Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Tento zázračný olej zastaví vypadávanie vlasov a obnoví ich rast


Print Friendly, PDF & Email

rast-vlasov

Keď dôjde na záchranu vlasov, vašim najlepším spojencom je jeden málo známy olej, ktorý priam oplýva množstvom svojich pozitívnych účinkov.

Je bohatým zdrojom vitamínu E, minerálov a ďalších látok, ktoré zastavujú vypadávanie a stimulujú rast vlasov. Má tiež silné antibakteriálne a protimikózne vlastnosti.

Okrem toho, obsahuje vysoký podiel omega-9 mastných kyselín, ktoré sú nezastupiteľné pre adekvátnu výživu vlasových korienkov a tvorbu zdravých vlasov.

Čo dokáže ricínový olej

Ricínový olej je tvorený až z 90% kyselinou ricínovou, nazývanou aj nenasýtená omega-9 mastná kyselina.

Tento olej má schopnosť urobiť vlasy na hlave hrubšími a pevnejšími, vrátane obočia či mihalníc.

Dokáže prenikať cez póry a korienky vlasov hlboko do pokožky, kde stimuluje rast existujúcich, aj obnovuje rast už vypadaných vlasov.

Ako aplikovať ricínový olej

Pri aplikácii ricínového oleja na vlasy a hlavovú pokožku postupujte podľa nasledovných krokov:

 1. Ricínový olej má pomerne tuhú konzistenciu, preto ho môžete zmiešať s iným olejom, napríklad s kokosovým olejom alebo jojobovým olejom v pomere 1:1.
 2. Použite prsty alebo štetec a zmes olejov nanášajte na pokožku hlavy kruhovými pohybmi. Táto jemná masáž zvyšuje prekrvenie pokožky, revitalizuje vlasy a stimuluje ich rast.
 3. Rozdeľte vlasy na sekcie a aplikujte ešte viac oleju na každú sekciu, až pokým nie sú všetky vlasy a pokožka rovnomerne natreté.
 4. Zabaľte hlavu do teplého uteráka (môžete použiť aj gumenú sprchovaciu čiapku) a nechajte zmes pôsobiť 2 až 8 hodín. Môže to byť aj cez noc. Bude tak dostatok času na to, aby olej dostatočne prenikol až k vlasovým korienkom a adekvátne vlhčil pokožku aj vlasy.
 5. Na koniec si umyte si vlasy ako zvyčajne pomocou šampónu a kondicionéra. Uistite sa, že z hlavy a vlasov zmyjete všetok olej.

Ako často aplikovať kúru?

Frekvencia vyššie popísanej kúry závisí od toho, čo chcete dosiahnuť.

Ak je vaším cieľom obnoviť rast vlasov, potom kúru robte aspoň 2 krát týždenne, no lepšie je aspoň 3 až 4 krát týždenne počas niekoľkých počiatočných týždňov.

Pri poškodených a rozštiepených vlasoch alebo pre zabránenie vypadávania vlasov postačí kúru vykonávať 1 krát do týždňa.

Pre najlepší výsledok používajte nerafinovaný ricínový olej.

Ďalšie spôsoby využitia ricínového oleja

Ricínový olej nemá účinky iba na pokožku, ale aj pri množstve ďalších zdravotných ťažkostí.

Tu je zoznam ďalších prínosov a spôsobov využitia ricínového oleja:

Vlasy a lupiny

Ricínový olej má silné antifungálne (proti hubám či mykózam), insekticídne (proti hmyzu) a protibakteriálne účinky.

Dohromady tak tieto jeho vlastnosti chránia pokožku na hlave od rôznych druhov infekcií, vrátane napadnutia kože parazitmi ako sú vši, blchy či iné kožné cudzopasné organizmy.

Prirodzeným spôsobom tak viete predchádzať tvorbe lupín.

Akné

Ako už bolo spomenuté, tento olej obsahuje veľké množstvo kyseliny ricínovej, ktorá je veľmi účinná pri liečbe celej palety kožných problémov.

Skúsenosti ukázali, že pravidelné potieranie pokožky postihnutej akné, ho dokáže postupne v mnohých prípadoch aj úplne odstrániť.

Liečba osteoporózy

Kvasinkové infekcie

O kvasinkových infekciách spôsobených premnožením pre telo inak prospešnej baktérie Candidy sme podrobnejšie písali nedávno v článku: 10 príznakov candidy a ako ju vyliečiť tak, aby sa už nevrátila.

Samozrejme, na úplne odstránenie problému s premnoženou candidou je potrebné sa zamerať na celé telo, aby sa nepresúvala z miesta na miesto.

Avšak pri lokálnom postihnutí sa odporúča na postihnutú pokožku aplikovať práve ricínový olej.

Zmierňovanie zápchy

Ricínový olej je známy stimulant s laxatívnymi účinkami.

Pracuje tak, že zvyšuje činnosť a pohyb čriev, čím pomáha k uvoľňovaniu uviaznutej stolice a jej vyprázdňovaniu.

Často sa tento olej používa aj na prečistenie čriev pred rôznymi druhmi lekárskych vyšetrení, ako napríklad pred kolonoskopiou.

Užíva sa ústne. Postupujte vždy podľa návodu na obale.

Zvyčajne sa však u dospelej osoby užíva 15 ml ricínového oleja s 2,5 dcl čistej vody (alebo džúsu pre lepšiu chuť) na prázdny žalúdok.

Tento olej neužívajte vnútorne ak ste tehotná, kojíte alebo ak užívate diuretiká.

Taktiež buďte opatrní, ak trpíte inými zdravotnými komplikáciami ako bolesti brucha, ochorenia žlčníka, nevoľnosťami či krvou v stolici.

Ricínový olej neužívajte viac ako 60 ml denne, ani dlhšie ako 7 dní za sebou.

Menštruačné problémy

Ricínový olej sa používa aj na zmierňovanie menštruačných kŕčov.

Pri tomto použití však buďte opatrní. Najprv vyskúšajte menšie množstvo ako sa bežne odporúča, napríklad 5 ml a až potom prejdite k riadnej dávke 10 až 15 ml.

Nezabudnite tiež, že ricínový olej je potrebné vždy zapiť s približne 2,5 dcl tekutín.

Prevencia syndrómu dráždivého čreva a dyzentérie (silnej hnačky)

Hneď pri prvých príznakoch hnačky alebo ťažoby v črevách, zmiešajte 2 čajové lyžičky (10 ml) ricínového oleja s pohárom teplého mlieka a vypite to.

Ak trpíte syndrómom dráždivého čreva, potom si pravidelne naneste na brucho trocha ricínového oleja a brucho si chvíľu masírujte.

Malo by to pomôcť tomuto ochoreniu predchádzať a v prípade, že už prepuklo, tak zmierniť jeho nepríjemné príznaky.

Migrény, úpal, vyrážky či atletická noha

Pri týchto ostatných zdravotných ťažkostiach týkajúcich sa prevažne pokožky postupujte nasledovne:

 • Naneste ricínový olej na kúsok látky a priložte si ju na postihnutú pokožku.
 • Nechajte ho tam pôsobiť 60 minút.
 • Procedúru opakujte aspoň 3 krát do týždňa.
 • Pre ešte lepší výsledok priložte na látku s ricínovým olejom ešte gumený vankúš naplnený teplou vodou.

Rovnaký postup môžete použiť aj na liečbu iných zdravotných problémov netýkajúcich sa pokožky, ako napríklad pri obličkových kameňoch, problémoch s trávením, opuchnutých kĺboch či fibrómoch.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A čo psoriaza? pomôže to aj pri psoriaze? svagrina už vyskúšala asi všetko, ale nič nepomáha.. aj zmena stravy.. psoriazu má po celom tele

 2. Dobry deń,pomoze mi to ak mam malú plesinu velmi ma to trapi Lebo som mlady 23 rokov mam

Pridajte komentár

*