Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Je váš onkológ úprimný a naozaj odborník? Takto ho ľahko otestujete


Print Friendly, PDF & Email

Je váš onkológ úprimný a naozaj odborník? Takto ho ľahko otestujete

V tomto krátkom príspevku sa môžete dočítať  o jednoduchom, no veľmi účinnom spôsobe ako si otestovať Vášho lekára – jeho znalosti, odbornosť, ale aj charakterové vlastnosti. 

Test číslo 1: Sú vedomosti Vášho lekára zodpovedajúce tomu, čo by sa od lekára očakávalo? 

V prípade, že Vám lekár predpíše akýkoľvek liek, spýtajte sa ho nasledujúcu otázku: 

„Pán doktor, aké má tento liek vedľajšie účinky?“ 

Boli by ste prekvapení, koľko lekárov nepozná dostatočne a mnohí dokonca nemajú ani poňatia o tom, aké vedľajšie účinky majú nimi predpisované lieky.

Okrem toho veľa ľudí má rôzne predispozície, ktoré vylučujú používanie určitých liekov. Lekári častokrát tieto predispozície ignorujú, prípadne ich u svojich pacientoch ani nezisťujú.

Faktom je, že ku každému chemickému „lieku“ vždy existuje alternatíva bez vedľajších účinkov. Preto odporúčame takéto prostriedky bez škodlivých vedľajších účinkov vyžadovať od Vášho lekára. Je to Vaše PRÁVO!

Následne, je lekárovou POVINNOSŤOU Vás o takýchto alternatívach informovať. Dokonca na to kedysi, keď preberal lekársky diplom, aj prisahal v Hippokratovej prísahe. Mnohí z nich na to už ale zrejme pozabudli. 

Test číslo 2: Hovorí Vám Váš lekár pravdu a je k Vám úprimný? 

V prípade rakovinového ochorenia, keď Vám lekár odporúča nasadiť chemoterapiu, je potrebné sa ho spýtať nasledovné:  

„Pán doktor, existujú nejaké dvojito zaslepené placebo klinické štúdie, pri ktorých by sa porovnávala a následne dokázala dlhšia doba dožitia u pacientov, ktorým bola podávaná chemoterapia oproti tým, ktorým podávaná nebola?“

alebo v kratšej, jednoduchšej verzii:

„Pán doktor, existuje dôkaz o tom, že s chemoterapiou sa dožijem dlhšie ako bez nej?“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Odporúčame ale radšej použiť prvú, hoci obšírnejšiu verziu otázky, pretože je presnejšie zacielená a poskytuje menší priestor na nepochopenie, prípadne zámerné zavádzanie zo strany onkológa. 

Dvojito zaslepené klinické štúdie (anglicky: Double blind placebo clinical studies) sú svätým grálom v medicíne. Každý jeden liek, každá použitá substancia, každá liečebná metóda, každá liečebná procedúra, v podstate všetko, pred tým, než sa to uvedie do používania v lekárskej praxi, musí prejsť takýmito štúdiami.

Pardon, takmer všetko, existuje jediná výnimka: Chemoterapia. Áno, to, čím sa každý lekár vždy do ohluchnutia oháňa, to, čo vždy slúži ako kladivo na všetko alternatívne, tak to z nejakého podivného dôvodu sa u  chemoterapie nedodržiava.

Faktom je, že k žiadnej chemoterapii takáto dvojito zaslepená štúdia neexistuje. Ak Vám teda onkológ tvrdí, že s chemoterapiou sa buď vyliečite alebo aspoň budete žiť dlhšie, tak Vás vyslovene KLAME. Pre takýto argument totiž nemá žiadny vedecky podložený dôkaz. 

Po položení hore uvedenej otázky sa dotyčný onkológ takmer určite bude snažiť priamej odpovedi nejako vyhnúť. Pravdepodobne Vám odpovie v tom štýle, že vykonanie takejto štúdie by bolo neetické.

Myslí tým neetické preto, lebo tí chudáci pacienti, ktorí by dostávali namiesto chemoterapie placebo, tak by boli ukrátení o „liečbu“, čo by následne mohlo ohroziť ich zdravie a život.

Logický problém je tu v tom, že ešte pred samotným potvrdením alebo vyvrátením hypotézy, že „chemoterapia lieči alebo predlžuje dožitie“, tak sa dopredu táto hypotéza vydáva za fakt.

Za takýto prístup a argumentáciu by vyletel každý iný vedecký študent hneď z prvej skúšky v prvom ročníku na vysokej škole. Z prapodivného dôvodu pri chemoterapii to ale neplatí a nielenže sa takéto vedecké ignorantstvo a šarlatánstvo onkológom toleruje, ale dokonca sa im umožňuje ho naživo uplatňovať v praxi.

Následkom sú potom zničený organizmus, zdevastovaný imunitný systém a vo väčšine prípadov dokonca aj smrť pacienta. 

Ale poďme späť k jadru problému. Takže tento posvätný zákon, toto zlaté pravidlo medicíny, ktoré sa uplatňuje pri všetkých iných chorobách, je zrazu neetické?

Ak Vám teda Váš onkológ odpovie podobným spôsobom, bude to priamy dôkaz toho, že Vás klame. Áno klame! Nie zavádza, alebo hovorí polopravdy, ale vyslovene KLAME!

Akú mienku je možné si vytvoriť o takomto lekárovi-onkológovi, to už ponecháme na čitateľovi samotnom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Alexander Nagy

  Moje meno je Alexander Nagy

  Dobry den.
  Mozete ma prosim spojit s autorom tohto Prispevku?

  Tak vam Fandim a do toho

  Dakujem

  Sano

 2. Dnes sú až desivo úprimný ,po vyšetrení mi lekár povedal máte nádor,3cm.Treba ho vyoperovať,vonku som si poplakala,ALE zachránil mi život pán doktor,ďakujem mu

Pridajte komentár

*