Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Popredný chirurg urguje: Namiesto cholesterolu liečte zápaly


Print Friendly, PDF & Email

zapaly-a-cholesterol

Dr. Dwight Lundell, bývalý vedúci úseku a vedúci chirurgie v Nemocnici Banner Hearth v Arizone, povedal svetu, nech neberie statíny (lieky na cholesterol).

„My lekári, so všetkou svojou praxou, vedomosťami a autoritou často získame pomerne veľké ego, ktoré nás vedie k tomu, že si ťažko priznáme, ako sa mýlime. Takže tu je to. Slobodne priznávam, že som sa mýlil. Ako srdcový chirurg s 25 ročnou praxou som vykonal viac ako 5000 operácií srdca a dnes je ten správny čas priznať, že som sa riadil podľa zlých lekárskych a vedeckých skutočností.“  

Ako sa lekári celé desaťročia mýlili

Jeho frontálny útok v oblasti kardiológie úplne mení zaužívané postupy predpisovania liekov na zníženie cholesterolu a stravu, ktorá prísne obmedzuje príjem tukov.

Lekári z tohto odboru, ktorí boli neustále bombardovaní odbornou literatúrou, neustále navštevovali vzdelávacie semináre, trvali na tom, že choroby srdca vyplývajú z jednoduchej skutočnosti, a to zo zvýšenej hladiny cholesterolu v krvi.

Mýlili sa. Bohužiaľ, príliš veľa ľudí sa mýli.

Dr. David Brownstein verejne diskutoval o tomto probléme a mnohí si dnes uvedomujú, aká je v skutočnosti oblasť kardiológie.

„Šiel som tak ďaleko, že som napísal esej o tom, aby ľudia neužívali statíny, ktoré im predpisuje ich kardiológ. Tiež som napísal esej o katastrofách statínov na ľudský organizmus a o nedávnom zvyšovaní odporúčaní a predpisovaní týchto liekov, ktoré nevedú k ničomu.“

Vieme, že zápal arteriálnej steny je skutočnou príčinou ochorenia srdca.

Jednoducho povedané, bez toho, aby bol v tele prítomný zápal, neexistuje žiadny spôsob, ako by sa cholesterol nahromadil v stenách ciev a spôsobil ochorenia srdca alebo mŕtvicu.

Príčiny zápalov v cievach

V tele sa vytvára zápal z nedostatku horčíka a tento zápal môže spôsobiť zvýšenie cholesterolu.

Horčík, a nie statíny, by mal byť základom lieku pre prevenciu a liečbu srdcových chorôb, cukrovky a artériosklerózy. Slúži ako prírodný antagonista vápnika, normalizuje krvný tlak a nepravidelný srdcový rytmus. Magnézium je najväčším liekom pre srdce!

Akí sú najväčší vinníci chronického zápalu?

Jednoducho povedané, problémom je preťaženie organizmu vysoko spracovanými sacharidmi (cukor, múka a všetky výrobky z nich) a omega 6 rastlinnými olejmi, ako sú sója, kukurica a slnečnica, ktoré sa nachádzajú v mnohých spracovaných potravinách.

Hlavným vinníkom je teda nízka hladina horčíka. Ďalším faktorom je príliš nepravidelné dýchanie, ktoré znižuje hladinu CO2 a O2 v tele, čo spôsobuje systémový zápal.

Horčík je ideálnym liekom pre kardiológov. Ide o výživný liek s farmaceutickými vlastnosťami, ktorý by sa mohol celkom vyrovnať alopatickým liekom, ale lekári ho neustále ignorujú.

Horšie je, že využívajú blokátory vápnikových kanálov, statínové lieky a iné pochybné látky s hrôzostrašnými vedľajšími účinkami, ktoré sú spojené so znižovaním už aj tak nízkej hladiny horčíka.

I napriek tomu, že horčík je bezpečný, jednoduchý na použitie a k dispozícii na okamžité využitie v pohotovosti, málokedy je jeho potenciál naplno ocenený a využitý.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Odporúčam obe formy horčíka, a to chlorid horečnatý a hydrogénuhličitan horečnatý. Hydrogénuhličitan vápenatý sa užíva orálne s vodou a chlorid horečnatý (olej) môže byť použitý orálne aj lokálne.

Málo horčíka spôsobuje kôrnatenie tepien

Dr. Russell Blaylock hovorí:

„Je dokázané, že nedostatok horčíka môže hrať úlohu pri artérioskleróze, nazývanej aj kôrnatenie tepien.

Pri jednej štúdii na pokusných zvieratách bolo dokázané, že doplnenie horčíka zabraňuje ukladaniu tukov v stenách aorty, čo znamená, že horčík potláča tvorbu povlaku, hlavného faktora v artérioskleróze.“

Ak sa chcete presvedčiť, že existuje vzťah medzi ionizovaným horčíkom a krvnými lipidmi (ako je napríklad cholesterol), vedci skúmali 29 mužov s priemerným vekom 72,5 rokov, ktorí mali zhoršenú citlivosť na inzulín, čo je bežné u starších ľudí.

Zistili, že hladina ionizovaného horčíka v krvi, ale nie celkového horčíka v krvi, úzko koreluje s hladinou LDL (potenciálne škodlivého) cholesterolu a nie celkového cholesterolu.

Vzhľadom k tomu, že horčík je silno protizápalový, dalo by sa očakávať, že pomôže zabrániť cholesterolu zoxidovať. To môže vysvetľovať, prečo sa znížil artériosklerotický povlak na pokusných zvieratách.

Dr. Blaylock pokračuje slovami:

„Pri svojom výskume som narazil na štúdiu z roku 1959, ktorá preukázala niektoré pozoruhodné zistenia týkajúce sa vzájomného vzťahu medzi vápnikom a horčíkom a artériosklerózou.

Výskumníci poznali z predchádzajúcich štúdií, že kŕmenie zvierat vysokými dávkami horčíka značne znížilo množstvo lipidov uložených v srdcových chlopniach na ľavej strane srdca a v aorte.

Táto štúdia sa zamerala nielen na tukové usadeniny v stene a chlopniach srdca, ale aj na usadeniny vápnika v obličkách, ktoré sú bežné u ľudí s ochorením obličiek spojené s artériosklerózou.“

Viac informácií o výžive

Dr. Lundell tiež poukazuje na to, že nadmerná konzumácia omega 6 vyvoláva v bunkovej membráne produkciu chemických látok, nazývaných cytokíny, ktoré priamo spôsobujú zápaly.

Dnešná tradičná západná strava spôsobila extrémnu nerovnováhu medzi omega 3 a omega 6. Pomer nerovnováhy sa pohybuje od 15:1 až do 30:1 v prospech omega 6.

Je to obrovské množstvo cytokínov spôsobujúcich zápal. V dnešnom stravovacom prostredí by bol pomer 3:1 optimálny a zdravý.

Neunikneme pred skutočnosťou, že čím viac pripravených a spracovaných potravín konzumujeme, tým si viac spôsobujeme zápal. Ľudské telo nedokáže spracovať, ani nie je predurčené na konzumáciu potravín obalených v cukre a namočených v omega 6 olejoch.

Jedna polievková lyžica kukuričného oleja obsahuje 7,280 mg omega-6, sója obsahuje 6,940 mg. Namiesto toho používajte olivový olej alebo maslo od voľne pasúcich sa kráv.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zdenka Kralova

  Tento clanok ma presvedcil o skodlivosti liekov na cholesterol ktory by som mala uzivat.

  • Lieky na cholesterol tzv. statiny vyvolávajú demenciu, odídu svaly, srdce, ľachšie sa schytá diabetes 2. Je to mnohomiliardový biznis farmaceutického priemyslu. Je to výmysel tzv. cholesterolova lož.
   Len peniaze, pacient nikde.

 2. Fakticky cholesterol je veľmi potrebný pre organizmus, pre mozog. Tí ľudia čo ho majú vyšší omnoho lepšie im myslí.

 3. Moc děkuji za tento článek,již jsem to poslal všem známým doktorům,ividím jaká bude jejich reakce!

 4. Myslim, ze v texte mate chybu:
  formy horčíka, a to chlorid horečnatý a hydrogénuhličitan horečnatý. Hydrogénuhličitan vápenatý sa užíva orálne s vodou a chlorid horečnatý (olej) môže byť použitý orálne aj lokálne.

 5. Nedavno som citala rovnaky clanok-lenze-s tym rozdielom ze ten liek bol vitamin C ! Tak ako to vlastne je??

 6. Milan Faksa

  Ahoj,
  prečítaj si prosím tieto zaujímavé veci o zápalových procesoch v tele a z čoho vznikajú.
  Pozdravujem Ťa
  Tvoja semetrika

Pridajte komentár

*