Ako ma zubári otrávili: Skúsenosť Svetlany s amalgámovými plombami


Print Friendly, PDF & Email

otrava-amalgamom

Osobne som otravu amalgámom prežila a práve to ma donútilo vyhľadávať informácie o ňom a podeliť sa s nimi.  Pri spomienke na ten strašný čas ma zaplaví akýsi divný pocit smútku a napádajú ma dve slová – hrôza a nespravodlivosť.

Hrôza z prežitého a nespravodlivosť z vykonaného. Celý svoj život som dbala o svoje zdravie a o zdravie svojích detí, kým som neprišla na to, že nám ho “niekto” poriadne zruinoval.

O.K.,  ospravedlňujem to, keď sa povie, že vtedy sa ešte nevedelo o škodach, ktoré môže amalgámová plomba na zdraví spôsobiť. Ale v žiadnom prípade sa nedá ospravedlniť to, že ešte v dnešných dňoch sa amalgámové plomby zakládajú do úst ľudom a deťom. (V USA, Rusku a skandinávskych štátoch je už amalgám dávno zakázaný!).

Taktiež sa nedá ospravedlniť to, že celý zdravotnícky systém je vybudovaný na takom špinavom základe, že za iné výplne si človek musi priplácať, čím je nepriamo núteny si dať do úst toto svinstvo.

Neospravedlňujem, že lekári odvracajú hlavy od tejto skutočnosti a keď sa im pozriete do úst, ani jeden z nich amalgámovú výplň nemá.

Zubárske ambulacie musia byť „na podnet ekológov vybavené osobitným odtokom pre odvádzanie zvyškov z amalgámových plômb (a zabrániť tak znečisteniu spodných vôd ortuťou)“, ale 3-4 g ortute v ústach pacientov sa paradoxne považuje za neškodné.

Kde je prosim vás tá logika???

Považujem za svoju povinnost hovoriť o tejto problématike, aby ľudia, ktorí ešte netŕpia príznakmi tejto otravy, sa čo najskôr tohoto svinstva z úst zbavili. A tí ostatní, ktorí už zistili, čo je vo veci, tým zostávajú už len dve možnosti: buď sa zmieria so svojím osudom a budú naďalej tŕpiet, kým sa aj u nich „sud nenaplní“, alebo si plomby nechajú vymeniť.

V tom prípade však musia bezpodmienečne brať lieky (DMSA—látka, ktorá viaže a vylučuje ortuť, nie je práve najlacnejšia!), pretože samotné vybratie amalgámu ich symptómov otravy zrazu a automaticky nezbaví, práve naopak další prísun ortute (uvoľnenej počas vyvrtávania) ich môže „položiť“ úplne.

Chcem, aby ľudia vedeli, že pri otrave ortuťou ide o niečo viac ako len o poškodenie orgánov. Táto otrava napadá Vaše vnútro, Vaše JA a Vašu dušu. Sú to stavy totálnej rozumovej a citovej otupenosti, keď nedokážete myslieť, hovoriť (miešajú sa vám slová, bez toho aby ste to mohli ovplyvniť), čítať, počítať.

Stavy, keď si vaša pamät “odíde jednoducho na dovolenku”. Nedokážete sa na nič rozpamätat, neviete sa orientovať v čase, žijete len v sekunde, ktorú práve prežívate.

Váš mozog je zatiahnutý oblakom hmly a vy si pripadáte ako v drevenej bedni 1×1 m. Neviete čo bolo, čo bude. Začínate sa báť sám seba, pretože nemôžete viac zodpovedať za svoje činy, neveríte si, máte strach, aby ostatní nezbadali váš “debilizmus” a tak prerušíte kontakty a všetky aktivity.

Zbohom vysoký krvný tlak

Sú to neopísateľné stavy, keď vystupujete zo svojho tela a vidíte svet z perspektívy niekoho alebo niečoho uplne iného.

Stáva sa z vás úplne iná osobnosť s pocitmi a reakciami, ktoré vám boli dovtedy úplne neznáme—agresivita, hádavosť, nenávist, hlboký smútok, uplakanosť. Sú dni, keď by ste najradšej všetko skončili a ten hnusný otupený tlak vo vašej hlave vás tlačí jednym nebezpečným smerom.

Charakteristické pre túto otravu je aj to, že tieto stavy sa striedajú so stavmi uvoľnenia. Prichádzajú a odchádzajú nečakane a nebádane. Toto všetko mám za sebou a ubezpečujem vás, že za tým nie je žiadne psychické ochorenie. 

Svetlana Wenzl

Web: www.marhulove-jadierka.eu

Email: [email protected]

Poznámka redakcie

Otravy amalgámom dlhodobo uvoľňovaným z plômb zubov sú v metabolickej medicíne veľmi dobre známe.

Príznaky sa v ortodoxnej medicine veľmi často zamieňajú s nespočetnými symptómami iných chorôb, ktoré samozrejme po neúspešnej liečbe naďalej pretrvávajú, keďže otrava amalgámom naďalej pokračuje.

V prípade záujmu o ďalšie informácie o nebezpečenstve amalgámových plômb si prečítajte nasledujúce odkazy (v anglickom jazyku):

Video – svedectvo: My life was saved by Dr El-Essavi

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Jaroslav Pleva

    Dobry clanek a zkusenost jedne z milionu pacientek! Sam jsem byl otraven rtuti z amalgamu a prisel na pricinu mych zdravotnich problemu diky tomu, ze mou profesi je koroze. Amalgam v ustech koroduje, t.j. rozpousti se a struktura se meni za uvolnovani rtuti. Symptomu muze byt az stovka. Symptomy pri chronicke otrave rtuti jsou opakovane popsany v toxikologicke literature.
    Navrh ke cteni, prehled (angl.): J. Pleva: Dental Mercury – A Public Health Hazard. Reviews on Environmental Health 10(1994)1-27.

Pridajte komentár

*