Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ukrajinskí vojaci opísali, ako Kyjev drancuje pomoc a ohrozuje vojakov aj civilistov


Print Friendly, PDF & Email

Ukrajinskí vojaci opísali, ako Kyjev drancuje pomoc a ohrozuje vojakov aj civilistov

(J.D. Heyes, Natural News) Ukrajina síce ešte formálne „neprehrala“ vojnu proti Rusku po invázii Moskvy koncom februára 2022, ale podľa niekoľkých vojenských veteránov krajiny je len otázkou času, kedy sa tak stane.

„Zbrane sú rozkradnuté, humanitárna pomoc je vyplienená a nemáme ani tušenie, kam zmizli miliardy poslané do tejto krajiny,“ povedal jeden vojnový veterán pre portál The Grey Zone o tom, čo sa deje s masívnou zahraničnou pomocou poskytovanou Ukrajine európskymi a americkými daňovými poplatníkmi.

Portál ďalej píše:

Vo videu odoslanom cez Facebook messenger v júli 2022 je možné vidieť Ivana stáť vedľa svojho auta, modelu SUV Mitsubishi z roku 2010. Zo zadného okna sa valí dym. Ivan sa smeje a posúva kamerou svojho telefónu po celej dĺžke vozidla, pričom ukazuje diery po guľkách.

„V mojom aute sa pokazilo turbodúchadlo,“ povedal a posunul telefón smerom k prednej časti vozidla.

„Môj veliteľ hovorí, že by som mal zaplatiť za opravu sám. Aby som mohol vo vojne používať vlastné auto, musím si za vlastné peniaze kúpiť nové turbodúchadlo.“

Ivan následne otáča fotoaparát smerom k svojej tvári.

„Nuž, vy skurvení poslanci v parlamente, dúfam, že sa navzájom pojebete, diabli! Prial by som si, aby ste boli na mojom mieste,“ dodal.

Poslanci parlamentu si zvyšujú platy, kým ich krajina a vojaci krvácajú

Ivanovo nahnevané hodnotenie prichádza po tom, čo si ukrajinskí poslanci parlamentu minulý mesiac odhlasovali zvýšenie platov o 70%, uviedol portál The Grey Zone a dodal, že podľa dokumentácie to dokázali len vďaka miliardám dolárov a eur, ktoré boli zaslané krajine.

„My, ukrajinskí vojaci, nemáme nič,“ povedal Ivan pre médiá.

„Veci, ktoré dostali vojaci na použitie vo vojne, pochádzali priamo od dobrovoľníkov. Pomoc, ktorá ide našej vláde, sa k nám nikdy nedostane.“

Ivan tiež povedal, že slúži ukrajinskej armáde od roku 2014. V súčasnosti je umiestnený v regióne Donbasu, kde musí používať malé komerčné bezpilotné lietadlá na lokalizáciu ruských pozícií, na ktoré sa má zamerať delostrelectvo.

„V prvej línii je teraz toľko problémov,“ povedal.

„Nemáme pripojenie na internet, čo nám v podstate znemožňuje prácu. Musíme jazdiť hore-dole, aby sme našli signál na mobilných zariadeniach. Viete si to predstaviť?“

Ďalší vojak v tej istej jednotke poslal portálu The Grey Zone video, na ktorom sa krčí v zákope neďaleko frontovej línie v Donbase.

„Podľa dokumentov nám tu vláda postavila bunker,“ poznamenal vo videu.

„Ale ako vidíte, nad našimi hlavami je len niekoľkocentimetrová drevená pokrývka, ktorá nás má chrániť pred tankovým a delostreleckým ostreľovaním.

Rusi nás ostreľujú celé hodiny. Tieto zákopy sme si vykopali sami. Máme tu dva samopaly AK-47 na 5 vojakov a neustále sa zasekávajú kvôli prachu,“ ukázal vojak a otestoval samopal.

„Išiel som za veliteľom a vysvetlil som mu situáciu. Povedal som mu, že je príliš ťažké udržať túto pozíciu. Povedal som mu, že chápem, že je to strategicky dôležitý bod, ale náš tím je rozbitý a žiadna pomoc nám nepríde.

Prírodná liečba osteoartritídy

Za 10 dní tu zahynulo 15 vojakov, všetci z ostreľovania a šrapnelov.

Spýtal som sa veliteľa, či by sme mohli priniesť nejakú ťažkú ​​techniku ​​na stavbu lepšieho bunkra a on odmietol, pretože povedal, že ruské ostreľovanie by mohlo poškodiť techniku. Je mu jedno, že tu zomrelo 15 našich vojakov?“ spýtal sa vojak.

„Ak by ste sa pokúsili americkému vojakovi vysvetliť situáciu, v ktorej sa ocitli ukrajinskí vojaci, myslel by si, že ste blázon,“ povedal Ivan.

„Predstavte si, že hovoríte americkému vojakovi, že vo vojne používame naše vlastné osobné autá a sme tiež zodpovední za platby na opravy a palivo.

Kupujeme si vlastné nepriestrelné vesty a prilby. Nemáme pozorovacie nástroje ani kamery, takže vojaci musia vystrčiť hlavy, aby videli, čo prichádza. To znamená, že raketa alebo tank im môžu kedykoľvek odtrhnúť hlavu,“ dodal Ivan.

Nad podmienkami na fronte lamentoval aj 23-ročný Iľja, vojak z Kyjeva.

„Keby som vedel, koľko podvodov je v tejto armáde a ako to tu bude celé vyzerať, nikdy by som sa k armáde nepridal,“ povedal.

„Chcem ísť domov, ale ak utečiem, čaká ma väzenie.“

Pokračoval, že jemu a ďalším vojakom v jeho jednotke chýbajú základné zbrane a ochranné pomôcky.

„Na Ukrajine sa ľudia navzájom podvádzajú aj vo vojne. Sledoval som, ako nám odvážajú zdravotnícky materiál, ktorý nám darovali,“ uviedol.

„Autá, ktoré nás priviezli na naše stanovištia, boli ukradnuté. A za tri mesiace nás nenahradili noví vojaci, hoci sme už mali byť vystriedaní minimálne trikrát.“

Americká lekárka menom Samatha Morrisová, tiež hovorila o neustálej korupcii a rozkrádaní za ukrajinskými hranicami.

„Keď som prvýkrát prekročila hranicu z Poľska, musela som skryť svoje zdravotnícke potreby pod matrace a plienky, aby mi ich neukradli,“ povedal Morrisová, ktorá pochádza z Maine a na Ukrajinu odišila v máji učiť vojakov lekárskej starostlivosti.

„Pohraničníci na ukrajinskej strane jednoducho zoberú veci a povedia vám: „Potrebujeme to pre našu vojnu,“ ale potom tie veci jednoducho ukradnú a predajú ďalej. Úprimne povedané, ak dary nedoručíte priamo zamýšľaným príjemcom, položky sa k nim nikdy nedostanú,“ dodala.

„Zavolala mi zdravotná sestra z vojenskej nemocnice v ukrajinskom meste Dnipro,“ pokračovala Morrisová.

„Povedala, že riaditeľ nemocnice ukradol všetky lieky proti bolesti, aby ich ďalej predal, a že zranení vojaci, ktorí sa tam liečili, nemali žiadne anestetiká proti bolestiam.

Prosila nás, aby sme jej priniesli lieky proti bolesti, že ich skryje pred riaditeľom nemocnice, aby sa dostali k vojakom.

Ale komu môžeš veriť? Naozaj kradol lieky riaditeľ nemocnice, alebo sa nás snažila oklamať, aby sme jej dali lieky proti bolesti a ona ich potom predala alebo použila? Kto vie. Všetci klamú.“

Záver

Posledná vec, ktorú by európski a americkí daňoví poplatníci mali robiť, je financovať skorumpovanú Ukrajinu.

Napriek tomu naši zapredaní lídri naďalej tlačia eurá a doláre a posielajú ich tam, kde sú len zbytočne vyhodené alebo ukradnuté.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ukrajinu mohou podporovat jen váleční štváči !

 2. No, podľa opisu situácie tá Ukrajina nakoniec predsalen asi PATRÍ DO EU! Splňuje všetky praktické kritéria – nesvojprávnosť, korupcia, rozkrádanie, nedostatok, klamstvo, podvádzanie, cudzie vojská a zbrane, bábková vláda, zneužívanie funkcií…
  Nezabudol som na niečo?

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,šírim,všetko šírim-hlavne môj HNEV!,,,,ukrajinskí mladíci v uniformách podliehajú bežnej šikane nadriadených,,,,to sa deje aj v bundeswheri či v asr,,,,keby nebol ivan či aljoša či iný ukrajinec v armáde-namal by SUV,ale čučal by pri materi,,,,a hambil by sa,že nešiel „zrobiť louwe“,,,,ukrajinský žoldáci na podpis od 18r.zarábajú viacej než vy tu mnohí v eu slobodomurárských fabrikách zo štátken podpory a preto je nutné zabezpečiť ich míňanie,,,,ivánuška-kakup jiščoadin na komponenty i pradaj što ti zbyť,,,,

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,ukrajina-stoka východu,zúri tam údajná vojna a pašeráci veselo pašujú,prevádzači veselo prevádzajú,prostitúcia ďalej globálne prekvitá,politici bohatnú a garážové výrobne ďalej vyrábajú akoby sa nič nedialo,,,,(pod svetlom je največšia tma),peniaze najivných a nezodpovedných európanov+amíkov sa sypú do modrožltých kontajnerov priekupníkov a mafií podľa hierarchie,,,,štváč a poskok zelenský posiela na smrť a do špiny oklamaných vojačikov-svojích panáčikov ako kus jeho majetku na odpis,,,,trhová ekonomika na ukrajinský spôsob-boháči bohatnú a chudáci chudobnejú a toto presne čaká aj slovensko,stačí si spomenúť na onú udalosť zo včerajška,že vraj snp-továrnici,politici a židia vyhnali robošinu do zákopov v idilke fanatického vlastenectva a nenávisti s maximálnym využitím ich nevedomosti a ochoty sa ponížiť a zhrešiť za kus chleba a pár drobných,,,,počas mieru je zakázané čo by len pomyslieť na zbraň a strelbu či sebapoškodzovanie a počas konfliktu vás nanútia vraždiť a preliať aj vlastnú krv,hoci skoro každý z vodcov chodí do kostolov a pozná desatoro,,,,ukrajina patrí asi tak do eu,ako ja na badatel.net,či s účtom do banky,,,,vojenské povolanie je tá najhoršia voľba v živote človeka,,,,starofašizmus sa z európy nevytratil-veľká rímska ríša tieňovo funguje ďalej,ako autoritárska paralela demokracie európy,,,,je úbohé čo všetko je ochotný človek z chudobnej či bežnej robotníckej rodiny urobiť,len aby sa mal akože lepšie,,,,po zbrani túži asi každý mladík či muž-a čím to asi tak je,,,,je úbohé,že toto pripúšťa moderná doba a svetové autority,,,,lebo účel je jednoznačný-korekcie priestoru,zdrojov,populácií a moci.

 4. Sursum Corda!

  Odkaz pre hľadača pravdy: Úplne súhlasím so všetkým čo si napísal v komentári ako odpoveď na moju otázku ohľadom voľby pápeža z predchádzajúceho článku (som s Tebou za jedno ohľadne neplatných pokoncilných pápežov a neplatných zjavení v Medžugorje a Litmanovej). Ohľadom voľby pápeža som si neuvedomil, že pri voľbe platného pápeža nesmieme zabúdať na Boží zásah. Pekne si to uviedol na príklade sv. Petra. Netreba klesať na duchu! Deo Grátiás!

  • A dá sa to použiť aj pri voľbe nového „matoviča“? A čo s tým starým – čľup ho v kalfase plnom zatuhnutého betónu do Dunaja?

   Len som si spomenul na tézu „Petra“ /?/ – tézu o potrebe /správne ODÔVODNENÍ/ založiť organizáciu kresťanov, aby kresťanstvo vôbec prežilo prenasledovanie /cisár Nero/, čo je téza undergroundu – základ židovského rozvracačstva /“kresťanský“ marxizmus, trockizmus, frankizmus, sionizmus – ZÁKLAD JE BYŤ TAJNE ORGANIVOVANÝ!/, z čoho vznikol jezuitizmus a následne polovojenská organizácia katolíckej cirkvi! Kam sa z nej podeli židia? No nikam! Kam sa tak môžu podieť židia zo židokresťanstva? Ten správny čurák sa hľadá ťažko – a k inému sa ťažko vzhliada! Byť duchovne organizovaný, pre vás znamená napĺňať si potrebu vzhliadať! Keď máte ku komu vzhliadať – už nepotrebujete vlastný rozum, vlastný úsudok! Tomu sa hovorí jebnutý fanatizmus!

   „Ohľadom voľby pápeža som si neuvedomil, že pri voľbe platného pápeža nesmieme zabúdať na Boží zásah.“ – no iste – treba spáliť bambusové ponožky – tie horia bielym dymom.

   https://www.youtube.com › watch?v=c-FjCfZleZA
   PRAVDA O ISLÁMU / TAJNÉ DĚJINY JEZUITŮ – YouTube
   Šokující příběh o tom, jak vznikl ISLÁM.

  • Sursum Corda!

   Opravujem: „na príklade sv. Pavla“.

  • hľadač pravdy

   Sursum Corda!,

   Odkaz som si prečítal už dopoludnia, ale k reakcii sa dostávam až teraz….

   Ja som iba úplne obyčajný laik a slová, ktoré si použil som si musel dohľadať, čo znamenajú. S takýmto poďakovaním som sa ešte vo svojom živote do dnešného dňa nestretol. Tiež som si už potom vyhľadal aj význam slov, ktoré si si vybral, ako meno tu v diskusiách.

   To môže naznačovať (ale aj nemusí), že Ty asi pravdepodobne nebudeš iba taký laik, ako som ja.

   Za tých trinásť mesiacov, čo tu v diskusiách občas zareagujem, ak ma pamäť neklame si prvý, čo so mnou súhlasí a aj mi to dal vedieť. Takže ďakujem za Tvoje slová.

   Hore srdcia!

 5. A už Zelinka vysvětlil, odkud má ty miliardy na kontě?

 6. kvakcína je sloboda

  musím skonštatovať, že sa ľudia správajú horšie ako ovce – títo vojaci všetci vedia, že sú iba mäso do vojnového mlynčeka, ale iba bliakajú miesto toho, aby veliteľa spútali a dobrovoľne sa vzdali a tým si zachránili svoje biedne životy!!!!
  rovnako tak som včera videla video, kde poliši naháňali ženu s vlajkou na sebe a ostatní sa len prizerali, natáčali to a kričali: fúúúúj, hanba!!!! miesto toho, aby sa rozbehli všetci a tej žene pomohli

 7. 2022-08-29 – 5/5 Válka proti Jugoslávii: Opakování v Makedonii. Al-Káida a spojení s USA a NATO na Balkáně!
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-08-29-5-5-valka-proti-jugoslavii-opakovani-v-makedonii-al-kaida-a-spojeni-s-usa-a-nato-na-balkane/
  ——————————————-
  Treba pamätať na zámer Sorosa a syna /Domu Sionu/ vytvoriť Balkánsku úniu a druhú Veľkú Moldáviu /zhruba v rozlohe tej z 15. storočia/. Balkánska únia – ako islamizačný koridor až k Pobaltiu = dokončenie islamizačného obchvatu spolu s islamizáciou západnej Európy do Škandinávie. Veľká Moldávia 2 – ako klin medzi Rusko-ruský blok a východ Európy.

 8. Silné vzduchovky = BEZ ZBROJNÍHO PRŮKAZU. Ideál na dlouhé vzdálenosti, lov škůdců (elit aspol.) https://www.balistas.cz/silne-vzduchovky
  A je to tady! Omezení maximální úsťové energie na 16 J u vzduchovek je od 1. února 2022 pryč. Od tohoto data se zde můžete těšit na extrémně silné vzduchovky, které do ráže 6,35 mm včetně, budou bez omezení úsťovky. Nepotřebujete na ně zbrojní průkaz a ani je nemusíte nikde registrovat.

  Diabolky 6,35 mm = Po diabolkách ráže 6,35 mm sáhnou majitelé nejsilnějších vzduchovek. Jsou skutečně těžkou váhou, kterou nějaký větřík jen tak nerozhodí. Ideál na dlouhé vzdálenosti, lov škůdců (kde je to povoleno) a destrukční střelbu. Dokáží předat cíli pořádnou porci energie. Světově uznávanou klasikou jsou diabolky JSB

  Vzduchovky s energií 100 J: https://www.balistas.cz/vzduchovky/f_energie.100_f

 9. …ďakujem pekne za zauj.informácie, vrát.redakcii o fungovaní ,,vojakov“ na Ukrajine…tiež sú aj zauj.inform.z medicíny, veľa to vysvetľuje, prečo sa správame práve tým určit.spôsobom, a prečo sa to práve takto deje… som tomu rada, vďaka … tými viac.príspevkami človek poskladá skutočný príbeh 1 človeka, všetko to ,,do seba zapadá“…

Pridajte komentár

*