Antiparazitické lieky benzimidazoly ukazujú sľubné výsledky proti rakovine, no úrady ich stále zakazujú


Print Friendly, PDF & Email

Antiparazitické lieky benzimidazoly ukazujú sľubné výsledky proti rakovine, no úrady ich stále zakazujú

(Lance D. Johnson, Natural News) Viaceré recenzované články naznačujú, že benzimidazolová skupina liekov proti parazitom by mohla byť užitočná v protokoloch liečby rakoviny.

Fenbendazol, ktorý patrí to tejto skupiny liekov, má najmenej dvanásť protirakovinových mechanizmov účinku a preukázal svoju efektívnosť proti množstvu rôznych druhov rakoviny, vrátane buniek kolorektálneho karcinómu, leukémie, rakoviny prsníka, lymfómov a rakoviny vaječníkov.

V Spojených štátoch amerických a v Európe však tento liek zostáva naďalej neschválený pre použitie u ľudí, a to napriek jeho nízkemu profilu toxicity u zvierat aj u ľudí a napriek faktu, že sa používa už od 60. rokov minulého storočia.

Tento lacný a účinný liek proti parazitom by mohol byť užitočný pri liečbe rôznych druhov rakoviny. Avšak rovnako ako liek proti parazitom ivermektín, aj on zostáva potláčaný americkým Úradom pre potraviny a liečivá (FDA) a je odkázaný byť len nejakým „odčervovačom koní“ na veterinárne použitie.

Viaceré recenzované štúdie ukazujú, že fenbendazol je silné protirakovinové liečivo

V štúdii „Preklasifikovanie benzimidazolových liekov proti parazitom ako selektívnych protirakovinových chemoterapeutík (2023)“ výskumníci zistili, že fenbendazol má dva primárne mechanizmy účinku proti rakovinovým bunkám.

Po prvé, liek vykazuje antimitotickú aktivitu, čo znamená, že potláča polymerizáciu tubulínu väzbou na tubulínové miesta rýchlo sa deliacich buniek. Tento účinok spôsobuje zastavenie bunkového cyklu.

Po druhé, liek vyvoláva oxidačný stres, ktorý narúša bunkové metabolické procesy. Zastavuje vychytávanie glukózy (hlavnej potravy rakovinových buniek), potláča kľúčové enzýmy a znižuje úroveň dostupnej energie ATP, čo vedie k apoptóze, teda smrti tak parazitov, ako aj rakovinových buniek.

Vedci ale zistili, že benzimidazolové lieky majú nízku rozpustnosť vo vode, čo sťažuje ich použitie v klinických aplikáciách. To viedlo výskumníkov ku kombinácii lieku s nanočasticami pre efektívnejšie aplikácie in vivo (v živých organizmoch).

V súčasnosti neexistujú žiadne klinické skúšky pre fenbendazol, ale existujú klinické skúšky pre podobný liek v tejto triede, nazývaný mebendazol (používaný napríklad pri hlístach u ľudí). Tento liek sa ukazuje ako sľubná adjuvantná (podporná) liečba rakoviny hrubého čreva a mozgových nádorov v kombinácii s inými antiprotozoálnymi látkami.

Existujú tiež dôkazy, že benzimidazolové lieky scitlivujú nádorové bunky, takže sa môžu stať náchylnejšími na radiačnú terapiu.

V štúdii „Protirakovinový účinok nanočastíc PLGA so zabudovaným fenbendazolom pri rakovine vaječníkov“ výskumníci zistili, že protirakovinové účinky fenbendazolu sa neprejavovali na myších modeloch, kým nebol liek pripravený s použitím nanočastíc na jeho účinné dodávanie bunkám.

Nanočastice zvyšujú biologickú dostupnosť liečiva, čo mu umožňuje účinne interferovať s polymerizáciou mikrotubulov.

Keďže liek blokoval progresiu bunkového cyklu, zvýšil stabilitu proteínu p53 a vyvolal apoptózu rakovinových buniek. Nakoniec liek znížil bunkovú proliferáciu (množenie) chemosenzitívnych aj chemorezistentných buniek rakoviny vaječníkov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Fenbendazol je účinný proti rakovine prsníka a chemorezistentnej rakovine hrubého čreva a konečníka

V štúdii „Redoxom sprostredkovaná protirakovinová aktivita antiparazitického lieku fenbendazolu v trojnásobne negatívnych bunkách rakoviny prsníka“ výskumníci testovali fenbendazol na trojnásobne negatívnych bunkách rakoviny prsníka, vrátane vysoko metastatického typu.

Liečivo vyvolalo v rakovinových bunkách oxidačný stres, čím sa stali zraniteľnejšími voči apoptóze (bunkovej smrti).

V ďalšej štúdii z roku 2023 bol liek testovaný na myších lymfómoch a bunkách sleziny, aby sa zistilo, či existuje rozdiel medzi zabíjaním rakovinových buniek a zachovaním zdravých buniek sleziny.

Výskum ukázal, že fenbendazol vytvára reaktívne formy kyslíka a spôsobuje bunkovú smrť buniek lymfómu, ale nepoškodzuje normálne bunky sleziny. Ukázalo sa tiež, že liek je menej toxický pre zdravé bunky ako tradičné chemoterapeutické činidlá, ale je podobne smrteľný pre rakovinové bunky.

V štúdii z roku 2022 bol fenbendazol testovaný proti chemorezistentným bunkám kolorektálneho karcinómu. Vedci zistili, že fenbendazol tu má šesť mechanizmov účinku.

Liečivo spúšťa apoptózu bez ovplyvnenia expresie génu pre protirakovinový proteín p53. Tiež indukuje apoptózu Beclin-1 a spôsobuje zastavenie bunkového cyklu rakovinových buniek vo fáze G2/M.

Okrem toho liek spôsobuje autofágiu (očistu buniek), nekroptózu (zápalovú bunkovú smrť) a feroptózu (bunkovú smrť závislú na železe), pričom zabíja aj tie najodolnejšie rakovinové bunky.

Fenbendazol by mohol byť preklasifikovaný na liečbu ľudského glioblastómu a leukémie

Ďalšia štúdia z roku 2022 poskytuje dôkaz, že benzimidazoly indukujú apoptózu a pyroptózu ľudských rakovinových buniek glioblastómu (GBM). Vedci zistili, že fenbendazol potláča syntézu DNA v závislosti od dávky.

Okrem toho liek inhiboval migráciu buniek, čím zabránil ďalšiemu metastázovaniu buniek glioblastómu. Výskumníci podrobne opísali priamu cestu, ktorou liek spôsobil programovanú bunkovú smrť in vivo (v reálnych podmienkach živého organizmu, nie v skúmavke) a kde presne spôsobil zastavenie bunkového cyklu.

Nakoniec dve štúdie z roku 2020 zistili, že benzimidazoly by sa mohli premeniť na protinádorové lieky pre ľudí a mohli by sa úspešne použiť aj proti leukémii.

V prvej štúdii výskumníci chválili benzimidazoly za to, že sú dobre tolerované u zvierat aj u ľudí, s veľmi malými vedľajšími účinkami. Lieky sa nielen viažu na β-tubulín parazitických červov, čo spôsobuje ich imobilizáciu a smrť, ale majú aj protirakovinové aktivity, ako sú:

 • narušenie polymerizácie mikrotubulov
 • inhibícia životaschopnosti rakovinových buniek
 • migrácia, invázia a indukcia apoptózy
 • autofágia rakovinovej bunky

V ďalšej štúdii z roku 2020 sa zistilo, že fenbendazol má špecificky protirakovinovú aktivitu v bunkách HL-60, ktoré sú bunkovou líniou ľudskej leukémie. V závislosti od koncentrácie liečivo znižuje metabolickú aktivitu a mitochondriálny membránový potenciál leukemických buniek. Nakoniec liek zvýšil apoptózu a nekrózu leukemických buniek.

Po všetkom sľubnom výskume tohto antiparazitického lieku by nemal byť dôvod na zdržiavanie klinických skúšok fenbendazolu pri liečbe rakoviny u ľudí, aby sa mohol čím skôr zaviesť do klinickej praxe.

Stop Candida

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tabletky s kyselinou jantárovou – 20 ks
  „Kyselina jantárová pôsobí na bunkovej úrovni, posilňuje imunitný systém, normalizuje nervový systém, stimuluje produkciu dostatočného množstva inzulínu na zníženie hladiny cukru v krvi, spomaľuje vývoj zápalových procesov, pôsobí proti stresu a depresii, zvyšuje účinky iných liekov a neutralizuje prijaté jedy vďaka alkoholu a tabaku významne zvyšuje mikrocirkuláciu v tkanivách a orgánoch, podporuje uvoľňovanie enzýmov dôležitých pre trávenie a eliminuje toxické účinky žiarenia a magnetických vĺn na telo.

  Používa sa pre fyzický a duševný stres.

  Kyselina jantárová predlžuje ľudský život, podporuje obnovu na bunkovej úrovni. To je obzvlášť dôležité v starobe.

  Indikácie: Ako biologicky aktívny potravinový doplnok – zdroj kyseliny jantárovej.

  Odporúčané užívanie: Dospelí užívajú 1 tabletu 2-3krát denne s jedlom. Doba užívania je 1 mesiac.

  Kontraindikácie: Individuálna neznášanlivosť na zložky, tehotenstvo, dojčenie, peptický vred žalúdka a dvanástnika, urolitiáza, ťažká arteriálna hypertenzia.

  Pred použitím sa odporúča poradiť sa s leká;

  Obsah balenia: 20 tabliet

  Krajina pôvodu: Rusko“
  https://www.nasezdravie.sk/detail/tabletky-s-kyselinou-jantarovou-20-ks
  ————————–
  Momentálne vypredané
  ————————–
  Inak určite nie je náhoda, prečo sme ako deti milovali nedozreté jabĺčka – ktoré sme si otĺkali o jabĺčko na kolene a cuckali z nich „vínko“. Ah jaj.

  • Marek Kosice

   Urcite ak vase zubky milovali tie superkysle jablcka… Naleptavajuca sa zubna sklovina… Z toho dovodu sa neodporuca po jedeni kyslych jedal umyvat si zuby. Treba pockat aspon hodinu.
   Mne su jablka odporne, zboznujem vsak marhule. Umyt, nakrajat na mesiaciky, zamrazit a…potom rozmrazene a este studene zjest, neponahlat sa… Krasne pustia stavicku…
   Mimochodom, kyselinu jantarovu obsahuje aj urina.

   • Mne kedysi keď som bol dieťa mama (alebo aj ja sám – bola to jednoduchá príprava) nastrúhala jablká (najlepšie keď boli tesne pred dozretím) jablká na strúhadle – na väčšie kúsky a posypala kryštálovým cukrom, zamiešala a nechals to odstáť a keď to mierne zhnedlo tak až vtedy to malo tú pravú chuť.
    Alebo mokré jahody posypané práškovým cukrom a keď rozpustili cukor tak sa išlo na vec. Alebo zaváraný „ananás“ urobený z tekvice – to bola lahôdka – ale také niečo mala čas robiť len stará mama. A výhoda oproti dnešku bola aj tá, že sme v kde – tam v meste alebo na kraji mesta mali stromy či rady stromov z ktorých si mohol vziať každý. Boli to Jabloňe, čerešňe, hrušky, slivky, orechy, lipy ….a rôzne ovocné kríky v rôznych zákutiach mesta…a dnes v rámci údržby zelene v meste je všetko dokonale upravené – vyholené a čo zostalo je zakázané …. a pripadám si skôr ako v nejakom upravenom skanzene pre turistov než v mojom meste kde to kedysi žilo.

    • Tie verejne prístupné stromy sa tradične vysádzali „pre pútnikov“. V podstate to bola možnosť aj pre vandrákov /vagabundo/, aby sa kvôli hladu či smädu nedostávali do konfliktu s miestnymi. Detto verejná studňa – kašna. A to nebol socializmus.

     Ja keď som sa presťahoval na dedinu – to bolo prvé, že som začal množiť stromky – tak pre susedov a hlavne „na von“. Strom vonku má 2 úhlavných nepriateľov – srnky a idiotov, ktorí keď režú, tak všetko. Už som sa na to vyprdol. Keď tak – sadím diverzne kôstky myrobalánu – kvôli ostňom to zver neobžiera, šípky na just – do lesa, semená hlohu. Teraz som objavil porasty „modrých“ ostružín /ostružina malina/, ktorým sa najviac darí pri vode – lebo sú opeľované komármi – na suchu majú tak 3 bobuľky, ale pri ramenách sú to nádherné plody. Na diverziu topinambury ešte nemám dosť materiálu. Ale lockdowny nás naučili, že sa k zdrojom vonku bez rizika nemusíme dostať. Družice sú ku.vy!

    • Marek Košice

     čitateľ : No a si predstav, že taká paprika má C-čka až okolo 250-300g/na 100g… Na rozdiel od citróna, ktorý ho má minimum, keďže jeho kyslosť tvorí kyselina citrónová a nie kyselina askorbová…

     • Asi ste chceli povedať miligramov (mg), nie gramov (g) na 100 gramov. A nie je to 250 až 300 mg na 100 g, ale 80 až 180 mg na 100 g. Najmenej zelená, potom červená a najviac žltá paprika.

 2. Evropská unie by už příští týden mohla schválit omezení soukromých zpráv

  Jeden z těch, kteří se proti kontroverzním chystaným pravidlům důsledně staví, Německý poslanec Evropského parlamentu (EP) a právník Patrick Breyer, na to reagoval opětovným varováním, že bez ohledu na některé drobné změny, pokud bude zákon přijat, bude fakticky znamenat konec řádného šifrování a soukromých zpráv v EU.

  https://aktax.cz/evropska-unie-by-uz-pristi-tyden-mohla-schvalit-omezeni-soukromych-zprav/

 3. + Mimo téma, ale např. tady se podívejte, že existují i normální židé, tito ortodoxní jsou z NY, USA:
  https://cdn.presstv.ir/Photo/2023/10/15/f0723c43-6712-4d5b-b966-73ea7da04bc6.jpg
  Nápisy: Konec Sionismu. Palestina patří Palestincům
  Více než stovku aktivistů, většinou Židů, zatkla v sobotu policie v New Yorku poté, co demonstrovali proti izraelskému bombardování a blokádě v obleženém pásmu Gazy. Jedním z nich byl Rafael Shimunov, významný protiizraelský židovský aktivista, který je absolventem správní rady Židů barev a členem výboru Židů za rasovou a ekonomickou spravedlnost (Akce JEREJ). Rafael velmi dobře vyjádřil problém: morálka a spravedlnost je základem všeho. “Na tom, stát spolu na základní lidské úrovni, není nic fantastického ani složitého. Je to úplně základní jádro každé civilizace,“ poznamenal a vyzval k celosvětové solidaritě pro palestinskou věc. ” Demonstranti konkrétně vyzvali senátora Chucka Schumera, vysokého senátora z New Yorku a vůdce většiny Senátu USA, aby „jednal hned“ a řekl „ne genocidě v Gaze“.

  presstv.ir/Detail/2023/10/15/712783/Ice-cream-trucks-turned-into-makeshift-morgues-in-Gaza

  = Jak počet obětí v Gaze stoupá, těla jsou ukládána i do zmrzlinářských vozů. Mrazírenské vozy, na jejichž stranách jsou stále reklamní obrázky usmívajících se dětí pochutnávajících si na kornoutech zmrzliny, se běžně používají k dodávkám do supermarketů.

  presstv.ir/Detail/2023/10/15/712769/Exclusive-Family-150-Members-Gaza-Left-Without-Water-Staring-Death

  = Více než 150 členů rodin al-Saleha na severu Gazy se ubytovává v přeplněné budově bez přístupu k pitné vodě, zatímco pět členů rodiny, kteří byli nuceni odejít do jižní Gazy poté, co izraelský rozkaz, bylo na cestě zabito. Saleha a její manžel, kteří vlastní malou třípatrovou budovu na severu Gazy, uvedli, že hostí téměř 150 lidí z širší rodiny, kteří uprchli ze svých domovů a hledají „bezpečnější“ místo. „Prakticky řečeno, v Pásmu Gazy teď není nic jako bezpečné místo, ale někteří lidé utíkají z jednoho místa na druhé a hledají úkryt. Ať jdete kamkoli, jste vystaveni náhodným izraelským úderům, které udeřily do obležené enklávy,“ řekla pro web Press TV. Stovky z těch, kteří podnikli nebezpečnou cestu, bylo na cestě zabito nebo těžce zraněno.

  “Takhle se cítíme v pásmu Gazy, takže nám Izraelci dávají dvě možnosti,” řekl Saleha webu Press TV a vyprávěl scény nevyslovitelné hrůzy:
  =“Buď se evakuujte, utečte tam, kam vám řekneme, abychom vás mohli bombardovat a okamžitě zabít, nebo se rozhodnete zažít pomalou smrt ve svých vlastních domovech.” …=

  • žid je žid! A „boli aj dobrí komunisti, ktorí to mysleli dobre“! S tým choď do synagogy! Aký je rozdiel medzi lžou žida a takiou moslima?

 4. Kto sa zaoberá alternatívnou medicínou vie, že mnoho chorôb je zapríčinených parazitmi a človek v tomto smere nie je výnimkou. Moja sestra pravidelne a dlhodobo užíva antiparazitiká pre psov, vrátane canivermu resp. canivermu forte, ktorý obsahuje práve spomínaný fenbendazolum. Žiadne zdravotné problémy s užívaním tohto veterinárneho prípravku nikdy nemala. (Caniverm obsahuje 37,5 mg fenbendazolu, caniverm forte 150, teda 4x viac.)

  • Veterinář Staněk ho také doporučuje .Ale byla bych trochu opatrná na dávkování.Přeci jenom psíci mají silnější žlučové kyseliny a i větší kyselost žaludku.

 5. Proti zemědělcům se rozpoutala válka, která je může vyhnat z půdy, na níž hospodařili po celé generace. Malé a středně velké farmy zavírají své brány, a tak mohou půdu získat vlády a korporace. Ti, kdo mají půdu pod kontrolou, ovládají dodávky potravin a spolu s nimi i lidi.

  https://aktax.cz/cilem-agendy-2030-je-zadni-zemedelci-zadne-potraviny-pokud-nemuzeme-vlastnit-majetek-stavame-se-majetkem/

 6. Je to podobné, ako to bolo s Ivermectinom počas r. 2020. Lieky, ktoré mali ľuďom pomôcť, boli (a zrejme – stále sú – Niekým ) sťahované z obehu..

  Našťastie, človek v tejto náročnej dobe, musí byť dostatočne vynaliezavý, to znamená, že ak Ti nadnárodný (WHO, CDC, SUKL..) a štátny systém, odoprie užiť účinný liek proti diagnostikovanej chorobe, musí si človek pomôcť inou cestou a to – prostredníctvom liečivých bylín, ev. DMSO, CDS..

  P.S: 1 – V minulom týždni som si objednala cez e-schop (nakoľko v lekárni ju nemali) Palinu ročnú (Artemisia annua), ktorú v čaji 1 x denne preventívne užívam (po 2-3 týždňoch prestávka) a tá práve:

  • Má protizápalové, protivírusové, antiparazitné, anti-karcinogénne a imunoregulačné účinky,
  • Pomáha zmierniť vysokú vnútornú teplotu,
  • Selektívne ovplyvňuje nádorové bunky (tie, ktoré obsahujú nadmerné množstvo železa), bez poškodenia normálnych – zdravých buniek,
  • Prispieva k čisteniu krvi,
  • Podporuje trávenie.

  https://biocare.sk/eshop/produkt/palina-rocna

  P.S: 2 – A ešte si v t.č. macerujem vo vodke vykopaný koreň kostihoja lekárskeho, keby náhodou.. (sa objavili nejaké choroby pohybového ústrojenstva – svaly, reuma, kĺby, rany a vraj aj – zuby..)

  • Na palinu ročnú (Artemisia Annua, Wormwood) je aj tento návod na užívanie: 1. deň jedna kvapka do 100 ml vody, 2. deň dve kvapky atď. až do 14. dňa kedy sa užije 14 kvapiek. Na 15. a 16. deň užite 90 kvapiek do 200 ml vody. Po 16. dni užívate 30 až 60 kvapiek 1x týždenne ako prevenciu.

  • Dobre vedieť, kostihoja máme plnú záhradu. Ďakujem

 7. Velmi léčivé jsou i některé druhy chorošů.Ráno si žvýkám kousek březovníku.Taky působí proti parazitům.

Pridajte komentár

*