Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Veľkú potrebu vykonávate celý život zle. Takto je to správne


Print Friendly, PDF & Email

Veľkú potrebu vykonávate celý život zle. Takto je to správne

Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že celý život vykonávate veľkú potrebu na záchode zlým spôsobom.

To má zásadný vplyv aj na vaše zdravie.

Vedci na Klinike pre panvovú klenbu Standfordskej univerzity tvrdia, že ľudské telo je stavané na čupenie, nie sedenie.

Ak žijete v krajine západného sveta, je možné s vysokou pravdepodobnosťou povedať, že vaše zvyky na toalete vám škodia.

velka-potreba-obr1

Výskumníci zistili, že nesprávne fekálne vyprázdňovanie môže spôsobiť nasledovné zdravotné problémy:

 • Zápal slepého čreva
 • Herniu
 • Divertikulózu
 • Syndróm zapáleného čreva
 • Hemoroidy
 • Rakovinu hrubého čreva

Štúdia sa zameriavala na 28 ľudí, ktorí veľkú potrebu na toalete vykonávali odlišnými spôsobmi: sedenie na toalete, sedenie na vysokej toalete a čupenie.

Vedci zistili, že pre čupiacich ľudí bolo oveľa ľahšie sa vyprázdniť a zabralo im to aj menej času.

„Existuje jednoznačný fyziologický zmysel pre čupenie počas vyprázdňovania sa“, vysvetľuje gastroenterológ Anish Sheth, spoluautor knihy Čo vám hovorí vaša stolica a ďalšej knihy Čo mi hovorí môj moč.

V krátkosti sa dá povedať, „čupenie narovnáva hrubé črevo“.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

velka-potreba-obr2

Keď stojíme, úsek hrubého čreva, v ktorom sa nachádzajú odpadové látky, je tlačená oproti puborektálnemu svalu. To zabraňuje jeho vyprázdneniu sa až do doby, keď príde čas pre toaletu.

Bežné sedenie na toalete tento sval uvoľní len čiastočne.

Naproti tomu, pri čupení sa uvedený sval uvoľní úplne. V podstate sa pri tom zároveň natiahne aj hrubé črevo, čo uľahčuje stolici v jej pohybe.

Dokonca v jednej medicínskej príručke už z roku 1964 sa píše, že ideálnou pozíciou pre vyprázdnenie stolice je práve čupenie so stehnami zafixovanými na úrovni panvy.

Celkovo možno povedať, že vykonávanie veľkej potreby v čupení má 7 hlavných zdravotných prínosov.

 1. Ľahšie a rýchlejšie vylúčenie stolice.
 2. Predchádzanie uviaznutiu odpadových látok, čo vám umožní telo skutočne vyčistiť. Týmto sa výrazne znižuje riziko rakoviny hrubého čreva.
 3. Bránenie stolici znovu vstúpiť do tenkého čreva a kontaminovať ho.
 4. Chráni vaše panvové dno, zlepšuje celkové zdravie prostaty a kontrolu nad močovým mechúrom.
 5. Chráni vaše nervy nachádzajúce sa v panvovej oblasti, zlepšuje ovládanie svalov a predchádza ich natiahnutiu.
 6. Odbremeňuje maternicu od tlaku.
 7. Trénuje ženy pre prirodzený pôrod.

Žeby práve nastal čas na výmenu štandardných toaliet za drepové? Alebo aspoň zadováženie si malého podstavca pod nohy, ako to ukazuje obrázok vyššie?

To už závisí plne na vás…

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: You’ve been pooping the wrong way all your life

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. idemsa na to vy*rat, ale normalne si sadnem 🙂

  • Alena Sloukova

   Měl bys zapojit trochu mozek, až budeš mít rakovinu tlustého střeva, tak už ti nepomůže dřepět….to musí už teď….

 2. Aj toto prišlo s Europskej únie

  • “ bolo by to potrebné podrobiť patofyziologickým / a fyziologickým analýzam lebo závery sú dosť presvedčivé. A potom samozrejme predložiť parlamentu EÚ; aj tak nemá žiadne kompetencie…rozhodujú USA a iní….je to pre nich vhodný námet a Slovenskí predstavitelia; o činnosti (mimochodom) ktorých nevieme vôbec nič !!… by niečo záslužné počas svojho obdobia urobili….

  • nenene, toto je nieco z Japonska, tam je to tradicne a brani sa to oproti tomu nasmu „europskemu“ sposobu

 3. Presne toto doporučuje aj pán MUDr. Mercola – má to logiku. Viem, mnohí sa posmievajú, keď sa spomenie táto téma ale aj vyprázňovanie je veľmi dôležité ak chceme ostať zdravý. Dôležitý je celý pochod od prijatie stravy v ústach (dokonalé prežutie, dokonalé premiešanie zo slinami až po stolicu (na weboch, ktoré čítam je presne aj napísané akého tvaru má byť stolica…). Ale vieme, že mnohým je to smiešné tak radšej prehltnú tabletku aby mali stolicu.

  • aj podla mna to ma logiku, asi si zacnem podkladat pod nohy maly stolcek, skoda, ze nas uz davno na to nikto neupozornil a komu je to smiesne, nech to robi nespravne aj nadalej, kazdy ma slobodnu volbu

 4. Alena Sloukova

  Střevo je skoro nejdůležitější orgán v těle (srdce, plíce, ledviny) a je třeba se o něj dobře starat…..a trochu se v tomto směru vzdělávat a tím předcházet smrtelnému onemocnění….myslím si, že osvěty na toto téma už je v dnešní době dost….

 5. Ja Vám to poviem tak, ked ide do tuhého tak sa pos*riete aj postojacky a tomu svalu to určite vadiť nebude.

 6. A co tak vratit sa k nocnikom? 😉 horsie je, ked to na vas pride mimo domov.. Isto si nebudete nosit so sebou stolicku ci nocnik…

 7. ale samozrejme, ze to ma logiku (aj bez vedy), staci sedliacky rozum…ako to robili nasi davni predkovia? a urcite netrpeli tolkymi problemami s crevami, resp. zeny rodili ovela lahsie. (plus, studie ukazali aj prospesnost pouzivania „tureckych“zachodov, co je rovnako cupiaci princip, v boji napr. proti inkontinencii). takze jedno s druhym…akurat, v sucasnosti trochu tazko realizovatelne :/

 8. Som za to, aby sme sa zamysleli nad prirodzenostou, ktora nam bola dana a pokusili sa o kompromis v podani dnesnej doby.
  Doma na vlastnej toalete predsa nie je problem pouzivat taky stolcek.

 9. Chytí vás to v lese. Do akej pozície sa postavíte???

 10. Cítim to na sebe,že takéto vyprázdňovanie počupiačky je oveľa pohodlnejšie a lepšie ako sedieť, no ja nikdy na WC nesedím , na tej záchodovej mise, to bol skôr taký podrep, ale nikdy nie sedenie, čupenie je najlepšie. Väčšinou chodím na WC ráno, málokedy na obed alebo večer, skoro nikdy. Stolicou sa zbavujeme odpadových látok pri metabolizme, organizmus tieto látky nepotrebuje a preto ich musíme z tela vylúčiť von

 11. Zřejmě to pochopili Turci, Bulhaři a Ukrajinci, pro ně je to normální, viz. turecké záchody 😉

 12. bez toho aby som sa niekedy zaoberala tym v akej pozicii sa mam vyprazdnovat som vzdy prirodzene siahala po nejakom stolceku pod nohy..lebo nie vzdy je to raz-dva zalezitost. A ved uz ako deti sme si robili zabavu z toho ze v lese to ide najlahsie a preco asi… Lebo sme boli ucupeni… takze nech vas tento clanok posunie o krok k vasej prirodzenosti.

 13. Správa mi prišla akurát na toaletu keď som mala „pôrod“. Tåto rada okamžite zabrala.

  ďakujem!

 14. Už pred 12 rokmi mi jedna známa hovorila, že jesť sa má s rovným chrbtom a potrebu vykonávať nahrbený. Takže ak sedíme a chceme vytvoriť správny uhol a nemáme stolček pod nohy, možno sa stačí predkloniť s ohnutým chrbtom.

 15. čupnem a spadnem do hajzla 😀 😀

Pridajte komentár

*