Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

10 dôvodov, prečo sa nezúčastníme plošného testovania na COVID-19


Print Friendly, PDF & Email

10 dôvodov, prečo sa nezúčastníme plošného testovania na COVID-19

V sobotu 31.10.2020 a v nedeľu 1.11.2020 sa má uskutočniť celoslovenské plošné testovanie na prítomnosť nového koronavírusu SARS-CoV-2 medzi populáciou.

Proti testovaniu ako takému by sme za normálnych okolností, ak by bolo dobrovoľné a odborne pripravené, nemali nič. Lenže ono nie je ani dobrovoľné, ani odborne pripravené.

Totiž, napriek deklarovanej „dobrovoľnosti“ sa vláda už vyše týždňa vyhráža množstvom sankcií pre tých, ktorí by sa rozhodli testovania nezúčastniť. Z čisto zdravotnej akcie sa tak stala čisto politická akcia.

Sme toho názoru, že neustále sa stupňujúci teror vlády, ktorý sprevádza toto testovanie, už prerástol do priam obludných rozmerov. Zároveň realizácia testovania má toľko slabín, že sa proti nemu postavili už snáď všetci – lekári, lekárske združenia, odborníci i opoziční politici.

V tomto článku preto prezentujeme 10 dôvodov, prečo sa tejto „celoštátnej šikany“ našej vlády nemienime zúčastniť.

1. Je to vynucované pod množstvom hrozieb

Hoci vravia, že je testovanie dobrovoľné, v skutočnosti o dobrovoľnosti nemôže byť ani reči, pretože s nezúčastnením sú spojené mnohé hrozby.

Medzi najčastejšie používané hrozby patria zákaz vychádzania (okrem pár výnimiek), nemožnosť nakupovať v obchodoch s obuvou či oblečením, nemožnosť ísť do práce, vyhrážanie sa zamestnávateľov odhlásením zamestnancov z poisťovní a nutnosť platiť si odvody sám, hrozby výpoveďami a množstvo ďalších vyhrážok.

Takto si teda vôbec nepredstavujeme „dobrovoľné testovanie“. Pri takomto prístupe vlády, ak by sme pôvodne na testovanie aj chceli ísť, tak teraz just nepôjdeme.

2. Absencia informovaného súhlasu

Zákon jasne hovorí, že pre vykonanie akéhokoľvek lekárskeho zákroku, vrátane podstúpenia vyšetrení, musí človek poskytnúť písomný informovaný súhlas.

Platí to samozrejme aj pre plošné testovanie, pretože ide o riadny medicínsky zákrok, ktorý môžu vykonávať len zdravotnícki pracovníci.

Navyše, zákrok odoberania vzorky z nosohltanu je invazívny a má aj svoje riziká. Je trestuhodné, že vláda nebude od ľudí v rámci plošného testovania vyžadovať na tento úkon písomný informovaný súhlas.

Môže ísť dokonca o trestný čin. Trestný zákon v § 159, odseku 1 hovorí:

„Kto neoprávnene odoberie zo živej osoby orgán, tkanivo alebo bunku alebo kto pre seba alebo iného taký orgán, tkanivo alebo bunku neoprávnene zadováži, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až osem rokov.“

V prípade, že by týmto úkonom došlo k poškodeniu zdravia, odsek 4 toho istého paragrafu hovorí:

„Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 alebo 2 spôsobí ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.“

3. Riziko nákazy koronavírusom či inými ochoreniami

Vláda vydala zákaz vychádzania a tiež zákaz združovania pre viac ako 6 osôb.

Je ironické, že pre plošné testovanie už vychádzanie, hodinové státie v dlhých radoch, ani prítomnosť na odberovom mieste, kde bude určite viac ako 6 ľudí, zrazu ich nariadenia neplatia.

Koronavírus je zrejme taký inteligentný, že ak by ste na námestí stáli 7 osôb, tak vás tam nainfikuje, ale hodinovým radám pred odberovým miestom či samotným odberným miestam sa bude vyhýbať.

Množstvo lekárov, lekárskych združení, odborníkov i politikov varuje, že z akcie „plošné testovanie“ sa kľudne môže stať akcia „plošné infikovanie sa“.

Vláda síce tvrdí, že všetko bude prebiehať za prísnych epidemiologických podmienok, no kto by veril našej nekompetentnej vláde, ktorá toho už toľko natárala…

Menej ako 24 hodín pred spustením testovania nebola vláda schopná zabezpečiť kompletnú pripravenosť viac pre ako 63% odmerných miest. Dokonca aj prezidentka v piatok vyhlásila, že plošné testovanie je momentálne nerealizovateľné.

Keď vládna nie je schopná zabezpečiť ani realizáciu testovania, máme jej veriť, že zabezpečí jeho bezpečnosť z epidemiologického hľadiska? Neveríme.

4. Riziko poškodenia zdravia

Ako sme už spomenuli v bode č.2, zákrok odoberania vzorky z nosohlatanu je invazívny medicínsky zákrok a nie je bez rizika.

Čo všetko sa môže stať?

a) podráždenie slizníc

Ide o najmenej závažné, no najpravdepodobnejšie riziko.

Mnohí ľudia, ktorí sa zúčastnili odoberania vzoriek z nosohltana PCR testami hlásia, že mali aj niekoľko týždňov bolesti a nepríjemné pocity v dutinách.

b) zanesenie infekcie hlbšie do tela

Nos je prirodzená bariéra pred patogénmi. Mnohé patogény sa zachytia v prednej časti nosa či na chĺpkoch v nose.

Ak človek už má nejaké patogény v nose, tak zasunutím tyčinky sa môžu zaniesť hlbšie do nosohltanu a v podstate sa nimi zavedie nákaza do tela.

c) vzácne, no vážne poranenia

Existujú prípady, keď človek nemá správne vyvinutú kosť oddeľujúcu nosohltan od mozgu.

Už sa stal aj reálny prípad, kedy žene s touto anomáliou zavedená tyčinka prepichla mozgovú blanu a vytiekol jej mozgový mok.

Šanca tejto komplikácie je tu síce veľmi malá, no môže sa prihodiť ľuďom, ktorí o svojej anomálii nevedia a podstúpia uvedený zákrok.

5. Znevažovanie ľudskej dôstojnosti a nedovolený zásah do telesnej integrity

Európsky dohovor o ľudských právach v článku 3 hovorí, že: „Nikoho nemožno mučiť alebo podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu.“

Charta práv pacienta obsahuje ustanovenie „Právo na ochranu dôstojnosti, rešpektovanie telesnej a psychickej integrity.“

Možno si poviete, že odobratie vzorky nie je mučenie. Možno pre vás nie, ale mnohí ľudia to takto môžu pociťovať. A že ide aj o zásah do telesnej integrity človeka, o tom snáď niet pochýb.

Štát nemá právo vyžadovať od nikoho (pod nátlakom či hrozbou rôznych postihov) podstupovať niečo, čo môže daný človek subjektívne vnímať ako mučenie.

Štát tiež nemôže narúšať nikoho telesnú integritu.

6. Malá spoľahlivosť testov

Na samotnom príbalovom letáku testov sa uvádza, že nie sú vhodné na skríningové, teda celoplošné testovania, a že sa nesmú používať ako jediný diagnostický nástroj pre stanovenie ochorenia.

A presne na tieto účely ide slovenská vláda tieto testy používať.

Proti plánovanému použitiu antigénových testov na celoplošné testovanie sa už vyjadril takmer každý odborník v tomto štáte.

Jediní, ktorí ich naďalej pretláčajú sú vláda, jej verní nohsledi a zopár pomýlených novinárov z extrémistických médií typu Denník N. Všetci ostatní sú proti.

Dokonca pred pár dňami zverejnila najväčšia česká nemocnica v Motole vlastnú štúdiu spoľahlivosti antigénových testov na COVID-19. Vyšla im senzitivita len okolo 70%. Predpokladá sa, že v neideálnych podmienkach odberov v teréne to bude ešte menej.

Výsledkom môže byť množstvo pozitívnych ľudí, ktorých test prehliadne. Tí potom podľahnú falošnému pocitu, že sú zdraví, začnú sa správať nezodpovedne a vírus takto rozšíria do svojho okolia.

7. Riziko zámeny testov

Videli ste demonštračné video Ministerstva obrany SR o tom, ako bude prebiehať testovanie? Keď sme ho videli my, nevedeli sme, či sa smiať alebo plakať.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Po odobratí vzorky a jej spracovaní sa váš test položí na stôl a k nemu sa voľne priloží poradové číslo na štýl šatňových lístkov z divadla. V divadle ich aspoň pripínajú na kabáty spinkami, no pri testovaní budú len tak voľne položené.

Takto na stole bude naraz niekoľko testov, kým vy povedľa čakáte na uplynutie 15 až 30 minútovej doby, kým bude známy výsledok testu.

Čo sa asi stane, ak náhodou zafúka vietor (v prípade, že sa budú testy vyhodnocovať vonku) alebo ak vznikne prievan (v prípade, že bude vyhodnocovanie v interiéri)? Tak to si ani radšej nechceme predstaviť.

Podobných otáznikov by sa našlo viacero. Exituje tu veľké riziko, že váš test sa jednoducho môže zameniť s testom niekoho iného.

Preto reči vlády o „profesionálnej“ organizácii testovania sú v tomto svetle skôr komédiou než realitou.

8. Riziko nariadenej karantény aj keď ste zdraví

Používané testy môžu identifikovať chorých ľudí ako zdravých, ale aj opačne, zdravých vyhodnotia ako nakazených. Hovorí sa tomu odborne „falošne pozitívny“.

Hrozí tak, že tisíce, možno desaťtisíce zdravých nenakazených ľudí bude musieť stráviť úplne zbytočne 10 dní v karanténe.

Škandálom je, že keď sa na to pýtali profesorky Krištúfkovej, členky pandemického konzília vlády SR a prezidentky Slovenskej epidemiologickej spoločnosti, tak vyhlásila, že: „No a čo?“

Zdá sa, že vláde je úplne ukradnuté, ak obmedzí na slobode zdravých ľudí a výrazne tým zasiahne do ich osobného i pracovného života.

Takto naša vláda pristupuje k ochrane ľudských a občianskych práv! Absolútna hanba!

9. Podozrenia z nekalých motívov

Tento bod patrí skôr do oblasti konšpiračných teórií, no z minulosti vieme, že rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou je často iba zopár rokov či niekedy dokonca iba mesiacov.

Preto, hoci ide čisto o naše špekulácie, myslíme si, že ich spomenutie na tomto mieste je odôvodnené.

a) Motivácia testovacieho tímu získať odmenu €20 za každého pozitívne testovaného

Ako ste už možno počuli, vládna odmeňuje zdravotníkov paušálom €100 na testovací deň plus €20 za každého testovaného.

Kde je istota, že testovací tím si nebude chcieť privyrobiť umelým zvyšovaním počtu pozitívnych?

Teoreticky sa môže dohodnúť člen tímu, ktorý odoberá vzorky s druhým členom tímu, ktorý vyhodnocuje test (alebo sa dohodnú všetci), že zvýšia počet pozitívne testovaných ľudí a zisk si rozdelia.

Samozrejme, je to len naša špekulácia, ale vylúčiť sa to nedá. Preto, ak sa testovania zúčastníte, odporúčame žiadať vizuálnu kontrolu vášho testu.

Prípadne, ak to okolnosti dovolia, sledujte počas doby čakania na výsledok, či váš test náhodou nezamenia za nejaký iný (pozitívny?).

b) Infikované testovacie sady

Na jar mali vo Veľkej Británii škandál, keď sa objavili prípady testovacích sád infikovaných koronavírusom, ktoré museli úrady následne stiahnuť z obehu.

Ako vieme, testy pre plošné testovanie nakúpila vláda len nedávno a z lietadla putovali rovno do odberných miest. Nezachytili sme žiadnu správu o tom, že vláda nakúpene testy dala preveriť z hľadiska ich čistoty, čím by sa vylúčila ich možná kontaminácia.

Pri dovoze potravín, liekov či zdravotníckeho materiálu sa vždy odoberú vzorky a tie sa otestujú, či spĺňajú zdravotné a bezpečnostné kritéria.

Bolo toto urobené aj pri týchto antigénových testoch? Veľmi o tom pochybujeme.

c) Nanoboty, tajné očkovanie či binárne zbrane

Tento bod je zo všetkých zrejme najviac kontroverzný. Chceme ho tu ale spomenúť, pretože vo svete sa v súvislosti s pandémiu COVID-19 šíri množstvo konšpiračných teórii týkajúcich sa práve týchto oblastí.

Niektoré alternatívne médiá tvrdia, že testovanie môže slúžiť aj ako utajený spôsob na očkovanie, čipovanie či dokonca na účely depopulácie obyvateľstva.

Netvrdíme, že niečo z toho je pravda. Ak by však bola šanca hoc len 1 k miliónu, že niektorá z nasledujúcich vecí je reálna, tak podľa nášho názoru si aj takéto teórie zaslúžia zmienku.

Nanoboty (hydrogel)

Je známe, že americká odnož Pentagónu pre vývoj pokročilých vojenských technológií DARPA vyvinula takzvaný „hydrogel“.

Ide o miniatúrne roboty, ktoré ľudské telo neodmieta, dokážu sa naviazať na bunky, dokonca i replikovať a plniť v tele rôzne ďalšie úlohy. To nie je sci-fi. To je realita.

Primárne majú tieto „nano-roboty“ slúžiť ako bio-senzory na monitorovanie biologických procesov v tele a následnú komunikáciu s vonkajším zariadením. Dá sa pomocou nich napríklad odčítavať teplota tela, krvný tlak, okysličenie krvi a podobne.

Môžu však v tele vykonávať aj iné úlohy, vrátane potenciálneho škodenia. Viac sa o tom môžete dozvedieť v tomto oficiálnom videu.

Tajné očkovanie

Už celé roky sú známe metódy zavádzania očkovacích látok do tela napríklad prostredníctvom kožných náplastí alebo cez nos. To nie je nič nové.

Existujú nosné vakcíny napríklad proti chrípke či ústne vakcíny proti detskej obrne.

Ak by chcel niekto niečím masovo zaočkovať celú populáciu, tak plošné testovanie cez nosohltan by bol priam ideálny spôsob, ako to vykonať.

Binárne zbrane

Čo sa týka depopulačnej agendy, tak v tejto súvislosti sa v konšpiračných kruhoch často spomínajú takzvané binárne zbrane.

Tieto zbrane fungujú tak, že najprv sa aplikuje jedna vec, ktorá sama o sebe neškodí. Neskôr (o týždne, mesiace, dokonca roky) sa aplikuje druhá vec, ktorá prvú aktivuje a vtedy nastáva želaný účinok (choroba, smrť a podobne).

Zmysel takéhoto rozloženia je, že žiadna z dvoch zložiek binárnej zbrane nefunguje osamote. Pre vyvolanie účinku musia byť prítomné obe.

Takýmto rozdelením sa dajú zamiesť stopy, aby nikto nevedel čo sa stalo. Nikoho neskôr nenapadne hľadať súvislosť medzi prvou zložkou zbrane (testovaním, očkovaním a podobne) a účinkom (chorobou, smrťou), ktorá sa vyskytne až po nejakom čase.

Druhou časťou binárnej zbrane, nazývanej tiež „aktivátorom“ môže byť hocičo – nejaká látka vo vzduchu, vode, jedle či dokonca elektromagnetické žiarenie (5G?).

Nebudeme teraz ďalej špekulovať na tieto hypotetické témy, len sme chceli naznačiť, že existujú aj takéto teórie. Osobne si myslíme, že sa netýkajú súčasného plošného testovania, ale jeden nikdy nevie. V dnešnej dobe je potrebné byť nanajvýš opatrný.

10. Vytvorenie nebezpečného precedensu do budúcnosti

Podľa nášho názoru skutočným cieľom súčasného plošného testovania nie je ani tak otestovať populáciu na prítomnosť nového koronavírusu, ale otestovať poslušnosť populácie.

Chcú asi vedieť, kam až môžu zájsť v terorizovaní obyvateľstva a čo všetko si necháme.

No a toto je najväčšie nebezpečenstvo, ktoré pre nás plošné testovanie predstavuje. Ak im teraz prejde testovanie, získajú v podstate návod, ako v budúcnosti obyvateľstvo prinútiť v podstate k čomukoľvek.

Čo bude nasledovať? Bude to povinné testovanie? Povinné čipovanie? Nútené práce? Odoberanie detí neposlušným rodičom? Väznenie ľudí označených za hrozbu verejného zdravia v koncentračných táboroch?

Dnes je každému jasné, ako vláda obchádza zákony, čo aj bolo potvrdené Generálnou prokuratúrou v súvislosti s opatreniami ÚVZ SR.

Vláda dnes vyvíja na ľudí obrovský tlak – zákazy vychádzania, nemožnosť odviesť deti do školy, nemožnosť nakupovať v obchodoch, nemožnosť pracovať, nutnosť platiť si sami odvody, hrozba straty zamestnania, zákaz ísť na cintorín zapáliť našim blízkym sviečky, atď, atď.

To všetko len preto, aby nás dostali na test s extrémne nízkou vypovedacou schopnosťou. Naozaj si myslíte, že ide len o ten test?

Ak im toto dovolíme dnes a nezastavíme tento nástup fašizmu hneď v počiatkoch, zajtra už bude neskoro a vláda si s nami začne robiť čo len chce. Nedovoľme jej vytvoriť tento nebezpečný precedens.

Odmietnutie testovania je práve tou možnosťou, ako dať stopku nastupujúcej diktatúre.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroje: health.com, youtube.com, msn.com, youtube.com, slovensko.sk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. S tymi "obycajnymi " ludmi je aj problem v politike ...

  Keby mali nanoboty nebolo by celej tejto trapnosti

  • Podĺa toho, čo tvrdí DARPA, tak nanoboty (hydrogel) sa vpravuje do tela injekčne.

   • Jozef Franc

    Vážená redakcia hovoríte a z videa je to jasné, že nanoboty sa vpichujú do tela injekčne, ale akú mám istotu, že mi nezavedú nanobot do nosa pri výtere a okrem toho moja DNA s mojimi identifikačnými údajmi neskončia niekde v Pentagóne u žido jašterov, lebo táto zapredaná slovenská psychopatická čvarga amerických mopslíkov pod vedením amerického emisára Naďa, dementa Matoviča a ostatných fašistických prisluhovačov sa o to snažia krásnymi rečami, až musím použiť výrok nebohého herca Václava Postráneckého z filmu ČERNÍ BARONI: Chce se mi zvracet

    • Istotu nemáte. Medzičasom mohli tie nanoboty kľudne upgrade-ovať, aby sa dali zavádzať do tela aj inak ako injekčne.

  • Nanovič má biorobota už dávno v hlave! Tupec s vyžratou šišinkou! Šiši. Židia majú jeden hygienický návyk – vyplachovať si nos vodou. ??? – aby necítili vôňu vyprážaných bravčových rezňou? Nanotechnológie zavedené hlboko do nosohltanu jednak budú ovplyvňovať nielen činnosť hypofýzy, ktorá zodpovedá za rozvíjanie tzv. Tretieho oka – intuície a duchovna, emocionalitu aj svedomia, ale nanoroboti budú ovplyvňovať aj činnosť Jakobsonovho orgánu – slúži pri čuchovej orientácii v priestore – nebezpečie, potrava, sex.

   Choroby hypofýzy » Medixa.org
   [Prehľadávať doménu sk.medixa.org/choroby/choroby-hypofyzy] https://sk.medixa.org/choroby/choroby-hypofyzy
   Choroby hypofýzy. Hypofýza, nazývaná aj podmozgová žľaza, je riadiacim orgánom celého endokrinného systému. Do neho patria všetky orgány s vnútorným vylučovaním, ako je napr. štítna žľaza, nadobličky, časť podžalúdkovej žľazy a ďalšie. Úloha tohto systému spočíva predovšetkým vo vytváraní hormónov, čo sú chemické látky slúžiace na prenos informácií.

   Jacobsonov orgán | Encyclopaedia Beliana – slovenská …
   [Prehľadávať doménu beliana.sav.sk/heslo/jacobsonov-organ] https://beliana.sav.sk/heslo/jacobsonov-organ
   Jacobsonov orgán [-kob-], vomeronazálny orgán, organum vomeronasale — druhotný čuchový orgán živočíchov (najmä plazov a niektorých cicavcov) vznikajúci ako vakovitá vydutina ústnej dutiny do nosnej. Obsahuje špecifické receptory spojené s G-proteínmi rozoznávajúcimi molekuly chemických látok a vzniknuté signály sa prenášajú do hypotalamu a i. častí mozgu.

   No a teraz – prečo tí, ktorí mali akože „ťažký“ priebeh „Covid 19“ – a teda boli testovaní cez nos – majú problémy s orientáciou, s čuchom, s chuťou, s demenciou, s rovnováhou, a iné kognitíne ťažkosti? Lebo si hneď nevypláchli nos vodou? A pozor už aj na zubné pasty! Fluór je len jeden problém – abrazívne mikroplasty, ktoré po troche putujú do čriev – no a budú aj nanočastice – ovplyvňujúce nosohltan.

  • Výborný článok a všetky úvahy sú veľmi predvidavé….teraz už vieme aj výsledok, ako skoro 3 mil.slovakov dokázali vlade svoju poslušnosť a ešte aj Prezidentka to „spečatila“!

 2. My tam nejdeme. Aj bez tohto clanku. Je to logicky nonsens ala Hlava XXII

 3. Pozitívna informácia – keďže som včas informoval svoju obec o týchto chobotinách – tak mi doteraz neprišla do schránky – a to už nehovorím o význame doručenia „do vlastných rúk“ – výzva dostaviť sa na nejaká testovanie „slintačky“. No a keď chcú postaviť proti 5 miliónom 13 a pol tisíc vojakov a 20 tisíc policajtov – tak mi to len pripomína ani nie 2%-ný židovský ovládač STRACHOM! Ani nie! Už to pochopte, ako sa nás snažia hypnotizovať! Stačí len povedať dosť – nie! Lock Down je pokľaknutie! Ak teraz pokľakneme – budeme sa po kolenách plaziť celý život! Stačí to Rímske – Vatikánske omšové „klekánie“ – či?! Takže tu doboha židovského neuvádzajte právne dôvody odporu! Prosto ODPOR a vybavené!
  https://www.freefilm.to/film/bez-dukazu

  • Väčšína právnikov sú židáci. Pokiaľ budete riešiť veci právnymi dôvodmi – no tak vás budú kontrolovať židáci! Vaše zuby – vaše zdravie, vaše peniaze. Asi tak. Je to sekta – to nie je národ! A majú byť nahradení scietológmi – o tom je Holokaust č. 2 – lebo sú príliš viditeľní. Ako pre koho. Ja nemám poblém so semitmi. Ja mám problém so sektou v sekte – so sionistami! A na to, aby ste sa stali sionistom, už vôbec nemusíte byť židom – a už vôbec nie semitom. Prečo Arabi – semiti – nenávidia tiež semitov – židov? Lebo je to sekta! A sekta v sekte – aj na Slovensku! Opáčte znovu „nezmysli“ prezidenta Gustáva Husáka!

 4. chlapík z.d,

  Dobre zhrnuté. Okrem iného by sa sem dali napasovať aj podružné dodatky (pochybné nezabezpečené objednávacie stránky „schránkového“ dodávateľa testov, u nás vypustených cez vládu a priekupníka na verejnosť bez atestov autority ŠÚKL). a desiatky iných, ktoré sa tu už objavili v článkoch, diskusii…

  K tomu premyslenému ostreľovaniu zastrašovaním, autori dobrovoľnosti skúšania národa, sa inšpirovali asi u všetkých svetových krutovládcov, podliakov a totalít, zbierkou od nich odpozeraných terorizácií už vypustených, aj nachystaných chrlených na domnelých poddaných dennodenne v unavujúcej kadencii.

  Takže tí „slobodní“ občania, ktorí si myslia že sú nedobrovoľne donútení dostaviť sa na testy a vyjadria na nich nejakú formu protestu predom, tak aby náhodou neboli medzi vybranými na 20- eurovú prémiu. Ešte prichádza do úvahy protest po s maskou na hlave (pre istotu v obleku od krejčího).
  To už však radšej nech všetci z donútenia ostanú doma, firmy nebudú mať zamestnancov a zakrátko (než by odoznel zákaz vychádzania) im príde, že ich potrebujú do procesu (firma bez zamestnancov je len holá, často iba prenajatá budova, resp. jej časť).

  Nemôžu tu predsa protiprávne šikanovať polovicu, či tri štvrtiny národa, ktorí sa tam v skutočnosti nechcú dostaviť pre vyššie spomenuté závažné body zosumarizované v článku!

  Druhá vec je, že minoritný spolok vyčíňajúcich šialencov chce rozložiť ekonomiku a zničiť, zmariť životy občanov tejto republiky (a ďalšie spolky v ďalších krajinách krátko po nás)…

 5. https://www.aktuality.sk/clanok/835771/premier-matovic-musi-presadat-pre-vzrastajuce-vyhrazky-mu-pridelili-pancierovane-auto/

  Ja len že na tieto pancierové „bugatti“ Rusi už dávno vymysleli altrnatívu PRG – Šmeľ! He… Inak je to dosť rýchla smrť – zhoríte ako fakľa pri atómovom výbuchu! Komu peklo tomu peklo!

 6. Moja kamarátka dôchodkyňa volala svoju obvodnú lekárku s otázkou či má ísť na tento test. Obvodná lekárka je poradila: V žiadnom prípade, pri Vašich chorobách – hrozí tam veľmi, že sa niečím nakazíte.

  Som veľmi povďačná redakcii Bádateľa, že nám „otvára oči“.

 7. Niečo na zasmiatie (alebo na zaplakanie). Mne tento týždeň prišiel list od Všeobecnej zdrav. poisťovne, aby som išla na mamografiu.
  Teraz keď dôchodca potrebuje potrebnú lekársku starostlivosť tak ju nedostane lebo Covid.
  Ale naháňať na mamografiu dôchodcov na to majú rozum. Darmo len biznis a biznis.
  Asi pri mamograf. vyšetrení sa Covid nerozširuje.

 8. Anton Franek

  Pekný článok, len prečo až teraz. Kde ste boli keď sa testovala Orava a Bardejov. Nik ani nepípol, že dačo hrozí. Nik nás nepodporil, lebo však čo tam nejaký sever. Tu žijú opice podľa blavákov a zvyšku Slovenska. Česť výnimkám. Tak si to vyžarte spoluobčania zo zvyšku slovenska. My si to musíme už 2 krát vyžrať

  • Ivan Herda

   Ja som mal trochu prehnanú predstavu o charaktere oravákov a nehovor o nepodpore, na nete bolo veľmi vela povzbudení a podpory pre vás na Orave a Bardejove,no ale skutočnosť ,ale nik nemôže nič vyčítať ,rodina,hypotéky,existencia ,deti a budúcnosť sú najvyššie priority každého človeka , nielen oravcov, ono naše očakávania od vás na Orave a od nás ostatných asi budú rovnaké ,ale zase je tu nejaký hajzel čo chce Slovensko rozdelovať na Oravu,Bardejov a ostatní, je to svinská zákernosť najvyššieho zrna , nedajme sa takto rozdelovať ,držme konečne spolu,však v minulosti tu taký nepriatel bol ,čo nás stmeloval, zabudli sme byť spolu pri sebe ? za seba? za naše detia ich budúcnosť? Tí starší nech poučia mladších!

 9. Definitiva

  Komkentár mi neprešiel 2 x, prečo?

  Slovensko od dôb Svätopluka, vyše tisíc rokov zažíva neustálu negatívnu selekciu, čo blbé to prežilo a čo múdre, hrdé a bojovné, to bolo likvidované. Psychika Slovákov bola vyšľachtená do dnešnej podoby, poslušnosť, viera v boha, odmietanie vzdelania a informácií, nepoužívať fakty a logiku a to všetko pod vedením biblického náboženstva.

  Pohybujem sa vo viacerých okresoch a všade všetci svorne a poslušne vravia, že sa musia testovať, lebo zamestnávateľ sa im vyhráža sankciami.
  Vrcholoví politici hovoria o dobrovoľnosti a národ hovorí o povinnosti, tento jav sa volá zdebilizované stádo.

  Niet ani jednej autority, vodcu, ktorý by sa postavil na čelo národa, stádo preberá názory vodcu. Obviňujem z tohto stavu masmédiá hlavného prúdu, lebo hlásajú klamstvá a systematicky vymývajú otrokom mozgy. Vodca, ktorý nemá podporu médií, dnes nemá šancu uspieť. Tzv. verejno bez – právna RTVS je zločineckou organizáciou, ktorá škodí národu za peniaze občanov a občan je zo zákona povinný platiť licenciu za RTVS, čo je zločin, skryté zdaňovanie. Najskôr je treba vyhnať všetky zahraničné médiá z republiky, spolu s mimovládkami a v RTVS nastoliť vládu PRAVDY a zriadiť štátnu informačnú agentúru PRAVDY.

  Všetci politici sa podriadili Psychopatovičovi, poslanci, koaličníci, tí vedia, že v prípade predčasných volieb sa už do vlády nedostanú a pre svoj mamon obetovali slobodu národa, taká normálna vlastizrada. Postoj p-rezidentky USA s.r.o. na Slovensku, ktorej meno nevyslovujem a vulgárne nesmiem, je očakávaný, lebo ona len plní príkazy veľvyslanectva USA. Ona nezrušila vládu, ani parlament, ona podporuje Psychopatoviča, hra na dobrý a zlý policajt. Prokuratúra, súdy, polícia, vojsko, sú obsadené nesvojprávnymi bábkami, biorobotmi. Elita Slovenska je proti národu, toto národ zažíva už tisíc rokov. Štefánik a Štúr by horko zaplakali.

  Občania mali jedinečnú dejinnú šancu vziať právo a spravodlivosť, správu vecí cerejných, do vlastných rúk. Bez výstrelu, bez demonštrácií, vodných diel a policajtov. Stačilo nedať sa dobrovoľne!!! testovať a ostať doma. Zamestnávatelia by vás o tri dni na kolenách prosili, aby ste nastúpili do práce a Psychopatovič by svinsklým krokom utekal na Sejšely.

  Každá zlá situácia sa dá zvrátiť vo svoj prospech, občania zlyhali, občania súhlasia s otroctvom a čipovaním. Lebo salámová metóda, dnes DOBROVOĽNÉ testovanie a zajtra DOBORVOĽNÁ vakcinácia s čipovaním. Nedá sa to nazvať inak, ovce idú na bitúnok, samozrejme dobrovoľne.

  Ján Pavol II. Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia…
  David Wikerson, Brastislava 2003: Táto krajina je kľúčovým národom…pri pohľade na to, čo Boh chce urobiť v Európe, tento národ je kľúčovým…
  Zobudí sa národ?
  Veď Psychopatovič dal ovciam návod, ako ho poraziť, volá sa to dobrovoľnosť.

  Vedecký výskum, hovorí, že 2/3 národa je metnálne mierne retardovaná, po rusky eto debili. Občania, prestaňte sa hrať na debilov, východiskom sú pravdivé informácie, vzdelanie a logika pracujúca s faktami. Prijímajte PRAVDU, odmietnite lož a vaše svedomie sa otočí o 180 stupňov.

  Veličko: človek je davovo tlupová dvojnohá opica, dav preberá názory vodcu, tlupa slúži na dosahovanie cieľov /pre cudziu moc, Matovič a P- rezidentka bez mena sú len nástroje/.
  VK: Človek bol stvorený pre boj a otroctvo. Ale zase platí, človek to môže zmeniť, bez boja a bez krvi
  Svetovláda aj Psychopatovič majú moc od voličov a je na voličovi, môže im túto moc odňať, zatiaľ.

  • Ďakujem za krásny a pravdivý komentár……bohužial je to tak ako uvádzate!!! Nemám k tomu čo dodať….. je až zarážajúce,kde nás dostali tieto hovädá a zapredanci!!! Nič nam neostáva, len modlitba a prosba k bohu,aby zasiahol,lebo inak to nejde!! Všetko dobré prajem,autorovi toho článku!

  • Mária Žišková

   Super! Super! Super napísané! Tri palce …

 10. Definitiva

  JUDr.Krajníková vás bude zastupovať!

  https://tadesco.org/judr-adriana-krajnikova-spustila-novy-web/

 11. Definitiva
 12. zatiaľ neinfikovaný 66-ročný dôchodca Michal

  Pozdravujem všetkých doteraz neinfikovaných!
  Ja svoju imunitu posilňujem vitamínmi z ovocia
  či zeleniny dopestovanej bez chemických postrekov vo vlastnej záhrade.Občas kúpim v hypermarkete balené citróny,z ktorých po dôkladnom „vydrhnutí“ kôry vytlačím do bylinkového čaju šťavu a tú pravidelne pijem.Samozrejme dodržiavam osobnú hygienu a nespolieham sa na chemické lieky, ktoré môžu a často aj spôsobujú vedľajšími účinkami ďalšie neželané komplikácie.Otestovať sa dám,aby som sa v prípade negatívneho výsledku mohol voľne pohybovať chránený rúškom po verejných priestoroch.
  Osobne dohliadnem a overím si pripevnenie
  (nie priloženie !)kúska papiera k testovacej odobratej vzorke!!!!!!

 13. Je to presne ako uvádzate v článku!!! Presne som mal kvôli tomu problém,nebol som minulý týždeň na testy,(môžem osrať Matelka aj jeho diktatúru) a keďže to bolo „dobrovoľne“ povinné,nemal som doklad o teste, tak ma vojak odmietol pustiť v nemocnici v BJ, na snímok CT!!! Také dobrovoľné svinstvo robi debilovič ale tvári sa ako spasiteľ národa!!! A toto nieje koniec,uvidíte čo bude,keď prídu na budúci rok vakciny….potom len bude vymývanie mozgov v masmédiách!!! A bude presne tento istý scenár, „dobrovoľne-povinné „!!!! Pokiaľ budú slováci také ovce ako do teraz, tak nech potom neplačú nad tým že si s nimi Dementovič,vytrie zadok!!!!
  Bádateľ, vďaka za skvelé články, všetko dobré aj naďalej…drzte sa,lebo liberálna zver vám nedá pokoj!!!??✊✊?

  • To riešenie je pomerne jednoduché – generálny štrajk!
   Stačí nejsť na testy. A šup! Nech mi zamestnávateľ garantuje bezpečnosť testov! Alebo supermarket! Veď to pochopte – cieľom je zrútenie ekonomiky! Tak nech sa zrúti! Nech sa zrúti – bez bombardovania!

   Urobíme si dovolenku – zostaneme s rodinami. Teraz len kto zašrtí tých, ktorých zaškrtiť treba.

 14. Ja tvrdím že to je iba luďmi čo si nechajú.Ak budú furt sklápať uši,dobrovolne sa zlikvidujú,ak sa nenechajú a postavia sa,fašistov zlikvidujú.Tretej cesty niet.Zatial je iba vela kriklúňov a skutek utek.Uvidíme na vianoce,ako fašistický diktátor pritvrdí.Slovač sa má na čo tešiť.

 15. chlapík z d.

  Komentovanie o tom, čo sa práve deje u nás v SR; v rozhlasovom programe:
  30.10.2020 – Tapin – Radio
  2020-10-30 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-10-30-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

  • chlapík z davu – výborná relácia – desivé informácie. V závere jedna poslucháčka povedala, že nejaký český lekár testy skúmal pod ,mlkroslopom a objavil v nich nanočipy. Údajne je to niekde na webe. ???

  • Milý pán „Chlapík z davu“ – prekopírovala som prvý odstavec pod týmto videom:
   Covidový Apartheid: Slovenská vláda Igora Matoviče na den 102. výročí vzniku Československa přijala vládní usnesení zavádějící Apartheid, kterým se naplňuje hrozivé proroctví z Bible, že bez “znamení šelmy” nenakoupíš. Vláda v usnesení doporučuje hlavnímu hygienikovi, aby vydal vyhlášku, kterou zaměstnavatelé, živnostníci a provozovatelé obchodů a služeb na Slovensku nebudou smět do svých budov vpouštět osoby a zákazníky bez čerstvého potvrzení o negativním testu na Covid-19 a je pouze otázka času, kdy se zákaz vstupu začne vztahovat i na lidi bez vakcíny. Lidé bez testů a vakcín se stanou lidmi 2. kategorie, bez práv nakoupit si, navštívit hospodu, kino, bez práva chodit do školy.

 16. jaroslav dudáš

  Myslím,že ste viacerí ohľadom Covidu 9 moc múdri aj Hitler bol taký a ako dopadlo Nemecko? A poznámky,ktoré čítam mi pripomínajú sci-fi,ako,že na Marse môžme žiť,len treba najprv zničiť našu?krásnu Zem.Ja sa testovať dám a je to moje presvedčenie a nemienim vysedávať doma v karanténe. A mimochodom,tých nanobotov nám zavádzajú mimozemšťania,veď pracovníci,ktorí nás testujú,tak väčšina má rodiny a preto nepodliehajte hlúpym názorom zo Západu

 17. Nie každý testovač sa rozhodol stádečko strašiť v skafandri s imidžom Marťana iba z čírej oddanosti a súcitu k tlupovým dvojnohým; prisľúbený úctyhodný zárobok môže okrem poctivcov prilákať na našom obzvlášť počestnom Slovensku aj kdekoho: tá odmena zdravotníkov k dennému paušálu PLUS ďalších 20 € za každého IBA POZITÍVNE testovaného – tak to má byť čo preboha?? Takto dôsledne premyslenú motiváciu k želanému navyšovaniu počtu nakazených – to skutočne len tak hocikto nevymyslí!

 18. Dnes som počula, že pľúcne odd. v Ružinovskej nemocnici v Bratislave je plné pacientov lebo bola pustená 5 G sieť v Bratislave.
  Rozmýšľam a aj tomu verím napr. aj v tomto článku sa o tom píše:
  http://www.nwoo.org/2020/10/29/co-se-skryva-za-koronavirem-a-lzi-na-zakryti-pravdy/
  a potom nám „ovečkám“ môžu povedať, lebo Covid.

 19. Kedže nás chcú vyhladovať, tak niečo na povzbudenie… Hyperbórejci.
  https://www.freefilm.to/film/arctic–ladove-peklo

 20. Niečo som prekopírovala:
  8:30 „Aktuálna situácia v Čadci,“ zverejnila na sociálnej sieti Anna Belousovová.

  „Teraz by mali zdvihnúť svoje zadky z teplých flekov členovia vlády spolu s prezidentkou a ísť sa pozrieť na ten blázinec, čo spôsobili! Ale bez opancierovaných áut. Skúste z nich vyliezť a vysvetliť tým obetiam štátneho vydierania, že je to pre ich dobro,“ uviedla.

  „Vy ste sa už otestovať dali v teple svojich kancelárii a za prísnych bezpečnostných opatrení. V tomto počasí ochorie vďaka idiotom na čele štátu aj ten, kto je ešte zdravý. O pár týždňov vypukne na Slovensku peklo – budeme žať, čo sa dnes zasialo,“ upozornila.

  • Debili majú-mali predstavu, že to prebehne ako voľby! Akože ZŤP osoby budú stáť 7-8 hodín v šóre „bez vychcania“, aby im niekto niečo vrazil do nosa – aby firma mala odobrených tých 14 miliónov zisku na pochybných testoch. Toto je sociálny experiment. S pancierovanými limuzínami.

  • „Ak by štát nariadil druhé kolo celonárodného testovania, samospráva bratislavskej Karlovej Vsi už teraz upozorňuje, že sa možno postaví na odpor. “Koketujem s myšlienkou, že v prípade nariadenia druhého kola testovania v Bratislave, konkrétne u nás v Karlovej Vsi, navrhnem vypovedanie poslušnosti,” oznámila na sociálnej sieti starostka mestskej časti Dana Čahojová.“
   „V Karlovej Vsi bolo otestovaných 15.800 ľudí, pričom pozitívnych bolo 40.“
   https://www.infovojna.sk/article/starostka-bratislavskej-karlovej-vsi-zavelila-na-odpor-proti-matovicovej-vlade-navrhnem-vypovedanie-poslusnosti

 21. „Pozorne si prečítajte nasledovný článok. ŠÚKL uvádza, že je možné používať testy Covid19 na celoplošné testovanie, aj keď neboli nimi schvaľované. Stačí, keď ich dá splnomocnený zástupca v EÚ pre tretiu stranu schváliť. Otázkou však je, kto je ten splnomocnený zástupca, keď v žiadnej členskej krajine EU nebol schválený? Navyše testy musia byt zapísané v databáze EUDAMED, do ktorej má prístup len Európska komisia a národné kontrolné autority bez možnosti dostupnosti pre verejnosť! Kto je ním na Slovensku?

  Na Slovensku se bude o víkendu provádět plošné testování obyvatelstva na Covid-19 antigenními testy, které do této chvíle neschválil slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) a firma SD Biosensor nemá na Slovensku ani jeden jediný schválený produkt související s diagnostikou Covid-19 a koronavirových stěrů! Antigenní test má pouze udělenou výjimku od WHO jako prostředek nouzového použití (EUL) a nikdo tak nenese zodpovědnost za jeho spolehlivost, účinnost, nezávadnost, funkčnost a hlavně pravdivost informací a parametrů uvedených v uniklém příbalovém letáku! Na něm není ani uveden držitel registračního rozhodnutí, protože žádné neexistuje!“
  https://www.infovojna.sk/article/antigenovy-test-neschvalil-slovensky-statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv

  Toto už je celoplošné ohrozenie obyvateľstva! Verejné ohrozenie – trestný čin v jednoznačnej podobe – aj keď ho pácha vláda a samospráva akože v legitimizovanej podobe!

 22. Dnes predpoludním som len tak zo zvedavosti a bez rúška vybehla pred jednu z najbližších ZŠ na našom sídlisku. V upršanom počasí v asi pol kilometra dlhom rade sa na seba tlačili dvojice – trojice orúškovaných občanov, zrejme nejakých radových zamestnancov, ktorí si nemôžu dovoliť prísť v pondelok do práce bez absolvovania testu na neexistujúci vysokoprenosný smrtiaci vírus, pretože ich príchod do zamestnania bez životne dôležitého dokladu by bol možno ich posledný.
  Načo by sa čakalo na schválenie supertestov nejakým slovenským štátnym ústavom, všakže?! S testovaním sa bolo treba poponáhľať – rozbehnúť ho ešte predtým, ako vyjde najavo, že sú nanič.
  Vláda je evidentne sama so sebou spokojná; urobila dieru do sveta! Aj do rozpočtu. Pravá slovenská d e m o k r a c i a .

  Takže Bádateľ je konšpirátor a šíriteľ hoaxov – však, naši najvyšší predstavitelia štátnej moci!?

 23. Na nete existuje 10 str.dokument vytvorený 11- timi lekármi s názvom:

  „Štandardný postup pre mikrobiologickú diagnostiku pri suspektnej infekcii vírusom SARS-CoV2 pre laboratóriá klinickej mikrobiológie.“

  okrem iného tam stojí:
  „Pri výbere testovacích súprav je potrebné riadiť sa odporúčaniami WHO. Prednostne si vyberajte testovacie súpravy spĺňajúce požiadavky nariadenia EP 98/79/EC (značka CE IVD). Použitie testovacej súpravy v podmienkach konkrétneho laboratória musí byť overená kontrolnými vzorkami poskytnutými Národným referenčným centrom pre chrípku ÚVZSR.“

  sú tam 3 linky na web stránky s odporúčaniami WHO

  V závere celého dokumentu v bode 9. Detekcia antigénov vírusu SARS-CoV2 sa píše:
  „Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti a pre nedostatok informácií o ich použití v diagnostike infekcie COVID 19, ich rutinné použitie WHO neodporúča. (WHO, 2020).“

  zjavne preto, lebo „Ich nevýhodou je však ich možnosť použitia iba v rannom štádiu infekcie, kedy …“

  Tento dokument platí všeobecne pre výskum a manipuláciu so vzorkami, nebol písaný teraz len za účelom plošného testovania.

  • stanovisko Úradu na ochranu OÚ dnes 15:09

   Predbežné stanovisko úradu k preukazovaniu sa negatívnym výsledkom testu/ certifikátom z plošného testovania – aktualizácia

   Úradu bol pracovný návrh vyhlášky, ktorej vypracovanie ukladá uznesenie vlády 693/2020 v bode C.1 doručený. Úrad vykonal právnu analýzu s ohľadom na ochranu osobných údajov, ktorú zaslal UVZ SR. Na základe tejto analýzy dospel k tomu, že ustanovenia zákona č. 355/2007 Z. z., ktoré má vyhláška vykonávať, táto v navrhovanom znení nereflektuje. S ohľadom na uvedené úrad nateraz zotrváva na svojom stanovisku z 29/10/2020 „Uznesenia vlády č. 678, aj 693, z pohľadu ochrany osobných údajov, nepovažujeme k dnešnému dňu za dostatočný právny základ na spracúvanie údajov týkajúcich sa zdravia.“.

   a to na stránke MINV z 28. 10. 2020 je toto:
   Vláda súčasne odporučila hlavnému hygienikovi vydať vyhlášku, ktorou uloží povinnosť relevantným subjektom, napríklad zamestnávateľom či prevádzkovateľom, vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo certifikát s negatívnym výsledkom antigénového testu z plošného testovania.

 24. čo sa týka samotného testovania, tak pýtala som sa jednej osoby, ako to prebiehalo… a prišlo mi „vtipné“ ako tá osoba dala svoj OP do rúk osoby, ktorá ho ohmatala a opísala údaje… tými istými rukavicami prešli všetky OP :)))

  Keď čakala na výsledok podľa lístočka, ktorý mal okrem čísla farebnú bodku plus písmeno, tak akosi ani po pol hodine ani po 3/4 sa výsledok nedostavoval, lebo číslo ktoré volali nemalo jeden identifikačný údaj. Tak nakoniec bla bla a dali jej negat.modrý lístok :)))

  A to ste už počuli, že už mohli ísť pomáhať nakoniec aj zubní lekári?
  A že aj veterinári??? … lebo sa idú testovať ovce.

 25. Ja len, keď sa takto porušujú zákony, treba podať trestné oznámenie na vládu.

 26. Monika Kolova

  Keby ste tam nedali tie blbosti v bode 9,tak by ste mali moje uznanie,ale tými výmyslami ste ma sklamali a len tak mimochodom konkrétne mesto Rožňava dnes z 6350 testovaných iba 13 negatívnych, očividne žiadna špina sa nekoná.

  • „Tady je zpráva německého lékaře, který si dal tu práci a 800x zvětšil konec tyčinky PCR testu a našel na ní mikroskopické kovové součástky – protitrny. V těsné blízkosti, kam tyčinka při testu naráží, se nachází hypofýza a při odebírání vzorků a otáčení tyčinkou v nose, by tak mohlo dojít k ulpívání kovových háčků na sliznici hluboko v hlavě, na bláně, oddělující mozek od dutiny nosní.
   .
   Tento lékař vše konzultoval s dalšími odborníky a přišel k závěru, že by se mohlo jednat o zesilovače signálu 5G a kovové částečky by mohly plnit funkci kovových mikročipů. To by znamenalo, že by lidstvo prostřednictvím těchto čipů mohlo být při plném zapnutí vysílače generace 5G na 60 GHz (dosud jedou jen na 2 až 4 GHz) podprahově ovládáno, sledováno, případně by mohly být výrazně zesíleny projevy „nemoci covid-19“, protože právě mnoho zasvěcených odborníků spojuje příznaky nákazy covidu-19: nedostatek kyslíku, ztuhnutí krve a případné embolie, se zářením 5G.“
   http://knihya.cz/vice-o-testech-covid-19/

   „Nanotechnologie je označení pro oblast vědy a průmyslu, která cíleně manipuluje s jednotlivými atomy tak, aby vznikaly látky a materiály s netradičními vlastnostmi, nebo objekty složené z jednotlivých atomů. Takové objekty potom fungují jako miniaturní stroje, roboti či integrované obvody tisíckrát menší než obvody vyráběné běžnou technologií.

   Možná řádky napsané výše zní tak trochu jako z vědecko-fantastického filmu. Je však pravda, že s nanotechnologií jste se donedávna mohli setkat pouze na univerzitách a ve specializovaných vědeckých laboratořích. Mluvíme zde o velmi komplexní disciplíně, která se prolíná napříč obory fyziky, chemie, molekulární biologie a robotiky.“
   https://www.nano-concept.cz/co-je-to-nanotechnologie-/

   No a keď to dáme dohromady s nanokovmi z chemtrails

   • „Nanomedicína je medicínska aplikácia nanotechnológie . [1] Nanomedicína siaha od medicínskych aplikácií nanomateriálov a biologických zariadení po nanoelektronické biosenzory až po možné budúce aplikácie molekulárnej nanotechnológie, ako sú biologické stroje . Súčasné problémy nanomedicíne zahŕňať pochopenie otázky týkajúce sa toxicity a vplyvu na životné prostredie z nano materiálov (materiály, ktorých štruktúra je v mierke nanometrov, teda miliardtín metra ).“
    https://en.wikipedia.org/wiki/Nanomedicine

 27. Slovenský sado-masochzmus.
  https://www.aktuality.sk/clanok/836001/koronavirus-foto-dlhe-rady-a-kolony-pozrite-sa-ako-vyzera-plosne-testovanie/

  Vidí tam niekto prenosné wecká pre verejnosť? A potom čo s nimi – dezinfikovať. Po každom použití. No – ísť si tam pustiť do gatí v sychravom počasí – ani náhodou. A starí a chorí – hodiny ani kde si sadnúť! Takto vyzerá vládny teror!

 28. perun kupala

  zajtra vyhlasia pestovanie v zahrade za etremizmus alebo širenie covidu . si mysliš ze sa schovaš a sam zmožeš niečo proti oranizovanej fašistickej mafii. zrušia peniaze a ked im nebudeš boskavať riť zablokuji ti digitalny bankovy učet . atvoji vnuci budu otroci v celosvetovom elektronickom konclagere . nech žije tvoj zdravy rozum trok

 29. dokelustestami

  keby nebolo hrozieb určite by tam ludia z vlastnej vôle nešli….mne hadam palickou prepichol ten debil pri odbere az mozog…a riadne dlho sa v tom mozgu stural…zacali mi bolesti hlavy ucha a dnes ma boli uz cele telo ako pri chripke…mala som krvne antilatky negativne otestovane,,lenze co ked niekto potreboval odovodnit svoj biznis???

  • dokelustestami – „poteším ťa“ – pozdravuje ťa vakcinačná nadácia Billa a Melindy Gatesových!
   Ja som to sem ako úryvok dával pred 2 týždňami!
   Nechať sa „niečo“ od týchto genocídnych lumpov môže len úplne neinformovaná osoba.

   „Globálne partnerstvo s cieľom sprístupniť 120 miliónov cenovo dostupných a rýchlych testov COVID-19 pre krajiny s nízkym a stredným príjmom
   28. septembra 2020 Nové vydanie
   Čas čítania: 8 min (2077 slov)

   Balík úplného prístupu obsahuje politické usmernenia WHO týkajúce sa používania rýchlych diagnostických testov založených na antigénoch, záruky množstva výrobcov pre krajiny s nízkym a stredným príjmom, katalytické financovanie na pomoc vládam pri implementácii testov a počiatočný fond na obstaranie vo výške 50 miliónov USD
   Niekoľko rýchlych testov na antigény v mieste ošetrenia hodnotí WHO pre zoznam urgentných použití (EUL)
   Dohody medzi Nadáciou Billa a Melindy Gatesových a výrobcami testov Abbott a SD Biosensor sprístupňujú inovatívne testy v krajinách s nízkym a stredným príjmom (LMIC) v cene maximálne 5 USD.
   Globálny fond sa zaviaže na počiatočných 50 miliónov USD, aby umožnil krajinám kúpiť nové testy, pričom prvé objednávky sa očakávajú tento týždeň
   Urýchlené uvedenie týchto testov na trh vo viacerých LMIC na trhu je podporované prostredníctvom Africa Centers for Disease Control and Prevention (Africa CDC), Unitaid, FIND, CHAI a ich partnerov.
   Toto je najnovší krok od Access to COVID-19 Tools (ACT) Accelerator k vývoju, obstarávaniu a distribúcii dôležitých nových nástrojov na boj proti pandémii; sú nevyhnutne potrebné nové testy, aby sa uspokojili obrovské nenaplnené potreby testovania na celom svete

   Súbor dohôd o sprístupnení cenovo prístupných a kvalitných rýchlych testov na antigén COVID-19 pre krajiny s nízkym a stredným príjmom dnes oznámil Accelerator prístupu k nástrojom COVID-19 (ACT). Medzi organizácie zapojené do míľovej dohody patria Africa Centers for Disease Control and Prevention (Africa CDC), Bill & Melinda Gates Foundation, Clinton Health Access Initiative (CHAI), Foundation for Innovative New Diagnostics (FIND), the Global Fund, Unitaid a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

   V rámci tohto komplexného komplexného úsilia Nadácia Billa a Melindy Gatesových uzavrela samostatné dohody o objemovej záruke s producentmi rýchlych diagnostických testov (RDT) Abbottom a SD Biosensorom. Tieto dve opatrenia sprístupnia LMIC 120 miliónov antigénnych rýchlych diagnostických testov (Ag RDT) – v cene maximálne 5 USD za jednotku – počas šiestich mesiacov. Tieto testy poskytujú výsledky skôr za 15–30 minút než za hodiny alebo dni a umožnia rozšírenie testovania, najmä v krajinách, ktoré nemajú rozsiahle laboratórne vybavenie alebo vyškolených zdravotníckych pracovníkov na vykonávanie molekulárnych (polymerázových reťazových reakcií alebo PCR) testov.

   Testy vyvinuté spoločnosťami Abbott a SD Biosensor sú vysoko prenosné, spoľahlivé a ľahko sa administrujú, čo umožňuje testovanie v decentralizovaných zariadeniach zdravotnej starostlivosti od osôb. Testy oboch spoločností sú rýchlejšie a lacnejšie ako laboratórne testy, čo umožňuje krajinám zvýšiť tempo testovania, sledovania a liečby ľudí na COVID-19 v mieste starostlivosti, najmä v oblastiach s nedostatočne vybavenými systémami zdravotníctva. Množstvo ďalších Ag RDT je ​​v rôznych fázach vývoja a hodnotenia.

   Na zvýšenie Ag RDTs dnes Globálny fond oznámil, že sprístupnil počiatočných 50 miliónov dolárov zo svojho mechanizmu reakcie COVID-19, aby umožnil krajinám kúpiť najmenej 10 miliónov nových rýchlych testov pre LMIC za garantovanú cenu, s prvými objednávkami, ktoré sa očakávajú tento týždeň, prostredníctvom spoločného obstarávacieho mechanizmu Globálneho fondu.

   FIND a WHO spolupracujú na urýchlení vhodného využívania podporou výskumu implementácie, ktorý v súlade s usmerneniami WHO optimalizuje použitie Ag RDT vo viacerých LMIC. Zahŕňa to poskytnutie katalytických objemov testov na pochopenie toho, ako sa Ag RDT môžu najlepšie hodiť do zdravotných systémov.

   Unitaid and Africa CDC spojí zdroje na zahájenie zavedenia týchto testov až v 20 afrických krajinách od októbra 2020. Táto intervencia v hodnote niekoľkých miliónov dolárov, ktorá v súčasnosti prechádza ich konečnými podpismi, je koncipovaná tak, aby zapojila viac partnermi aktívnymi v reakcii COVID-19 v týchto krajinách, ako sú CHAI, Africká spoločnosť pre laboratórnu medicínu (ASLM) a miestne organizácie. Toto posilní úsilie v rámci iniciatívy Africkej únie na urýchlenie testovania COVID-19 (PACT), ktorá sa začala v auguste 2020 s cieľom mobilizovať odborníkov, komunitných pracovníkov, dodávky a ďalšie zdroje s cieľom minimalizovať dopad pandémie na africký kontinent testovaním, sledovaním a včasné liečenie prípadov COVID-19.

   Testovanie je kritickým základným kameňom reakcie COVID-19, ktorý umožňuje krajinám sledovať a obsahovať vírus už teraz a pripraviť sa na zavedenie vakcín, ktoré budú k dispozícii. Efektívne stratégie testovania sa spoliehajú na portfólio typov testov, ktoré je možné použiť v rôznych podmienkach a situáciách. Zatiaľ čo molekulárne testy sa začali zavádzať do jedného mesiaca od sekvenovania vírusu, tieto testy sú založené hlavne na laboratóriách a pri ich vykonávaní sa spolieha na infraštruktúru a vyškolený personál. Rýchle a lacnejšie rýchle testy na zistenie prítomnosti vírusu v mieste starostlivosti sú dôležitým doplnkom testovacieho arzenálu potrebného na zvládnutie a boj proti COVID-19.

   Pokyny WHO zverejnené 11. septembra 2020 zdôrazňujú hodnotu týchto testov v oblastiach, kde je rozšírený komunitný prenos a kde diagnostické testy založené na amplifikácii nukleových kyselín (NAAT) nie sú k dispozícii alebo sú výsledky testov výrazne oneskorené. Okrem podpory stratégií zameraných na sledovanie stopy a izolácie môžu testy pomôcť identifikovať alebo potvrdiť nové ohniská nákazy, podporiť vyšetrovanie ohniska nákazy skríningom; sledovať trendy chorôb; a potenciálne testovať asymptomatické kontakty.

   Pilier ACT-Accelerator Diagnostics je spoločne zvolaný spoločnosťou FIND a Globálnym fondom v úzkej spolupráci s WHO a viac ako 30 partnermi z oblasti zdravotníctva s cieľom urýchliť inovácie a prekonať technické, finančné a politické prekážky brániace dosiahnutiu spravodlivého prístupu k účinnému a včasnému testovaniu. . Takáto bezprecedentná globálna spolupráca umožnila vývoj a nasadenie prvého Ag RDT schváleného WHO EUL do ôsmich mesiacov od prvej identifikácie vírusu. Na porovnanie, vývoj prvého RDT pre HIV trval takmer päť rokov. Niekoľko ďalších antigénnych RDT pre COVID-19 je v súčasnosti predmetom preskúmania WHO EUL. Diagnostický stĺp ACT-Accelerator si celkovo kladie za cieľ uľahčiť dodanie 500 miliónov testov LMIC do 12 mesiacov.

   Tieto dohody sú rozhodujúce pre splnenie kľúčového cieľa ACT-Accelerator: zabezpečiť všetkým krajinám bez ohľadu na príjem spravodlivý prístup k novým testom a nástrojom na boj proti COVID-19. Výnimočná rýchlosť, s akou bol vytvorený prístupový balíček Ag RDT, demonštruje šírku dopadu iniciatívy ACT-Accelerator a tento a budúce úspechy v testovaní doplnia podobné míľniky, ktoré sa očakávajú od pilierov vakcín a terapeutík.

   Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus , generálny riaditeľ WHO, uviedol: „Kvalitné rýchle testy nám ukazujú, kde sa vírus skrýva, čo je kľúčové pre rýchle sledovanie a izolovanie kontaktov a prerušenie reťazcov prenosu. Testy sú kritickým nástrojom pre vlády, pretože sa snažia o znovuotvorenie ekonomík a v konečnom dôsledku o záchranu životov aj obživy. “

   Mark Suzman , výkonný riaditeľ Gatesovej nadácie, uviedol: „Testovanie je základným nástrojom v boji proti COVID-19. Sme radi, že sa môžeme pripojiť k partnerstvu, ktoré pomôže zaistiť, aby najnovšia a kvalitná diagnostika neponúkala iba uchádzačom s najvyššou ponukou, ale bola k dispozícii aj za dostupné ceny pre krajiny s nižšími príjmami na svete. Všetky dnes oznámené akcie navyše poukazujú na rastúci úspech ACT-Acceleratora pri katalyzovaní globálnej spolupráce v záujme spravodlivej a efektívnej reakcie na túto globálnu krízu. “

   Dr Iain Barton , výkonný riaditeľ spoločnosti CHAI, uviedol: „Tieto dohody pomôžu zabezpečiť, aby milióny ľudí v krajinách s nízkym a stredným príjmom mali prístup k vysoko kvalitnému rýchlemu testovaniu v obciach a mestách, ako aj v mestách. To má potenciál spôsobiť revolúciu v schopnosti vlády reagovať na pandémiu a umožniť rýchlu diagnostiku a reakciu na lokalizáciu vírusových ohnísk pred ich šírením. “

   Andrea F. Wainer , výkonný viceprezident divízií rýchlej a molekulárnej diagnostiky spoločnosti Abbott, uviedol: „Spoločnosť Abbott s potešením prináša ľuďom a zdravotníckym orgánom v krajinách s nízkym a stredným príjmom rýchly test antigénu Panbio COVID-19 a digitálne riešenie Sympheos. tohto inovatívneho partnerstva. Dlhodobo sa usilujeme zabezpečiť, aby naše technológie meniace život boli dostupné a prístupné, a už desaťročia podporujeme mnohé z týchto krajín našimi rýchlymi testami na maláriu, HIV, hepatitídu a ďalšie smrteľné infekčné choroby. “

   Hyo-Keun Lee , generálny riaditeľ spoločnosti SD Biosensor, uviedol: „My, SD Biosensor, sme radi, že môžeme dodať naše rýchle antigénne testy STANDARD Q COVID-19 pre ľudí, ktorí skutočne potrebujú rýchlu a presnú diagnózu COVID-19. Prostredníctvom tohto partnerstva sa budeme naďalej usilovať poskytovať najlepšiu kvalitu rýchlych súprav antigénu COVID-19 pre boj s COVID-19. “

   Dr. John Nkengasong , riaditeľ afrického CDC, uviedol: „Antigénové testy sú dôležitým doplnkom testovania PCR a sú rozhodujúce pre rozšírenie testovacej kapacity v celej Afrike. Krása testovania antigénu spočíva v tom, že je rýchle a poskytuje rýchle výsledky. Umožní zdravotníckym pracovníkom rýchlo izolovať prípady a liečiť ich pri sledovaní ich kontaktov, aby sa prerušil prenosový reťazec. “

   Dr. Philippe Duneton , výkonný riaditeľ Unitaid ai, povedal: „Prístup k týmto rýchlym testom v mieste starostlivosti môže zmeniť hru v boji proti COVID-19. Pracujeme na podpore krajín pri rýchlom nasadení a čo najlepšom využití týchto nových testov. Dnešné správy ukazujú, čo môžu partneri ACT-A, ktorí spolupracujú, priniesť v našom úsilí proti pandémii COVID-19. “

   Dr. Carolyn Gomes, osobitná poradkyňa predstavenstva, ProActividad, Jamajka a náhradník člena (mimovládne organizácie v rozvojových krajinách), Globálny fond „Zaistenie spravodlivého prístupu k rýchlym diagnostickým testom je nevyhnutné pre kontrolu COVID-19 vo všetkých krajinách a pre otvorenie ekonomík cez svet. Zaistenie prijateľnej ceny je hlavným krokom vpred. Testy, ktoré môžu byť použité v mieste starostlivosti pracovníkmi v prvej línii, výrazne uľahčia prístup komunity k testovaniu. Aby sa zabezpečil rovný prístup v prístupe pre tých, ktorí to najviac potrebujú, bude potrebné omnoho viac podporovať ACT-Accelerator a predovšetkým diagnostický pilier. Na uspokojenie potrieb tých najzraniteľnejších je potrebných oveľa viac peňazí. “

   Peter Sands , výkonný riaditeľ Globálneho fondu, uviedol: „Toto je ACT-Accelerator v akcii. Je dôkazom toho, že spoločnou prácou v obrovskom globálnom meradle môžeme vyvinúť a nasadiť zásadný nový nástroj, ktorý pomôže zvládnuť a bojovať proti pandémii. Nejde len o nový test – sú to peniaze a plán nasadenia, aby ste sa rýchlo dostali tam, kde sú potrebné. Toto je sila globálnej spolupráce. “

   Dr. Catharina Boehme , generálna riaditeľka spoločnosti FIND, povedala: „S týmto balíkom Ag RDT zabezpečili partneri ACT-Accelerator veľmi potrebné nástroje pre LMIC na výrazné zvýšenie testovania COVID-19. S finančnou podporou niekoľkých krajín sme dosiahli veľký pokrok, ale aby sme zaistili, že sa dostaneme ku všetkým, ktorí potrebujú testovanie, a znížime ceny, nevyhnutne potrebujeme značné financovanie z verejných, filantropických a multilaterálnych zdrojov. “

   O ACT-akcelerátore

   Akcelerátor prístupu k nástrojom COVID-19 (ACT) je nová priekopnícka globálna spolupráca zameraná na urýchlenie vývoja a spravodlivý prístup k testom, liečbe a vakcínam COVID-19. Bol zriadený ako odpoveď na výzvu vedúcich predstaviteľov skupiny G20 v marci 2020 a ktorú spustili WHO, Európska komisia, Francúzsko a Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov v apríli 2020. ACT-Accelerator nie je rozhodovacím orgánom ani novým organizácie, ale pracuje na urýchlení spoločného úsilia existujúcich organizácií o ukončenie pandémie. Jedná sa o rámec pre spoluprácu, ktorý bol navrhnutý tak, aby priniesol kľúčovým hráčom rokovanie s cieľom čo najrýchlejšieho ukončenia pandémie prostredníctvom zrýchleného vývoja, spravodlivého prideľovania a zvýšeného množstva testov, liečby a vakcín, čím chráni zdravie systémov a obnovy spoločností a ekonomík v blízkej budúcnosti. Čerpá zo skúseností popredných svetových zdravotníckych organizácií, ktoré sa zaoberajú najťažšími zdravotnými výzvami na svete a ktoré sú vďaka spolupráci schopné odhaliť nové a ambicióznejšie výsledky proti COVID-19. Jeho členovia zdieľajú záväzok zabezpečiť všetkým ľuďom prístup ku všetkým nástrojom potrebným na porazenie COVID-19 a pracovať na jeho dosiahnutí s bezprecedentnou úrovňou partnerstva. ACT-Accelerator má štyri pracovné oblasti: diagnostika, terapeutika, vakcíny a konektor systému zdravotníctva. Prierezom všetkého je pracovný prúd v oblasti prístupu a alokácie.

   Diagnostický pilier ACT-Accelerator je zameraný na zabezpečenie toho, aby si ho mohol zaobstarať každý, kto test potrebuje. Pracovné prúdy zahŕňajú výskum a vývoj, pripravenosť trhu, obstarávanie a pripravenosť krajiny. Medzi doterajšie úspechy patria laboratórne školenia v spolupráci s Africa CDC začiatkom februára a sada online kurzov nasadených do niekoľkých týždňov. S Diagnostickým konzorciom bolo zaobstaraných takmer 20 miliónov testov, ktoré zabezpečujú diagnostický prístup pre LMIC a pripravenosť na implementáciu testovania a liečby v týchto krajinách. Vykonávajú sa tiež nezávislé hodnotenia testov na protilátky, pretože vysoko kvalitné testy na protilátky sú nevyhnutné pre pochopenie imunity populácie pre budúci vývoj vakcín.

   Informácie o zozname núdzových použití WHO
   https://www.who.int/diagnostics_laboratory/EUL/en/ https://www.who.int/diagnostics_laboratory/201002_eul_sars_cov2_product_list.pdf

   https://www.who.int/news/item/28-09-2020-global-partnership-to-make-available-120-million-affordable-quality-covid-19-rapid-tests-for-low–and-middle-income-countries

   Takže treba len dúfať – a preto analyzovať, že toto nespôsobí nevratné škody na našich hlúpych ovciach tak ako v Afrike. Do roku 2100 nás má byť na Slovensku len 2 a pol milióna! „Vývojár“ vírusov operačných systémov chce chrániť našu ekonomiku?! V Afrike ich s tým poslali do prdele!

  • Testovanie jednej z vakcín skomplikovali zdravotné problémy
   [Prehľadávať doménu http://www.ta3.com/clanok/1194524/testovanie-jednej-z-vakcin-skomplikovali-zdravotne-problemy.html%5D https://www.ta3.com/clanok/1194524/testovanie-jednej-z-vakcin-skomplikovali-zdravotne-problemy.html
   Americká farmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson pozastavila testovanie vakcíny proti Covidu-19. Rozhodla sa tak potom, ako sa u jedného z účastníkov testov objavili nevysvetliteľné zdravotné problémy.

 30. „Negatívny výsledok nehovorí, či je človek chorý alebo zdravý. Je to potvrdenie, že sa zúčastnil na testovaní, vysvetľuje v HNtelevízii dočasný policajný prezident Peter Kovařík.“

  Čiže – negatívny výsledok nehovorí, či je človek chorý alebo zdravý, ale či je poslušný?!
  https://slovensko.hnonline.sk/2238566-policajti-vam-mozu-zazvonit-doma-sef-policie-podrobne-vysvetlil-kontroly-po-plosnom-testovani

Pridajte komentár

*