Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Výskum ukazuje, prečo je škorica na utlmenie bolesti lepšia než ibuprofén


Print Friendly, PDF & Email

Podľa výskumu môže byť škorica pre uľavenie od bolesti účinnejšia než Ibuprofen

Prečo by sme mali riskovať smrteľné vedľajšie účinky užívaním liekov na tlmenie bolesti?

Prírodná alternatíva je väčšinou omnoho bezpečnejšia a často minimálne rovnako účinná.

Škorica ako liek proti bolesti

Jeden z nových výskumov preukázal, že škoricový prášok je účinný pri znižovaní bolesti v prípade bolestivej menštruácie (primárna dysmenorea) u dievčat vo veku vysokoškoláčok.

Výskum bol publikovaný v Journal of Clinical and Diagnostic Research (Žurnál lekárskeho a diagnostického výskumu) pod názvom „Porovnateľný účinok škorice a ibuprofénu pri liečbe primárnej dysmenorey – náhodný dvojito slepý klinický test“.

Jedná sa o test, v ktorom vedcom zámerne chýbali niektoré informácie, ktoré by ich mohli subjektívne ovplyvniť pri posudzovaní faktov.

Uvedený test uskutočnila skupina iránskych vedcov. Vedci ohodnotili účinok 420 mg škorice (Cinnamomum zeylanicum – škoricovník cejlónsky), 400 mg ibuprofénu a placebo liek pripravený zo škrobu.

Testu sa zúčastnili tri skupiny po 38 žien. Vo všetkých troch skupinách vedci pozorovali intenzitu bolesti ako aj trvanie bolesti.

Dospeli k nasledovným záverom:

„Stredná hodnota prudkosti bolesti, ako aj stredná hodnota trvania bolesti v ibuprofénovej a v škoricovej skupine boli nižšie ako v placebo skupine (p< 0.001).

Po 4 hodinách od podania liekov medzi škoricovou a placebo skupinou neboli žiadne štatisticky významné rozdiely (p> 0.05).

Po 8 hodinách od podania liekov stredná hodnota prudkosti bolesti bola v škoricovej skupine výrazne nižšia ako v placebo skupine (p< 0.001).

V rôznych časových intervaloch bola stredná hodnota prudkosti bolesti v ibuprofénovej skupine výrazne nižšia než v škoricovej a placebo skupine (p< 0.001).“

Škorica ako bezpečný a účinný liek proti bolesti

Vedci teda dospeli k záveru, že:

Liečba osteoporózy

„Škoricu môžeme považovať za bezpečný a účinný liek v prípade primárnej dysmenorey. Viacerí vedci odporúčajú skúmať účinok škorice na zmierňovanie menštruačného krvácania.“

Diskusia – použitie škorice ako lieku na tlmenie bolesti

Prečo si myslíme, že škorica je lepšia než ibuprofén?

Musíme zvážiť známe riziká užívania ibuprofénu. Každý rok zomrú kvôli nemu odhadom tisíce ľudí a to berieme do úvahy len jeho škodlivé vedľajšie účinky na srdcovo cievny systém.

Škorica má preto veľmi veľkú šancu stať sa prírodnou alternatívou ibuprofénu. Na rozdiel od neho, užívanie škorice ako lieku proti bolesti so sebou nenesie žiadne kardiotoxické riziká.

Práve naopak, o škorici je známe, že má účinok na znižovanie krvného tlaku ako aj na znižovanie hladiny krvného cukru. A oba tieto faktory znižujú riziko vzniku srdcových ochorení.

Keď sa zamyslíme nad účinkom škorice na zmierňovanie menštruačného krvácania, ktorý bol spomenutý vyššie, v nedávnom náhodnom dvojito slepom klinickom teste sa ukázalo, že škorica naozaj pôsobí tlmivo na prudkú bolesť a menštruačné krvácanie u žien.

Teda v prípade náročných a nepríjemných príznakov sprevádzajúcich menštruáciu je škorica užívaná ako liek jednoznačným víťazom.

Pre viac informácií o zdraviu prospešných účinkoch škorice a o iných prírodných liekoch účinných na tlmenie menštruačnej bolesti, preštudujte si nasledovné články a rubriky na portáli Greenmedinfo.com (v angličtine):

Autorom článku je Sayer Ji

O autorovi

Sayer Ji je zakladateľom internetového portálu Greenmedinfo.com, podpredsedom rady National Health Federation (Národného zdravotníckeho zväzu), zakladateľom internetového portálu Fearless Parent (Nebojácny rodič), člen správneho výboru Global GMO Free Coalition (GGFC) (Svetového Fondu geneticky neupravovaných potravín) a recenzent v International Journal of Human Nutrition and Functional Medicine (Medzinárodnom žurnále ľudskej výživy a funkčnej medicíny).

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pisali ste ibuprofen je placebo zo skrobu. Neskor ze ma vedlajsie ucinky. Teda aj vedlajsie ucinky placebo ucinky? Tym padom ked uverim ze dajmetomu kartonovy papier vylieci vsetko a nema vedlajsie ucinky tak budem jest karton a bude mi dobre?

 2. Pochybujem, veľmi pochybujem, že niekto seriózne tvrdil, že ibuprofen je placebo zo škrobu. Koniec koncov chemické zloženie ibuprofénu je jednoduché nájsť aj na internete. O jeho negatívnych účinkoch sa toho napísalo viac ako dosť.
  Účinok cejlónskej škorice ( v kvalite ALBA) na tlmenie bolesti si netrúfam hodnotiť. Užívam ju pomerne krátko a lieky na tíšenie bolesti užívam veľmi zriedkavo.

 3. Jozef Tlamka

  Pozorne som si prečítal ako t.č. 80-ročný človek celý článok….môj názor je taký, že musíme hľadať t.zv. strednú cestu….farmaceutické prípravky sú v tejto
  etape života ľudskej spoločnosti nevyhnutné……
  Domnieva sa, že prichádza čas na t.zv. vesmírno-
  prírodnú medicínu na báze prepájania kvantovej mechaniky – chémie – biologie…
  Niečo o tom viem na základe poznatkov z intervenčnej
  impulznej kvantovej apiterapie…..je to univerzálna
  forma spájania účinkov adekvátnych farmaceutických prípravkov
  resp. znižovania ich vedlajších účinkov v prospech
  zdravia človeka………..
  Možno Vám niečo povie môj názor,
  že podstata porúch ľudského zdravia, najmä neurodegeneratívnych a na báze kvantovej synchronicity aj onkologických, spočíva v systémovom epifýznom syndrome a kvantovej endokrinopatii…..
  Je to na dlhšiu reč, ale môj názor je taký, že
  východisko spočíva najmä v impulznej kvantovej apiterapii
  – orálna konzumácia príslušnej zmesy, aktivizácia Jacobsonovho orgánu
  a GPS časti mozgu do mozgovej homeostáznej acidobazickej rovnováhy……a „zabránenie starnutia
  epifýzy“ ….možno podľa mojej vízie ide o Saturnový hexagonálny, axiálny gravitačný fenomén…….
  Ale o tom až na budúce…..Jozef

 4. Květa Čihařová

  Na bolest se bratrovi osvědčil nový výrobek Lavyl Auricum. Měl 2 měsíce velké bolesti asi měl ischias. 3 dny stříkal Lavyl a z velké části bolesti odezněly. Je to skoro zázrak.

Pridajte komentár

*