Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Užívajte tento vitamín 3 mesiace a všetky vaše choroby zmiznú


Print Friendly, PDF & Email

Užívajte tento vitamín 3 mesiace a všetky vaše choroby zmiznú

Predpokladá sa, že v USA má asi 75 % dospelých a 70 % detí nedostatok tohto vitamínu v tele. Je tiež prekvapivé, že uvedený vitamín je známym prírodným liekom pre niekoľko ochorení, vrátane rakoviny.

Žiaľ, kým ľudia uznávajú jeho zdravotné prínosy, mnohí o ňom veľa nevedia, dokonca ani to, či ho denne prijímajú v dostatočnom množstve.

Čo presne je vitamín D

Vitamín D je uložený v tukových tkanivách a pečeni. Predstavuje v tukoch rozpustnú formu vitamínu. Avšak, ak máte nadmerné množstvo telesného tuku, môže spôsobiť zastavenie vitamínu D, ktorý prijímate v jedle.

Vitamín D môžete získať priamo zo slnečných lúčov, alebo z niektorých druhov potravín.

Tento vitamín napomáha vstrebávaniu vápnika v kostiach, a tým zvyšuje jeho silu. Nedostatok vitamínu D môže viesť k zakriveniu chrbtice, ktoré je nazývané osteomalácia.

Predpokladá sa, že nedostatok vitamínu D je zodpovedný za niektoré druhy rakoviny, ako sú rakovina prostaty, rakovina prsníkov a rakovina hrubého čreva.

Aké ochorenia spôsobuje jeho nedostatok

Nedostatok vitamínu D vedie k vzniku týchto 6 ochorení:

1. Alergie u detí

Je veľmi pravdepodobné, že nedostatok vitamínu D vedie k vzniku vážnych alergií najmä u detí.

2. Osteoporóza alebo syndróm krehkosti kostí

Vaše kosti sú silnejšie, keď sa zvyšuje ich hustota.

Tomuto javu napomáha konzumácia vitamínu D a vápnika v dostatočnom množstve každý deň. Znižuje to pravdepodobnosť výskytu zlomenín.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

3. Astmatické záchvaty

Vaše pľúca posilníte a podporíte ich funkciu, ak budete prijímať dostatočné množstvo vitamínu D denne. Ochránite tým svoje dýchacie cesty pred infekciami, chorobami, ako aj pred astmatickými záchvatmi.

4. Zápal kĺbov

Keď budete konzumovať potraviny bohaté na vitamín D, podporíte si tým svoj imunitný systém.

Čím bude vaše telo silnejšie a schopné bojovať proti infekciám a chorobám, ako sú zápalové ochorenia kĺbov v tele: artritída, dna a reumatizmus.

5. Úzkosť a depresia

Keď máte nedostatok vitamínu D dochádza k výpadku funkcií mozgu, pretože tento vitamín je životne dôležitý pre jeho správne fungovanie.

Môže to viesť k zvýšenej úzkosti, zmätenosti, strate pamäti a depresii.

6. Kardiovaskulárne ochorenia

Vitamín D pomáha stabilizovať krvný tlak, a tak pomáha predchádzať vážnym kardiovaskulárnych ochoreniam, ako sú mŕtvica a srdcový infarkt.

Potraviny s obsahom vitamínu D

Dostatočné množstvo vitamínu D môžete získať z nasledovných potravín:

 • z rybieho tuku, ktorý získate z druhov rýb, ako sú losos, sleď, sardinky, tuniak, halibut a makrela.
 • z organického pomarančového džúsu
 • z obohateného kravského mlieka
 • z obohatených cereálií
 • z vaječného žĺtka
 • zo sušených húb shiitake

Aká je odporúčaná denná dávka vitamínu D

Odporúča sa užívať 400 až 800 I.U vitamínu D denne pre dospelé osoby pod 50 rokov, ktoré si ho môžu doplniť aj vo forme výživových doplnkov.

Pre ľudí nad 50 rokov sa odporúča prijímať 800 až 1000 I.U vitamínu D denne.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: timefornaturalhealthcare.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. terezkaterka

  Stačí v lekárňach predávať D vitamín a celé zdravotníctvo sa môže zrušiť. To bude peňazí na iné veci.

  • Z lekárne je vždy niečo umelé, s vedľajšími účinkami. Niet nad pobyt na slnku denne aspoň hodinu a nemať na očiach slnečné okuliare, ktoré zabraňujú vytváranie vitamínu D, cez oči. Napríklad je vitamín aj v rybacom tuku tak zvaný riboflavín.

 2. D a D3…aký rozdiel v účinku?

 3. Nevieme o tom, aby veľa vitamínu D spôsobovalo rakovinu. To by museli byť africké kmene, ktoré celé dni trávia na slnku, už dávno vyhynuté.

  • telo si sámo reguluje vznik D ze slunce takze NIKDY se neprideávkujete opalováním..zase blbnina od Vás

   • to co mame zo slnka je malo vacsina populacie trpi hypovitaminozou D , ked pouzivame ochranne faktory je nam slnko na nic .

 4. Vyssie davky vitaminu D3 vobec neskodia prave naopak.Denna davka vitaminu D3 20 000 I.U. po dobu 5 mesiacov dokonca vyliecila aj vitiligo.Ja celu zimu beriem vitamin D3 v davke 5000 I.U a fakt ziadne ochorenie vratane prechladnuti ani chripky, ked vsetci na okoli su uz chori, sa ma nechyti. Berieme to cela rodina a na vsetkych to ma ten isty ucinok. Cely rok bez choroby.

  • Plne s vami súhlasím.užívam vit.D3 3x týždenne 10000 I.U. . už druhý rok. v lete neužívam.dočítala som sa že treba užívať aj vit. K3 ale neviem prečo. vie to niekto?

 5. bral jsem 5000 IU denně a zádná zmena v nemocech bral jsem to rok..takze mohu doporucit neplýtvat za tyto preparáty…. vyhodil sjem zbytecne ticíce Kc

 6. Manželka je každý rok opálená prirodzene. Aj napriek tomu dostala rakovinu prsníka a lieči sa na bolesti kĺbov. Ja som od malička rok čo rok opálený, slnko veľmi dobré znášam, vôbec na slnko nie som citlivý a predsa už 35 rokov beriem tablety od tlaku a mám nijaké potiaže so srdcom – príčina nezistená, niekedy mierna arytmia. Súčasne s liekmi na tlak beriem aj aj lieky na uskladnenie, čiže antidepresíva. No neviem, neviem či je to s tým vitamínom D až taká pravda.

  • Vitamín D je potrebné mať v tele rovnomerne počas celého roka. Nieže v lete sa raz opáliť a potom si myslieť, že tá zásoba vystačí na celý rok

 7. Zabudli ste doplnit ze vit.D je rozpustny v tuku ako aj A,E,K vitaminy takze je potrebne uzit aspo cajovu lyzicku oleja. Ja si davam kokosovy alebo olivovy.

 8. Pretoze vit. D (D3) okrem mnozstva dalsich drobnych funkcii prenasa vapnik z creva do krvi. Ak je v krvi malo vitaminu K2 a A stane sa, ze nevychytany vapnik sa uklada v cievach – vencovitych, klboch, makkom tkanive a sposobuje kalcifikaciu. Potom dochadza k upchatiu ciev vapnikom, nahla zastava srdca a skoro vzdy smrt. Dodatocne dlhodobe uzivanie K2 a A ma schopnost postupne tento usadeny vapnik vyplavit a odburat. Arterioskleroza je opomenuty problem, vsade rakovina… a pritom kadiovaskularne ochorenie je na prvom mieste priciny umrtia na v celom civilizovanom svete.

 9. Věra

  V doplňcích může být vit. D uměle vyrobený. Vysoké dávky, podle zahraničních zdrojů, mohou způsobit kalcifikaci / zvápenatění / jakéhokoliv orgánu.
  Jedině vit. D vzniklý působením slunce přes kůži, má úžasné léčivé a regenerační účinky pro organismus, v jakémkoliv množství.
  Vitamin K2 je nutný k tomu, aby se vápník správně ukládal do kostí a ne jinam. Kromě toho léčí i špatnou srážlivost krve. Působí proti utváření sraženin. Aby vit K2 působil léčivě, je nutné dostávat 200 mg denně a musí to být K2 MK 7, který je získávaný procesem přírodního kvašení. Existuje i jiný typ K vit. v doplňcích, který je umělý a je škodlivý. Pokud jde o zdraví kostí, udržování jejich správné hustoty, je nutná k tomuto procesu, také látka zvaná laktoferin. Samotný vit. D to úplně nezvládne. Zvlášt‘ ve vyšším věku.

 10. každý den dávam v zime 10000 I.U D3 a 200mcg K2 MK7 nosičom sú polievkové domáce vývary. Z jara znižujem iba D3 na 6-8000 I.U. Suplementovat samotný vit. D3 vo vysokých dávkach nie je odporúčané preto K2 je potrebný užívat s D3 a pomáha vápnik nasmerovat a rozdelit do kostí a zubov.

Pridajte komentár

*