Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Prečo sú testy na Helikobaktera nezmysel a dokonca kontraproduktívne


Print Friendly, PDF & Email

test na helikobaktera

Zrejme ste to už sami alebo vaši blízki zažili.

Mávate dlhšiu dobu bolesti brucha. Občas prejdú, no vždy sa skôr či neskôr vrátia.

Niekedy sú bolesti na nevydržanie a lieky zaberajú len čiastočne. Po viacerých návštevách lekára, ktoré nikam nevedú, vám je doporučené absolvovať test na Helikobaktera pyroli.

Test dopadne pozitívne. Vám sa zrazu uľaví. Teda nie priamo na žalúdku, ale aspoň na srdci.

Teraz už viete, kde váš zdravotný problém väzí. Správna diagnóza je predsa základ, po ktorom liečba musí vždy zabrať.

Správne?

Nesprávne…

V čom je problém konvenčnej liečby Helikobaktera

Konvenčná medicína pristupuje k mnohým zdravotným problémom tak povediac príliš jednoducho, nechcem povedať sedliacky. Liečba Helikobaktera nie je výnimkou.

Ich logika znie nasledovne:

Ak je premnožená baktéria, ktorá spôsobuje problémy, je potrebné sa jej zbaviť. No a ako sa jej zbaviť? Predsa antibiotikami.

Po odstránení Helikobaktera je problém zdanlivo vyriešený. Lenže on nie je.

A prečo?

Lebo skôr či neskôr sa Helikobakter znova vráti a celý proces s antibiotikami začne odznova.

Po každej takejto kúre je však vaše telo o niečo viac zhumľované. Ako všetci dobre vieme, antibiotiká majú veľa nežiaducich účinkov. Ich časté nasadenie si na vašom zdraví vyžiada svoju daň.

Ako Helikobaktera skutočne vyliečiť?

Pozrite sa, Helikobaktera máme v sebe takmer všetci, no len v malom množstve, kedy nedokáže narobiť príliš veľa škody.

Prírodná liečba osteoartritídy

Prečo sa potom v niekom premnoží a v inom nie?

Mám pre vás dobrú správu: Pomaly prichádzame k jadru problému.

O tom, či sa vo vás Helikobakter premnoží alebo nie, rozhoduje viac menej kyslosť vášho žalúdka.

Ak mávate problémy s trávením alebo pálením záhy, potom problém nie je nadmerná žalúdočná kyselina, ako by sa to mohlo na prvý pohľad zdať.

Skutočným problémom je naopak, jej nedostatok. Ten spôsobuje nedostatočné trávenie a z toho potom vyplývajúce bolesti žalúdka či pálenie záhy.

Keď na tieto symptómy použijete antacidá, teda lieky na potlačenie žalúdočných kyselín, vytvoríte tým v žalúdku prostredie, ktoré je vhodné pre množenie sa Helikobaktera.

Ten ak sa premnoží, vaše ťažkosti sa len ďalej zosilnia.

Vy začnete užívať viac liekov proti bolesti žalúdka, viac antacíd, viac antibiotík. Na čas možno uľavia, no celkovú opäť situáciu len zhoršia.

Skončili ste tak v kolotoči, z ktorého nie je možné uniknúť.

Jediné správne riešenie má 4 kroky:

  1. V žiadnom prípade neužívať antibiotiká.
  2. V žiadnom prípade neužívať antacidá (alebo len v naozaj akútnych prípadoch).
  3. Podporiť trávenie a tvorbu žalúdočnej kyseliny (Helikobakter sa v správne kyslom prostredí nedokáže rozmnožovať).
  4. Dodržiavať ďalšie odporúčania, ktoré podrobne popisujeme v našom nedávnom článku o pálení záhy a žalúdočných vredoch.

Prečo sú testy na Helikobaktera nezmysel a dokonca kontraproduktívne?

Teraz už odpoveď na túto otázku poznáte.

Pozitívny test totiž roztočí kolotoč chybnej liečby, ktorá problém nevyrieši, ale ho ešte zhorší.

Preto, ak vám lekár navrhne test na Helikobaktera, odmietnite ho. Takýto test je nezmyselný.

Budete síce s určitosťou vedieť či ho máte alebo nie, no konvenčná liečba váš celkový stav z dlhodobého hľadiska pravdepodobne viac skomplikuje.

Lepšie riešenie je to, ktoré uvádzame v krokoch (3) a (4) predošlého odstavca.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: 15 Natural Remedies for the Treatment of Acid Reflux and Ulcers

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Takže bakteriálnu infekciu H. pylori nemá väčšina z nás – aj keď jej výskyt je pomerne častý. Prevalencia infekcie je v rozvojových a v rozvinutých krajinách odlišná. V našej populácií je to cca 40-55%, to podľa mňa nie je väčšina. Prenos infekcie je jednoduchý a to oro-orálnou alebo oro-fekálnou cestou, ďalej napríklad kontaminované potraviny. Kolonizuje od kardie žalúdka cez telo, antrum až na gastroduodeálnu sliznicu a práve kolonizácia v tejto oblasti spôsobuje chronickú gastritídu, ktorá môže viesť k atrofii sliznice a k vzniku metaplázií čo je považované za patogenézu adenokarcinomu žalúdka intenstinálneho typu. Čo sa týka tej kyslosti, tak baktéria H. pylori produkuje bielkovinu, ktorá stimuluje tvorbu gastrínu, ktorý zvyšuje tvorbu HCl, čím sa poruší slizničná bariéra, nastáva uvoľňovanie zápalových metabolitov epiteliálnych buniek a vznik peptických vredov. Okrem toho je H. pylori považovan za patogén vyvolávajúci extraintenstinálne ochorenia, čiže ochorenia mimo tráviaceho traktu. Organizmu dosť nebezpečná baktéria na to, že „ju má väčšina z nás“ nie? Čo je podľa Vás akútny prípad, kedy treba užiť antacidá? Je to vtedy, keď pacient leží na operačnom stole s perforovaným vredom? A ako sa teda podľa Vás helicobakter lieči? Pretože tá otázka je tam dosť zvýraznená, ale odpoveď na ňu tam nie je žiadna. Teda je ale opäť zavádzajúca.

    • Podrobnosti o liečbe sú v článku, na ktorý odkazujeme v závere.

      • V jednom článku píšete, že ATB infekciu zastavia, čo je pravda, kedže je bakteriálna (samozrejme existuje veľa podtypov, takže aj liečba je zložitejšia), v tomto článku zase píšete že v žiadnom prípade neužívať ATB. Trošku si protirečíte, no to len tak mimo, to už Vy viete/neviete, čo píšete. A pýtala som sa ako sa lieči helicobacter nie ako sa lieči pálenie záhy.

        • Píšeme, že antibiotiká neužívať nie preto, že by infekciu nezastavili, ale z úplne iného dôvodu. Čítajte prosím poriadne.

          • Áno, máte tam napísané, že „v žiadnom prípade neužívať antibiotiká“. Áno, antibiotiká majú vedľajšie účinky, našťastie ale existujú aj probiotiká. No a keď si vezmeme, že u pacienta s helicobacterom má vzniknúť v tom „lepšom“ prípade peptický vred, v tom horšom prípade adenokarcinóm žalúdka a to nemenujem už spomínané extraintenstinálne ochorenia, ktoré sú tiež závažné, nie je pre pacienta lepšie podstúpiť liečbu antibiotikami (aj keď áno je zložitejšía), ako pri progrese už toho spomínaného vredu, čiže pri jeho perforácií podstúpiť chirurgickú liečbu?? Prosím, ja čítam poriadne.

          • Good chlapci. Vidim, ze aj jeden aj druhy rozmysla. A to je zmyslom celeho. Len tak sa je mozne posunut dalej.

    • terezkaterka

      Odpoveď je na konci článku. Čítajte pozorne.

  2. http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/04/28/acid-reflux-ulcer-treatment.aspx
    Tento článok sa oplatí do podrobna prečítať. Pán doktor Mercola presne vysvetľuje kde dnes robí chyby gastroenterologia. Napr. inhibitíry protonovej pumpy boli vymyslené len na určitý konkrétny problém za tým účelom aby sa brali len veľmi krátku dobu. Dnes sa vo veľkom zúrivo predpisujú dlhodobo.
    Na webe pána doktora Mercolu je o trávení veľa článkov. Len treba do jeho vyhľadávača dať: digestion…

  3. mate caste palenie zahy?
    prejdite na nizkosacharidovu stravu a problem vyrieseny
    mate premnozeneho helicobaktera?
    prejditena nizkosacharidovu stravu a problem vyrieseny
    nedokazete dlhodobo vydrzat na nizkosacharidovej strave?
    smola priznaky sa velmi rychlo vratia spat

  4. mal som helicobaktera, mal som opakujúci sa migrujúci vred dvanástnika. Dosť silné bolesti zalúdočnej oblasti, silný zápach z úst kvôli zálúdku.
    Helicobaktera som samozrejme po teste u gastroenterológa zlikvidoval antibiotikami, jedol som lieky na potlačenie tvorby žalúdočnej kyseliny.
    Vred zmizol, baktéria tiež, bolesti zmizli, zápach zmizol.
    Občas pár krát do roka pre určitých jedlách a určitom stave organizmu mierne gastro problémy, tlmené liekom Quamatel. 2-3 dni liek, problémy sa utíšia. 2-4 krát do roka, najviac jar-jeseň.
    Asi mám stály nábeh na tvorbu vredov, preto tie problémy.
    Vie mi redakcia poradiť ako sa zbaviť opakujúceho sa nábehu na vredy, prečo som sa nemal zbaviť helicobakteru liekmi a ako sa to dá inak?

    • O tom, ako sa zbaviť problémov spôsobených helikobakterom sa podrobne píše v článku, na ktorý odkazujeme v závere tohto článku.

  5. Píšete: „Helikobakter sa v správne kyslom prostredí nedokáže rozmnožovať“(preto neodporúčate antacidá) je to však tak, že baktéria HP dokáže prežiť jedine v kyslom prostredí, čo vaščina baktérií nedokáže. Je pravda, že ju má mnoho ľudí a nič s nimi neurobí, len ju možno šíria ďalej. Komu nič nerobí, načo by ju liečil? Pozitívny test ešte nemusí veľa znamenať, treba endoskopické vyšetrenie. Ja neľutujem, že som sa HP infekcie zbavila pomocou tých hnusných antibiotík. Vyzerala som už ako anorektička, tak som bola schudnutá + silný zápach z úst, bolesti som nemala, až počas liečby. Zatiaľ sa mi infekcia nevrátila, je to už vyše 15 rokov, raz za čas mi robia endoskopiu, reflux mám samozrejme stále, na lieky priznám sa kašlem, ale HP nechcem! Ak by som ho znovu dostala, znovu sa liečim.

  6. B.m a Olivia, som velmi rada, ze tu vidim aj taketo prispevky. Nie som medicinsky vzdelana, ale pozitivne testy na H. som mala aj ja.

    Zaujmavy postreh tu mal niekto, ze ked niekto nema problemy, tak nic neriesi. Podla mna je to uplne logicke… Lebo kym nemam problem, vacsinou ani neviem, ze ten problem mam. Vela ludi z mojho okolia, ktorych som poznala, prisli na helikobakera ked zacalo mat nahle uz dost vyrazne problemy. Kamaratke zrazu povypadavali plochy vlasov, sesternica zacala zrazu po skonzumovani masa zvracat,… A vacsinou potom ked im uz kuknu sondou do zaludka, je to uz stav, ze zapal je dost pokrocily.

    A preto ani nie som tak zastanca inych teestov ako sondy… pretoze aj krv ukazuje pritomnost protilatok, tak to moze vplyvnovane „predchadzajucou skusenostou“ s H.
    Sonda ukaze, aky je tam rozsah zapalu, co uz H. napachal, a vacsinou aj potvrdi, ze to bez atb nejde…

    Takze aj clanok hovori o prevencii, tak sa mi to zda este celkom ok, ale ak to ma sluzit ako liecba na stav sposobeny H, neviem, ci by som isla do toho rizika.
    A preto sa mi pacia reakcie B.m a olivie.

  7. Antibiotika: Zabiják nebo Lék?
    Antibiotics: Kill or Cure?

    ZEMĚ: Švédsko
    ROK: 2004
    DÉLKA: 50 minut
    REŽIE: Donal MacIntyre
    JAZYK: čeština
    TITULKY: ne
    Západní společnost čelí nové a děsivé hrozbě v podobě MRSA neboli „nemocniční nákazy“, která si jen ve Velké Británii vyžádala dvakrát více obětí než dopravní nehody. Donal MacIntyre v utajení odhaluje, jak se hygiena a úzkostlivá péče v jednotlivých zemích liší a pomocí skrytých kamer sleduje, jak „čisté“ jsou ve skutečnosti naše nemocnice. S využitím přímých rozhovorů a přelomové grafiky tento poutavý dokument vytváří celkový obrázek současné situace a ukazuje, jak společnost může s trochou opatrnosti dostat smrtelné nemoci opět pod kontrolu.

    Ke shlédnutí online:
    http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/87-antibiotika-zabijak-nebo-lek/

  8. da sa obnovit sliznica v zaludku alebo v pazeraku?

  9. Rád by som prispel do diskusie informáciami z tohto článku – https://helikobakterpylori.sk/sk/kde-sa-vyskytuje-helikobakter-a-ako-ho-odtial-dostat/
    Je tam podrobnejšie rozobraný výskyt helikobaktera – sliznica žalúdka a dvanástnika a pôsobenie liekov (medicínskych, aj prírodných) proti tejto bakteriálnej infekcii.
    A myšlienka, že nerobiť nič proti helikobakterovi, kým sa neprejavia iné problémy sa mi zdá mierne povedané uletená. Prečo? Tu je odpoveď – kedy sa majú objaviť problémy súvisiace s helikobakterom? Keď má človek oslabený organizmus následkom stresu, zlej životosprávy, nesprávnej výživy, či zníženej imunity. A nepotrebujem práve v takomto stave riešiť aj problémy, ktoré sa dostavia následkom dovtedy prehliadaného helikobaktera. Ktovie koľko zdravotných ťažkostí takto číha na oslabený organizmus človeka, aby sa mohli prejaviť naplno.
    Ďakujem

  10. Včera mi lekárka zistila ze mam Helicobakter. Chcela by som sa spýtať za aký dlhý čas sa zbavím, pomocou antibiotik co mi predpisala lekarka, tejto bakterie. Dakujem za odpoved.

    • Skúste prírodný produkt MASTICHA, je bez vedľajších účinkov. Vyrába sa zo živice stromu a dostať ho kúpiť.

    • Zdravim, mozem sa spytat uz ste sa zbavila helikobaktera?mate aj neake vedlajsie ucinky?je to sice uz dlhsia doba, ale predsa …aj mne bol zisteni ,teda uz aj prelieceny a sem tam mam problemy bud s kyslostou alebo bolesti zaludka, hlavne ked nieco zjem,kontrolujem si sice jedlo, ale vzdy sa to neda,vy ste uz celkom fit? dakujem

Pridajte komentár

*