Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Elixír života či prehnaný ošiaľ? Prečo si fenomén zelerovej šťavy podmaňuje svet


Print Friendly, PDF & Email

Prečo si hnutie zelerovej šťavy podmaňuje svet

O fenoméne zelerovej šťavy, šíriacom sa po celej zemeguli, ste už zrejme počuli.

Mnohí ju vychvaľujú ako ďalší ´zázračný elixír´ a v čase písania tohto článku bolo na Instagrame takmer 90 000 hashtagov #celeryjuice.

Muž, ktorý za týmto hnutím stojí, sa volá Anthony Williams a známy je aj po názvom ´Medicínske médium´. Ide o zdravotného experta z Los Angeles, ktorý má jedinečný dar.

William už od detstva komunikuje s „duchom súcitu“, hlasom, ktorý ho obdaril účinnými (a občas kontroverznými) informáciami o zdraví, výžive a chorobách.

Prečo si hnutie zelerovej šťavy podmaňuje svet

Graf 1: Záujem o vyhľadávanie slovných spojení „medicínske médium“ a „zelerová šťava“ na prehliadači Google, Zdroj: collective-evolution.com, 2019

Pri pohľade na graf údajov od Google Trends je jasné, že vyhľadávanie pojmov „zelerová šťava“ a „medicínske médium“ za uplynulý rok nesmierne vzrástlo, najmä za posledných niekoľko mesiacov.

Anthony William dnes na vyššie zmienené témy napísal štyri knihy, ktoré sa stali bestellermi rebríčka New York Times, zbavujúce pozlátka populárne teórie o chronických ochoreniach a poskytujúce jednoduché liečebné postupy miliónom ľudí na celej Zemi.

Skutočný ošiaľ však rozpútal jeden jeho postup, šokujúco jednoduchý a netušený – pitie čistej zelerovej šťavy na prázdny žalúdok.

Ako vysvetľuje Williams vo svojich knihách a na svojom blogu, zelerová šťava má pre ľudské telo množstvo neuveriteľných prínosov.

Oplýva protizápalovými vlastnosťami, je prírodné antiseptikum, ktoré spôsobuje vyhladovanie patogénov a ich vyplavenie z tela, zvyšuje hladiny kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku a zlepšuje trávenie, udržiava elektrickú rovnováhu nervového systému, detoxikuje pečeň, obličky a krv a má mnoho ďalších prínosov.

Zelerovú šťavu odporúča Williams svojim klientom už celé desaťročia, jej popularita na úroveň ´hnutia´ však narástla až v posledných rokoch.

Pri zvolení rýchleho vyhľadávania zelerovej šťavy na sociálnych sieťach človeku vyskočí nekonečný prúd jej nadšených stúpencov, držiacich v ruke zelený elixír, vychvaľujúcich sa tým, ako im obyčajná šťava pomohla vyliečiť ich chronické ochorenie.

Najčastejšie sa spomínajú pozitívne účinky na symptómy a ochorenia ako sú:

 • Hashimotova tyreoiditída
 • reumatoidná artritída (RA)
 • fibromyalgia
 • chronický únavový syndróm
 • lymská borelióza
 • migréna
 • vertigo
 • celiakia
 • syndróm dráždivého čreva
 • cukrovka
 • psoriáza
 • ekzém
 • akné
 • nafukovanie
 • kŕče v črevách
 • reflux žalúdočnej kyseliny
 • zápcha
 • syndróm nepokojných nôh
 • mravčenie a brnenie
 • necitlivosť v končatinách
 • a mnohé ďalšie

Sila minerálnych solí

Čo také presne je v zelerovej šťave, čo jej dodáva jej účinné liečivé schopnosti? Odpoveď spočíva v tom, čo William nazýva minerálne soli, ktoré podľa jeho slov lekársky výskum ešte len musí objaviť.

Dovedna fungujú minerálne soli ako antiseptikum, rozkladajúce membránové štruktúry vírusov ako sú Epstein-Barrovej mononukleóza, HHV-6 a herpes, baktérií ako Streptococcus a ďalších patogénov – pôvodcov chronických ochorení – aby ich nakoniec zabilo a zničilo.

Zelerové minerálne soli tiež pomáhajú stabilizovať krvný tlak, znižujúc ten vysoký a zvyšujúc nízky.

Navyše vám nedehydruje orgány – naopak, viažu sa na toxické, nebezpečné soli z nekvalitných potravín a pomáhajú ich dostať z vášho tela, pričom ich nahrádzajú doposiaľ neobjavenými zhlukmi prírodných solí.

Prečo sú minerálne soli dôležité pre zdravie

Minerálne soli sú veľmi dôležité pre optimálnu činnosť našich tiel.

Udržiavajú činnosť vašich obličiek a nadobličiek a zvyšujú vám množstvo kyseliny chlorovodíkovej, aby vaše telo mohlo rozkladať a asimilovať to, čo jete – a zároveň vám udržiavajú pH a čistia a opravujú váš žalúdok, zvyšok tráviaceho traktu a, čo je najdôležitejšie, pečeň.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zároveň umožňujú odovzdávanie informácií do celého tela, aby sa mohlo za každých okolností udržiavať v rovnováhe.

Minerálne soli, konkrétne tie v zeleri, sú nápomocné pri elektrine, ktorá vládne telu – sú stavebnými blokmi pre chemické látky neurotransmiterov, spúšťajú elektrický impulz činnosti a podporujú činnosť neurónov.

Elektrolyty v zeleri hydratujú na hlbokej bunkovej úrovni, znižujúc vaše šance, že budete trpieť migrénou, úzkosťou, návalmi paniky a podobne.

Zeler tiež stabilizuje a podporuje činnosť nadobličiek, poskytuje pomoc pri strese a opravuje poškodené bunky v pečeni.

Zelerová šťava zapúšťa korene v Hollywoode – a vyvoláva aj prudké reakcie

Na zelerovú šťavu upriamuje pohľady aj Hollywood. Celý rad jej liečivých prínosov potvrdzujú celebrity ako Robert de Niro, Pharrel Williams, Debra Messingová a Gwyneth Paltrowová.

No hoci preniknúť cez komerčnú fasádu Hollywoodu je neuveriteľný výkon, ´médium´ sa tým dostalo do palebnej línie.

Reflektory mainstreamu sú magnetom pre skeptikov, najmä vo Williamovom prípade, človeka bez formálneho vzdelania v oblasti zdravia, ktorý svoje informácie dostáva priamo od „ducha“.

Prečo si hnutie zelerovej šťavy podmaňuje svet

Liečebný postup Anthonyho Williama sa dostal až do Hollywoodu. Hore na fotografii je záber z rozhovoru s Williamom v obľúbenom zábavnom programe „Extra“.

Odkazy na jeho stránke už teraz dráždia zdravotných špecialistov, čo sa dá vidieť podľa nadpisov článkov ako:

 • Vychytený nový zdravotný trend roku 2019: šťava, ktorú navrhol duch
 • Muž, ktorý spravil zo zelerovej šťavy wellnessové šialenstvo, hovorí, že mu to kázal duch
 • alebo „Odborníci prevracajú oči nad šialenosťou diéty so zelerovou šťavou.

Abby Langerová, diplomovaná dietologička z Toronta, pre The Post povedala, že „zelerová šťava nie je ničím výnimočná“, pokračujúc slovami, že je síce bohatá na vitamín K, ale inak sa nie je nad čím vzrušovať.

Vyjadrila sa aj diplomovaná dietologička Shonali Soansová, že „šialenstvo okolo zelerovej šťavy“ nie je nič iné, než dôkaz našej túžby po rýchlych uzdraveniach.

Určite, každý nový zdravotný trend si zaslúži istú mieru posúdenia a analýzy, lebo za uplynulé desaťročia sme boli svedkami príchodu a odchodu mnohých zdravotných šialenstiev.

Naozaj to funguje?

Nemala by však jedinou skutočnou otázkou byť: Funguje to?

Našťastie, vo Williamovom prípade zelerová šťava naozaj funguje. „To hlavné je, že sa ľudia skutočne uzdravujú,“ povedal v interview pre Quartzy.

Spomenúť by sa malo aj to, že ľudia, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti s liečebným postupom Medicínskeho média, nielen pijú každé ráno zelerovú šťavu, ale osvojili si aj celkom nový životný štýl.

Ten spočíva v konzumácii čerstvých, nespracovaných potravín, vylúčiac zároveň potravinové spúšťače ako sú obilie, lepok, mliečne výrobky, sója a spracované mäso. Základom toho, ako liečia svoje telo, však zostáva čistá zelerová šťava.

„Keď počujete spochybňovača, ako som videl v niektorých týchto článkoch – čo je pre mňa neuveriteľné – hovoriť „nikto sa nelieči, pokiaľ tak nepovedala veda“, tak sa v podstate deje to, že pľujú do tváre chronicky chorým,“ povedal William pre Quartzy

A pľuť do tváre chorým je už celé desaťročia názov hry zdravotníckeho establišmentu. Záhadné ochorenie je pandemické a k označeniu každej dnes okolo plynúcej choroby existuje nespočetné množstvo neúplných teórií, snažiacich sa vysvetliť jej príčinu.

Pričom s mnohými týmito chorobami sa stále spája prívlastok „nevyliečiteľná“. A buďme úprimní – ľudí sú už unavení z toho, že sú chorí a unavení.

Netúžime po drahých liečbach, ktoré nás udržujú ako tak nažive dokým neskapeme, chceme plnohodnotnú liečbu, chceme tú najideálnejšiu formu vitality, aká je možná.

Ako ukázal Anthony Williams, občas je potrebný odlišný prístup, hoci aj veľmi jednoduchý, ktorý nám pripomína, že svoje zdravie máme vziať do vlastných rúk a že ovocie, zelenina a bylinky sú tu na to, aby nám pomáhali a mali by sme ich teda konzumovať viac.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Šťavu zo zeleru som synovi začala denne podávať ešte ako dojčaťu. Čoskoro som začala sama sebe nadávať, keď vďaka jeho vytrvalej erekcii ho nie a nie zabaliť do plienky. A potom – ešte ako malý začal nadávať on, keď nevedel, čo s tým. No našťastie už dávno nik nehromží. Vládne iba spokojnosť.

 2. Mudr. Bukovský má jiný názor – kdo má pravdu ?

  https://www.youtube.com/watch?v=NJEY0EEcUeE

 3. Preco je to take samozrejme? 🙂 Skuste vysvetlit pretoze laici o zdravej vyzive si mozu ublizit ak nerozumeju…mozu uverit hocicomu a mne osobne nestaci, ze niekomu nieco povedal Boh..Ak ide o Boha tak ten povie kazdemu nieco ine..
  Takze mam rada tuto stranku ale skuste naozaj vysvetlit preco mate pravdu vy. 🙂

Pridajte komentár

*