Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Volajú ju huba nesmrteľnosti: Lieči astmu, reumu, cukrovku a mnoho viac


Print Friendly, PDF & Email

čaga

V prípade, ak by sme našli odpoveď na otázku nesmrteľnosti, mohli by sme naozaj žiť večne? Možno by to bolo tak jednoduché, ako uvarenie si šálky čaju.

Je mnoho bylín, rastlín a potravín, ktoré sa používajú s cieľom predĺžiť si život. A existuje tiež mnoho receptov z dávnych čias, ktoré údajne slúžia ako elixír mladosti.

Bohužiaľ, väčšina z týchto elixírov sú bohapusté nezmysly a výmysly ich tvorcov. Niektoré nedokážu vôbec nič a môžu dokonca aj uškodiť.

Takže, je to možné alebo nie? Hľadali sme odpoveď na túto otázku

A máme to! Voila…. Predstavujeme vám čagu – „magickú hubu“.

Táto netoxická huba rastie na stromoch brezy predovšetkým v severných klimatických podmienkach rôznych krajín.

Keď si predstavíte hubu, vybaví sa vám muchotrávka, šampiňóny či dubáky. Čaga však takto nevyzerá. Táto huba sa podobá na kus spáleného dreva alebo uhlia.

Napriek jej neatraktívnemu vzhľadu, jej výhody sú obrovské. Takže vám môže byť naozaj jedno, ako vskutku vyzerá.

V mnohých krajinách má táto výnimočná huba aj výnimočné pomenovania.

Na Sibíri ju volajú „Dar od Boha“ alebo „Huba nesmrteľnosti“. V Japonsku ju označujú za „Diamant z lesa“ a v Číne sa táto nezvyčajná huba označuje ako „Kráľ všetkých rastlín“.

Čo obsahuje čaga

Chcete vedieť, čo robí túto hubu tak výnimočnou?

Čaga má naozaj dlhý, veľmi dlhý zoznam zložiek a prínosov, ktoré dokážu človeka až zaskočiť:

  • všetky esenciálne aminokyseliny (ktoré si ľudské telo nedokáže samo vyrobiť)
  • vitamíny B1, B2 a B3
  • fenoly
  • minerály: meď, chlorid, horčík, vápnik, železo, mangán, germánium
  • melanín
  • vláknina
  • extrémne prospešná kyselina betulinová

To však nie je všetko. Magická huba čaga obsahuje celý rad ďalších vitamínov, antioxidantov a minerálnych látok.

V skutočnosti má čaga, v porovnaní s akýmikoľvek inými potravinami, najvyššiu možnú úroveň antioxidantov a tzv. superoxid dismutázy (jeden z primárnych vnútorných antioxidantov, ktorý posilňuje obranyschopnosť organizmu).

Čaga ukrýva v sebe životnú silu stromu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Je veľmi dobre známe, že niektoré stromy môžu žiť tisíce rokov. No a čaga využíva práve túto dlhovekosť.

Avšak, jednou z najdôležitejších látok ukrývajúcich sa v Čage, je kyselina betulinová.

Medzi mnohé vedecky preskúmané zdravotné prínosy kyseliny betulinovej patria predovšetkým jej protinádorové vlastnosti, ktoré zabraňujú tvorbe a rastu rakovinových buniek.

Ďalšie zdravotné prínosy čagy

Čaga je považovaná za adaptogén. To znamená, že dokáže zvýšiť schopnosť tela zvládať stres a úzkosť. Každý z vás si zrejme vie dobre predstaviť, ako by dokázal túto vlastnosť Čagy využiť.

Ďalej má táto „magická huba“ aj obrovský antibakteriálny účinok. Inhibuje alebo úplne ničí reprodukciu a množenie baktérií v ľudskom tele.

Podľa štúdie „Farmakologický potenciál čagy“, výrazne zmierňuje príznaky HIV.

Okrem toho, zároveň pomáha zmierniť bolesť a pôsobí protizápalovo. Má vynikajúce využitie aj pre tých, ktorí trpia rôznymi formami artritídy.

Čaga ďalej chráni pečeň, pomáha pri procese odstraňovaniu toxínov a candidy z tela človeka.

Veľmi úspešne sa používa aj pri liečbe vypadávania vlasov, astmy, cukrovky, Crohnovej choroby a psoriázy.

Ako si vybrať kvalitnú čagu a ako ju najlepšie konzumovať?

Na Európskom trhu nájdete čagu od mnohých výrobcov a z rôznych krajín.

Ich farba sa pohybuje od svetlo hnedej až po tmavo čiernu. Naše odporúčanie je vybrať si strednú cestu, t.j. tmavo hnedú až zlatú.

Práve tá obsahuje najviac antioxidantov a pravdepodobne nebude ničím riedená. Mnohí producenti ju totiž riedia za účelom dosiahnutia vyššieho zisku.

Užívanie kvalitnej čagy prináša očakávané výsledky už po niekoľkých týždňoch, aj keď odporúčané užívanie je minimálne jeden až dva mesiace.

Líši sa aj forma, v akej sa predáva. Vyskytuje sa buď v tobolkách alebo vo forme, z ktorej si môžete pripraviť kvalitný čaj. Pri čaji sa odporúča zalievať ho nie vriacou, ale letnou vodou, aby sa uchovalo čo najviac liečivých účinkov čagy.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroje: collective-evolution.com, ncbi.nlm.nih.gov, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Táto huba rastie aj na Slovensku, najlepšie plodnice sú v auguste až septembri najmä na brezách. Huba sa volá sa ‚Ryšavec šikmý‘ a dočítať sa o nej viac môžete na hubárskom webe… http://www.nahuby.sk/atlas-hub/Inonotus-obliquus/rysavec-sikmy/rezavec-sikmy/ID1527

  2. Takže opäť reklama na Váš produkt, mám zdravotné problémy rôzneho druhu a rád by som vedel či táto vaša Čaga funguje, nakoľko by som rád skúsil radšej alternatívu, ktorú popisuje v komentári Michal, nakoľko je o mnoho dostupnejšia a keď je to dar prírody nevidím dôvod míňať nato peniaze, keď ako ste spomenuli vo Vašom článku naši predkovia zato určite neplatili 🙂

    • Čaga rastie aj na Slovensku – nič vám predsa nebráni vybrať sa do prírody a nazbierať si ju. Aj keby ste ju náhodou nenašli, už len pohyb a čerstvý vzduch by boli prínosom.

  3. MATULA Ľudovít

    Čaga (Rezavec šikmý) má dve formy nazývané Perfektná a Inperfektná. Jedna z nich je tmavá, druhá svetlá. Nezávislé výskumné týmy potvrdily, že vysokoúčinná látka sa nachádza len v jednej forme. Kompletný proces od zberu po užívanie v dôsledku toho je ohrozené nevedomosťou, alebo zneužívaním nevedomosti v podobe vedomého a nevedomého podvodu plynúceho z nedôslednosti a zneužívania nedôslednosti ako najčastejšej slabosti ľudí plynúcej z lenivosti a nedisciplinovanosti ! ! ! To sú kvality výchovy nežiadúce ! ! ! Nebezpečné pre jednotlivcov i celospoločensky ! ! !

  4. Křemílek

    Houba nesmrtelnosti se prý (je mi jedno jak houby kdo označuje) měla označovat Reishi (Lesklokorka lesklá).

  5. Jaro Barvik

    Priprava caje pri nizkych teplotach? kolik stupnu v C nebo F?

Pridajte komentár

*