Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Škandál: Pozrite sa, ako farma firmy podvádzajú pri klinických štúdiách


Print Friendly, PDF & Email

Škandál: Pozrite sa, ako farma firmy podvádzajú pri klinických štúdiách
Určite ste už o tom čo to počuli. Že vraj sú farmaceutické firmy skorumpované a podvádzajú.

Doteraz to však boli len nepotvrdené správy. Jedni tvrdili, že ide o konšpiračné teórie, iní vraveli, že sú to výmysly, nejeden sa zaprisahával, že sa jedná o otvorené lži. Dnes sa to ale celé potvrdilo.

Farmaceutické firmy a ich výskumníci sú nielen skorumpovaní, nielen robia podvody pri klinických testoch, ale dokonca priamo a vedome ohrozujú pacientov na zdraví a životoch.

Dnes vám prinášame dôkaz v podobe videa, na ktorom konzultant školí zamestnancov farmaceutickej firmy, ako manipulovať a falšovať klinické výskumy.

Ak tento článok náhodou čítate v práci alebo na mieste, kde nie je možné prehrávať video, tuto je jeho prepis a preklad do slovenčiny:

Školenie Pharma Consulting pre nemenovanú farmaceutickú firmu

Tak ja vám ďakujem, že ste si ma pozvali za Pharma Consulting. Dnes som tu na to, aby sme si povedali ako robiť a ako nerobiť klinické testy.

Máme zatiaľ stále tú výhodu, že klinické testy môžeme robiť sami alebo ich aspoň ovplyvňovať.

Dohodneme sa ale na jednej veci a to, že v tejto oblasti budeme držať všetci za jeden povraz. A že tuto, do tejto oblasti, sa nám nebude vkrádať konkurenčný boj, pretože tým by sme sami seba ohrozovali a naozaj by to ohrozilo celý náš biznis.

Prvou dôležitou vecou je „nie podvodom“. Človeka by totiž hneď prvé napadlo, že keď tie klinické testy robíme my, takže ich ani robiť nemusíme a môžeme si ich celé vymyslieť.

Nie, na to sa vždy príde. Naozaj je potrebné tie klinické testy v skutočnosti aj robiť.

Podvod č.1: Ako vyberať ľudí na testovanie

Ďalšia vec…

Testujte svoj liek na abnormálne zdravých pacientoch. Samozrejme, človeka hneď napadne, že najdôležitejšie na testovaní je to, na kom to testujete. Vyberte si vždy pacientov, ktorí sú zdraví, prípadne majú jednu, jedinú diagnózu.

Rozhodne nehľadajte komplikovanejšie prípady.

Samozrejme, žiadny dokonalý pacient, úplne dokonalý človek na svete neexistuje. My máme tú výhodu, že máme prostriedky a čas. Venujte naozaj veľké úsilie tomu, akú skupinu si pozvete – to je veľmi dôležité.

Podvod č.2: Porovnávanie s iným produktom

Ďalšia vec je porovnávanie vášho produktu s iným produktom. Tak samozrejme, nechcete si vybrať lepší produkt než je ten váš.

Pokiaľ sa to nedajbože stane, tak použijete také množstvo, aby ten lepší produkt nefungoval.

Takže, buď dáte väčšie množstvo toho produktu, tým určite dosiahnete väčšie množstvo vedľajších účinkov ako váš produkt. Alebo dáte oveľa menšie množstvo toho produktu.

No a potom samozrejme ten lepší produkt nebude fungovať. Váš produkt tak bude fungovať lepšie.

Toto všetko znie ako samé banálne veci. Na každú jednotlivo by prišiel každý. Sila je v tom, že si musíme urobiť určitý systém, nejaké pravidla hry, know-how, podľa ktorých pôjdeme všetci.

Podvod č.3: Stanovenie ideálnej dĺžky výskumu

Ďalšou vecou v tomto know-how je stanovenie si ideálnej dĺžky výskumu.

Jeden váš nemenovaný konkurent má ten zázračný liek na chudnutie. Určite viete o čom hovorím, nebudem menovať. No a prvý test im vychádzal veľmi zle, pretože liek mal negatívne účinky na srdiečko.

Nie je to úplne dobré, no a tak sa ten test stopol a urobil sa kratší test. V kratšom teste to vychádzalo skvelo. Dnes je produkt na trhu a sami lepšie viete, koľko im zarába a vás to štve o to viac.

Prírodná liečba osteoartritídy

Takže takýmto spôsobom je potreba pracovať!

Keď máte na začiatku negatívne výsledky, tak jednoducho ten test predĺžite. A to by bolo, aby vám to raz nevyšlo…

No a keď máte pozitívne výsledky, tak testovanie proste ukončíte v tom momente. Nebudete predsa čakať na tie negatívne, boli by ste blázon.

Podvod č.4: Vytvorenie analýzy podskupín

Proste si zoberiete celú tu skupinu a rozsegmentujete si to, tak, aby ste s tým potom mohli pracovať tak, ako potrebujete

Otázka z publika: Mohli by ste k tomu uviesť nejaký príklad?

Školiteľ pokračuje…

No tak, vytvorenie analýzy podskupín znamená, že keď robíte napríklad testovanie na liek pre mužov a ženy od 30 do 60 rokov a nevychádza vám to, tak si to rozsekáte napríklad po 5 rokoch.

Tiež rozlíšite mužov a ženy a napríklad prídete na to, že vám to vychádza dobre len u segmentu ženy od 45 do 60.

Tak proste škrtnete celý ostatný výskum a použijete dáta len z tej určitej jednej skupiny a nikdy už nikomu nepoviete, že ste robili ten výskum aj v ostatných skupinách.

Tak máte jeden jediný klinický test, ktorý vychádza skvelo – to je to, čo potrebujete.

Podvod č.5: Posledná záchrana – abstrakt

A poslednou záchranou je abstrakt. Ak by sa vám nedajbože stalo to, že predsa len napriek tomu, že máte dobrých pacientov, že máte správnu dĺžku výskumu, že aj keď to rozsegmentujete a tak ďalej…

Proste, keď použijete všetok ten know-how a máte zlé výsledky, potom najdôležitejšie zo všetkého je napísať dobý abstrakt do tej klinickej štúdie. Pretože v akademickom prostredí sa aj tak nič iné nečíta ako abstrakt a záver.

K tomu si prikrášlite nejaké čísla, zahltíte celú tú štúdiu neprehľadnými tabuľkami, v abstrakte dáte návod ako tie dáta sa vôbec majú čítať a v závere si to potvrdíte.

Je to pár riadkov a je to potom to, čo váš produkt dostane na trh.

Takže, to je pre začiatok úplne všetko, môžeme potom ísť ďalej do podrobností a podebatovať. Ja vám teraz za Farma Consulting ďakujem, dáme si prestávku na kávu a znovu sa tu stretneme za štvrť hodiny.

Poznámka redakcie

Myslíme, že príklad tohto školenia nepotrebuje komentár. To, čo v ňom zaznelo nepochybne nie sú nejaké nevinné vyhlásenia.

Riadenie sa podobnými odporúčaniami je nielen vysoko nemorálne a neetické, ale podľa nášho názoru nepochybne i trestné. Tu totiž ide o zdravie a životy ľudí.

Je smutné, že polícia sa zaoberá malichernosťami, ako keď napríklad nazveme ministra zahraničia poskokom a pätolizačom, no ohrozovanie vlastných občanov ich nezaujíma.

Uvedené video je síce z Českej republiky, no nemyslíte si, že na Slovensku je to o niečo iné.

Aj toto je jeden z ďalších dôkazov, že štátnej moci nejde o blaho svojich občanov. O blaho poctivých ľudí platiacich dane a zdravotné poistenia.

Nie, im ide len o vlastné blaho, o vlastné vrecká, o vlastný prospech na úkor nás všetkých ostatných.

Záver

Máte aj vy nejaké skúsenosti s amorálnym správaním lekárov a zástupcov farmaceutických firiem?

Budeme radi ak sa s nami o ne podelíte v komentároch.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nie že by som mala nejakú dobrú mienku o farmaceutických firmách a ich výskumoch, ale toto video sa mi zdá akési moc priamočiare. Je naozaj autentické? Prednášajúci sa na začiatku ani nepredstavil. A prednášky na rôznych informačných sedeniach a školeniach sú zvyčajne dlhšie ako 5 minút. Tu sú v 5 minútach zhrnuté všetky moje najhoršie obavy, ktoré sa výskumov týkajú. Je mi to podozrivé a tak sa chcem spýtať, odkiaľ to video je, kto ho spravil a či ste si istý, že nejde o podvrh.

  • To video je z YouTube. Kto ho spravil? Predpokladajme, ze je pravdive. Ocakavate od jeho autora (zamestnanca nejakej farma firmy), ze sa pod neho podpise? To by zajtra nasiel na svojom stole vypoved. Pripadne by sa ani k svojmu stolu nedostal a zastavili by ho uz na vratnici…

   Bez ohladu na to, ci je pravdive alebo nie – podstatny je obsah. A ten obsah, ako vravite, je presnym zhrnutim praktik farmaceutickych firiem. Video ma 5 minut, ale to tiez neznamena, ze je to cela prednaska. Mozno je to len zaver dlhsej prednasky. Ten kto ju natacal mohol vediet, co bude nasledovat (z agendy) a tak zacal natacat len od urciteho momentu.

   A aj keby to bol podvrh, tak napokon aj media ako BBC alebo CNN niekedy omylom preberu nejaky hoax. Takze, ak by sa to stalo nam, nejako strasne hrozne tragicky by som to nevidel 🙂

   • Nuz, tak som si to pozrela cele este raz a az teraz som si poriadne precitala tie titulky v zavere. Podla mna nejde vobec o autenticku reportaz (co samozrejme nespochybnuje praktiky vo farmaceutickom priemysle), ale o film. Jeho tvorcovia su uvedeni na konci. Myslim, ze by sa patrilo upravit uvodny text na znenie, ktore by viac zodpovedalo tomu, ze nejde o dokaz, ale o zinscenovanu ukazku, ako to asi moze vo farmaceutickom biznise vyzerat.

    • Treba si uvedomit este jednu vec. V tom videu sa spomina firma „Pharma Consulting“. Jej meno je viditelne aj v pravom hornom horu prezentacie.

     V Cechach existuje realna firma s nazvom „Pharma Consulting Group s.r.o“. Tu je link: http://rejstrik-firem.kurzy.cz/25998358/pharma-consulting-group-sro/

     Sice nie su to identicke nazvy, ale velmi podobne.

     Ak by to video bola fikcia, nie je to tam nikde uvedene a tak lahko moze dojst k omylu. Ak by to cele nebola pravda, tak ta realna firma by mala pravo podat trestne oznamenie za ohovaranie (pripadne obciansku zalobu za poskodzovanie dobreho mena).

     Myslite si, ze autori toho videa by si to riskli?

     Co sa tyka mien autorov – je evidentne, ze su to pseudonymy a nie vlastne mena. Okrem toho sa tam na konci videa uvadza, ze sa jedna o nejakych 10 tem k eurovolbam…

     Nie je mozne, ze to video je skutocne a oni ho chceli pouzit na uputanie temy k eurovolbam? Napriklad snazili sa oslovit volicov s tym, ze budu bojovat proti korupcii vo farmaceutickom priemysle a uvedene video pouzili ako ukazku skutocnosti, ktore sa dnes deju.

     Takze by som hned nevyvodzoval definitivne zavery o tom, ci je to video prave alebo iba vymysel.

  • Taktika farma firem takova urcite je, co se da to uplati a zmanipuluji. O jejich studiich a testech nemam valne mineni. Najdete si John Virapen Vedlejsi ucinek smrt, byvaly vrcholovy manager jedne farma firmy promluvil. Toto video je tocene zpod stolu, nevim jestli je autenticke, ale vypada tak. Kazdopadne to neni asi uplne legalni nekoho potaji natacet a pak to dat na internet, takze necekejte, ze se tam podepise pravy autor. Cele je to ukoncene, jako kdyby to byl autorsky film, ale je to asi taktika pro youtube, jinak by jim to rychle smazali….

 2. Nic v zlom, ale tiez sa mi to video nejako nezda. Tiez mam pocit, ze tam nieco nesedi. Aka je webova adresa tej „consulting“ spolocnosti?

 3. Pripajam sa k Petrovi a Marte. MOhli by ste uviest informacie o povode videa pripadne informacie o consulting firme. Zda as mi to rovnako priamociare a az prilis hrozive na takuto kratku prednasku.

 4. tiez by ste si mohli toto video najskor overit, staci malo a vas web bude vnimany ako sirenie nepravdivych informacii. ved prave preto tie videa vznikaju…

 5. FakeFacked

  Toto video je fake, je to hrane, na konci videa je:
  Autor nametu: Zuzana Vlasatá
  Autori reportaze: Tereza Reichova, Hynek Reich Štetka

 6. Únia mužov - Hnutie rodín

  Video je ukážka víťazstva lži nad pravdou všade tam, kde sa spoločnosť vrátila na úroveň zvierať. To je do doby, kedy manželstvo a rodina neexistovali a deti vlastnili samice(dnes sa im vraví samoživiteľky ).
  Nie je najdôležitejšie to, či je video hra a lebo skutočnosť. Video je ukážkou, ako sa podvádzalo na konci každej civilizácie. Aj tejto,
  Rovnako sa robia podvodné výskumy aj na dokazovanie rovnice žena = muž. A tieto lži, že žena=muž sa potom médiami vtĺkajú do hláv obyvateľstva.
  A Medzinárodná mafia v New Yorku na fanatizovanej a zotročovanej populácii žien dobre zarába.
  To a viac učí náš pan učiteľ Ing. L. Balvín – novodobý moderný Sokrates.

 7. Ono to video tak ci onak vzbudzuje pochybnosti o pravdivosti. Sam o jeho pravosti pochybujem, hoci neviem vysvetlit, preco. Intuitivne je tam pochybnost. Neziadal som o nu. Ked som chcel najst tu spolocnost s tym logom uvedenym v prezentacii, nenasiel som ju na internete. Chcem tym povedat, ze som nenasiel ziadnu webstranku spolocnosti, na zaklade ktorej by sa dalo povedat, ano, to je ta spolocnost, to su ti ludia z tej spolocnosti. Podobne znejuce spolocnosti som nasiel, ale podobnost obchodnych mien nie je nic nezvycajne v biznise. …takze pochybnosti prirodzene ostali. Inak to ani nemoze byt. Neziadal som o to.

  Z „technickeho“ hladiska ide o clanok – slova, myslienky, video…, ktorych cielom je poskytnut urcitu informaciu. Clanky su jednoducho take, to je ich zmysel. Nebezpecne je vsak zacat nejaku revoluciu, bez toho, aby sa pravost informacii v takom clanku overila.

  Netvrdim, ze sa take nieco v skutocnosti naozaj nedeje. Jednoducho to neviem.

  • …tj. neviem potvrdit, nemam dokazy, ze sa take nieco deje alebo nedeje. Kto mi uveri, ak poviem, ze ta ci ona farmaceuticka spolocnost robi nieco neeticke, nekale? Sam uverim na 100%, ak to zazijem. Dovtedy to budem brat s rezervou, tj. nedam ruku do ohna za hodnovernost nejakeho clanku.

 8. Súhlasím s tým že skutočnosť je je ešte horšia a sofistikovanejšia, keďže ide o miliardový biznis….je to jeden z priamych dôsledkov krízy etiky….Vyzývam ľudstvo k návratu k prírodnej medicíne, nech farmaceutická mafia skrachuje !

 9. Pre tych, ktori argumentuju tym, ze farmaceuticky biznis toci miliardy…. zistite si, kolko sa toci v biznise s tzv. alternativnou, prirodnou a neviem este akou liecbou. Cislo je mnohonasobne vacsie.

 10. Neviem preco spekulovat nad tym,ze video ma len 5 minut. To video je natočené mobilom spod stola,aby to nikto nepostrehol. Vsetci poslusny darebaci pritakavaci najvacsieho zla na svete co tam sa skolia nemajú ani stipku charekteru a svedomia.Nie len,ze nicia zdravie dvovercivym ludom,ale najhorsie je to,ze humus,ktoremu hovoria lieky nelieci a vedlajsie ucinky z liekov pacientovi prinesu 3-5 nove dalsie choroby.Aby to nevyzeralo,ze na vine su lieky,tak na to vynasli nové specialne slovo autoimunitna choroba a tak majú z toho priekupnictva chorob ďalší a dalsi spinavy biznys.
  Na to svinstvo doplacame vsetci,lebo za liek si pacien musi urcutu ciasku zaplatit a zbytok hradia zdravotne poistovne na ktore sa poskladame vsetci chori aj zdravi a biznismani zdravotne poistovne doslovne vyrabuju,preto stale v statoch niet dostatok penazi,ako keby sa pod zem prepadali.
  Slusni doktori preto opustili svoje ordinacie a praktizuju alternativu,lebo namajú zaludok sa na ten hnus divat.
  Doktorov povazujem za normalnych iba tých co naozaj zachranujú ludom zivoty ,co dávajú ľudi po urazoch do kopy,tych co operuju a vymienaju organy,porodnikov a dalsich dobrých ľudi z nemocnicneho personalu.
  Namiesto toho,aby ludia len trocha rozmyslali a nechodili z kazdou blbostou k doktorom a miesto toho si pohladali babky korenarky,alebo si prestudovali fytoterapiu a atlas liecivych rastlin bolo by to inac a ludia by boli zdravi.
  Aby ti skorumpovanci to mohli stale robit, k tomu potrebuju vela chorych a hlupych ludi.

 11. Im sa jedna o biznis ale cele zdravotnictvo to su tiez ludia co potrebuju zit a prezit
  Len a len do kedy to takto vydrzi
  Videl so na dverach napisane : Lekar JE LEN ORGANIZATOR CHOROB

 12. …a vyliečený pacient je stratený klient.

 13. Ivan Paulička

  Ako to bolo pred rokmi v Nemecku sConterganom ?
  Ivan

Pridajte komentár

*