Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Celosvetová neúroda dosahuje krízovú úroveň, pretože OSN vyhlásila vojnu hnojivám


Print Friendly, PDF & Email

Celosvetová neúroda dosahuje krízovú úroveň, pretože OSN vyhlásila vojnu hnojivám

(Mike Adams, Natural News) Nasledujúce vyhlásenie je fakt, nie nadsázka: Globalisti v súčasnosti vykonávajú agendu genocídy celoplanetárneho rozsahu proti ľudstvu a všetkému životu na Zemi, ako ho poznáme.

Túto vojnu vedú prostredníctvom viacerých vektorov, ktoré útočia nielen na ľudí, ale aj na rastlinný život na celej planéte.

Vektory globálnej genocídy

Ide o nasledovné vektory, respektíve nástroje genocídy:

 • Terraforming: Odstraňovanie oxidu uhličitého z atmosféry s cieľom devastovať výnosy plodín a rastlinné ekosystémy.
 • Geoinžinierstvo: Postrek oblohy znečisťujúcimi látkami (chemtrails) na stlmenie slnka a zníženie fotosyntézy, a teda výnosov plodín.
 • Hladomor: Útok na zásobovanie hnojivami s cieľom spôsobiť globálny nedostatok potravín, hladomor a smrť.
 • Energie: Útok na energetickú infraštruktúru (ropa, plyn, elektrina) s cieľom uvrhnúť prvé štáty sveta do kolapsu a chaosu.
 • Smrteľné vakcíny: Presadzovanie vakcín ako lieku, keď v skutočnosti sú vlastne depopulačnými biologickými zbraňami.
 • Kolaps: Vykonávanie riadenej demolácie svetovej ekonomiky s cieľom uvrhnúť planétu do chudoby.

Tieto snahy globalistov už majú značný rozsah. Globálne potravinárske plodiny sú v kríze, pričom v niektorých oblastiach sú hlásené straty na úrode 50% až 80%. Národy ako Srí Lanka sú v stave úplného kolapsu, vyvolaného zákazmi hnojív nariadenými OSN, čo vedie k ničivým stratám na úrode a ekonomickému chaosu.

Západná Európa sa zmieta v energetickej a potravinovej kríze súčasne a väčšina západných krajín tlačí nekryté inflačné meny tempom, ktoré nevyhnutne povedie k úplnému zničeniu týchto mien a uvrhnutiu ich obyvateľstva do pretrvávajúcej chudoby.

Takmer polovica Spojených štátov zažíva veľké sucho, neúroda sa zhoršuje na Stredozápade aj v kalifornskom Central Valley.

Sucho ničí aj Veľkú Britániu, Španielsko, Taliansko a Nemecko, a ako píše Michael Snyder z blogu The Economic Collapse Blog, tieto neúrody sú apokalyptické:

„Bezprecedentné sucho absolútne ničí úrodu na celej severnej pologuli. Veľa ľudí sa práve teraz sťažuje na vysoké ceny potravín, no počkajte chvíľu. Ak sa nestane nejaký zázrak, poľnohospodárska produkcia bude v Spojených štátoch aj v Európe hlboko pod očakávaniami, a to bude mať veľmi vážne dôsledky pre rok 2023.“

Doterajšie následky sucha:

 • 80% straty na úrode v niektorých častiach Talianska.
 • Poľnohospodári vo Francúzsku nezaznamenali takmer žiadne zrážky, pričom úrovne zrážok klesli až o 84%.
 • Hladina nemeckej rieky Rýn klesla, čo v niektorých oblastiach zastavilo riečnu dopravu.
 • Dallas v Texase nezaznamenal žiadny dážď už dva mesiace za sebou a Juhozápad čelí najhoršiemu suchu za posledných 1200 rokov.
 • 247 000 fariem a rančov v Texase je práve teraz zdevastovaných a sucho ovplyvňuje výnosy kukurice v Oklahome a okolitých štátoch.
 • V Utahu vysychá Veľké soľné jazero a jazero Mead mizne. Rieka Colorado sa zmenšuje a štáty čoskoro začnú viesť vodné vojny o zostávajúce zásoby.

„V roku 2023 jednoducho nebude dostatok jedla pre každého,“ píše Snyder.

Poznámka: Pozrite si silný nový film Steva Quayla Megadrought (Megasucho), aby ste plne porozumeli aktuálnej situácii a tomu, prečo sucho ani budúci rok jednoducho nezmizne.

Organizácia Spojených národov vyhlásila vojnu hnojivám, ktoré živia 4 miliardy ľudí

Ako vysvetľuje Michael Shellenberger v tomto výnimočnom článku na platforme Substack, ku kolapsu Srí Lanky došlo preto, lebo ignorantský prezident, ktorý je zástanca „ekologickej“ agendy, v roku 2021 zakázal všetky dovozy hnojív, čo viedlo ku katastrofálnemu kolapsu domácich zásob potravín a ekonomiky:

„Mesiac po stretnutí v Kolombe v roku 2019, ktoré vyvolalo značnú pozornosť médií na Srí Lanke, voliči v tejto krajine zvolili „prezidenta proti hnojivám“, H.E. Gotabaya Rajapaksa, ktorý bez predloženia vedeckých dôkazov tvrdil, že syntetické hnojivá spôsobujú ochorenia obličiek.

V apríli 2021 preto zakázal dovoz hnojív. V skutočnosti zákaz hnojív spôsobil krach v poľnohospodárskej výrobe.

Po zákaze hnojív zaznamenalo 85% srílanských farmárov straty na úrode. Produkcia ryže klesla o 20%, ceny vzrástli o 50 percent a národ musel doviezť obilie v hodnote 450 miliónov dolárov.

V Rajanganayi, kde farmári hospodária len na jednom hektári (2,5 akrov) pôdy v priemere, rodiny uviedli, že produkujú polovicu svojej bežnej úrody.

Najviac zasiahnutý bol čaj. Ročne sa ho vyprodukovalo na export za 1,3 miliardy dolárov a pred rokom 2021 výnosy z predaja čaju pokryli 71% celoštátneho dovozu potravín.

Po zákaze hnojív sa produkcia čaju prepadla o 18%, čím dosiahla najnižšiu úroveň za posledných 23 rokov. Zničujúci vládny zákaz hnojív tak ochromil schopnosť Srí Lanky platiť za jedlo, palivo a splácať svoj dlh.“

Ekonomický kolaps a chaos na Srí Lanke, ako ho vidíme dnes, bol testovacím prípadom, aby globalisti zistili, či dokážu dosiahnuť rovnaké výsledky aj v celosvetovom meradle.

Zakázaním hnojív, ktoré živia doslova polovicu ľudí žijúcich na planéte Zem, globalisti vedeli, že môžu uvrhnúť ktorýkoľvek národ do chaosu a hladovania, čo v konečnom dôsledku vyústi do totálneho ekonomického kolapsu a masovej smrti a vyľudňovania.

Inými slovami, OSN vedie vojnu proti potravinovým zdrojom ľudstva. Ide o úmyselný, vykonštruovaný útok na ľudský život.

Tá istá OSN, ktorá ničí celosvetovú úrodu potravín, tvrdí, že inflácia potravín bude len 8,5% počas piatich rokov

Je absurdné, že tá istá OSN, ktorá ničí globálne zdroje potravín a uvrhuje ľudstvo do masového hladovania a chaosu, teraz tvrdí, že inflácia potravín dosiahne počas piatich rokov iba 8,5%.

Toto úžasné, smiešne tvrdenie sa nachádza v tomto článku CNBC. Presné vyjadrenie je nasledovné: „Najhorší scenár OSN je, že globálne ceny potravín vzrastú do roku 2027 o ďalších 8,5%.“

Čítali ste to správne. Tá istá OSN, ktorá ničí globálne zdroje potravín a uvrháva krajiny do chaosu a biedy, tvrdí, že ceny potravín vzrastú do roku 2027 len o 8,5% – a to je podľa ich výpočtov najhorší možný scenár.

Moja reakcia na to? Ceny potravín pri súčasnej miere inflácie v Amerike vzrastú o 8,5% pravdepodobne do budúceho utorka (poznámka: Európu nevynímajúc)!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ceny vajec v celej Amerike len tento rok vzrástli o 47%. Krabie mäso vzrástlo o viac ako 100% a každý, kto vlastní alebo prevádzkuje reštauráciu, vám môže potvrdiť, že jeho veľkoobchodné náklady na zásoby potravín sa za posledný rok zvýšili o 20% až 200 % v závislosti od druhu potraviny.

V mnohých prípadoch niektoré položky nie sú vôbec dostupné. Máme čo do činenia s infláciou potravín aj nedostatkom potravín súčasne.

Ten istý článok CNBC pripúšťa, že ceny hnojív vzrástli o viac ako 500% a hovorí:

„Minulý rok bolo hnojivo okolo 270 dolárov za tonu a teraz je to viac ako 1 400 dolárov za tonu,“ povedala pre NBC reláciu „Nightly News with Lester Holt“ (Nočné novinky s Lester Holtomovou) Meagan Kaiserová z Kaiser Family Farms a riaditeľka združenia pestovateľov sóje United Soybean Board.

Ako teda môžu ceny hnojív vzrásť o viac ako 500%, no ceny potravín vzrastú len o 8,5% za päť rokov?

A nezabudnite vziať do úvahy rastúce ceny nafty, nedostatok oleja v dieselových motoroch, zvyšovanie cien dopravy, kolabujúce dodávateľske reťazece náhradných dielov pre poľnohospodársku techniku ​​a kolabujúce železnice, ktoré teraz odmietajú prepravovať hnojivá na farmy, keď to najviac potrebujú.

Ceny jedál v amerických reštauráciách už medziročne vzrástli o 50% alebo viac. A vzhľadom na extrémne suchá, ktoré v súčasnosti vedú k rozsiahlemu vybíjaniu dobytka v celej krajine, sa ceny hovädzieho mäsa v roku 2023 viac ako zdvojnásobia v porovnaní s rokom 2022.

Očakávajte 100% a väčší medziročný nárast cien, po ktorom bude nasleduje extrémny nedostatok potravín.

Ste pripravení na nejaké chutné cvrčky?

Zatiaľ čo OSN a globalisti úplne ničia globálne potravinové zdroje, snažia sa ľudí presvedčiť, aby jedli cvrčky ako primárny zdroj bielkovín.

Ako píše Adan Salazar na portáli InfoWars.com: „Budete jesť chrobáky: Významné značky potravinárskych výrobkov v tichosti pašujú hmyz do vášho jedla“

Mletá cvrčková bielkovina sa už dnes pridáva do spracovaných pochutín predávaných v obchodoch s potravinami, pričom prísady z cvrčkov sú na prednej strane obalu propagované ako „udržateľné“, zatiaľ čo malý nápis na zadnej strane hovorí: „Ľudia, ktorí sú alergickí na mäkkýše, môžu byť alergickí aj na cvrčkov.“

Ďalšia spoločnosť s názvom „Hoppy Planet Foods“ (nie HAPPY – šťastný, ale HOPPY) vydala „Chocolate Chirp Cookies“, pričom zdôraznila slovo „chirp“, pretože sú vyrobené z mletých cvrčkov.

Predná strana obalu sa chváli „3-násobným obsahom bielkovín“, ale nezmieňuje sa o mletých cvrčkoch obsiahnutých v zmesi sušienok.

Ďalšia spoločnosť s názvom Roberts Bakery (Veľká Británia), ktorá sa chváli cvrčkami, predáva chlieb „Crunchy Cricket Loaf“ (chrumkavý cvrčkový bochník), ktorý sa vyrába z mletých cvrčkov známych ako „c336“.

Nenašli sme žiadne informácie o cvrčkoch „c336“, takže si nie sme istí, čo to znamená, ale znie to ako kmeň geneticky upravených cvrčkových tvorov (Frankenštajnove jedlo).

Stojí tiež za zmienku, že keď cvrčky vyškrabú z chovných komôr, pravdepodobne sa im nepodarí odstrániť všetky ich výkaly. Takže vo všetkých týchto produktoch pravdepodobne jete aj mleté cvrčkové exkrementy. Vitajte vo svojej „zelenej“ utópii!

Niet pochýb o tom, že KFC čoskoro príde s receptom na „extra extra chrumkavé vyprážané kurča“, ktoré je zrolované v cvrčkových krídelkách s trčiacimi cvrčkovými nožičkami, ktoré si musíte sami povyberať.

McDonald’s bude pravdepodobne čoskoro mať „Svrčkové McNuggets“ a Pizza Hut sa nepochybne pokúsi presadiť niečo ako kôrku na pizzu naplnenú cvrčkami s extra popráškou z cvrčkovej klobásy, pretože Pizza Hut je libtardská (progresívno-liberálna) korporácia, ktorá presadzuje každý hlúpy nápad pretláčaný globalistami.

Všetky mocnosti sveta sa na vás zameriavajú s cieľom zahubiť vás

Pamätajte na víziu globalistov: Budete jesť cvrčky, piť svoj vlastný moč, zomierať bez peňazí, nevlastniť nič a mať nulové slobody, ak si globálni antihumanisti presadia svoje.

Liberáli, korporácie a vlády sveta sú plne v rukách tohto hanebného, démonickeho podvodu. A ako nedávno povedal Yuval Harari (poradca Klausa Schwaba z WEF), že planéta už nepotrebuje „prevažnú väčšinu“ súčasnej ľudskej populácie.

Toto vyhlásenie bolo súčasťou rozhovoru TED, pričom TED je démonická, globalistická platforma na formovanie verejnej mienky, ktorá zakazuje komukoľvek hovoriť o nebezpečenstvách geneticky modifikovaných potravinách (GMO) alebo pesticídoch.

Ako vysvetľuje Life Site News:

„Harari uviedol, že na rozdiel od 20. storočia, keď „veľkými hrdinami“ prevládajúcich propagandistických príbehov politických systémov boli vždy „obyčajní ľudia ako budovatelia svetlejších zajtrajškov“, teraz, v 21. storočí, už ľudia nie sú súčasťou príbehu budúcnosti.

Ľudí podľa Harariho nahradila umelá inteligencia a vytlačila technologicky vyspelá ekonomika.“

Záver

Takže, ak budete súhlasiť s globalistickým kultom smrti, ktorý teraz podľa všetkého predstavuje Harari a jeho kámoši zo Svetového ekonomického fóra, pripravte sa na svoje vyhubenie.

Viac podrobností o tomto všetkom sa dozviete v nedávnom tvrdom podcaste Mikea Adamsa s názvom Situation Update na stránke Brighteon.com

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ľudia tomu NECHCÚ veriť, ľudia NECHCÚ myslieť a vnímať reálny svet a vývoj v ňom, väčšine viac vyhovuje, aby myslel niekto za nich a ten aj predložil prognózy a návrhy riešení, ktorým veria, to je komfortnejšie, jednoduchšie… Títo ľudia sa sami vzdávajú slobodnej vôle a nezávislosti ! Pamätáte sa na covid a média s politikmi a ďalšími zaplatenými poskokmi bez zásad a svedomia? Tak toto ďalej pokračuje, covid nám krásne ukázal koľko ľudí má takýto vlastne ľahostajný prístup (česť výnimkám) ! A teraz ide teda všetko ďalej podľa rovnakého scenára, lebo mnohým alibistom, lenivcov a pod. to vyhovuje, neveria, kalkulujú alebo im je jedno, čo príde, však nejako bude si vravia, vždy nejako bolo. Nuž a týmto niet žiaľ pomoci ! Takže sa treba sústrediť len na ľuďoch rovnako zmýšľajúcich, organizovať sa a navzájom sa informovať a pomáhať si, robiť si zásoby potravín a pod. ! Či ešte niečo k tomu dodať???

  • Pribeh skutocne pokracuje, tzn. ze depopulaciu nechcu v ziadne oblasti zastavit, naopak !
   https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/spolecnost-moderna-postavi-tovarnu-na-mrna-v-arealu-australske-vysoke-skoly/ !

  • Odhliadnuc od genocidnych a zvratenych myšlienok entít načo potrebujete hnojit podu? Načo potrebujete myšlienky na hladomor? Asi ste si všetci zažili malo pekla v živote , buďte chvíľu na úplnom dne s vedomím ,že všetci teda viacerí na vás kašľu…. Chrochnite sa dlho na dne pocítite ten pach bahna a nemôžete sa dostať hore lebo choroba lebo choré okolie ale aj tak v Tom bahne nájdete jeden kamienok na ktorý sa môžte postaviť bude už a je len Váš a budete hľadať a vytvárať ďalší podporný materiál ale už iný čistý novy

   • Co tu trepes nezmysly? Aky mas problem??? 🤣

    • Olga,kto zije hlboko v matrixe nemoze pochopit Leou napisanemu textu,chcela povedat vzdy existuje moznost …

   • Pôda sa hnojí, pretože je to súčasť priemyselného poľnohospodárstva. Bezorbové metódy používajú tiež hnojenie, aj keď prírodné a bezpracné.

   • Lea, daj sa liečiť.

   • Pôda sa hnojí takmer odjakživa. Pokiaľ sa nevyužívala tak intenzívne ako dnes, dokázala sa “hnojiť” sama.
    Ak sa niekto pýta “načo potrebujeme hnojiť pôdu”, je zrejmé, že nič o tom nevie.

   • Pridávanie anorganických chemických toxínov do pôdy nie je hnojenie. Hnojenie = zaorávanie hnoja do pôdy, ideálne konského, a to počas splnu alebo pri cúvajúcom mesiaci.
    Ak chýba táto možnosť, úplne stačí, ak na novozaloženom záhone budeme rok či dva pestovať iba zemiaky (tie pôdu príliš nevyčerpajú) a potom, po ďalšie roky, budeme striedať koreňovú zeleninu s rastlinami dávajúcimi úžitok svojou nadzemnou časťou. Ja nepoužívam žiadne hnojivo, a (napríklad) na každom paradajkovom „stromku“ mám niekoľko desiatok zdravých, veľmi chutných paradajok.

  • oprava:“na ludí rovnako…“

  • Jozef Julius Lamer

   Ziadne „zial niet pomoci“ Tie cvargy treba vyhubit, lebo su priamym nebezpecenstvom pre normalnych ludi.

 2. Miroslav Čižmár

  Cvrčky som ešte nejedol. Ako to chutí?

  • Najlepší spôsob, ako sa to dozvedieť, je ochutnať.

  • Pokud mohu posuzovat vaše názory, tak vy té vaší globální partaji fandíte, tak si nechte chutnat.

   • Nikto im nefandi je to len môj názor len skutočne štavel to bola úžasná vec , rástla aj bez chemikalii, ľudia sa začnú vracať k prírode a entitam hovädzie či jahňacie mäso bude chutiť v ústach ako blato tomu verte….

   • Miroslav Čižmár

    Mýlite sa, nikomu nefandím, ale páči sa mi, ked sa niekto snaží o dokonalosť či už v pozitívnom, alebo v negatívnom zmysle. Snaha o dokonalosť nás privedie k láske, veď láska je pokus o dokonalosť.

    • Dokonalý idiot.

     • Miroslav Čižmár

      Teší ma.

     • Posadnutosť dokonalosťou je len jedna z foriem maniakálno depresívnej obsedancie = posadnutosti. Je to duševná choroba – ako posadnutosť poriadkom, umývaním si rúk, kontrolou jedla, zamknutých dverí – to je fuk. Dokonalosťou posadnutá pizda – keď jej bude horieť barák – si najprv natočí vlasy a až potom zavolá hasičov – lebo čo by na jej neupravenosť povedali hasiči. Je to súčasne komplex menejcennosti – skrývaný za „vysokú“ ideu dokonalosti. Si skrátka chuj! Každý nacista je rovnako zakomplexovaný ideológ podliehajúci určitému „myšlienkovému“ trendu „dokonalosti“.

      Nemci vyrábali svoje tanky Tiger a Leopard s typickou dokonalosťou – všetko na nich zapadalo ako dvere na Mercedese – „Tuf…“ Lenže v boji sa táto dokonalosť okamžite vypomstila – zasekávali sa im veže. Rusi vyrábali veže tankov T 34 vyslovene primitívnym spôsobom – odlievaním do pieskových foriem a takto mohli chŕliť tanky na front ako spotrebný materiál – a aj preto vojnu vyhrali. Detto kalašnikov – AK-47 – je funkčný vďaka vôli súčiastok v blate, vode, piesku. Čs. samopal vzor 58 je akože vylepšená-vyľahčená verzia AK 47 – vojak tak môže niesť viac nábojov. Avšak v boji zblízka už spoľahlivý nie je, po zásahu strelou sa môže rozpadnúť – AK 47 nie. Zo zabehaných-vystrieľaných zbraní nie je možné navzájom vymeniť súčiastky – záver určite nie.

      Japonci začali chŕliť veľké množstvo strojového dokonalého porcelánu – len ho ľudia prestali kupovať! ??? Ľuďom vadila práve tá neľudská dokonalosť. Potom vyrobcovi prišli s nápadom, aby každý kúsok bol iný, aby či už tvar alebo glazúra niesla známky nedokonalosti – tak akoby bol vyrobený ručne.

      „Aj majster sa utne“ – je to vyslovene reakcia mozgu, ktorý odmieta dlhodobý stereotyp!

      Z dectva si pamätám, ako som zahadzoval hračky, ktoré sa mi podarilo nejako poškodiť – lebo už neboli dokonalé – považoval som ich za pokazené. Preto si myslím, že posadnutosť dokonalosťou súvisí priamo s nedozretosťou – s infantilitou. Len nevyzreté dievča sníva o svojom princovi na bielom koni – zrelá žena už nie.

      Skrátka – venoval som ti dosť času, aby si niečo pochopil. Že nie si v poriadku a že „svojím právom na názor“ obťažuješ ako blbec toto … – ups – iba mňa.

      P.S. ad „človek hormonálne prepojený so strojom“ – implantovaný dávkovač inzulínu.

     • Miroslav Čižmár
     • Miroslav Čižmár

      Hormonálne prepojenie človeka a stroja. https://m.youtube.com/watch?v=myifiXG1WUA

 3. Smutné finále dnešnej civilizácie! Až dnes som pochopila, prečo, napr. a predovšetkým cirkev, brzdila cestu pokroku. Nedozrel, nedospelii sme!
  Súčasné technológie dali „vyvoleným“pocit, že „väčšinu ľudí nepotrebujú“.
  R.U.R predsa všetko zabezpečí. Nech tvorba Čapka prekoná i ďalšie generácie.

  • Je rozdiel medzi pokrokom a modernizáciou!
   Pokrok sa týka výhradne toho spoločenského pokroku – vývoja spoločnosti. Modernizácia sa týka len technológie. V súčasnosti prebieha modernizácia otroctva – nie spoločenský pokrok! Ale nevedomý otrok-debil, si myslí, že je slobodný, lebo už nemusí chodiť v reťazi a s delovou guľou na nohách – aké fajn mať ako nástroj kontroly mobilný telefón!

  • Vyvolený – kto ho zvolil, kto ho poveril, vlastná samoľúbosť?

 4. Nejde mi to načítať – starší článok z Infovojny, cca – „Ceny potravín sú najvyššie, zatiaľ čo ceny pšenice sú najnižšie za posledných 20 rokov“ – takže niečo tu nesedí a nemyslím si, že potravinová burza má prehľad o všetkých potravinových komoditách, pretože nie všetci producenti sú jej FUCKING členmi! V Rusku určite tento problém nemajú.

 5. Púšťam tu aktuálnu správu z ruského webu, ktorá u nás – akoby prešla tíško – len takým tichým a neurčitým „pro-európskym – pohmkávaním – bez toho, že by objektívne vysvetlili Slovákom – vo co – v reále – go!

  PANIKA NA UKRAJINE:
  PREČO – V SKUTOČNOSTI – PRIŠLI ERDOGAN A GUTERRES DO ĽVOVA?
  Rusko oznámilo svetu a Ukrajine ultimátum, že ak nebudú splnené jeho podmienky v rámci špeciálnej operácie, územie Ukrajiny bude už 24. augusta rozkúskované masívnym raketovým úderom, ktorý zrúti mosty cez Dneper, zničí elektrárne, čo bude mať za následok stratu kontroly nad mestami Mykolajiv a Odesa.
  Podľa experta s cieľom doručiť toto ultimátum ukrajinskému prezidentovi Vladimírovi Zelenskému prišli do Ľvova na stretnutie generálny tajomník OSN Antonio Guterres a turecký prezident Recep Erdogan.

  „Prečo teda títo dvaja svetoví „lídri“ neprišli do Ľvova na Deň nezávislosti, ale pred ním? Len tak, hovoriť o čom? Hovoriť o vojnových zajatcoch a troch lyžičkách obilia, alebo o čom?
  No viete, že to tak nie je! Musí tam byť niečo – extra, kurva – neobyklé! Práve slovo „fuck“ podčiarkuje slovo „extra“. Čo by to teda mohlo byť? Mohlo by to byť druhé podanie. A chápete, že druhé podanie nemôže byť rovnaké ako to prvé podanie, pretože tu nie je priestor na chybu a stávky sú obrovské. Buď my Rusom, alebo oni nám. A uvedomuje si svet, že už nie je cesty späť a že ide o prekročenie červených čiar?
  Chce to niekto v tomto globálnom svete? Nie, preto sú tu obaja. Jeden je svedok, ktorý nahráva v mene OSN, teda celého sveta – akože a druhý číta ultimátum. Chápete, v mene koho to číta a aká je teraz úloha Turecka.

  Ak nie, tak čo? Ak nie, tak potom to, o čom už píšu všetky spravodajské weby u nás, s odvolaním sa na AFU, s odvolaním sa na spravodajské oddelenie a tak ďalej, že v najbližších dňoch bude na hraniciach Ukrajiny sústredených toľko rakiet, že ich nebudeme môcť registrovať.
  Hovorím, že prvá séria bude nejadrová, prvá séria by mala pokryť všetky mosty, to znamená, že by sa mala rozdeliť Ukrajina, pokryť mosty na Dnepri, pokryť rádiové vysielacie stanice a výrobu energie. Všetko naraz, za jeden alebo tri dni. To je jedno. Dá sa to obnoviť, asi tak do mesiaca,“ povedal odborník.
  „Čo prinesie tento mesiac? Tento mesiac, samozrejme, môže priniesť veľa, pretože včerajšia výzva pomerne veľkého počtu „vážených“ ľudí v kongrese USA (a inde), aby Ukrajina dostala ďalšie zbrane, je veľkým vyhlásením.
  A čítate vetu, že celistvosť Ukrajiny znamená, že je tam aj Odesa. Prečo Odesa a nie Dnepropetrovsk? Pretože ja hovorím, že Rusi postupujú na Nikolajev, obchádzajú Odesu ako apendix, nezaberú ju a idú do Podnesterska, čím sa Moldavsko dostáva na líniu a Odesa sa stáva rukojemníkom. A to je všetko…
  Je to dobrá zámienka pre Erdogana, aby zdvihol zadok a prišiel na UA a pre Guterresa, aby bol svedkom týchto návrhov.
  A ak odmietneme, čo potom? Uvedomujete si, že toto ultimátum bolo predložené všetkým, všetci ho pochopili a súhlasili s ním, predtým, ako títo dvaja múdri muži odišli na Ukrajinu. A v tomto prípade si každý umyje ruky,“ uviedol Chaplyga.
  Alexandr Lapin

  https://rusonline.org/ukraine/na-ukraine-ustroili-paniku-tak-vot-zachem-priezzhali-erdogan-i-guterrish-video

  P.S. Držme si palce, aby nejaké rakety nezačali lietať i nad SK – vzhľadom na politiku ministra vojny SR, ktorý už je jednou nohou na úteku..

 6. hľadač pravdy

  Dve krátke správy zo sveta, o čom píšu a informujú ľudia na sietiach
  ————————————————————————————————————-
  1.) Odsúdenie za citovanie evanjelia vo Švajčiarsku
  Učiteľ a kňaz, ktorí citovali z Biblie o ohavnosti homosexuality, boli vo Švajčiarsku
  zatknutí a bola im uložená pokuta 15.500 EUR!

  2.) ,,Syndróm náhleho úmrtia kráv“ vo svete

  Pred niekoľkými dňami (15.8.2022) sa na internete objavilo video z Talianska, kde na farme uhynulo približne 50 kráv:
  https://www.youtube.com/watch?v=gJCckhUuRmI&t=108s

  Niečo podobné sa prvýkrát objavilo v štáte Kansas – cez víkend v južnom Kansase uhynulo 3000 kráv, (video z 15.6.2022):
  https://www.youtube.com/watch?v=4F9VknaBpUA&t=13s

  • majiteľov by som nechal na slnku a bez vody

   • hľadač pravdy

    ….doplnenie ku správe číslo dva, strojový preklad z článku:

    ,,VYVOLANIE HLADOMORU… V Kansase sa začalo masové zabíjanie (otravy?) kráv, zvieratá umierajú po tisíckach. (VIDEO)
    Pred niekoľkými dňami sociálne médiá, najprv v Kansase a potom v celej Amerike, šokovalo video z farmy, na ktorom sú vidieť umierajúce kravy na ranči:

    Podľa autora klipu štát hlási celkovo 3 000 uhynutých zvierat, čo je pravdepodobne veľmi podhodnotené, pretože Kansas nie je malý štát, je to niečo ako polovica Nemecka. Preto je tu veľa fariem, keďže chov dobytka je jedným z tradičných fetišov tohto „obdĺžnikového“ štátu, kde takmer neexistujú mestá – sú tu len suché polia a farmy.

    Samozrejme, všetci sú zmätení, čo sa deje, keďže najhorší úhyn dobytka v dohľadnom čase bol v Kansase v roku 2010, keď v jednom štáte uhynulo 2 000 kráv na vlny horúčav. A tu máme akúsi pandémiu a podľa situácie na jednej z fariem v celom štáte by sa počet uhynutých mohol pohybovať v desiatkach tisíc.

    Predseda miestneho Zväzu chovateľov hospodárskych zvierat prišiel do televízie a začal rozprávať nezmysly o „tepelnom strese“, keď teplota presahuje 50 °C, je bezvetrie a vlhkosť vzduchu je nulová. Podľa neho môže teplo ovplyvniť aj tie najzdravšie zvieratá s rôznymi následkami a dokonca spôsobiť smrť, ako sa to údajne stalo v prípade, ktorý sa stal trendom na sociálnych sieťach.

    Podľa odborníkov môže tzv. tepelný stres spôsobený vysokými teplotami vyvolať fyziologické zmeny u zvierat, ktoré vedú k zníženiu prírastku hmotnosti, úbytku hmotnosti, zníženiu mliekovej úžitkovosti a zníženiu reprodukcie. Následky boli zaznamenané u hovädzieho dobytka a iných druhov. Nie je však pravda, že by kravy hromadne umierali v dôsledku požiaru.

    Tento štát sa stal súčasťou USA nie tak dávno, keďže tu nebolo príliš veľké podnebie a nežili tu ani Indiáni – tí väčšinou utekali pred mexickými a americkými úradmi. Prvá pevnosť sa tu objavila v polovici 19. storočia, potom sa cez štát začali ťahať železnice na ešte divokejší západ. Počas výstavby ciest však ľudia cestovali po štáte v motorových vozidlách, o čom veľmi dobre rozpráva nový seriál 1883/ 1883.

    Ľudia z Európy sa plavili cez oceán na parníkoch a všetci túžili dostať sa k oceánu na druhej strane kontinentu. Cesta však bola dlhá a veľmi nebezpečná, takže tretina osadníkov zomrela cestou a ďalšia tretina sa na polceste usadila na Stredozápade. Preto je v Kansase viac etnických Nemcov ako v Berlíne a sú to všetko veľmi tvrdí ľudia, ktorí vytvorili civilizáciu v neobývateľnom prostredí.

    Rovnako odolné sú aj kravy a kone, ktorých predkovia boli vyháňaní z Kansasu do Texasu, teda plemená, ktoré sú zvyknuté na sucho. A ani farmári nie sú idioti – na každom ranči sú pre kravy napájačky, ktoré farmár najprv naplní a až potom sa sám napije a naje. V rekordných horúčavách, ktoré trvajú celé mesiace, niekedy hynú najslabšie zvieratá, čo sa stalo najmä v roku 2010. Ale leto sa práve začalo a úhyn zvierat je neuveriteľný.

    Variantom je zámerné otrávenie zvierat. A úrady o tom pravdepodobne vedia, ale pred vlnou horúčav zatvárajú oči, aby nevyvolali paniku. Ale v každom prípade – choroba alebo otrava vody na pastvinách – tento proces pravdepodobne naberie na obrátkach a rozšíri sa do susedných štátov.

    To isté sa pravdepodobne čoskoro stane aj v iných krajinách, potom problémy s dobytkom pridajú svojich päť centov k celosvetovej kríze produkcie potravín. A to všetko vyvrcholí epochálnym hladomorom, pred ktorým už teraz otvorene varujú celý svet… Čaká nás genocída hladom…“

    zdroj:
    https://3rm.info/main/89395-provocirovanie-goloda-v-kanzase-nachalas-massovaja-gibel-travlja-korov-zhivotnye-umirajut-tysjachami-video.html

    • musia napĺňať „písmo sväté“ boha Sionu – majú prísahy

    • hľadač pravdy

     OPRAVA podstatnej vety….

     ,,Nie je však pravda, že by kravy hromadne umierali v dôsledku požiaru.“

     ….toto je zjavne nesprávny strojový preklad!

     Správne má byť:

     Nie je však pravda, že by kravy hromadne umierali v dôsledku horúčav!!!

 7. Je to nesmysl, jíst hmyz. Chitin, který obsahují, není pro lidi stravitelný a poškozuje střeva.

  • Miroslav Čižmár

   Ján Krstiteľ jedol kobylky a med. Kobylky by sa dali aj doma chovať, stačí trocha trávy a vody.

   • Skús nachytať toľko kobyliek, aby si sa z nich najedol!
    Keby Ján Krstiteľ jedol len med – obvinili by ho z obžerstva – z luxusu. A tak mu k tomu vymysleli kobylky! A ty tomu veríš a my tomu máme veriť tiež!
    Daj si cvrčky zo zverimexu s čínskym medom – ty „krstiteľ“. A hneď na prvej nočnej – narastie ti dokonalý chitínový ***!

 8. …vďaka za zauj.informácie, no nešlo načítať všetky videjka…

 9. Lea, daj sa liečiť.

 10. Nakoľko tento článok nevyšiel v žumpe Sme, ani v odpade denník N, nie je to ani v správach na tv hnoj a podobne, tak každý jeden z opichancov ho považuje za hoax alebo konšpiraciu. Títo ani nemajú záujme si niečo prečítať a aspoň sa trochu zamyslieť… A tiež nechápem, že ľudstvo stále sladko spí a nebráni sa keď ho chcú vyvraždit (a už aj vraždia cez fizer jed )…. Ľudstvo, kedy vstane a začne sa brániť?

  • Karol + Tibor, máte rovnaké obrázkové LOGO, to znamená, kto sa k nám reálne – prihovára?
   Karol vs. Tibor? Čo – nejaká – schizka?
   O čo Ti – vám (dvom) – ide?

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,na ukrajine chce zelenský vybudovať ešte jednu a zrejme ešte horšiu ukrajinu-alebo skôr usrajinu,,,,eu pomáha ukrajine tak,že jej kradne pracovnú silu a ženy pre rodenie,,,,výmena ľudí za zbrane,,,,je to zvláštne,že čo všetko človek dokáže z nerozumu za cudzie a pritom požičané peniaze a pritom na svete už nieto krajiny,ktorá by dokázala reálne svoj dlh splatiť,,,,

 12. Zdravím všecky.

  Obsah článku je dobrý, nemám námitek. Vše vysvětlené dopodrobna. To HLAVNÍ A KLÍČOVÉ jsem ale jaksi nepochopil.

  Jak je možné, navzdory vší té „depopulaci“ (žádná ve skutečnosti se neděje) ze strany Západu, ke kterému se kdekdo (Slované před 30 roky taktéž) připojil s nadějí do budoucna, že kromě EU a Ruska na celé planetě probíhá mohutná POPULAČNÍ EXPLOZE, kterou ne a ne zabrzdit, natož zastavit nebo dokonce zvrátit, jak se o to snaží NWO.

  Prostě o ničem, se na mě nezlobte. Je nás 8 miliard na této planetě, je jen otázka několika let a bude nás 10 miliard atd.

  Přitom si nalejme čistého vína, děsivé plození lůzy je horší než všechny války dohromady, protože LIKVIDUJE ZDROJE PLANETY. Tohle populační šílenství se musí zastavit, jinak jako civilizace končíme. Přitom se to řešit dá tak snadno, Čína to už vyzkoušela: POLITIKOU JEDNOHO DÍTĚTĚ A DOST.

  • Ešte sú zásoby potravín. Neúroda v jednom roku sa prejaví až v ďalšom.

   Problém populačnej explózie je v inom. Pred 150 rokmi všade na svete mali ženy 8-10 detí, no 6-8 zomreli na podvýživu, infekčné choroby alebo chudobu ako takú. Populácia bola stabilná na Západe aj v rozvojovom svete.

   Západu postupne rástla životná úroveň, objavili sa antibiotiká. Ľudia na Západe už neumierali na chudobu, hlad ani na infekčné choroby. Pôrodnosť sa znížila na 2-3 deti a novorodenecká úmrtnosť v podstate zmizla. Populácia sa stabilizovala.

   Neskôr sme antibiotiká (a iné lieky) poskytli krajinám tretieho sveta. Tiež sme pre nich zaviedli potravinovú pomoc, veď predsa v 20. storočí nemôžu ľudia (hlavne deti) umierať od hladu. Lenže chudoba u nich zostala. Ďalej sa rodia 8-10 detí na ženu, no minimum umiera, pretože majú jedlo aj lieky. A tak populácia v rozvojovom svete exponenciálne narastá. Tu je pes zakopaný.

   Riešenia sú v podstate dve: 1) Buď sa v rozvojovom svete odstráni chudoba, aby sa pôrodnosť znížila na 2-3 deti. Alebo 2) Zruší sa potravinová a lieková pomoc, nech umierajú tak ako pred 150 rokmi.

   Reálne riešenie však neexistuje. Na zvýšenie životnej úrovne tretieho sveta na úroveň Západu nemáme zdroje. No a zrušenie liekovej a potravinovej pomoci je humanisticky nepriechodné. Preto globalisti vymysleli riešenie 3) Globálna depopulácia a zároveň zníženie životnej úrovne Západu na úroveň tretieho sveta.

   Záver: Aj keď sa to zdá hrozné, vo svojej podstate je riešenie globalistov logické a ako jediné realizovateľné. Samozrejme nesúhlasíme s tým, pretože vieme, že už existujú technológie, ako by sa dalo dosiahnuť riešenie 1), teda zvýšenie životnej úrovne tretieho sveta na úroveň Západu. Lenže tu nie je vôľa tieto technológie uvoľniť, lebo by to narušilo súčasný globálny mocenský systém. Ľudstvo by sa totiž v podstate stalo nezávislé na vládach, bankovníctve, energetike a ďalších súčasných mocenských centrách.

   • redakcia, jediným liečivým „antibiotikom“ je plnohodnotná, kvalitná, prirodzená (surová) strava – no niečo také, žiaľ, nájdeme dnes už asi len sotvakde…

    lekárenské antibiotiká sú len zmetaním špiny pod koberec

    • Ešte doplním. My ľudia (a rovnako aj zvieratá a rastliny) potrebujeme opak antibiotík: PRObiotiká.
     Termín ANTIbiotiká poznáme – žiaľ – asi všetci; no bodaj by nie! Však lekári ich pchali do nás všetkých, a to hneď potom, ako ukecali naše nevedomé matky, aby svojim miminám surové materské mlieko nahradili anti-mliekom: kravským, pasterizáciou zničeným, plus (akoby to nestačilo) prikazovali mlieko ešte doma prevariť. Takto zdevastované „mlieko“ pochopiteľne vyvolávalo opakované zápaly mandlí, čo bieloplášťoví vyriešili tak, že dotlačili nevedomé maminy k súhlasu na odstránenie tohto dôležitého, antimliekom ničeného a z posledných síl brániaceho sa, doslova protestujúceho orgánu. Lenže bieloplášťoví namiesto odstránenia príčiny radšej potláčajú dôsledky. A tak zápalom nezostávalo nič iné, než presídľovať sa z už nejestvujúcich mandlí na pľúca, čo naši antilekári riešili – ako inak – ďalšími antibiotikami. Ale dokedy je možné takto alogicky postupovať? Navyše, ktorý živočích (okrem človeka) potrebuje prevárať mlieko?

     Ešte že naši lekári nie sú cestármi; úsek s častými dopravnými nehodami by vyriešili zrejme tak, že by odstránili dopravnú značku, ktorá naň upozorňuje.

     • Inak, Redakcia, robíte Skvelú prácu, za čo Vám patrí Veľká Vďaka!

  • Máš v tom nejasno – nie je nás 8 miliárd, dokonca ani 7 a pol. Čína nemá 1,4 miliardy ľudí, pretože hneď po vojne mala 430 miliónov, v 50.-60. rokoch tam prebehol hladomor – mínus 50-60 mil., potom nastúpila politika jedného dieťaťa – teda nemohli mať žiaden prírastok obyvateľstva – ten možno u Číňanov mimo Číny. Na udržanie populácie treba rodivosť 2,1 dieťaťa na ženu! Teraz aj s uvoľnením – Číňania nechcú mať viac detí, resp. vôbec, pretože sociálne inžinierstvo, blahobyt egoizmu v mestách, alebo zlé podmienky na vidieku – neuživia sa tam – rodičia chodia pracovať ďaleko – o deti sa starajú starí rodičia.

   Politiku viac detí spúšťajú krajiny pripravujúce sa na vojnu – prvý sociálny štát spustili Japonci 1921. U nás boom Husákovych detí súvisel s pripravovaným vpádom sovietov na Západ a s plánom na nasilné nastolenie komunizmu v 80. rokoch. V súčasnosti podporuje viacdetnosť Putin – otázne, či je to príprava na vojnu, alebo len obyčajná sanácia – Rusi prišli o mnoho miliónov ľudí kvôli alkoholizmu – Jeľcin propagátor pijanstva. Rusom chýbajú ľudia na Východe, kam sa im tlačia Číňania.

   Hoax okolo tých 1,4 mld Číňanov je účelový – má zastrašovať počtom, hovorí sa tomu Fleet in Being – „flotyla doma – v prístave“ – nikdy nemusí vyplávať, stačí, že nepriateľ vie, aká je mohutná.

   Slovákov má byť v roku 2100 len 2,56 milióna – prebieha výmena obyvateľstva Európy – a ty si jeden z tých, ktorí tomu napomáhajú!
   https://ivanvlcek.blog.pravda.sk/2022/04/22/d24-1-1-porodnost-pocet-obcanov-slovenska-klesne-do-konca-storocia-na-2-56-miliona-v-nigerii-zasa-vzrastie-z-206-na-790-milionov/

   Na udržanie sa národa – demografické, vojenské, sociálne, technologické, vzdelanostné – treba 10 miliónov obyvateľov.

 13. Dávam do pozornosti tento článok, a to najmä začiatok a koniec https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/neco-se-geopoliticky-blizi-a-my-bychom-to-meli-zacit-brat-vazne/ !
  Presne toto sa deje aj u nás, a to čo je v závere článku sa týka aj umelo vyvolanej politickej krízy a kecoch o predčasných voľbách ! Naša vláda s primitívnou a falošnou rezidentkou plnia jedinú úlohu od globalistov: zničiť našu ekonomiku a štát !!! Zime rozkladný proces ekonomiky a štátu spustí na plné obrátky ! Preto má vláda už rok prenanajatú súkromnú leteckú spoločnosť, aby mohli čo najskôr zdúchnuť, keď to u nas spoločensky totálne praskne !!!

 14. …hľadač pravdy, ďakujem moc za vysvetlenie, veľa mi to pomohlo…je smutné, že toľko ľudí ,,sa má vytratiť“, veď naša Zem uživí všetkých nás, samozrejme rovnak.mierou…s 1 takým ,,Vlčk.“ sa sa ja dneska stretla, čisto kamarátsky, len sme sa porozprávali…tiež sú zaujím.videá o bipolárn.poruche, človek sa veľa dozvie…myslím si, žeby bolo dobré sa o tom porozprávať priamo, medzi 4 očami…každý máme predsa niečo, čo vplýva na náš život… budem tomu veľmi rada…

 15. Beštia Behemot ukazuje svoju pravú tvár: Žiadna pomoc pre normálnych ľudí!

  Nad vodami sa vznáša duch nekonečného dlhu USA. Toto monštrum potrebuje byť vypustené na obete – na Európu, Rusko, Čínu a ostatné krajiny sveta. Je to jeden z dôvodov nastávajúceho kolapsu.
  Ak by si niekto myslel, že problémy s nedostatkom energií bude režim riešiť nejako solidárne, veľmi sa mýlil.
  Korporátny svet, ten tisíc-hlavý šupinatý behemot, sa začína prebúdzať a revať, že on nikomu nič nedaruje.
  Jedna z papulí behemota, Medzinárodný menový fond – MMF, vyzýva vlády európskych štátov, aby prešli od nejakých prípadných celoplošných podporných opatrení k cielenej, teda obmedzenej pomoci len tým, kde to bude už naozaj nevyhnutné. Doteraz sa pomáhalo – či hovorilo, že sa bude pomáhať – veľkodušne. Behemot to musí zaraziť, pretože špinavý plaz tu nie je pre žrádlo, ale žrádlo pre beštiu.
  MMF priamo vyzval európske štáty, aby prenášali stúpajúce ceny energií na spotrebiteľov. Dôvod? Podporia tak vraj – „šetrenie energiou“, ako aj prechod na zelenšie energie.
  Aby sa nepovedalo, The Financial Times vraj dodáva, že Európa by však zároveň nemala zabúdať na ochranu chudobnejších domácností. V pomeroch ako na Slovensku, je to 90 % domácností.
  Ešte raz:
  Vlády jednotlivých európskych štátov, ktoré sa dnes pokúšajú ochrániť domácnosti pred rastúcimi nákladmi (na energie) pomocou cenovej regulácie, znižovania daní a dotáciami, „by mali umožniť, aby sa zvýšené náklady na energie preniesli na koncových užívateľov a tým ich podnietili do šetrenia energiami a odklonu od fosílnych palív“, napísala v blogu námestníčka riaditeľa MMF pre európske záležitosti Oya Celasunová.
  Spotrebiteľské ceny energií v eurozóne stúpli medziročne niekoľko-násobne, čo je dôsledok prudkého nárastu cien energií na svetových trhoch, ku ktorému došlo – ah, máme vinníka, samozrejme – na vine je – ruská „invázia“ na Ukrajinu. Tá za všetko môže.
  Bravo, totálny kapitalistický blahobyt -dosiahnutý. Toto prekonáva aj Rumunsko za vlády Caucesca na konci socialistického úpadku.

 16. …p.s.ešte mi napadlo, raz mi bolo povedané 1 ,,mužom“, že princ na biel.koni neexistuje, resp.veria tomu len nevyzr.dievčatá…a teraz podobne to tu bolo napísané znova… to samozrejme VEĽMI DOBRE VIEM, myslím si, že dôlež.je navzájom si DOVEROVAŤ, REŠPEKTOVAŤ SA a POZNAŤ SVOJE HRANICE …a tiež stav svojho organizmu…dob.noc…

 17. Na Slovensku si mozete byt isti, ze cigosi zacnu rabovat a zabijat ako prvi. Nebude ziadna pohodova distribucia potravin, stat jednoducho zanikne, vladni predstavitelia odletia prec (na vopred dohodnute bezpecne izolovane miesta). Sused bude zabijat suseda. A zla bude nielen tato uroda, ale aj dalsia, elbo v tomto suchu nejde zasiat oziminy. Pripravte si zasoby, zbrane a dostatok nabojov. O rok tu uz polovica z nas nebude.

Pridajte komentár

*