Ako prirodzeným spôsobom pomocou stravy zlepšiť zdravie a výkon vášho mozgu


Print Friendly, PDF & Email

Ako prirodzeným spôsobom pomocou stravy zlepšiť zdravie a výkon vášho mozgu

(Ethan Huff, Natural News) Nový výskum z Írska potvrdil, že fermentované a kvasením kultivované potraviny sú dobré nielen pre črevá, ale aj mozog.

Konzumácia potravín, ktoré sú živé vďaka prospešným baktériám – medzi niekoľko bežných príkladov patrí jogurt, kefír, kombucha a kimchi – môže výrazne zlepšiť duševné zdravie, uzatvára recenzia, ktorá bola publikovaná v časopise Preventive Nutrition and Food Science (Preventívna výživa a potravinová veda).

Kvôli spôsobu, akým pomáhajú modulovať uvoľňovanie neurotransmiterov, ako sú mozgovo odvodený neurotrofický faktor (BDNF), glutamát, kyselina gama-aminomaslová (GABA) a serotonín, fermentované a kvasené potraviny preukázali účinnosť pri zlepšovaní učenia a pamäte.

Kyslá kapusta, čo druh kvasenej kapusty, obsahuje aminokyselinu nazývanú cholín, ktorý je životne dôležitý pre produkciu neurotransmiteru acetylcholínu podieľajúceho sa na kontrole svalov, regulácii cirkadiálneho rytmu a podpore pamäti.

Acetylcholín bol tiež identifikovaný ako látka so silným ochranným účinkom proti Alzheimerovej chorobe.

Tryptofán je ďalšia aminokyselina nachádzajúca sa vo fermentovaných potravinách, ktorú telo potrebuje na produkciu hormónu melatonínu regulujúceho cykly spánku a bdenia.

Tryptofán sa nachádza havne v tuniakovi, mäse vo všeobecnosti a mlieku – uprednostňuje sa surové mlieko, pretože je to živá potrava plná prospešných baktérií a samozrejme kvasené mliečne produkty ako jogurty a kefíre.

Tryptofán je tiež dôležitým prekurzorom serotonínu, mozgového neurotransmitera, ktorý reguluje náladu a ďalšie mozgové funkcie. Ukázalo sa, že konzumácia fermentovaných potravín, ktoré sú naň bohaté, zlepšuje zdravie mozgu z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska, pomáha zlepšovať náladu a zároveň znižuje stres.

Cukor je kľúčom k správnej fermentácii napriek tomu, že je démonizovaný

Výskumníci z APC Microbiome na Univerzite College Cork, ako aj z Teagascu, írskeho úradu pre poľnohospodárstvo a rozvoj potravín, sa vo svojom článku snažili identifikovať, ktoré fermentované a kvasením kultivované potraviny sú najlepšie na získanie týchto prínosov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Porovnali údaje o viac ako 200 rôznych fermentovaných potravinách konzumovaných po celom svete. Všetky sa podstatne líšia v zložení svojich metabolitov, o ktorých je známe, že majú priaznivý vplyv na zdravie mozgu.

Štúdia stále prebieha, ale už sa objavili niektoré dôležité zistenia, ktoré stoja za zmienku. Najmä to, že všetky fermentované a kultivované potraviny pomáhajú podporovať zdravie čriev a mozgu viacerými účinnými spôsobmi.

„Očakával som, že sa objaví len niekoľko fermentovaných potravín, ale z 200 testovaných fermentovaných potravín takmer všetky preukázali potenciál na zlepšenie zdravia čriev a mozgu,“ povedala Ramya Balasubramanianová, jedna z autorek štúdie.

„Kvasené výrobky na báze cukru a výrobky na báze fermentovanej zeleniny sú ako výhra v lotérii, pokiaľ ide o zdravie čriev a mozgu.“

Je úžasne, čo zistil tím Balasubramanianove. Fermentované produkty na báze cukru sú rozhodujúce pre produkciu tých najzdravších a najprospešnejších metabolitov, a to aj napriek skutočnosti, že cukor je do značnej miery démonizovaný ako „nezdravá“ zložka stravy.

„Napriek tomu, čo pozorujeme pri produktoch na báze cukru, ktoré sú démonizované, fermentácia preberá surový cukrový substrát a premieňa ho na množstvo metabolitov, ktoré majú priaznivý vplyv na konzumenta,“ vysvetlila Balasubramanianová.

„Takže aj keď mala nejaká potravina v sebe na začiatku „cukor“, ak vykonáte záverečný metabolomický test, mikrobiálna komunita prítomná vo fermentovanej potravine využije cukor a premení ho na metabolity, ktorých prospešnosť potom ďalej študujeme.”

Medzi takéto fermentované potraviny na báze cukru patrí kombucha, ktorá sa zvyčajne vyrába z čierneho čaju a cukru, pričom práve cukor je kľúčom k tomu, čo robí fermentovaný čaj zdravším pre črevá aj mozog.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. OSN volá po nadnárodní kontrole internetu

  17.6.23
  Neurčeno:

  Generální tajemník OSN Antonio Guterres představil „Globální digitální dohodu“ (GDC), která by prosadila zavedení rozsáhlých mezinárodních zákonů proti „nenávisti a lžím“ na internetu.

  „Šíření nenávisti a lží v digitálním prostoru způsobuje vážné globální škody. Tato jasná a aktuální globální hrozba vyžaduje jasná a koordinovaná celosvětová opatření. Nemáme ani okamžik nazbyt,“ napsal v tweetu informujícím o dohodě.

  Guterres rovněž odkázal na další strategický dokument OSN, „Informace a integrita na digitálních platformách“ (IIDP), který podle něj bude sloužit jako vodítko pro koordinaci globálního úsilí „proti nenávisti“.

  https://zvedavec.news/vezkratce/19575/
  *****
  Rusko do konce roku otestuje přístup k internetu na základě občanského průkazu

  17.6.23
  Rusko:

  Do konce roku bude v Rusku spuštěn pilotní projekt zabezpečeného internetu, ke kterému budou mít Rusové přístup pouze na základě osobního identifikátoru, například pasu. Informoval o tom list Vedomosti s odvoláním na Andreje Svincova, místopředsedu výboru Státní dumy pro informační politiku, informační technologie a komunikace.

  Bezpečný internet bude zahrnovat pouze ty služby, které splňují všechny požadavky ruských zákonů. Děje se tak mimo jiné proto, aby Rusové méně riskovali se svými osobními údaji a méně se setkávali s podvodníky. Dalším cílem je dosáhnout „absolutní transparentnosti“, aby zpravodajské služby mohly uživatele snadno najít.

  Zástupce Státní dumy rovněž poznamenal, že případné začlenění bezpečného runetu nepovede k odříznutí Ruska od celosvětové sítě.

  Zdroj: https://m.gazeta.ru/tech/news/2023/06/16/20678606.shtml
  *****
  Takže je na čase se začít učit telepatii…

 2. Otázka na redakciu: Prečo silné ekonomiky – centrálne banky štátov, vrátane našich susedov masívne nakupujú zlato ? Súvisí so so septembrovým stretnutím BRIKS alebo januárom 2024, kedy budú zase chýbať peniaze USA? Nič sa nedeje bez príčiny ! Akurát naša gubernia tiocho spí, zlato v Londýne a na nákup ďalšie sa ani neuvažuje !
  Asi pred polrokom JUDr. Weiss na svojom blogu napísal, že keď centrálne banky skončia nakupovať (predpokladal s asi polrok), vtedy príde brutálne zdraženie zlata čo sa pretaví do veľkej inflácie a deflácie, čiže začne globálny ekonomický kolaps.
  Čo si o tom myslíte? Momentálne zlato drahé nie je, len Kremnická mincovňa postupne nenápadne dvíha ceny zlatých výrobkov… Ďakujem za váš názor.

  • Peniaze nemajú svoju hodnotu ničím podloženú. Sú to iba farebné papieriky. Krajiny, ktoré vlastnia komodity majú budúcnosť. Slovensko má jednu z najvzácnejších komodít-vodu. Je chybou, že vodu (pramene pitnej a minerálnej vody a samotnu prevádzku) nespravuje štát. Raz sa to otočí proti nám.

  • Nemáš ničím iným kryť! Ani prácou už nepotrebných a vykántrených otrokov, ani korporátnou výrobou nepotrebného niečoho – ani plodinami – keďže plánovaný hladomor! Zlato je depozitná dohoda, na ktorej sa všeobecne elity dohodli. Midasov princíp – čoho sa dotkol – premenil na zlato – akurát sa z toho nedalo najesť!

   Teraz inak – tak ako peniaze, resp. to čo platí ako predmet zmeny – aj zlato je vecou politickej dohody. Indiáni brali zlato ako krásny kov – ale krajšie boli sklenené korálky. A zlate teľa je krajšie ako to pečené – a pre pozemské zlato si prídu Annunnaki – ako pre tribút ľudstva!
   Kto chce prežiť – musí mať pre nich tribút!

   • Možná to dopadne jako kdysi v USA . Lidi pod museli odevzdat všechno zlata ,jinak jim hrozily velké tresty .Proto kupovat jen za hotové.Ten nákup se hůř dohledá.
    Asi zase mají díry v atmosféře.Myslím si,že si zlato pohodlně vyzvednou z bankovních sejfů,než aby obcházeli své bývalé otroky.Mají to ale vymakané!Státy navyšují zásoby zlata.

 3. Zvýšiť výkon mozgu? V prvom rade ho neničiť a…hlavne nepiť alkohol.

  • Achnaton,
   prosím – nebuď tak striktný!

   Prečo si nedať v rámci letného posedenia s rodinou na terase pohár Chardonny, alebo Cabernet Savignon?
   A chlapi – to chmeľové – napr. Radegast?

   P.S. Nikto nevie času a hodiny..
   Takže – Žime každú minútu – VEDOME – na 100% – (pričom tým nemyslím nejaké každodenné opijáky..)

   Ale v rámci dnešných depresívnych Časov, je pre človeka pomaly umenie – TEŠIŤ SA ZO ŽIVOTA!

   • Ajša, ja viem, že vieš ale ešte raz:
    .. predný mozog na to aby plnil svoju funkciu správne – teda aby mohol prijímať a spracovávať – „prekonvertovávať“ podnety do myšlienok a slov zo zadného mozgu (ktorý prijíma duchovné záchvevy a hlas Ducha človeka – svedomie) nesmie byť nijako poškodzovaný.
    Predný mozog môže aj v stave mierneho alkoholického opojenia analyzovať, vyhodnocovať a robiť závery či ponúkať riešenia ale zasa len v rámci hmotného diania, ktoré je mu rovnorodé. Môžu tak dokonca vzniknúť učenia, „umelecké diela“, rôzne analýzy či štúdie – predný mozog to aj v takom stave zvládne keď si dá jeho majiteľ na „uvoľnenie“ trocha vínka“. Ale hlas sa Ducha človeka a Duchovné prúdenia, ktoré idú Zhora a ktoré sú mu posielané zo zadného mozgu aby ich spracoval pre hmotné použitie – tak to nieje schopný v takom stave správne zachytiť a ani spracovať nech by bol predný mozog akokoľvek výkonný, vzdelaný, analytický či „skúsený“. Rozumie tomu čo sa deje v spoločnosti a vo Stvorení len na úrovni svojho pôvodu – teda hmoty a vidí len tie povrchnejšie vrstvy diania na úrovni hrubej hmoty a hrubej jemnohmotnosti – myšlienok, egregorov ale hlbšie duchovné, ktoré sú príčinou toho diania nevidí a preto vytvára logické rozumové konštrukty, analýzy a závery nenesúce v sebe ani zrnko skutočného – duchovného poznania. To znamená jednu vec – a to, že mozog pri snahe pochopiť svet vytvára myšlienkové konštrukty nemôže zostať nič bokom – všetko musí byť niekam zaradené. A to znamená, že aj duchovné dianie násilne sebe prispôsobuje/vtláča tak do takých foriem (a tak ho degraduje) v ktorých sa sám dokáže pohybovať. A preto ľudia, ktorí si sami odstrihli komunikáciu medzi zadným a predným mozgom – či už z dôvodu požívania omamných prostriedkov alebo z iných dôvodov sú odsúdení len na „rady“ a vedenie predného mozgu. Človeku sa môže zdať, že sa po požití alkoholu rozšíri obzor či uvoľní myseľ, ale to je klam. Predný mozog v takom stave dostáva krídla a môže ešte viac mudrovať v tom svete, ktorý je mu známy, ktorý si vybudoval a tiež je otvorenejší voči cudzím myšlienkám. Nech sa každý vykašle na alkohol! Dá sa žiť aj bez neho.

    • Alkohol som pil celé roky ako ostatní ale už pár rokov alkohol nepijem. Nevnímam sa však ako abstinent – alebo nejaký cukrovkár, ktorý musel vysadiť z jedálnička to či ono a je dnes na diéte. Netvrdím, že mi alkoholické nápoje nechutili alebo, že by sa mi chuťovo znechutili alebo že by som nedostal niekedy chuť na nejaký vychladený Jarošov.
     Je to otázka egregorov jak na mňa pôsobia aj vo veci pitia alkoholických nápojov. Cesta z toho von nieje často bez toho aby to vo mne hneď odznelo.
     Každý kto má inak, každý kto prestane prestane z iného dôvodu a preto aj cestu von vníma kvalitatívne inak. Najlepšie je ak je ten dôvod zmeny podmienený vyšším pohľadom na vec a nie len napríklad kvôli peniazom alebo zo zdravotných dôvodov.
     Samozrejme, že je kopec ľudí čo prestali piť či robiť iné veci kvôli duchovnej zmene ale robili to skôr ako duchovní fanatici a po čase keď ich nadchlo niečo iné tak sa k starej neresti vrátili.

     • Israismael

      Správy o udalostiach vo svete v roku 2023.
      (úvaha) ..Je to dlhé ale prečítaj si to celé !!
      Pre ACHNATON:

      Dnes vysvetlím nedostatky ľudského chápania, ktoré vedú k tomu, že nové rigidné dogmy sa považujú za samozrejmosť. Na začiatku(roky 2020-21) je v ľuďoch počuť tiché reptanie o novovytvorených pozemských zákonoch Korony a klimatických zmenách(toto svinstvo ale beží už dávnejšie ). Prebudený človek však rýchlo spoznal, že tieto nové zákony vznikli zo svojvôle mocných, pretože v nich chýba základ všetkého poznania, no bez poznania súvislostí STVORENIA, sledovať a prežívať ich zákonnosť.. človek vždy stojí pri udalostiach stvorenia a ich účinkoch, ktoré sa prejavujú ako environmentálne katastrofy. A teraz to začína!

      Faktom je, že pri pohľade dolu na zem zo SVETLA Zem už ľudí neznesie, pretože má svoj deň, je prezretá a potrebuje veľké čistenie,VELKU OCISTU .. S ňou mnohí pomocníci elementála (MALI A VELKI BYTOSTNI žijúci nad sferou zeme v casti Valhala a bližšie k nám ku Zemi)a nebies týchto ľudí jednoducho striasajú. Je to BOŽÍ plán jeho vôle, nútené očistenie všetkého ľudsky zlého. A všetko, čo ľudský mozog vytvoril na Zemi, je zlé, na tejto Zemi je človek vlastne len hosťom.. Pohostinnosti sa mu dostalo od jeho STVORITEĽA, namiesto toho človek urobil Zem úplne podriadenou a úplne ju využil,sprznil bez toho, aby sa STVORITEĽA čo i len raz opýtal. Človek sa dnes musí cítiť ako zlodej v noci, ktorý všetko pokoril,
      Faktom je, že pri pohľade dolu na zem zo svetla Zem už ľudí neznesie, pretože má svoj deň, je prezretá a potrebuje veľké čistenie. S ňou mnohí subtílni pomocníci elementália =bytostne pohybujúce sa v oblasti nad zemou ,VALHALA)a nebies týchto ľudí jednoducho striasajú. Je to BOŽÍ plán jeho vôle, nútené očistenie všetkého ľudsky zlého. A všetko, čo ľudský mozog vytvoril na Zemi, je zlé, na Zemi je človek vlastne len hosťom, pohostinnosti sa mu dostalo od jeho stvoriteľa, namiesto toho človek urobil Zem úplne podriadenou a úplne ju využil, bez toho, aby sa stvoriteľ čo i len raz opýtal. Človek sa dnes musí cítiť ako zlodej v noci, ktorý všetko pokoril,

      Ale BOH Sám teraz robí stop zlým činom týchto ľudí na Zemi. Takže to, čo musí prísť, prichádza ako uzavretie kruhu nad ľudstvom. Veľké upratovanie už prebieha! Veľká očista s plnená na konci očistenia so Súdom nad ľudstvom !!

      Takmer každý deň sa objavujú správy o obrovskom nahromadení úhynov rýb, milióny zvieracích duší sa spoja a zomierajú cez noc na jednom mieste. Solidarita ako skupinove duše zomierajú spolu. Takmer každý týždeň zomierajú celé stáda divej zveri a pasúcej sa zveri, jednoducho sa prevrátia alebo spadnú zo svahu, a tu je opäť skupinová duša pohromade ..zvieracia duša sa formuje zo skupinovej duše ešte pred vstupom na zem ,jednoducho z masy sa tvorí jednotlivo ../človek má svoj pôvod ako individuálna dusa- ľudský duch a nikdy sa nevytvára z masy ..Hovorím o prvotnom tvorení zvierat ale aj ľudských duchov ,ešte pred vstupom na pozemsku plán a nie v zasvislosti na pozemskom rodení /

      Navyše sa na ľudí valí krupobitie vo veľkosti obrích vajec, ktoré rozdrví všetko, čo sa pokorne neskloní. Záplavy s prívalovou vodou ľudí strašia a vydesia. Za bieleho dňa sa obloha zatemňuje a k ľuďom prichádza Boží hnev, blížia sa aj zemetrasenia a zrútia sa celé hory.

      Záhadné úmrtia takzvaných zdravých ľudí pribúdajú a odumierajú, stále sa objavujú nové, nápadné prípady, ktoré sa v tejto forme smrti nikdy nevyskytli, očkovanie proti Covid tu zohľadňuje aj škody, citeľné najmä u mladých ľudí .

      Aj tu veda našla vinníka, za mnohé nevysvetlené prípady umierania mladých ľudí sa viní všetko iné len nie vax..
      Ďalej globálne otepľovanie a Klimatické zmeny sa použijú aj na všetko, čo veda nevie zaradiť a využije ľudstvo pre jeho temné charakteristiky hladu po moci a márnivosti. Pod rúškom klimatických zmien sa tak rodí nová dogma. Človek nezrýchľuje otepľovanie na zemi, ale len vysoká a zrýchľujúca svetelná sila BOZIA, jeho vyžarovanie spôsobuje zrýchľujúce sa oteplenie hmoty na zemi….Také neviditeľné výboje vo svete každým dňom pribúdaju vo frekvenčných vysokých vlnách

      Klimatické zmeny sú klamstvom, pretože každý, kto ako vedec túžiaci po moci, dáva poznať svoje vlastné poznatky len sám sebe, si nikdy neuvedomí odhalenie zákonitosti procesov stvorenia, a ešte menej môže ľuďom skutočne pomôcť cez svoj večný smäd po moci , ktorú nikdy neuhasí, robí to tak preto že vychádza len z pochopenia svojho pozorovania, vždy bude stáť vedľa človeka, ale nikdy nebude schopný rozpoznať vôľu Stvoriteľa. Takto prechádza očista aj cez vedu, rozpadne sa a vytvorí sa nanovo na Novej Zemi, so správne vybranými učeníkmi vedy.

      Až po rokoch bežní občania pochopia, že vláda im každý deň klamala. Na všetko je už ale neskoro, politikovi sa tiež nechce upratať nejaký regres z nesprávne urobených rozhodnutí, na celej zemi nie je pokánie z regresu, takže všetko, čo si ľudský mozog vymyslel a vytvoril, sa rúca. Čas BOŽÍH zhovievavosti sa skončil!

     • Israismael, tie hromadné úhyny zvierat môžu byť tak ako píšeš.
      Pre väčšinu ľudí – pokiaľ nemá info z PG môže byť príčinou jak škodlivá Haarp technológia a pod. alebo náhla prirodzená či neprirodzená zmena klimatických podmienok na Zemi. A to môže byť pravda. Ale že to môže byť aj zo solidarity skupinovej duše tak to im hlava neberie (keď na túto informáciu narazia) lebo jednoducho sa nedostali k PG. To hľadanie pravého Zdroja informácií tiež na niečo u človeka poukazuje lebo mnohí hľadajú odpovede a skúmajú svet a tiež hľadajú zdroj, ktorý im na všetko dá vysvetlenie ale PG im akosi neskríži cesty a keď aj áno tak je pre nich nezaujímavé lebo je v ich očiach akési príliš jednoduché na to aby im odpovedalo absolútne na všetko podstatné aj nepodstatné – a preto podľa nich nemôže byť z Vyššieho sveta alebo dokonca priamo od Najvyššieho. V podstate ľudia počítajú s tým, že informácie môžu prísť len z ľudskej strany, nanajvýš od „mimozemšťanov – bohov“ čo sú vlastne zasa len ľudia alebo anjeli v telách – ale z hľadiska kvality zdroja oproti živému PG sú v hmote len na úrovni informácií pozemských ľudí – nech sú ich mimozemskí autori vyvinutí akokoľvek. Pozemské či mimozemské zdroje – to jedno – všetko sú to len ľudské zdroje informácií ale to nie je pre mnohých pozemšťanov dostatočne „cool“ pretože od obyvateľov iných svetov očakávajú niečo nadľudské až božské čo je absolútne scestná predstava. Nepochopili by, že aj anjeli v ľudských telách môžu žiť ako obyčajní ľudia zo všetkými neresťami alebo cnosťami – a to jak na Zemi tak i na iných planétach lebo pobyt v hustej ťažkej hmote zahalil duchovný zrak aj vyšším duchom z ktorých sa stali v mnohých prípadoch bežní chlapi čo chodia na pivo s štamperlík.
      A tí čo zostali duchovnejší a venujú sa osvetlovaniu Zákonov Stvorenia tak ich diela sú zasa len nedokonalé i keď obsahujú množstvo zrniek Pravdy a preto sa do živým Slovom nemôžu porovnávať.
      Ďalšia vec je, že väčšina ľudí už nemá úplný kontakt s prírodou – nemá kontakt s bytostnými – nevidí ich jemnejším zrakom a ani netuší, že okolo nich je nimi všetko oživované alebo rozkladané. Ja ich tiež nevidím, za život len 2x a to mi potom bolo akosi nevoľno – asi sa stretli moje energie s ich a než sa to „vyrovnalo“ tak to so mnou riadne energeticky „zamávalo“ až mi zostalo akosi zle na zvracanie a ten stret energií som pociťoval od žalúdka až do zátylku a v ňom ako keď na gramofóne preskakuje ihla späť na to isté miesto a zvuk sa po sekunde iba opakuje. Vyhodotil som, že mám asi nejaký blok/nános, ktorý mi nedovolil spracovať ten kontakt.
      Celkovo ma prekvapuje, že k PG sa dostalo tak málo ľudí alebo bádateľov, vedátorov (i tých mimostémových). Každý skúmaný človek prečítal množstvo kníh alebo sa vŕtal v mnohých zdrojoch ale asi nehľadal Pravdu ale len potvrdenie vlastných predstáv o Pravde keď sa nedostal k živému Zdroju, neviem.
      Ďalšia vec je, že aj keď sa človek k nemu dostal tak tým ešte nič nevykonal – tam práca len začína.
      Kedysi som myslel, že ak sa dostanem ku Zdroju – až ho nájdem – tak sa mi bude sveta žiť a porozumiem všetkému na svete v jeho podstate. Ku Zdroju som sa časom dostal (1999) ale časom som zistil, že ho nestačí študovať ale prežiť – a to vyžaduje „prácu“ snahu zadného mozgu keďže spracovanie predným mozgom na to nestačí.

     • Israismael

      Vieš čo je zaujímavé ACHNATON?..Že k tomu PG sa vacsinou ľudia dostali okolo roku 1998-99 ..Nebolo ich veľa ale aspoň boli najaki ,a určite ich u nás bolo viac ako hocikde inde vo svete ..No a asi to spôsobila aj kniha od pani Natalie Makedonovej(aký máš názor na ňu ak vieš o nej niečo?) .Najskôr som aJ ja začal čítať jej knihu ,kde boli popísané Zákony Stvorenia ,samocinne sa tiahnuce až k našej planéte ,spoznal som sféry a svety od Zhora až po našu Zem+plus všetky stvorenia žijúce v jednotlivých sférach a svetoch ,či iné veci o ktorých som dovtedy nemal ani šajnu ..až to má potom naviedlo na PG od Abdrushina( v preklade,čo ty iste vieš , značí Syn Svetla ) v roku 1999 ..A keď teraz človek napíše že to bol Duch Pravdy v ľudskom tele s božou iskrou a duchom ,ktorý to všetko spísal a ,ktorý je zapísaný v biblii ako Ježišom oznamovany boží syn ,tak asi tušís ako to dopadne so mnou ..Že čo si asi ľudia ibudú mysliet,že či mi nesinie azda 😉
      Pritom správne si našiel v PG že ani božie v ľudskom tele nebude vyzerať inak ako človek(či Ježiš vyzeral ako 10 metrov vysoký Boh?)
      Nik sa nechce vystatovat tu poznaním nad ľuďmi ,iste ani ty nie , ani ja ..Čo viem dávam ,to bol príkaz z HORA ..akurát že čo človeka mrzí je ten fakt ,že to nepozná viac ľudí nielen u nás ,ale hlavne vo svete,napriek tomu že to Slovo žije na Zemi skoro 100 rokov… Kebyže ľudia spoznajú vo veľkom Pravdu SLOVA z PG, temno by muselo ustúpiť od ľudí ,a neotravovat už viac ľudstvo keby ma vôľu spoznať Abdrushinovo bozie SVETLO(SLOVO ) a okamžite by sa skupinove vedomie ducha ľudstva dostala nad temno …A tým ,že by to temno ľudia spoznali,tak tým pádom ľahúčko by vedelo s nim bojovať v pozemskom(čo sú rôzne spinave organizácie ako WHo ,WEF ,OSN) a nedopustili by manipulácie ake bežia posledné roky a mesiace !
      Napadlo by dnes ľudí vo svete ale aj u nás , že OSN kolaborujes s čistým temnom a nerobia to čo majú robiť pod vedením toho portugalca ?

    • Pokiaľ viem – predný mozog /mozgový lalok/ = frontex rozhoduje – a to ešte záleží, či má šedú mozgovú kôru, alebo je bez nej – o sociálnych situáciách – aj v zmysle zábran – teda frontex rozhoduje napr. v situ, keď mám chuť niekoho zabiť, ale keďže mám frontex – tak to neurobím – lebo je to rozhodovacie centrum NÁSLEDKOV konania. Ľudia bez šedej mozgovej kôry vo frontexe ťa zabijú impulzívne – tzv. v afekte.

     Vplyv alkoholu je najväčší na malý mozog a mozgový kmeň – centrum orientácie a podvedomého riadenia CNS.
     ————————-
     Čiže zhrniem – každý alkoholik pozná tzv. abstinenčné príznaky súvisiace s koordináciou, každý alkoholik pozná stav, keď má chuť v nasratosti zabiť – a potom záleží, či má frontex šedý, alebo biely.

   • Ajša: Tí čo nepijú alkohol vedia a riadia to čo robili pred hodinou. Alkohol je droga. Pivo má hodnotu v inom zložení ako alkohol. Chmeľ, obilie, kvasnice. Existuje nealkoholické pivo.

    • Názor,
     Ja zastávam taký životný názor, že je pre mňa oveľa dôležitejšie – optimálne duchovne – riadiť svoju každo-sekundovú Prítomnosť. Preto, lebo potom nemusím riešiť niečo, čo som robila pred 1 hodinou, nakoľko to je už moja „dávna“ minulosť..

     P.S. 1: A – áno. Súhlasím s tým, že pravidelné užívanie alkoholu, je závislosť, prejavujúca sa negatívnym spôsobom na psychickom (duchovnom), fyzickom, rodinnom zdraví človeka.
     Ale zas – ja nie som zástancom extrémizmu, to znamená, byť – abstinentkou. A ako hovorím vyššie, za opačný extrém zas považujem – byť každodenným užívateľom alkoholu. Počúvam a počujem svoju intuíciu, napriek príležitostne vypitej čaši vína..
     Zároveň a-priori, nevylučujem to, že môže prirodzene nastať v mojej budúcnosti Čas – bez alkoholu – an block.

     P.S.2 – Inak, čo sa týka perlivých a sladených nápojov, konzumovaných nielen dospelákmi, zdieľam názor, že vypitie 2,5 dcl tohto „moku“ (coca-cola, sprite, fanta, tonic..), spôsobí človeku oveľa závažnejšie zdravotné škody, ako čaša kvalitného vína. Ale to už je o inom, viem..

     • 2ajša, RePes2: Nápoje treba striedať. Spomínané nepijem, lebo sú na Slovensku šmejďácke. V Nemecku sú to chuťovo iné nápoje.
      Skús 🤍💛💚🤎🖤 Kofola.

 4. Rozum (mozog) je zahlcovaný množstvom správ: televízor, mobily, sociálne siete, Marošove komentáre. Stačí to odstrániť a neriešite kapacitu mozgu.

 5. Čo keď je všetko úplne inak?
  https://kresadlo.com/darwinuv-omyl-a-jeho-vliv-na-vyvoj-lidske-civilizace/

  Před miliardami let přiletěli na planetu MIDGARD (současná Země) inteligentní bytosti z vesmíru. Byli to Slovansko-Árijští bílí lidé. Byli modroocí, dlouhovlasí, blonďatí, velmi vyspělí, mírumilovní a chtěli vytvořit na této planetě novou civilizaci. Jejich duchovní vyspělost lze asi těžko popsat, protože nám na to zcela chybí představivost a nelze to srovnat s ničím, co momentálně známe.

  Teď by mohlo následovat tisícistránkové vyprávění o těchto „bozích“, kteří se tady objevili. Jenže to by pak nebyl článek, ale série knih. V knihách o Slovanství se tohle všechno dočtete, stačí navštívit sekci Doporučená literatura. Takže to přeskočíme a dostaneme se k tomu, že i jiné civilizace zde na Zemi působily. Byli to například Anunnaki, kteří si z planety chtěli udělat surovinovou základnu. Jestli jste romantický člověk, který rád cestuje a obdivuje krásnou přírodu, tak vězte, že drtivá většina přírodních krás (kopce a údolí, propasti, jezera, říční koryta…) jsou pozůstatky těžební činnosti našich „přátel mimozemšťanů“, kteří vytvořili tak velmi zajímavý reliéf naší planety Země. Tito mimozemšťané nebyli pochopitelně jediní, kteří na Zemi působili a dělali tady svoje experimenty. Aby nemuseli tvrdě pracovat a těžit zde na Zemi miliony tun surovin sami, vytvořili si k tomuto účelu pracovní sílu. Byl to primitivní tvor, podobný spíše opici. S tímto druhem byly potíže, nedal se tak snadno řídit, a tak ho tito mimozemšťané začali postupně geneticky vylepšovat, až z něj vznikl živočich podobný člověku Neandrtálskému. Takových podobných výtvorů vznikla na této planetě celá řada.

  Bílí slovanští „bozi“ měli také své problémy. Snažili se uchránit za každou cenu čistotu své krve, ale stejně docházelo k postupnému míchání s primitivními rasami, které zde současně žily. Platí totiž, že zde na Zemi, kde vládne pozemská dialektika, kde se každý tvor musí vyrovnávat s materialistickou složkou existence, jde přirozeně vývoj vždy směrem dolů. To znamená od poloboha, přes člověka v původním významu tohoto označení (ten měl ještě spoustu schopností a kvalit, které my už dávno nemáme), směrem k primitivnímu materialistickému živočichovi, což jsme dnes právě my – lidstvo. Jediný způsob, jak se může sestupný směr vývoje zvrátit a otočit, je vědomě a za vynaložení úsilí navyšovat duchovní úroveň a postupně se vymanit z otroctví materialismu zpět na úroveň „člověka“, v jeho pra-původním významu. To, co jsme teď, už totiž tomuto termínu neodpovídá, protože jsme se stali tak primitivní rasou, která za celé miliardy let (ano, tak dlouho už tu jsme) ještě nikdy nebyla tak duchovně nízko. Jsme na absolutním dně, na hraně sebezničení, ve fázi, kdy jsme schopni si zničit svou vlastní planetu, kterou obýváme. Jsme ve stavu, kdy si dokážeme otrávit svoje vlastní životní prostředí do té míry, že už nevíme, jak z toho ven! Jsme ve stavu, kdy pro nás už není problém nechat všechno shořet v jaderné válce. Ze současného stavu už nejde jít níž, a proto jsme na největší křižovatce lidských dějin a máme jen 2 možnosti: buď zničíme sami sebe a planetu a skončíme jako nepodařený experiment, nebo se vydáme na cestu duchovního vzestupu a máme možnost zachránit nejen sami sebe, ale i planetu a s ní i unikátní ekosystém, který zde za miliony let vznikl, a který nemá v celém vesmíru obdoby. To je ale potřeba udělat okamžitě a hned teď!

  Naši předci dokázali cestovat vesmírem, měli dokonalé napojení na veškeré přírodní a vesmírné zákony a žili s nimi v souladu. Používali měrné jednotky, ze kterých ty nejmenší a největší ani nedokážeme pojmenovat, natož pochopit. Znali nejen naši galaxii, ale i všechny sousední části vesmíru, protože dokázali cestovat na vzdálenosti, pro které ani dnes nemáme pojmenování. Měli možnosti, které v současné době nemají ani super-hrdinové všech našich sci-fi filmů dohromady! Aby ochránili svoje rody, museli bojovat. Dokázali se bránit tak účinně, že žádný primitivní bojovník neměl šanci, ať měl jakoukoliv přesilu. Mohli načítat z vesmírných záznamů Akáši jakoukoli informaci a postavit jakékoliv zařízení, využít jakoukoli technologii, která by jim ulehčila nebo zpříjemnila život. Neznali, co je to nemoc, mohli se dožít libovolného věku a komunikovat telepaticky s jakýmkoliv tvorem ve vesmíru.

  Tak vypadali naši předci! Velcí Slované! Už chápete, proč je pro vládce tohoto světa extrémně důležité, abychom se to nedozvěděli? Kdybychom znali svoji minulost, nikdy bychom nepřipustili současnou přítomnost, bylo by okamžitě po aroganci. Těžko by pak na nás mohly udělat dojem směšné rakety, využívající primitivní reaktivní pohon, které se často rozpadnou hned po startu! Národy, v jejichž žilách stále ještě koluje aspoň část slovanské krve, mají šanci zmobilizovat svoje dávno zapomenuté schopnosti a postavit se vládnoucí garnituře. To věděli všichni vládci tisíce let zpětně, a proto byla většina válek vedena právě proti Slovanům.

  • To nebol Darwinov omyl, ale projekt jeho otca illumináta, spoločne aj s objednávkou illuminátov na marxizmus – na vytvorenie dnešného duálneho parazitického systému – eugeniky ideologickej exploatácie. sociálny darwinizmus tvorí základ obhajoby tak vykorisťovania tými silnejšími, tak obhajobu triedneho boja a vôbec súperenia ľudstva namiesto jeho spolupráce. Rozdeľ a panuj. Darwinizmus vytvoril z ľudstva džungľu – marxizmus pravidlá existencie v nej. Neustály boj a snaženie, ktoré je základom exploatácie.
   Bez darwinizmu by nebol fašizmus, bez marxizmu komunizmus – základy tohto dualizmu v ktorom už vyše storočia žijeme dnes. ŽIADEN OMYL! Romantický autor článku nechápe podstatu – tak nech sa duchovne povznáša ďalej. S týmto slovanským romantizmom môžeme ísť akurát do prdele! Lebo niekto konkrétny to tu storočia riadi!

  • hľadač, vylepším tvoj text 🙂

   Pred tisíc rokmi prileteli na planétu Migrant (súčasná Zem) kolonisti, ktorí zničili predchádzajúci svet a vytvorili nový. Niektoré kopce sú ich bývalé zasypané domy. Potom prišli ďalšie vlny migrantov, ktorí osídlili zničenú Zem. Štyri vojny nazveme Rozdelenie sveta, Trójska vojna, Armagedon, Potopa sveta. Po poslednej vojne pred 200 rokmi boli vytvorené rasy zmiešaním opíc a ľudí. Niektoré nové druhy sú rasisti.

  • Nádherný príbeh pre deti na dobrú noc. Civilizácia ktorá je natoľko vyspelá nepotrebuje nič ťažiť a nič nepostrada. Zem je menej ako zrnko prachu. Ale rád čítam tieto fantasy príbehy.

  • Objektívne

   Ak by hľadajúci vedeli čo sú to Akášické záznamy, kde sídlia, kto za nimi stojí, tak by k tomu pristupovali ako k obchodovaniu s deťmi pre sex. Tu je o tom viac: https://wandsofhorus.ru/seth-factor
   Preklad toho textu je tu: https://energyoflife.cz/horovy-hulky/sethuv-faktor/

   • K tomuto môžem povedať a opakovať sa. Čo nieje stále nieje hodné poznania. Všetko čo vytrháva pozornosť von od zdroja nemá trvalejšiu hodnotu ako sen.

 6. Zlé správy – Čína otáča. Včerajším mainstreamom preletela správa, že Čína sľúbila USA, že nebude dodávať Rusku zbrane.
  Už len to slovo – sľúbiť… Sľubuje predsa podriadený nadriadenému. Čo také majú američania na Čínu, čím ju vydierajú? A aj keby vydierali, nie je práve teraz najvhodnejšia doba, ako poslať zloducha dočerta? Amerika to má práve teraz nahnuté – ak by všetci spojenci proti nej zatlačili, impérium zla by sa mohlo zrútiť. Svet by mohol byť krajší. Ak sa nevyužije táto príležitosť, ďalšia nemusí prísť ani za 100 rokov.

  • Israismael

   Tam je asi to ,že čo sa stalo s tým umelým vírusom v roku 2019 ..USA už dávno obvinilo Cinu ,že to vyšlo z čínskych laboratórií, aj keď to nie je oficiálne ,..žeby mali usaci nepriestrelný DÔKAZ?
   A čo sa týka Ameriky a jej zrútenia tak to je na ceste ..

  • ??? Najväčšiu časť dhu USA majú v Číne! Vojnou s Čínou by USA ten dlh zmazali. Teda – ak Čína chce od USA dostať dlžobu – musí im výjsť v ústrety.

   Ale kto vládne svetu založenom na dlhu? No veriteľ!
   A preto sa takto presunulo centrum koncentrácie globálneho riadenia do Číny – tí, ktorí ju ovládajú.
   A kto bude splácať dlh USA? 1/ Občania USA, 2/ národy vykorisťované USA!

   Čína nemôže zabiť svojho dlžníka! Vojna medzi USA Číno je hovadina! Divadlo!

  • Čína nikdy nebola verný spojenec Ruska ani USA. Robí to, čo je pre ňu ekonomicky výhodné. Najviac vecí predáva do EU a USA. Od Ruska potrebuje lacné suroviny. Ak má Čína problémy, urobí bububu s Tajvanom, a je kľud.

 7. Israismael

  https://gazetteller.com/war-games-or-prelude-to-armageddon-the-terrifying-reality-behind-natos-air-defender-2023/ ➜treba preložiť do slovenčiny
  Sme na pokraji armagedonu? Včera 19.6 , to odznelo na sky news ..neuveriteľné ,desivé čo by dokázal satan zo západu a USA ..

 8. Mimo téma. CNN: V současné době nacházíme v „nejhorší potravinové krizi v novodobé historii“, zatímco běžné léky, jako jsou antibiotika a konkrétně penicilin, mají v některých případech zcela dojít ještě před koncem roku 2023, tedy za několik málo měsíců. Nedostatek léků a potravin se bude ještě zhoršovat… „Odborníci“ slibovali, že to nikdy nebude problém, ale přetrvávající následky „plandemie“ způsobily trvalý nedostatek potravin a léků v celých Spojených státech A EVROPSKÝCH ZEMÍCH..

  https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=11

  Podívejte se tedy na tuto situaci z pozitivní stránky. Bez léků budou lidé nuceni seznámit se s alternativními formami medicíny. Vitamin C ve velkých dávkách, 5000 mg a vyšších, funguje podle mých zkušeností mnohem lépe než jakákoli antibiotika. A nezabíjí prospěšné bakterie, což je obrovské plus. Pořiďte si hromadu geneticky neupraveného vitaminu C, vitaminu D3 a zinku. Hořčík a cokoli dalšího, co považujete za vhodné pro sebe a své blízké. Nedostatek potravin donutí lidi, aby si buď pěstovali vlastní potraviny, nebo podporovali někoho, kdo to dělá. Provádějte inventarizaci zásob a dokupte si doplňky, ať jste připraveni.

  A dívejte se na tuto situaci jako na čistě pozitivní vývoj!

  • Vitamín C, D3 a zinok – býva aj v geneticky modifikovanej forme? Ďakujem za odpoveď

   • Geneticky nie – sú to látky-molekuly, teda nie schopné niesť tak zložitú informačnú štruktúru ako gény. Ale môžu byť upravene informačne – napr. jednoduchá voda má svoju pamať. Pri vitamínoch ide hlavne o ich prirodzenosť a neprirodzenosť – napr. prirodzený vitamín C je pravotočivý, syntetický je ľavotočivý /v prírode má tu na Zemi skoro všetko tendenciu k spinu v smere hodinových ručičiek – to sú rôzne energetické víry – reakcie molekúl sa organizujú v smere hodinových ručičiek/. Chemicky sú z hladiska atomárneho zloženia totožné, avšak majú rôzne magneticky orientované spiny, čo môže ovplyvňovať ich účinnosť v organizme. Niektorí biochemici tvrdia, že vysoké dávky syntetického vitamínu C potom vyraďujú schopnosť organizmu prijímať prirodzený vitamín C z potravy!

    Príklad na pochopenie:
    „Základným mechanizmom relaxácie spinov s I=1/2 sú ich interakcie s náhodnými magnetickými poľami od susedných spinov, elektrónov a paramagnetických látok vo vzorke. Pôsobenie týchto náhodných magnetických polí si možno predstaviť ako sériu krátkych náhodných impulzov na spiny v rôznych lokalitách“
    https://www.nmr.sk/vzdelavanie/nmr-spektroskopia/fyzikalny-princip-nmr-spektroskopie/1-6-relaxacia-vzorky/1-6-1-mechanizmus-nmr-relaxacie/

    • Áno, aj ja tomu takto rozumiem.

     • Pochybujem že tomu rozumieš. Ani Maroš tomu nerozumie. Syntetické vitamíny sú pravotočivé aj ľavotočivé, 50 na 50 %, vznikajú náhodne.

     • názor – a preto predávajú L askorbovú na hnojenie tvojich čučoriedok – tie potrebujú kyslú pôdu! To, že pri výrobe iných látok môže prebehnúť vznik D aj L foriem molekúl je jedna vec – avšak esenciálne D- nedokážu vyrobiť! To, že niektorí výrobcovia udávajú len askorbová – čo je atomárne správne – je ich marketingový trik na takých sprostých ako ty, pretože poctivý výrobca udáva L askorbová!
      https://www.natural.sk/vitamin-c/vitamin-c-kyselina-l-askorbova-500-g-prasok/
      ———————
      Čiže tu mi vysvetli, prečo udáva L askorbovú, keď prirodzene účinná je D askorbová! Ja ti to vysvetlím – L askorbová má rovnako všeobecný antioxidačný účinok, avšak nie v ľudskom tele! Použitie takýchto preparátov má účinok v črevách, avšak nie vo vnútornom metabolizme. A to čo je v črevách je len „vonkajšok“ – vnútro tela je až v krvnom riečišti! Ty si môžeš vitamínom C riešiť aj pokožku! Vitamínom C sa dá čistiť aj patina na obrazoch. Si pozri, koľko krémov obsahuje tzv. ovocné kyseliny. A žerieš ich?

      U mňa si len SMS rypák – nič sem neprinášaš! Prasa v sade!

    • Aj vlasový vír na hlave má z pohľadu pozorovateľa orientáciu v smere hodinových ručičiek. Čiže v tomto zmysle sú prirodzené molekuly – a celé organizmy orientované takto, a väčšina syntetických opačne. Nedokážu napodobiť ruku Stvoriteľa.
     https://nanogen.cz/wp-content/uploads/2017/01/nanogen-zahusteni-vlasu-pred-po-vysledky-2-kom.jpg

  • Vitamín C je kyselina a vo veľkých dávkach robí rozvrat vnútorného prostredia, prekyslenie. Ióny kovov sú škodlivé (potravinové doplnky), majú sa s mierou prijímať v potrave. Základ zdravia je pestrá strava.

  • TonySatira

   Vitamín C ve vyšším množství stejně vymočíme, bohužel.

 9. Nemal som na mysli vojnu s USA, ale zničenie USA ekonomicky. Čína ako veriteľ by síce prišla o veľké peniaze, ale zároveň by sa svet (aj Čína) zbavil najhoršieho parazita a teroristu v dejinách. A to si za žiadne peniaze sveta nekúpia.

  • Globálni paraziti /nacucnutí na verejné prostriedky a indukované dlhy národov/ v Číne získajú cez globálnych parazitov v USA a regionálnych parazitov inde.

 10. Hrôza a des: Zomrel bývalý futbalový reprezentant (†32)!
  https://sportovy.cas.sk/clanok/2811569/hroza-a-des-zomrel-byvaly-futbalovy-reprezentant-32/
  ———————————–
  Hrôza a des ešte len príde debili!

  Capoeira Music_Afro Latin Techno House Music Mix 2020.mp3
  https://ulozto.net/file/04S4wEGp1AIt/capoeira-music-afro-latin-techno-house-music-mix-2020-mp3#!ZJLjLmR1LwH1AGV3LmuwLwD0ZTHkqRyOZKEInx02I3A+ZTSv

  • opravujem pravotočivú

   • Keď sa postavíš na hlavu bude aká?

    http://www.safecom.sk › index.php?text=dvere_pl
    Ako spoznáte, či máte ľavé alebo pravé dvere – Safecom
    Ako teda zistiť aké máte dvere? Postavte sa ku dverám tak, aby sa otvárali smerom k Vám. Štandardne sa v bytoch otvárajú dvere do chráneného priestoru, t.j. do vnútra. Ak máte dverové závesy (pánty) po ľavej ruke ide o ľavé dvere, ak máte dverové závesy po pravej ruke, ide o pravé dvere. Na obrázkoch máte názorne ukázané Ľavé a Pravé dvere.

  • Aj Čaputová odchádza, lebo vraj nemá síl. Možno má z tých včeličiek krvné zrazeniny, upchaté cievy a nedokrvené telo, preto nemá síl.

   • Zuza je „ICH“ človek. Pochybujem, že by jej pichli skutočného Pfizera..
    P.S. 1 -Nevybavujem si, že by niektorý z popredných politikov vo Svete – padol náhle dole hubou a už – nevstal.. Ak sa mýlim, tak ma opravte..

    A – áno. Podobne ako Kiska, úlohu pre us-embassy splnila za 1.
    Vo veku 49 rokov má doživotne zarobené, ochrankou je postarané o ňu i jej deti a tiež sa ukáže, ako vážne to myslela s tým jej Rizmanom, ktorý jej robil krovie. Či po jej odchode z prezid. paláca, neodídu od seba..

    P.S. 2 – Jej úlohou zostáva vymenovať liberálnu vládu SR po 30.9.2023 a ďalšou jej povinnosťou bude – podporovať a dláždiť cestu Korčokovi na jej miesto.
    Tak znie us-Rozkaz!
    A veľmi neverím na to, že bude niekedy – niekým odsúdená za vlastizradu.

 11. Už tu NSA začína preberať kontrolu! Otázka – kto je ten, kto sa do mňa nabúra vy ku.vy americké?!

  Varovanie: možné bezpečnostné riziko
  Aplikácia Firefox rozpoznala potenciálne bezpečnostné riziko a stránku http://www.infovojna.bz nenačítala. Ak sa napriek tomu rozhodnete danú stránku navštíviť, útočníci sa môžu pokúsiť odcudziť vaše informácie, ako napríklad heslá, e-mailové adresy alebo údaje o platobných kartách.
  https://www.infovojna.bz/

  • Ber to tak, že je to zkouška na znemožnění přístupu k internetu pro běžné lidi….máme tady velké výpadky připojení k NETU, ale problém není na straně poskytovatele….
   *****
   Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v utorok požiadala členské štáty EÚ, aby zmobilizovali ďalších 50 miliárd eur na podporu Ukrajiny v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. EÚ v polovici plynutia sedemročného rozpočtu prehodnocuje výdavkové priority a reaguje na najnovšie výzvy a krízy.
   hlavne spravy nazivo

   • https://www.denofgeek.com › movies › black-widow-real-spy-history-inspirations
    Black Widow: The Disturbing Real Spy History Inspirations
    12. 7. 2021This article contains Black Widow spoilers. Black Widow is the first Marvel Studios release to have an opening credits sequence since 2010’s Iron Man 2. Which by itself is kind of nice. After …

    https://www.makeuseof.com › tag › blackhat-shows-us-power-hackers-accurate
    Blackhat Shows Us the Power of Hackers; But Is It Accurate? – MUO
    Because of the physical damage to the drive, the American agents request access to a top-secret NSA data reconstruction tool called Black Widow, but is denied. Hathaway hacks into the NSA and uses the tool to discover the location of the source of the cyber attacks. Heading to Jakarta they find that the hacker is planning something in Malaysia.

    K tomu film k softvéru NSA – Čiernej vdove
    Hacker – Blackhat (2015) CZ Dabing
    https://prehrajto.cz/hacker-blackhat-2015-cz-dabing/5a197cc966041

    • Napriek prijatému riziku na http://www.infovojna.bz ma ten sku.vený Firefox nepripojí! No tak tu máme znovu rok 2022! Nech Čaputová – bez ohľadu na to, že už nebude kandidovať – zalezie aj s celou bandou najmenej 150 metrov pod zem!

     • Tvoje vedomosti končia pri Firefoxe.

     • zkus nějaký jiný prohlížeč než FireFox. Exiostují lepší než je FF, existují webové prohlížeče založené na FF.

     • No nie je to chyba Firefoxu a netvárte sa, že ja som debil. Začala volebná kampaň na základe žiadosti proamerických zmrdov s blokádou alternatívnych webov – veď už sme to tu mali po SVO RF – tak akože prejdem na Operu? Ja sa na tú Infovojnu nakoniec dostanem – tak ako predtým, ale kur.va teraz ste ma nasrali ako ozajstní vakcinovaní idioti! To je moja idiocia, keď mi niekto zablokuje verejný prístup – alebo je to ku.va cenzúra – vy vakcinovaní idioti! Chcem byť teraz zavretý s vami v jednej miestnosti a s baseballovou pálkou ku.va! Ja mám v pi.i to vaše debilné googlácke VPN!

      Tu ide o spoločenský totalitný problém vy ko.oti – nie o technický problém! júúj!

     • Infovojna má dnes 24 hodinový ohlásený plánovaný výpadok. Menia disky na serveri alebo niečo také.

     • Redakcia – ak sa na stránkach pracuje, tak je to bežný oznam, že sa na stránke pracuje a nie vyhrážka a blokáda z 3. strany. Tu ma dnes neskutočne nasralo, že namiesto ako povaliť tento systém a cenzúru sa tu niekto predvádza, ako technicky – chodením po kanáloch obísť tento sku.vený systém! Prisámbohu kreténom tu prajem, aby po tom, čo im zakážu vstúpiť do supermarketu, si chodili kupovať potraviny po kanáloch! Čiže fašizmus a totalitu tu budeme riešiť baterkami – alebo sviečkami! Choďte doboha!

 12. Nacisticka cenzura sa vracia, infovojna.bz je blokovana!!!

  • možno len na úrovni DNS

  • V niektorých štátnych inštitúciách (napr. vo finančnej správe) sú sledované osoby, ktoré navštevujú nasledovné stránky už asi polroka (inde sú len blokované):
   hlavne spravy, hlavny dennik, armadny dennik, zemavek a infovojna – zoznam stále rozširujú ! Od 1. júla je pripravená nová smernica obmedzujúca využívanie internetu a mailov – postihy za porušenie a pod. !

   • Takým – napr. známym policajtom – treba pomôcť externými informáciami, ale musia mať aj záložné PC nepripojené k sieti – najlepšie aj s vypntou sieťou kvôli príbuzným. Lenže koľkí sa toho boja vôbec!

    Teraz treba archivovať čo najviac!

 13. Po hlave do prdele 2006 cz avi cesky dabing filmy krimi komedie drama avi cz (MM)
  https://prehrajto.cz/po-hlave-do-prdele-2006-cz-avi-cesky-dabing-filmy-krimi-komedie-drama-avi-cz-mm/6013c7383e5a1

Pridajte komentár

*