Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

8 nečakaných potravín, čo odstránia tmavé pigmentové škvrny na tvári


Print Friendly, PDF & Email

8 nečakaných potravín, čo odstránia tmavé pigmentové škvrny na tvári

Dokonalú pleť nemá takmer nikto, keďže existuje celý rad externých a interných faktorov, ktoré v negatívnom smere ovplyvňujú jej celkový vzhľad.

Jedná sa hlavne dlhé vystavenie sa slnečnému žiareniu, používanie nekvalitnej kozmetiky alebo výskyt rôznych zdravotných problémov.

Množstvo ľudí sa tak každodenne potýka s ťažkosťami, ako sú tmavé pigmentové škvrny, čierne bodky na pokožke. Týka sa to hlavne tváre, no objaviť sa môže aj na miestach, ktoré sú často vystavené tlaku alebo šúchaniu (napríklad kolená a lakte).

Dobrou správou je, že existujú potraviny, ktoré môžete rozotrieť na pokožku a ich účinky ju následne zosvetlia a zlepšia jej celkový vzhľad.

Sú to tak povediac prírodné lieky, ktorými dosiahnete skutočný rozdiel, zosvetlíte pokožku a zdokonalíte jej vzhľad.

1. Sladké drievko

Sladké drievko je nielen lahodné ako prísada do jedál, ale tiež silný liečivý prostriedok, ktorým vynikajúco rozjasníte svoju pokožku.

Pri povrchových aplikáciách sa odporúča používať sladké drievko v prášku. Účinkuje tak, že znižuje tvorbu melanínu v koži a zosvetľuje miesta, na ktorých sú prítomné tmavé škvrny.

Môžete ho používať v kombinácii so studeným mliekom, až kým z neho nevytvoríte jemnú pastu.

Tú potom aplikujte  priamo na pokožku, aspoň po dobu 7 dní, aby ste získali pozorovateľné výsledky.

Ako alternatívu môžete použiť zmes prášku zo sladkého drievka, ovseného prášku a vody, vďaka čomu sa vám začnú odlupovať poškodené časti stmavnutej pokožky.

2. Santalové drevo

Prášok zo santalového dreva je ďalším prírodným liekom, ktorý je určený na lokálne použitie a má úžasné vlastnosti pri zosvetľovaní pokožky.

Dá sa použiť aj na odstraňovanie akné.

Priamou aplikáciou na pokožku môžete zosvetliť tmavé pigmentové škvrny, rovnako ako liečiť akékoľvek škvrny alebo akné prítomné na koži.

Pre dosiahnutie najlepších účinkov sa odporúča zmiešať prášok zo santalového dreva s citrónovou šťavou a extraktu z ruží.

Túto pastu by ste mali aplikovať aspoň týždeň, aby ste dosiahli viditeľné zmeny.

3. Uhorky

Uhorky obsahujú veľké množstvo vody, vďaka čomu pôsobia hydratačne a liečia mnohé kožné ochorenia.

Ak máte tmavé škvrny na pokožke, aplikujte si na ňu uhorky.

Môžete zmiešať nastrúhanú uhorku s gélom z aloe vera a túto zmes naneste na vašu pokožku. Po týždni by ste mali spozorovať zlepšenie jej sfarbenia.

Ako alternatívu môžete zmiešať nastrúhanú uhorku s 1 gramom múky a citrónovou šťavou. Túto zmes si nechajte na pokožke, kým neuschne.

Odporúčaná doba aplikácie je tiež jeden týždeň.

4. Červená šošovica

Červenú šošovicu môžete používať ako súčasť rôznych jedál, ale súčasne je vhodná pre zosvetľovanie pokožky. Je bohatá na bielkoviny.

Tento prírodný prostriedok vám tiež pomôže zbaviť sa pochmúrneho vzhľadu pleti.

Prírodná liečba osteoartritídy

Červenú šošovicu môžete použiť na odstránenie mŕtvych buniek nahromadených na povrchu pokožky.

Pre dosiahnutie tých najlepších účinkov vám odporúčame namočiť červenú šošovicu na noc. Na druhý deň ráno ju pomeľte do pasty a primiešajte do nej kokosový olej a paradajkovú šťavu.

Pre dosiahnutie najlepších účinkov nechajte pastu na pokožke pôsobiť 15 minút. Používajte tento prírodný prostriedok týždeň, aby ste dosiahli želaný výsledok.

5. Jogurt

Ak obľubujete jogurt, určite vás bude zaujímať, že tento mliečny výrobok dokáže robiť zázraky, ak ho aplikujete priamo na pokožku.

Nielenže pokožku vyživuje, keďže je bohatý na výživné látky, ale obsahuje aj kyselinu mliečnu, ktorá je známa svojimi zasvetľujúcimi vlastnosťami.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča zmiešať jogurt so surovým medom, a potom túto zmes priamo aplikovať na pokožku.

Nechajte ju pôsobiť 10 až 15 minút, potom opláchnite vodou. Robte to denne po dobu 7 až 10 dní.

Ako alternatívu môžete zmiešať jogurt s ovsenou kašou a citrónovou šťavou. Túto zmes používajte ako masku na tvár.

6. Med

Už od dávnych čias sa med používa pri skrášľovacích procedúrach vzhľadom na svoje bohaté hydratačné vlastnosti.

Med sa tiež odporúča kvôli svojim zasvetľujúcim účinkom, rovnako aj pre schopnosť bojovať proti baktériám a iným mikróbom (robí zázraky pri liečbe akné).

Ak chcete zosvetliť svoju pokožku a vyliečiť tmavé pigmentové škvrny, odporúča sa zmiešať med s citrónovou šťavou, práškom z mlieka a mandľovým olejom.

Túto zmes nechajte na pokožke pôsobiť asi štvrťhodinu, potom ju zmyte dole vodou. Robte tak každý druhý deň, po dobu 7 až 10 dní.

7. Cukor

Cukor má výborné účinky na pokožku. Používa sa na rozjasnenie pokožky a tiež pri odlupovaní poškodených častí (ako píling).

Pre dosiahnutie najlepších účinkov sa odporúča zmiešať hnedý cukor s medom, až kým nevytvoríte zmes.

Odporúča sa aplikovať ju na tvár, pretože odstraňuje mŕtve bunky nazhromaždené na povrchu pokožky a súčasne stimuluje krvný obeh.

Túto zmes aplikujte dvakrát týždenne, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky.

8. Ovsené vločky

Ovsené vločky sú jedným z najlepších prostriedkov na rozjasnenie pokožky, majú mierne exfoliačné účinky a sú účinné pri liečbe viditeľných tmavých škvŕn a oblastí nadmernej pigmentácie.

Aplikácia ovsených vločiek na pokožku vám pomôže odstrániť mŕtve bunky, kožný maz a nečistoty nahromadené na pokožke.

Pre dosiahnutie najlepších účinkov zmiešajte prášok z ovsených vločiek s cmarom a túto zmes vmasírujte do pokožky.

Po dvoch minútach si pleť dôkladne opláchnite. Túto zmes si aplikujte dvakrát alebo trikrát týždenne.

Záver

Všetky v tomto článku spomínané prostriedky sú čisto prírodné a lacné. To znamená, že sa nemusíte obávať ich vedľajších nežiadúcich účinkov.

Navyše, viditeľný rozdiel v stave pleti sa zvyčajne dostaví už po pár dňoch. Veríme, že z 8 uvedených receptov si vyberiete ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*