Švajčiari budú mať referendum o odobratí právomocí vláde zavádzať lockdowny


Print Friendly, PDF & Email

Švajčiari budú mať referendum o odobratí právomocí vláde zavádzať lockdowny

Vo Švajčiarsku sa bude čoskoro konať referendum o tom, či majú byť vláde odobraté právomoci na zavádzanie pandemických lockdownov.

Stalo sa tak po tom, čo sa v krajine začali vo zvýšenej miere šíriť debaty o individuálnych právach občanov.

Petícia je už hotová

Podľa The Tinancial Times sa organinizácii Priatelia ústavy podarilo v rámci petície vyzbierať vyše 86000 podpisov, ktorú v polovici januára 2021 odovzdali úradom.

Petícia volá po zrušení zákona s názvom „Zákon 2020 o COVID-19“, ktorý dáva vláde široké právomoci pri zavádzaní pandemických reštrikcií.

Referendum sa pravdepodobne nebude konať skôr ako v júni 2021, pričom neustále silnejú debaty o vplyve koronavírusovej legislatívy na individuálne práva ľudí.

Je všeobecne známe, že Švajčiarsko je krajina s najdlhšou históriou demokracie a silným dôrazom na osobné práva jednotlivcov. Ich ústava sa zaväzuje chrániť „slobodu a práva ľudí“.

K snahám o zbavenie vlády právomocí pri zavádzaní lockdownov dochádza aj napriek tomu, že Švajčiarsko doteraz, na rozdiel mnohých iných európskych krajín, nezaviedlo príliš tvrdé lockdowny.

Namiesto zákazov sa snažili dávať do popredia skôr osobnú zodpovednosť.

Poslednú dobu pritvrdzuje aj švajčiarska vláda

Mierne pandemické obmedzenia panovali v krajine po väčšinu roka 2020. Avšak v poslednej dobe, pre obavu zo šírenia nových variantov vírusu, vláda začala opatrenia sprísňovať.

Pozatvárali „nie nevyhnutné“ obchody, pracovníkom bolo nariadené zostať doma a boli tiež obmedzené zhromaždenia na maximálne 5 ľudí.

Christopher Pflunger, člen organizácie Priatelia ústavy, povedal pre The Financial Times o svojom presvedčení, že vláda zneužíva pandémiu na zavádzanie zvýšenej kontroly nad ľuďmi a odstraňuje demokraciu.

Vo švajčiarskom modeli priamej demokracie občania môžu iniciovať referendum za zrušenie zákonov parlamentu, ak sa im podarí v priebehu 100 dní vyzbierať viac ako 50000 podpisov.

V krajine sa tak každoročne konajú viaceré referendá na rôzne témy. V minulosti to bolo napríklad zavedenie základného bezpodmienečného príjmu, manželstvá párov rovnakého pohlavia či lovenie vlkov.

Záver

V máji minulého roku krajina zrušila jedno referendum plánované na máj a prerušila kampane na ďalšie referendá, aby spomalila šírenie koronavírusu. Tomu sa však zdá byť koniec, nakoľko vláda so svojimi obmedzeniami zašla priďaleko.

Švajčiarsko by takto mohlo slúžiť ako príklad pre ostatné krajiny, vrátane Slovenska.

Aj nám by pravdepodobne iba prospelo, ak by vláde boli odobraté právomoci riadenia pandémie, nakoľko svojou činnosťou viac škôd pácha ako im zabraňuje.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: businessinsider.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://blog.hlavnespravy.sk/25598/neuveritelne-vedec-co-posielal-vladne-granty-laboratoriu-vo-wuhane-vedie-medzinarodny-tim-na-presetrenie-povodu-koronavirusu-2/
  Neuveriteľné: Vedec, čo posielal vládne granty laboratóriu vo Wuhane, vedie medzinárodný tím na prešetrenie pôvodu koronavírusu

 2. Začnime obnovením trestu smrti! Seriem na jeho zneužitie! V prvom rade – sioni ho zrušili na jeho zneužitie!

 3. Dopravný podnik Bratislava (DPB) odporúča ľuďom, aby sa v mestskej hromadnej doprave (MHD) nerozprávali, a to z dôvodu zníženia rizika prenosu vírusu.

  …a dýchať je ešte dovolené?

 4. Definitiva

  CDC, vyše 500 mŕtvych po vakcíne, 53% úhyn oviec nad 75 rokov. Ešte pred začatím vakcinácie som tvrdil, že vakcinácia starcov sa rovná ich vražde! a naše politické Covid elity idú ochraňovať starcov prednostnou vakcináciou. Sú to vrahovia, debilita neospravedlňuje.

  https://otevrisvoumysl.cz/cdc-pres-500-umrti-po-experimentalni-vakcine-proti-covidu-19-skepticismus-k-ockovani-stoupa/

  • John Dorusinec

   Palit tie vrazedne svine na hranici

  • Katarina Kostankova

   Ked som videla v spravach v Tv ako ohlupuju starkych,vraj sa po zaockovani budu moct stretavat s rodinou,je mi z toho smutno,lebo ti stari ludia sa dokonca tesia na tu vakcinu…!

   • Presne tak pani Katka. Je mi z toho na zaplakanie.

   • kto ich núti, majú svoj rozum, či namiesto neho nasraté?Keď chcú ísť do večnosti Neviemakej, nech sa páči…Ja mám 75 rokov a o vakcíne ani počuť,, !!!!!!!!!!!!!!!!venujem sa radšej posilneniu imunity…

    • Vlado – poznám z prvej ruky – ten, kto si na hranici dôchodku „zabezpečil“ starostlivosť v domove – v podstate rezignoval a odovzdal VŠETKY kompetencie! Potom sú to už len ich pravidlá. Fakticky som nevidel už celý rok z domova niekoho vyjsť si na ulicu – aj do krčmy. Ani neviem, či žijú. A to im darovali domy.

     Takže stále platí – ten, kto odovzdá všetky svoje kompetencie za starostlivosť o seba, ten, kto odíde z veľkej záhrady do malého bezcieľneho priestoru „domova“ – trpí jednoznačne demenciou a priestor prispôsobuje svojim schopnostiam ovládnuť aspoň ten menší priestor. OK. Ale – aj ten menší priestor ovládajú už iní! Oni vymenili strach z umierania a slobodu v umieraní za pohodlnosť. “ Sloboda v umieraní “ = voľba, ako odísť z tohto sveta dôstojne je relatívne! Pre niekoho je ideálne zomrieť v posteli – pre iného v boji. Oni si vybrali. Väčšinou chcú mať ľudia po sebe upratané. Poriadok, systém, Matrix. He – drvič kameňov si asi nevyberie nikto.

  • Občanov medzi tretím a štyridsiatym štvrtým rokom neočkujú?
   …a očkujú aj deti do 3 rokov??

   …dúfajme, že ide len o neznalosť matematických značiek.

 5. Čítam, že Bratislavský primátor Vallo je nominovaný na titul najlepšieho starostu sveta. Aj to sme minulý rok čítali, keď začal kovid, že Bill Gates mal video rozhovor s pánom Vallom.
  Ako všetko pekne zapadá.

 6. https://www.banned.video/watch?id=601f4813186b41284d7a227f
  Scientist Predicts mRNA Vaccine Will Lead To Numerous Deaths Months After Injection
  Vedkyňa predpovedá, že mRNA vakcína bude viesť k početným úmrtiam po vstreknutí (po prijatí)

  • Spresňujem preklad (musím pomalšie prekladať):

   Vedkyňa predpovedá, že mRNA vakcína bude viesť k početným úmrtiam niekoľko mesiacov po zaočkovaní

 7. každé úmrtie na vakcínu hodnotiť ako vraždu. Oko za oko, trest smrti žiadam obnoviť…

  • 3 z 5 Čechov sú za trest smrti. A to sú havloidi.

   Treba chápať, že v slovanskej – ruskej ríši padali tresty smrti za vraždy, sodomiu, vraždy detí, lúpežné vraždy, znásilnenia – ale nikdy za poiitikum! To je výmysel a politikum západu – popravy za vieru, za politický názor, atď. Toto ku nám prišlo až so žido-boľševizmom. Ešte aj cár Mikuláš II. posielal anarchistov na – PLATENÉ preškolenie na Sibír – treba si dohľadať životopis Molotova. Fakticky si ich cár vychoval ako zmiju na hrudi – lebo veril, že vzdelaní nepoužívajú násilie, že ich vzdelaním odstráni primitívnu anarchiu. A tak vznikla sofistikovaná anarchia! Popravy – aj Leninovho brata za atentát – to bolo za pokus o vraždu. Stolypina – autora národnej ruskej reštaurácie-obrody-reformy -zavraždiii sioni na 7. pokus. Politikum – rozvrat, subverziu – to ku nám priniesli sioni! No a práve oni – keď získali moc – prišli s trestom smrti za rozvrat „republiky“, pretože veľmi dobre chápaii – ako strojcovia rozvratu – jeho dôsledky! A preto sioni odstránili po roku 1989 trestný čin rozvratu z nášho trestného registra – kvôli vlastnej plánovanej beztrestnosti.

   V našom trestnom zákone je verejné ohrozenie definované ako ohrozenie najmenej 8 osôb! Takže žiaden kretén ma nepresvedčí, že muselo zomrieť 8 osôb na to, aby sa zachránilo – 5 osôb vo vláde!

  • Vlado, mám obavy, že trest smrti by sa znova začal zneužívať na odstraňovanie rozhľadených, spoločensky nepohodlných ľudí. Dôvod ich popravy by sa rýchlo nejaký vymyslel.

  • oko za oko nieee!
   oko za zrak
   zub za chrup
   az potom sa naucia..

 8. K článku o referende….
  1/ Nič tu – všeobecne – NEPOCHOPÍTE!!! – pokiaľ sa na svet nezačnete pozerať z pohľadu riadenia!!! /nielen Pjakin/. Pohľad diváka, nezainteresovaného POZOROVATEĽA – je základná chyba! Lebo sa pozeráte – ale nevnímate, nechápete! „Krovie sa chveje!“ A?!

  2/ Na svet sa musíte začať pozerať z pohľadu toho – kto ho riadi! Lebo riadi vás!!! Potom pochopíte – ako riadi vás osobne – aj keď ste mu – sociopatovi – osobne ukradnutí!

  3/ Treba poznať Ciele riadenia – a uchopiť ich! Genocída, NWO totalita, transhumanizmus! – žiadne Sci fi z pohľadu pozorovateľa – reálny plán!
  Sci fi je layout – náčrt plánu – daný do informačného pola. Vášho informačného pola! Aby ste ho spracovali, aby ste ho prijali, aby ste ho vylepšili!

  Otázka – Kto by mal osídliť Mars – keď už?! Otázka – z koho pohľadu /riadenia/ je otázka? No lebo logická odpoveď – Krováci – keďže dokážu prežiť na púšti a ich deti majú úroveň vzdelania – zásadne ústneho – žiadne DVD či knihy „archívy“ – detí s vedomosťami docentov prírodných vied – škola – príroda!

  Akurát im – Krovákom – tú informačnú databázu práve likvidujú Zuluovia v JAR debilizačným „bielym“, korporátnym, exploatačným školstvom!
  Aby?! Aby sa Krovák – schopný prežiť s jednou cibuľou denne – nezávislý – stal závislým na korporátnom systéme exploatácie!

  Ergo?!

  4/ Krovák nepotrebuje ťažiť suroviny na Marse! Krovák nepotrebuje ťažiť suroviny ani na Zemi! Krovák nepotrebuje osídliť Mars! Len tí, ktorí potrebujú exploatovať Mars – potrebujú schopnosti Krovákov – prežiť na Marse. A tak potrebujú dostať Krovákov do škôl, aby od nich tieto vedomosti získali, ale zároveň urobia všetko, aby sa tieto vedomosti uložili na CLOUDS – neprístupné ďalším generáciám Krovákov! Závislým na globálnyc informáciách! A tie budú nadeľovať vyvolení vyvoleným!

  5/ Na Slovensku – z pohľadu riadenia – prebieha debilizácia jedného z najtvorivejších národov na svete! Aby sme ani náhodou nevymysleli niečo, čo dokáže tento otrokársky systém poslať do kytek! A to pri všetkej skromnosti!

  Krovák nečelí výzvam typu úspech, šport, uznanie – každý prežitý deň v púšti Kalahari je úspech! V čom je problém Slovákov? SLÁVA! Slávy dcéra! Úspech! Pýcha! Celebrity! Byť niekto! „A kto nemá peniaze – nič neznamená“

  A tak sion médiá kŕmia Slovákov tým, čo potrebujú – Slávou! A tak Slováci slávia davoelitárov! Futbalistov, tenistky, slávnych vexlákov, Jánošíkov, podvodníkov – „každého, čo niečo znamená“ – „Poznám sa s tým a tým!“ Vybavíme – po známosti! Korupcia slávou!

  A preto všetci idioti čakajú, že to za nich niekto – čo bude potom slávny – vybaví! Ku.va!

  Všimnite si manévre s referendom na odvolanie tejto deštruktívnej vlády! V pláne je timing deštrukcie! 180 dní je 6 mesiacov! ASAP! Boľševickí socani – Fico – Pelé – sú súčasťou plánovaného timingu – alternatíva! Hrá sa o čas! Prioritou je rozvrat národných štátov! Aj NEKONANÍM! Nastupujú vlády totálnych sociopatov a neschopákov – lebo stačí nekonať! Odbory nesmú konať! Ľudia – nesmú konať! Radikalizovaní jednotlivci nesmú konať! A pritom stačí do toho len hodiť vidly!!!

  Občania! Pripravte sa na plánovanú fázu „uvoľnenia“ teroru – keď vám to „šťastným“ vďaka nečinnosti celé ruchne na hlavu!

  2021-02-05 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  Nástup všetkého schopných likvidátorov národných štátov! Slovensko – ako laboratórium NWO totality. Zavrite si papule!
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-02-05-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 9. Kto vie maďarsky veľmi sa oplatí počúvať videa lekára Dr. Lenkei Gábor. Posledné video:
  https://www.jogazegeszseghez.hu/koronavirus-terror-az-okok-oszinte-feltarasa-12-resz/
  Tento lekár odhaľuje a odhaľuje čo sa s nami elity sveta robia.

 10. Zase zabili právny štát a zvolili Lipšica za špeciálneho prokurátora, tak p. Kušnírová viete kto Vás zastupuje? Dosť informácií si nájdete na internete. Ľutujem Vás.

  A p. Sulík / Matovič cituje, že ste ten kto je zodpovedný za vyše 4 tis.mŕtvych- de facto ste vrah/ ak sa nespamätáte za chvíľu budete nasledovať p. Lučanského verte mi o to Igorovi ide.

  A p. prezidentka by sa nemala len procedúrovať v prezidentskom paláci len ako na predvádzacom móle, ale konať, sklamali ste ma, ste slabučká k excesom tejto vlády. Toto čo sa tu deje je taká absurdita,ktorá nemá obdobu.
  A nemusíte mať ani rúška, veď Veronika to dala jasne najavo ako sa vláda,ktorá občanov za ne pokutuje a buzeruje, správa pri rokovaniach a bez rúšok.
  Toto Slovensko teda jeho občania dlho nevydržia. A zase vyhlásili domáce väzenie.

  Beda nám všetkým kto nám vládne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • M – nepodsúvaj nám sem Veroniku Remišovú – či ako sa volá!

   „Pani“ Zuzana Kušnírová je dementná osoba – a preto bola aj dvojica Martina a Ján zavraždení, pretože tí, ktorí ich vraždu plánovali – počítajú so slabým zázemím obetí.

   1/ Naivný – terminus technicus – užitočný idiot – stopovací pes riadený Sorosovou hackovacou skupinou so sídlom v Bosne a Hercegovine – OCCRP – priamo riadený židulou Holzovou z Prahy – aby Kuciak sledoval konkrétnu stopu – bol v podstate obetným baránkom a spúšťačom plánovaného majdanu na Slovensku. Podľa bývalých SIS Žiarana a Foriša /Infovojna.sk/ – je ich vrahom Nicholson a Lipstein je Viktor Čistič – obaja teda údajne pracujú pre Inteligent Servis.

   2/ Keďže prioritou je rozvrat národných štátov – a ten má aj nevyhnunú vrstvu rozvratu histórie – Martina Kušnírová, keďže pracovala v Cinobani /moji predkovia!!!/ na odhaľovaní Lužickej kultúry našich predkov /Chelemendik – Slováci sú tu minimálne 8 tisíc rokov/ – bola odstránená na vyššej priorie ako Kuciak /Kuciak 4. – peniaze-korupcia, Martina 2. – história/. Preto bola strelená symbolicky do hlavy ako Head – hlavička, v mieste vraždy boli naaranžované 3 pohrebné šálky v lužickej kultúre /med, voda mlieko/ a 3 nábojnice /namiesto bronzu/ – ako odkaz lužickej kultúre – nám! A jej predvídavo jebnutá matka Zuzana odovzdala na druhý deň celú prácu Martiny jej „zamestnávateľovi“ – lebo robota je to najdôležitejšie pre jebnutého Slováka! Kto chce pochopiť tieto procesy – musí si naštudovať likvidáciu posledných Rurikovcov – rodinu najmúdrejšieho muža Európy – Ivana 4. Hrozného! Hrozného pre západ! Otráveného ortuťou vlastným anglickým lekárom! Inteligent Servis! Had na prsiach!

   • Květa Čihařová

    Proč už p.Maroši nejste na tadescu?

    • Už som to vysvetľoval aj tebe /na sociálnych sieťach nevykám a nepoužívam oslovenie pán, pani/ osobne niekoľkokrát. Bez reakcie. Rozprávam s robotom?

     Výborný dokument o drogovom riadení – 5. úroveň – ako sa USA spoločnosť dostala cez varenie cracku až k hnutiu BLM – Na čiernych životoch záleží. Toto resumé tam však „pochopiteľne“ chýba. Teda – globálne procesy riadenia sociálnych supersystémov sú procesy, ktoré presahujú celé generácie – ich výsledok sa dostaví až v generácii, ktorá si vôbec nebude pamätať a chápať, čo pred 10-ročiamI SPUSTILO DNEŠNÚ SITUÁCIU. Toto nie je o cracku – toto je o „ublížených“ BLM a súčasnom stave v USA pred občianskou vojnou! 40-ročný plán!
     https://www.freefilm.to/film/crack-kokain-korupce-a-konspirace

   • Vyjadriť sa k bodu 1 si netrúfam, no bod 2 – práca Martiny Kušnírovej – mi dáva vysokú vnútornú logiku. A že majdan na Slovensku bol vopred naplánovaný rovnako ako „nežná“ pred tromi desaťročiami, aj sa niesol v réžii tej istej skupiny obyvateľstva, to je fakt. Na jeho spustenie bolo treba už len rýchlo nájsť ten „správny“ dôvod.

 11. Hlavný veliteľ testovacej čaty Matovič neustále útočí nielen na Sulíka, ale po novom sa už vyhráža starostom kriminálom. Má ON vôbec právomoc vysloviť takéto slová, ON je sudca? Alebo si je tak dokonale istý zložením prokurátorského stavu na čele so Žilinkom ,Lipšiciom a šéfom SIS, polície, armády, že vlastne môže všetko?
  Táto NULA s nezákonným titulom nás bude donekonečna mordovať? Ak by nastala vzbura, tak čo vytiahnu sa samopaly? Stalinské metódy, prečo ste koaličníci ticho však to je aj Vaša zodpovednosť a Vaša hanba. ON je spokojný, že má národ na kolenách, lebo môže útočiť, testovať a testovať, obmedzovať.
  Môže sa na toto všetko pozerať JEHO manželka, deti, mama, sestra?
  Po sobotnom testovaní u nás 0 na okolí tiež nuly a vraj nebezpečenstvo.
  Nebezpečenstvo je sám Matovič a tí čo mu poklonkujú.

 12. Jednoduchá

  …ani ja nechcem o vakcíne ani len počuť…..
  …a máte 75 či 57 r. ?…

 13. P. Maroš,
  Kušnírová je Zlatica a nie Zuzana a Veroniku Remišovú opisujem ako tú blbšiu, pretože ukázala zasadnutie vlády a bez rúšok, pre nich mizéria, pre nás info, tak neviem ako čítate obsah.

 14. P. Maroš,
  Kušnírová je Zlatica nie Zuzana a Veroniku Remišovú opisujem ako „blbšiu“ pretože vládu natrela keď rokovali bez rúšok a pre nás „vzácne“ info, pretože vieme ako sa ONI chovajú.
  Čítajte pozorne obsah,

 15. Každý čo propaguje vakcínu sa v podstate dopúšťa vlastizrady, takže súhlasím s mimoriadnym trestom za vlastizradu, to jest trest smrti.

 16. Zlatica – OK. Zuzana bola moja prvá láska, iná Z dobrá milenka. Tak mi to utkvelo. Takže – Zlatica Kušnírová je tupá ženská. To vie aj Lipstein, ktorý ju kontroluje. Na obsahu a významu komentára to nič nemení. Zlatica Puškárová…
  Puškára zmenilo väzenie na nepoznanie! | Nový Čas
  [Prehľadávať doménu http://www.cas.sk/clanok/455373/puskara-zmenilo-vazenie-na-nepoznanie-schudol-20-kil-zalostny-pohlad-na-brata-znamej-moderatorky/%5D https://www.cas.sk/clanok/455373/puskara-zmenilo-vazenie-na-nepoznanie-schudol-20-kil-zalostny-pohlad-na-brata-znamej-moderatorky/
  Ako sa prípad vyvíjal. 13. apríla – policajný prezident Tibor Gašpar ohlásil, že Puškár je hlavou daňového gangu a pátrajú po ňom. 14. apríla – Puškár oznámil, že skolaboval a skončil vo viedenskej nemocnici. 16. apríla – Puškár sa po prepustení z nemocnice chcel udať na rakúskej polícii, no nepochodil, polícia po ňom pátra. 3. mája – slovenskí muži zákona …

 17. Květa Čihařová

  Tak mi Maroši prosím napiš

  [email protected]

 18. Jednoduchá

  …hm, trest smrti….
  …neviem p.Vladimír, či nám ,,prináleží zastupovať Boha“,
  od neho sme život dostali, ako ten najvzácnejší dar…..
  …možno by stačila len forma vhod.trestu………………..

Pridajte komentár

*