buněk na povrchu těla a to bez zbytečného působení mycích gelů a mýdel, které kůži nepřirozeně odmašťují a zbavují ji přirozené schopnosti ochrany těla.
  Co se týká slůvek vir a virus v jednotném čísle a viry či virusy v množném čísle, obojí je možné a správné (viz pravidla pravopisu). 🙂 nevím, co paní Zdenku tak rozčílilo. Kefujte=kartáčujte:-)

 4. Pani Zdenka poukázala na nespisovné výrazy „vir“ a „virusy“ v slovenskom jazyku. Správne a teda spisovne – po slovensky – je „vírus“, „vírusy“.

 5. Masáž ktorých miest na tele pomáha funkcii obličiek?

 6. Helena Filipčíková

  Vďaka za cenné rady. Aj vďaka Vám si udržiavam svoj zdravotný stav v stave, že nemusím navštevovať lekárov. Vaše rady využívam v plnej miere, Srdečná vďaka.Helena F.

Pridajte komentár

*