Nikdy som si nemyslel, že by zubná pasta mohla dokázať týchto 20 vecí


Print Friendly, PDF & Email

Nikdy som si nemyslel, že by zubná pasta mohla dokázať týchto 20 vecí

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete využiť nielen na čistenie zubov, ale na kopec ďalších vecí?

Keď sa dozviete na čo všetko je dobrá, naozaj vás to milo prekvapí.

V našom dnešnom článku vám ukážeme 20 ďalších neobyčajných spôsobov jej využitia.

1. Čistenie striebra

Čistenie striebra stojí veľa peňazí. Je preto dobré vedieť, že pomocou zubnej pasty dokážete vyčistiť rôzne strieborné predmety.

Len ich jednoducho pomocou pasty vydrhnite a ľahko tak obnovíte pôvodný lesk.

2. Svetlá na aute

Použite zubnú pastu na vyčistenie svetiel na vašom aute. Budú žiariť ako nové.

3. Starý klavír

Dokonca aj staré klávesy na klavíri môžete vyčistiť s pomocou zubnej pasty.

4. Vyčistite si topánky

Naneste trocha zubnej pasty na vaše topánky a chvíľu ich handričkou pretierajte. Aj veľmi staré topánky môžu takto znovu získať svoj niekdajší lesk.

5. Zahmlené plavecké okuliare

Vyčistením svojich plaveckých okuliarov so zubnou pastou vytvoríte na nich tenkú vrstvu, ktorá predíde opätovnému zahmleniu.

6. Vodné škvrny na stoloch

Neústupné vodné škvrny na stoloch, zrkadlách či vodovodných môžete ľahko odstrániť pomocou svojej zubnej pasty.

7. Atramentové škvrny na košeliach

Hneváte sa, keď na seba vylejete trochu atramentu zo svojho pera?

Ak ste to už zažili, určite viete, že atrament je z oblečenia ťažké odstrániť. Stačí, ak nanesiete zubnú pastu na škvrnu, necháte uschnúť a na druhý deň oblečenie vyperiete.

Vaše tričko alebo košeľa budú ako nové!

8. Farebné škvrny

Rovnako ako v prípade atramentových škvŕn, aj farebné škvrny môžete odstrániť z vašich utierok, uterákov alebo šatstva.

9. Bodnutia komárom

Bodnutie komárom vytvorí malé hrbolčeky na koži, ale s pomocou zubnej pasty znížite svrbenie a podráždenie.

Liečba osteoporózy

10. Vyrážky

Zubná pasta predstavuje starý osvedčený trik pre odstránenie vyrážok. Nechajte ju cez noc zaschnúť na vyrážkach a do rána sa ich zbavíte.

11. Vyčistite staré železo

S pomocou zubnej pasty vyčistíte železné predmety, ktoré budú opäť žiariť ako nové.

12. Vyčistite svoj smartphone

Vyčistite displej svojho mobilného telefónu a bude vyzerať ako nový.

13. Škvrny na kobercoch

Zubná pasta dokáže vsiaknuť hlboko do koberca, vďaka čomu vyčistíte aj tie najnepoddajnejšie škvrny od vína, kávy či čokolády.

14. Lak na nechty

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete použiť aj ako skvelý odlakovač? Votrite ju do nechtov a zbavíte sa nielen laku, ale vaše nechty tiež získajú žiarivý lesk.

15. Špinavé ruky

Vďaka zubnej paste dokážete odstrániť všetky nečistoty z vašich rúk aj bez použitia mydla.

16. Vyčistíte termosku

Termoska sa vám môže v priebehu času zaniesť nečistotou.

Ak ju chcete prečistiť, naplňte ju vodou, do ktorej pridajte trochu zubnej pasty, a potom dobre pretrepte. Termosku tým navyše aj vydezinfikujete.

17. Poškriabané CD a DVD

Prestalo vám prehrávať CD z dôvodu jeho poškriabania?

Skúste tento trik: Potrite ho zubnou pastou a znovu ho potom budete môcť prehrávať.

18. Odstráňte škrabance z auta

Pridajte trochu zubnej pasty na mäkkú handričku a votrite ju na škvrny na aute. Poťahy a čalúnenie budú žiariť ako nové.

19. Prilepte plagáty na stenu

Zubnú pastu môžete tiež použiť ako lep. Stačí, ak kúsok z nej nanesiete do každého rohu plagátu a plagát potom prilepíte na stenu.

Po odlepení nezanechá žiadnu škvrnu.

20. Čistí nože

Ak máte v domácnosti hrdzavé nože, vyčistíte ich zubnou pastou. Potom ich prepláchnite čistou vodou a potrite kuchynským olejom.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthylifevision.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Na co vsetko mozno pouzit zubnu pastu…..som otrasena!!! Co v tej paste je, ked ma tolko mimoriadnych moznosti upotrebenia??
  Ma to byt ZUBNA pasta….usta…zuby…obcas aj prehltneme, tak traviaca rura

 2. Akože, radiť natierať si pastou vyrážky a rany po bodnutí hmyzom je nesmierny precendes. Mnoho zubných pást obsahujú SLS, fluoridy, titanium dioxide, triclosan, parabény a ešte iné veci, ktoré sa vstrebávajú do tela a sú doslovne toxínmy v našom tele. Poprosím zmazať rady pre použitie zubnej pasty na rany. Veď už samotné umývanie zubov so zubnými pastami je hazard. Prečo máme afty? Lebo SLS? Prečo alzheimer? Lebo fluoridy. Znížená imunita a tak ďalej … Sú štúdie kde dokazujú škodlivosť vyššie uvedených zložiek obsiahnutých v zubných pastách. Flouridy, titanium dioxide sú látky, ktoré sa pridávajú do otráv na hlodavce. Triclosan. titanium dioxide sú dokázanými karcinogénmi a parabény sú tiež podozrivé s ešte nie potvrdeným karcinogénnym efektom.

  • A cim si potom Vy umyvate zuby? Vsak to by sme uz davno mali byt vsetci alzheimerici, onkologicky sa lieciaci, ci chodit priotraveni ?

  • Vladislav Stankovič

   Najviac sa mi páči to odporúčanie v závere. Ak budem chcieť vyčistiť zubnou pastou staré železo, tak sa pôjdem poradiť s lekárom. Chýba tu zásadná informácia, že zubné pasty predávané v drogérii a aj v mnohých lekárňach a dokonca odporúčané v reklamách lekármi sú 100% chémia, ktorá nám viac škodí ako pomáha. Ak mám potrebu vyčistiť si zuby tak existujú aj zubné pasty vyrobené na čisto prírodnej báze. Pozrite si napr. Sibírske zdravie, FLP a iné.

 3. ktora znacka je najlepsia?

  :-)))))

 4. Perfect a tu je teda hned aj dovod…preco sa zubna pasta omylom vola zubna a nie cistiaca. Vsak po precitani tohto je vpodstate fantasticka ako chemicky pripravok na cokolvek. Oktem zubov….hihihi

 5. Čím si umývam ja aj moja rodina??? Mám totiž v rodine onkologického pacienta a to ma prinútilo študovať zahraničné stránky a tam som sa samoštúdiom dozvedel z čoho pramení väčšina chorôb … Rakovinu nevynímajúc. Nooo, Citujem čo ste napísali: Vsak to by sme uz davno mali byt vsetci alzheimerici, onkologicky sa lieciaci, ci chodit priotraveni ? … a čo si myslíte, že nieste??? Dnes niet zdravého človeka…A prečo ročne pribúda toľko tisícok ľudí s rakovinovými ochoreniami, stareckej demencie,….Je vedecky dokázané, že telo je stavané, resp. ak by sme žili zdravo (nebudem hovoriť ako, lebo to by bolo na veľmi dlho) tak nieje nereálne aby sme sa v dobrom zdraví a čulosti dožili 120 až 150 rokov. Ono je to už diskutabilné, či by sa nám toľko chcelo žiť 😀 keď naše okolie by už dávno nebolo medzi nami … ale v dobrom zdraví a vitalite sa dožiť 90 rokov je myslím úctihodné. No, pri dnešnom životnom štýle ľudia zomierajú už veľmi mladí. Veď dnes sú už infarkty vo veku 35 rokov normálna vec a to už poznám aj vo svojom okolí také osoby. Výmena kĺbov už pred 50, rakovina už v mladom veku nehovoriac, že s vyšším vekom rapídne stúpa nárast rakoviny … No rozpísal som sa 😀 Je to na dlho … A na margo zubných pást!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je vedecky dokázané že fluór, fluoridy rapídne prispievajú k nárastu demencie – alzheimera. Veď už ľudia po 50 začínajú mať príznaky. A nevravím o ďalších zložkách ako triclosan, parabény, titaniu dioxyde (je veľmi častou zložkou priemyselných farieb) atď. …

 6. Umývam si zubnými pastami, ktoré sú dostať aj u nás za rozumnú cenu a neobsahujú vyššie spomínané zložky. Nebudem robiť reklamu, ale v Kaufe,a obchodoch ich nenájdete … skúste web trebarz j a s o n 🙂

Pridajte komentár

*