12 aktivít vysokej priority, ktoré musíte robiť teraz, ak hodláte prežiť blížiaci sa chaos


Print Friendly, PDF & Email

Väčšina ľudí nemá ani potuchy o závažnosti a povahe nastávajúceho chaosu. Práve teraz svet zažíva pandémiu koronavírusu. Tou to však zrejme neskončí.

Neskôr nás pravdepodobne všetkých čaká ešte prežiť kolaps globálneho dlhu a takzvanný finančný reset, akého nebol svedkom ešte žiadny teraz žijúci človek na planéte.

Predslov

Tento článok prosím chápte ako víziu svojho autora Mike Adamsa zo stránky Natural News, nie nejakú definitívnu predpoveď budúcich udalostí. Obsahuje pomerne temné proroctvá, a preto, ak ste útlocitnejšej povahy, tak ho radšej nečítajte.

Rozhodli ste sa čítať ďalej?

Potom sa teda poďme bližšie pozrieť na to, ako môže (ale nemusí) vyzerať naša budúcnosť…

Čo nás pravdepodobne čaká

Je veľmi vysoká šanca, že globálna kríza eskaluje do totálnej kybernetickej vojny, finančnej vojny a možno aj dokonca do regionálnej jadrovej vojny.

Nedostatok jedla sa stane bežným, dokonca aj vo vyspelých krajinách Európy či v USA. Väčšina ľudí bude svedkami toho, ako doslova cez noc prídu o celoživotné úspory – vrátane zaručených dôchodkov.

Výsledkom bude, že svet, ktorý poznáme, pohltí masová chudoba, bezdomovstvo, hlad a zúfalstvo. Len veľmi málo ľudí bude v patričnom postavení, aby tento mnohovrstevný kolaps prežilo a väčšina ním bude zničená, lebo sa držia nesprávnych presvedčení.

Verili napríklad vo „finančnú všemohúcnosť“ vlád, čo je hlúpe, takmer samovražedné presvedčenie.

Verili klamu, že mena sú peniaze, a tak nesprávne usúdili, že dolár alebo euro budú zdrojom hodnoty a nie prostriedkom vládami koordinovanej krádeže – okrádania pracujúcich más.

Možno tiež verili, že ich pred koronavírusom zachráni vakcína – ďalšie hlúpe presvedčenie, ktoré pravdepodobne skončí pohromou. Klamné presvedčenia vás ale môžu zabiť. Môžu vás dostať na ulicu, na mizinu a na dno.

Práve preto je teraz pre vaše dlhodobé prežitie životne dôležité osvojiť si skutočné presvedčenia a zbaviť sa tých klamných.

Ako ochutnávku geopolitického šialenstva, ktoré nám zrejme hrozí, si pozrite toto interview Davea Hodgesa o pláne Číny napadnúť Ameriku vojenskými jednotkami (v angličtine):

Dvanásť činností, ktoré potrebujete robiť PRÁVE TERAZ, ak chcete prežiť blížiaci sa chaos

V snahe previesť vedomosti do činov som zostavil zoznam toho, čo považujem za 12 najdôležitejších, najpraktickejších vecí, ktoré by ste mali práve teraz robiť, ak sa chcete pripraviť na nadchádzajúci chaos.

Ja som už všetkých týchto 12 vecí vykonal (alebo ich vykonávam), nejde preto len o uštipačnú radu; je to životný štýl tých, ktorí chcú prežiť.

Tieto veci nie sú v žiadnom konkrétnom poradí. Prečítajte si ich zoznam a začnite tými, ktoré môžete robiť práve teraz. Plňte ich postupne, pretože mnohé tieto zmeny si vyžadujú nesmierne množstvo plánovania a trpezlivosti.

Keď na zozname nájdete veci, ktoré ste už splnili, potľapkajte sa po chrbte za to, že ste ďalej, než väčšina ostatných.

1. Začnite pestovať potraviny, aby ste sa priblížili k potravinovej sebestačnosti

Môže ísť, napríklad, o chov sliepok u vás na dvore. Nedávno sa mi z oplodnených vajec môjho jestvujúceho kŕdľa vyliahlo vyše 40 kuriatok. O niekoľko mesiacov začnú znášať vajcia.

Vajcia sú, v scenári kolapsu zásobovania potravinami, zlatom. Vajcia, rovnako ako sliepky, sa dajú navyše vymeniť za iné tovary a služby, čím plnia funkciu peňazí vo forme barteru.

Mimochodom, robiť zásoby potravín nestačí – potrebujete sa posunúť smerom k čo najväčšej potravinovej sebestačnosti. To znamená pestovať a vytvárať potraviny udržateľným spôsobom, nie iba jesť jedlo zo zásob.

2. Obmedzte alebo eliminujte všetku závislosť na bankách a nekrytej mene

Nekryté meny zlyhajú, pravdepodobne kvôli hyperinflácii. Banky padnú, dlhopisy sa vyparia a protistrany (dlžníci, ktorí ich vydali) skrachujú.

Mnohé kmeňové akcie a „papierové aktíva“ padnú na nulu. „Peniaze v banke“ sa stanú rovnako bezcenné, ako peniaze v záchode.

3. Používajte výživu na zlepšenie činnosti imunity a zvyšujte svoju obranyschopnosť

Pravdepodobne k vám mieria mnohé vlny geneticky upravených biologických zbraní.

Šancu prežiť bez poškodenia majú len tí, ktorí dosiahli vynikajúcu úroveň výživy a imunity. Kľúčom k aktivácii vašej imunity je výživa.

Spravte dobrú výživu od dnešného dňa súčasťou svojho životného štýlu, pretože odteraz už nikto z nás nebude žiť vo svete bez koronavírusu (alebo iného vírusu – ešte ani neskončila „korona pandémia“ a už strašia novou prasacou chrípkou z Číny).

4. Opusťte mesto a presťahujte sa niekam na vidiek skôr, než nastane chaos

Chaos zo všetkých zrejmých dôvodov najtvrdšie postihne mestá. Keď začne byť nedostatok potravín, v mnohých mestách prepuknú vzbury a sociálne nepokoje.

Nezostaňte polapení v mestách, keď to prepukne, inak ich zrejme opustíte len v plastovom vaku.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

5. Vytvorte si zásoby munície a naučte sa používať tri základné druhy strelných zbraní

Sú nimi – puška, pištoľ a brokovnica. „Vlastniť zbraň“ nestačí. Musíte sa naučiť zbrane používať a potrebujete zvládnuť základy používania troch hlavných druhov zbraní.

Ja odporúčam začať poloautomatickou puškou AR-15, s ktorou sa oveľa ľahšie strieľa a z dôvodu fyzikálnych zákonov (ktorým sa tu nemám kedy venovať, no verte, že v porovnaní s pištoľou nepociťujete u AR-15 takmer žiadny spätný náraz) má ďaleko menší spätný náraz než akákoľvek pištoľ, vrátene pištolí kalibru 9 mm.

Keď sa naučíte používať pušku AR-15, bude pre vás výučba streľby pištoľou s dobrými mieridlami oveľa ľahšia.

Čo sa týka brokovníc, začnite kalibrom 20, pre obmedzenie spätného nárazu, keď sa učíte základy. Rozhodne sa naučte odstraňovať zaseknuté náboje, nabíjať zásobníky a čistiť všetky svoje zbrane.

6. Upevňujte vzťahy so schopnými, samostatnými ľuďmi

Teraz je čas posilniť vaše sociálne siete na miestnej úrovni. Keď všetko prepukne, budete chcieť poznať veľa schopných ľudí a pri výmennom obchode a prežití budete nútení spoľahnúť sa na miestne kontakty.

Mimochodom, vaši falošní facebookoví „priatelia“ sa nerátajú.

7. Naučte sa zo strieborných mincí vyrábať vlastné koloidné striebro

Už čoskoro sa chystám pre predplatiteľov zverejniť video, ktoré vás naučí vyrábať koloidné striebro zo strieborných mincí (z mincí s vysokou čistotou, ako sú strieborné dolárové mince z mincovne USA).

Výslednú tekutinu vyrábam vo svojom laboratóriu prostredníctvom ICP-MS a mám potvrdené, že konečná zmes prvkov je extrémne bezpečná a vysoko účinná. (Nie na vnútorné použitie, ale na výrobu povrchových sprejov a dokonca aj na kloktanie.).

Aby ste sa mohli zapojiť, budete potrebovať len tri 9-voltové batérie, dve strieborné mince, trochu destilovanej vody a niekoľko ďalších jednoduchých vecí. Toto video bude uverejnené už v dohľadnom čase.

Poznámka: Na našej stránke sme pred časom uverejnili návod na výrobu koloidného striebra – nájdete ho TU.

Dôvod, prečo je toto všetko dôležité, je, že odkladaním striebra si ukladáte majetok a zároveň potenciál vyrábať účinný liek. Hromadenie žiadneho iného bohatstva nefunguje zároveň aj ako liek.

8. Podstatne zvýšte svoje zásoby potravín a zvládnite techniky konzervácie potravín

V súčasnosti odporúčame pre prípad núdze zásoby potravín na 12 – 18 mesiacov, pohotovostné zásoby pre pestovanie vlastných potravín a tiež stať sa čo najviac sebestačným (ako bolo uvedené v bode 1).

Potravinová bezpečnosť začína vo vašej zeleninovej záhrade, preto sa staňte čo najskúsenejšími a najsamostatnejšími.

Rozhodne sa naučte potraviny konzervovať, sušiť a používať soľ ako konzervačnú látku (a tiež si zabezpečte dobré zásoby soli).

9. Kvôli zrúteniu ekonomiky sa pripravte na miestny výmenný obchod

Majte produkt alebo službu, ktorú môžete iným ponúknuť ako prostriedok výmeny.

Postarajte sa o to, aby ste mali nejakú miestnu, jednoduchú technológiu, ktorú môžu iní pokladať za cennú, ako je napríklad konzervácia potravín, sťahovanie koží z divej zveri, jednoduché zubárstvo, výroba nábytku, bezpečnosť, oprava elektroniky či iné podobné zručnosti z reálneho sveta.

Tie môžu byť v období krachu ekonomiky a výmenného obchodu neoceniteľné.

10. Zožeňte si vysielačky a osvojte si znalosti rádiokomunikácie

Keď neviete komunikovať spôsobmi nezávislými od kontroly veľkých technologických spoločností a skorumpovanej vlády, nebudete mať šancu chaos prežiť.

Zaobstarajte si miestne vysielačky pre krátkodobú komunikáciu a tiež systémy na vysielanie a príjem správ dlhšieho dosahu, napríklad rádio pre rádioamatérov.

Ako záložný plán môžete tiež zvažovať pirátske vysielanie FM, musíte však mať na pamäti, že vás môžu vystopovať. Preto buďte pri vysielaní v pohybe.

11. Začnite si vytvárať miniatúrne skrýše zásob, aby ste ich uchránili pred skonfiškovaním vládou

Začína byť čoraz jasnejšie, že po zrýchlení úpadku sa skorumpovaná vláda v určitých oblastiach pustí do konfiškácie zlata, munície, strelných zbraní a potravinových zásob.

Ak tieto veci skladujete na očividných, ľahko dostupných miestach vo svojom domove, „antihromadiacia polícia“ vám ich rýchlo nájde a zoberie.

Ak hodláte prežiť s nedotknutými zásobami, budete si musieť osvojiť prax vytvárania mikroskrýší, čo znamená ukrývať svoje zásoby na oddelených, ťažko objaviteľných miestach.

Čím väčší máte pozemok, tým ľahšie to docielite. Toto celé je téma na dlhú diskusiu.

12. Zaobstarajte si a uskladnite veľké zásoby bežne predávaných dezinfekčných prostriedkov

Pri skutočnom kolapse zvykne viac ľudí zomierať na infekcie a prenosné ochorenia než na pohybové strety či fyzické násilie. Jedny z prvých vecí, ktoré sa minú, sú dezinfekčné prostriedky a dezinfekcie.

Bohužiaľ, väčšina tých nepripravených sa nazdáva, že „dezinfekčné prostriedky“ znamenajú dezinfekciu na umývanie rúk (lebo sú neinformovaní).

My ostatní vieme, že dezinfekčné prostriedky môže zahŕňať všetky nasledovné položky:

 • mydlo
 • izopropylalkohol (IPA)
 • jódovaný povidón
 • peroxid vodíka
 • chlórnan sodný (koncentrát)
 • bežne predávané virucídne výrobky a dokonca aj oxid chloričitý, ktorý sa používa v systémoch na úpravu vody

Moje vlastné laboratórium vyvíja dezinfekčný prostriedok, ktorý bude už čoskoro k dispozícii, s obsahom koloidného striebra a thymolu, extraktu z materinej dúšky.

Veľmi účinné pri čistení mnohých povrchov sú aj mnohé esenciálne oleje, ba dokonca aj D-limonén. V kolapsovom scenári nikdy nebudete mať dosť fliaš antiseptík. A nezabudnite ani spraviť si zásoby bežného mydla.

Ďalšie stránky, ktoré vám môžu pomôcť pripraviť sa

Survival.news – Články a novinky o stratégiách prežitia a udalostiach.

NaturalAntibiotics.news – Zamerané výlučne na vedecky založené správy o prírodných antibiotikách, vrátane rastlín a esenciálnych olejov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: NaturalNews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. strasne, strssne, strasne dufam ze to budete priebezne sledovat a sami ste uz pripraveni………vzdy pripraveni

 2. To ste mohli nazvat inac. 12 veci, ktore musite urobit aby ste vyvolali paniku a priviedli spolocnost do chaosu a krachu. Takto keby sa kazdy zacal spravat, tak presne to sa stane. Kupit si gulomet, vykopat si bunker a pripravovat sa na vojnu naozaj nemusime.

 3. Moja stará mama, keď sa začala II. svetová vojna, okopávala na záhrade zeleninu.
  Ľudia z dediny sa hrnuli do obchodu, aby si urobili zásoby a cestou volali aj ju.
  A ona im na to: „ale, veď, hádam nám nedajú zahynúť…“ a okopávala ďalej. Umrela na starobu v r. 1977.
  🙂

 4. Jednoduchá

  Evka Vaša stará mama mala zrejme optimistickú ,,náturu“,
  a to jej pomohlo sa ,,preniesť“ cez takto ťažko skúšané obdobie……..
  Klobúk dolu, zvládla to pekne :-)……………..

 5. Dobrá blbosť, prehnané.. zamyslite sa..vyvolanie paniky a strachu.. ach..

  • Na začiatku článku je napísané upozornenie. Ak sa vám to nepáči, nečítajte.

  • Magdaléna

   Já se ptám co je pak strašení koronavirem, pandemíí která nexistuje? Proč straší vlády deně lidi hrozbou nemoci, smrti a uvalujou je do nucené izolace i když odborníci a lékaři mluví něco jiného.Proč nás deně zásobují informacemi o právě zemřelých na „koronavirus“. To není šíření paniky a strachu? Ještě o Vánocích se nám ani nezdálo že budeme umlčeni rouškami,takže to co se tady píše je velice reálné a lidi se budou mezi sebou za jídlo nejen okrádat ale i vraždit.

   • Veľmi dobre vystihnuté.
    …mám pocit, že vlády celosvetovo majú ľudí za ovce, potrebujú ich ponižovať zbytočnými rúškami, nezmyselnými informáciami a ešte nezmyselnejšími nariadeniami…
    …nevieme úplne presne, čo všetko sa tu deje, no je viac než isté, že celý tento svet riadi niekto, kto psychicky nie je celkom v norme…keďže si potrebuje na nás ukájať svoje narcisticko-sadistické chúťky…
    …ak raz dôjde k tomu, že všetci budeme mať možnosť „jesť zo stromu života“ (nepochybujem o tom, že také rastliny vo vesmíre sú) – tak úbohého boha tohto súčasného chorého systému radšej nikdy nechcem spoznať…
    …aj keď – na druhej strane – neprajem smrť či roky vlečúcu sa rakovinu ani jemu…
    …len by si už konečne mohol vstúpiť do svedomia – nech sa odtrepe na inú planétu a nám ostatným nech už dá navždy svätý pokoj!!!

  • Tá panika a strach vládne už teraz. Ved ludia nosia tie rúška na tvári aj tam ,kde nemusia a sú celý vystrašení, ked prechádzam okolo nich bez rúška. A ten strach sa bude len stupňovať. Bez revoklúcie to nepôjde, žiadne protesty v rukavičkách /aby sme náhodou nenahnevali políciu/ nepomôžu niečo zmeniť. Ľudia, zobudte sa!

 6. Obsah článku redakcie sa zhoduje s apokalyptickou predpoveďou udalostí posledných dní podľa biblie (pozri Zjavenie sv. Jána). Vyzerá to tak, že čo si „boh“ v biblii napredpovedal, to si postupne aj plní…stačí sledovať správy.
  Strkať hlavu do piesku nemá zmysel; pštrosia politika nás neochráni…
  „Rozvrátim, rozvrátim, rozvrátim túto zem…neponechám kameň na kameni…“ aj to sú predpovede (resp. plány) človeka-boha.
  Radšej sa na neľahkú budúcnosť (kedy podľa biblie „živí budú závidieť mŕtvym“) vopred pripravme.

 7. Vážená paní/slečno víte, kladu si otázku, zda jste šťastná, vzdělaná a moudrá.
  Z Vašeho příspěvku evidentně u Vás absentuje – moudrost.
  Ptáte se proč?
  Copak Bůh nedal jasné instrukce pro šťastný pozemský život?
  Nezávidíš
  Nezabiješ
  Nesesmilníš
  Nepomlouváš
  Nesoudíš

  Bůh nám nabídnul obrovskou milost. Tou milostí je SVOBODNÁ VŮLE.
  Nikdo Vás nenutí, krást, lhát, pomlouvat, podvádět, zabíjet…
  Ten, kdo Vás nutí k celé řadě nečestností jste Vy sama.
  Je to Vaše ego toužící moci, penězích, dovolených nad rámec Vašich možností, “ modernim“ oblečení, špercích…
  Aby ten Váš život nebyl tak stresující, nabízím Vám pomoc.
  Zkuste se učit zmémit své smýšlení, odloučit se od masy, která z Vás dělá bytost vyznávající stádovost a učte se být OSOBNOSTÍ.
  To není jednoduchá cesta, ale je cestou, která Vás povede k Vašemu osvobození. A v okamžiku, kdy otevřete ráno oči a poděkujete za nový den, za poznání , že jste oproti mase bohatá, budete zakoušet opravdové štěstí.
  Jakými lidmi se obklopíte, je jen a jen na Vás. Ale staré moudré přísloví říká – jakými lidmi se obklopuješ, taková budeš nebo už jsi…
  A to je stručně vyjádřený názor na Váš příspěvek. Bůh dává možnost volby mezi DOBREM A ZLEM. A v té rovině, kterou přijmete, se bude odvíjet Vaše pozemská pouť .
  Přeji Vám, aby Vaše nitro postupně začala prosakovat moudrost, pokora, tichost, láska…

  • Jan, z Vašej nekonkrétne zaradenej reakcie nie je jasné, k čiemu príspevku sa vyjadrujete, no keďže sa nachádza pod posledným a súčasne mojím príspevkom, zareagujem naň. Prečítajte si dôsledne (!) CELÚ „svätú“ bibliu (ja vychádzam z azda najrozšírenejšieho – Roháčkovho prekladu).

   „Copak Bůh nedal jasné instrukce pro šťastný pozemský život?
   Nezávidíš
   Nezabiješ
   Nesesmilníš
   Nepomlouváš
   Nesoudíš“

   …prečo sa týmito, svojimi inštrukciami neriadi aj sám boh? Mal by nám ísť príkladom, či nie? Tento sionský netvor však vraždí ľudí od 1. Mojžišovej až po Zjavenie Jána a ešte sa ľudstvu vyhráža posledným súdom, kde „živí budú závidieť mŕtvym“ a naše „mŕtve telá nebudú pochované, ale budú rozhádzané od jedného konca Zeme až po jej druhý koniec a budú slúžiť za hnojivo zeme“. Toto šialenstvo si boh Sionu aj napĺňa – v súčasnosti nás týra dávno avizovaným (vakcinačným) „čipovaním“, po ktorom sú na našej planéte už státisíce mŕtvych.
   Ježiš, keď navštívil planétu Zem, „aby povedal Pravdu o svojom Otcovi, ktorý je v nebi“ – čo sa udialo? Spriahli sa Rimania so židovským národom – Pilát Pontský Ježiša odsúdil a Židia ho podporili výkrikmi „Ukrižuj ho!“
   Ježiš hovoril, že „robí to, čo videl u svojho Otca, ktorý je v nebi“. Lenže Ježiš (na rozdiel od sion-boha) nikoho nikdy neodsúdil ani nezabil, všetkým odpustil – od smilníc až po vrahov. Takže ani Jeho Otec to nikdy nerobil, ani robiť nebude. To vyplýva z Výrokovej logiky, ktorou sa zaoberal René Descartes.
   Pozemský sionsky boh nie je mimozemský Stvorireľ Otec. A židovský Máriin syn – falošný kristus (ktorého mimochodom Pravý Ježiš avizoval) – iba prevzal štafetu „na tretí deň“ po zavraždenom Ježišovi, aby v Ježišovom mene podsunul svetu Lož. Na Zemi narodený Kristus nemá s mimozemským Ježišom nič spoločné: ani otca, ani matku, ani učenie. Dokonca ani OBDOBIE pôsobenia na Zemi.
   Ježiš (ktorý mal iba Otca) nás pred „falošnými kristami“ vopred varoval. Pravý Ježiš sa na Zemi nenarodil, ale pricestoval sem z inej planéty. Jeho „nástupca“ – židovský kristus, ktorý – pre zmenu – mal zas iba matku, spĺňal všetky body avizovaného falošného krista, pred ktorým nás pravý Ježiš vopred varoval.
   „Skúmajte písma, či je tomu tak“ – znie odkaz Pravého Ježiša. No a ja sa riadim Jeho odporúčaním.
   To Vaše odporúčanie (nech už bolo adresované komukoľvek) – „Přeji Vám, aby Vaše nitro postupně začala prosakovat moudrost, pokora, tichost, láska…“ – komentovať nebudem. Každý jeden z nás by mal mať voju vlastnú, zdravú introspekciu.

   • Zdravím, Emily. Prosím Ťa/Vás, akú literatúru by ste odporučili? Ďakujem.

    • Ahoj, Janka,

     niekoľko mesiacov som bola mimo PC a mimo internetu, takže reagujem až teraz…

     Ja som z náboženských kníh nečítala okrem biblie nič. Pokús sa nejako dostať k Roháčkovmu prekladu tejto knihy kníh, prečítaj si z nej „Zjavenie sv. Jána“ a maj pritom oči otvorené dokorán. Prajem Ti silné nervy.

Pridajte komentár

*