16 potravín, ktoré nikdy nejedzte na prázdny žalúdok


Print Friendly, PDF & Email

16 potravín, ktoré nikdy nejedzte na prázdny žalúdok

Prerušenie hladovky je pre ľudí rituál, ktorý vykonávajú ráno. Väčšina ľudí si myslí, že vie, čo je vhodné dať si na raňajky.

Či tomu veríte, alebo nie, existujú potraviny, ktoré sa zdajú byť zdravé, ale naozaj by sme ich nemali jesť na prázdny žalúdok.

Uvádzame niektoré potraviny, ktorým by ste sa mali vyhnúť a vhodné alternatívy, ktoré vám zabezpečia úspešný štart do nového dňa, keďže sú zdravé a upokojujúce.

Nie: Ovocné šťavy s vysokým obsahom cukru

Klasické ovocné šťavy sú plné rafinovaného cukru, čo vedie k rýchlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Ste tak nespokojní, bez energie a chute po celý deň.

Áno: Ovsené vločky

Ovsené vločky vytvárajú ochranný povlak okolo sliznice žalúdka. Vďaka tomu sa zabráni poškodeniu žalúdočnej šťavy z kyseliny chlorovodíkovej.

Obsahujú rozpustnú vlákninu, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje trávenie a metabolizmus životne dôležitých minerálnych látok, bielkovín a sacharidov. Ovsené vločky vás udržia sýtymi dlhšie ako jogurt.

Nie: Paradajky

Ak trpíte refluxom alebo žalúdočnými vredmi, vyhýbajte sa (alebo do značnej miery obmedzujte) paradajkám.

Paradajky majú skvelú chuť v našich omeletách, alebo ako grilované v nedeľné ráno, ale obsahujú veľmi vysokú hladinu kyseliny tanínovej, čím zvyšujú kyslosť v žalúdku a zhoršujú príznaky nášho refluxu.

Áno: Vajcia

Vajcia sú veľmi sýte a zdravé na raňajky. Či už máte radšej praženicu, smažené alebo varené vajíčka, preukázateľne znižujú denný príjem kalórií.

Áno: Čučoriedky

Čučoriedky sú jedným z najzdravších druhov ovocia na planéte. Majú nízky obsah kalórií, ale zlepšujú pamäť, krvný tlak, krvný obeh a zlepšujú látkovú výmenu.

Ich zdravotné prínosy sú široké, keď ich konzumujete na raňajky. Môžete si ich dať s ovsenými vločkami, jesť v ovocnom šaláte, alebo si ich dať len samostatne.

Áno: Červený melón

Melón je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí túžia ráno po ovocí, ktoré upevní ich zdravie. Vášmu telu dodá množstvo tekutín, keď ho skonzumujete na prázdny žalúdok.

Zlepšuje zdravie vašich očí a srdca, pretože obsahuje vysokú hladinu lykopénu.

Nie: Káva a čaj

Hoci môžu byť súčasťou vášho ranného rituálu, uistite sa, že neskombinujete kofeín s niečím iným. Pitie čaju na prázdny žalúdok môže niekedy spôsobiť nevoľnosť a žalúdočné problémy.

Káva na prázdny žalúdok môže ďalej zvýšiť kyslosť v žalúdku a zhoršiť príznaky refluxu alebo gastritídy.

Áno: Orechy

Orechy nie sú typickým jedlom na raňajky, ale sú bohaté na zdravé tuky a bielkoviny.

Ak ich jete na raňajky, môžu zlepšiť vaše trávenie tým, že normalizujú hladinu pH žalúdka, znižujú riziko vzniku vredov a nadbytok žalúdočnej kyseliny.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Nie: Citrusové ovocie

I keď to nemusí platiť pre každého, citrusové ovocie, ako sú pomaranče a grapefruity, môže dráždiť už zapálenú dolnú časť pažeráka.

Áno: Papája

Papája uvoľňuje silný enzým nazývaný papaín, ktorý podporuje trávenie a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva tým, že odstraňuje voľné radikály z tráviaceho traktu.

Papája má tiež vysoký obsah vlákniny, vitamínu E a vitamínu C, ktoré sú veľmi potrebné pre zdravé trávenie.

Nie: Lístkové cesto

Dvakrát si premyslite dať si kontinentálne raňajky. Croissanty môžu byť lákavé na začiatku nového dňa, ale obsahujú kvasinky, druh mikróbov, ktoré dráždia sliznicu žalúdka, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie.

Aký lákavý zvuk vytvárajú croissanty, že?

Áno: Pohánka

Rozhodnite sa pre pohánku, pretože stimuluje trávenie. Je výborným zdrojom bielkovín, železa a vitamínov, a je neuveriteľne poddajná.

Pridajte ju do smoothies, na výrobu palaciniek a vaflí, alebo si z nej pripravte pohánkové tyčinky na raňajky, keď cestujete.

Áno: Pšeničné klíčky

Dve polievkové lyžice pšeničných klíčkov môžu poskytnúť 15 % odporúčanej dennej dávky vitamínu E a 10 % odporúčanej dennej dávky kyseliny listovej.

Pšeničné klíčky pomáhajú vášmu tráviacemu systému, aby fungoval bez problémov.

Nie: Limonády

Pitie sódy je jednou z hlavných príčin obezity v USA, ale neodporúčajú sa ani nesladené sýtené nápoje.

Ak ich budete piť v dopoludňajších hodinách, môže dôjsť k poškodeniu sliznice a k zníženiu prekrvenia žalúdka, takže potraviny budú strávené pomalšie, čo môže spôsobovať zápchu.

Áno: Celozrnné výrobky (bez droždia)

Celé zrná obsahujú komplexné sacharidy, ktoré sú súčasťou zdravej výživy. Najlepší čas, kedy je ich konzumácia najvhodnejšia, je skoro ráno, takže môžete tráviť celý svoj deň spaľovaním týchto sacharidov.

Celozrnný toast, celozrnné palacinky, alebo vafle sú najbežnejšie príklady.

Áno: Kukuričná kaša

Kukuričná kaša odstraňuje toxíny a ťažké kovy z vášho systému. Normalizuje črevnú mikroflóru a udržuje pocit plnosti a spokojnosti po dlhú dobu.

Záver

Zabezpečenie kyslého prostredia v žalúdku je normálne a zdravé.

Chráňte svoj žalúdok tým, že mu dodáte správne výživné látky, čím ovplyvníte zvyšok vášho dňa, rovnako ako náš celkový zdravotný stav.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Sóda sa prekladá ako kola. Nadbytok žalúdočnej kyseliny neexistuje. Ľudia s problémami majú vždy nedostatok kyseliny v žalúdku, z čoho vznikajú vredy a rakovina. Celozrnné potraviny sú jedovaté z niekoľkých dôvodov, obsahujú obranné látky rastlín, pesticíd použitý tesne pred zberom a agresívnu vlákninu, ktprá väčšine ľudí rpbí problémy.

  2. pane Rudolf takový blábol co jste napsal jsem lékar gastroenterolog a neco vím o kyselinách v žaludku—prosím aspon zbytecne nedezinformujte lidi..ano?

    taktéž info o jedovatosti potravin atd…. asi to máte od narození že?

  3. terezkaterka

    Rudolf má pravdu. A Vy dr says, že ste doktor gastroenterolog ešte neznamená, že to viete lepšie. Väčšina vedcov sú hlupáci. Zoberte si taký jeden otrepaný prípad. Očkovanie proti chrípke. Jeden doktor vraví, že by sa nedal zaočkovať a druhý radí, dajte sa zaočkovať. Raz píšu nejedzte rastlinné maslá sú nezdravé. O chvíľu, jedzte rastlinné maslá. Sú zdravé. Do teraz boli vajcia nezdravé. Teraz píšu odborníci jedzte 2 vajcia denne. Sú veľmi prospešné pre človeka. Kedysi bola káva nezdravá. Teraz je už zdravá. Takýchto kontrastov je veľmi veĺa.

Pridajte komentár

*