Vedci z Univerzity South California objavujú, ako si za 72 hodín zregenerovať celý imunitný systém

Vedci z Univerzity South California objavujú, ako si za 72 hodín zregenerovať celý imunitný systém

Imunitný systém je veľmi zložitý a mnohí o ňom nemajú ani poňatia. Dokonca ani naši lekári, na ktorých lekársku radu sa spoliehame, netušia, ako ho vymedziť.

V dnešnej dobe užívajú ľudia na liečbu svojich prechladnutí a posilnenie imunity syntetické lieky a vitamíny, no choroba stále pretrváva.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Tí, čo majú nefunkčný imunitný systém, majú alternatívne možnosti a vedci objavili spôsob, ako imunitný systém resetovať a posilniť; objavili metódu, ktorá je efektívna vzhľadom k vynaloženým nákladom a z ktorej by mohli mať prospech aj starší.

Úplne nový imunitný systém za tri dni

Vedeckí pracovníci z Univerzity South California hovoria, 3-dňový pôst dokáže reštartovať celý imunitný systém, najmä u starších ľudí. Poukazujú na to, že hladovka pomáha kmeňovým bunkám vytvárať nové biele krvinky, ktoré pomáhajú pri eliminácii infekcie.

Zistilo sa tiež, že z hladovky by mohli mať prospech ľudia so zníženou imunitou a pacienti s chemoterapiou, ktorí účinkom liečby predchádzali obdobím hladovky.

Zapnutie „spínača regenerácie“

Vedci dospeli k záveru, že trojdňový pôst dokáže zregenerovať vašu imunitu, najmä u starších ľudí.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vo vyhlásení pre britský The Telegraph profesor Valter Longo, profesor gerontológie a biológie na Univerzite South California, hovorí:

„Hladovka dáva kmeňovým bunkám súhlas pustiť sa do práce a začať rozširovať a prebudovávať celý systém.“ Dokonca hovorí, že telo počas hladovky v podstate odstránilo poškodené, zbytočné alebo staré časti a buduje „doslova nový imunitný systém“.

Dr. Longo tiež uviedol, že imunitný systém človeka počas hladovky opätovne využíva zbytočné a tiež poškodené imunitné bunky na vytváranie energie.


Naša rada: Zistite, ako odstrániť únavu, znovu získať energiu a omladiť celé telo. Viac info tu

Počas experimentov museli účastníci štúdie podstupovať hladovku počas obdobia 6 mesiacov a 2-4 dní v týždni.

Podľa Dr. Longa je ešte potrebné vykonať klinické skúšky, no tvrdí, že budúci výskum vyzerá „veľmi sľubne“. Celú štúdiu si môžete prečítať v časopise Cell Stem Cell.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Image Credit – WikiMedia, Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. Michal says:

    Ziadna veda toto je z Biblie. Nasi praotcovia to vedeli uz pred 5 tisic rokmi.
    http://www.telegraph.co.uk/science/2016/03/12/fasting-for-three-days-can-regenerate-entire-immune-system-study/

  2. terezkaterka says:

    Tí vedci, čo si myslia, že objavili Ameriky by mali držať hladovku sedem dní v týždni až do konca.

Pridajte komentár

*