Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Prvýkrát po rokoch tisíce ohrozených korytnačiek vyšli v Indii na pláž naklásť svoje vajíčka


Print Friendly, PDF & Email

Prvýkrát po rokoch tisíce ohrozených korytnačiek vyšli v Indii na pláž naklásť svoje vajíčka

Hoci koronavírus možno vyvolal jednu z najväčších kríz, aké sme v súčasných časoch na planéte zažili, globálna pandémia má aj isté pozitívne účinky na životné prostredie.

V Indii, na pobreží východného štátu Odisha, vyšlo na breh vyše 475 000 ohrozených morských korytnačiek druhu Olive Ridley, na asi 6 km dlhú pláž Rushikulya, aby si vyhrabali hniezda a nakládli vajcia.

Pozitíva plošnej 21-dňovej karantény v Indii pre prírodu

Zavedenie obmedzení pre hrozbu CoViD-19 umožnilo státisícom ohrozených korytnačiek byť chránené pred akoukoľvek ľudskou prítomnosťou – najmä prítomnosťou turistov – čo povedie k ich zrejme najúspešnejšiemu masovému hniezdeniu za celé roky.

Podľa lesnej správy sa len za uplynulý týždeň zúčastnilo na hniezdnej činnosti vyše 250 000 korytnačích matiek, uvádza organizácia Down to Earth.

Udalosť obvykle priláka masy turistov, dychtiacich vidieť zázračné divadlo, čo predstavuje záťaž pre členov lesnej správy, ktorí sa snažia udržať davy na uzde.

Na korytnačky bežne útočia aj vrany a šakaly a potom prichádzajú kradnúť korytnačie vajcia miestni pytliaci, aby ich predávali na miestnych dedinských trhoch.

Avšak obmedzenie pohybu kvôli koronavírusu akémukoľvek takémuto rušeniu pri hromadnom hniezdení zabránilo, uvádza Hindu, čo 25 lesným strážcom a výskumníkom umožnilo zamerať sa na stráženie korytnačiek.

Odhady úradov ohľadne počtu nakladených korytnačích vajíčok

Keďže ďalšie úspešné hniezdenie prebieha aj na pláži Gahirmatha, ktorá sa tiež nachádza v štáte Odisha pri Bengálskom zálive, úrady odhadujú, že tento rok bude celkovo nakladených zhruba 60 miliónov vajec.

Prírodná liečba osteoartritídy

Hoci masou korytnačích matiek, kladúcich vajcia navrch hniezd, boli zničené tisícky vajec iných korytnačiek, pri takých masových hniezdeniach, kedy každá matka kladie v priemere 80 až 100 vajec, je to normálne.

Než sa z vajec vyliahnu korytnačky, prejde 45 dní, po ktorých sa objavia malé korytnačky a zamieria na svoju cestu k moru.

Pre korytnačky druhu Olive Ridley, ktoré vlani na pláž na prekvapenie výskumníkov ani neprišli, ide o ohromujúci obrat šťasteny.

Lesná správa vyhlásila, že tento rok videla najväčší počet korytnačiek, aký sa kedy na udalosti zúčastnili.

Vysvetlili:

 „Každý druhý rok je buď dobrý alebo zlý. Posledné dva roky sme však boli svedkami fenomenálneho nárastu počtu hniezdení. Odhadujeme, že tohto roku prišlo na pláž Rushikulyia naklásť vajcia najmenej 475 000 korytnačiek.“

K masovému hniezdeniu korytnačiek Olive Ridleyho v Odishi dochádza v čase, keď je celý indický národ v 21-dňovej karanténe.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: themindunleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  ….všetko zlé je na niečo dobré,
  alebo, ked sa nám niečo zlé v živote udeje,
  má nás to nasmerovať, príp.naučiť k niečomu lepšiemu….
  Tento príbeh s korytnačkami je niečo
  ako vyčistená voda v Benátkach….
  …a nielen to,
  koronavírus nás učí k väčš.pokore,
  ako sme boli zvyknutí
  a mnohí si začínajú uvedomovať,
  že skutočne všetko je riadené prírod.teda Božími zákonmi……..

Pridajte komentár

*