Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Vídate vrany? Čo symbolizuje vrana (viac než len smrť)


Print Friendly, PDF & Email

Vídate vrany? Čo symbolizuje vrana (viac než len smrť)

Onehdy som ráno vybehla k autu po kabelku, keď som zrazu za sebou začula veľmi hlasné KRÁ!

Pozrela som dozadu na svoj dom a na rímse okna som zbadala sedieť vranu. Keď som na ňu pozrela, znova zakrákala a odletela. Ako prvé mi okamžite napadlo: „Ach, Bože, kto zomrie?“

Úprimne si nemyslím, že takto uvažujem len ja. Vrany už dlho symbolizujú smrť, pretože sú zdochlinožravé, sú to vtáky, ktoré sa živia mŕtvymi zvieratami.

O zdochlinožravých vtákoch existuje mnoho mýtov. Krkavce a supy, napríklad, vraj symbolizujú vojnu, smrť a nešťastie a vraj sú dokonca zobrazované ako pravidelní návštevníci čarodejníc.

Samozrejme, toto všetko sú špekulácie a som si istá, že mnoho ľudí už bude namietať voči mystickým významom, ktoré vtáky majú.

Ak sa preto rozhodnete pokračovať v čítaní, radím vám udržať si nezaujatú myseľ.

Fakty o vranách

Vrany sú vysoko inteligentné bytosti. Pomer veľkosti mozgu k veľkosti tela majú rovnaký ako šimpanzy (a nemajú ani ďaleko k ľuďom). Majú aj vynikajúcu pamäť.

Dr. John Marzluff z Washingtonskej univerzity vykonal štúdiu, v ktorej tím vedcov z univerzity ukazoval vranám v Seattli „nebezpečnú tvár“ nosením masky pri chytaní, krúžkovaní a vypúšťaní vtákov na piatich miestach.

Zakaždým, keď si masky znovu nasadili, dostalo sa im od vrán v oblasti nepriateľskej reakcie, čo odhalilo nielen ich výbornú pamäť, ale aj to, že dokážu varovať i iné vrany.

O tom, aké sú vrany inteligentné, existuje dokonca celé video TED Talk od Joshuu Kleina.

Symbolika

V rámci symboliky majú vrany 3 hlavné významy – smrť, zmenu a mágiu.

1. Smrť

Vrana je známa ako neblahé znamenie smrti, pretože je poslom, ktorý sprevádza duše z ríše živých do posmrtného života.

Vrana má silné vedomosti o zmenách života a smrti a zmenách cyklov života. Keď sa teda objaví vrana, môže to byť varovanie, alebo duchovné požehnanie.

Hovorí sa, že keď je nablízku smrť, tak niekoľko dní predtým, ako k nej dôjde, bude k oknu alebo do blízkosti domu opakovane prichádzať vrana. Po tom, ako niekto zomrie, navštívi vrana dom rovnakým spôsobom.

Je to symbol zvláštneho odkazu od toho, kto práve odišiel. Je dôležité venovať pozornosť špeciálne tomu, kedy a kde sa vrana objavuje, pretože ide o výrečné znamenie odosielania odkazu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Celkovo ide o krásny a hlboký symbol, potvrdzujúci znovuzrodenie vášho blízkeho, zbavenie sa starého a precitnutie do nového.

Toto sú ale dávne interpretácie, dnes môžeme na vranu nazerať skôr ako na odchod starého a zrod niečoho nového.

2. Zmena

Vrana je znamením zmeny. Keďže zosobňuje dávne zákony mágie a múdrosť, keď na nás zavolá vrana, máme okamžitý záblesk nášho autentického ja; vrana vidí naše duchovné ja.

Vrany sú známe tým, že si stavajú hniezda veľmi vysoko, čo im dáva šancu sledovať všetko, čo sa okolo nich deje. Naladením sa na zvuk jej volania vám môže vrana pripomenúť, kto ste a čoho ste schopní.

Pripomína vám, že odpovede na vaše otázky ležia pred vami a čakajú na objavenie a že musíte hľadieť za oblasť svojho súčasného videnia a vystúpiť zo svojej známej, komfortnej zóny.

Vrany sa vedia prispôsobiť každému prostrediu a žerú takmer všetko.

Dokážu prežiť v takmer každej situácii, takže, keď sa vám nejaká zjaví, pripomína vám, že sa viete prispôsobiť a že teraz je čas na uskutočnenie veľkej zmeny, ktorá prebudí vašu autentickú dušu.

3. Mágia a jasnovidectvo

Vrany prinášajú nielen posolstvo zmeny, ale pripomínajú nám aj stvorenie a mágiu všetkého okolo nás.

Nápadná čierna farba vrany predstavuje farbu stvorenia. Je maternicou, z ktorej sa rodí to nové. Čierna je farba noci, dávajúcej život svetlu nového dňa.  Je zosobnením nesmiernej moci každého z nás chopiť sa svojho osudu.

Hovorí sa tiež, že vrana sa vám môže zjavovať aj preto, aby ste začali používať svoj „druhý zrak“, dar jasnozrivosti. Ten vám umožňuje vidieť viac, ako sme schopní vidieť my ľudia a je to dar, ktorý nám umožňuje vidieť do duchovnej ríše.

Záver

Ja si zo svojich stretnutí s vranou odnášam to, že sa ku mne blíži veľká zmena a že teraz je čas žiť v moci mojej skutočnej identity.

Myslím, že to isté sa dá povedať pre nás všetkých. Niekedy potrebujeme len malú pripomienku, aby sme sa zastavili a položili si otázku: „Žijem autenticky? Žijem ako svoje skutočné ja? Neváham využívať svoj skutočný potenciál?“

Toto je posvätný zákon, silový symbol a duchovný význam vrany.

Keď volá náš malý vraní priateľ, chce nám povedať, že je tu čas zmeny. Že čas zmeny je teraz a že sa máme vzdať starého ja, všetkých vecí, ktoré nám bránia v postupe vpred.

Je čas vstúpiť do našej autentickej sily.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: collective-evolution.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marie Kubešková

  Prosím vás – co to znamená – je to pouhá nějaká pověra. Kolem našeho domu jsou desítky vran – a nic se – díky Bohu – podle vaší pohádky – neděje. Proč blázníte lidi? Ani to není prokazatelné natož aby to byla pravda. Na víc jsou pěkné a kamarádí se i s dalšími desítkami a to se strakami. Mezi nimi holuby různé barvy – je to krása.
  JInak moc za vaše články děkuji – ale pověry radši ne.
  Jo – stalo se mi toto:
  – stála jsem na stanici a najednou auto odrazilo holuba – nemohl chudinka ani na chodník – nechal se ode mne chytit. Jedna paní prohlásila: škoda že tu není nějaký chlap – já: proč? – ona: protože by mu zakroutil krkem – já: proč, to jako když se něco zraní, tak zaslouží smrt? – ona se sebrala a odešla. Vzala jsem ho domu, osprchovala, dala mu napít a vločky a tvrdou housku k jídlu. Mazlil se zlatíčko, zobáčkem a jak, no – prohlédla jsem ho, zlomeného nic neměl i s naším pejskem si rozuměli. Za týden jsem se po dohodě s veterinářem dozvěděla – že vypustit ho už mohu, ale tam co jsem ho našla, aby měl svoje společenství. Tak jsem ho dovezla na stanici – je tam pustá zahrada – pohladila a položila ho na zem. Otočil se 2x ke mně jako když se loučí a vyletěl na břízu. To prý je v pořádku a ve zdraví když vzlétne. Mně tekly slzy.byl hodně černý, ale už jsem ho tam nikdy neviděla.
  Moc zdravím a vzpomínám –

 2. Takové čarodějnicko spiritisticko okultistické články mne zesměšňují, když lidem badatel.net sdílím se serióznější nebo aspoň zajímavější tematikou. Protože když prokliknou odkazy na mnou sdíleném tematu, budou mne považovat za debila, co se zabývá okultismem. Znevěrohodnocuje to všecky články šířené badatelem.
  To bude jako s pověrou, kde sedá a vříská sovička ťuhýk, záhy někdo zemře, kdo žije v takovém domě. U sousedů se to opravdu stalo. Mně tam také sedávala a pověra je strašidelná (před 20 lety).
  Sovy létají za světlem. Začala jsem v noci dřív zhášet světlo a ten „prorok smrti“ mi přestal létat na okno…

 3. Adriana Stančíková

  já se taky přikláním k tomu, že je to pouhá pověra a blbněte tím lidem rozum. Narodila jsem se a až do svých 32 let žila v Košicích na východním Slovensku. Měli jsme tam ve městě celá hejna vran. Ne nadarmo se košičanům říká Vraňare. To by podle vaší teorie muselo být mnoho lidí z Košic mrtvých jenom proto, že se chudák nějaká vrána unavila a sedla jim na okno, nebo na balkon. To myslíte vážně???

 4. MUDr.Anka Košičanka

  Povery a chamtivosť/vrátane tej cirkevnej/,sú asi nezničiteľné. ALE- málo vieme o svete. Celý svet je jedna veľká vibrácia o biliónoch na n-tu variácii, šifier, akejsi morzeovky- až z toho ide mráz po chrbte. Môžu niesť toľko informácii, že si to ani nevieme predstaviť. To píšem pre materialistov, ktorí neveria ničomu, čo nechytia do ruky a neochutnajú a nevidia. Pritom ja som bola ateisticky vychovaná a určite neverím všetkému čo cirkevníci povedia. Ale – asi len obrazne povedané veci sú pravdepodobne aj v Biiblii. Ale je tam aj veľa prímesí z ľudskej fantázie a starovekého folklóru.

 5. Ja vám veľmi pekne ďakujem za tento článok.
  Tak za 1.)
  Priniesli ste mi informáciu, jtorú som potreboval nájsť a bol o tom aj dojument, možno dávno na STV, keď som to videl, ako robili ten pokus s tou vranou,keď si ten chlapík dal červenú masku na hlavu. Vtedy bolo vidieť v obraze mozgu vrany cez fMRI, že sa zvýraznila štruktúra amygdaly-ktorá je zodpovedná za strach. Čiže ďakujem za info
  Za 2.)
  SYMBOL VRANY. Venujem sa sebarozvoju a práci s intuíciou.
  Bol som na lavičke vonku a práve v tom čase prebiehali u mňa nejaké mentálne zmeny.
  Priletela VRANA A ZAČALA KRÁKAŤ, ŽE SOM SA AJ ZĽAKOL. A potom sa prešla poza môj chrbát. Keďže sa zaneriavam v poslednom čase na intuíciu, sledujem, čo sa okolo mňa deje , keď hľadám idpoveď na nejakú moju otázku. Príroda ma častokrát nasmeruje v reálnom čase na odpoveď.
  Preto som si uvedomil, že tá vrana niečo signalizuje. A potvrdzujem, že to bol signál, že sa deje u mňa mentálna zmena.
  „Keď volá náš malý vraní priateľ, chce nám povedať, že je tu čas zmeny. Že čas zmeny je teraz a že sa máme vzdať starého ja, všetkých vecí, ktoré nám bránia v postupe vpred.“

  Ďakujem za článok.

 6. Bocian mi pristál na dome, narodil sa nám syn; nad autom mi preleteli 2 bociany – narodil sa mi 2 syn. Teraz po krvavom splne mesiaca, nad domom kruzilo 5 vran – VOJNA ?

 7. pulga Tímid

  Ďakujem za článok.Veľmi ma zaujal.Pre mňa ako znamenie pozitívny.
  Skôr sa prikláňam k tým zmenám .
  Konečne na e som rozhodnutá urobiť dáke kroky v pred.Veliké zmeny ktorých som sa obávala,že nezvládnem a neuskutočním.
  Vrany som síce videla pred pár dňami,sedeli pred domom dve krásne vrany a keď som sa za nimi otočila ,stále na mňa pozerali.
  Behom týždňa sa veci posunuli.
  Aj keď sa hovorí,že vrana signalizuje smrť niekoho(čo si myslím,že nemusí signaluzovať),stále sa prikláňam skôr k tým zmenám a mágii .
  Ďakujem.Pulga.

Pridajte komentár

*