USA schválili kuracie mäso vypestované v laboratóriu z rakovinových buniek. Ste pripravení na nádorové nugetky?


Print Friendly, PDF & Email

USA schválili kuracie mäso vypestované v laboratóriu z rakovinových buniek. Ste pripravení na nádorové nugetky?

(Ethan Huff, Natural News) Umelé kuracie mäso pestované v „bioreaktoroch“ z nehrdzavejúcej ocele je ďalšou vecou, ​​ktorá sa vďaka americkému Úradu pre potraviny a liečivá (FDA) dostáva na americký potravinový trh.

Skorumpovaná federálna regulačná agentúra dala zelenú nielen jednému, ale hneď dvom rôznym laboratórnym výrobkom z „kuracieho mäsa“ pre ľudskú spotrebu. Prvý je vyrábaný spoločnosťou Upside Foods a druhý spoločnosťou GOOD Meat, obe so sídlom v Kalifornii (Good Meat má tiež kanceláriu v Singapure).

Minulý rok agentúra FDA oznámila, že laboratórne získané „kura“ vyrobené spoločnosťou Upside Foods je „bezpečné na konzumáciu“, čo znamená, že spoločnosť ho môže čoskoro začať hromadne vyrábať pre spotrebiteľský trh.

„Na výrobu umelého mäsa spoločnosť Upside Foods odoberá bunky z tkanív živých zvierat a tieto bunky potom používa na pestovanie mäsa v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele známych ako bioreaktory,“ vysvetľuje jedna správa.

Agentúra FDA hrdo oznámila, že nemá „žiadne ďalšie otázky“ o bezpečnosti falošného mäsa od firmy Upside Foods, ktoré komisár Robert M. Califf vyhlásil za bezpečné pre ľudskú spotrebu.

„Svet zažíva potravinovú revolúciu,“ povedal Califf.

„Pokrok v technológii bunkových kultúr umožňuje vývojárom potravín používať živočíšne bunky získané z hydiny a morských plodov pri výrobe potravín, pričom sa očakáva, že tieto produkty budú v blízkej budúcnosti pripravené pre americký potravinový trh.

(Súvisiace: Pozrite si predchádzajúce spravodajstvo z minulého roka o ohavnosti známej ako „mäso“ pestované v laboratóriu a prečo by ste sa mu mali za každú cenu vyhýbať.)

Komisár FDA Robert M. Califf hovorí, že hlavným cieľom agentúry je propagovať falošné potraviny

Califf ďalej pochválil priemysel na výrobu falošného mäsa za podporu vlastnej misie FDA, ktorá zjavne zahŕňa schvaľovanie všetkého, čo je syntetické a pre ľudí nezdravé.

„Cieľom FDA je podporovať inovácie v potravinárskych technológiách, pričom vždy bude našou prvou prioritou bezpečnosť potravín dostupných pre amerických spotrebiteľov,“ priznal Califf.

Zakladateľka a generálna riaditeľka firmy Upside Foods Uma Valetiová verejne oslávila rozhodnutie FDA a označila ho za skutočne dobrú vec pre zisk spoločnosti.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Pokiaľ ide o firmu Good Meat, agentúra Reuters pochválila rozhodnutie FDA urobiť z ich produktu druhý „pestovaný mäsový výrobok“ dostupný na trhu.

„Kuracie mäso od firmy Good Meat je druhým umelo vypestovaným mäsovým výrobkom, ktorý dostal od FDA „list bez otázok“ (schválenie) po tom, čo kalifornská spoločnosť Upside Foods minulý rok v novembri dostala zelenú od regulátora pre svoje kultivované kuracie prsia,“ hlásia falošné médiá hlavného prúdu.

„List znamená, že FDA akceptuje záver spoločnosti, že jej výrobok je bezpečný pre ľudí.“

Rovnako ako v prípade spoločnosti Upside Foods, FDA uviedla, že nemá „v súčasnosti žiadne otázky o závere spoločnosti Good Meat, že potraviny zložené alebo obsahujúce kultivovaný materiál kuracích buniek sú rovnako bezpečné ako porovnateľné potraviny vyrobené inými metódami.“

Majte na pamäti, že FDA vám stále nedovolí kupovať a predávať prírodné surové mlieko alebo maslové výrobky. Tieto zdravé potraviny sú podľa agentúry „nebezpečné“. Ale falošné mäso vypestované v laboratóriu? Bez problémov!

Spojené štáty americké sú teraz bližšie ako kedykoľvek predtým k tomu, aby sa falošné kuracie mäso a iné falošné mäsové výrobky dostali nielen do regálov obchodov, ale aj do jedálnych lístkov reštaurácií.

Je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti budú akékoľvek mäsové výrobky objednané v štandardnej reštaurácii obsahovať syntetizované ingrediencie, ktoré vyzerajú, voňajú a chutia ako skutočné veci – a pravdepodobne o tom ani nebudete vedieť, pretože regulačné úrady sú známe tým, že nevyžadujú správne označovanie takýchto vecí.

Záver

„Trvá dva týždne, kým sa vypestuje jedno kurča, tisíc kurčiat alebo 100 000 kurčiat,“ povedala Valetiová médiám o tom, ako dlho trvá, kým sa kuracie mäso jej firmy vytvorí v laboratórnom bioreaktore.

Mocnosti menia všetko na ohavnosť, vrátane jedla, ktorým kŕmite svoju rodinu. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Frankenfood.news.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Takto. Vieme, že určité chované zvieratá majú naozaj veľmi krátky život – napr. strieborné líšky. Existuje jeden ruský dokument o týchto zvieratách, ako o veľmi inteligentných a schopných socializácie aj s človekom. Tieto zvieratá sa doteraz kŕmili jatočným odpadom. Teoreticky by ich teda bolo možné kŕmiť umelým mäsom! Otázka je – nie či by prežili, ale či by ich kožušina mala tú správnu kvalitu. Narážam na to, že keď by niekto veľmi chcel – mohol by všetko vyskúšať na zvieratách, ktoré sú už dávno odsúdené len niečo vyprodukovať a potom zahynúť. Je to etický problém vôbec – my ľudia a zvieratá. Ale niekto postúpil tak vysoko, že „nerieši“ etický problém s človekom – lebo ho považuje za menej, ako tieto v podstae jatočné zvieratá! Vsjó ravnó!

  Proste už sa nikto neserie rozlišovať medzi ľuďmi a zvieratami – my sme pre NICH gójimské zvieratá automaticky!

  • oldmarxista pamprlik

   samozrejme okrem teba ti si sokolik

   • A pečo šušleš štamperlík?

    • oldmarxista pamprlik

     lebo som bol na kraji hrusky a spadol som dole a udrel som si hlavictu. nastastie tam parkovali ufoni a po ich antene ktorou uz tisice rokov riadia nosatich som vyliezol naspet a teraz z toho ze som pochopil
     pravdu suslem.

 2. Nech si to jedia sami tí, čo to vypestovali! Ja radšej budem to svoje.

 3. Objektívne

  Výroba falošných potravín bola už dávno znázornená vo filme kde hlavnú úlohu hral Louis de Funès – Krídielko alebo stehienko.

  • Pravda, napady z komedii a taktez z hororu se stavaji skutecnosti… Jiz davno jime s potravou hodne jedovate chemie, kterou jsou potraviny osetrovane, nebo jsou do ni primichavany… Mnoho lidi onemocni, smrtelnych nemoci pribyva, ale jina lidska tela se na vselijake jedovate a umele ingredience adaptuji. A v dusledku toho se lide meni po dusevni i fyzicke strance…

   • Práveže ono to je opačne. Tieto „nápady“ sa najprv rodia v chorých hlavách a potom idú do filmov a seriálov v rámci prediktívneho programovania a nakoniec sa ich snažia realizovať. Je zaujímavé vrátiť sa dnes k filmom a seriálom 60-tych, 70-tych, 80-tych rokov, kde človek zistí, že tie ich choré nápady sú staré aj viac ako 50 rokov. Mnohé veci však vtedy človek nevnímal, tak ako ich vníma teraz a trkne mu to až po desiatkách rokov neskôr.

 4. Pekny den bratri slovaci. Ja nesouhlasim s chovanim zvirat v kleci. Ale vychovou deti k zivotu na venkove a pestovani zviratek volne na pozemku. Inu pak padne den a padne sekera. Ale jsme od boha vsezravci to neznamena, ze tak to ma byt. Ale pozirat rakovinu to je satansky hnuj. Pujde davos prikladem??? Nebo budou jist bifteky s volne pestovanych mladych kravicek??

  • To je nad slnko jasnejšie, že davoské elity nebudú jesť ten humus, ktorý chystajú a už aj čiastočne realizujú pre nás (viď. napríklad hmyzie farmy vo Francúzsku). Čítal som, že Bill Gates chce presadiť zákaz označovať umelé mäso ako umelé, lebo by ho ináč ľudia odmietali kupovať. O kuracom mäse na báze rakovinových buniek už ani netreba diskutovať. Cez green deal urobia všetko preto, aby aj na dedinách znemožnili chov sliepok a ošípaných, ba dokonca aj rastlinnú produkciu.

 5. At si to ten US dobytek zere sam a nenuti ostatni.
  Apokalypse na ulicich jim nestaci! Vymysleji stale nove horrory. Zvracene zlo.
  https://www.youtube.com/watch?v=vYT429JJ1rs&t=2s

 6. Rakovina je aj v pomletých rybách.

  • Měla jsem moc ráda ryby hlavně kyselé, uzenáče, pepřenky ale ani odborníci je už nedoporučují kvůli těžkým kovům ,toxickým látkám, moře je zasviněné. Ještě možná sladkovodní ryby nemají tolik škodlivin ,možná.

   • Plutónium z Fukušimy spôsobuje rakovinu morských živočíchov. Ryby s nádormi sa dajú predať pomleté ako jedlo, krmivo, hnojivo. Plutónium sa šíri do potravinového reťazca Zeme.

 7. Falošná, doslova virtuálna potravina je aj taká cukrová vata – je to veľká, často farebná chmochlanica na špajdlíku, ktorá sa hneď stráca v ústach – takže človek z nej nič nemá. Vie však urobiť test zubov lebo má schopnosť nájsť aj ten najmenší zubný kazíček a začať tam robiť zle. Všade kde ju predávajú (väčšinou na jarmokoch kde je plno detí) za ňu pýtajú neúmerné peniaze.
  Asi v roku 1990 zobrala moja sestra starú mamu (vtedy mala 79) na jarmok a kúpila jej cukrovú vatu (bola to jej prvá vata).
  Keď sa do nej zahryzla tak klapla umelými zubami naprázdno a prekvapená sa na vnučku otočila a povedala: „čo to je?…veď mne to úplne zmizlo v ústach! Zažila ešte staré časy – Rakúsko Uhorsko a maďarskú tyraniu, komínistov – trockistov, obracala v dlani každý halier a naraz takéto sladké nič za také peniaze!
  ….a zalepená bola od nej riadne – nevedela tú vatu správne jesť – odtrhávať. Ale sranda bola veľká.
  … známy predáva pravidelne v stánku na jarmokoch a všade kde sa dá (nie vatu ale čínske hračky) a keď mi povedal koľko tí všemožní stánkari (popcorn, vata, sladkosti) a on s tými ftalátovými hračkami na tých deckách zarobia tak reku to snáď ani nie je možné – to je až nechutné. Kúpi v skladoch za 3€ a predá aj za 12€ – jedna výplata úradníka za víkend.
  Takže to vyzerá tak, že nielen elity nás berú ako dobytok keď nás okrádajú a tlačia do nás jedy ale aj mnohí z nás – tu úplne dole majú k ľuďom rovnakí prístup ako tie elity – predať ľuďom akýkoľvek bordel a mať sa za to čo najlepšie.

  • No, k tomu iba toľko: ak sú ľudia takí „všežraví“, to je aj ich chyba! Ak by to nežrali, tak by nemali komu predávať!

 8. Připomínám, že v rámci digitálního ID nebudou uvedeny jen základní informace, jaké jsou běžné na stávajících dokladech. Půjde o mnohem širší platformu, v jejímž rámci bude o vás uvedeno prakticky vše, včetně vašeho očkovacího statusu či dokonce celé zdravotní karty.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/uz-zadne-obcanky-a-pasy-vsichni-obcane-eu-maji-mit-digitalni-id/

 9. Technologie, které napodobují Přírodu, se používají při Regenerační Medicíně
  skoro dvě hodiny
  https://rumble.com/v2hr5hk-technologie-kter-napodobuj-produ-se-pouvaj-pi-regeneran-medicn.html

 10. konecne zradlo vhodne , pre Libtarianov, uchylakov ,LGBTXPS+2a, vakcinatorov ,kovidakov , ruškoidov atd…

  • Áno ale len pre tých kovidiotov dole ale nie pre kovidtetoristov hore s titulmi pred a za menom. Tí vedia o tých všetkých svinstvách viac ako kadejaký človek ktorý hľadá info mimo hlavný prúd. Takí to umelé fake-mäso a iný bordel určite baštiť nebudú.

 11. Israismael

  Ide už konečne o to aby si človek uvedomil ,že keď nám niekto chce zlo ,tak ma v sebe zlo a už ho nemožno prehliadať za ziadnu cenu a ani tie temné úmysly…. Také temno nikdy nechce ľuďom dobrotu …Odkiaľ že to zlo a temno útočí ?
  Amerika,hnusne falošná to Amerika ..Tam sú nápady všetkého temna , prenesené do Európy a cez Európsku Úniu realizované do štátov a teda ja ku nám na Slovensko a do Čiech !
  Temno= to nazývam preto, lebo je to súhrn nečestných ,hnusnych,čiernych, nebetycnych aktivít psychopatickych ľudí proti svetu a ľuďom ..

 12. Lidem se začíná v poslední době dít nepěkná věc. Kontaktují je jejich bankovní domy, které je žádají, aby doložili původ svých prostředků na účtu. Zajímají je i zdánlivě nelogické věci, které by měly být na první pohled patrné. Například to, že někdo dostává od zaměstnavatele na účet pravidelně svou mzdu. Nebo že zaplatí za nějaké zboží do ciziny.
  Z příspěvků vyplývá, že je vcelku jedno, zda někdo dostává na účet větší či menší částky, kontrola a takzvané “svlékání do naha” se může týkat každého. Banky na dotazy, proč tak činí, obvykle argumentují tím, že pokud jim některé informace o klientech a jejich finančních prostředcích chybí, snaží se je tímto způsobem doplnit.
  Někteří vzpurnější jedinci píší, že by si to nenechali líbit a bance by sdělili, že jí do toho nic není, popřípadě, že si nic nepamatují. Jiní už takový postup zkusili a uvádějí, že to příliš nikam nevede. Banka bude na požadavku trvat, a pokud se klient ukáže být jako nespolupracující, může problém eskalovat dále, a to finanční správě či finančnímu analytickému útvaru. Zároveň nebývá výjimkou, že lidem s transakcemi, jež se jim jeví jako podezřelé, jednoduše vypoví účet.
  https://www.aazdravi.cz/banky-zacaly-cechum-kontrolovat-ucty-zajima-je-odkud-maji-penize-a-co-kam-posilaji-lide-uz-si-stezuji/

 13. Něco mi říká že to umělé maso je finta fň a záminka k likvidaci všech klasických chovů masa. Lidem taky zakážou chovat na dvorku cokoliv pod záminkou ochrany životního prostředí a kontroly uhlíkové stopy. Bude to stejné jak s elektroauta ,jen na ukázku a záminku- vidíte maso vám vyrobíme umělé ,chovy můžeme zlikvidovat. Fungovat to nemůže protože se netají tím že výroba umělého masa je drahá záležitost. Ze začátku to zadotují stejně jako elektroauta a pak zmizne z trhu veškeré maso a nastoupí mletí chrousrti jako denní běžná potrava. Samozřejmě to půjde postupně ,aby nevzbudili spící stádo.

Pridajte komentár

*