Tieto nové bylinkové tampóny môžu úplne ukončiť bolestivú menštruáciu


Print Friendly, PDF & Email

tampony-z-konope

V súčasnosti sa do popredia dostáva vyžitie rôznych bylín na medicínske účely. Mnohé z nich sú čoraz viac uznávané ako účinný liek, a to tak u bežnej verejnosti, ako aj podľa zdravotných odborníkov.

Využívajú sa na liečbu mnohých, aj vážnych, ochorení a zdravotných ťažkostí – od zeleného zákalu (glaukómu) až po nespavosť.

Jednu z takýchto byliniek je aj veľmi populárne konope. Pravdepodobne najznámejšie sú jeho liečivé účinky proti bolesti.

Konope sa používa na zmiernenie rôznych typov bolestí, ako sú bolesti spôsobené chemoterapiou, zápalovými ochoreniami, či poraneniami.

Vďaka novému vynálezu, ktorý vyvinula Foria, spoločnosť zameraná na výrobu inovatívnych produktov z konope, proti bolestivé vlastnosti marihuany môžu ukončiť obdobie kŕčov počas menštruácie.

Konopné tampóny

Aj keď ide o výrobok predávaný spoločnosťou Foria pod názvom Foria Relief, nejde o typické tampóny, ale o čapíky, ktoré sú do tela vkladané podobným spôsobom.

Môžu sa používať spolu s tampónmi, aby sa znásobili upokojujúce účinky.

Čapíky sú vyrobené len z troch prírodných zložiek: organické kakaové maslo a dve hlavné zložky konopného oleja: tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

Podľa spoločnosti Foria, kombinácia týchto dvoch zložiek aktivuje určité kanabinoidné receptory v panvovej oblasti, keď sú zavedené do tela.

Tento účinok údajne spôsobuje zníženie bolesti a nepohodlie, ktoré často sprevádzajú menštruáciu. Mnohé užívateľky produktu podporili toto tvrdenie.

Prírodná liečba osteoartritídy

Kanabinoidy, nachádzajúce sa v čapíkoch spôsobujú, že nervy v maternici, kŕčku maternice a vo vaječníkoch blokujú bolesť. Tieto látky tiež uvoľňujú okolité hladké svalové tkanivo pre ďalšie zvýšenie komfortu pri menštruácii.

Ako sa používajú

Foria Relief sú určené pre úľavu od bolesti najbližšie k miestu, kde sú vložené.

To znamená, že môžu byť vkladané vaginálne, aby uľavili od bolesti v oblasti maternice, ktorú spôsobuje menštruácia.

Niektoré užívateľky tiež hovoria o výhodách tohto produktu, ak sa vkladá rektálne (do konečníka), čím sa zmierňujú bolesti chrbtice, bokov a bolesti v miestach, ktoré sú bežne ovplyvnené menštruáciou.

V priemere ženy hlásili úľavu od bolesti asi 15 až 30 minút po vložení. Ak sa čapíky Foria Relief používajú v kombinácii s typickými tampónmi, úľava by mala nastať ešte pred vložením tampónu.

Bežným javom je skúsenosť s únikom nejakej zložky čapíkov niekoľko minút po vložení, ako je kakaové maslo, ktoré sa ľahko roztopí.

Keď sa čapíky nepoužívajú, mali by byť uskladňované na chladnom a suchom mieste, ako je napríklad chladnička.

V prípade, že sú uskladnené na mieste s teplotou vyššou ako 76 °C Celzia, môžu sa roztopiť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net, zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. kde to kupim ?

  2. pravdepodobne 76 F co odpoveda cca 24 C, inak by boli celkom stabilne?

  3. Momentálne sa predáva iba v Kalifornii a Colorade v Spojených štátoch, ale jeho používanie je pod lekárskym dohľadom a stojí 44 dolárov (28 tisíc pesosov).

Pridajte komentár

*